Pel-mel o Covid-19 (díl 20.)

Chybná interpretace viru. II část.

Stefan Lanka

Definice SARS a koronavirového onemocnění neboli COVID-19 uvádí, že klinickým obrazem, charakterizujícím onemocnění, je atypická pneumonie (atypický zápal plic). Pokud lze při pneumonii detekovat známé patogeny, je pneumonie označována jako typická, pokud ne, tak jako atypická. Jedním ze dvou zásadních faktů pro SARS a korona-krizi je, že nejméně 20-30% všech pneumonií je atypických. Příčiny atypické pneumonie jsou velmi dobře známé, a proto neznámý virus NESMÍ být uváděn jako příčina. Tato skutečnost je infektology a virology potlačována a je základem šíření strachu a paniky v současné době, protože u lidí, široké veřejnosti a politiků vyvolává dojem, že atypická pneumonie by byla obzvláště nebezpečná a častěji smrtelná kvůli nedostatku léků nebo vakcín pro údajně novou nemoc.

Celý článek najdete na webu nakladatelství Paprsky

***

Zdravotnictví je pořád „Best in Covid“

Pavel Páral

20. 11.

V čem máme jistotu, a to je ta nejlepší zpráva, je české zdravotnictví. To, co předvádějí zdravotníci, od ředitelů nemocnic přes lékaře, sestry až po saniťáky, je famózní. Ať už jde o organizaci práce, vysokou kompetenci lékařů i sester, či nasazení dokumentující bezmeznou oddanost svému povolání. Ne Česko, ale české zdravotnictví je best in covid.

Celý článek najdete na webu Hrot

***

Pandemie-anebo globální sociální test?

Boletus

22. 11.

Tato válka má dvě tváře. Viditelnou a skrytou. Ta viditelná je vedena jako útok na fyzické zdraví, ta skrytá jako útok na psychické zdraví oběti, jednotlivce i Lidstva. Útok na fyzické zdraví vede útočník paradoxně přes zdravotnictví. Tedy ten segment společnosti, který má její zdraví chránit. Útok na psychický stav společnosti je veden napříč všemi úrovněmi exekutivy. Opět paradoxně – přes segment, který má společnosti sloužit. V obojím pomáhá útočníkovi vždy věrný slouha – prodejná média. Hlavním nepřítelem Lidstva se stal KORONAVIRUS. Takže víme proti komu všichni bojujeme a přinášíme nemalé oběti. Víme to doopravdy? Je on tím úhlavním nepřítelem? Zkusme se na tuto válku podívat jinak. Se znalostí, jak a kým je Svět okolo nás řízen, se znalostí Koncepce společenské bezpečnosti.

Celý článek najdete na webu Fórum KOB

***

VIDEO: Ďalší Matovičov nezmysel, ktorý už treba definitívne zastaviť!

Ak je teda možné medicínsku situáciu riešiť čisto politickými krokmi, nie je už nanajvýš potrebné uvažovať o tom, či konanie a kroky vlády a jej predsedu (politické konanie a spoločenský hazard, ktorý predvádza vláda a jej predseda), nie je potrebné konečne riešiť medicínskymi rozhodnutiami a prístupmi?

Celý článek najdete na webu Infovojna.sk

***

Konec rejžování na covidu! Český vědec odpálil bombu

vef

23. 11.

Český imunolog Zdeněk Hel, jenž je profesorem na univerzitě v Alabamě, se na svém facebookovém profilu rozepsal o vývoji vysoce senzitivního testu na přítomnost viru covidu-19 a chřipky.

Celý článek najdete na webu Parlamentní listy

***

Tisková beseda strany Hlas-SD proti celoplošnému povinnému testovaniu

24. 11.

Pozrite si tlačovú besedu strany Hlas-SD na tému „Kto zastaví Matovičove testovanie?“ Líder strany Peter Pellegrini vyzval členov ústredného krízového štábu, aby od testovania upustili. Pellegrini avizoval, že ak vláda schváli celoplošné povinné testovanie, Hlas ho pravdepodobne využije na zber podpisov pod referendum za skrátenie aktuálneho volebného obdobia.

Celý článek najdete na webu TA3

***

Koronavirus srazil kriminalitu. Až na vraždy

Matěj Říha

24. 11.

Méně zločinu ve všech krajích a téměř ve všech kategoriích kriminality za dosavadní měsíce letošního roku. To je snad jediný pozitivní výsledek stále trvající koronavirové epidemie. Nejrazantnější sestup se týká hospodářské a majetkové kriminality, zejména pak krádeží, kterých proti loňsku bylo méně o 10 tisíc. Naopak ale vražd mírně přibylo.

