Pietní shromáždění za oběti nacistického řádění v Oděse

 

NA MÍSTĚ BUDE K DISPOZICI BÍLÁ KNIHA ANEB PRAVDA O UKRAJINĚ

Jak jsme si před půl rokem slíbili, že znovu nesmyslné a doposud nepotrestané vraždění veřejnosti, politikům, EU a světu připomeneme, tak tak činíme. Požadujeme to nejzákladnější lidské právo – nepromlčitelnost zločinů proti lidskosti. Vražda je a zůstane zločinem.

Pořádá: Ne Základnám, Skuteční přátelé ruska, Antimajdan a další

O událostech v Oděse 2.5.2014:

http://www.nwoo.org/2014/06/09/odessa-502-3-dil-top-secret/
http://www.nwoo.org/2014/06/03/odessa-2-5-2014-2-dil-kulikovo-pole/
http://www.nwoo.org/2014/06/02/odessa-2-5-2014-1-dil-soborka/

http://www.nwoo.org/2014/11/04/anti-maidan-pieta-za-obeti-masakru-v-odese-praha-2-11-2014-video/

http://www.nwoo.org/2014/05/11/co-se-stalo-v-odese-ii-reportaz-z-ruske-tv-o-udalostech-po-masakru-v-odese/
http://www.nwoo.org/2014/05/07/reportaz-z-masakru-v-odese-na-ruske-tv/

Outsidermedia k Oděskému masakru


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
1. 5. 2015 7:26

peter. napsal http://je-to-inak.livejournal.com/24742.html Projevem naší soustrasti by mělo být mj. poznání, že pro naprostý kolaps zodpovědného jednání institucí i u nás se blíží den, kdy ti kteří ještě zůstali lidmi vezmou spravedlnost do svých rukou – aby pokud možno nebyla další podobná fašistická zvěrstva i v ČR… Ničeho jiného se naše „elity“ posluhující neocons. fanatikům tak nebojí. Tam je třeba hledat důvody odstraňování těch době a režimu „nepohodlných“, které mnozí cítíme, i „vymývání“ hlav mladší generaci… Někdy mám ten pocit, že teprve „náležitá“ in – FORMAČNÍ „výchova“ mladší generace která „totalitu“ nezažila byla hlavním cílem převratu 89 – příprava „kádrů“… Číst vice »

Bety
Bety
1. 5. 2015 10:25

Peter, ta matčina báseň je srdcervoucí.
Zajímalo by mě, jestli ten fašista Bartuška má děti. Jestli ano, měly by se na tu báseň i s fotkami podívat, aby věděly, co to mají za tatíčka.

peter.
1. 5. 2015 12:01

Ukrajinci prežili tie najstrašnejšie hrôzy aké môže priniesť vojna.Mongoli,Napoleónove vojská,1.aj 2.svetová vojna.
A tak,keď sa pozerám na tie fotky a videá z Ukrajiny,na tie výbuchy zverstiev ktorých sa dopúšťajú na svojich blížnych,tak si hovorím :Čo je do riti toto za skurvený národ,keď sa nedokáže poučiť zo svojej minulosti,podľahne cudzím štváčom a premení sa na nepríčetné vraždiace monštrum.Až do svojej smrti budem k Ukrajincom cítiť už len podvedomý odpor a hnus.

zajoch
1. 5. 2015 14:07

Peter, napsal jste to tak, jak bych i já to cítila, kdyby nebylo jedné okolnosti. Moje tchýně byla mimořádně moudrá žena, dobrotivá a laskavá. Mám na ni jen ty nejlepší vzpomínky. Byla to Ukrajinka a dokonce od Lvova. Její syn a její vnuk, oba naprosto přátelští k východním Slovanům, podobného smýšlení, jakého jste zřejmě i vy. A proto já necítím odpor k Ukrajincům plošně, naopak hluboce lituji ty, kteří jsou bandou absolutních neslitovných zločinců terorizováni. Nedokáži si vysvětlit, v čem tkví mimořádná krutost značné části tohoto národa. Dávná krutost, nejen z poslední doby.

