Perličky z tisku za květen 2017

*Staré heslo bulváru: Proč kazit dobrý příběh nějakými fakty.

*George Orwell: Některé ideje jsou natolik idiotské, že jim může uvěřit jen intelektuál.

*Kde končí lidská blbost, začíná vojenské umění.

*Mír musíme udržet za každou cenu, i za cenu války.

*Libor Dvořák: Prezident Putin dělá jedinou věc každý den, každé ráno, každé poledne, každý večer – lže a lže a lže. Dokud bude stát v čele Ruska Vladimír Putin, tak se na tomto trendu naprosto nic nezmění.

*Jan Pirk: V předchozím režimu bylo hlásáno: kuř, jez bůček a společnost se o tvoje zdraví postará. To je zrůdná představa.

*Málem 30 let po listopadu vytahovat komunistického spodka je hodno osoby ducha mdlého.

*Rada, jak se stát milionářem: No, to musíš být první rok strašná svině. – A pak? – Pak už si zvykneš.

*Drahoše považují jeho kolegové za profesora akademického politikaření a doktora intrikánských věd.

*Karel Dolejší z Blistů: Přijela tetička z Číny, přivezla škopíček špíny.

*Velkou listopádovou homosexuálně-sionistickou revoluci v r. 89…

*Čeští politici jsou pro mě tak důvěryhodní, že jim všem věřím cokoli, co o sobě vzájemně tvrdí, pronesl Babiš. Slova Babiše svědčí o poklesu české politické kultury z dosavadní čtyřky do hajzlu na dvoře tohoto pajzlu, uvedl pro ParlamentníListy.cz čestný předseda TOP 09 a poslanec Karel Schwarzenberg.

*Lid si svoje oligarchy ale vzít nedá! Český lid (rolníci, dělníci a také služebníci) vytrvá v pevném svazku se svou českou pracující oligarchii, pod jejím vedením bude kráčet ke světlým zítřkům! Dozadu pravá, zpátky ni krok!

*Namísto vedoucí úlohy strany tu máme vedoucí úlohu prolhaných a dobře placených sdělovacích médií.

*Nyní se zcela oprávněně říká, že lidé nežijí na tom světě, na němž žijí, ale na tom, který jim vytvořila média.

*Výrok ministra JUDr. Tomáše Sokola, že KSČ musí zmizet z povrchu zemského, musí se zakázat! Autorovi výroku se za to nějakou dobu v hospodách přezdívalo: „Ministr jedné věty“.

*Tomáš Halík: Vyvětrat Hrad od zápachu nikotinu, kořalky, lží, vulgarit a hulvátství může jen člověk, který má vnitřní noblesu. Pojem džentlmen pro mne neznamená jen etiketu, reprezentativní chování, ale především etické hodnoty a životní moudrost. A dnes také velkou dávkou statečnosti, protože určité kruhy se nezastaví před ničím.

*Náboženství patří do oblasti folkloru, komerčního zábavního průmyslu a nostalgie po světě, který už není. Naštěstí tyto nebezpečně povrchní trendy v poslední době probudily určitou část mladšího kléru, zmínil Halík.

*Těším se na pokračování o Pánubohu, který je všude a nikde, je všemohoucí, ale nic nezmůže, vševědoucí, přitom nevědoucí, každého milující cynik a psychopat. Je Bůh fejk nebo ne?

*Masaryk nikdy nevstoupil do chrámu Svatého Víta, neboť nechtěl navazovat na tradice monarchie.

*Jsem sympatizantem monarchie a fandím jejím spolkům. Stejně, jako fandím třeba dobrému divadlu. Líbí se mi, jak každý rok povyšují jeden druhého v důstojnických šaržích. A proto vůbec nemají řadové vojáky a nemůžou si ani bránit tu svou monarchii.

*V Anglii udělá zkoušku každý, který se k ní dostaví.

*Vzpomínám si na knihu, kterou napsal Jerome Klapka Jerome, kdy se po dvou pražských defenestracích pražští konšelé rozhodli zasedat ve sklepě. Vláda dnes zasedá v prvním patře Strakovy akademie, což by znamenalo jen drobné úrazy, řekl prezident.

