Panu místodržícímu s láskou

Vždycky jsem si myslel, že rozdíl mezi velvyslancem a místodržícím je v tom, že velvyslanec se nevměšuje do vnitřních záležitostí hostitelského státu. Z tohoto pohledu mi také úkolování českého prezidenta americkým velvyslancem přišlo, mírně řečeno, nediplomatické. Ale protože je nemožné, že by se mýlil pan americký velvyslanec (maminka, americký velvyslanec a ČT24 mají přece vždycky pravdu), nutně z toho plyne, že ten, kdo ne zcela pochopil podstatu vztahu ČR a USA, jsem nejenom já, ale i český prezident Zeman, který vměšování americké ambasády do suverenity nejenom své, ale celé České republiky, razantně odmítl.

Jenže kdyby měl pravdu, tak by se za něj přece postavilo nejenom ministerstvo zahraničí, ale celá vláda, o médiích nemluvě. No a protože premiér vypeskoval prezidenta, a nikoliv velvyslance (a zřejmě se panu velvyslanci omluvil, což je sice jen spekulace, ale z tónu Sobotkova vyjádření logicky vyplývající), nezbývá, než z toho vyvodit, že ten pocit národní hrdosti a uspokojení nad vlastním rozhodnutím v prezidentských volbách, který jsem po Zemanově odmítnutí amerického vměšování na chvíli pocítil, byl sice příjemný, ale zcela nemístný, protože přinejmenším v případě amerického velvyslance platí, že funguje i jako místodržící. A není jeho chyba, že tento drobný, ale podstatný detail, nebyl českým občanům náležitě vysvětlen a zdůrazněn.

Panu místodržícímu se proto alespoň za sebe omlouvám a slibuji, že zapomenu vše, co jsem se učil a četl o historii Druhé světové války a roli USA ve světě za posledních 100 let a před případnými dalšími volbami (které ovšem panu místodržícímu nedoporučuji povolit, protože za Čechy nemůže nikdo ručit, dokonce ani Klvaňa se Schwarzenbergem ne) si vyžádám u něj na ambasádě instrukce. Českou vládu bych potom požádal, aby, nejlépe ve spolupráci s americkou armádou, uspořádala masivní osvětovou kampaň, aby Češi nebyli zbytečně zmatení Ústavou, ale věděli jasně a zřetelně, jak na tom jsou a komu to tady patří.

Převzato z blogu Tribun

22
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
22 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Autoři komentářů
Alešpeter.bmw525iStarý doktorleho Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

Warning: sprintf(): Too few arguments in /data/web/virtuals/52128/virtual/www/domains/outsidermedia.cz/wp-content/plugins/wpdiscuz/templates/comment/class.WpdiscuzWalker.php on line 190
Béda
Člen
Béda

Pan prezident si neuvědomil, že ČR patří do sféry zájmů „národní bezpečnosti“ USA a že by si všechny své aktivity coby hlava loutkového vazalského státu měl nechat předem schválit u pana „říšského“ protektora. Nějaké samostatné jednání se protektorátnímu prezidentovi nepovoluje. Takového diplomatického faux pas by se již příště neměl dopouštět, pakliže chce ve zdraví ukončit své prezidentské období. Pro neposlušné prezidenty mají američtí velvyslanci své barevné instrukce.

To by to civilizovaný svobodný Západ dopracoval, kdyby si každý dělal co chce, jezdil si kam chce a oslavoval co chce.

Béda
Člen
Béda

Jinak pan velvyslanec důsledně dodržuje diplomatický bonton drže se amerického pravidla: „Yes, we can!“ A ostatní by se měli nad sebou zamyslet. (Jestli nechtějí dostat výchovně přes držku).

