Perličky z tisku (Listopad 2014)

 

Generální tajemník OSN Pan Ki-mun ocenil ukrajinského prezidenta Petra Porošenka za jeho „neúnavnou snahu o nalezení mírového a trvalého řešení konfliktu na jihovýchodě Ukrajiny“. Zároveň mu řekl, že celý svět stojí na straně Ukrajiny.

***

Miloš Zeman se stal mluvčím Vladimíra Putina, jak napsal Washington Post….“

***

Kyjev před pár dny oznámil, že zavádí pasovou kontrolu na hranicích se samozvanými lidovými republikami. Separatisté se podle armády opět snažili zmocnit letiště v Doněcku. „Bandité ze samozvané Doněcké lidové republiky se dělostřeleckou palbou pokoušeli otřást našimi jednotkami. Jejich pokusy byly neúspěšné,“ píše se v prohlášení vojska.

***

Osud Ukrajinců samotných je „civilizovanému světu“ šumafuk. Ptá se snad někdo na názor čuníka, chovaného na kotlety? Úkolem Ukrajinců je válčit, jak dlouho to jen půjde. Bez všech skrupulí. Na krev. Evropa – na rozdíl od Ruska – Ukrajinu za svoji součást nikdy neměla. Za své má Ukrajince jen Rusko. Právě v tom je, míní civilizovaná Evropa, jeho největší slabina. Právě na tom staví i celá strategie dnešní války. Rusko nemůže Ukrajince nechat zemřít hlady. Umrznout v rozvalinách. Evropa vyhraje dokonce i v případě, že z Ukrajiny zůstane jen spáleniště, poseté páchnoucími mrtvolami. Tím, kdo ji bude znovu stavět na nohy – a zachraňovat lidské životy – bude totiž Rusko. (Soros)

***

Očekávejme, že z důvodu objektivních příčin se budou opolčenci pohybovat k Západu beze spěchu a všichni, kdo si to přejí, stihnou utéct do EU, vstoupit do Evropy v plné nádheře.

***

Joseph Biden – pán fašistů. Americký viceprezident Joe Biden přijel do hlavního města „nezávislé“ Ukrajiny, aby ukrajinským politikům připomněl jejich povinnosti vůči americkým pánům. Američan přiletěl rozestavit ve správném pořadí ministry ve Vládě a vybrané poslance do Nejvyšší rady a říct jim, co mají dál dělat.

***

Litevská prezidentka Dalia Grybauskaitéováv rozhovoru pro tamní rozhlasovou stanici označila Rusko v kontextu s ukrajinskými událostmi za teroristický stát a vyzvala k podpoře, včetně vojenské, současného ukrajinského režimu.

***

Evropa a Spojené státy by se měly připojit k Ukrajině v tlaku na Rusko a přinutit Moskvu k respektování mírových dohod, je přesvědčen ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk. „Putinovy akce ohrožují všechny, jsou hrozbou pro globální pořádek a mír, ohrožují EU i členské státy Severoatlantické aliance,“ prohlásil. „Je našim společným cílem odvrátit rozsáhlou válku, kterou Rusko záměrně provokuje. Putin je přesvědčen, že Ukrajina není nic jiného, než šachovnice.“

***

Šafr po volbách na Ukrajině: Zhroutil se vám svět, komunisté, klausovci, vyvadilovci… Žádné vítězství fašistů. Tím totálně zkrachovala celá ideologie Putinovy páté kolony vedené koalicí absurdních Klausovců, Vyvadilovců a komunistů.

***

Prezident Porošenko u příležitosti výročí hladomoru z 30. let sliboval, že se už nic takového opakovat nebude, a na adresu Ruska mimo jiné prohlásil, že „potomci Stalina, Kaganoviče a Postyševa“ organizují na „dočasně obsazených územích tak zvaných LNR a DNR krvavý bál“ a „uměle vyvolávají na území Donbasu hladomor“ tím, že pokojné obyvatelstvo drží bez potravin.

***

Vo včerajšom rozhovore pre Interfax-Ukrajina Jurij Lucenko reagoval na otázku novinárov, či je to pravda, že v novej ukrajinskej vláde budú 4 ministri – cudzinci. Jurij Lucenko prekvapil všetkých: „Nie, nie je to tak. Bude ich viac. Budú minimálne piati.“ „Vo funkcii ukrajinských ministrov budú môcť pôsobiť občania USA, Nemecka, Poľska, Litvy a Gruzínska. Musia perfektne ovládať angličtinu a prejdú skúškou na detektore lži,“ prezradil jeden z členov „Bloku Petra Porošenka“, ktorý má na starosti realizáciu tohto neobvyklého „projektu“.

***

Zdá se, že se na Ukrajině testuje vhodný postup implementace NWO. Na území států budou cizí armády a ve vládách cizí politici.