*Předseda Senátu PČR pan Milan Štěch nám sdělil, že prezident Miloš Zeman je starý a sklerotický a že by měl senát zahájit ústavní kroky k omezení, nebo dokonce zbavení jej úřadu. O den později sice svá slova ustrašeně v ČT zmírnil, ale zpět je v plném rozsahu nevzal.

*Zeman je fakt brepta, žvaní už neproduktivně – že jsou novináři havěť, je přece notoricky známá věc.

*O někdejším československém presidentovi v listopadu 1938 nastupující předseda vlády Rudolf Beran, když na námitku lékaře, že kandidátovi na presidenta, Emilu Háchovi, může špatný zdravotní stav bránit při rozhodování, řekl: Pan president se nedostane do situace, aby musel o něčem rozhodovat.

*Nadace Český literární fond ve čtvrtek vyhlásila Novinářskou cenu Karla Havlíčka Borovského za rok 2016. Ta cena by se docela dobře mohla jmenovat Cenou Zdeňka Bakaly nebo Cenou Karla Schwarzenberga, uvádí pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

*Erik Best: Starý vtip praví, že PPF nepotřebuje investovat do médií, protože má Petra Dvořáka v České televizi.

*Nemáme noviny, nemáme rádio, proto zaostáváme za ANO v marketingu, říká Sobotka v Respektu. Zaplať pánbůh, že má ČSSD ještě tu televizi.

*Jiří Sovák měl krásnou hlášku: Noviny? To si radši vymejšlím sám!

*Reprezentant pražské kavárny v ANO Stropnický se svým nepřátelstvím k veteránům a protifašistickým bojovníkům z druhé světové války a snahou podřídit polovinu naší armády bundeswehru – možná si tím léčí komplex z ostudného faktu, že jeho současná partnerka se těší víc na africké samce než na něj.

*Já si myslím, že dochtor Radkin s námi už nepřebejvá ve stejném časovém pásmu ani prostoru. Bůhvíco mu sadista Höschl výzkumně podává. Nejspíš jeho vlastní medicínu. Námel pod jazyk.

*Když teď u nás všichni slušní demokraté útočí na Babiše a Zemana, jsme vlastně šťastná země: Máme jen dva pachatele všeho zlého, známe je a víme, kde bydlí. A všichni ostatní jsou čistí jak lilie.

*Babiš čekal, že politika je špína, ale nečekal, že je to taková žumpa.

*Náměstkyně Schillerová, která spadá pod kompetenční zákon, zároveň odmítla, že by v minulosti jakkoliv zdržovala kontrolu korunových dluhopisů. Otevřeně prohlásila, že finanční správa prověřuje všech 1519 subjektů, u nichž je jen podezření, že je v roce 2011 emitovaly.

*Vznikly dva mocenské bloky Zembiš a Kalbotka, které se teď přetahují o moc.

*Letko: Mnozí kritici sice poukazují na to, že stát nelze řídit jako firmu, ale ti samí dojatě slzí při popěvku „Kníže má k lidu blíže“. Podle nich tedy nelze stát řídit jako firmu, ale řídit jej jako rodinný majetek vyšlechtěné šlechty lze.

*Kohout Pavel: Když čtu epištoly nejplodnějšího českého spisovatele Václava Klause staršího, který počtem titulů předstihl i Viewegha, brzy dosáhl pověsti Mozarta financí.

*Ostatně se říká, protože zločinci mají ve zvyku dávat inspekci podněty na policisty, kteří je šetří, že policista, kterého nešetří inspekce, je asi pro podsvětí neškodný.

