Perličky z tisku za duben 2015

*Jak řekl nedávno zesnulý profesor Vopěnka, první ministr školství po listopadu 1989: „Zatímco meziválečné školství bylo zaměřeno, co se intelektu týče, na střední a horní vrstvu mládeže, po roce 1948 se prosadil směr zaměřený na střední a dolní vrstvu.“ „A tento směr se pozvolna prosadil – komunismus nekomunismus – po celé Evropě. A tak pedagogika táhnoucí střední vrstvu nahoru byla nahrazena pedagogikou strhávající střední vrstvu dolů. Zastavme tento trend a bude lépe.“ Tak si přeje rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek. (Jednoduché řešení – zavést vysoké školné, pak se tam z lůzy, tedy z podlidí, nikdo nedostane.)

*Sovětský model, který k nám přinesli, zdevastoval tehdejší vyspělé Československo na dřeň! Zabíjel, zavíral lidi za jejich přesvědčení a nelidsky je mučil. Bral lidem majetky, zničil všechny demokratické hodnoty, na kterých naše země stála! Dodnes jsme se z této sovětským komunistickým režimem importované morální devastace nedostali, vyjádřil se důrazně poslanec ODS Petr Bendl.

*Pan Šinágl napsal článek o Reinhardu Hendrichovi, v němž uvedl, že: „Počet obětí jeho vlády je jen zlomkem obětí poválečné genocidy a se způsobem, jak v 50. letech vládli komunisté, se nedá vůbec srovnat.“ Protektorát byl dle Šinágla, zkrátka takovým malým rájem na zemi. Dále se Šinágl táže, zda Heydrich by neměl být vyznamenán.

*Proč si myslíte, že Václav Klaus i Miloš Zeman jsou tak proruští? Politický geograf Michail Romancov odpovídá: „Existuje názor, že Prognostický ústav byl sledovaný z Moskvy a že na ně něco mají. Je to možné. Neumím to potvrdit, ani vyvrátit. Jediné, co mi dává logiku, je to, že oba tito pánové jsou egomaniaci. Nemůžou vydržet srovnání s Václavem Havlem a jeho přijímáním na Západě.“

*Martin Fendrych: „Summit EU hledal, jak čelit ruské propagandě. Je to na nás. Klíčová jsou svobodná, poctivá a odvážná média.“ (Svobodná, poctivá a odvážná média jsou v tomto pojetí ta, která svobodně „nepodlehla ruské propagandě“, ale poctivě a odvážně šíří tu ukrajinskou a americkou.)

*Alexandr Mitrofanov: Jako většina lidí na všech rozhodovacích úrovních pozdního SSSR pocházel i on (Putin) ze slabších sociálních vrstev. Vynikal ale nadobyčejnou ambiciózností, která ho už na střední škole přivedla do podatelny KGB, kde se ptal, kdy a jak může k tajným vstoupit. Základy z vysoké školy KGB a následná praxe mu pomáhají balamutit mozky nejen doma, ale i v zahraničí.

*Schwarzenberg: „Orbán vyrostl za vlády komunistické strany, má pro Rusko pochopení a toto spojení je podle něj pro Maďarsko hospodářsky výhodné. A když vidím pana Fica, tak se mohu ptát: Proč se vlastně Slováci a Maďaři rozdělili, když dnes dělají stejnou politiku?“ (Co chce například naznačit výrokem, že Orbán vyrůstal za vlády komunistické strany? Něco jiného, než co by se dalo vyvodit proti němu samému, když vyrůstal za nacismu? Zdá se, jakoby se Schwarzenberg snažil splnit nějaký propagandistický úkol, na který prostě nemá, a tak už jenom montypythonovsky mluví a mluví, až má pěnu u pusy.)

*Bohumil Sláma: Povznášející pocit z Karla Schwarzenberga když jsem na jedné z přednášek seděl vedle něj, a protože tam bylo málo místa, dotýkal jsem se ho. Na to se ovšem navazuje můj opačný pocit: když jsem na jedné z panelových přednášek Masarykovy demokratické akademie seděl vedle komunisty Ransdorfa – hrozně nejen ideově, ale též biochemicky smrděl. (Bloger Josef: Pane Slámo, tak už víme, k čemu všemu jste se „nachomýtl“, vedle koho jste seděl a kdo vám „smrděl“, mimochodem zajímal jste se také o to, jak vy „voníte“? Ne, že bych to potřeboval vědět, ale když už jste zvyklý jít k „podstatě věci.“)

*Jan Berwid-Buquoy: US Army zde neprojížděla proto, aby nám „vyhrožovala“, nýbrž demonstrovala, že to, co jsme si vybudovali (blahobyt, svobodu, demokracii), jsou oni ochotny nám pomoci bránit s nasazením vlastních životů, pakliže by vojenské síly České republiky na to nestačily. Za to jim patří dík a nikoli spílání a nadávky levičáků… Civilizovaný český občan už není žádným méněcenným idiotem, jako kdysi býval. Češi mají rádi USA a zcela jasně to prokázali masovou účastí vítáním projíždějících kolon amerických ozbrojených sil. Čeští občané vědí, co mají a komu za to vděčí.

*Tomáš Peszyński: Poláci, kteří se zabývají tímto tématem, mají na celou věc poměrně jasný názor. Noční vlci nejsou žádní motorkářští nadšenci, ale v podstatě mobilní průzkumná jednotka ruské vojenské jednotky GRU. Jejich jízda není hodnocena jako propagandistická, ale jako diverzní. V podstatě se jedná o další vyšší fázi ruské hybridní války, kterou rozpoutal Putin. Je to průzkumná operace GRU/FSB. Noční Vlci jsou většinou bývalí ruští výsadkáři, lidé vyškolení v bojovém umění a teroristických akcích. Mají bojové zkušenosti s obsazování Ukrajiny na Krymu a v Donbasu. Jsou to velmi nebezpeční lidé.

*Fendrych: Proč Vlky zastavovat? Není mi to jasné. Jistě, když žádají, aby směli v Praze vjet na mašinách na Olšanské hřbitovy, tak se asi zbláznili. Proč by měly motorky projíždět mezi hroby? To se u nás, ale ani jinde ve světě, pokud vím, prostě nedělá. Jinak u nás ovšem motorkáři běžně jezdí.

*Čtenář, který položil panu ministru Hermanovi na jeho profil v Parlamentních listech, zda by mu sdělil, kolika válek se za poslední léta, za posledních 20 let, účastnilo Rusko a kolik USA. Odpověď pana ministra byla pozoruhodná – odkázal občana, aby se informoval na ministerstvu zahraničí, on prý se touto historií nezabývá, a tudíž ji nezná!

