Pařížská demonstrace: 1,5 milionu pod vedením bandy pokrytců

Paříž se stala metropolí světa proti terorismu. Za svobodu pochodovalo 1,5 milionu lidí,“ píší v poněkud šroubovaném titulku Novinky o včerejší ohromné demonstraci, jež byla svými organizátory z řad občanských iniciativ zamýšlena jako tryzna za 17 obětí teroristických útoků proti redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo a obchodu s košer potravinami.

„Manifestace se účastnila i řada zahraničních státníků, včetně německé kancléřky Angely Merkelové, britského premiéra Davida Camerona a vedoucích představitelů Evropské unie Donalda Tuska a Jeana-Claudea Junckera. Za Česko přijeli premiér Bohuslav Sobotka a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek,“ píše se ve shora zmiňovaném článku.

Pojďme se teď na některé lídry pochodující včera v prvních řadách mítinku za svobodu slova a proti terorismu podívat trochu podrobněji:

Francois Hollande, francouzský prezident, a jeho kolegové z NATO

Útok v Paříži je nejspíš prací těch samých teroristů, které Francie vyzbrojuje v Severní Africe a na Středním východě, Francie byla iniciátorem a přímým účastníkem bombardování Libye, dodává zbraně islamistům v Sýrii, Iráku a dalších arabských zemích. Jsou to tytéž zbraně, jimiž byly pravděpodobně provedeny poslední teroristické útoky v Paříži. NATO vyzbrojuje a přímo (ne)morálně, materiálně a finančně podporuje současnou ukrajinskou vládu, která vede vražednou kampaň proti civilistům na Donbasu. Totéž platí o Cameronovi, Junckerovi, Merkelové, Renzim, Tuskovi, Zaorálkovi a dalších západních politicích, kteří pochodovali v prvních řadách tohoto pochodu.

Benjamin Netanjahu, izraelský ministerský předseda

V první řadě pochodoval také člověk, který opakovaně bombarduje fosforovými a kazetovými bombami Gazu.V Gaze už kromě stovek nevinných žen a dětí zahynulo při své práci i 17 žurnalistů. Jeho účast na tryzně za zabité novináře je čiré pokrytectví.

Petro Porošenko, ukrajinský prezident

K tomu snad není co dodat, stačí si na OM vygůglit heslo „Ukrajina“. Snad jen to, že jednotky pod jeho velením mají na svědomí jednoho italského a čtyři ruské novináře, kteří měli tu drzost informovat o ukrajinské občanské válce z Donbasu, nikoli z kyjevského hotelu jako většina „zpravodajských es“ Západu.

Ostatní (abecedně podle zemí)

Alžírský ministr zahraničí Ramtane Lamamra, jehož země již 15 měsíců bez soudu zadržuje k vládě kritického novináře.

Chalíd al Kalífa, ministr zahraničí Bahrajnu, země, která je v počtu uvězněných (a mučených) novinářů na druhém místě na světě.

Egyptský ministr zahraničí Šúkrí, jehož země drží bez rozsudku ve vazbě už 500 dní fotoreportéra za dokumentování protestů a jehož vláda nechala uvěznit stovky a popravit několik desítek opozičních demonstrantů.

Jordánský král Abdulláh, jehož země před rokem odsoudila k 15 letům vězení a nucených prací novináře Jerusalem Post za napsání kritického článku.

Katarský ministr zahraničí,  princ a člen vládnoucí rodiny Mohammed al Thání, jehož země nedávno odsoudila k patnácti letům vězení člověka za „urážku emíra“ v básni.

Palestinský prezident Mahmúd Abbás, který nechal zavřít několik novinářů, protože ho urazili.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, jehož vláda otevřeně cenzuruje internet. A prokuratura jeho země zavřela již několik opozičních redakcí kvůli „hospodářským deliktům“.