*Vladimír Kučera: Zvrhlá ideologie krvavého manifestu skrytě nasávala germánsko-nacistickou teorii předurčenosti pokrevenstvím. „Jsme Slované, jsme jedné krve!“ a „Největší Slované, naši osvoboditelé, věční a předurčení vůdci jsou Rusové!“ Nadslované jacísi. Nadlidé. A s nimi přišla indoktrinace ruským mýtem druhé světové války. Ano, výklad dějin této katastrofy se u nás během vlády jedné strany kryl s půdorysem mýtu moskevského. Velmocenský a agresivní podíl Sovětského svazu na vypuknutí války v Evropě je nepopiratelný a nesporný. To, že se totalitní koalice rozpadla a vrhla se na sebe navzájem, na věci nic nemění. Diktátorská spojenectví takto končí. Je nesporné, že v obludné německé mašinérii té doby podobné plány jako vyhlazení či poněmčení Slovanů vznikaly. Je otázka, zda by byly naplněny. (Veledílo hodné laureáta Peroutkovy ceny.)

*Bohumil Sláma: Karl Marx navázal na Hegelovu dialektiku materialistickým učením o vývoji společnosti z beztřídního stavu (teze) přes třídní fázi (antiteze) k nejvyšší, beztřídní formě neboli komunismu (synteze). Toto jeho rozvinutí bylo ovšem mylné, neboť popřelo Malthusovu teorii a nepřipustilo, že kapitalismus je dlouhodobě neodstranitelný.

*Promluvil i předseda vojenského výboru NATO Petr Pavel: „Nebezpečí vidíme v tom, že ruská propaganda se zaměřila na zpochybnění téměř všeho. A to vytváří situaci, kdy občané nevěří oficiálním médiím, nevěří politikům, nevěří autoritám. Hlavní problém je v tom, že občan neví, kde ta pravda je. Miloš Zeman schvaluje odtržení Krymu od Ukrajiny, podporoval zvolení Donalda Trumpa a kritizuje protiruské sankce.“ Poslední slova dokumentu ale patří paní Romancovové a skutečně stojí za to: „Je to veřejnost, která je pro nás hrozba. Veřejnost, která přestane věřit svým autoritám, je veřejnost, která zvolí ve volbách populistické subjekty. A právě volební úspěch nedemokratického subjektu je pro naši zemi tou největší hrozbou.“

*Ředitel Centra strategických komunikací NATO (StratCom) v Rize Janis Sarts: „Rusko se pokouší s pomocí migrační krize dosáhnout změny režimu v Německu.“ V Moskvě to označili za bezednou blbost.

*Pro Američany musí být ponižující slyšet, že domácí politiku USA řídí Rusové.

*Ačkoliv ruská intervence do prezidentských voleb ve Spojených státech amerických neovlivnila výsledek, musí být Moskva stejně potrestána, řekl senátor Lindsey Graham v rozhovoru s NBC News. Rusko nezměnilo výsledek voleb, ale hodně se snažilo. A já chci Rusy potrestat. A doufám, že prezident bude považovat jejich vměšování za hrozbu naší demokracii.

*Dnešní paranoia o tom, že Rusko zasáhlo do amerických voleb, má už prvky surreality.

*Lotyšské ozbrojené síly pravidelně oznamují, že se k hranicím republiky přibližují ruské válečné lodě, ponorky a vojenské letectvo.

*Když se Albrightová podívala Putinovi do očí, tak následně sdělila, že tam vidí chladnýho kágébáka, kterému nevěří ani slovo, dodal Kolář.

*V Saúdské Arábii žádná lidská práva nejsou, takže výčet jejich porušování je zhola zbytečný. Je velkou ironií, že Angela Merkelová do Soči za Putinem letěla zrovna z Rijádu, kde s tamními feudály mluvila o přátelství a spolupráci – rozuměj, o prodeji německých zbraní – a o lidských právech ani nemukla.

