Pel-mel o Covid-19: (díl 45.)

 

Nejčastější komplikace půl roku po covidu

Zdroj: https://twitter.com/iROZHLAScz/status/1353257086684172288

***

100% očkovací pokrytí

Eric Best

21. 01.

Už 23. dubna 2020 Bill Gates oznámil světový plán. Cílem podle něj je „vybrat jednu či dvě nejlepší očkovací látky a proočkovat jimi celý svět, což je 7 miliard dávek v případě jednodávkové vakcinace a 14 miliard, pokud se jedná o vakcinaci dvoudávkovou.“ Vlády jednotlivých států jsou pouze vykonavatelé tohoto dávno stanoveného plánu.

Celý článek najdete na webu Final Word

***

Smrtící vakcína od společnosti Pfizer: Vážných zdravotních následků očkování dramaticky přibývá. Záruky bezpečnosti vakcíny žádné. Každý musí podepsat, že je mu to jedno. Účinnost sotva 50%. Dobrovolně pod jehlu? Nejsme stádo!

21. 1.

Obyvatelé České republiky a Slovenska jsou rovněž ve vztahu k očkování proti COVID-19 skeptičtí. Podle průzkumu zveřejněného v prosinci Slovenskou akademií věd se asi 45% respondentů v obou zemích nechce dát očkovat a asi každý třetí si nemyslí, že nový koronavirus je horší než chřipka. Téměř 40% respondentů uvedlo, že počet úmrtí na COVID-19 považuje za záměrně přehnaný.

Celý článek najdete na webu ProtiProud

***

Bez opony

Lu Lina

21. 1.

Někdo, tuším na fejsbůku, v souvislosti s vládním pandemickým počínáním napsal, že ho stále více nepřestává udivovat jak je možné, že Andrej Babiš i s celým Agrofertem dávno neživoří v rozpadlé drůbežárně u Klatov. Ano, to je opravdu záhada. A zároveň i odpověď. To, co předvádějí teď, není nějaká anomálie způsobená mimořádností situace. Takhle to prostě funguje vždycky. Takhle chaoticky. Takhle nekompetentně. Takhle amatérsky. Takhle sovětsky. Metodou pokus-omyl. Metodou králíka z klobouku. Metodou musí to hlavně bejt hodně barevný, hodně čísel a hodně nesrozumitelný. Abysme, kdyby nám to náhodou začali otloukat o hlavu, mohli říct, že ty „data“ vůbec neznamenají to, co znamenají, ale něco úplně jinýho. A spočítali je odborníci, vy drni, takže držte hubu. A už upalujte pro respirátory. Zrovna jsme na ně v Agrofertu náhodou založili s Faltýnkem firmu. Máme ty tajwanské linke. Takže jich, lidi, bude dosť pro všechne.

Celý článek najdete na webu Non serviam

***

Konvalinka: S očkováním si musíme pospíšit. Kvůli britské mutaci viru nebudou současná opatření stačit

Barbora Tachecí

21. 1.

Podle předběžných údajů Českého statistického úřadu zemřelo loni do půlky prosince o 14 procent více lidí než obvykle. „Na covid, ne s covidem, zemřelo podle odhadů Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy asi 17 tisíc lidí,“ zdůrazňuje biochemik Jan Konvalinka. „Je třeba říct věci natvrdo. To, co se stalo na podzim loňského roku a děje se stále, je největší umírání v této zemi od 2. světové války. Poprvé od té doby v České republice poklesne průměrná doba dožití u nás,“ zdůrazňuje prorektor Univerzity Karlovy.

Celý článek najdete na webu Český rozhlas

Stanův komentář: Nevěřil jsem svým uším. Pak má člověk věřit vědcům…

***

Mesík: „Poviem to natvrdo, dorazenie jedného pacienta remdesvirom u nás stojí 2100 eur. Skupina ľudí aj na Slovensku krásne zbohatla na obrovskej ľudskej tragédii.“ Ak by bol Ivermectin voľne dostupný v lekárňach, dráma by skončila behom niekoľkých dní. Taraba chce o lieku hlasovať v parlamente

Tatiana Stará

22. 1.

Opozičný nezaradený poslanec Tomáš Taraba v piatok informoval, že na budúci týždeň na rokovaní parlamentu dá hlasovať, aby okamžite parlament zaviazal vládu schváliť a nakúpiť lacný a účinný liek Ivermectin. „Ľudia sa tohto lieku dožadujú, odborníci ho odporúčajú, len vláda je hluchá. Slovensko naproti tomu lieči Covid s Remdesivirom, ktorý strojí 2100 eur a jeho výsledky sú chabé. Na Slovensku zomrelo 4300 ľudí kvôli tejto vláde len v decembri. Ostatní zomierajú doma, lebo sa nevedia dostať včas na operácie,“ upozornil poslanec.

