Pel-mel o Covid-19 (díl 17.)

Wuchanská chřipka: Zubaři pomáhají Česku aneb Mounajjedův vlhký sen

Challenger

17. 11.

Samozřejmě nemám nic proti tomu, když by chtěl někdo s řešením pandemie pomoci. Pokud se ale sejde partička zubařů, kteří zjevně a na první pohled trpí inventorním a spasitelským bludem, zvedá se mi v hlavě pomyslný červený praporek a kontroluji si obsah své peněženky. Velitelem lékařů, co pomáhají Česku, je jistý zubař jménem Mounajjed. Jejich hlavním posláním je dostat antigenní testy do jejich ordinací, neboť podle názoru pana zubaře Mounajjeda „je to jako rám na letišti“.

Celý článek najdete na webu D-FENS

***

Buffett přelil miliardy z Applu do výrobců vakcín

vku, ČTK

17. 11.

Společnost Berkshire Hathaway legendátního investora Warrena Buffettovi prodala ve třetím čtvrtletí 36,3 milionu akcií společnosti Apple a investovala miliardy dolarů do několika výrobců léků včetně firem Merck a Pfizer. Zvýšila také podíl v některých už vlastněných společnostech jako je Bank of America, síť maloobchodů Kroger nebo automobilka General Motors a nakoupila akcie mobilního operátora T-Mobile US. Firma to uvedla v údajích pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC).

Celý článek najdete na webu E15

***

Vědci upozorňují, že koronavirus SARS-CoV-2 mezi námi zřejmě zůstane navždy jako malárie či HIV

Milan Juha

18. 11.

První vlna COVID-19, druhá, třetí. Kolik vln ještě bude, než pandemie skončí? Takové otázky si neklade jen laická veřejnost, ale také odborníci, lékaři a vědci ze všech vědních oborů, včetně matematiky a statistiky. Nyní se oči upírají k vývoji vakcíny, která by mohla další vlny zmírnit, případně dokonce zastavit. Je možné, že očkování započne před Vánoci nebo začátkem roku 2021, ale existuje cesta k úplnému vymýcení tohoto nového typu patogenu? Zůstane tady již navždy s námi stejně jako v minulosti malárie či HIV?

Celý článek najdete na webu Zdravéstravování.eu

***

Nová mutace koronaviru je mnohem nakažlivější, má ale také své slabiny

Lukáš Bauer

18. 11.

Vědci zveřejnili novou studii, která popisuje, jak snadno a rychle se dokáže šířit nová mutace koronaviru. Studie však také ukazuje, že zmutovaný koronavirus je méně odolný proti plošnému očkování a v tomto směru představuje mnohem menší hrozbu.

Celý článek najdete na webu Věda&Vesmír

***

Spolkový sněm schválil novelu zákona o infekčních chorobách

ČTK

18. 11.

Spolkový sněm, jedna z komor německého parlamentu, dnes schválil novelu zákona o potírání infekčních chorob. Předpis nově uvádí konkrétní opatření, které mohou úřady v boji s pandemiemi nařídit, a to včetně povinného nošení roušek. O úpravě nyní jedná druhá parlamentní komora, kterou je Spolková rada zastupující přímo jednotlivé německé spolkové země. Očekává se, že právní předpis ještě dnes podepíše prezident Frank-Walter Steinmeier. Na demonstraci v Berlíně se mezitím sešly tisíce odpůrců karanténních opatření.

Celý článek najdete na webu České noviny

***

Kvůli změně protiinfekčního zákona protestovaly v Berlíně tisíce lidí, policie je rozháněla vodními děly

Markéta Pakandlová

18. 11.

Nejméně deset tisíc lidí se sešlo v centru Berlína u Braniborské brány na demonstraci proti novele zákona o potírání infekčních chorob, kterou schválil Spolkový sněm. Další tisíce lidí se shromáždily na jiných místech metropole. Z davu na policisty létaly kameny a dělobuchy, policie rozháněla demonstranty vodními děly. Součástí novely zákona je udržování odstupu, nošení roušek či nucené uzavírky obchodů. Část kritiků to považuje za obdobu zmocňovacího zákona z roku 1933, díky kterému se nacistický vůdce Adolf Hitler mohl chopit neomezené moci.