*Saúdové jsou z Trumpova „ranařského“ protiíránského projevu nadšení. Přinejmenším navenek. Ocenili Donalda Trumpa Řádem krále Abdalazíze. Už dříve jej získali třeba George Bush, Barack Obama nebo Vladimir Putin. A nebo taky Bašár Asad a Saddám Husajn…

*Na diskuzi Valdajského klubu definoval Putin současnou západní demokracii zhruba takto: Na Západě nelze prostřednictvím voleb měnit základní politické uspořádání, protože vládnoucí elity řídí a kontrolují každého, kdo je zvolen. Volby vyvolávají představu demokracie, ale nemění nic na převládající politice, favorizující válku a elity. Z tohoto důvodu se vůle lidu stává impotentní. Lidé se přesvědčují o tom, že oni a jejich hlasy nemají na běh věcí žádný vliv, což v nich budí obavy, stress i zlost, čili kombinaci pro vládnoucí elitu nebezpečnou. A tak, jako odpověď na tuto hrozbu, upevňuje elita proti vlastním lidem sílu a moc státu i s využitím propagandy o hrozbě války.

*Macron má zářivý hollywoodský úsměv, zářící oči telete a naprostou absenci jakýchkoliv názorů. Září jako falešná mince a říká stupidní věci s naprostým přesvědčením.

*Hillary Clintonová navrhla vlastní vhodné řešení: Můžeme prostě toho chlápka (Juliana Assange) zlikvidovat bezpilotním letounem.

*Časy se mění, když už i lucemburského premiéra a jeho manžela přijímá k audienci bez problémů papež František.

*Blokování ruských webových stránek na Ukrajině je otázka národní bezpečnosti, a nikoli svobody slova, oznámili v NATO.

*Americký velvyslanec při NATO Douglas Lute: Vojska, tanky, lodě a letadla – to není základem síly NATO. Základem nejsilnější, nejpevnější, nejúspěšnější aliance v dějinách jsou její společné hodnoty – demokracie, svoboda osobnosti a zákonnost.

*Karel Dolejší: Krátce po začátku povstání proti své diktatuře před šesti lety nařídil syrský prezident Bašár Asad propustit z vězení všechny islamisty a další těžké zločince, aby místo nich začal zavírat občany demonstrující v ulicích.

*Corbyn požadoval, aby vláda opustila politiku „bombardovat nejdřív, vést rozhovory až pak“.

*Afghánci v posledních třiceti čtyřiceti letech neznají nic jiného než válku. Kolik zničených generací to tak asi je? Kolik tamních dětí nedokáže nic přečíst, ale kalašnikova složí za pár vteřin i poslepu? Zničená země, zničení lidé. A nikomu na Západě, natož tady u nás, to nevadí. Pan Stropnický naopak rozdává medaile za podíl…

*Zemřel Zbygniew Brzezinski. Popsal, co by měla Amerika dělat, aby rozvrátila svět a zmocnila se všeho, co tam je. Celý život byl důsledně na straně zla.

*Mnoho lidí upřednostňovalo Trumpa, přinejmenším řekl, že válčit nebude, protože mu ještě neřekli, že válčit bude. Takže ho museli překonfigurovat. Stalo se. Změna ještě není dokončená, ale daří se jim to.

*Když vznikla kdysi berlínská zeď, tak byla napadána jako téměř ďábelský výtvor odporných komunistů. Tato zeď rozděluje lidi, státy, brání svobodnému pohybu, atd. atd.

*Papež prohlásil, že člověk pomýšlející na budování zdí místo mostů není křesťan, což Trump označil za nechutný výrok. Kdyby byl Vatikán napaden Islámským státem, což, jak víme, je jeho konečným cílem, můžu vám říct, že papež by si úpěnlivě přál, aby se Donald Trump stal prezidentem, řekl budoucí šéf Bílého domu na jednom z volebních mítinků.

*Trump již dříve kritizoval import německých automobilů do Ameriky. „Já bych řekl BMW, že pokud chtějí stavět závod v Mexiku a prodávat auta do USA bez 35% daně, tak je lepší, aby na to zapomněli,“ řekl v lednové rozhovoru pro Bild.

*Robert Schumann: Nejdřív je nalákáme na ekonomické výhody a demokracii, až pochopí, nebudou moct zpět.

