Pel-mel o Covid-19: (díl 40.)

 

Bez lockdownů a povinných náhubků má Florida přibližně tentýž počet hospitalizovaných jako ve chřipkové sezóně roku 2018

Jinými slovy: Vede si mnohem lépe než maoistická Kalifornie

Daniel Horowitz

11. 1.

Říkají nám, že naše svobody musí být omezeny v zájmu toho, aby v nemocnicích nenastaly apokalyptické poměry. Ale co když tyto poměry jsou jen nad normálem a vůbec se neblíží apokalyptickým úrovním? A co když karanténní opatření nemají s těmito poměry nic společného?

Celý článek najdete na webu Anti-Empire

***

Tahle krize bude drsná, utáhněte opasky!

Václav Klaus

8. 1.

Já se stýkám se všemi, s nimiž se stýkat chci. Je naprostá hloupost lidí, jestli příkazy a zákazy vlády v tomto smyslu akceptují. Jestli je někdo vylekaný a nesebevědomý, tak ať si sám dělá vnitřní zákazy setkávat se s vnoučaty, přáteli. To já nejsem, čili na mém životě se v tomto smyslu nic nezměnilo. Když je mlha, prší, neděle, tak si zoufám, že nemůžu jít ani lyžovat, ani do hospody, ani do kina, ale že bych jinak nemohl dělat všechny další věci, to není pravda. Někdo se nechá zotročit tímto systémem. Já ne.

Celý článek najdete na webu Václav Klaus

***

Vakcína proti COVID-19 NENÍ podle definice vakcína

David Martin, Judy Mikovits

10. 1.

Používáme výraz vakcína, abychom tuto věc dostali do výjimek v rámci veřejného zdraví. Tohle není vakcína. Tohle je mRNA zabalená v tukové obálce, která se dostane do buňky. Je to lékařské zařízení navržené ke stimulování lidské buňky, aby začala tvořit patogen. Není to vakcína… vakcíny jsou ve skutečnosti právně definovaný výraz. Jsou právně definovaným výrazem v rámci zákonu o veřejném zdraví a v rámci standardů CDC a FDA.

Celý článek najdete na webu Otevři svou mysl

***

Ani my nemůžeme vidět smlouvy s výrobci vakcín, vadí europoslankyni Konečné

Josef Kopecký

12. 1.

Europoslankyni Kateřině Konečné za KSČM vadí, že ona ani další poslanci Evropského parlamentu nemohou až na jednu výjimku vidět smlouvy s výrobci vakcín proti covid-19. „Hlavně nejsem spokojená s tím, že nám poslancům Evropská komise zpřístupní k nahlédnutí pouze jedinou smlouvu na hromadné nákupy vakcín z šesti možných, a to se společností CureVac,“ uvedla Konečná.

Celý článek najdete na webu iDnes

***

Epidemiológ Gundarov: Vírus SARS-CoV-2 nie je nový, je s nami už roky

Igor Gundarov

13. 1.

Boli v roku 2015, kedy bola mortalita na pneumónie pri epidémii prasacej chrípky najvyššia, robené všelijaké tie lockdowny, ako to vidíme teraz? A všetci by asi povedali nie, neboli. Všetko to prešlo bez toho, aby sme si to všimli. Potom by som sa musel spýtať, ako sa dá vysvetliť toto šialenstvo, ktoré sa teraz deje pri smrtnosti o polovicu nižšej, než v roku 2015? Drahí kolegovia, tu vidíte vašu prvú metodologickú chybu na základe ktorej ste vyvolali občiansky a politický strach, spôsobili paniku, poškodili ekonomiku. V USA klesla ekonomická výkonnosť o 30%. Také niečo sa udialo v histórii iba v časoch veľkej svetovej hospodárskej krízy. V Ruskej federácii bol prepad HDP o 15%.

Celý článek najdete na webu Zem & Vek

***

Registrační systém na antigenní testy poskytuje firmám data pro cílení reklamy

ČTK

13. 1.

Některé nemocnice používají k registraci termínu pro antigenní test na koronavirus nástroj Reservatic, který posílá informace o uživatelích také internetovým firmám, aby mohly lépe cílit reklamu. Nástroj poskytuje stát jako součást centrálního rezervačního systému.

Celý článek najdete na webu Lidovky.cz

***

Správy z Kocúrkova: Čo by inokedy bolo mediálnou bombou prvej veľkosti, v časoch junty plagiátorov takmer ani nestojí za reč

Ivan Lehotský

14. 1.