*Benda: „Hitlerovi mám ze všeho nejvíc za zlé, že pustil bolševické hordy až do středu Evropy.“

*Miroslav Macek: „Pokud by se hned zpočátku postupovalo stejně jako v případě vojenské invaze, tedy lodě by se zlikvidovaly před vyloděním, zemřely by též stovky až tisíce lidí, ovšem záhy by bylo po invazi. Takové řešení by v konečném součtu přineslo méně mrtvých a méně problémů, než „praktikovaný pseudohumanismus“.

*Martin Komárek: Bohuslav Sobotka má zvláštní status. Ničeho se nedopustil, ničím neproslul, ba dokonce se ničím nevyznačuje. Přesto se stal premiérem. Sobotka vyhlíží jako robot Emil, žádné vlasy, široká ústa, oči skryty za brýlemi. Mluví v jedné tónině, jak dlouho chcete, jako byste do něj vhodili desetikorunu. Automat na politiku. Pokud se o někom říká, že je splachovací nebo teflonový, pak je to Sobotka. O Topolánkovi a Nečasovi můžeme říci, že po moci otevřeně nebo v pelechu toužili a byli pro ni schopni odevzdat duši. U Sobotky není zřejmé, co chce. Přijde, stoupne si kamkoli jako pravítko a klidně něco hodinu monotónně povídá. Ale pozor, není to hloupé. Sobotka bývá připraven. Utahal by každého. Tak utahal sociální demokraty.

*Generál Lorenc v knížce Dešifrovaný svět: Na rozhovory byl navíc potřebný partner, proto nebylo rozehnané či pozatýkané Občanské fórum, ani Veřejnost proti násilí. (VPN) O tom, že vedení VPN mohl rozehnat i ožralý estébák, vím celkem jistě. Lídři VPN se chovali neuvěřitelně naivně a tak i dopadli.

*Teď už začala ostrá palba. Je zjevné, že ze všech houfnic teď budou téci humanitární, jak to napsal Kurt Vonnegut v jedné knížce, BLBy neboli bomby lásky k bližnímu. To je přesně to, co nás teď čeká, budeme bombardováni humanitárními bombami lásky k bližnímu a vystavováni mediálnímu tlaku.

*Vyšetřování proběhlo podle amerického mustru ze známého vtipu: Hlídka amerických policajtů spatří u silnice v příkopu mrtvolu. Zastaví a jdou to obhlédnout. Na břiše tam leží zuhelnatělé tělo černocha, v zádech má zabořený krumpáč, tělo omotané ostnatým drátem. Po chvíli starší policajt praví: „Teda, už jsem toho viděl hodně, ale takhle brutální sebevraždu ještě ne.“

*Jakov Smirnov: V Rusku k vám na ulici přijdou docela cizí lidé, aby vám vynadali, pokud nosíte špatně šátek: „Nastydneš!“

*Americký republikánský senátor John McCain Rusko posměšně nazývá „čerpací stanicí vydávající se za stát“.

*Nedávno Pentagon uvedl, že ve východní části Ukrajiny je 12 tisíc ruských vojáků. Ruské ministerstvo obrany odpovědělo, že tak velký počet vojáků „není padajícím sněhem“.

*Vasilij Vovk, šéf Hlavní správy vyšetřování ukrajinské politické policie SBU, v relaci „Svoboda slova“ televizního kanálu ICTV prohlásil 20. dubna doslova: „Myslím, že dnes, kdy běží prakticky válka, je třeba ukrajinofobům ne-li zavřít hubu úplně, pak aspoň srazit jejich rétoriku na nulu. Vyzývám k tomu coby náčelník Hlavní správy vyšetřování Bezpečnostní služby Ukrajiny. O tom, že by na Ukrajině existovaly pravicově radikální strany, organizace či skupiny, žádné informace nemáme. Řeč může být leda o lidech s určitými názory, kteří by jisté nebezpečí představovat mohli.

*Štefan Füle vyzval k ekonomické podpoře Ukrajiny, doplněné o podporu vojenskou. „Teď tam jsou instruktoři z USA, Kanady a Velké Británie. V hotelu, kde jsem teď v Kyjevě bydlel, byli ti Kanaďané. A když jsem je potkal u snídaně, tak jsem je chtěl obejmout,“ zakončil svůj výklad s dojetím.

*Macháček: „Ukrajinská ministryně financí – to je kalašnikov, ta je plná nápadů a odvahy. To je Američanka, sice ukrajinského původu a s ukrajinským pasem, ale z amerických škol, a ta to má perfektně srovnané. A i další ministři tam jsou mladí a prozápadní. Já u toho kabinetu cítím strašně velké odhodlání, ale oni musí začít těm lidem něco dodávat, jinak jim dojde trpělivost.“ Pesimismus ale prý není na místě. „Já jsem v tom Kyjevě v hospodě potkal i Karla Schwarzenberga. A rozhodně nevypadal zhroucený, vypadal velmi spokojeně,“ dodal se smíchem.

*Pajmon pak nadšeně vykládal, jak vloni sledoval na Ukrajině práci volebních komisí. „Ti lidé to dělali v nevytopených místnostech, neměli ani počítače, takže to sčítali ručně, hodiny pak ty výsledky vezli, a přesto ještě spolupracovali s pozorovateli a usmívali se,“ podělil se o zážitky.

*Podle Ivana Gabala jsme velmi liknaví k pomoci Ukrajině. On sám prý například doporučil podělit se o naše zkušenosti s reformou justice a bezpečnostních složek, ale neví, zda se to podaří prosadit.

*Úřady v ukrajinském Charkově hodlají až do 10. května zakázat všechny demonstrace a průvody. „Ukrajinská bezpečnostní služba (SBU) požádala městskou radu, aby mezi 20. dubnem a 10. květnem zakázala všechna neoficiální shromáždění,“ vysvětlil mluvčí radnice. Podle místostarosty Igora Terechova je pořádání demonstrací „v současné složité situaci“ riskantní, obzvláště před květnovými oslavami konce 2. světové války.

*Dolejší z BL: Kyjev, který je při všech ohromných nedostatcích prozápadně orientovaný, na druhé straně odmítá Bílý dům vyzbrojit a odkazuje ho tak na pomoc druhořadých mocností a Izraele. Když USA na vrcholu krize vztahů s Ruskem stahují z Evropy 24 bitevních vrtulníků Apache, „aby ušetřily“ lze vážně pochybovat o tom, zda právě teď je skutečně nutné přesouvat dvě roty bitevních vrtulníků zrovna na Aljašku.

