Pel-mel o Covid-19 (díl 22.)

Média přitápějí pod kotlem paniky

Ladislav Jakl

Velmi smutnou roli ve společenském nepochopení fenoménu epidemie má skutečnost, jak její dimenze, ale také dopady, efekt restrikcí, míru rizik a individuální i společenské náklady různých strategií kolem ní hrají média.

Celý článek najdete na webu První zprávy

***

“Koronavirus je největší podvod, jaký kdy byl spáchán na nic netušící veřejnosti,“ říká špičkový patolog, jehož firma obchoduje s testy PCR. “Testy nevypovídají o ničem, jen budí hysterii. Musí to okamžitě skončit.”

19. 11.

Světově uznávaný patolog Dr. Roger Hodkinson řekl vládním úředníkům v kanadské Albertě během konferenčního hovoru, že současná krize s koronaviry je „největším podvodem, jaký kdy byl spáchán na nic netušící veřejnosti“.

Celý článek najdete na webu Argumenty a fakta

***

Ďalší kuriózny kšeft: Zdravotnícke overaly dodá predajca svietidiel!

Pavel Knapko

26. 11.

Máme tu, zdá sa, nový trend! Reklamná agentúra Merlin Media s.r.o. dodala hygienické rukavice, WTS – world trade solution, s. r. o. zaoberajúca sa nákladnou dopravou a lízingom, sa zase postarala o ochranné návleky a čapice. Do tretice firma Solarprojekt s.r.o., ktorá už podľa názvu cieli na predaj svietidiel, štátu zabezpečí tisíce ochranných oblekov. Zdá sa, že zásoby v skladoch určené na boj s koronakrízou dopĺňajú spoločnosti, ktoré sa na oblasť zdravotníctva nešpecializujú. Prečo to tak je?

Celý článek najdete na webu eReport

***

Současná krize je příležitostí pro systémové změny

ČTK

27. 11.

Koronavirová krize je vhodným momentem pro přehodnocení priorit a lidstvo se po ní nemůže vrátit ke starým politickým a ekonomickým systémům. V eseji publikované americkým deníkem The New York Times (NYT) tento názor vyjadřuje papež František. Podle hlavy katolické církve musí svět „zpomalit“ a nalézt lepší způsob soužití. Nyní je prý více rozdělený než v minulosti, ačkoli je více propojený.

Celý článek najdete na webu Týden

***

Testy nové vakcíny vzbuzují pochyby. AstraZeneca se brání a slibuje úspěch

ČTK, jhr

27. 11.

Farmaceutická společnost AstraZeneca se snaží rozptýlit pochyby, které vznikly kolem výsledků testů její vakcíny proti covidu-19, již vyvíjí ve spolupráci s Oxfordskou univerzitou. Někteří experti vznesli obvinění, že společnost účelově vybírala data z poslední fáze testů, aby dosáhla deklarované účinnosti.

Celý článek najdete na webu iDnes

***

Očkování proti covidu-19 bude pro všechny občany zdarma. Blatný vyzývá k široké účasti

Markéta Pakandlová

27. 11.

Vakcína proti nemoci covid-19 bude hrazena ze zdravotního pojištění pro všechny občany a distribuovat by ji měli hlavně praktici. V Devadesátce ČT24 to řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (ANO). Původně se počítalo s bezplatnou vakcinací jen u vybraných složek obyvatel.

Celý článek najdete na webu ČT24

***

Lékař: Debaty o úmrtí „na covid“ nebo „s covidem“ nedávají smysl

Tomáš Pečenka

28. 11.

„Na covid-19 samotný nebo komplikace vyvolané tímto onemocněním umírá devět z deseti pacientů s koronavirem v nemocnicích,“ shrnuje své zkušenosti lékař z kliniky anesteziologie a resuscitace. Pacientů, kteří sice mají koronavirus, ale nemají nemoc covid-19 a zemřou na něco jiného, jako třeba infarkt nebo mrtvici, jsou podle Kubrichta jednotky procent.

Celý článek najdete na webu Příbram.cz

***

Ministerstvo zahýbalo koronavirovými statistikami, vyléčených výrazně přibylo

jas

28. 11.

Počty úmrtí se v posledních dnech pohybovaly zhruba kolem 120 případů. V pátek v souvislosti s chorobou zemřelo 97 osob, do sobotních 13:30 pak dalších 11 osob.

