Postřílení Charlie Hebdo: Tragická lekce Evropě

10. Leden 2015

Koncepce „střetu civilizací“ jako způsobu řízení společensko-politických procesů se na Západě začala rozpracovávat nejen v teoretické rovině, ale již i v rovině praktické – od okamžiku vydání práce britského orientalisty Bernarda Lewise „Kořeny muslimského hněvu“, v níž byl islám představen jako reakční náboženství neschopné modernizace, které nenávidí Západ a jehož hodnoty prý byly zformovány pod vlivem židokřesťanství.

***

Ohromný štáb informačních válečníků pracuje na tom, aby Evropané před sebou měli „obraz nepřítele“. Satirický týdeník Charlie Hebdo (CHH) je důležitým článkem, jeho hlavní zbraní je protináboženská provokace pod rouškou svobody slova.

Časopis byl založený v roce 1970 levicovými novináři k „revoluční kritice“. V roce 1992 se do jeho čela postavil Philippe Val, přívrženec sionisty Bernarda Henri-Lévyho, který hrál významnou roli v eskalaci napětí v Libyi a později na Ukrajině. Od té doby začal týdeník urážet náboženské cítění muslimů i katolíků.

První skandál kolem CHH byl v roce 2006 v souvislosti s převzetím karikatur proroka Mohameda z dánského časopisu Jyllands-Posten.

V roce 2009 se hlavním redaktorem CHH stal Stephane Charbonnier, který pokračoval v podněcování nenávisti a protifrancouzských nálad mezi muslimy. Ve válce Západu proti Libyi se vysmíval bombardovaným. Sám se vyjádřil otevřeně: „… snažíme se provokovat každý týden. Provokace je náš chléb vezdejší.“

V roce 2011 byla redakce CHH poprvé napadena – lahvemi s hořlavou směsí – a došlo k požáru. Stalo se to v noci, kdy mělo vyjít číslo s názvem „Šariját Hebdo„, jehož redaktorem měl fiktivně být prorok Mohamed. V letech 2012 a 2013 se objevily nové karikatury Mohameda, které už byly odsuzovány i náboženskými organizacemi a politiky. Poslední číslo ze 7. ledna (den postřílení Charbonniera a jeho spolupracovníků) umístil CHH ve svém vydání další provokující obraz s džihádistou, který na narážku „Ve Francii už nebyly dlouho teroristické útoky“ odpovídá „Vyčkejte do konce ledna …“ V tomto čísle je také úvodník týkající se spisovatele Houellebecqa, který označil islám za hloupé a nebezpečné náboženství a ve své knize Soumission předpověděl příchod islámského prezidenta do Elysejského paláce v roce 2022, kdy zvítězí nad Marine Le Penovou. Začne islamizovat Francii a další státy Evropy, zavádět šaríju a Evropané ji budou pokorně přijímat. Kniha se začala prodávat 7. ledna.

Teroristický čin vyvolal bouřlivou reakci v celém západním světě. Francii a její svobodě slova prý byla vyhlášena válka. Všichni od papeže až ke generálnímu tajemníkovi OSN podpořili francouzskou výzvu k jednotnému postupu proti terorismu a zločinnosti. Ve všech zemích začaly dobře zesynchronizované akce Je suis Charlie. Avšak dosud se nikdo jasně nevyjádřil k příčině zvrácených představení o svobodě slova, která vyvolávají nezodpovědnost, jejímiž důsledky nakonec jsou rizika pro lidi a civilní svět. Mohutná vlna protestů proti „barbarskému islámskému fundamentalismu“ byla podnícena téměř stejně jako protiislámská kampaň v USA po 11. září 2001.

O tom, co může následovat, píše kurdský politolog Osmanov, který už 15 let pozoruje Američany budovaný „Velký Blízký východ“. „Dnes, když straší celý svět teroristickým Islámským státem, mohou Američané dostat oficiálně právo okupovat Sýrii a nanovo Irák. Podle naší analýzy se kalifát posune na Kavkaz a do Evropy. Bude to Armagedon. Zde na Blízkém východě například někdo bojuje a staví se na odpor. Ale v Evropě dosáhnou islamisté neuvěřitelný úspěch. Evropané jsou králíci, kteří odvykli bojovat. Pokud do klidného evropského města přijde 10 zkušených teroristů, zaberou ho. A navíc všude sedí jejich lidi. Marseille i Brusel jsou arabská města, v nichž se i policie bojí zasáhnout.