Celý článek najdete na webu Novinky.cz

***

EK se dohodla na šesté vakcíně, Moderna dodá až 160 milionů dávek

Evropská komise dojednala smlouvu s americkou firmou Moderna, která státům Evropské unie zajistí až 160 milionů dávek vakcíny proti covidu-19. Oznámila to dnes předsedkyně EK Ursula von der Leyenová, podle níž unijní exekutiva schválí smlouvu ve středu. Komise tak má v rámci společných nákupů unijních zemí již šestý kontrakt a jedná o sedmém.

Celý článek najdete na webu České noviny

***

První lidé by mohli být očkováni proti koronaviru již za týden

Martin Kratochvíl

24. 11.

Když vše půjde podle plánů, jsme na jaře proočkovaní proti covidu-19, máme v kapse evropský očkovací průkaz a opět můžeme bez větších omezení brázdit alespoň evropský kontinent. Když vše půjde dobře…

Celý článek najdete na webu Deník.cz

Stanův komentář: Lidičky, já už se tak těším!

***

První aerolinky oznámily plán převážet jen očkované. Bude to běžné, říká jejich šéf

Lukáš Marek

24. 11.

Cestující na mezistátních linkách budou muset doložit, že jsou očkovaní proti koronaviru, myslí si šéf australských aerolinek Qantas Alan Joyce. Řekl, že to bude běžné i u dalších leteckých společností.

Celý článek najdete na webu Seznam Zprávy

***

Jsou to hrdinové. Fotoreportér zaznamenal jeden den práce zdravotníků

Jaroslav Baďura

24. 11.

Jednu jedinou denní směnu zdravotníků, kteří se v nemocnici ve Frýdku-Místku starají o covidové pacienty, zaznamenal fotoreportér Magazínu PATRIOT Vladimír Pryček.

Celý článek najdete na webu Magazín Patriot

4.6 9 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
LiL
LiL
25. 11. 2020 8:42

Poděkování naším lékařům a sestřičkám, to zcela určitě a každý den…Žádný ze zahraničních odborníků, zvyklý na svůj systém práce a povolaný ku pomoci, není schopen vydržet rozsah péče, který je běžný v našem zdravotnictví. Naši lékaři a sestry měsíčně odpracují tolik hodin ve službách, že to hraničí s fyziologickou možností jedince. Celý systém zdravotnictví s tímto faktem počítá a za celá léta, nikoho nenapadne měnit zajeté koleje. Covid19 jen malinko poodevřel vrátka tajemství a je třeba podotknout, že nebýt této nemoci, asi by nikdo za práci těmto hrdinům neděkoval. Takže ještě jednou…. Velice děkuji…..

PPK
PPK
25. 11. 2020 10:21

Epidemie je snem mocných

Foucault.jpg
fajt
fajt
25. 11. 2020 10:57

comment image

Dlaczego umierają – Paweł Reszka, novinář ( polytika.pl), celá reportáž na fcb – covid bude samozřejmě i politika a systémová manipulace, ale pro lidi, kterí se momentálně dusí ve špitálech, rychle jim tečou plíce, do toho bleskově selhávají orgány a bolestivě a sami umírají na nějaké sofistikované závěry o velkolepém spiknutí jaksi nemají čas. ..

Irena
Reply to  fajt
25. 11. 2020 11:41

Je zajímavé, že celkové počty mrtvých v žádném státě nestoupají. Najednou se zjišťuje, že v každém státě denně umírají lidé. Vždy takto umírali, a nikdy se okolo takto netancovalo. Dělají z nás pitomce a zavádějí fašistická kontrolní opatření pohybu osob s tříděním na ty očkované/neočkované, testované/netestované s tím, že obyčejný člověk nemá jak zkontrolovat, jaké svinstvo mu jsou schopni napíchat. Podívejte se fajtíku na tyto obrázky: https://www.google.cz/search?q=koncentrák&tbm=isch&chips=q:koncentrák,online_chips:osvětimi&hl=cs&sa=X&ved=2ahUKEwjTxqXGzZ3tAhXM5KQKHSBfBwQQ4lYoBHoECAEQHQ&biw=1292&bih=736 Tohle jste tu měl za humny a nevěděl, kdy tam skončíte, z toho vás za flígr vytáhl ten hrůzostrašný Stalin a bolševici, a dnes celosvětově zavádějí postupně něco podobného. Ano, lidé umírají, ale… Číst vice »