peter.
1. 5. 2015 14:24

zajoch napsal
Byla to Ukrajinka a dokonce od Lvova

p.Zajoch:
Ja vám rozumiem,napokon moja žena má v OP zapísanú národnosť Ukrajinskú,aj keď je Rusínka.Viem,že máte pravdu a viem aj to,že moje pocity sú iracionálne.Napriek tomu (nemôžem za to) už asi nikdy nebudem môcť vnímať Ukrajincov tak ako som ich vnímal ešte pred rokom.Najmä tých z Haliče.Ja ich stretávam u nás,žijú medzi nami a ja neviem pochopiť tú zmenu v ich správaní sa,akonáhle sa reč zvrtne na dnešnú Ukrajinu.Odmietajú akékoľvek argumenty a tak pokiaľ môžem,tak sa im vyhnem.Tak je to.

hudryper
hudryper
1. 5. 2015 14:31

peter. napsal Čo je do riti toto za skurvený národ,keď sa nedokáže poučiť zo svojej minulosti,podľahne cudzím štváčom a premení sa na nepríčetné vraždiace monštrum.Až do svojej smrti budem k Ukrajincom cítiť už len podvedomý odpor a hnus. Milý Peter, je třeba si upřesnit pojmy. Pokud existuje něco jako ukrajinský národ,mohl byste mít právo odsoudit je všechny za to,co se tam stalo a ještě stane. Jenže jde o naprosto umělý „státní“ útvar, v němž byly od samého začátku „zabudovány“ naprosto neřešitelné problémy. Už před rozpadem SSSR jsem se zeptal jednoho Ukrajince,vzdělaného inženýra,proč zůstává v Moskvě a nejde zpět na Halič… Číst vice »

zajoch
1. 5. 2015 14:46

No ano, ale proč se na Ukrajině zabíjí s takovým sadismem. Přece zabíjet se dá i „obyčejně“, jenom likvidovat. Kde se bere v těch lidech ta bestialita? A kde se bere u islámských bojovníků? A vůbec, kde se jich berou taková množství?

Béda
1. 5. 2015 14:52

http://www.novarepublika.cz/2015/05/vybor-americkeho-kongresu-schvalil.html

Výbor amerického Kongresu schválil dodávku smrtících zbraní Kyjevu

Béda
1. 5. 2015 14:59

V každém národě se najdou lidé takoví i makoví. Nerad bych se dožil toho, že kvůli Zadolárkům budu paušálně považován za spojence nacistů. Podobně je tomu na Ukrajině. Nemůžeme všechny odsuzovat. Mnozí jsou proti tomu zvěrstvu ale bojí se projevit svůj názor otevřeně kvůli strachu o svůj život, o své rodiny. Hrdinů bylo vždycky v každé společnosti pomálu.

peter.
1. 5. 2015 15:13

zajoch napsal Pokud existuje něco jako ukrajinský národ,mohl byste hudryper: Už som napísal,že si uvedomujem iracionalitu svojich pocitov a verte mi,že sa nad tým zamýšľam.Čím ďalej tým viac som naklonený veriť tomu,že ten problém spočíva v konfesnej nenávisti,ktorá je na Ukrajine vypuklá už od založenia Brestskej únie na konci 16.storočia.A možno som zaujatý aj preto,že moja stará mať po otcovi bola pravoslávna Srbka,ktorá prišla na Slovensko s mojim dedom -Maďarom ešte v r.1912.Aj keď konvertovala na katolícku vieru,vždy ostala verná pravosláviu.Píšem to preto,že na Srboch boli tiež páchané zverstvá a tiež ich páchali katolíci.A keď som si prečítal historické materiály… Číst vice »

hudryper
hudryper
1. 5. 2015 15:25

zajoch napsal ale proč se na Ukrajině zabíjí s takovým sadismem. Přece zabíjet se dá i „obyčejně“, jenom likvidovat. Kde se bere v těch lidech ta bestialita? Na tuto otázku by asi uměla lépe odpovědět Dr. Merlin . Já si myslím, že exponovaná tendence k mučení svých obětí před usmrcením vyplývá z hluboké vnitřní nejistoty co do vlastního osudu v rukou protivníka.Nejsurovější bývají nejzbabělejší,což se neprojeví,když v houfu pochodují s mytologickými znameními zmaru těch druhých,nýbrž tváří v tvář protivníkovi,za nímž je pravda , tedy Bůh. „K obyčejnému likvidování“ lidí se rozhodli předáci hitlerovského nacismu,když se už nemohli dívat na masové… Číst vice »

peter.
1. 5. 2015 15:38

p.Zajoch
Viete,ja si myslím,že aj tá černozem na Ukrajine je preto taká kvalitná,lebo je doslova ako špongia napitá ľudskou krvou.Ako napísal hudryper,tú krv cítiť vo vzduchu.Najviac toho surového zabíjania bolo historicky práve na západnej Ukrajine,trvalo to celé stáročia a tak tie generácie museli nejako otupieť,stratili súcit a našli v tom surovom zabíjaní akúsi zvrátenú záľubu podloženú tradíciou.Ako sa to dá ináč zdôvodniť?