*Václav Žák: Transformace ruské ekonomiky za široké účasti mezinárodních expertů, včetně ministrů americké vlády, měla doslova katastrofální důsledky. Mezi lety 1989 a 1999 se ruský HDP snížil o 45 %! Pro srovnání: v čase druhé světové války poklesl pouze o 24 %.

*Folker Pispers: O čem to přemýšlel Bůh, když tvořil zemi? Vždyť naši skvělou ropu zahrabal u muslimů. Na co potřebují Arabové naši ropu? Vždyť si na ní jen tak sedí a naše ekonomika ji tak moc potřebuje. Ropa je příliš cenná, abychom ji ponechali Arabům, říkal už Kisinger. Kdo je tím zlem, určují Američané každý den podle okolností. Angelu Merkel nejraději cituji doslovně, protože to je ten nejlepší způsob, jak ji urazit. Ano, Merkelová v podstatě nemluví mnoho, ale pokud již něco řekne, tak je to vždy nesmysl. Když mluví o válce USA, tak je to v pořádku, na takové válce není nic špatného. Pro Američany už vůbec ne, bude se přece zase válčit daleko od Ameriky, budou hořet cizí města a umírat cizí lidé, a jestli při tom zemřou nějací američtí vojáci, tak budou prohlášeni za hrdiny a bude třeba je pomstít – a tedy válčit dál. Bundeswehr, německá armáda, se bude podílet na výcviku armády Saudské Arábie.

*Zatím je to jen tak zvaná hra na kuře, kterou, jak řekl Bertrand Russell, hrají mladiství degeneráti a vznešení státníci. To je hra, kterou asi nejen v hollywoodských filmech provozuje americká pubertální zlatá mládež: rozjedou auta proti sobě, a kdo se první poleká a uhne, je kuře, tedy zbabělec.

*Je to v souladu s právem a se základní klauzulí zákona, že obchodní společnosti jsou zakládány za účelem zisku. Nejsou založeny proto, aby s lidumilným ohledem na nemakačenky jim rozdávaly své prachy.

*Hitler prý chtěl po konečném vítězství vsadit do vězení všechny nepřátelské vůdce, ale s výjimkou britského premiéra. Obdivoval ho, protože byl v mládí umělcem. Jako Hitler sám. Churchill si bude pohodlně žít v pevnosti, kde mu umožním, aby mohl psát své paměti a malovat, prohlásil.

*Argentinský kněz Rubén Capitania: Omlouvám se, že nejsme církví, jakou musíme být, že nestojíme na straně ukřižovaných, ale těch, kteří přibíjejí na kříž.

*Projekty, podporované z unijního rozpočtu. Aleš Michl jmenuje několik obzvlášť zajímavých a všeobecně potřebných, jež byly z evropských – tedy i našich – peněz financovány: příkladně rehabilitační a fitness centrum pro psy v Maďarsku, vytvoření hiphopové laboratoře v Lyonu, která prý měla podnítit spolupráci evropských hiphoperů. Další projekty jsou neméně užitečné: program tréninku tanečnic v italské televizi, stavba kostela v Bavorsku – ze sněhu (!), finská sauna pro koně. A, jak dodává Aleš Michl, v Česku dostala peníze poradna pro sexuální pracovnice pod názvem Jihočeská rozkoš s vyplněnou adresou sídla: ulice Vlhká, Brno. Co k tomu dodat? Rozhodně nejlepší mediální výkon týdne, dodává pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

*Speciální sázky – politika. Bohuslav Sobotka rozehrál vysokou hru ve stylu Shakespeara – být či nebýt. Třeba to ale nakonec bude v kursu 1,1:1 jenom jedna velká komedie, glosuje Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny. Ve hře je rovněž varianta, že stávající vývoj Sobotku nakonec posílí a vynese mu prezidentskou kandidaturu (3:1). Nebo se s Babišem spřátelí a v parlamentních volbách 2021 bude kandidovat za ANO (300:1). Prohlásí, že je od narození komik a situací s demisí chtěl pobavit český národ v kursu 1,1:1. Je skutečně málo pravděpodobné, že by Sobotka následující víkend strávil u Andreje Babiše na Čapím hnízdě v kursu 77:1.