***

Velitel NATO varuje, že Rusko by mohlo ovládnout celé Černé moře. Ruský velitel varuje, že USA by mohly ovládnout celý Mexický záliv.

***

V roce 1944 představovala ekonomika USA přes 50 % ekonomiky světové, zatímco dnes její podíl nedosahuje ani 20 % a pro USA je čím dál těžší realizovat dvě, dnes si vzájemně odporující úkoly – současně podporovat vlastní ekonomiku (mj. prostřednictvím možnosti emise dolarů jako národní měny USA) a na druhé straně mezinárodní měnový systém postavený na dolaru. A úplně na rovinu: – dnes je možné buď zachraňovat světový měnový systém na úkor ekonomiky USA, nebo zachraňovat americkou ekonomiku za cenu rozvrácení světového finančního systému.

***

McCain „Díky bohu za Saúdy, za prince Bandara a za naše katarské přátele. Díky nim vypadají teď naše záležitosti v Sýrii o mnoho lépe“.

***

Naše země je jako jukebox. Velmoc vhodí minci a my zazpíváme, co chce slyšet, vtipkoval Moravec.

***

„Za socialismu platívalo, že kdo nekrade, okrádá svoji rodinu. To je pravda a mnozí se tím řídili. Ano, kradlo se, někdo ukradl klidně i pytel cementu, ale nikoli celou cementárnu. Je přesto s podivem, že i po 25 letech je zde stále ještě co rozkrádat. Stále je kam sáhnout, co zprivatizovat, zašmelit na Západ, ale i na Východ, dokonce i na jih od Šumavy,“ povzdechl si Karel Sýs.

***

Papež: Na zbraně a spekulace peníze jsou, v ostatních věcech vládne finanční krize.

***

Moskva by neměla zneužívat své rozsáhlé zásoby zemního plynu a ropy jako nástroj politického nátlaku, řekl Biden.

***

Ano, mám svůj názor, ale nesouhlasím s ním!

***

Premiér Orban je kaceřován jako diktátor, který musí být svržen „pokrokovými silami“. V těchto dnech se konala první zkouška. Fotbaloví fanoušci představující bojovou „avantgardu“ protestujících, kteří vyšplhali na balkon sídla vládnoucí strany, pozvedli vlajku Evropské unie (další rozvinuli po zábradlí balkonu).

***

Historici však v klidu zřejmě čekají, až vymřou i ti poslední přímí svědci.

***

Karel Dolejší: Nelze žít ve lži a přizpůsobit se tak logice pouličního gangu, ve které funguje současný ruský režim. Ti, kdo nadšeně posluhují Moskvě, se vůči jakékoliv vážně míněné ideji pravdy proviňují ještě podstatně hůře než ti, kdo podle nich pracují „v americkém žoldu“.

***

Karel Dolejší, válečný analytik Britských listů: Ozbrojené síly (Švédska) budou bránit pokusům využít švédské území k válečným operacím ze strany kterékoliv cizí mocnosti, je také jasně řečeno, že v současnosti se úsilí soustředí na zabránění snaze Ruska obsadit část nebo celé území Švédska, dosti pravděpodobně při současném útoku na Finsko. Nová švédská obranná koncepce se s výzvou ruské „hybridní války“ vyrovnává adekvátně, naopak koncepce NATO zděděné z období studené války jsou výrazně zranitelnější.

***

BBC komentuje pražské události natvrdo. Miloš Zeman si dovolil příliš, když označil válku na Ukrajině „za válku dvou skupin ukrajinských civilistů.“ My doplňujeme, že povinnosti západní gubernie je přece říkat, že za všechno může Putin.

***

Americká diplomatka Viktoria Nulandová (ta, co prozradila, že Majdan v Kyjevě stál USA 5 miliard dolarů), se nechala nyní slyšet, že Maďarsko a Rumunsko jsou rakovinovým vředem demokratické regrese a korupce.

***

V Praze začíná, tentokrát červená, revoluce. Prosta myšlenek, prosta ideálů (změna kapitalistického systému nehrozí), prosta racionálního jádra, dodal poslanec Huml.

***

Viceprezident USA Joseph Biden: Evropa bude dělat to, co jí řekneme my, dokonce když to bude Evropanům na škodu.

***

„Velikost ruské ekonomiky ve srovnání s evropskou dosahuje jen jedné osminy. Celá ruská ekonomika je tak zhruba stejné velikosti jako Itálie,“ upozorňuje Sedláček. Poukazuje i na to, že podle komentátorů a pozorovatelů je Rusko téměř před kolapsem. „Mezi komentátory se diskutuje, zda se ruská ekonomika položí do dvou let, nebo dříve,“ píše Sedláček.