Jen málo z evropských analytiků si dovolí čestně a střízlivě zhodnotit situaci, která nastala po masakru v Paříži. Mezi těmi je i Theirry Meissan, který na stránkách Réseau Voltaire uveřejnil 7. ledna článek v němž varoval, že napadení CHH je „francouzské 11. září“. Podle něho to nabyla žádná pomsta novinářům, ale vyprovokování evropské občanské války v rámci strategie „střetu civilizací“. Meyssan píše, že ti, kteří útok připravili, věděli, že vyvolají roztržku mezi francouzskými muslimy (ve Francii je jich kolem 6 milionů) a nemuslimy této země. Svou úvahu analytik uzavírá: „My nevíme, kdo objednal tuto profesionálně připravenou operaci proti CHH, ale příliš dohadovat se nemusíme. Stačí projít všechny hypotézy a v patřičný moment vzít v úvahu, že nejpravděpodobnějším cílem bylo nás rozdělit a objednavatelé jsou nejspíš ve Washingtonu.“

Převzato z Fondsk.ru

Překlad: zajoch

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
12. 1. 2015 15:08

Evropa, podobně jako kdysi Řím, směřuje od pseudodemokracie (která je ve skutečnosti plutokracií osob v pozadí) ke skutečné otevřené monarchii nebo oligarchii. Lidé začnou volat po silné ruce, zjistili, že zkorumpované vlády a parlamenty jim škodí. A to nejen v Česku, prozře časem i většina v západní Evropě. Pogromy a vyhánění pak budou na denním pořádku. Postačí škrtnou sirkou. Proto se islamismus neuplatní v Rusku, Americe ani v Číně. Je tam všude pevná centrální moc.

Argor
Argor
12. 1. 2015 16:29

Ať je pravda jakákoliv, důležité je, že islám je zrůdná ideologie, která má potenciál dobýt celý svět. Pak nastane obrovské zotročení, zmizí veškerá civilizovanost, prostředí ideální k zavedení nejtvrdší formy nového světového řádu. K tomuto cíli ho také mocní tohoto světa zneužívají, zfanatizovaní islamisti jsou zase jenom užiteční idioti. Často čtu v diskusích, že křesťané napáchali v minulosti ještě větší zlo, to je pravda, samozřejmě to nebylo křesťanství, to skončilo v polovině 6. století, přesto toto mocenské „křesťanství“ neslo v sobě rezidua toho původního, která stačila na vytvoření civilizované společnosti, nikde jinde civilizovaná společnost nevznikla. Proto ta snaha zničit Evropu,… Číst vice »

peter.
12. 1. 2015 17:19

Argor napsal
islám je zrůdná ideologie

O nič horšia ako kresťanstvo alebo judaizmus,ktoré vychádzajú zo Starého zákona-biblie a tam sa dočítate také hrôzy,že Islam sa vám už taký krvavý zdať nebude.O talmude sa radšej ani zmieňovať nebudem.
http://www.krija.blog.sk/detail.html?a=8c07ee5263bffffed926fe132c1a5df9

Irena
12. 1. 2015 17:25

Argor napsal Argor A kdo myslíte, že tak perfektně zorganizoval akci s Čárlím včetně PR, myslíte, že to byli ti zastánci té zrůdné ideologie? Já bych řekla, že ano, té zrůdné, té pseudokřesťanské. Prý, že civilizace byla vybudována na reziduu toho původního křesťanství. Já padám. Já vám řeknu, že něco, co se civilizaci začínalo podobat a to jak ze západu tak z východu tady bylo jednom jednou, když v SSSR vládli bolševici. Potom to začalo chvilku vypadat civilizovaně z obou stran. Teď je šance, že se něco podobného na zbytcích toho, co dobrého ze SSSR na východu přetrvalo, zase podaří… Číst vice »

Béda
12. 1. 2015 17:25

Argor,

„…nikde jinde civilizovaná společnost nevznikla…“ Zajímavá myšlenka. Jste si tím jist?