Béda
Člen
Béda

Tohle je pecka! http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/117356-ostra-debata-ceska-televize-je-pod-brutalnim-tlakem-vyvadil-je-pry-luzr-ostatni-jsou-blazni/ „Hned v úvodu debaty přišla řeč na Českou televizi, která se nyní nachází pod tlakem „Ten tlak je brutální. Nemyslím si, že by vnitropolitický tlak byl jiný, než jsme už zažívali. Věc, která je nová, je zahraničně-politický tlak, a objevil se v posledním roce v souvislosti s ukrajinskou krizí“ upozornil šéf zahraniční redakce ČT Kubal….Tlak se podle něpj projevuje zejména množstvím stížností na práci zahraničního zpravodajství. „Můžeme se bavit o tom, nakolik je motivace některých českých politiků čistě vnitropolitická a nakolik v tom má prsty třetí mocnost. Tlak je to ale enormní. Někdo se zřejmě cíleně… Číst vice »

Béda
Člen
Béda

Zde výpověď „nejméně dvojitého agenta“ a mírového „štváče“: http://www.novarepublika.cz/2015/04/jsem-jenom-normalni-cesky-obcan.html#more

PPK
Člen
PPK
Béda
Člen
Béda

PPK napsal
https://www.youtube.com/watch?v=nTclZR4TSZ4

PPK,

určitě jste si toho všiml také. ČT v té diskusi jednoznačně demonstruje, že je nástrojem jednostranné manipulace. Oni neřeší, jak vyvrátit argumenty svých oponentů, jak zlepšit svoji práci, oni řeší své oponenty, nazývají je „lůzry“, oni řeší jak naložit s oponenty, jak „vylepšit“ svoji jednostrannou manipulaci. Kádrují své oponenty. Vždyť jsou to bolševici s opačným znaménkem jak vyšití.

jaa
Člen
jaa

ale stejně, selskej rozum to nebere. Jistě jde o vojenskou přehlídku a to je, co mi nesedí. Rusové pokud pamatuji, na přehlídkách ukazovali to nejlepší co mají. Takže západní zvědavci by i tentokrát měli být zvědaví co ukážou a ti různí vojenští přidělenci s hlavami států by měli nejlepší možnost se dozvědět víc. Tvrzení že amíci mají vše pod kontrolou družicemi neobstojí…. neměli, nemají a mít nebudou – to jenom ve špionážních filmech a pod. ukazují ja „funguje“ a „pomáhá“ všemocný vynikající ZOOM.. ..a jak už mnohokrát dokázali navzdory všem svým vychloubačným tvrzením. Jak to mohou mít, a co tam… Číst vice »

PPK
Člen
PPK

Béda napsal PPK, určitě jste si toho všiml také. ČT v té diskusi jednoznačně demonstruje, že je nástrojem jednostranné manipulace. Oni neřeší, jak vyvrátit argumenty svých oponentů, jak zlepšit svoji práci, oni řeší své oponenty, nazývají je „lůzry“, oni řeší jak naložit s oponenty, jak „vylepšit“ svoji jednostrannou manipulaci. Kádrují své oponenty. Vždyť jsou to bolševici s opačným znaménkem jak vyšití. @Béda… ano, vážený pane kolego, zatím jsem však viděl a slyšel jen část, protože je to velmi dlouhé. Navíc, ten záznam má velmi špatný zvuk a aktéři debaty si s technikou záznamu poradit evidentně neumí, protože jejich pracovním nástrojem… Číst vice »

Sio
Člen
Sio

Pan prezident si realitu uvědomuje naopak velmi dobře. A pokud to nějak má odskákat, tak to dobře ví. A tomu se říká odvaha. Pokud by si nebyl vědom možných následků, tak by to byla hloupost. A z tého opravdu nepodezírám.

Bety
Člen
Bety

Označení lúzr a blázen z určitých úst, to je vlastně pochvala. A ty starosti, kde berou lidé čas sledovat ČT – za chvíli už budou mít těch diváků tak málo, že si tam budou štěbetat tak leda pro sebe a pro pár vymytých mozků.

Amenre
Člen
Amenre

Khárl dnes na fejsbfůčku oznamil, že zůstane v politice kvůli Zemanovi a Babišovi.
http://video.aktualne.cz/dvtv/schwarzenberg-v-politice-zustanu-kvuli-zemanovi-a-babisovi/r~21b17d58dd2f11e488b0002590604f2e/

Dana
Člen
Dana

No vidite. Pak ze nemate svobodu rozhodovani. Cesky president pojede kam chce, v tomto pripade na vojenskou prehlidku v Moskve. .
Velvyslanec A. Shapiro je synem ceskych emigrantu, takze se neni co divit….

Béda
Člen
Béda

Dana napsal

No vidite. Pak ze nemate svobodu rozhodovani.Cesky president pojede kam chce, v tomto pripade na vojenskou prehlidku v Moskve. .
Velvyslanec A. Shapiro je synem ceskych emigrantu, takze se neni co divit….