Veľká časť populácie je v dôsledku protikoronových opatrení ekonomicky ohrozená, desaťtisíce podnikateľov smerujú do krachu, státisíce zamestnancov smerujú na dlažbu. A čo chystá v tejto situácii táto vláda? Správne, pripravuje prepúšťanie. Sedemsto ľudí zo štátnej pošty, tisícku zo železníc. Neuveriteľné? Škandál? Ale kdeže: iba nevyhnutné opatrenia, vysvetlia vám namiesto toho korporátni propagandisti.

Celý článek najdete na webu Hlavné správy

***

Izrael má data o účinnosti první dávky vakcíny. Hlásí dobrou i špatnou zprávu

Lukáš Marek

14. 1.

Izrael má první data vypovídající o účinnosti vakcíny od Pfizeru po podání jediné dávky. Výsledkem je nadějná zpráva, že dávka zpomaluje riziko šíření viru o 50 %. Nemálo očkovaných ale na druhou stranu vakcína neochránila.

Celý článek najdete na webu Seznam Zprávy

***

Svět bude žít s koronavirem navěky, řekl šéf firmy Moderna

Alex Švamberk

14. 1.

Ředitel firmy vyvíjející očkovací látky Moderna Stephane Bancel ve středu varoval, že koronavirus SARS-CoV-2, jehož pandemie ochromila světovou ekonomiku a zaplnila nemocnice nakaženými, tu bude navěky. Řekl to na zdravotnické konferenci pořádané bankou JPMorgan, uvedla stanice CNBC.

Celý článek najdete na webu Novinky.cz

***

Vakcíny za paywallem

Martin Weiss

14. 1.

Evropská komise buď ostudně zbabrala nákup vakcín proti koronaviru, anebo je vakcín dost, a pokud není, je to vina Andreje Babiše a řady ostatních členských zemí Unie. Buď tak, nebo onak, podle toho, jaké zdroje sledujete a komu věříte. Je to klasická ukázka toho, jak fungují dezinformační kampaně – ne že by všechny přesvědčily o své lži, ale vytvoří nejistotu o tom, zda se to, jak se věci mají, lze vůbec dozvědět. Jenže aktéry této kampaně nejsou Rusko ani Čína, ale ani dezinformační weby alt-right, nýbrž slovutné instituce evropského veřejného života.

Celý článek najdete na webu Echo24

***

Marek Stoniš: Pohrdání je hoden tento stát, ne demonstranti

Marek Stoniš

14. 1.

Prostě se provozovala klasická podpásová argumentační pirueta – není důležité, co se říká, ale kdo to říká a co řekl nebo neřekl někdy v minulosti; s kým se kde potkal a co si o něm myslí lepší lidé. Na pódiu Landa, Suchánek, Klaus. Co to je za koalice, že? Jenže ten obraz je pokřivený. Z pódia mluvily také respektované osobnosti, mimo jiné lékaři a imunologové. Říkali věci, které stojí za zamyšlení. A nejsou hodni být ministerstvem zdravotnictví označováni za šiřitele dezinformací, jak se to například stalo profesoru Beranovi.

Celý článek najdete na webu Reflex

***

Redaktor TV JOJ o manipulatívnom naratíve prichádzajúcej katastrofy v nemocniciach kvôli koronavírusu: Vyrábajú definformácie a klamú do očí, keď ich odhalíte

Anton Adamčík

14. 1.

Pred niekoľkými dňami zopár našich verejne známych odborníkov „bilo na poplach“, že prichádza katastrofa „slovenské Bergamo“, že je potrebné chystať poľné nemocnice, ľudí už nemajú kam dávať, nemocnice sú naplno obsadené. Keď to povedia uznávaní odborníci, tak to asi bude pravda. Dostal som za úlohu o tom urobiť reportáž. Oslovil som kolegov z regiónov, aby urobili krátke vstupy o situácii v nemocniciach. Na moje prekvapenie PO,KE,BA, NZ, ale aj malé nemocnice na východe krajiny mali dostatočné rezervy a keby bolo potrebné, rýchlo dokážu reprofilizovať ďalšie oddelenia. Naplnenosť veľkých nemocníc od 20 do 60%. Moja reportáž vyznela ako u idiotov. V zahlásení odkaz odborníkov o katastrofe, fakty v reportáži v rozpore s tým. Včera sme overovali dezinfo o tom, že v KE vraj zachranári nemajú kyslík pre pacientov, potom, že KE nemocnica nemá lôžka. S kyslíkom žiadny problém, 70 lôžok voľných.