Celý článek najdete na webu Hlavné správy

***

Klaus: Bát se covidu je srabácké, žijeme v bláznivé době, bojíme se víc lidí než virů

Martin Veselovský

22. 1.

Covid je vážná a nebezpečná nemoc, přiměřeně sebevědomý člověk s ním ale musí umět žít. V nemocnici bych očekával stejnou péči jako ostatní, tvrdí bývalý prezident Václav Klaus, který opakovaně porušil vládní nařízení. Izolovat se mají nemocní a zdraví mají mít možnost jet lyžovat do Krkonoš, říká. Na otázku, jak si vysvětluje nárůst počtu úmrtí v loňském roce, ale jasně odpovědět nedokázal.

Celý článek najdete na webu Aktuálně.cz

***

Tak k čemu jsou ty vakcíny?

Jindřich Kulhavý

22. 1.

Lze konstatovat, že pokud se okamžitě nevzepřeme, nebude žádný Velký reset třeba. Bohatí skupují nemovitosti, zavedené firmy, hotely. Na něco dostávají slevu, o jiném ví, že ceny půjdou nahoru. A ostatní se postupně stávají chudými. Jde o záměr, který se díky covidu nebývale podařil. Koronavirová krize bude pokračovat. Čekají nás mutace, upravené vakcíny, roušky budou nahrazeny respirátory, a nakonec se nebude smět vůbec nikam. Plno lidí si na to už zvyká, časem se přidají další.

Celý článek najdete na webu Pravý prostor

***

WHO aktualizuje pokyny testovania na COVID-19 – hodinu po Bidenovej inaugurácii

22. 1.

Samotný pozitívny výsledok testu už nestačí na určenie ochorenia alebo infekcie, píše WHO. Zmena pokynov pre PCR testy s najväčšou pravdepodobnosťou povedie k výraznému zníženiu počtu prípadov, hoci sa (takmer) nič nezmenilo.

Celý článek najdete na webu Hlavné správy

***

Zmutovaný koronavirus z Británie může být o 30 % smrtelnější, oznámil Boris Johnson

Adam Novosad

22. 1.

Zmutovaná varianta koronaviru z Velké Británie může být o 30 procent smrtelnější než původní virus. S tímto novým poznatkem přišel britský premiér Boris Johnson na tiskové konferenci, kde prezentoval průběžné závěry analýzy dat šíření a úmrtnosti této varianty, informuje BBC. Matematici ze skupiny Nervtag porovnávali data z několika studií od institucí jako Public Health England, Imperial College London či London School of Hygiene and Tropical Medicine. Závěry zatím nejsou finální, ale ani povzbudivé.

Celý článek najdete na webu Refresher

***

ČT: Zájem o očkování stoupá, podle průzkumu ho chce 58 pct lidí

ČTK

23. 1.

Očkovat proti nemoci covid-19 by se nechalo 58 procent lidí, a to hlavně kvůli strachu o zdraví nejbližších. Ukázal to průzkum agentury STEM/MARK pro Českou televizi. Zhruba čtvrtina oslovených by si vakcínu aplikovat nenechala většinou proto, že jí nedůvěřuje. Procento respondentů už injekci dostalo. Zastánců očkování podle ČT přibylo.

Celý článek najdete na webu České noviny

***

„Jsme u zdi, už nemůžeme dál.“ Některé restaurace v Česku otevřely, nabízely petici

ČTK, Echo24

23. 1.

Několik restaurací v Česku dnes otevřelo na protest proti vládním nařízením. Stoupenci iniciativy Chcípl PES ve svých podnicích nabízeli k podpisu petiční archy. Většinou dorazilo maximálně několik desítek lidí, menší zájem někde ovlivnilo i špatné počasí. Dvě restaurace na Svatém Kopečku u Olomouce odpoledne nařídila uzavřít policie. Některé podniky, které se původně chtěly protestu zúčastnit, nakonec vůbec neotevřely.

Celý článek najdete na webu Echo24

***

Nejpřísnější opatření potrvají minimálně tři týdny, dodávky vakcín se sníží

ECHO24, ČTK, JIK

23. 1.

V Česku bude zřejmě ještě nejméně tři týdny platit nejpřísnější pátý stupeň opatření proti koronaviru, ačkoli index protiepidemického systému (PES) se už víc než týden drží v nižším čtvrtém stupni. Vláda chce ve výpočtu indexu zohlednit stav v přetížených nemocnicích. I v pátém stupni by se ale mohla obnovit docházka posledních ročníků do škol. Kabinet v pátek prodloužil nouzový stav do 14. února, respirátory v obchodech a MHD zatím povinné nebudou.

Celý článek najdete na webu Echo24

***

Sčítání obyvatel v Česku by se mělo uskutečnit v plánovaném termínu od 27. března

Wendy Zimmerová

23. 1.