Mimořádnou aktualizaci statistických údajů zdůvodnilo ministerstvo neúplným nočním exportem dat ze zdrojové databáze. Nové údaje se výrazně liší také počtem vyléčených, který stoupl na 437 385 zatímco ráno jich bylo o 12 359 méně. V důsledku toho se změnil i údaj o počtu aktuálně nemocných, kterých je 71 516 namísto téměř 83 000 ráno.

Celý článek najdete na webu Novinky.cz

***

Čína razí novou teorii, jak se ve Wu-chanu objevil virus. Propaganda, reagují experti

Jana Václavíková

28. 11.

Čínské komunistické špičky opakovaně tvrdily, že nový koronavirus, který způsobil celosvětovou pandemii, se do země dostal ze zahraničí. Jako původce nákazy jmenovaly například údajné americké vojáky. Nyní však režim v Pekingu přišel s novým „viníkem“. Mraženými potraviny dovezenými do Číny z ciziny.

Celý článek najdete na webu Aktuálně.cz

***

Rastislav Maďar: Kompletní dokumentaci vakcín nikdo v ČR neviděl, rizika jen těžko hodnotit, říká epidemiolog

Rudolf Šindelář

28. 11.

Vakcína by měla být tím, co populaci ochrání před následky šíření viru SARS-CoV-2. Řada lidí má ale obavy z látky, která je vyvinutá poměrně za krátkou dobu a jsou k očkování skeptičtí. Podle bývalého vládního epidemiologa Rastislava Maďara (47) je realita, že očkování populace zastaví pandemii, ale v tuto chvíli jen těžko hodnotit rizika. A to zejména kvůli tomu, že podle odborníka doposud jen těžko někdo viděl kompletní dokumentace klinických studií, uvedl pro ŽivotvČesku.cz.

Celý článek najdete na webu Život v Česku

***

Premiér Andrej Babiš zatím neví, zda se nechá proti Covidu-19 očkovat. Občané by tak ale učinit měli

“Já nemám už 50 let slezinu, takže mám jinou imunitu. Musí o tom rozhodnout lékař,” odpověděl vyhýbavě premiér Andrej Babiš na otázku CNN Prima News, zda očkování podstoupí. Mnozí se přitom domnívají, že vláda a politici jako takoví by měli jít lidem příkladem a ukázat jim, že se očkování netřeba obávat. Ani další z politiků hnutí ANO neví, zda se nechá očkovat. “Přiznám se, že váhám, protože před několika lety jsem měl hodně závažnou reakci na očkování proti encefalitidě,” řekl ministr životního prostředí Richard Brabec.

Celý článek najdete na webu Mix24.cz

***

Ruskou vakcínu Sputnik V by mohli vyrábět i Maďaři

ivi, Právo

28. 11.

Maďarští lékaři a další odborníci se v nejbližších dnech seznámí s výrobou ruské vakcíny Sputnik V proti covidu-19. V pátek to oznámil maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó s tím, že Maďarsko bude první evropskou zemí, která bude mít k dispozici ruskou vakcínu. Hodlá ji navíc vyrábět na vlastním území.

Celý článek najdete na webu Novinky.cz

***

Připravme se na další pandemii, říká první česká vědecká rádkyně Bruselu

Lukáš Marek

28. 11.

Předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová byla vybrána do sboru vědeckých poradců Evropské komise. Problémem číslo jedna, se kterým bude radit politikům, je pandemie. EU by se podle ní měla především připravit na tu další.

Celý článek najdete na webu Seznam Zprávy

2.8 13 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
malymax
malymax
29. 11. 2020 13:26

Jelikož se chci dozvědět i něco jiného, než co hlásají, z mého pohledu takové mediální s.ačky, jako zde uváděné iDnes.cz, Aktuálně.cz,ČT24 a další, tak navštěvuji nejen zdejší portál.
Možná to někdo vnímá podobně, ale hodnotím celou sérii s podobnými odkazy max. s jednou hvězdičkou, asi tak …

fajt
fajt
29. 11. 2020 19:47

Milan Kubek to dnes řekl jasně, lékaří a zdravotníci už nebudou platit za chyby, strach, blbost a nenažranost politiků – bude se prostě více umírat a skotačíci a ničím nezatížený dav si konečně vysloužil ignoraci pandemie na vrcholné úrovni. ..)