*„Já už jsem se někde vyjádřil, že Rusko, Čína a Irán je budoucí osa zla,“ uvedl. „To jsou takový s prominutím kreténi a takový ruský hajzlové, že je to neuvěřitelný,“ zakončil svůj výklad. Lehce šokovaná Daniela Drtinová poznamenala, zda už to není příliš ostré, načež Marhoul opravil, že Rusové jsou „bideti“.

*Schwarzenbergův dvorní výtvarník Černý by zase chtěl do Čech celou americkou základnu. Jak už bylo řečeno v jiných článcích na levicových serverech, proč ne rovnou celé Guantánamo? Zarytě proameričtí Litevci a Poláci by nám mohli pomáhat, s tajnými věznicemi CIA si leccos zažili.

*Bývalý polský prezident Lech Wałęsa prohlásil, že se Ruská federace může rozpadnout a počet jejích obyvatel se v tomto případě sníží na 20 milionů. Prohlásil to v interview pro ukrajinský list Ekonomičeskaja pravda. Když se tak stane, pak mohou podle jeho slov země, které vzniknou na území Ruska, vytvořit „svou vlastní EU“. „Bude následovat sjednocení nových států, ovšem na základě jiných zásad. Dojde k vyrovnávání tempa rozvoje ekonomik, země budou otevřené pro spolupráci v různých konfiguracích“, řekl Wałęsa. Rusko zaostává za Západem o takových 30-50 let a nikdy to nebyla svobodná a demokratická země. Kromě toho bývalý polský prezident varoval Ukrajinu před zavedením sankcí proti Rusku, protože v důsledku toho ukrajinské podniky samy zkrachují.

*V jednom ze lvovských chrámů mají nově fresku „světců“ z majdanovské Nebeské setniny, včetně Molotovových koktejlů nebo samopalů. Hlava Ukrajinské pravoslavné církve Kyjevského patriarchátu ujišťuje své věřící, že zabíjet „separatisty“ není hřích. Putin je totiž ztělesněným zlem. Obsadil Gruzii, bezdůvodně anektoval Krym, pak vyhlásil válku Ukrajině – dále si brousí zuby na Pobaltí, Polsko, Dány chce smést atomovkou – a jeho heslem je: Dnes v Berlíně, zítra v New Yorku. Nějaké fašistické tendence na Ukrajině – nedej Bože prorůstání fašismu do nejvyšších pater ukrajinské politiky – označíme za „ruský mýtus“. Před takto vykresleným obrazem se skutečně vyjímají slova polského prezidenta B. Komorowského: „Dnes, kdy synové Ukrajiny hynou na východě země při obraně své nezávislosti, brání také Evropu. Brání ji před návratem imperiálního myšlení, před řešeními, která ohrožují svobodu všech Evropanů… Svět Západu musí pochopit, že bude v bezpečí pouze v případě, že bezpečná bude Ukrajina!“

*Na smrt novináře Buziny napsala slavná paní Farion: „Byl zabit degenerát Buzina. Snad jeho odporná smrt aspoň trochu zneutralizuje všechnu špínu, kterou ten šmejd stačil rozlít. Takoví jako on se nedají přesvědčit. Takoví přicházejí na svět, abychom se my dokázali očistit od duchovního bahna, abychom vytvářeli duchovní vertikálu…“

*„Rozvíjíme povstalecký boj proti antiukrajinskému režimu zrádců a přisluhovačů Moskvy. Od této chvíle s nimi budeme mluvit pouze jazykem zbraní, dokud je zcela nevyhladíme,“ uvedli Banderovci ve svém prohlášení hlásícím se k těmto zločinům. Vystupovali i proti plánovanému homosexualistickému pochodu, který by měl projít provokativně Kyjevem právě 9. května a Den osvobození tak znesvětit.

*„Abychom to řekli úplně přesně,“ řekl jeden německý úředník na Ukrajině v roce 1942, „jsme tady uprostřed negrů.“ (Mazower Mark, Hitlerova říše, Brno, JOTA, 2009)

*Kdo může trumfnout takového Klvaňu s jeho tvrzením, že Rudá armáda Čechy v roce 1945 neosvobodila, nýbrž dobyla? Podle pana Klvani jsme byli zřejmě v dobrých rukou protektora a ochránce země České Adolfa Hitlera a jeho Třetí říše. Dobře se nám tu žilo zejména mezi lety 1939 až 1945, než východní hordy dobyly tuto oázu bezpečí a lásky. Židobolševici z Asie znásilňovali barbarsky naše dívky, zatímco naši protektoři je před tím zcela civilizovaně posílali do koncentračních táborů, kde je celkem kulturně připravili o hlavu nebo je osprchovali jedem na krysy. Tváří v tvář takovým vtipům pana Klvani se jeden ptá, kde jsou hranice černého humoru, a kde už začíná sprosté hulvátství.

*Člověka by snad ani nepřekvapilo, kdybychom si ráno přečetli, že Sovětský svaz bohužel přispěl k porážce našeho „věrného přítele Hitlera“. Ptal jsem se tehdejšího premiéra, zda tuto ubohou a především zcela neefektivní kampaň vedenou za peníze daňových poplatníků bezpečnostním expertem Klvaňou náhodou neřídí někdo z Moskvy. Pokud si vzpomínám, premiér zavrčel něco vulgárního. V současnosti pan Klvaňa učí na vysoké škole a činí převratné historické objevy na téma ruské okupace v roce 1945. Doufám, že tím mínil i zločinnou sovětskou okupaci koncentračních, zajateckých a pracovních táborů a věznic, kde působili nacističtí demokraté a bojovníci za svobodu a lidská práva. Ilustrativní ukázka úrovně českého vysokého školství po pětadvaceti letech demokratického vývoje.

*Martin Fendrych: Zvenčí to vypadá, že se prezident zbláznil, neboť se totálně, fatálně míjí se smyslem svého úřadu. V hradní „akci Peroutka“ nenajdeme nic dobrého, žádný pozitivní zájem, jen potřebu škodit, rozkládat. Tomuto cíli Zeman věnuje mimořádné úsilí, což působí doslova zvrhle. Máte pocit, že se Hrad a Zeman v urážení a zpochybňování Peroutky přímo rochní. Nejde o to, něco změnit k lepšímu, ale někoho definitivně, nenapravitelně pošpinit. Je to zveřejňovaná zlá vůle bez jakéhokoli smyslu. Zeman zůstal netečný i k pohřbu expremiéra Stanislava Grosse, jemuž byl přitom svědkem na svatbě. Na pohřeb nešel. Musí ničit Peroutku. Nemá čas.