*Archimedes, Pascal a Newton hrají na schovávanou. Archimedes piká. Pascal se rozhlédne a hbitě se schová do křoví. Newton vezme klacek, do hlíny vyškrábne čtverec metr na metr a postaví se do něj. Nijak se neschovává. Archimedes dopiká, rozhlíží se kolem sebe. Samozřejmě, že ihned vidí Newtona a volá: Deset dvacet Newton! Newton v klidu řekne: Tak to teda pěkný hovno! Jeden Newton na metr čtvereční je přece pascal!

*Na vysokých školách v USA studuje 328 547 čínských studentů, tedy 31,5 % !!! všech zahraničních studentů v USA. Přes půl milionu amerických studentů ročně absolvuje obor STEM (přírodní vědy, technologie, inženýrství a matematika). V Číně je to 4,7 milionů studentů ročně.

*Číňané neříkají ne z principu, jejich zvykem je říci buď ano, nebo promyslíme to, uložíme úkol, prostudujeme. Samozřejmě, že Číňany postoj Trumpa obměkčil. Trump je Trump. Nejdříve vystavil Merkelové účet na 375 miliard dolarů a nyní požadoval od Korejců zaplatit 1 miliardu za rozmístění THAAD. Jestliže Němci reagovali v klidu, Korejci vyskočili a postavili se na zadní. Takže známky smíření nejsou a nebudou. Zde se politika provádí jinak. Není-li řešení, nic se nestane, ale přijme-li se, může se všechno změnit během 24 hodin.

*V devadesátých letech přišel Václav Havel a mezi jinými i Miloš Zeman, kteří někdy 1991 nebo 1992 rozhodli, že válka v ČSR skončila 8. května 1945 i v Praze. Asi se už nedočkám, že se bude jako státní svátek slavit 15. březen 1939, ale někteří mladší možná ano. Neměli bychom ani zapomenout na v předvečer 8. května 1945 vypálené a vyvražděné Javoříčko. Ví ještě někdo o vraždění ve Velkém Meziříčí v posledních dnech války? To je snad už jen moje poslední otázka a obávám se, že na ni znám odpověď.

*Oxfam uvádí, že padesát největších amerických korporací získalo v letech 2008-2014 (tedy po Velké recesi) 27 dolarů ve formě půjček, záruk za ně či bailoutů (záchran ze státních peněz) za každý jeden dolar, který zaplatily na federálních daních. Doplňuje, že za každý jeden dolar utracený za lobbování dostanou korporace v určité formě 130 dolarů zpět. Což je tedy zcela výjimečný multiplikační efekt.

*Tillerson zdůraznil, že zahraniční politika USA už nebude vedena americkou výjimečností nebo ideologií, ale americkými zájmy ekonomickými a bezpečnostními. Lidská práva, demokracie a podobně budou sice stále důležitými hodnotami, ale nebudou se už míchat do zahraniční politiky. „Myslím, že je velmi důležité, abychom si všichni uvědomili rozdíl mezi politikou a hodnotami,“ prohlásil doslova. Z toho se museli všichni naši humanitární bombardéři úplně orosit. Lavrov si zase pochvaloval, že se americká strana zbavila ideologického balastu a jedná konečně věcně. Další pot na čelech našich elit, píše Spencerová.

*Zrovna včera Evropská centrální banka oznámila, že nezaměstnanost a částečná zaměstnanost v rámci EU nedosahuje oněch optimistických 9,5 procenta, jak tvrdí Brusel, ale ve skutečnosti se pohybuje mezi 15 až 18 procenty. Čili, realita je skoro dvakrát horší, než nám bruselští malují.

