Paul Craig Roberts: Pohled Západu na Rusko

Nadcházející schůzku Trump-Putin komplikuje šílený obraz Ruska, který svým čtenářům a posluchačům přinesly západní presstitutky. Jonathan Chait, Max Bergmann, Jaroslav Trofimov, Roger Cohen a další faktičtí slouhové CIA, kteří reprezentují západní prostitující se média, vytvořili z Putina supermana řídícího výsledky voleb v celém západním světě, obludu, vraždící lidi bez důvodu a pěstující si Trumpa jen proto, aby jej mohl drtit pod palcem. Umíte si vůbec představit extrémnější konspirační teorii, než je tahle?

Jonathan Chait v časopise New York Magazine píše, že „temné štěrbiny ruského skandálu sahají hluboko, tak hluboko, že by bylo riskantní nezvážit možnost, že schůzka Trump-Putin nebude ani tak jednáním hlav dvou států, ale spíše setkáním vysokého ruského zpravodajce se svým utajeným agentem.“

Další konspirační teoretička jménem Amy Knight píše, že „skutečnou otázkou, je, kde končí ruský zločinný stát a kde začíná zločinecké podsvětí, a jak spolupracují jako spolupachataelé nové vraždy?“ 

Jaroslav Trofimov nám ve Wall Street Journal 7. července vypráví o tom, že „Putin už vymezuje hranice svého nového impéria,“ aby nahradil onu ztracenou sovětskou říši.

Max Bergmann ve Washington Post straší tím, že Trump hodlá v Helsinkách zaprodat NATO. Tato linie vychází z předpokladu, že Putin používá Trumpa, aby mu umožnil vypustit ruskou armádu do Evropy. Mnozí konspirační teoretici se shodují v názoru, že nejprve bude napadeno Pobaltí, poté se Putin vrhne na Německo a pak na zbytek Evropy. Roger Cohen z New York Times dokonce zapletl Marine Le Penovou do stále se rozšiřujícího spiknutí, jež zahrnuje etnické čištění Západu od uprchlíků z válek vedených Washingtonem.

Takto vypadá úroveň absurdity, kterou americká média přispívají k tomu, aby veřejnost lépe chápala zahraniční politiku.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil: Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
13. 7. 2018 15:17

Američané jsou schopni skočit na všecko, jen aby si nemuseli přiznat,
že ten pravý zločinecký stát je ten jejich.

Dana
Dana
13. 7. 2018 18:19

Bety napsal Američané jsou schopni skočit na všecko, jen aby si nemuseli přiznat, že ten pravý zločinecký stát je ten jejich. Za to, ze svet bude Spojene Staty milovat si Americane nic nekoupi ani nevyhandluji, neprinese jim to spokojenejsi zivot ani osobni stesti.. Prumerny American je silny individualista, ciliz nazory jinych bere s nadhledem.. Jedinci v americke oposici, zejmena levicaci, se vsak uplne vysinuli, doposud nerozchodili vysledky voleb a tak aspon krici, protestuji a propaguji lzive zpravy.. Ja osobne lidskopravni media vubec nesleduji, mam sve konzervativni zdroje a priberu si k doplneni informace i Al-Jazeeru nebo jiny zdroj, je li… Číst vice »

Bety
Bety
14. 7. 2018 16:57

Dano máte pravdu v tom smyslu, který říká, že individualista (tedy podle vás každý Američan) nadřazuje – a to silně – své zájmy nad zájmy ostatních. Já vám
vašeho Trumpa neberu, jistě jste spokojeni, že pokračuje v tradici všech vašich
prezidentů a jako pravý americký individualista je přesvědčen, že zájmy ostatních
států nestojí za zmínku.
V článku ale byla řeč spíš o tom, že ti vaši individualisté skočí snadno na každý
špek, jen když je přibarven iracionálním strachem z ohrožení té vaší individualistické vyjímečnosti. Není v tom nakonec kus zbabělosti, co myslíte?

Dana
Dana
15. 7. 2018 2:53

To se neda brat pausalne, ne pro 320 milionu americkych obcanu. Nevim ale nic o jakemsi strachu ci v cem by meli Americane skakat na spek, vzdyt jejich pocit vyjimecnosti ohrozen neni. Kazdy civilisovany narod slozeny z jednotlivcu je v necem vyjimecny. Zase pausalne : Narody, ktere maji komplex menecennosti si pak predstavuji, ze americky individualisticky patriotismus nejak ohrozuje je. Spojene Staty vznikly osamostatnenim 13 anglickych kolonii, byly zalozeny osvicenymi Evropany, coz je v takove mire historicky vyjimecne.. Lid se sklada s mnoha individualistu ve svobodnych zemich, v diktaturach je lid bran jako stado ovci. Americka ustava: My, lid Spojených… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
15. 7. 2018 6:49

Některé národy ví co to znamená, když se řekne „Žít podle svědomí“.
Některé nejspíše ne… ba neví mnozí „lidé“ ani co to je SVĚDOMÍ…

Mosul po bojoch stále v ruinách: FOTO Chýbajú nemocnice, životy tisícok ľudí sú v ohrození
https://www.topky.sk/cl/11/1722981/Mosul-po-bojoch-stale-v-ruinach–FOTO-Chybaju-nemocnice–zivoty-tisicok-ludi-su-v-ohrozeni

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
15. 7. 2018 7:03

Z AK:
Lekári zistili nárast rakoviny v Líbyi po bombardovaní NATO v roku 2011
https://ria.ru/world/20180713/1524551739.html
Líbya obvinila NATO z používania zbraní s ochudobneným uránom
https://ria.ru/world/20180713/1524543935.html

Bety
Bety
15. 7. 2018 7:47

Víte Dano, já věřím, že pocit vyjímečnosti – jako stát – opravdu máte. Americký spisovatel Asimov psal už někdy v sedmdesátých letech o tom, že USA spotřebovávají téměř 60% celosvětových zdrojů a produkce. Takže mi ta vaše vyjímečnost připomíná takového třídního hromotluka s pár přisluhovači, který bere menším svačiny a nařizuje jim odevzdat mu kapesné. Těm neposlušným v lepším případě rozbije nos, v tom horším je zmlátí bejzbolkou. Ale poslední dobou cítí, že mu nějak slábnou nohy, slabší jsou čím dál tím víc neposlušnější a on neumí nic jiného, než tou bejzbolkou také mávat čím dál tím víc. A o… Číst vice »