Panelová diskuse o budoucnosti NATO: Jaroslav Bašta / Miroslav Polreich / Roman Bidlo

Dne 20. 11. 2016 v rámci seminářů SPaS proběhla panelová diskuse nad budoucností NATO a našimi možnostmi. Jako hlavní řečníci vystoupili:

  • Jaroslav Bašta – bývalý politik a diplomat
  • Miroslav Polreich – bývalý diplomat a rozvědčík
  • Roman Bidlo – bývalý účastník misí v Bosně a Kosovu.

Co s NATO? Opustit? Rozpustit? Změnit?

Námět: Aleš Vaněk

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
4. 12. 2016 15:03

Diskuse mezijiným ukázala, co za „materiál“ je bojechtivý modruh Joch. V případě válečného konfliktu s kýmkoliv bych všechny bojechtivce hnal na zteč v první den války v první linii. Asi by bylo brzy poválce. Největší bojechtivci vždy chtějí bojovat cizíma rukama a sami se svými rodinami sedí nejraději v teple daleko za válečnými liniemi.

Aleš
Aleš
5. 12. 2016 9:11

http://e-republika.cz/article3774-Jan-Keller-o-fatalni-krizi-EU Kdo třetí stojí za šíření poplašných zpráv o ruské propagandě, odvádějící pozornost od skutečných problémů v EU? Vlastizrádná generalita zemí NATO, vojensko-průmyslový komplex, s nimi spojená propaganda a banky, investující do konfliktů. Jiné cesty z toho není, jde o NATO opuštění. Další referenda budou nezbytná, ale ta o vystoupení z NATO. Navzdory meteorologickým důvodům a podmínkám. Navzdory tomu, že dodržování 1. článku Washingtonské smlouvy by hypoteticky mělo garantovat dodržování mezinárodního práva. Praxe je opačná, od dob Korejské války a pak především našeho vstupu do NATO. Výsměch zemí NATO vůči OSN. Důvody toho, proč jsme se stali kolonií, jsou obsáhlejší,… Číst vice »

Aleš
Aleš
5. 12. 2016 11:38

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/sloupky/nove-tendence-smerovani-politiky-anebo-jen-populismus/ http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/wfb-rusko-je-pripraveno-klast-odpor-spojenym-statum/ „Pokusy vytvořit unipolární svět selhaly, nyní žijeme v jiné době. “ „Situace se mění,“ řekl. „Myslím, že to není tajemstvím, každý může vidět, že rovnováha ve světě se postupně zotavuje,“ řekl pan prezident Putin v NTV. „Bylo to nevyhnutelné. Pokusy vytvořit unipolární svět selhaly. Nyní žijeme v jiné době. Rusko se vždy hlásilo k tomu, že musí respektovat zájmy druhých a zároveň chránit svoje zájmy. Tak budeme stavět vztahy s našimi kolegy“. Na fóru o obranné politice v Mnichově v roce 2007 Putin kritizoval unipolaritu mezinárodních vztahů, tvořených usa a obvinil Washington z vyprovokování nových závodů v jaderném… Číst vice »