***

Sergej Glazev: „Subordinace měnově-úvěrové politiky zájmům zahraničního kapitálu tak mezinárodním spekulantům za dvacet let rallye ruskými finančními trhy umožnila z 1 vloženého dolaru inkasovat zisky až ve výši 200 dolarů. Z velké části už odplynuly do zahraničí. Ty zisky jsou z kapes ruské populace a státu. Podíl přímých investic, na jejichž konto vznikala produkce či reálná aktiva, je v těchto tocích naprosto zanedbatelný.“

***

„Musím říct, že jsme dosud nedokázali docenit Gorbačova v tom smyslu, že dokázal prohrát třetí světovou válku bez války.

***

Doufám, že nastává doba, kdy bude kriminalita čelných politiků vyšetřována stejně důsledně jako krádeže bezdomovců.

***

Někteří jdou již tak daleko, že velmi široké voličské spektrum Zemana zužují na lid, kterým „imponuje arogance, populismus, alkoholismus, kuřáctví a manipulace“, jak se nedávno vyjádřil známý lékař Jan Hnízdil. Tak, máme je pěkně pohromadě – jak jednoduše se ti tupci poznají! Kdyby jich nebylo, lépe by bylo.

***

Lidí bez domova jsou, řekl bych, skoro statisíce, včetně těch potenciálních a těch, kteří jsou na ubytovnách. Těch, kteří jsou vidět, jsou zjevní, je v ČR zhruba 19 – 20 tisíc. Skrytých bezdomovců je dle mého odhadu asi 10 tisíc a těch potenciálních je možná 100 tisíc, a když se k tomu připočtou lidé na ubytovnách, tak dokonce více než 200 tisíc.

***

„Ruské hospodářské ukazatele padají, evropské rostou. Je zjevné, kterým směrem by se Ukrajina měla vydat,“ řekl rakouský politik, eurokomisař pro rozšíření Johannes Hahn.

***

Rusko činí kolem tří procent našeho exportu, Čína procento jedno. Má cenu kvůli těmto čtyřem procentům měnit ráz Česka? Tomáš Sedláček: I kdyby se nám nakrásně zdvojnásobil vývoz jak do Ruska, tak do Číny, ve srovnání s vývozem do Evropy je to kapička.

***

Bonmot amerického senátora McCaina, že Rusko je benzinová pumpa převlečená za stát, je jistě trošku přehnaný, ale meritum věci vystihuje.

***

Chceme-li zničit Čínu, ceny ropy zvýšíme, chceme-li zničit Rusko, ceny ropy snížíme.

***

Proč přijmout TTIP? Protože Putin je proti.

***

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
29. 11. 2014 18:22

Výborný výcuc. Ta fotka nad článkem a komentář stojí zato. Ukazuje jasně, kdo na Ukrajině vládne. Bide(t)n sedí za vrchstolem a kolem sedí americké loutky včetně Porošenky.
Dolejšího komentář mi připomíná Šiklové: „raději se budu mýlit s Američany, než mít pravdu s Rusáky.“ Ti dnešní svazáci (i ti přestárlí) jsou trochu zastydlí.

Alena
Alena
30. 11. 2014 8:40

ten obrázek mi naznačuje naši blízkou budoucnost. Ti rudí se už zase chystají

Béda
30. 11. 2014 8:51

Alena,

je to stejně komedie. Amerikanofilové organizováni americkou ambasádou s rudou bumážkou. Nakonec ještě řeknou, že to organizovali komunisti.

Alena
Alena
30. 11. 2014 9:00

kéž by to tak bylo

Béda
30. 11. 2014 9:06

Je zajímavé, kolik pitomců (kteří chtějí být cool a in), kteří ani nevědí k čemu slouží, o co si tím sami v dlouhodobější perspektivě koledují, vždycky nachytají na pár líbivých reklamních sloganů. Zdá se, že ti lidi jsou prosti kritického rozumu a podléhají primitivní davové psychóze.

fajt
30. 11. 2014 9:20

mno jistá sociální úroveň a plánování je asi osobní záležitost a ne stádovitost kůlovitých frikulínů jejichž z jedním poznávacích znaků je i trhově hiťácký a svolávací in foun, který je o několik řádu chytřejší než jsou voni. ..)

Béda
30. 11. 2014 13:03

Jenom mně tak napadlo: nejsou pravdoláskařští kulturněfrontovníci natahující ruce ke státnímu cecíku taky svým způsobem „SOCKY“? Proč by jejich zájem měl být nadřazen uspokojení zájmu lidí, kterým jde o holé přežití a za práci dostanou žebračenku?

Béda
30. 11. 2014 13:08

Taky mně napadlo: kam budou natahovat své ruce, když stát veme díky jejich pravicovým idolům zasvé a bude namaximální míru odekán a zprivatizován?

Sio
Sio
30. 11. 2014 13:33

Béda napsal

Taky mně napadlo: kam budou natahovat své ruce, když stát veme díky jejich pravicovým idolům zasvé a bude namaximální míru odekán a zprivatizován?

Stát nevezme za své. Kdo by si pak na ty kšefty půjčoval?