fajt
fajt
Reply to  Irena
25. 11. 2020 13:00

a kde píši, že ignoruji nedávnou historii, zavírám oči před masakry nacistického Německa ( které páchali i obyčejní, lehce a upřímně indoktrinovaní němci ), kde uvádím ( i náznakem) že Stalin je ďábel pouze ze své existenční podstaty a nakonec, jak to všechno má souviset s obyčejnými nemocnými, kteří dnes tak nedůstojně umírají v systému, který se neomylně mocně tváří lidsky, demokraticky a společensky přátelsky a který podivnou pandemii zvládá tak otřesně, že i dost za vlasy přitažené konspirace ( při kterých se tak lehce zapomíná na utrpení obyčejných nakažených lidí) mají živnou půdu i na místech s kritickým myšlením,… Číst vice »

Irena
Reply to  fajt
25. 11. 2020 13:14

Jednak nepíšete poprvé, že? A za druhé ta politika a manipulace je jednoznačně na prvním místě a nedostatečná péče pro nemocné je jejím důsledkem. Koho v koncepci kapitalistické společnosti zajímají nemocní jinak než z hlediska zisku a neustálého ekonomického „růstu“?

fajt
fajt
Reply to  Irena
25. 11. 2020 13:48

už nějaký drahný čas ( s přestávkmi) glosuji události současné a i minulé ( ale nikdy u toho v základu neignoruji historii, či zjevná fakta), pokud můj osobní pohled a jisté závěry jsou pro někoho nepřijatelné, tak bych řekl, že určitě ne z důvodu, že bych naprosto překrucovat události, či základní stav věci, nejsem z lidí, kteří zjištých důvodů vidí situaci a procesy podle společenské poptávky nebo podle nálady, či nepříjemného dopadu na svědomí nebo z důvodu pohodlnosti, která tak často a silně vládne většině zkonzumovaných občanů ( a neberte to osobně, jenom glosuji) – pokud jde o systém, tam… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Irena
25. 11. 2020 14:12

Paní Ireno, dnes dopoledne jeden berlínský invalida úmyslně, ze zoufalosti, najel svým starým autem do plotu rezidence kancléřky…

Irena
Reply to  Botičky od Diora
25. 11. 2020 16:41

Šílené… Co na to říci. Nevím jestli jste to někde zahlédli, bylo to v jednom z přehledů o Covid

V televizním pořadu vystoupil hlavní patolog z berlínské nemocnice Charité a řekl, že teď provádějí více pitev lidí, kteří umřeli strachem před koronavirem, kteří nakoupili potraviny, zavřeli se doma, kde dokonce používali plynové masky a následně zemřeli, než těch, kteří zemřeli od, nebo s koronavirem. Oficiálně je jich více než těch, kteří zemřeli na koronavirus!

https://kob-forum.eu/aktuality/k-situaci-s-koronavirem-v-nemecku/

orinoko
orinoko
25. 11. 2020 15:30

Covid socioLOGICKY sílí.

https://www.youtube.com/watch?v=r-kxGnnS92Q

fajt
fajt
25. 11. 2020 15:41

comment image

třicet tisíc za mrtvé duše, neměl by se i JB u české veřejné správy vyškolit. ..

Gatta
Gatta
25. 11. 2020 22:12

Zrovna jdu od počítače. Nedávno jsem musl přejít na PC z W7 na novější verzi oken.

No, jestli Bill Gates vyvíjí vakcínu na Covid se stejnou pečlivostí, jako už asi 6 let vyvíjí W10, tak se máme opravdu na co těšit.

Petrpavel
Petrpavel
26. 11. 2020 1:44

Konečně začínají prosakovat zprávy odkud že vlastně covid pochází :
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Covid-zase-v-Cine-Kvuli-prasecim-hlavam-z-USA-645125

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Petrpavel
26. 11. 2020 13:40

Něco na tom bude, vždyť jedna prasecí hlava z usa pilně řádí i na OM :-)

fajt
fajt
26. 11. 2020 7:00
Botičky od Diora
Botičky od Diora
27. 11. 2020 11:17

Prý nám vynálezci COVIDu chystají „great reset“ a to nejen ekonomiky…Z určitého pohledu jsou ovšem naše vládnoucí elity ještě hloupější než obyvatelé zdevastovaných bytů v Chánově – protože ti dostanou přidělené nové, hezké byty, zatímco naše stupidní mocenské elity zůstanou ve zdevastovaných chánovských „great resetovaných“ státech. Nikdo jim žádné nové země nepřidělí – ani k devastování, ale ani k životu. I mocenské elity nakonec zůstanou ve zdevastovaných státech, kde život bude nakonec i pro ně post-apokalyptické peklo… Elity pro sebe a možná i část plebsu, počítají v budoucností s Ruskem a jeho nekonečným prostorem a přírodním bohatstvím. K tomu jim… Číst vice »