Stejně jako mírotvůrci Allbrightová a Kerry. Děkovný list mu napsali, teď ještě nějakou hezkou písničku – nejlépe od Vlastičky y a Vyčítala.

Béda
Člen
Béda

Amenre napsal

Khárl dnes na fejsbfůčku oznamil, že zůstane v politice kvůli Zemanovi a Babišovi.
http://video.aktualne.cz/dvtv/schwarzenberg-v-politice-zustanu-kvuli-zemanovi-a-babisovi/r~21b17d58dd2f11e488b0002590604f2e/

Leda že bude hybernovat.

mirror
Člen
mirror

Dana napsal
Velvyslanec A. Shapiro je synem ceskych emigrantu, takze se neni co divit….

Platí u nás daně?

mirror
Člen
mirror

PPK napsal
https://www.youtube.com/watch?v=nTclZR4TSZ4

Mne fascinuje přesvědčení těch pěti novinářů, že konají dobro. Jeden ksicht odpornější než druhý.

Béda
Člen
Béda

Bety napsal

Označení lúzr a blázen z určitých úst, to je vlastně pochvala. A ty starosti, kde berou lidé čas sledovat ČT – za chvíli už budou mít těch diváků tak málo, že si tam budou štěbetat tak leda pro sebe a pro pár vymytých mozků.

Zjevně se pánům redaktorům nelíbí, když lidi přemýšlí nad jejich výtvory a verifikují je – jako s tím vojákem, který byl jednou tu a podruhé onde. To je ale drzost od konzumentů, že nepolykají předhozenou propagandu i s navijákem.

leho
Host
leho

Tribune a ostatní, vy nevíte co americký velvyslanec vlastně řekl a jak to řekl? On byl totiž přímo otázán redaktorem ČT, co si myslí o Zemanově návštěvě v Moskvě na ruské vojenské přehlídce 9. května. Takže, v první řadě řekl, že v žádném případě nehodlá českému prezidentovi radit, kam cestovat. V druhé řadě řekl, že by to bylo poněkud prekérní (angl. „awkward“) kdyby Zeman byl jediný EU státník na přehlídce ruské armády 9. května. Takže se jednalo o velmi diplomatickou odpověď na přímou otázku českého novináře. Nic víc, nic míň, že ano…

Člen

leho napsal Tribune a ostatní, vy nevíte co americký velvyslanec vlastně řekl a jak to řekl? On byl totiž přímo otázán redaktorem ČT, co si myslí o Zemanově návštěvě v Moskvě na ruské vojenské přehlídce 9. května. Takže, v první řadě řekl, že v žádném případě nehodlá českému prezidentovi radit, kam cestovat. V druhé řadě řekl, že by to bylo poněkud prekérní (angl. „awkward“) kdyby Zeman byl jediný EU státník na přehlídce ruské armády 9. května. Takže se jednalo o velmi diplomatickou odpověď na přímou otázku českého novináře. Nic víc, nic míň, že ano… Tady máte jasnou a přesnou odpověď… Číst vice »

bmw525i
Člen
bmw525i

leho napsal Tribune a ostatní, vy nevíte co americký velvyslanec vlastně řekl a jak to řekl? On byl totiž přímo otázán redaktorem ČT, co si myslí o Zemanově návštěvě v Moskvě na ruské vojenské přehlídce 9. května. Takže, v první řadě řekl, že v žádném případě nehodlá českému prezidentovi radit, kam cestovat. V druhé řadě řekl, že by to bylo poněkud prekérní (angl. „awkward“) kdyby Zeman byl jediný EU státník na přehlídce ruské armády 9. května. Takže se jednalo o velmi diplomatickou odpověď na přímou otázku českého novináře. Nic víc, nic míň, že ano… Vážený pane „leho“. Jeho odpověď na… Číst vice »

peter.
Člen

Ak administratíve USA ešte aspoň trochu záleží na tom aká mienka o ich politike panuje vo svete,tak Šapira odvolajú a pošlú ho triediť staré papiere do niektorého pivničného archívu na severnom pobreží Aljašky.

Aleš
Člen
Aleš

http://altpress.cz/dojemna-starostlivost-o-svobodu-cr/
peter: Co když Američanům nemusí jít o přesvědčení 99% obyvatel, ale o radikalizaci červenokartých idiotů?