Mohamed Ismail al-Šejk, saúdský velvyslanec ve Francii, jehož země před několika dny veřejně bičovala Raifa Badawiho za kritiku islámu. Saúdská Arábie patří ke hlavním sponzorům islamistických radikálů po celém světě.

Ministr zahraničí Spojených Arabských Emirátů Abdulláh Zajíd, jehož země vězní člověka za online kritiku podmínek v tamějších věznicích.

Tuniský premiér Mehdi Jomaa, v jehož zemi vojenský soud nedávno odsoudil ke třem letům vězení bloggera za „urážku armády“.

Turecký premiér Ahmet Davutoglu, jehož země je rekordmanem ve věznění novinářů. Pod zámkem jich drží téměř 70.

Závěr

Naše svobody si nenecháme od našich nepřátel omezovat. Už jsme stejně v našem prošpiclovaném a profízlovaném světě o velkou část z nich příšli. A o ty zbylé se právě chystají postarat naši vlastní zkorumpovaní, chamtiví a pokrytečtí vládci. Kolik z těchto lidí ronících krokodýlí slzy vyjádřilo alespoň špetku soucitu při těchto a dalších „zapomenutých teroristických útocích„?

P. S.: Zdá se, že všechno bylo ještě trochu jinak.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
12. 1. 2015 21:22

Rusko je ohrozené a musí prijať opatrenia proti ľuďom,aj novinárom,ktorí sa za peniaze úhlavného nepriateľa dopúšťajú činov,ktoré rozvracajú Rusko.
Lavrov tam bol ako predstaviteľ štátu,ktorý zažil teroristické útoky od islamistov v oveľa väčšom rozsahu ako ktorýkoľvek iný Európsky štát.
http://disidenti.org/schmied/ponekud-zapomenute-teroristicke-utoky

jogín
jogín
12. 1. 2015 21:27

No a z US nepřijel nikdo, aby se náhodou neznelíbili kamarádům Saudům nebo šejchům z Ománu.

merlin
merlin
13. 1. 2015 7:53

moc dobře napsané.

fajt
13. 1. 2015 7:57

jj, truchlici bestie. ..

peter.
13. 1. 2015 8:50

http://www.menejstatu.sk/politicka-pretvarka-v-parizi/
Podľa nasledovného odkazu sa Rusko „ÚDAJNE“ chystá obmedziť internet
http://technet.idnes.cz/kontrola-internetu-rusko-09i-/sw_internet.aspx?c=A140429_114803_sw_internet_vse
Bolo by vhodné uviesť o ktoré redakcie sa jedná.

peter.
13. 1. 2015 9:17

Už to tak vyzerá,že Ruský opozičný žurnalista alebo bloger sa môže pokojne dopúšťať akýchkoľvek priestupkov aj trestných činov,ktoré nesúvisia s jeho povolaním,lebo sa vždy môže obhajovať tým,že sa v jeho prípade jedná o prenasledovanie štátnou mocou,za jeho politické názory.viď prípad Navaľnyj.
Súd dokázal jemu aj jeho bratovi,že kradol.Uložil mu domáce väzenie,ktoré on porušil.Má na to právo len preto,že je opozičným politikom ktorý je za svoju politickú činnosť preukázateľne platený USA?Má vôbec Putin právo brániť Rusko pred rozkladnou činnosťou tzv.piatej kolóny ktorá je evidentne platená USA?

