Pel-mel o Covid-19 (díl 11.)

Pozitivní dopady koronakrize

PAKO-

1.11.

Už jen situace, že ležím doma na gauči, s ČT24 společně počítám mrtvé a nakažené, a přitom touto činností zachraňuju lidstvo, bo neběhám po venku, mne činí nějak tak více hrdým a lepším člověkem. Ale to není vše, s aplikací E-rouška se cítím mnohem bezpečnější a každá SMS, která mne upozorní, že jsem nějakým způsobem porušil karanténní opatření, mě učí chovat se lépe a bezpečněji. Jsem rád, že existují aplikace, které napomohou sledovat nezodpovědné jedince a těším se na dobu, kdy za takto prokázané rizikové jednání bude dotyčný hříšník potrestán. A přesto se najdou jedinci, kterým je záchrana lidstva lhostejná. Bez jakéhokoli studu či pocitu viny se v rozporu s karanténními nařízeními scházejí na náměstích a protestují proti krokům naší moudré vlády, které jde prokazatelně o zdraví, bezpečnost a ekonomickou prosperitu všech občanů tohoto státu. Tyto demonstrace se jako mor šíří celou Evropou a policii a soudům nezbývá nic jiného než takto dezinformované lidi hnát k zodpovědnosti. Je tady samozřejmě jedna výjimka, a tou je Bělorusko. Tady jde přeci o budoucnost běloruské demokracie a podpora demonstrantů ze strany Evropské unie je legitimní a pochopitelná. Policejní násilí prováděné na běloruských demonstrantech je zločinné, narozdíl od oprávněného použití síly proti pomýleným občanům v Praze či Paříži.

Celý článek najdete na webu D-FENS

***

Význam víkendovej vojenskej operácie, o ktorom sa nehovorí

Dovolili sme rozdelenie spoločnosti na vyvolených a vyvrheľov, ktorí nebudú mať zlatú kartu do “neba” a budú im odobraté občianske práva na prácu, slobodný pohyb a zabezpečenie nevyhnutných prostriedkov na prežitie. Neozvali sme sa proti vytvoreniu modernej formy zdravotníckeho apartheidu, kde nie sme rozdelení podľa rasy, ale na základe modrej “bumážky”. A nie je vylúčené, že pomstychtivému, mocichtivému šialencovi na čele štátu nebude stačiť len tiché vylúčenie zo spoločnosti a bude trvať táborovej a väzenskej izolácii neposlušných občanov bez bumážky. Že neveríte, alebo blúznim? Kto z vás by pred pár mesiacmi veril, že sa bude diať to, čo zažívame dnes? Kam až toto všetko zájde? Dá sa očakávať všetko. Pretože sme im to dovolili my.

Celý článek najdete na webu Zem a vek

***

Šeliga vykázal zo sály poslancov ĽSNS, odmietali predložiť negatívny test

TASR

03.11.

Podpredseda Národnej rady (NR) SR Juraj Šeliga (Za ľudí) v utorok vykázal poslancov NR SR za ĽSNS z rokovacej sály. Dôvodom bolo, že odmietali predložiť potvrdenie o negatívnom teste na ochorenie COVID-19.

Celý článek najdete na webu Pravda.sk

***

Němci se přes zákaz sdružovali. Trest neplatí, není na to zákon, řekl soud

iDnes.cz, ČTK

3. 11.

Soud v německém Dortmundu osvobodil tři muže čelící obžalobě, že při jarní vlně epidemie porušili platný zákaz sdružování. Podle verdiktu by pro uložení trestu musel mít zákaz podobu zákona, nikoli pouze vyhlášky. Soudní rozhodnutí slaví odpůrci především koronavirových restrikcí. Rozsudek je zatím nepravomocný a státní zástupce se proti němu odvolal.

Celý článek najdete na webu iDnes.cz

***

Školy nevyužívají návody k distanční výuce. Žáky přetěžují, zjistila inspekce

ČTK

4. 11.