*Afghánistán. „Náš Afghánistán“, chtělo by se říci. Vždyť i Česká republika se už víc než 16 let – v rámci svých „spojeneckých závazků“ – jako poslušná dobrodružná trouba na té americké okupaci podílí. Pardon, demokratizaci. Nebo já vlastně nevím na čem, ale na nepochopení mám právo. Když se před čtrnácti dny přímo v Kábulu ptali šéfa Pentagonu Mattise, jaký je cíl americké „mise“ v Afghánistánu, tak nedokázal odpovědět a jen cosi mumlal. Nevědí, proč tam jsou, ale nedají pokoj, dokud toho nedosáhnou. A zkoušeli to silou, a ničeho nedosáhli. Zkoušeli to jednáním, ale z pozice silnějšího, takže se na ně Tálibán vybodl. A domanévrovali se do stavu, kdy Tálibán ovládá stále více území, američtí a spojenečtí vojáci jsou z bezpečnostních důvodů vesměs zalezlí na svých základnách. Všechny státy kolem s pohledem na realitu usoudily, že už nemá smysl brát na USA nějaké ohledy. V Afghánistánu už proto opravdu aktivně působí Číňané a Peršané, Pákistán si hraje mnohem větší hry než za Usámy bin Ládina.

*Bratři Dullesové: Pro nás existují na světě jen dva druhy lidí, prohlásil jednou Foster. Na jedné straně ti, kteří vyznávají křesťanství a podporují svobodné podnikání, a na druhé straně ti ostatní. Amerika stojí mimo jakýkoli zápas o moc, jedná jakoby ve snu, jako ruka Boží. Všude, kam Amerika pronikne, ať je to kamkoli, zavládne svoboda, a tam, kam dosud nedorazila, panuje šílenství, lidi úpí v řetězech a temnota dusí miliony. Foster s Allenem byli přesvědčeni, že vědí, co je pro všechny lidi nejlepší. Pokládali Spojené státy za nástroj osudu, který má požehnání Prozřetelnosti. Spojené státy mají právo vnucovat svou vůli ostatním zemím, neboť vědí více, dohlédnou dále a žijí na vyšší morální úrovni než ony. Svět je ohrožován padouchy. Někdo proti nim musel tvrdě zakročit. Foster Američanům tvrdil, že Prozřetelnost svěřila tento úkol Spojeným státům.

*Stálá zástupkyně USA při OSN Nikki Haleyová prohlásila, že Spojené státy jsou pro celý svět svědomím a této úlohy se nevzdají.

*Leo Strauss: Solí (nezbytností) moderní demokracie jsou ti občané, kteří nečtou nic jiného než sportovní stránky a komiksy. (Strauss, L. Liberalism Ancient and Modern, University of Chicago Press. 1995).

*Harold D. Lasswell v roce 1927 prohlásil: Nesmí existovat žádná pochybnost o tom, na koho má směřovat nenávist veřejnosti. To je úkolem médií. Nenávist musí být vytvářena, nenávist musí být směrována, o nenávist musí být pečováno, jelikož nenávist se stará o to, že existují zástupné cíle, a opravdová centra moci nejsou ve středu pozornosti.

*Hlavní prokurátor v Norimberském procesu Robert Jackson řekl: Právní principy, jež byly vytvořeny v Norimberku, platí pro celou budoucnost, i USA se jim musejí podvolit a budou hodnoceny podle stejných právnických principů! Noam Chomsky k tomuto poznamenal, že podle těchto norimberských právních principů by musel viset každý americký poválečný prezident.

*George F. Kennan (hlavní stratég Ministerstva zahraničí USA) v roce 1948: My vlastníme asi 50 % bohatství tohoto světa, tvoříme ale jen 6,3 % jeho obyvatelstva. Náš skutečný úkol do budoucna je vytvořit takovou formu vztahů, která nám umožní tyto rozdíly ve vlastnictví bohatství bez větších hrozeb pro naši národní bezpečnost zachovat. Abychom toho dosáhli, budeme muset zavrhnout veškeré sentimentality a snílkování. (Memo PPS23 z 28. února 1948, odtajněno 17. června 1974) Pro čtenáře z lidu zní tato prozaická formulace neškodně. My všichni se musíme vzdát některých sentimentalit. Pro příslušníka elity tato formulace, již jsme si právě uvedli, ale znamená: násilí, násilí a zase jen násilí! Musíme udržet tyto rozdíly v bohatství – násilí je k tomu ten odpovídající instrument.

