Pel-mel o Covid-19 (díl 12.)

Někdo mě sleduje…

Zdroj: Twitter

***

Z deníčku občansky aktivní rodiny

Lu Lina

6. 10.

Ten večer jsme se ale dozvěděli i spoustu dalších, rovněž velice zajímavých věcí. Například, že profesor Pirk je virový laik, kterému „sláva stoupla do hlavy,“ doktor Šmucler že je „ředitelem zeměkoule“ a že máme naslouchat odborníkům. Asi jako je ministr Prymula, hádám. Děkuju za radu. Až budu chtít vědět, kolik ostnatého drátu je třeba na hygienický lágr střední velikosti nebo jaké rozměry má mít hromadný hrob, tak se určitě na pana plukovníka obrátím.

Celý článek najdete na webu Non serviam

***

Trnavská firma sa k svojmu zárobku na testoch nevyjadruje, mlčí aj ich výrobca

SITA

31. 10.

Zisk trnavskej firmy Eurolab Lambda za dodávku 10 miliónov antigénových testov na víkendové celoplošné testovanie zostáva tabu. Informuje o tom portál Webnoviny.sk, ktorý sa v reakcii na vyjadrenia opozičných politikov o miliónových zárobkoch pre firmu, ktorá je podľa nich prepojená na členov vládnej koalície, dotazoval na uplatnenú obchodnú maržu priamo u dodávateľa, ako aj u výrobcu.

Celý článek najdete na webu MY Trnava

***

Holandsko sprísňuje reštrikcie v snahe zastaviť šírenie koronavírusu

4. 11.

Holandsko sprísni reštrikcie prijaté v súvislosti so šírením koronavírusu SARS-CoV-2 a na dva týždne zavrie múzeá, kiná, zoologické záhrady a ďalšie miesta prístupné verejnosti. Oznámil to v utorok holandský premiér Mark Rutte.

Celý článek najdete na webu Info.sk

***

Malé a střední firmy se bojí o budoucnost

VSa

6. 11.

Přes polovinu firem by mohlo do roka skončit s podnikáním, pokud se jejich situace nezlepší. MMF apeluje na státní podporu. Nová přehledová zpráva konzultační firmy McKinsey ze srpna letošního roku ukazuje, že přes polovinu (55 %) malých a středních firem v Evropě má obavy o svoji budoucnost v následujících 12 měsících. Malé a střední firmy přitom v Evropě zaměstnávají dvě třetiny všech zaměstnanců. Patří sem firmy, které zaměstnávají 250 a méně lidí.

Celý článek najdete na webu !argument

***

Opatření proti pandemii koronaviru: Vlády lidi nezachraňují, ale zabíjejí. Šest důvodů pro uvedené tvrzení…

Valentin Katasonov

6. 11.

Mnoho politiků, lékařů, právníků a sociologů z různých zemí světa tvrdí, že úmrtnost jako následek „boje“ proti koronaviru je mnohonásobně vyšší než úmrtnost na samotný koronavirus. Jako příklad za všechny uveďme alespoň řadu mediálních vystoupení Roberta F. Kennedyho mladšího, známého amerického právníka a synovce amerického prezidenta Johna F. Kennedyho. Jedno z videí s jeho projevem má název „Úmrtnost na boj s virem je vyšší než na samotný virus.“

Celý článek najdete na webu ProtiProud

***

Rusové nevěří vlastní vakcíně, nemocnice se hroutí pod náporem nakažených

Gita Zbavitelová

7. 11.

Počet Rusů, kteří by se proti covidu nenechali očkovat, vzrostl z 54 procent v srpnu na 59 procent v říjnu, zjistilo nezávislé sociologické středisko Levada. Nejmíň ruské vakcíně věří obyvatelé Moskvy – v říjnu by se jí dalo očkovat jen 10 procent respondentů, zatímco ještě v srpnu jich bylo 40 procent.

Celý článek najdete na webu Rozhlas Plus

***

Kraje povolaly do nemocnic 800 mediků. Dalších 2100 nastoupilo dobrovolně, někteří pomáhají od jara

ČTK

7. 11.

Kraje povolaly do nemocnic, kde chybí personál kvůli covidu-19, dosud téměř 800 mediků. Dalších více než 2100 studentů medicíny z osmi lékařských fakult do zdravotnických zařízení nastoupilo dobrovolně. Vyplývá to z informací jednotlivých lékařských fakult. Někteří studenti pomáhají už od jara, sdělil děkan Lékařské fakulty Ostravské univerzity Rastislav Maďar.

Celý článek najdete na webu Deník.cz

***

Anti al-Covid

Stanislav Blaha

7. 11.

Plošné testování bezpříznakových lidí je nesmysl, přesto se slovenská vláda i přes nesouhlas odborníků rozhodla je uskutečnit. Velkou část lidí přinutila k testu výhrůžkami o restrikcích proti netestovaným, další velkou část přinutili zaměstnavatelé a majitelé nájemních domů, kteří hrozili neotestovaným vyhazovem. Požadavek, aby lidé předkládali výsledek svého testu policistům, úředníkům, či dokonce strážným v továrnách a obchodech, je nelegální, a nápady na označování netestovaných jsou přímou cestou k norimberským zákonům.

Celý článek najdete na webu E-republika

***

Blatný: Pojišťovny podepsaly smlouvy na testy pro seniory

8. 11.

Zástupci zdravotních pojišťoven mi potvrdili, že byla se společností Avenier podepsána smlouva o objednávce, odběru a distribuci antigenních testů. Nikdo tak nemusí mít obavy, testy budou dodány, uvedl na Twitteru ministerstva zdravotnictví ministr Jan Blatný.

Celý článek najdete na webu Novinky.cz

5 3 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zajoch
8. 11. 2020 19:38

Tak článek Rusové nevěří vlastní vakcíně…… od Gity Zbavitelové na Rozhlase plus je ten pravý informativní. Od této dámy se jiná zpráva o Rusku než negativní nedá očekávat. Pamatuji si ji ještě z doby, kdy jsem poslouchala ČRo 6 (bývalá stanice rozhlasu), kde hlásala své západním pohledem na svět řízené názory.

PPK
PPK
Reply to  zajoch
9. 11. 2020 5:37

Souhlasím!

Botičky od Diora
Botičky od Diora
9. 11. 2020 11:21

Hezký obrázek, jen tak, z ničeho nic :-)comment image

Last edited 1 rok před by Botičky od Diora