Pel-mel o Covid-19: (díl 30.)

Diktatura bilionariátu


Zdroj: https://twitter.com/JosefKinto1/status/1341346540510732288

***

Jak funguje očkovací podvod

Eric Best

21. 12.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný v pátek zdůraznil důležitost antigenního testování. Cílem je, řekl Blatný, abychom identifikovali osoby, které jsou nakažené koronavirem, aniž by to věděli, a poslat je do karantény. Východiskem z této situace je podle něj vakcína. Klinické studie Pfizeru a Moderny však sledovaly pouze to, kolik lidí onemocnělo covidem-19. Neexistují žádné údaje o počtu očkovaných lidí, kteří se nakazili, avšak nevykazovali žádné symptomy.

Celý článek najdete na webu Final Word

***

Může se začít. Léková agentura EU dala zelenou vakcíně Pfizer

jem, jam, Novinky, ČTK

21. 12.

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) v pondělí oznámila, že doporučila vakcínu proti covidu-19 firem Pfizer a BioNTech k podmínečné registraci na trhu Evropské unie. Aby se mohlo začít látkou očkovat, zbývá jen souhlas Evropské komise, který je jen formální a očekává se ve středu. Konečně jsme se dočkali. Evropská léková agentura v 15 hodin oznámila, že podmíněně schválila vakcínu firmy Pfizer. Evropská komise by mohla zasednout ještě zítra večer, čímž by se vše urychlilo,” okomentoval schválení premiér Andrej Babiš.

Celý článek najdete na webu Novinky.cz

***

Belgická ministryně odhalila ceny vakcín v EU – a rozhněvala firmy

kou

21. 12.

Podle zveřejněných informací bude vakcína Oxford/AstraZeneca stát Evropské unii 1,78 eur za dávku, Johnson & Johnson – 8,50 dolaru, Sanofi/GSK – 7,56 eur, Pfizer/BioNTech – 12 Eeur, CureVac – 10 eur a Moderna – za 18 dolarů.

Celý článek najdete na webu První zprávy

***

Pfizer a Moderna testují účinnost svých vakcín proti nové mutaci. Prý by ale měly fungovat

ČTK, Echo24

22. 12.

Americké farmaceutické společnosti Pfizer a Moderna testují účinnost svých vakcín proti nové mutaci koronaviru, která se nedávno objevila ve Spojeném království a dalších zemích. Informoval o tom v úterý web americké televize CNN.

Celý článek najdete na webu Echo24

***

Ceny ropy klesají v důsledku zpráv o nové mutaci COVID-19

Daniel Grecman

22. 12.

Cena ropy Brent s dodávkou na únor 2021 odepsala během pondělního dne přibližně 4 % a aktuálně se její cena pohybuje okolo 50,16 USD/bbl. Cena ekvivalentního kontraktu ropy WTI se rovněž propadla, nyní se jeho cena pohybuje okolo 47,44 USD/bbl. „Nakažlivější mutace koronaviru, která se šíří ve Spojeném království, vyvolala obavy, že by mohlo dojít napříč Evropou k zavedení přísnějších opatření, které by mohly zastavit oživení celosvětové poptávky po ropě,“ míní analytici Phillip Futures.

Celý článek najdete na webu Oenergetice.cz

***

Schillerová: Stát dal na podporu ekonomiky přes 241 miliard

ČTK

22. 12.

Stát v důsledku změn letošního státního rozpočtu vyplatil do konce listopadu na podporu ekonomiky přes 241 miliard korun. Poslancům to dnes v debatě o Senátem vráceném daňovém balíčku řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Vláda letos postupně kvůli ztrátám způsobeným epidemií nového koronaviru zvyšovala schodek rozpočtu z původně schválených 40 miliard až na 500 miliard. Pro příští rok schválila Sněmovna schodek 320 miliard.

Celý článek najdete na webu České noviny

***

Vědkyně Koutná: Paměťová imunita chrání po prodělání covidu nejméně rok

Angelika Bazalová

23. 12.