*Ferdinand Peroutka článek v týdeníku Přítomnost „Dynamický život“ z 26. dubna 1939, ve kterém Peroutka, jen pár dní po okupaci Československa, referuje o tom, že „Německá říše oslavila 50. narozeniny svého vůdce způsobem, který odpovídá všem pronikavým úspěchům, jež tento muž za pouhých 6 let své vlády svému národu přinesl. Jak dnes věci stojí, nemají Němci nikoho, koho by ve své Valhalle, národní galerii hrdinů, postavili výše.“ Ve světle okupace Československa pak téměř hrozivě zní další věty o tom, že „všechno, co se Němcům před deseti lety zdálo snem, učinil dnešní Vůdce skutkem, nasytil tak velkými kusy německou národní hrdost…“

*Oficiální vojenské operace Kyjeva jsou vedeny pod označením protiteroristické operace, tedy nikoli jako válka a díky tomu prý jejich činnost nepodléhá Ženevským konvencím a je tedy povoleno vše a nikoho nelze soudit za válečné zločiny. To je starý trik, jak se vyhnout zachovávání elementárních civilizačních pravidel. Poznáváme to už z hanebného porušování lidských práv nesmyslně vězněných v Guantánamu. Mimochodem, i vojáci USA jsou mimo jurisdikce Soudu pro lidská práva a na Ženevské konvence si nevzpomněli už desetiletí. A i v Čechách je přeci známý pokus provokovat Rusko superradarem, který měl prý navádět rakety proti Íránu. Ale když Rusové nabídli, aby byl ten radar o tisíc kilometrů blíž k Íránu, tak o toto smysluplné opatření proti údajné íránské hrozbě od rázu nebyl zájem. Skončilo to naštěstí jen švejkovinou v podobě „šlágru“ paní české ministryně o tom, jak miluje radar… Pokud by to bylo jen na Ukrajincích, tak by ta nesmyslná krvavá lázeň skončila rychle. Došla by jim munice. Ale zjevně má někdo zájem na tom, aby jim nedošla a aby se násilí uměle udržovalo například i dovozem zbraní a munice z Bosny. To vyjádření se dá interpretovat i tak, že USA pomohly instalovat demokratickou vládu v Kyjevě. To mají přeci přímo v erbu zahraniční diplomacie. V této hře jsou Ukrajinci stejné figurky jako Kosované, Palestinci, Afghánci, Iráčané či Libyjci.

*Nový americký ministr obrany Ashton Carter, který prohlásil, že USA sice mohou dohodu podepsat, ale pak mohou Írán i beztak napadnout, pokud usoudí, že z toho budou mít nějaký prospěch.

*Bývalý velitel sil NATO v Kosovu, generál Wesley Clark: „V případě, že budou USA zdrženlivé v podpoře Ukrajiny, povzbudí Německo, aby převzalo iniciativu. Pak další ruský útok prokáže nevhodnost německého přístupu. Angela Merkelová je dobrá politička a může říkat, že neexistuje žádný vojenský konflikt, jak se jí to zdá vhodné. Nicméně, třetí ruský útok znamená, že Putin vidí v krajním případě budoucí řešení ve vojenském konfliktu. Dávali jsme Evropanům několik let šanci vyřešit balkánskou krizi. Nakonec jsme si řekli: My to vyřešíme. Poslali jsme 30 tisíc amerických vojáků, aby zacementovali podepsané mírové smlouvy,“ dodal.

*Spojené státy totiž po 2. světové válce, jak zdůrazňuje Noam Chomsky, kontrolovaly asi polovinu veškerého světového nerostného bohatství, tedy mnohem více než válkou zdecimovaný Sovětský svaz.

*Investigativní novinář Nick Turse píše, že v roce 2014 americké armáda na africké půdě uskutečnila rekordní počet bojových operací, celkově 674, tedy téměř dvě bojové mise každý den. Vojenský rozpočet Washingtonu loni vyšplhal na 610 miliard dolarů, zatímco Peking vynaložil na zbrojení téměř třikrát nižší částku – 216 miliard dolarů a Moskva pak „pouze“ 84,5 miliardy dolarů. V procentuálním zastoupení představují Spojené státy 34 procent světových výdajů na zbrojení, následuje Čína s 12 procenty, třetí se umístilo Rusko se 4,8 procenty a čtvrtou pozici obsadil významný spojenec USA Saúdská Arábie, která nyní doslova válcuje Jemen, se 4,5 procenty.

*Obama: Zákony globální ekonomiky musí psát USA, ne Čína! Americký prezident Barack Obama ve zvláštní zprávě Kongresu uvedl, že od té doby, co většina kupujících americké výrobky žije v zahraničí, musí zákony globální ekonomiky psát Spojené státy, ne Čína.

*První z Bushů na prezidentském postu změnil názor a v Poselství o stavu Unie z roku 1992 prohlásil: „Amerika z vůle boží vyhrála studenou válku.“ S dodatkem, že od nynějška už existuje „jen jediná velmoc, nemající srovnání, Spojené státy americké“.

*Reportérka RT pokládá mluvčímu amerického ministerstva zahraničí provokativní otázku, proč americké úřady označují americká vojenská cvičení na druhé straně světa u hranic s Ruskem za mírová, zatímco ruská cvičení na vlastním území označují tytéž americké úřady za projev agrese. Mluvčí je evidentně otázkou zděšen a zaskočen.

*V rozhovoru s Daily Telegraph velitel americké armády v Evropě, generálporučík Frederick Ben Hodges řekl, že Spojené státy „nemají zájem o férový souboj s nikým. Chceme mít převahu ve všech oblastech. Nemyslím si, že jsme pozadu, ale Rusko překonalo mezeru v určitých oblastech. Nechceme, aby dohnalo náš náskok.“ Když už mluvíme o NATO, Hodges řekl, že aliance musí udržet jednotu tváří v tvář „skutečné hrozbě“ z Ruska. Nicméně vyjádřil přesvědčení, že Rusko nebude riskovat otevřený útok na člena Severoatlantické aliance. „Nechtějí vojenskou konfrontaci s NATO. Naše aliance je nejúspěšnější aliance v historii, a má spoustu možností,“ řekl velitel americké armády v Evropě. Rovněž si nemyslí, že jde o nástup nové studené války.