Celý článek najdete na webu Infovojna.sk

4.5 8 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
14. 1. 2021 19:58

Graf je prirovnani Floridy ke Kalifornii, tedy dva opozicni nazory. S ohledem na to, ze stat Florida ma vysoke procento senioru v duchodu je vyskyt covidu oproti jinym statum v podprumeru v poctu nakzenych. Je to republikansky stat, Kalifornie je rizena demokraty, co se domnivaji, ze kdyz neco zakazou, tak to zmizi. Ne. Problem nezmizi, jak v politice , tak ve zdravotni sfere. Na Floride lide rousky nosi a zachovavaji odstupy, pravidla osobni ochrany a neshlukuji se. (vetsinou) Ne proto, ze by jim to naridila vlada, ale protoze to pokladaji za rozumne. Taky jako jeden z mala statu maji covidova… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Dana
15. 1. 2021 13:09

comment image

Irena
15. 1. 2021 6:13

V Norsku zemřelo minimálně 23 lidí po očkování vakcínou Pfizer/BioNTech, 14. ledna informovala Norská agentura pro léčivé přípravky. Očkováno bylo celkem 21 000 lidí.

http://voicesevas.ru/news/56588-v-norvegii-posle-privivok-pfizer-biontech-umerli-23-cheloveka.html

Aleš
Aleš
15. 1. 2021 8:06

Proč čtrnáct dní po Vánocích klesají čísla počtu nakažených? Žádné silvestrovské pařby se nekonaly a na rodinných sešlostech se covid šířil mnohem méně, než v pracovním kolektivech, hromadné dopravě, ve školách, přecpaných nákupních centrech nebo ve frontách na banány před obchody včetně lékáren.
A že naše merdia cenzurují správy, že vakcína, kterou objednala vláda, má v Norsku na svědomí již minimálně 23 obětí? To je častý zvyk, že vládu obhajují jen v jejích nejhorších rozhodnutích a za dobrá ji kritizují.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Aleš
15. 1. 2021 12:12

„…chytit covida ve frontách na banány…“ – hóódně dobrý, vzal jste kavárně vítr z havlistických plachet :-) P.S. Občan Belgie zemřel pět dní po očkování proti koronaviru, píše dnes (v pátek) deník Le Libre https://www.lalibre.be/ V Norsku dopadli opravdu blbě a „Pfizer od příštího týdne dočasně omezuje dodávky vakcín proti koronavirům do Norska a zbytku Evropy, uvedl norský institut veřejného zdraví.“ Koronavirus byl nalezen u téměř 80 lékařů na jedné z klinik ve Vilniusu, kteří dříve dostali první dávku vakcíny od společností BioNTech a Pfizer. Podle portálu http://www.Delfi.lv „79 lékařů, kteří dostali první dávku vakcín BioNTech a Pfizer, je na… Číst vice »

fajt
fajt
15. 1. 2021 19:36

https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/pfizer-docasne-omezi-dodavky-vakciny-do-evropy-40347998#dop_ab_variant=0&dop_req_id=9KMVIym9s7U-202101151931&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz – pfizer začíná vydírat vazalskou Evropu, tohle nemají ze své korporátní hlavy, tohle je vyšší svinstvo, tohle je první krok nového amerického imperátora, který je nedočkavý projevu pedofilní oddanosti evropských satrapů. ..

PPK
PPK
16. 1. 2021 11:12

PL@ND£MIE – INDOKTRINACE [2. ČÁST]
21 srpna, 2020
Koronavirus — jak to vypadá, tak vše začalo už před 28 lety!
Ve zkratce… Druhý díl cenzurovaného dokumentu Plandemie, tentokrát v celovečerním formátu, o tom, co stojí za vakcinační agendou a jaké role mají WHO, BIll Gates, a další.
Útržek z reportáže: Myslíte tím, že ten virus není přirozený?
Prof. Luc Montagnier: Ne, není přirozený. Byla to práce profesionálních molekulárních biologů. Je to velmi pečlivá práce, můžeme říct, že velmi přesná, pokud se podíváme na sekvence… Mikki Willis: Vůdci globálního zdravotnictví a byznysu už desítky let zasazují do reality fiktivní scénáře.
https://otevrisvoumysl.cz/dokument-co-nechteji-abyste-videli-2-cast/