Alena
Alena
12. 1. 2015 19:26

můžeme nesouhlasit s islámisty, ale nezastavíme je. Náš národ , vzhledem k poměru nově narozených a zemřelých, nezadržitelně spěje k zániku. Toto území stejně získají, dříve nebo později, Islamisté

Irena
12. 1. 2015 20:15

Kdo nemá silný žaludek, tak si to video raději nepouštějte
http://politikus.ru/v-rossii/40158-ya-ne-sharli-yavanya-s-goryaschego-donbassa.html

peter.
12. 1. 2015 20:40

Argor napsal
Smutné, snad pouze středověcí zfanatizovaní křesťané měli sílu se islámu postavit.

Vy ste tomu dal!A čo boj proti Osmanskej ríší.19.storočie,severná Afrika,Balkán…
alebo Turci neboli moslimovia a nebojovali proti nim kresťania?

cnemo
12. 1. 2015 20:47

Myslím, že z celé Paříže je jedno poučení. Pokud chceme přežít, musíme jako první odstranit naše vlastní islamofilní politiky. Oni jsou skutečnými vrahy v redakci Charlie, nikoli pár fanatických loutek. Jestli je důvod se někoho bát, tak jsou to oni. Muslimy si už pak nakrmíme vepřovým sami:)

peter.
12. 1. 2015 21:11

Irena napsal

Kdo nemá silný žaludek, tak si to video raději nepouštějte
http://politikus.ru/v-rossii/40158-ya-ne-sharli-yavanya-s-goryaschego-donbassa.html

Nepustil som si to.Nemôžem sa pozerať na to vraždenie v mene akejsi Ukrajiny ktorá ani nikdy neexistovala,na nešťastné deti ktoré sú mrzačené a zabíjané netvormi ako Porošenko,Jacenjuk,Turčinov Jaroš….Pristihol som sa,že Ukrajincov z Haliče nenávidím a že sa mi hnusia.Viem,že paušalizovať sa nemá,že je to iracionálne ale akosi si neviem pomôcť.

idiotronic
idiotronic
13. 1. 2015 1:50

Alena napsal

můžeme nesouhlasit s islámisty, ale nezastavíme je. Náš národ , vzhledem k poměru nově narozených a zemřelých, nezadržitelně spěje k zániku. Toto území stejně získají, dříve nebo později, Islamisté

Schema:1978-žádost-o-byt-(2xročně-se-vyhodnocovala)
1988(září)-přidělena-gars.s-oknem-na-sever
Do-té-doby-podniková-ubytovna-s-pravidelnými-nočními-policejními-kontrolami.V-ČSSR-osvědčená-cesta-k-zabezpečení-bezdětnosti-Vzdělání-VŠ-tech.směru

Béda
13. 1. 2015 4:27

idiotronic napsal
Schema:1978-žádost-o-byt-(2xročně-se-vyhodnocovala)
1988(září)-přidělena-gars.s-oknem-na-sever
Do-té-doby-podniková-ubytovna-s-pravidelnými-nočními-policejními-kontrolami.V-ČSSR-osvědčená-cesta-k-zabezpečení-bezdětnosti-Vzdělání-VŠ-tech.směru

To mluvíte zajisté o nějakém tvrdě pronásledovaném disidentovi, který při tom všem vystudoval VŠ, měl zajištěnu práci a dostal přidělenou garsonku. Proč by tím měla být zajištěna bezdětnost? Má lepší podmínky pro rodinu s dětmi svobodný (nepronásledovaný) a zadlužený nezaměstnaný anebo bezdomovec?

Irena
13. 1. 2015 6:16

idiotronic napsal
Schema:1978-žádost-o-byt-(2xročně-se-vyhodnocovala)
1988(září)-přidělena-gars.s-oknem-na-sever
Do-té-doby-podniková-ubytovna-s-pravidelnými-nočními-policejními-kontrolami.V-ČSSR-osvědčená-cesta-k-zabezpečení-bezdětnosti-Vzdělání-VŠ-tech.směru

A ten požadavek byl dán v Praze, Brně či Ostravě ne?

