Papež: Na zbraně a spekulace peníze jsou, v ostatních věcech vládne finanční krize

Dnes se říká, že spoustu věcí nelze dělat, protože chybějí peníze. A přece na určité věci jsou peníze vždycky a nedostává se jich na jiné. Například se najdou peníze na nákup zbraní, aby se vedly války, a na bezskrupulózní finanční operace také. O tom se obvykle mlčí, zatímco se velmi zdůrazňuje nedostatek peněz pro vytváření pracovních míst, pro investice do vzdělání, do talentů, pro zvyšování životní úrovně, pro ochranu životního prostředí. Pravým problémem nejsou peníze, ale lidé. Nemůžeme chtít po penězích to, co mohou udělat či vytvořit jedině lidé. Samotné peníze nevytvářejí pokrok. K tomu je třeba lidí, kteří mají odvahu chopit se iniciativy.

Celý článek najdete na Radio Vaticana

Námět: Hudryper

12
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
12 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Autoři komentářů
BédaAlešfajtGattahudryper Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
fajt
Člen
fajt

to jsou ober pokrytci, tak ať Vatikan koná a jenom nežvaní ( to mu už jde dva tisíce let), přes jeho banky perou největší mafie světa své velké peníze – tu americkou nevyjímaje – a přeci ani “ lidový“ Ferenc pop to nezarazil…jestli se někdo naučil lhát a vydávat špatné za dobré, ještě si na tom postavil velmi prosperující globální živnost a světu vystavil pokřivený morální etalon za vzor, tak je to právě Vatikán – víra je velmi osobní věc a ne hromadné porno, kde bezhlavě píchá jeden křesťan druhého za zvuku píšťaly krysaře…podle činů poznáte skutečnou podstatu zlo-činu a… Číst vice »

Béda
Člen
Béda

Papež má částečně pravdu. Až na to, že příčinou nenjsou jenom lidé ale společenský model, který nastavili lidé a který zcela logicky vede k bezohlednosti, korupci, podvodným spekulacím, lichvě, otroctví pracovní síly a válkám jako jednomu z prostředků maximalizace zisku.

fajt
Člen
fajt

Béda napsal Papež má částečně pravdu. Až na to, že příčinou nenjsou jenom lidé ale společenský model, který nastavili lidé a který zcela logicky vede k bezohlednosti, korupci, podvodným spekulacím, lichvě, otroctví pracovní síly a válkám jako jednomu z prostředků maximalizace zisku. KC si dnešního člověka za tisíciletí vychovala, tak v tom případě nadává hlavně na sebe – že je schopná skoro všeho, to je v historii vidět – jenom ta dobrota a láska k bližnímu svému tam kurewsky chybí …a asi navždy i bude chybět… a papež nechce nic měnit, on jenom chce udržet současné otřesné status quo co… Číst vice »

aj
Člen
aj

jo už aby to vzal macháček :-D Prezident Obama hledá nového poradce, tak vyhlásí konkurz .Přijde za nim nějaký Macháček z Česka a povídá mu: „Obamo, zruš konkurz a vem mě. Já všechny znám, všechno ti zařídím“! Obama říká: „Dobře, tak si tě tedy vyzkouším“. Zajedou za Arnoldem Schwarzeneggerem do Hollywoodu, který zrovna točí film. Když vystupují z auta, Arnold uvidí Macháčka a zvolá: ,,Pánové, dneska padla, je tu Macháček, jdeme na pivo“ Obamovi to nedá, tak jedou za Madonnou. Když vystupují z auta, Madonna uvidí Macháčka a skočí mu kolem krku a povídá: „Ahoj, Macháčku, jak se máš? Co… Číst vice »

hudryper
Člen
hudryper

fajt : Máte buď jen velmi staré informace ,nebo spíše žádné. Papež zásadně obměnil důležité posty Vatikánu a změnil i organizační strukturu. Nemyslím,že je namístě na OM vyjadřovat nenávist ke
komukoliv,tedy i vůči církvím. Váš postoj k ŘC je Vaší soukromou věcí a pro mne jako čtenáře OM
zcela irelevantní.

fajt
Člen
fajt

hudryper napsal

fajt : Máte buď jen velmi staré informace ,nebo spíše žádné. Papež zásadně obměnil důležité posty Vatikánu a změnil i organizační strukturu. Nemyslím,že je namístě na OM vyjadřovat nenávist ke
komukoliv,tedy i vůči církvím. Váš postoj k ŘC je Vaší soukromou věcí a pro mne jako čtenáře OM
zcela irelevantní.

Papež udělal kosmetické personální úpravy, k zásadní reorganizaci nedošlo, systém běží nadále postaru – tak to nečtěte a dělejte vůči VC nadále mrtvého brouka, váš postoj a sympatie, či antipatie mi jsou ukradený. ..

hudryper
Člen
hudryper

fajt napsal
váš postoj a sympatie, či antipatie mi jsou ukradený. ..

Nápodobně fait,co mi však není jedno,to je Vaše nenávistná expresivita. Smutku a neradostného
očekávání z vývoje Východ-Západ je více než dostatek,Vaše nadávky na kdekoho mi vadí. Buďte tak laskav a nepřenášejte Vaši depresi na lidi,kteří ještě pořád mají naději a kteří mají rádi lidi.

fajt
Člen
fajt

hudryper napsal Nápodobně fait,co mi však není jedno,to je Vaše nenávistná expresivita. Smutku a neradostného očekávání z vývoje Východ-Západ je více než dostatek,Vaše nadávky na kdekoho mi vadí. Buďte tak laskav a nepřenášejte Vaši depresi na lidi,kteří ještě pořád mají naději a kteří mají rádi lidi. ježiší, hudrypere, vy máte problém s nervama ( a zrovna v dnešní naprosto maras době) , podívejte, nemůžu za to , že svět je hodně zkurvenej, lidi jsou o hodně více zkažení než dobří a lidskost, slušnost, obětavost, tolerance, laskavost, poctivost, kooperační nezištná druhovost… atd., atd., byly dokonale vymýceny „úspěšnými“ za masívní podpory, netečnosti… Číst vice »

Gatta
Člen
Gatta

S penězi je to jako s časem – nikdy jich není dost na všechno.

Je to tedy vždy jen věc priority!
A to je svrchovaně „politické“ rozhodnutí – ve státě, stejně jako v osobním životě.

Pokud dnes tedy je na „kde-co“ a není (třeba) na důchody, tak to není o nedostatku peněz, ale o nepotřebnosti důchodců pro ty, kdo o těchto věcech rozhodují.

fajt
Člen
fajt
Aleš
Člen
Aleš

Po novém roce by mohl pěkně politikům v USA vyčistit báchor. Dosti bylo diplomacie.