*Ironií je, že i země se zákony proti popírání se přesto mohou stát komplici v nových zločinech. Například Francie patří ke státům, které trestně stíhají popírače holocaustu. Příslušný zákon byl přijat za prezidentství Françoise Mitterranda v roce 1990. Na jeho základě přišel známý popírač holocaustu Robert Faurisson o místo na univerzitě (1991). Nedlouho na to Mitterrandova vláda konzistentně podporovala pachatele genocidy ve středoafrické Rwandě, kteří v roce 1994 prakticky během 100 dní vyvraždili přibližně 800 000 Tutsiů. (Jones, Genocide, 2006, s. 357).

*Nacismus i fašismus vždy a vždy budou ultrapravicovými ideologiemi, ačkoli pologramotní idioti budou tvrdit opak! Mimochodem, jak je možné, že tahle hnutí podporovali velkokapitál, bankéři, šlechta, armáda, církev?

*Palestinské území není okupované, ale pouze sporné, takže si na něm může Izrael dělat, co chce. Toto území přitom považuje za okupované OSN, Evropská unie, Červený kříž, Amnesty International, Human Rights Watch, ale také Mezinárodní soudní dvůr a Mezinárodní trestní soud. Představitelé Izraele (a s nimi český prezident Miloš Zeman) jsou vlastně jediní, kdo palestinská území veřejně vydávají za sporná.

*Svět musí v následujících pěti letech přijmout milion syrských uprchlíků. Velká Británie dosud přijala 143 uprchlíků ze Sýrie. Spojené státy přijaly obdobný počet. My v Česku už dvanáct!

*Je vhodné si připomenout odhalení Karla Rovea, který se Ronu Suskindovi přiznal: „Jsme teď impérium, a podle toho jednáme, vytváříme svou vlastní realitu. A zatímco vy tu realitu studujete – uvážlivě, jak jinak – budeme jednat dál a vytvářet další nové skutečnosti, které budete studovat znovu, a tak se budou věci vyvíjet. Jsme dějinní hráči, a vám, vám všem, nezbude než studovat, co děláme.“ A další Bushův poradce dodal: „Dovolte, abych vám napověděl: Je nám to všechno jedno.“

*Poslanci Lidové strany šli až tak daleko, že posuzovali situaci takto: „V Německu je umístěno pouze 20 atomových bomb B-61, které mohou být zničeny jedním ruským úderem. To musíme změnit.“ „Doba rozhovorů a přesvědčování Ruska je u konce. Nyní je čas tvrdé politiky,“ vzkázal lídrům EU poslanec a místopředseda frakce EPP Jacek Saryusz-Wolski.

*Car Alexandr III.: Spojenci Ruska byly a jsou jenom armáda a flotila.

*Spencerová: USA a jejich spojenci pozabíjeli v Iráku, Afghánistánu a Pákistánu… Miliony lidí! LIDÍ! A nikomu to tady nevadí! Nevím, kolik lidí pozabíjel Putin, ale oproti americkým prezidentům je v roli „agresora“ prokazatelně naprostý žabař.

*mirror: Teď řeší Stalina a stalinismus. Srdce stoupenců našich demokratických stran se musí tetelit blahem. Slované jsou idioti. To Frantíci a Angláni o svých koloniálních válkách mlčí. Usáci o svých černých dějinách ani nepípnou.

*K otázce Krymu – „Rusové si tam vzali nezákonně to, co jim patří.“

*Podle názoru britského tisku je Vladimír Putin pro evropské liberály nejlepším „záporákem“, kterého, po zabití vůdce islamistické teroristické organizace al-Kájdy Usámy bin Ládina, iráckého prezidenta Saddáma Husajna a libyjského vůdce Muammara Kaddáfího, mají. „Na této dlouhé a klikaté cestě dosáhne putinománie nových výšin nezávisle na tom, co bude dělat, nebo nedělat sám politik“, je přesvědčen MacDonald.

*Lenka Procházková: Blbost dál kvete. Sankce nefungují – proč je pořád používáme? Británie a Amerika také odmítají zrušit sankce proti Íránu po prohlídce íránských jaderných instalací letos v létě. V případě Ruska je vyvíjen nátlak, aby byly protiruské sankce ještě posíleny v reakci na Putinovy neustálé provokace na západních hranicích Ruska. Sankce platí i nadále proti Severní Koreji, Barmě, Zimbabwe, Sýrii, Somálsku, Kongu a dalším slabým a zranitelným státům, bez ohledu na to, zda dosahují jakéhokoliv politického cíle. Sankce se staly automatickým modem západní diplomacie, přijatelnou tváří agrese, běžným výrazem pohrdání bohatých vůči chudým. Studie ekonomických sankcí vždycky tvrdí, že sankce jsou bolestivé, a proto „fungují“. Leccos je bolestivé, například mučení, ale to neznamená, že to funguje. Oligarchova dcera nebude moci nakupovat v Londýně. No a co? Představa, že v důsledku protiruských sankcí se Rusové postaví proti Putinovi, je víc než absurdní. Avšak sankce dál zůstávají britskou vládní politickou strategii. Blbost dále kvete. Pokud se Američané domnívají, že ukrajinští náckové potřebují výcvik, tak budou mile překvapeni jejich učenlivostí a kreativitou. Chybí jen církev, která by té bohumilé kooperaci požehnala. Ale zdá se, že Kyjevský patriarchát si s tím odpovědným úkolem poradí. USA a EU potřebovaly nového Jelcina. Tak teď ho mají. Jmenuje se Obama. Není to sice opilec, ale u loutky je jedno, pod jakým vlivem vrávorá.

*Luboš Blaha s nadsázkou navrhl, aby byla Ukrajina rovnou, bez přístupových rozhovorů přijata do Evropské unie. „Vždyť je to perfektní demokracie, výkvět západních hodnot – teď to dokazuje prakticky denně. Neznám žádný stát, který by tak efektivně bojoval proti ruské hybridní válce. Ruské trolly likvidují jedna radost. A jejich mediální prostředí je čím dál objektivnější a pravdivější – ti, kteří jej špinili ruskou propagandou, už jednoduše nejsou,“ oceňuje v kruté nadsázce Blaha. Stejně ironicky pak pogratuloval kyjevskému režimu, který se prý mílovými kroky přibližuje k Západu. A bez sarkasmu pak dodal, že to, co se dnes děje na Ukrajině, je nehorázné. „Kolik politických vražd se ještě musí odehrát, aby si toho někdo v EU všiml?“ zamýšlí se.