fajt
fajt
13. 1. 2015 8:09

Alena napsal můžeme nesouhlasit s islámisty, ale nezastavíme je. Náš národ , vzhledem k poměru nově narozených a zemřelých, nezadržitelně spěje k zániku. Toto území stejně získají, dříve nebo později, Islamisté pac je prumerny vek ovcana v cezku okolo padesatky ( a nadeje doziti se spolehlive snizuje) nebude to ani dlouho trvat – dle z jedne z nejvetsi skopcacke pojistovny na zdejsim rynku to bude drive nez skonci tohle stoleti ( a to vse pri mirove ceste, do sveho kompu pro modelovku nedali situaci valky, ani te studene) … ale je to dej, ktery je pro feudalismus a stredovek naprosto… Číst vice »

envi
envi
13. 1. 2015 16:56

Alena napsal můžeme nesouhlasit s islámisty, ale nezastavíme je. Náš národ , vzhledem k poměru nově narozených a zemřelých, nezadržitelně spěje k zániku. Toto území stejně získají, dříve nebo později, Islamisté Dovolil bych si nesouhlasit, protože toto je úspěšně šířený nesmysl, který má právě posílit nenávist k falešnému nepříteli. Když je islám tak hrozný, poč už se nerozšířil dávno do celého světa? Je nutné si uvědomit, že každý člověk nejraději žije v místě, kde se narodil. Získá k němu jakýsi domovský, mateřský, vztah, ne nadarmo se říká „všude dobře, doma nejlíp“. Vztah k vlasti, domovině. Málokdo tedy touží obsazovat dobrovolně… Číst vice »

Alena
Alena
13. 1. 2015 17:03

envi napsal Dovolil bych si nesouhlasit, protože toto je úspěšně šířený nesmysl, který má právě posílit nenávist k falešnému nepříteli. Když je islám tak hrozný, poč už se nerozšířil dávno do celého světa? Je nutné si uvědomit, že každý člověk nejraději žije v místě, kde se narodil. Získá k němu jakýsi domovský, mateřský, vztah, ne nadarmo se říká „všude dobře, doma nejlíp“. Vztah k vlasti, domovině. Nemate s čím nesouhlasit. Nešířím nenávist, pouze KONSTATUJI, že náš národ vymírá. A říkají to i povolaní, kolik musí mít průměrně žena dětí. Jaké národy území zvané Česká republika zaplní, se ještě uvidí. Kdopak… Číst vice »

envi
envi
13. 1. 2015 18:04

Alena napsal Nemate s čím nesouhlasit. Nešířím nenávist, pouze KONSTATUJI, že náš národ vymírá. A říkají to i povolaní, kolik musí mít průměrně žena dětí. Jaké národy území zvané Česká republika zaplní, se ještě uvidí. Kdopak ale říkal, že Evropu dobude skrz vagíny svých žen? Když říkáte o někom nesmysly, které nejsou pravda, ačkoli si myslíte, že pravda jsou, je to ve výsledku dezinformace a posilování nenávisti. A jestli někdo říkal tohle nebo něco o dobývání Evropy a vagínách, je to stejně zmanipulovaný člověk, který si neuvědomuje souvislosti. Zkuste si můj příspěvek přečíst ještě jednou. Jestli tedy chcete KONSTATOVAT, že… Číst vice »

Alena
Alena
13. 1. 2015 18:21

envi- stojíte si na uších- je nesmysl, že národ vymírá? těžko. Důvodem opravdu nejsou muslimové ani islám. Já ovšem uvažování našich politiků neovlivním. Neovlivním ani naše ovčany, kteří skáčou na americky pojaté předvolební kampaně. Neovlivním ani nařízení EU, kolik muslimů máme přijat, aby se tady úspěšně množili. Opravdu mi nezbývá nic jiného, než konstatovat. Ve svém srdci nechovám opravdu k nikomu nenávist

Alena
Alena
13. 1. 2015 18:34

kde uslyšíte politika, který prohlašuje- rodina základ státu? jediný politik, který se k rodině vyjadřoval, byl pan Klaus, který odmítal jakékoliv zvýhodňování pro rodiče s dětmi. Je každého věc, kolik má dětí. Demografické křivky, financování důchodů, uchování českého národa-tedy vše, co s počtem narozených dětí souvisí, to opravdu naše kované pravičáky nezajímá. Takže je to smutné, ale nezbývá mi než KONSTATOVAT- český národ vymírá. Toto území za několik generací bude někoho jiného