Základní školy podle České školní inspekce nedostatečně využívají návody k výuce na dálku, které pro ně připravilo ministerstvo školství a další instituce. Ačkoli se digitální dovednosti učitelů proti jaru zlepšily, značný podíl jich při distančním vzdělávání neomezil obsah učiva, jak jim to ministerstvo doporučilo. Školy jsou podle inspekce pod tlakem i kvůli jednotným přijímacím zkouškám na maturitní obory. Podle inspekce by se proto mělo vyjasnit požadované učivo a zvážit, ve kterých středních školách je nutné konat centrální přijímací testy. Inspekce to uvedla ve své aktuální tematické zprávě.

Celý článek najdete na webu Deník.cz

***

Jak z covidu vytřískat popularitu

Markéta Šichtařová, Martin Vavruša

4. 11.

A pak přijde pro Těchonín pravé boží požehnání a šance, jak ospravedlnit svou miliardovou existenci. Zemí se začne šířit nebezpečná nákaza, o které média zprvu sveřepě tvrdí, že její smrtnost je dvouciferná (i když je již prokázán opak), a kvůli jejíž nebezpečnosti se vláda rozhodne paralyzovat celou ekonomiku, zavřít lidi do karantén, vyhlásit výjimečný stav (vlastně pardon, nově se tomu říká nouzový stav), vyhlásit zákaz nočního vycházení a uvrhnout zemi do nejhlubší recese, kterou kdy naměřila. Konečně se Těchonín může ukázat v celé své oslnivé hi-tech velkoleposti a předvést, jak jsme na boj s virem připraveni. Pokud by se snad nedostávalo personálu, stáhneme do Těchonína všechny lékaře z vojenských nemocnic či praporních obvazišť – a protože s vysokou pravděpodobností všichni z nich Těchonínem v rámci svého výcviku už prošli, budou tu jako doma. Ale počkat, Těchonín je vlastně v Orlických horách, že? Není to trochu daleko od pražských kaváren a objektivů médií? Co když si nikdo nevšimne, jak to má vláda perfektně ošéfované?! To by tak hrálo!

Celý článek najdete na webu Markéty Šichtařové

4 4 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
5. 11. 2020 7:15

Může mi někdo vysvětlit, který vědecký epithel vnesl do této debilní země výraz SMRTNOST?
A kdy?
Vždycky bylo úmrtnost. Ten nový má zjevně zlověstný náhubek roušky s výjevem lebky bez masa.
Nezažili jsme válku, ale jinak si vychlastáme totalitu Sametu ani nemektneme. 17. listopad! … tfujtajksl. Aby se režim nedivil, až někomu rupne v kouli, a 17tého se na rohu Mikulandské objeví obří lejno, na němž bude jméno Prvního ze Sametu. Copak se tam letos bude dít? Zase dostane mladej starej Klaus pigbelky?

Patrik
Patrik
Reply to  orinoko
5. 11. 2020 7:45

Co na tom nejchytřejší orinoko nechápe, když je to naprosto jasné od začátku, kdy začal být tento výraz v souvislosti s covidem používán? Smrtnost je počet zemřelých ve skupině, zasažené určitým jevem, např. nemocí nebo dopravní nehodou. Úmrtnost se týká zemřelých v celé populaci, bez ohledu na okolnosti. Přeloženo: úmrtnost na srážku chodce s vlakem je velmi nízká (kolik takových případů v populaci je?), zatímco smrtnost je téměř 100% (kolik chodců takovou srážku přežije?). Nízká smrtnost(!) u covidu je velmi dobrý a důležitý ukazatel a je to m.j. důležitý ukazatel v rukou všech těch, kteří jej používají jako argument proti… Číst vice »

orinoko
orinoko
5. 11. 2020 8:08

Hejl na mucholapce, přesně podle předpokladu.
Proč jsem asi psal: “ Ten nový má zjevně zlověstný náhubek roušky s výjevem lebky bez masa. “

Patrik
Patrik
Reply to  orinoko
5. 11. 2020 8:18

V textu článku je napsáno:
Zemí se začne šířit nebezpečná nákaza, o které média zprvu sveřepě tvrdí, že její smrtnost je dvouciferná (i když je již prokázán opak)“

Za text je třeba autory chválit, nikoliv pokládat tak hloupý a kritizující dotaz. Ale ono se opět jednou potvrdilo, že myšlení se nepozná tolik podle odpovědí, jako podle pokládaných otázek…

PS: termíny jako smrtnost a úmrtnost jsou mnohem starší, než covid a že orinoko neví, co znamenají, to už může zaobalovat do jakýchkoliv slov – položil otázku a tím se předvedl….