Celý článek najdete na webu ČT24

***

SLOVENSKO verzus IGOR MATOVIČ

Z policajnej vysielačky sme započuli správu o 20 000 účastníkoch❗️ Matovičova vláda si dokázala za veľmi krátky čas znepriateliť slovenských občanov. Z médií počúvame o agresívnom proteste s pár tisíckami vulgárne protestujúcich ľudí. Ako to tam skutočne vyzeralo? Viac v reportáži s Líviou, na ktorej konci zhromaždenie zhodnotil PhDr. Ľubomír Huďo.

Celý článek najdete na webu KULTUR BLOG

***

Senát odmítl možnost přímé úhrady testů na koronavirus

ČTK

19. 11.

Někteří senátoři poukazovali rovněž na to, že distribuce dvou milionů testů od společnosti Abott už byla zahájena na základě dohody se soukromou distribuční firmou Avenier, protože má smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami. Společnost je součástí skupiny Agel podnikatele Tomáše Chrenka, která je největším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě. Ministr uvedl, že se počítá s nákupem dalších až osmi milionů testů v následujících měsících, do jejich distribuce by se mohly zapojit i další distributoři. Cena jednoho testu se pohybuje kolem 120 korun, uvedl Blatný.

Celý článek najdete na webu Český deník

***

VIDEO: Matovič pokračuje v plnení určenej agendy. Premiér chce do Vianoc uskutočniť ďalšie plošné testovanie Slovákov

Zoznam/msz

19. 11.

Matovič tvrdí, že epidemiológovia aj ústredný krízový štáb vyhodnotili plošné testovanie ako dôležité, pretože dokázalo skresať počet pozitívnych ľudí, ktorí denne pribúdali. Zároveň tvrdí, že keď nechceme, aby bol opäť veľký nápor na nemocnice, tak sa musí realizovať plošné testovanie. „Musíme mať preto zabezpečené dostatočné množstvo antigénových testov,“ povedal premiér. Potvrdil, že plošné testovanie by sa malo uskutočniť podľa všetkého v decembrových termínoch.

Celý článek najdete na webu Topky.sk

***

Lékaři upozorňují na vážné neurologické symptomy spojené se SARS-CoV-2

Marián Žitný

19. 11.

Komplikace, kteří čínští vědci u pacientů s COVID-19 pozorovai, ovlivňují centrální nervový systém, tedy mozek a míchu, a také periferní nervový systém, což jsou jednotlivé nervy a jejich propojení. Přitom ztráta chuti a čichu, o kterých se hovoří nejčastěji, jsou jen malou výsečí obtíží, které nemoc dokáže způsobit.

Celý článek najdete na webu LepšíJá.cz

***

Lékař rozpozná úmrtí s covidem a na covid, říká poslanec za hnutí ANO

Vojtěch Gavriněv

19. 11.

Počet mrtvých s koronavirem je fake news, tvrdí člen sněmovního zdravotního výboru Rostislav Vyzula. Nechci, aby se počty mrtvých neuváděly, ale ta informace musí být objektivní, vysvětluje v rozhovoru pro Seznam Zprávy.

Celý článek najdete na webu Seznam Zprávy

***

Digitální svět se zvětšuje každý měsíc o desítky procent, pandemie funguje jako katalyzátor

Lukáš Bauer

19. 11.

Letošní pandemie koronaviru a s ní související opatření vedla k velmi rychlému přesunu firem, ale i lidí, do online prostředí. Podle odborníků měl tento vývoj trvat dalších 5 až 10 let, k zásadním změnám v digitální transformaci došlo ovšem již během roku 2020.

Celý článek najdete na webu TECH FOCUS

***

Katolíkům loni rostl zisk, letos ale skončí velkou ztrátou, řekli

ČTK

19. 11.

I když situace v lesích se díky dešťům nepatrně zlepšila, dramaticky rostou ztráty z cestovního ruchu a gastronomie i příjmy z nájmů. Také kostelní sbírky budou letos kvůli omezení bohoslužeb nižší. „Investice do podnikání v roce 2019 slavila úspěchy, ovšem všichni musíme počítat s ekonomickým útlumem, který přichází letos,“ uvedl ekonomický poradce České biskupské konference Karel Matyska.