Aleš
Aleš
13. 1. 2015 12:02

Koukám Stane, že jste Lavrova přiřadil k pěkné sebrance.

peter.
13. 1. 2015 12:12

Keď sa ženil Sarkozyho syn,tak tento plátok uverejnil na túto tému karikatúru.Bola označená za antisemitskú a redaktor ktorý uverejnenie karikatúry zavinil,bol vykopnutý z roboty.Takže,všetci sme Charlie a bojujeme za slobodu tlače…no fuj!

peter.
13. 1. 2015 12:19

peter. napsal

Keď sa ženil Sarkozyho syn,tak tento plátok uverejnil na túto tému karikatúru.Bola označená za antisemitskú a redaktor ktorý uverejnenie karikatúry zavinil,bol vykopnutý z roboty.Takže,všetci sme Charlie a bojujeme za slobodu tlače…no fuj!

http://petermatis.blog.sme.sk/c/372436/sloboda-prejavu-ma-svoje-hranice.html

Josef II.
Josef II.
13. 1. 2015 13:33

Naši političtí hrdinové se nechali nafotit v prázdné ulici, obklopeni svými ochrankami. Potom je fotomontáží postavili do čela průvodu -)). Hrr na ně …..

http://www.ctusi.info/zpravodajstvi/zpravy/458/k_cemu_nas_vede_propaganda_plna_lzi_a_omluv_brutalniho_nasili/

Bety
Bety
13. 1. 2015 18:43

Když chcete vyvolat pořádnou reakci, musíte si hlavně dobře vybrat místo. Paříž…to je silné kafe, ale kdyby se to stalo třeba v Bělehradě, ani pes by potom neštěkl. Druhý je výběr obětí … novináři, to je dobrá volba, ale zase:_ musí to být v nějaké západní metropoli. Pochybuji, že by novináři z Charlie Hebdo chtěli platit za své fóry životem, to by asi psali své články v Gaze, Sýrii, Kyjevě a tak podobně. No ale měli chudáci smůlu.Fakt je lituji, ale myslím si, že svoboda slova měla s jejich osudem společného jen málo. Napadlo mě, jestli nějakou roli při výběru… Číst vice »

zajoch
14. 1. 2015 6:08

Z článku: „Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, jehož vláda otevřeně cenzuruje internet. A prokuratura jeho země zavřela již několik opozičních redakcí kvůli „hospodářským deliktům“.“ Ale internet cenzurují i v jiných státech, například v našem. Prý je to autocenzura. Nejednou jsem se setkala s tím, že „nevhodná“ zpráva, třeba na Novinkách, byla po krátké době vymazána. Jen tak, anebo někdo zasáhl? Má si Rusko nechat líbit rozvracet svůj stát pod krytím jakési zcestné svobody slova? Takto hloupí už v nedávné minulosti byli a jaké jsou důsledky. Kdyby se touto úžasnou „svobodou slova“ řídily rodiny, tak by z dětí rostli nevychovaní spratci… Číst vice »

Gatta
Gatta
14. 1. 2015 11:26
Aleš
Aleš
14. 1. 2015 11:58

Bavit se o svobodě slova v zemi, která je ve velice závažné válce o vlastní existenci se zemí a kapitálem, jež vlastní největší armádu světa a největší zbrojní arsenál potenciálně umožňující zničit život na planetě Zemi lusknutím prstu, tak, jak jej známe, je trochu bezpředmětné. Být svéprávným svobodomyslným prezidentem takové země, pokud bych v takovém okamžiku cítil ohrožení takové země právě vnitřním rozvratem či výchovou nevychovaných spratků a chuligánů a egoistů, přistoupil bych ač nerad, k takovému řešení. Kdybyste mne znali v osobním životě, chápali byste, že svoboda pro mne hodně znamená. Ale není to nejdůležitější jsoucno, jež nás obklopuje… Číst vice »

fajt
14. 1. 2015 12:14

njn, Evropa se rozhodla sve zasadni ( vedome, ci z chamtivosti vyplyvajici) chyby a nezdary ( je to pohodlnejsi a ekonomicky prijatelnejsi … zatim) hodit na radikalni ( pozdeji na vsechny) muslimy – jedno, ze je vlastne porodila a ted i silne vykrmuje – ale zaslouzi si dav, ktery tomu slepe a oddane veri ( a vzdy bude) a bez parazitni civilizace by nedal ani den, jiny osud, nez ktery se mu uz rysuje na obzoru ? . ..)