*Předpověď íránského duchovního vůdce ajatolláha Chameneího, podle něhož je saúdské bombardování genocidou a „Saúdové za to budou rýt nosem v písku“. Obecně přitom ale platí, že USA spolu se svými Saúdy nyní doplácejí na to, že v Jemenu před třemi lety zmanipulovaly prezidentské volby a do čela země si dosadily loutku v podobě Mansúra Hádího – mimochodem, byl jediným „připuštěným“ kandidátem a Obama tento typ voleb tehdy označil za „model demokracie pro celý Blízký východ“. Západ nezištně a velkoryse šíří do světa nesporné a neoddiskutovatelné (svou správností) západní hodnoty, a že poněkud zaslepený „zbytek světa“ tyto hodnoty dobrovolně a mírumilovně – ke své škodě – přijímat nechce.

*Zeman bude stát na přehlídce v Moskvě někde vedle severokorejského…, nebo izraelského prezidenta či premiéra.

*V roce 2009 bylo v Číně 221 měst s počtem obyvatel převyšujícím jeden milion. V Evropě je takových měst pouze 35.

*V SSSR okupanti zničili 31.850 tis. průmyslových podniků, asi 100 tis. kolchozů a 1900 sovchozů, 65 tis. km železničních tratí, zničených a vypálených bylo 1.710 měst a 70 tisíc vesnic. Na válce nesmírně hospodářsky vydělaly jedině USA. Jejich průmyslová výroba už v r. 1943 se proti r. 1937 zvýšila na 212 % (vysoce výnosná výroba zbraní během války tu vzrostla dokonce na 20násobek).

*To, že novináři informace sdělují, zatímco tajné služby je tají, je podle Oskara Krejčího chybný názor. „Tato vize je mylná ve třech rovinách. Za prvé, současný liberální novinář informace nesděluje, ale prodává, protože novinařina zdegenerovala na prachobyčejný byznys. Za druhé, zpravodajské služby informace netají, ale využívají pro své operace. A za třetí, nemůžeme novináře a tajné služby stavět proti sobě, protože jejich vzájemné prolínání je realita.“ Navíc politolog zavedl ještě jednu dimenzi a to je prodej informace: „kromě zboží nakupujeme i myšlenky.“

*Když se kdysi Göringa ve vězení ptali, jak je možné, že Němci šli tak ochotně do války, odpověď zněla, že nikomu se do války nechce, ale musí mu být vsugerován pocit ohrožení. A sdělit mu, že pacifisté, kteří mluví o míru, jsou zrádci. Dnes je to podobné. Pokud má někdo odlišný názor, ať se jako Putinův agent vystěhuje na východ.

*Dnes politickým elitám prošla záruční doba, takže jsou nejen nepoužitelné, ale přímo životu nebezpečné.

*Daniel Schueftan, izraelský akademik a ředitel Centra pro studium národní bezpečnosti Haifské univerzity prohlásil: „Evropa je nemocná oblast řízená nemocnými lidmi“. V dnešních souvislostech s ním nelze než souhlasit.

*Jírovec: „Absolutní pravda je filozofická kategorie, jejíž základní vlastností je její neexistence. Pro potřeby moci byla přetvořena ve víru, tedy v manipulaci, kterou je lépe nenapadat. To věděl již Jan Hus. Víra je výmysl šizuňků, kteří jejím prostřednictvím utužují vlastní moc a vliv. Z čistě technického hlediska je úplně jedno, je-li hlasatelem víry šaman, kardinál nebo papež.“

*Američané to myslí se světem dobře. A to dokonce lépe než sami se sebou. Všude se za nás obětují, všude za nás bojují, a tak přestože létají třísky, když Američané kácejí sobě nepříjemné vlády, je to pořád pro svět to nejlepší.

*Nakonec Jiří Jírovec nemilosrdně na popsanou ideologii útočí: „Klvanismus-šiklismus je ideologie, kterou je možné prodat komukoli, kdo má zájem. Zaplatíte za propagaci cigaret, za radar, kolony amerických vozidel na českých silnicích nebo cokoli jiného, jsme vždy a ke všemu připraveni. Vše je v tomto světě na prodej. I vlastní politické přesvědčení.“

*Jírovec: Hroby neznámého vojáka jsou vrcholem pokrytectví. Politikům ronícím u nich krokodýlí slzy totiž žádní pozůstalí neřeknou, poslali jste je na smrt, tak „táhněte s těmi věnci do hajzlu“. Myslím, že jsem zahlédl titulek ‚Naše velká válka‘, který se sice týkal té první světové, ale je dostatečně výstižný pro idiocii společnosti, v níž žijeme. Byla to jejich válka, tedy těch idiotů, kteří ji vyvolali. Ne lidí, kteří v ní bojovali a jako stádo padli. Nebyla to ani válka jejich potomků, kterým teď masíruje mozek přihlouplý seriál. Oslavy konce války ztrácejí jakýkoli smysl, pokud se z nich vytratí slova: ‚již nikdy více!‘ Myslím, že svoji vinu nesou i veteráni. Mlčení o hrůzách války prodali za metály. V tom je nemůže omlouvat stáří.

*Řada lidí se teď pozastavuje nad tím, ze z 239leté historie USA 221 let byly s někým ve válce.

*Dnes to jde tak rychle, že stačí, aby se člověk zahloubal do nějakého projektu na půl roku, zakázal si televizi a internet, aby se mohl naplno soustředit, a po dokončení zjistí, že Irán po x letech je kámoš a Rusko je teď špatné. Jen tak dál a USA bude za měsíc vítat na Kennedyho letišti Kima a pálit francouzské vlajky… Člověk se normálně nestíhá přizpůsobovat jejich tempu, koho aktuálně nenávidět, aby byl ten „slušný a vzorný občan kolonie“. Jo, kromě Karljugend a spol. Těm kdyby za věrnost řekl Obama (nebo jakýkoli jiný US tajtrlík), skočte do Grand Canyonu, je tam pro vás připravena odměna, neváhají ani minutu.