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
5. 11. 2020 8:21

PPS: Otázka by samozřejmě nevadila, všichni se musíme neustále ptát – ale ta pýcha a ta i autory urážející povýšenost …

idiotronic
Reply to  orinoko
5. 11. 2020 10:03

Úmrtnost na srážku chodce s rychlovlakem je v ČR nulová, protože nemáme žádné rychlovlaky. Smrtnost na srážku s COVIDem se dlouho nezmiňovala, protože několik měsíců se v okresech Cheb, Plzeň-jih, Prachatice a Břeclav pohybovala mezi 10 a 20 %. Teprve s lepším testováním se těm číslům dalo trochu věřit (počet případů byl hrubě podstřelený, počet mrtvých poměrně přesný).

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  idiotronic
5. 11. 2020 11:35

U nákaz s Covidem 19 došlo k nárůstu, protože došlo k nárůstu testování. Pokud by IQ-testy podstoupilo více lidí, došlo by také ke zvýšení počtu idiotů :-)

orinoko
orinoko
5. 11. 2020 8:23

Rádio Jerevan , Náhorní Karabach.

Globální prediktor byl umístěn do karatnény. V hlavě má GANGrénu.

Covid 19 v.r.

Patrik
Patrik
5. 11. 2020 10:54

Praha významnější než Řím i Jeruzalém – kostely do kříže, mystický slunovrat a další v pořadu tv Nova před dvěma dny, čas od 30:22 zde Tak to jen takový doplněk, proč je na tom Česko s covidem tak špatně, že mu všichni musí pomáhat – resp. proč udává covidový tón (a tón nejen v případě covidu). Británie právě zavádí nová opatření , ale školy nezavírá. Totéž Maďarsko: „Vláda nyní také podle agentury MTI vyhlásila zákaz nočního vycházení mezi půlnocí a pátou hodinou ráno, uzavřeny budou například bary, otevřeno naopak mohou mít restaurace a obchody, nezavírají se ani školy A dalo… Číst vice »

Irena
5. 11. 2020 11:13

https://vk.com/golosgermanii?z=video-83575662_456239396%2F830920cc5535a9a8c5%2Fpl_wall_-83575662 Němci podají soudní žalobu na Drostena a Charité a původce pandemie! Ve zkratce z videa: Smrtnost koronaviru se nachází na úrovni 0,14% a je přibližně na úrovni chřipky, což nedávno potvrdila i Světová zdravotnická organizace. PCR test je slabina, virus není nebezpečnější než chřipka. Americké CDC, Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí zveřejnilo 13.7.2020 dokument, ve kterém na straně 39 potvrzuje, že není možné izolovat virus SARS-CoV-2:  (Proč je to důležité? Na základě Kochových postulátů, které jsou uznávány jako standard pro prokázání příčinné souvislosti mezi patogenem a nemocí, musí být patogen izolován z nemocného jedince a vypěstován mimo něj v laboratoři v… Číst vice »

Bety
Bety
5. 11. 2020 11:42

Evropská unie a parlament se dohodli, že čerpání dotací z EU bude podmíněno VLÁDOU PRÁVA. Skoro se bojím domyslet, jaké právo to bude.

orinoko
orinoko
5. 11. 2020 11:48

Velmi dobře si vzpomínám, když v době tzv. prasečí chřipky se také mnohé řešilo. A nějaký hlavní hygienik této podělané země … snad Vít nebo Vítů … docela autoritativně vykládal, že všichni budou muset jít pod vakcínu. I zeptal se ho tehdy natvrdo před kamerami Klaus fotr: A vy jste očkován? A ten blb samozřejmě nebyl. Do týdne se musel kýblovat. Ale ten Klausův výraz, ten stál za to. Takový potměšilý a zároveň výsměšný, i poučený zároveň. Takový jsem u něj do té doby neviděl. Nicméně přišel ve správnou chvíli na správném místě. Tím skončila prasečí chřipka v této vepřové… Číst vice »