Sčítání lidu se uskuteční v plánovaném termínu od 27. března do 11. května, a to i za současné epidemické situace. Sčítání se tak kvůli koronaviru odkládat nebude. S rozhodnutím souhlasilo ministerstvo zdravotnictví a potvrdil to i Ústřední krizový štáb.

Celý článek najdete na webu Pražská drbna

***

VIDEO: Matovičova vláda pácha v tieni pandémie korupčné zverstvá. Fico poukázal aj na štúdiu o experimentovaní na Slovákoch v súvislosti s celoplošným testovaním

24. 1.

Bývalý premiér tiež poukázal na šokujúcu štúdiu o ktorej sa zmienil bývalý sudca Ústavného súdu SR Ján Drgonec, ktorý vo svojom článku aj v relácii na rádiu InfoVojna vyjadril závažné skutočnosti spojené s prvým plošným testovaním, ktoré sa v októbri 2020 na Slovensku uskutočnilo. Štúdia hovorí o tom, že na slovenskej populácii s 5,5 miliónmi obyvateľov, sa uskutočnil výskum, avšak za daných podmienok a platných zákonov SR, kde je vyžadovaný súhlas s ošetrovacím výkonom a poučenie chorého, bol výskum robený bez dodržania podmienok daných medzinárodným právom, pretože na dianie v medicíne sú uzavreté medzinárodné dohovory a bez toho všetkého sa na Slovensku dialo niečo, čo je v medzinárodnom odbornom časopise vykázané ako výsledok výskumu.

Celý článek najdete na webu Infovojna.sk

5 3 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
25. 1. 2021 7:22

Z vlastní rodiny mladých vím, že každý očkovaný musí předem podepsat prohlášení, že tím, že se dává očkovat, činí tak na vlastní zodpovědnost za nežádoucí následky toho očkování na jeho příští zdraví. Jen v tom prohlášení mi jaksi chybí, že když nebude ten pracovník „očkován“ a pravidelně „testován“, tak skončí mezi nezaměstnanými. Lituji ty mladé, kteří jsou dnes takto vydíráni. Gatesovi a podobným mocenským zrůdám by za tohle vše patřila přiměřená odplata od jejich vlastního zdravotního osudu.

orinoko
orinoko
25. 1. 2021 10:34

Posílám pozdrav z otevřené hospody. Ale musel jsem za ní docela daleko.

orinoko
orinoko
25. 1. 2021 10:59

Přišel jsem akorát na otevíračku. Právě jsem pojedl. Vynikající Plzeň za 49,- , což je stejná cena jako u nás na hotelu. Skvělý výhled, paráda. Není nás tu moc, ale sám tu nejsem. Pokud to situace dovolí, zasedne i politbyro. Politická práce je nutná. Pro politiku musíme žít, pro politiku musíme dýchat … a hlavně – z politiků se nesmíme posr@T. Jeden postřeh: Venku vůbec jsou prakticky jen ženské. Ideální stav na balení. Také to v městské začalo. Ať už to dopadne jakkoli, nelituji. Cítím jarní tání a od jarního tání listopad. Cestou mě provázeli Wabi Daněk, Mammoth, 10cc a… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
25. 1. 2021 11:55

Mám vás všechny pozdravovat, což tímto činím. S notebookem tu vypadám docela exoticky a máme se prý všichni podívat na Pelhřimovské krematorium… Kam nás všechny chtějí nasměrovat. Nejen notebook vypadá exoticky. Zjištění, že venkov tentokrát podporuje Prahu vypadá také anomálně.

malymax
malymax
25. 1. 2021 11:17

Pel- mel , díl 44 z 22.1. tr. Orinoko 14:52 : …v roce 2017 proběhly první zkoušky na světovou pandemii… Nácviky pandemie sahají trochu dále: Dark Winter r. 2001 , Global Merkury r. 2003, Atlantic Storm r. 2005 (Madeleine Albright hrála prezidentku ), Lock Step r. 2010 , Clade X r. 2018 , říjen 2019 Event 201. Nejzajímavější na tomto posledním nácviku, bylo složení věšteckého týmu a to nejen přítomnost členů představenstev velkých světových koncernů : Christopher Elias – pravá ruka Billa Gatese a zástupce pořádající nadace Tim Evans – ředitel pro zdraví a výživu světové populace , zastupující The… Číst vice »

orinoko
orinoko
25. 1. 2021 12:17

Jednu věc jsem zapomněl: U vstupu je tabule – Vítejte v zemi krále Miroslava /olala/.
A opravdu, uvnitř se všichni usmívají. To jen bubak Babák visí každému u kloaky.

orinoko
orinoko
25. 1. 2021 12:24

Možná tu dostanu do povědomí slogan: Každý den zab svého Flégra trojicí Plzeňského Prazdroje.

Aleš
Aleš
26. 1. 2021 21:01
PPK
PPK
Reply to  Aleš
26. 1. 2021 22:24

Destilovaná voda v injekční stříkačce lidskému tělu nevadí.