Sio
Sio
1. 5. 2015 16:57

zajoch napsal No ano, ale proč se na Ukrajině zabíjí s takovým sadismem. Přece zabíjet se dá i „obyčejně“, jenom likvidovat. Kde se bere v těch lidech ta bestialita? A kde se bere u islámských bojovníků? A vůbec, kde se jich berou taková množství? Proč zabíjeli sadisticky Němci? Velmi kulturní a vyspělý národ, to nikdo nepopře. Mám na to svůj názor. Tak jako je Gaussova křivka pro IQ, je taková i pro lidskost. Bartuška (mimochodem příslušník našeho národa) je halt dost vlevo. Jde jen o to, kdy se, tedy za jakých okolností, dostanou ti vlevo k moci. U nás jich… Číst vice »

Sio
Sio
1. 5. 2015 17:00

peter. napsal hudryper: Už som napísal,že si uvedomujem iracionalitu svojich pocitov a verte mi,že sa nad tým zamýšľam.Čím ďalej tým viac som naklonený veriť tomu,že ten problém spočíva v konfesnej nenávisti,ktorá je na Ukrajine vypuklá už od založenia Brestskej únie na konci 16.storočia.A možno som zaujatý aj preto,že moja stará mať po otcovi bola pravoslávna Srbka,ktorá prišla na Slovensko s mojim dedom -Maďarom ešte v r.1912.Aj keď konvertovala na katolícku vieru,vždy ostala verná pravosláviu.Píšem to preto,že na Srboch boli tiež páchané zverstvá a tiež ich páchali katolíci.A keď som si prečítal historické materiály o ustašovských zverstvách páchaných na pravoslávnych Srboch,tak… Číst vice »

Starý doktor
1. 5. 2015 17:04
zajoch
1. 5. 2015 17:11

Hudrypere, ty jsi stále nevyléčitelný optimista. Možná bude toto období vystřídáno nějakou dobou spolupráce a porozumění. Jenže jak dlouho bude trvat? Celá lidská historie je historií především válečných střetů. Byli už takto osvícení lidé, kteří měli možnost něco pro dobro ovlivnit. Jenže zlo obvykle po čase nad dobrem zvítězí. Obzvláště když existuje centrum zla, které se stará, aby zlo trvalo. Dobro nemá žádnou stmelující organizaci, vyskytuje se roztříštěně, i když dnes to vypadá tak, že se přece jen sdružuje. Ale to jen dokud existuje přímá hrozba. Já pochybuji, že to bude trvalé. Převahu má vždycky to agresivní. Dobro není agresivní.

peter.
2. 5. 2015 5:59

O spoločných koreňoch Haličsko-uniatskej a Ustašovsko – katolíckej nenávisti požehnanej Vatikánom :
http://old.apocalisselaica.net/sk/varie/eventi-storici/la-auschwitz-del-vaticano-quarta-parte
Keď tento zločinec zomrel,tak sa jeho pohrebu zúčastnili tisíce Chorvátov a najvyšší predstavitelia rímsko-katolíckej cirkve.
http://www.sme.sk/c/3991975/dinko-sakic.html
Táto nenávisť je u Haličanov aj Chorvátov latentne a trvalo prítomná a vždy aj po rokoch zdanlivého pokojného spolunažívania môže prepuknúť so znásobenou zbesilosťou doprevádzanou nepochopiteľnou zverskosťou.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
2. 5. 2015 6:51

zajoch napsal Hudrypere, ty jsi stále nevyléčitelný optimista. Možná bude toto období vystřídáno nějakou dobou spolupráce a porozumění. Jenže jak dlouho bude trvat? Celá lidská historie je historií především válečných střetů. Byli už takto osvícení lidé, kteří měli možnost něco pro dobro ovlivnit. Jenže zlo obvykle po čase nad dobrem zvítězí. Obzvláště když existuje centrum zla, které se stará, aby zlo trvalo. Dobro nemá žádnou stmelující organizaci, vyskytuje se roztříštěně, i když dnes to vypadá tak, že se přece jen sdružuje. Ale to jen dokud existuje přímá hrozba. Já pochybuji, že to bude trvalé. Převahu má vždycky to agresivní. Dobro… Číst vice »