*Chmurné vize profesora Zeleného. Separace virtuální a reálné ekonomiky se navíc přenáší i do slovníku politiků. Trhy se potýkají s „headwinds“ (protivětry) – ještě že nesvádějí ty hospodářské průjmy na počasí, jako za komunistů. Namísto počtu zaměstnanců se uvádí „head count“ (tj. počet hlav jako u dobytka). Namísto vojáků prezidenti mluví o „boots on the ground“ (boty na zemi), jako by voják nebyl víc než bagančata. I oslavy a medailování vojáků mrtvých by bylo vkusnější a důstojnější pro vojáky ještě živé. Realita virtuality přináší virtuální pojetí reality a života vůbec. Podivnější je, že si burzovní spekulanti nechají v médiích říkat „investoři“ a svým sázkám „investice“. Spekulanti přece neinvestují do ničeho; prostě sázejí na „své koně“. Představte si firmy na burze jako koně na dostizích. Můžete si na ně vsadit (na výhru, na pořadí, na prohru), ale neinvestujete do nich. To, co vyhrajete, ostatní „investoři“ prohráli: je to hra s „nulovým součtem“ výher a proher: žádná přidaná hodnota nevzniká, nic se nevytváří; jen to „napětí“ jako na dostizích nebo v kasinu v Las Vegas. Investovat do koně by znamenalo financovat jeho chov, trénink, údržbu a vše, co s tím souvisí, aby kůň mohl vyhrávat; to dělají jen vlastníci, ne sázkaři. Už jste se někdy setkali s tím, že vám chtějí prodat zlato, dům nebo ostrov – jako „vynikající investici do budoucna“? Hned vás asi napadlo: proč si to ten hlupák nenechá pro sebe, když je to tak dobrá investice? Stejně je to s akciemi: nabídl vám někdo akcie, které zaručeně přinesou zisk? Proč si je nenechá? Nebo vám dokonce na nákup akcií půjčí své peníze? Proč vás vůbec nahánějí, tihle různí „šmejdi“? No, nahánějí vás do „letadla“ – aby ochránili svá dřívější špatná rozhodnutí a odhady. Není nic sebevražednějšího, než se snažit rozhodovat racionálně v iracionálním světě. Jestli všechny bubliny prasknou současně, bude celosvětový finanční pád více než brutální. Bublina ještě nemusí prasknout, ale dál se tiskem peněz nafukuje, až se z ní stává objemný balón, Ponzi balón. Takový balón, když praskne, zlikviduje nejen hráče – „investory“, ale i FED, která bude držet biliony dolarů nesplatných obligací. Jedinou záchranou bude nastavit tak vysokou inflaci, že to zaplatí – a dobrovolně – spotřebitelé sami.

*Glazjev: Rozhodující je prosadit prioritu celonárodních zájmů nad privátními. Nových dimenzí dnes nabývá kupř. i v Indii, kde se podařilo znárodnit banky. V jejich stanovách stojí psáno, že společenský zájem dominuje nad osobním. Indická vláda jejich znárodnění zdůvodnila tím, že finanční instituce prováděly politiku, poškozující společnost, zabývaly se spekulacemi a exportem kapitálu – tedy tím, co den co den vídáme i u nás. Plánování nemůže být jen soukromou, fragmentární záležitostí. Musí aplikovat systémový přístup, garantující adekvátní organizaci celé státní moci. Bez plánování míří stát k rozkladu. To je zákon, analogický s druhým principem termodynamiky: neexistuje-li přesný algoritmus kroků, dominují rozmařilé struktury, směřující k rovnováze v prostředí absolutního chaosu. Právě to je dnes pro některé fragmenty státního sektoru příznačné.

*Starikov: Jak historické zkušenosti, tak logická úvaha potvrzují, že tento ekonomický systém nemůže fungovat bez krádeží. Sám o sobě, bez infuzí zvenčí, není schopen se udržet, proto bude dlouhé období, ve kterém nikdo neválčí a nikdo není okrádán, znamenat pro země sedící na vrcholu liberálního „potravního řetězce“ vždy znamenat krizi samotného ekonomického systému. Potřeba války nebo krádeží je otázkou života a smrti pro mnohé (ne-li pro všechny) země na Západě. Stávající ekonomický model a současný „ekonomický potravní řetězec“ pro existující finanční elitu, ukazuje, že míru nahromaděných rozporů lze vyřešit pouze na úkor Ruska a jeho zničení. Máme situaci, kdy zorganizování vnitřní exploze v Rusku, která by sesadila legální vládu, je pro USA otázkou vlastního přežití.

*Rostislav Iščenko: Pro vládnoucí elitu ve Spojených státech (ani ne tak pro podnikatelskou, ale pro vládní byrokracii) je přechod ze země, která rozhoduje o osudu podlidí, na zemi, která s nimi vyjednává na rovném základě, netolerovatelný. Je to pravděpodobně stejné, jako nabídnout Gladstonovi nebo Disraelimu post premiéra království Zulu, pod Cetshwayo kaMpande. A tak, na rozdíl od Ruska, které potřebuje pro rozvoj mír, považují Spojené státy válku za životně důležitou.

*Boj s nezaměstnaností zaměňuje za boj s nezaměstnanými, jako by právě oni za všechno mohli.

*Vasil Bil’ak: Zcela pochopitelně si dnes musím klást otázku: zasvětil jsem svůj život něčemu, co bylo zbytečné, života neschopné? Z povrchního pohledu to tak může vypadat. Nemyslím si to. Myšlenka socialismu prohrála jen zdánlivě, víra v komunismus je však asi ztracená. Ano, udělali jsme chyby, především v tom, že jsme asi mylně věřili v to, že většina lidí dá přednost něčemu podstatnějšímu než materiálním hodnotám, konzumnímu životu. Budou však lidé v systému, který máme dnes, šťastni? Budou hledat spravedlivější řád?

*G. Orwell: Už dříve jsem si povšiml, že v novinách nikdy není žádná událost podána přesně; avšak ve Španělsku jsem poprvé v životě uviděl novinové zprávy, jež neměly žádný vztah ke skutečnostem, ani vztah, jaký bývá komponentou běžné lži. Viděl jsem zprávy o velkých bitvách tam, kde žádné bitvy neproběhly a naprosté mlčení tam, kde byly zabity stovky lidí. Viděl jsem, jak jednotky statečně bojující byly označovány za zrádné a zbabělé – a jiné, které ač na ně nebyla vystřelena ani jedna kulka, byly oslavované jako hrdinové imaginárních vítězství.

*Tereza Spencerová: Španělsko legalizuje totalitu. Razantní omezení svobod souvisí s brutálními „úspornými“ opatřeními, vyháněním lidí z jejich domovů a dalších vládních kroků, které vyvolaly masové kolektivní akce odporu po celé zemi. Jen během roku 2012 například policie kvůli nespláceným hypotékám vyháněla na ulici na pět set rodin denně. Nový zákon pravicové vlády premiéra Mariana Rajoye nyní na základě obrácené logiky vychází z předpokladu, že občany neohrožuje ztráta střechy nad hlavou nebo brutální policejní zásah, ale odpor k takovým nespravedlnostem.

*Tereza Spencerová: Jasně, že se svět bude měnit. A není na tom nic divného, naopak, je to zcela přirozený vývoj. Netvrdím přitom, že náš čeká vzpoura muslimů; ptám se, proč by to dělali? Už přitom slyším odpověď: Protože jsou takoví! My, Západ, jsme od roku 1990 dohromady zabili dohromady přes čtyři miliony muslimů, ale „oni se vzbouří“, protože jsou takoví, a obětí jsme tu my… Co k takové konstrukci dodat? Asi nic.

