Paul Craig Roberts: Pohled Západu na Rusko

Nadcházející schůzku Trump-Putin komplikuje šílený obraz Ruska, který svým čtenářům a posluchačům přinesly západní presstitutky. Jonathan Chait, Max Bergmann, Jaroslav Trofimov, Roger Cohen a další faktičtí slouhové CIA, kteří reprezentují západní prostitující se média, vytvořili z Putina supermana řídícího výsledky voleb v celém západním světě, obludu, vraždící lidi bez důvodu a pěstující si Trumpa jen proto, aby jej mohl drtit pod palcem. Umíte si vůbec představit extrémnější konspirační teorii, než je tahle?

Jonathan Chait v časopise New York Magazine píše, že „temné štěrbiny ruského skandálu sahají hluboko, tak hluboko, že by bylo riskantní nezvážit možnost, že schůzka Trump-Putin nebude ani tak jednáním hlav dvou států, ale spíše setkáním vysokého ruského zpravodajce se svým utajeným agentem.“

Další konspirační teoretička jménem Amy Knight píše, že „skutečnou otázkou, je, kde končí ruský zločinný stát a kde začíná zločinecké podsvětí, a jak spolupracují jako spolupachataelé nové vraždy?“ 

Jaroslav Trofimov nám ve Wall Street Journal 7. července vypráví o tom, že „Putin už vymezuje hranice svého nového impéria,“ aby nahradil onu ztracenou sovětskou říši.

Max Bergmann ve Washington Post straší tím, že Trump hodlá v Helsinkách zaprodat NATO. Tato linie vychází z předpokladu, že Putin používá Trumpa, aby mu umožnil vypustit ruskou armádu do Evropy. Mnozí konspirační teoretici se shodují v názoru, že nejprve bude napadeno Pobaltí, poté se Putin vrhne na Německo a pak na zbytek Evropy. Roger Cohen z New York Times dokonce zapletl Marine Le Penovou do stále se rozšiřujícího spiknutí, jež zahrnuje etnické čištění Západu od uprchlíků z válek vedených Washingtonem.

Takto vypadá úroveň absurdity, kterou americká média přispívají k tomu, aby veřejnost lépe chápala zahraniční politiku.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil: Lubomír Man

Přejít do diskuze k článku 7 komentářů