Pentagon: Pokud neovládne celý svět, nebude Amerika v bezpečí

Ve svém poselství nazvaném Národní vojenská strategie USA pro rok 2015 oznamuje Pentagon odklon pozornosti od teroristů ke „státním subjektům“, které se staví proti „mezinárodním normám“.

Je důležité říct si, co tato slova znamenají. Vlády (to jsou ony státní subjekty), které se staví proti mezinárodním normám, jsou ty suverénní státy, které provádějí politiku na politice Washingtonu nezávislou. Tyto „revizionistické státy“ jsou hrozbou nikoliv proto, že by plánovaly USA napadnout, což, jak Pentagon připouští, není ani v ůmyslu Ruska ani Číny, ale protože jsou prostě nezávislé. Jinými slovy: Normou je závislost na Washingtonu.

Abychom věci rozuměli ještě přesněji: Hrozbou je existence suverénních států, jejichž činnost je nezávislá, což z nich činí „státy revizionistické“. A vyjádřeno ještě jinak: jejich nezávislost je v rozporu s neokonzervativní doktrínou jediné velmoci, jež vyhlašuje, že nezávislost má být pouze právem Washingtonu. Hegemonie, kterou si Washington přidělil, vylučuje, aby ve svých akcích byla jakákoli jiná země taktéž nezávislá.

Zpráva Pentagonu označuje za „revizionistické státy“ Rusko, Čínu, Severní Koreu a Irán. Nicméně nejostřeji je na mušce Rusko za to, že nekoná „ v souladu s mezinárodními normami“, což znamená, že nešlape tak, jak mu Washington nařizuje.

Jde tedy o dokument, sepsaný neokonzervatici s cílem podnítit válku proti Rusku. Ospravedňuje válku, protože bez války nemohou žít Američané v bezpečí. Je to postoj podobný tomu, který Cato starší vyslovoval směrem ke Kartágu „Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.“

Zpráva Pentagonu vyjadřuje názor, že válka je naší nezvratnou budoucností, jestliže se Rusko nestane stejným vazalským státem jako jsou všechny státy Evropy, Kanada, Austrálie, Ukrajina či Japonsko. Jinak, jak neokonzervativci rozhodli, je pro Američany nemožné tolerovat soužití se zemí, která by činila svá rozhodnutí na Washingtonu nezávislá. Jestliže nemohou být jedinou velmocí, diktující to své celému světu, pak bude lepší, když budou všichni mrtví.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
12. 7. 2015 13:13

No je to pěkné, že někteří Američané mají zdravý rozum. Ale obávám se, že u jejich většiny se už dávno někam vytratil.

Dana
Dana
12. 7. 2015 16:37

A co asi takhle, pro ty, kteri umi dobre anglicky jako Stan, precist cele zneni pentagonske zpravy 2015 o obranne politice Spojenych Statu v originalu, misto aby b yli odkazani na vymysly Robertse ? Roberts manipuluje a neuvadi stezejni strategicke body, ktere jsou : Odradit- Narusit- Zdolat-zneskodnit http://www.defensenews.com/story/breaking-news/2015/07/01/pentagon-releases-new-national-military-strategy/29564897/ Timto jsou stanovy USA zname celemu svetu a jsou jasne. Valka neni nezvratnou budoucnosti, to je blabol, Amerika toleruje souziti s Ruskem i Cinou, staty , ktere jaksi v tom vazalskem stadu Robertik pohodlne opomnel… Odradit, narusit, zdolat – zlikvidovat nebezpeci – Obranna strategie. Toto by si mohli vzit za priklad i… Číst vice »

idiotronic
idiotronic
12. 7. 2015 16:56

Dana napsal
Timto jsou stanovy USA zname celemu svetu a jsou jasne. Valka neni nezvratnou budoucnosti, to je blabol, Amerika toleruje souziti

Dano, Amerika skutečně nevraždí na druhém konci zeměkoule, to je součástí politiky USA. Zaměňujete Ameriku a USA, což není totéž (s výjimkou vnitřku USA, tam se to nerozlišuje).Mírumilovnost Brazílie či Mexika neomlouvá chování USA.

Dana
Dana
12. 7. 2015 17:59

idiotronic, Tak dobre. Spojene Staty Americke, pro mne vlast Amerika. V Brazilii je priserna hospodarska situace, z toho prameni velka kriminalita, stat neplati smluvene pujcky a ted si dela nadeji, ze jim Cina zkrze BRICS pomuze. Vsichni krome Ciny zebraji v BRICS pro nejakou pomoc. Mozna ze Cina pomuze, ale napred cinankove vyrabuji do posledni mrte jejich mineralni zdroje. Mirumilovnost Mexika na vnejsek se projevuje neuveritelnou agresivitou a politickou nadvladou drogovych kartelu.. Chaos a bida. Tez maji vysokou porodnost.. Z obou statu a nejen od nich, k nam utikaji miliony, doslova miliony zoufalcu, casto prechazeji jizni hranici ilegalne. . Coz… Číst vice »