Last edited 2 let před by Botičky od Diora
Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
27. 11. 2020 22:45

Pokud dáš Evropanovi do držky, rozbrečí se a uteče.
Pokud dáš amíkovi do držky, rozbrečí se a podá na tebe soudní žalobu.
Pokud ale dáš Rusovi do držky, pak TVÉ PROBLÉMY TEPRVE ZAČÍNAJÍ! :-)))

Aleš
Aleš
27. 11. 2020 13:44

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020112712852239-hura-akce-k-zviditelneni-nato-a-eu-poslanec-spd-odhalil-pravy-duvod-prijezdu-americkych-zdravotniku/
Skutečně nebezpečná choroba, která svět sžírá, je euroatlanticismus. Budu se opakovat, ale jiné šance tady není, než-li NATO opuštění.
Já vám dám Koudelku…
Jo a předražené vakcíny se 70 % účinností a bůhvíjakými vedlejšími účinky ať si záchod strčí někam!

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Aleš
27. 11. 2020 14:32

Už to začalo: je to sice dobrovolné ale bez vakcíny třeba nedostanete dobrou práci, nebudete smět jezdit do zahraničí… Nedivil bych se, kdyby Vás nepustili do restauraci, do kina, do…
Udělají z Vás společenského vyvrhele a zlomí Vás
Dříve než si myslíte…

Aleš
Aleš
Reply to  Botičky od Diora
27. 11. 2020 23:13

Právě jsem se vrátil z nedobrovolné exkurze v přetíženém zdravotnickém zařízení v kraji s vysokým rizikem nákazy. Hawai párty. zaměstnanců a pacoši nikde… Ať jdou s testováním někam. A vakcíny? A ť je nejdřív otestujou na akcionářích AGEL a jejich lokajích. Já se testovat nenechám, a očkování podstoupím jen v takovém případě, který ve mne bude vzbuzovat důvěru. Cokoliv spojené se ZÁCHODEM, NATO a EU ve mne vzbuzuje absolutní nedůvěru. A budovatelé Mexicko-kanadského průlivu budou s trochou štěstí vyvrženi na břeh po jejich vlastní tsunami, ale nebudou mít prostor dělat z někoho společenského vyvrhele. Jediné, co mě děsí, je ta… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Aleš
27. 11. 2020 23:19
orinoko
orinoko
Reply to  Aleš
28. 11. 2020 7:06

Přesně tak. Pravidelně jezdím kolem jednoho zařízení, kde pravidelně na nouzovém schodišti personál nemocnice vyhuluje svojí kuřáckou vakcínu. žádný štrés , klídek a ten tabáček. Ze všeho nejdříve ať se svým certifikátem prokazuje kooperující chamraď. Pak ať dojde na ty druhé. To znamená ti felčaři, kteří mají horror v popisu svojí praktické agendy. Dále policajti, kteří zasahují u domnělých prohřešků proti totalitním praktikám následníků chrchlala Veškrny, a pak také veškerý informační personál nových časů sdílení systémových smradů. A ano, debilita davu je obrovská. Je dokonce taková, že socík si o ní může nechat jen zdát. Nejméně půlka davu sice pochybuje… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
28. 11. 2020 11:18

Dost dobrý – K.H. (!!) Hamáček :-)))

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Aleš
28. 11. 2020 11:19

Co se Vám na Mexicko-kanadském průlivu nezdá??

Dolmen
Dolmen
Reply to  Aleš
28. 11. 2020 15:28

Kapitán Matovič se svou rodinou nastoupí až do posledního záchranného člunu, zbude-li na něj nějaký. Ale až poté, co zachrání celé Slovensko. Veliký dobrák a taťka národa.
https://www.nasrestart.cz/videoaktuality

orinoko
orinoko
Reply to  Dolmen
28. 11. 2020 15:48

Otřesná persona. Vlastně tím řekl úplně všechno. Hned měl podobenství, aby ten sajrajt vydal svoje plody a on mohl případně sdělit, že se nic nepotápí, takže VAK-cínu netřeba.
On sám je covid. A pro tu zem zdaleka nejkatastrofálnější.