Aleš
Aleš
14. 1. 2015 7:33

cnemo napsal

Myslím, že z celé Paříže je jedno poučení. Pokud chceme přežít, musíme jako první odstranit naše vlastní islamofilní politiky. Oni jsou skutečnými vrahy v redakci Charlie, nikoli pár fanatických loutek. Jestli je důvod se někoho bát, tak jsou to oni. Muslimy si už pak nakrmíme vepřovým sami:)

Automatický, strojově vkládaný košer spam…

Sio
Sio
14. 1. 2015 8:51

Irena napsal A ten požadavek byl dán v Praze, Brně či Ostravě ne? Mám tu samou zkušenost jako odiotronic po roce 1985. Na malém městě, byt slíben za 7 let, plat o třetinu nižší než průměr. Perspektiv? Po deseti letech praxe se dostat na plat svářeče. Není divu, že jsme technicky zaostali, když se z finančního hlediska vyplatilo jít dělat družstevního pasáčka a zahodit vzdělání. Vy s Bédou jste asi měli větší kliku. Patříte k VŠ technického směru? Bédo, nebyl jsem disident, spíše napak. Dost mě to vyléčilo. Co se dneška týče, ano, moje role s rolí svářeče se vyměnila.… Číst vice »

Sio
Sio
14. 1. 2015 8:53

fajt napsal pac je prumerny vek ovcana v cezku okolo padesatky ( a nadeje doziti se spolehlive snizuje) nebude to ani dlouho trvat – dle z jedne z nejvetsi skopcacke pojistovny na zdejsim rynku to bude drive nez skonci tohle stoleti ( a to vse pri mirove ceste, do sveho kompu pro modelovku nedali situaci valky, ani te studene)… aleje to dej, ktery je pro feudalismus a stredovek naprosto typicky, ze zanikaji cele narody a rise, aby je “ barbari“ nahradili ( takze kdo tvori vyhradne pro sve potomky a pritom jaksi omiji a ignoruje soucasnost, tak ten pracuje naprosto… Číst vice »

Sio
Sio
14. 1. 2015 9:03

Alena napsal Nemate s čím nesouhlasit. Nešířím nenávist, pouze KONSTATUJI, že náš národ vymírá. A říkají to i povolaní, kolik musí mít průměrně žena dětí. Jaké národy území zvané Česká republika zaplní, se ještě uvidí. Kdopak ale říkal, že Evropu dobude skrz vagíny svých žen? Aleno, dnes se už síla národa neměří jen počtem jeho lidí a ten trend se bude prohlubovat. Jako Češi svou zemi nevlastníme a ani neubráníme, jelikož to v globálním kapitalismu nejde. Neubránili ji ani Němci, Francouzi nebo Italové. Podívejte se, komu slouží jejich politici. A národ? I kdyby nás ubývalo 1% ročně (což je blbost,… Číst vice »

lomikel
lomikel
14. 1. 2015 9:18

ales – citite se dobre ?:)

cnemo napsal

Myslím, že z celé Paříže je jedno poučení. Pokud chceme přežít, musíme jako první odstranit naše vlastní islamofilní politiky. Oni jsou skutečnými vrahy v redakci Charlie, nikoli pár fanatických loutek. Jestli je důvod se někoho bát, tak jsou to oni. Muslimy si už pak nakrmíme vepřovým sami:)

ales:
Automatický, strojově vkládaný košer spam…

envi
envi
14. 1. 2015 10:46

Alena napsal envi- stojíte si na uších- je nesmysl, že národ vymírá? těžko. Důvodem opravdu nejsou muslimové ani islám. Já ovšem uvažování našich politiků neovlivním. Neovlivním ani naše ovčany, kteří skáčou na americky pojaté předvolební kampaně. Neovlivním ani nařízení EU, kolik muslimů máme přijat, aby se tady úspěšně množili. Opravdu mi nezbývá nic jiného, než konstatovat. Ve svém srdci nechovám opravdu k nikomu nenávist Je zase důležité pochopit, proč kapitalismus nechce podporovat rodiny. Výchova a vzdělávání nového otroka je drahá, pročež je mnohem výhodnější „dovézt“ jej již hotového. Přesto však ani podpora rodin není schopna zastavit současné přistěhovalectví. To totiž,… Číst vice »