Celý článek najdete na webu Český deník

4.3 6 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
20. 11. 2020 7:42

Co si Slováci zvolili, to mají. Je to celkem prvobytně pospolný národ, jemuž je na kulové i jeho memphiská kráska píČapuťka. Zmatovič jako fýrer a prezidentistka, která dělá, že ani není přítomna. Dneska si můžou podat ruku s Arménci, ti to také zvládli. A do trojky s sebou zobrať Gruzíncou. Hrdé národy s lejnem místo mozku. Svět nás očekává! A ejhle, svět s nimi vyjeBALL. V pondělí nebo úterý odjíždím do Prahy. Je tam kámoš, se kterým se hrával, ale on žije už léta v USA. Shodou okolností je teď v Česku. Má v plánu nechat nám do bytu dovážet… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
20. 11. 2020 8:34

Poslední dobou se necháváme otravovat negativní energií, která se na nás valí ze všech stran. 
Invaze imigrantů, zaprodanost politiků, špatné prognózy ekonomů, koronavirová doba i každodenní nervozita.
Nějak se vytratila prostá radost. Radost z toho, že jsme zdraví, nebo naše rodiny a kamarádi, radost z přátelských setkání, radost z toho, že nás má někdo rád. 

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
20. 11. 2020 9:11

Teď místní komunitu šoknu:
Já budu mít nefalšovanou radost, až na ulici uvidím radostného opilce, který míří domů z hospody. Hospoda je cosi jako face búúúk. Po konzumaci určité množiny sumerských vynálezů i v Egyptě oceňovaných sdílíme v tomto zařízení kus pralesa s Afrikou i Borneem. Je špatné nechávat naše vývojové předchůdce osiřelé. Obzvlášť mi chybí Oringutan.

Irena
20. 11. 2020 8:46

„Studie však také ukazuje, že zmutovaný koronavirus je méně odolný proti plošnému očkování a v tomto směru představuje mnohem menší hrozbu.“

Za tenhle výstup asi pány „vědce“ vyvážili ve zlatě, ne?

orinoko
orinoko
20. 11. 2020 9:44

To je na celé litanie ….

Knihy nejsou od toho, aby se jim věřilo,
ale aby byly podrobovány zkouškám.
Vezmeme-li do ruky knihu, nesmíme se ptát,
co říká …
ale co říci chce. ……

Umberto Eco

orinoko
orinoko
20. 11. 2020 9:55
PPK
PPK
20. 11. 2020 11:02

Tak jsem si přečetl na DFENSu článek „Wuchanská chřipka“ a tam i tuto větu autora, která zní:

„… abychom se mohli těšit svobodám, které jsou základem prosperity západní civilizace a otevřeně říkám, že život žádného důchodce nestojí za to, abychom si tyto svobody nechali vzít a naše děti umíraly kvůli nějaké obskurní totalitní ideologii…“

orinoko
orinoko
Reply to  PPK
20. 11. 2020 11:55

Tady by se řeklo – oxymoron. Já to rovnou označím za fašismus a vůbec ne proto, že jsem v letech , ale protože autor je idiot. Já jsem to nečetl, ale o to nejde. Není jedno bez druhého, třetího čtvrtého a dále a dále … Tak za prvé – blb si myslí, že bude patrně stále mladý a jeho se existence penzisty nedotkne. Může být. Nejlepší by bylo, kdyby si to někde kvůli covidu šoupnul, doporučil bych to formou ruské rulety. Přežití je ve hře. Za druhé – blb se domnívá, že současné poměry vytvořila jakási ochrana důchodců. Idiot. Nic… Číst vice »

acog2464.jpg
orinoko
orinoko
20. 11. 2020 12:38

Covidoví fašisti celého světa, vyližte si prd@l. Jen počkej, fašisto, kalašnikov už jde najisto.

https://www.youtube.com/watch?v=QvvEMFxVCpE

1599649490188198348.jpg
Bety
Bety
20. 11. 2020 19:48

Prachy z Apple tečou do výroby vakcín – OČEKÁVÁ SE VELKÝ, VELKÝ ZISK!!!

orinoko
orinoko
Reply to  Bety
20. 11. 2020 20:13

Mám pocit, že souDRUHA Buffeta alias Bafometa by už konečně mohl trefit šlak. Newidím rozdíl mezi Serešmě a Bufetem v kanálu.

orinoko
orinoko
20. 11. 2020 20:38