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
29. 11. 2020 21:23

Kubek je idiot. Dokonce jeden z největších, na úrovni Flígra. Felčaři neplatí nic za nic. Od toho svého jsem na jaře slyšel osobně, že nemocnice z h@vno dělání kvůliva covidu přicházejí o peníze z jiných, odložených výkonů, za kteroužto informaci jsem někde dostal mínusy nějakých imbecilů. To jsem nějak nepobral. V nemocnicích se dělo kulové na jaře a děje se to i na podzim. Covid si teď půjde nakoupit pod stromeček, pak si zajezdí v resortech, a zjara začne všechno znovu. A Idioti jako Kubek a Flígr budou zase točit svůj flašinet. Co si jako ta lejna myslí? Že budou… Číst vice »

fajt
fajt
Reply to  orinoko
30. 11. 2020 6:48

takže si myslíš, že covid bude nejlépe politicky ( a široce společensky) ignorovat a on automaticky zanikne, protože jde o další simulakrum, které živí pouze vláda, která tímto chce lépe a poslušnějí ovládat svůj sprostý lid – zajímavý, uvidíme, co na současné našinecké rozvolnění nakonec řekne samotná příroda :) tak Kubek může být idiot a ostatní felčaři pouhé kasičky na prachy ( pak doporuču si najít nějakého šikovného kováře se silnými pažemi a nebojácným selským čelem), tenhle obecný názor může podpořit sebedůvěru občana, který se v přehršli zpráv, zpráviček, duhových a jinak zabarvených grafů a pompézních statistik začiná topit a… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
30. 11. 2020 9:40

Nebudu to psát pořád dokola. Kapík dojel. A na jeho zkrachování je třeba hodit krycí deku. Nejlépe hrůzostrašnou. /Nejsem sám, kdo si tohle myslí./ Nejvíce podělaní jsou ti, jimž stejně konec života klepe na futro, a tak to ještě rozmazávají obamou o civilizaci vůbec. Civilizace je pohyb, žádná mrtvolná strnulost. Jinde už píšou, co to dělá s dětmi. Doma už se nikdo pomalu ani nepřevléká, běží o tom reklama. Zavřeným v kleci se logicky snižuje imunita. …. O to jde také. Až zavřou největší pařeniště kontaktu – což jsou chrámy konzumu a pražská městská, tak budu ochoten brát na vědomí,… Číst vice »

fajt
fajt
Reply to  orinoko
30. 11. 2020 10:19

docela běžné je to obecné pohrdání životem ( stalo se to hlavním znakem dnešního dynamicky pachtícího se člověka :)) – kapík neskončil, ale jenom pouze na dřeň odhalil lidské duše, dokázal se dokonale vtělit do lidské nesmrtelnosti, kdy přeskakuje z omámených a ze životních poznatků unavených nositelů rychleji a plynuleji než blecha z hyeny a na hyenu, nikdy nebyl důležitý cil, ale cesta, která musí být divoká, plná vlastních překážek a nakonec vždy musí honit svůj, cestou necestou, vypelichaný ocas – nějaký smysl ( dokonce vyšší) něčeho?? naprostý nonses, žíj a nenechej ( po cestě) nic žít – to je… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
30. 11. 2020 10:07

Tady máš svého souznělce. Vedlejší účinky raději neprobírá a totalitní praxi raději také ne. Ze socíku si pamatuji jediné opatření tohoto typu – žloutenka a salmonela. Tam to bylo jasné. Teď se na Bělidle mohutně finišuje v hromadných protestech bez ropuch a distančního omezení, a žádná tragédie Prymoulovy a Flígrovy věštby se nekoná.. Ale kdo si by se zabýval takovými lapáliemi, že. Když slepičí mozeček dosedl na podkladek. „Rady je to jako na fotbale – všichni tomu rozumí :) tedy trochu osvěty: Takže: 1) Vakcinace čili lidově očkování – pokud jde o průser typu covidu tak i kdyby měla jen… Číst vice »

orinoko
orinoko
1. 12. 2020 10:06

Našli, moji rádcové? Našli Covida?

3.jpg
orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
1. 12. 2020 10:09

Našli, vaše blahorodí.

22.jpg