Bety
Bety
2. 5. 2015 6:53

Peter, začínám si myslet, že katolická církev je vřed na tváři lidstva, je to zločinecká organizace. Kromě praktik ustašovců+kat. církev jsem si ještě přečetla z odkazů o praktikách církve v Kanadě a to vlastně až do našich časů. Je to tak otřesné, že už nemám sílu podívat se na ty další odkazy. Při pomyšlení, že jim naše vláda ještě nacpala prachy se mi zvedá žaludek. Vzpomínám na knihu, kterou o svých zážitcích v katolickém internátu v Irsku vydala jedna jejich chovanka- neustálý teror, zneužívání dětí, tajný hřbitov kam zahrabávaly jeptišky ženy udřené k smrti… To přece nemůže být pár izolovaných… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
2. 5. 2015 8:28
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
2. 5. 2015 8:38

https://www.youtube.com/watch?v=0zJ4PB0ovFU
text je Ulrychovců a myslím že naprosto dokonalý…

Sio
Sio
2. 5. 2015 11:40

Dnes jdu na koncert, který je na počest osvobození rudou armádou. Jsem zvědav, kolik nás dorazí …

mirror
mirror
2. 5. 2015 11:47

Sio napsal
Dnes jdu na koncert, který je na počest osvobození rudou armádou. Jsem zvědav, kolik nás dorazí …

Proboha, kde mají tolik odvahy se k osvobození RA hlásit? Že to bude soukromá oslava na privátním pozemku, který je obehnán vysokou zdí. Pro jistotu si vezměte škrabočku z maškarního plesu.

mirror
mirror
2. 5. 2015 12:21

Na Ukrajině nevedou jen občanskou válku, ale prezentují také
Самая большая натуральная грудь Украины (Катя Сидоренко)
https://www.youtube.com/watch?v=NY1p2CKcEvo

mirror
mirror
2. 5. 2015 12:46

ДОНБАСС СЕГОДНЯ UKRAINE NEWS
Охота на Яценюка a pak informace o psaní nové učebnice dějepise (spolu s Němci)
https://www.youtube.com/watch?v=wQ3P5o_nxc8
Doufám, že několik výtisků pošlou na naše ministerstvo zahraničí a školství. Na předsednictvo vlády doufám nezapomenou.

mirror
mirror
2. 5. 2015 13:18

Ruská televise nesmí zůstat pozadu
https://www.youtube.com/watch?v=qJdiQydj4-Y
Půjčili si Američanku. Doufám, že si orinoko včimne!

Slobo
Slobo
2. 5. 2015 13:35

!!! v BA. n a Slavíne zasahuje polícia
online:
Noční vlci sú v Bratislave. Na Slavíne zasahuje polícia

https://sk-sk.facebook.com/pages/Alexander-Ivanovi%C4%8D-Mo%C5%BEajev/1452891718289546
hn.hnonline.sk

___V I A___ pred 33 min.
https://sk-sk.facebook.com/pages/Alexander-Ivanovi%C4%8D-Mo%C5%BEajev/1452891718289546

s i r t e – Prosim. Dakujem

Prosim,.. (aj) Janike do motorkarskej temy…
NEMOZEM SA TAM DOSTAT
od BULDOG (Vadim Kusy. – je v parte co prisla od smeru Breclav) tlsty pan)
je t.c. posledny prispevok

https://janica9.wordpress.com/2015/04/25/nocni-vlci-25-4-vyrazili/

________________________________________________BERLIN …

idiotronic
2. 5. 2015 19:42

Sio napsal U nás jich bude podobné procento jako na Ukrajině. Ale obyvatelstvo je o něco vyspělejší, vzdělanější, takže zabíjeli by stejně, kdyby mohli, jen snad o něco „lidštěji“. Sio, nač ten kondicionál, já to zažil. Oslovovali mne kultivovaně ,,ty svině zkurvená, pudeš do prdele“ a jeden z nich mi sdělil, že mne může zabít, že se mu nic nestane, že mu to starostka dovolila (ano,hádáte správně, byl mdlého rozumu). Vyšetřování, které bylo protipředpisově vedeno jako přestupek (splňovalo kritéria trestného činu) trvalo 200 dní, aniž byl zjištěn pachatel. (přestupek se vyšetřuje do 60 dnů, snad) Policista odmítl vzít hlášení o… Číst vice »