*Lze pochopit, proč je tolik keců v politice. Nechat se chytit při lhaní může být politickou sebevraždou. Proč ale lhát, když se člověk může na vrchol prostě prokecat? Frankfurt cituje hrdinu románu Erika Amblera, jehož otec ho učil: „Nikdy nelži, když si můžeš cestu prokecat.“

*Frankfurt nám připomíná, že „ten, kdo se znepokojuje hlásáním nebo zakrýváním skutečností, předpokládá, že skutečně existují fakta, která jsou nějakým způsobem jak určitá, tak i poznatelná“. Moderní politici typu výše citovaných se o fakta ale vůbec nestarají. Chovají se jako prodejci, kteří prodávají zboží, a v době, kdy veřejnost zjistí, že konkrétní produkt obsahuje na zdraví škodlivé složky, prodávají už zcela jiný produkt.

*Když Darwin přišel s myšlenkou, že evoluce je založená na přirozeném výběru, jeho loajální stoupenec T. H. Huxley vykřikl: „Je to neuvěřitelně pitomé, že mě to nenapadlo!“

*Jak vtipně poznamenal i velký astronom a popularizátor vědy Carl Sagan, pozorovatelé v průběhu 19. století (nezapomeňme, že pojem „dinosauři“ vzniká až roku 1842) uvažovali asi takto: „Nevidím na povrchu Venuše nic, protože je zakrytá hustou vrstvou oblačnosti. Z čeho jsou oblaka? Samozřejmě z vody. Takže Venuše musí mít ohromné množství vody. Povrch tedy musí být vlhký. Pokud je vlhký, musí se zde nacházet močály. Jsou-li zde močály, musí tu růst kapradiny. Pokud jsou zde kapradiny, pak tu snad mohou být i dinosauři.“ A Sagan hned dodává: „Zajímavý závěr – nevidím vůbec nic a výsledkem jsou dinosauři!“

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
aram
aram
1. 5. 2015 9:43

*Benda: „Hitlerovi mám ze všeho nejvíc za zlé, že pustil bolševické hordy až do středu Evropy.“
Druhej, vedle Bartuška, kterého se snad ani nemusíme ptát jak to myslel.

aram
aram
1. 5. 2015 9:46

Nic ve zlém. Bylo by načase, kdyby se Poláci začali probírat, ale je to bohužel zpráva z roku 2013. Ale možná jsem jen nepochopila jak to souvisí s dneškem.

aram
aram
1. 5. 2015 9:54

Sio napsal

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1643-polsko-ve-varu-pred-prezidentskymi-volbami-masove-demonstrace-proti-vlade-kandidat-na-prezidenta-korwin-prestante-lhat-o-ukrajine-polsti-motorkari-podporili-nocni-vlky-nalada-verejnosti-se-meni.htm

To je jiná. Poslední Pjakin, v jinde uvedeném odkazu, komentuje situaci v Polsku tak, že z vůle globálního prediktora (a díky snaze Evropy) dochází k odklonu od USA. Dá bůh, že i na vrcholné úrovni nejen na té dolní.

orinoko
1. 5. 2015 11:01

To je hlina. Ale dobre tak. At si Emici poblahopreji k zumpe, ktera jim v Cesku vyhuluje. To je vskutku matros, ktery by za zasrane emericke idealy na barikade nevystrcil ani krouzek ve svem rypaku. Ve vypumpovanem WC bude bojovat do posledniho loku svoji bezpaternosti. Emik ma tady presne to, co si tu zaslouzi. Zivouci lidske sracky.

Bety
Bety
1. 5. 2015 11:33

Podle Lidovek: Zásah proti extremistům. Další titulek: Čistka v Oděse /zatýkání/.
Ty komentáře v Lidovkách jsou prostě příšerné. Každý jejich čtenář zjistí, že Rusové nedají pokoj, stojí za bombovými útoky. Zatčení extremisté se k nim po několika hodinách přiznali /pokud by mi lámali ruce a žebra a pod nehty vráželi jehly, přiznala bych se i ke spáchání atentátu na Hitlera /.A samozřejmě, za vším stojí Putin. Že je hanba nefackuje- myslím ty Lidovky. No, není nad svobodný tisk, že?

orinoko
1. 5. 2015 11:43

Kdo veril Rudemu Pravu? Ja ano. Ale podminene. A bylo tam toho absolutne nejvic. I to , kdyz zavreli v Ml. Boleslavi reditele Zapadla. Ostatni pobocne hlasne trouby si na tuto informaci vubec netroufly.

orinoko
1. 5. 2015 11:46

Betty, nenechte prchlivost cloumat svym majestatem. Musime byt nad veci, ted jsou oni v riti a nechutne Havlove doure.

Bety
Bety
1. 5. 2015 12:11

Orinoko, díky. Po vašem komentáři jsem se zasmála a můj vztek se poněkud utišil.

koloděj
koloděj
1. 5. 2015 22:25

Mluvte si co chcete, ale Batruška je nesmírně inteligentní člověk se širokým rozhledem. Lidé kteří s nim spolupracují, si jistě cení jeho schopnosti rychle a velmi zřetelně formulovat podstatu problému a smyslupně (byť neotřele) o problému diskutovat. Proč to píšu ? Člověk kterého si hodně vážím, mi o Bartuškovi řekl ( aniž by ho znal ) : „Novináři jsou kurvy zasraný, vzpomeň si na Topola.“ Nedalo mi, a pohledal jsem pár jeho rozhovorů a článků. ( odtud taky pramení moje úvodní hodnocení ) 1) Bartuška je proti těžbě zlata (nebude-li ekologická a V RUKOU STÁTU), je proti dostavbě Temelína (poradce… Číst vice »

mirror
mirror
1. 5. 2015 23:39

Pan Kadubec připravil obsažnou svodku. Měli bychom poděkovat. Dočkal jsem se citace a vyrovnal jsem se Siovi. Škoda, že OM není indexováno ve scopusu.

PPK
PPK
2. 5. 2015 4:33

mirror napsal
Pan Kadubec připravil obsažnou svodku. Měli bychom poděkovat.

S díky se připojuji a autora Perliček chválím.

Béda
2. 5. 2015 6:47

Jako vždy vynikající. Myslím, že autor zaslouží stejnou pochvalu za neúnavné hledání a objevování jako paní Irena, zajoch a dnes už i Sio.