Vědci z brněnských laboratoří Centra buněčného a tkáňového inženýrství Fakultní nemocnice u sv. Anny a lékařské fakulty Masarykovy univerzity ukončili první fázi klinické studie, ve které testují paměťovou T- buněčnou imunitu pacientů, kteří prodělali covid-19. Podle vedoucí výzkumu Ireny Koutné mají pacienti po uzdravení dostatečné množství paměťových buněk, které ovlivňují průběh nemoci v případě dalšího nakažení.

Celý článek najdete na webu Novinky.cz

***

Antigenní testy odhalují tisíce bezpříznakových nákaz

Jan Menšík

23. 12.

Na statistiky nově nakažených novým typem koronaviru má v posledních dnech výrazný vliv probíhající plošné antigenní testování. Od 16. prosince tyto testy odhalily kolem 9500 nakažených, přičemž 5000 z nich nemělo příznaky. Antigenní testy tvoří až 20 procent všech nových záchytů.

Celý článek najdete na webu Novinky.cz

***

Antivaxerov by nemali napojiť na pľúcnu ventiláciu, hovorí nemecký doktor

Nemecký lekár a genetik Wolfram Henn uviedol, že tí, ktorí odmietnu novú vakcínu COVID-19, by sa mali vzdať, v prípade ochorenia, intenzívnej lekárskej starostlivosti. „Ľudia, ktorí odmietnu vakcínu COVID-19, by nemali mať prístup k ventilátorom a iným núdzovým opatreniam, ak ochorejú,“ uviedol pre nemecký denník Bild člen nemeckej etickej rady. Ak sa nedáte zaočkovať proti koronavírusu, mali by ste si so sebou v prípade hospitalizácie v nemocnici s ťažkou formou ochorenia Covid-19 priniesť doklad, ktorým sa vzdáte svojho lôžka aj pľúcnej ventilácie v prospech iných, informuje DW.

Celý článek najdete na webu Zem & Vek

4.1 9 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
24. 12. 2020 15:31

https://www.youtube.com/watch?v=5Ew4ORw_eMA
Švýcarský biolog o vakcínách s překladem do RU

Irena
25. 12. 2020 10:19

Britské noviny The Guardian s odkazem na zveřejněnou společnou zprávu vojenského námořnictva USA, Pobřežní stráže a Sboru námořní pěchoty informovaly, že v tomto dokumentu jsou Rusko a Čína označeny za hlavní „hrozby“ pro nadvládu námořnictva USA na moři v epoše „globálního světa a rozkvětu“. Vojáci z vojenského námořnictva USA dostali rozkaz zaujímat „agresivnější postoj“ při plnění svých operací a používat sílu proti ruskýma čínským lodím.

https://voennoedelo-com.turbopages.org/voennoedelo.com/s/posts/id8306-eogvi6nh7eyzfgsgwdof?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop

https://ria.ru/20201220/flot-1590121804.html?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop

Jan Kristek
Jan Kristek
25. 12. 2020 15:31

Nádherný dárek od mzcr! Ministerstvo zdravotnictví nám nadělilo pod stromeček čísla, radost počítat! 43 % pozitivních! Vzhledem k tomu, že většina testovaných jsou hypochondři a lidé přijímaní do nemocnic z úplně jiných důvodů, tedy zhruba náhodně vybraní jedinci, kteří nepřišli ve větší míře do kontaktu se skutečně infikovanými, jedná se o statistický vzorek celé populace. 43 % z celé populace je 4,5 miliónu lidí. Vzhledem k tomu, že v nemocnicích je 4455 lidí s covidem, znamená to, že i v případě, že by byl covid hlavním důvodem jejich hospitalizace, vážnější příznaky vyžadující hospitalizaci by se vyskytovaly u méně než jednoho… Číst vice »

PPK
PPK
26. 12. 2020 5:32

Při vyšetření pro podezření na infekci COVID-19, při kterém podezření nebylo prokázáno a pacient je asymptomatický, kódujte …

Seznam pokynů ke kódování péče u COVID-19.png
PPK
PPK
26. 12. 2020 8:05

Aby nezapadlo do jámy (ne)pamětnice:
Proč masky (roušky) nefungují – „Pečlivé zvážení našich společných starostí“ – Dr. Ted Noel
30 850 zobrazení•Premiéra byla UŽ 13. srpna 2020!
https://www.youtube.com/watch?v=3MKzKAzKCNk&feature=emb_logo
(event. si možno zapnout automaticky překládané titulky)