Pel-mel o Covid-19 (díl 37.)

Vstupenka na svobodu Certifikát SK pro volný pohyb v přírodě v rámci okresu...https://twitter.com/Perivolli1/status/1347870262038036483
 

Vstupenka na svobodu

Certifikát SK pro volný pohyb v přírodě v rámci okresu…

Popis k obrázku na Twitterovém účtu Perivolli1

***

Sdělení FDA: Riziko falešných výsledků s „Curative SARS-Cov-2 test“ na COVID-19

4. 1.

Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) upozorňuje pacienty a poskytovatele zdravotní péče na riziko falešných výsledků, zejména falešně negativních výsledků, pomocí testu Curative SARS-Cov-2 test. Mezi rizika falešně negativního výsledku pro pacienta patří: Opožděná nebo nedostatečná podpůrná léčba, nedostatečné monitorování infikovaných jedinců a jejich domácnosti nebo jiné blízké kontakty na příznaky vedoucí ke zvýšenému riziku šíření COVID-19 v komunitě nebo jiné nezamýšlené nežádoucí účinky. Aby se snížilo riziko falešně negativních výsledků, je důležité provést test v souladu s jeho autorizací a jak je popsáno v autorizovaném označení, např. Informační list pro poskytovatele zdravotní péče.

Celý článek najdetee na webu FDA.gov

Komentář e-republiky: Další sichrovačka proti nespolehlivým testům PCR, viz krátkou zprávu ohledně WHO (ZDE).

***

Stačí necelá sekunda. Japonský systém pozná člověka, i když nosí roušku

ČTK

7. 1.

Japonská technologická společnost NEC představila systém pro rozpoznávání tváře, který dokáže identifikovat člověka, i když má obličej zakrytý rouškou. Technologie se zaměřuje na ty části obličeje, které nejsou zakryté, jako například oči, informoval zpravodajský server BBC News.

Celý článek najdete na webu Novinky.cz

***

Nezaměstnanost je nejvyšší za tři a půl roku

Jiří Hovorka

8. 1.

„Označila bych to za koronavirový paradox. Postižené sektory propouští nebo drží zaměstnance jen díky státní podpoře a na druhé straně průmysl, IT, komunikace, online služby nebo třeba dovážkové služby naopak trpí nedostatkem zaměstnanců. Na trhu práce vzniká velký strukturální problém,“ říká Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.

Celý článek najdete na webu Peníze.cz

***

Íránský vůdce zakázal dovoz britských a amerických vakcín

ČTK/AP

8. 1.

Íránský nejvyšší duchovní ajatolláh Alí Chameneí dnes zakázal íránské vládě dovážet vakcíny proti covidu-19 z Británie a USA. Informovala o tom agentura Reuters. Írán je koronavirem nejpostiženějším státem na Blízkém východě. Podle údajů Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) se v osmdesátimilionové zemi od začátku pandemie nákaza koronavirem prokázala u více než 1,2 milionu lidí a bezmála 56.000 osob tam s nemocí covid-19 zemřelo.

Celý článek najdete na webu České noviny

***

Babiš versus Landa: Premiér buď neví, co dělají ministři, nebo o výhodách pro očkované úmyslně lhal

Oldřich Tichý

8. 1.

Landa, který ve sněmovně tlumočil názor sedmnácti tisíc lidí podepsaných pod peticí Blanický manifest, se Babišových slov ihned chopil: „Tím pádem já vás žádám, paní poslankyně a páni poslanci, dohlédněte na to! Ať pan premiér dodrží slovo. Jasně to řekl – očkování bude dobrovolné, bez jakýchkoli výhod a nevýhod. Tady není co řešit. Snad nejsme lháři, ne?“

Celý článek najdete na webu Reflex.cz

***

Komunistická europoslankyně Konečná chce v Česku očkovat ruskou a čínskou vakcínou

ECHO24, JIK

9. 1.

Premiér Andrej Babiš (ANO) by se podle europoslankyně Kateřiny Konečné (KSČM) měl obrátit na Rusko a Čínu kvůli dodání jejich vakcín proti koronaviru do Česka. Řekla to v pátečních Událostech, komentářích na ČT24.

Celý článek najdete na webu Echo24

***

Chřipková sezona bude podle odborníků zřejmě mírná

ČTK

9. 1.

V Česku zatím v nynější zimní sezoně nebyl zaznamenán virus chřipky. Podle odborníků se dá očekávat, že chřipková sezona bude letos mírná a výskyt viru chřipky nevýznamný. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytla Klára Doláková z tiskového oddělení Státního zdravotního ústavu (SZÚ). V předchozích letech přitom v lednu či únoru Česko zpravidla zasáhla chřipková epidemie. Loni bylo kolem poloviny ledna nemocných s akutními infekcemi dýchacích cest asi 1050 na 100.000 obyvatel. V současnosti se ale Česko potýká s epidemií koronaviru.

Celý článek najdete na webu České noviny

***

Rakousko obnovuje kontroly na hranicích s ČR a Slovenskem

ČTK

9. 1.

Kvůli vysokému výskytu koronavirových infekcí v České republice a na Slovensku obnovuje Rakousko od páteční půlnoci kontroly na hranicích s oběma zeměmi a nahazuje jimi dosavadní mobilní kontroly ve vnitrozemí, informuje dnes agentura APA s odvoláním na oznámení ministra vnitra Karla Nehammera. Menší hraniční přechody jsou uzavřeny.

Celý článek najdete na webu České noviny

3.3 7 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
9. 1. 2021 18:54