*George Friedman: Spojené státy mají fundamentální zájmy, kontrolují všechny oceány světa, to žádná velmoc nikdy nedokázala. Díky tomu my můžeme provádět invaze, ale oni nemůžou provést invazi k nám, a to je velmi pěkná věc. (George Friedman STRATFOR, 5. dubna 2015, Chicago Council on Global Affairs)

*Obzvlášť dobrotivé je impérium k Rusku. USA v Rusku založily více než 65 000 nevládních organizací (Russian Democracy Act, 2002). Představte si, že Rusko by vytvořilo 10 000, nebo i jen 500 neziskových organizací s chvályhodnými cíli v USA, vůbec ne s politickými cíli: proti rasismu, proti korupci a proti politické apatii občanů – Bůh ví, že to jsou smysluplné cíle!

*Lidé, kterým patří země, jí mají vládnout. (John Jay (1745-1829): „People who own the country ought to govern it.“) James Madison říkal, že hlavní odpovědností vlády je ochraňovat minoritu velmi bohatých před většinou (James Madison 1751-1836, Constitutional Convention 26. června 1787). Cílem ústavy bylo zachování vlastnických pořádků. Pro slovo demokracie se rozhodli až později, neboť má na nás účinek jako sedativum. Ona kouzelná formule zní: reprezentativní (zastupitelská) demokracie! To je americké slovo, to přišlo na svět až díky otcům zakladatelům Ameriky. Zastupitelská demokracie znamená: 1) garantujeme vládu elity 2) chráníme vlastnické pořádky. Jedná se o řešení problému demokracie bez demokracie. Zastupitelská demokracie je magická formule, jež umožnila mít něco označované za demokracii a zároveň garantovat vládu elity a ochraňovat vlastnické poměry. Od samého začátku je úkolem zastupitelské demokracie chránit před demokracií! Jedná se o faktické znovufeudalisování politického systému. Zastupitelská demokracie není žádná demokracie. Benito Mussolini: Volby můžete dělat, všichni můžou volit až do úplného zblbnutí! Z pohledu elity má reprezentativní demokracie tu přednost, že vůle národa ke změně se omezuje jen na to volit jiné pastýře, i ti jsou ale pouze personálem vlastníků stáda. Co tady máme, je systematické ustupování státu před organizovanou kriminalitou třídy vlastníků – to jsou mechanismy a program neoliberalismu, neoliberální revoluce prováděné shora. Ludwig von Mises, jeden ze zakladatelů raného neoliberalismu, řekl: Nemůže být popřeno, že fašismus a všechny podobné diktátorské snahy jsou plné nejlepších úmyslů a že jejich zásah v daném okamžiku zachránil evropskou civilizovanost. Zásluhy, které díky tomu fašismus získal, budou v historii žít na věky. (Ludwig von Mises, Liberalismus, 1927, s. 45) Přívrženci neoliberalismu byli vždy fascinováni fašismem!

*Michael Howard v knize Válka v evropské historii: Slova válka, objevy a obchod znamenala téměř totéž.

*Byl-li podle Sieyèse třetí stav „všechno, celý národ“, pak ostatní dva stavy, šlechta a duchovenstvo, byly označeny za seskupení cizinců, odsouzených k zasloužené likvidaci. Slovní spojení „nečistá krev“ z Marseillaisy, francouzské hymny, odkazuje na smyšlenku, podle níž francouzská šlechta vzešla z dobyvatelů, původem z pravého břehu Rýny, nemá na francouzské půdě co pohledávat. Lze s ní udělat jediné: nechat její „nečistou krví napojit brázdy našich polí“.

*Je zdokumentované svědectví o diskusi Stalina a britského ministra Anthonyho Edena. Eden přijel na jaře 1935 do Moskvy a diskutoval se Stalinem. Britský politik se podíval na mapu SSSR, která visela ve Stalinově pracovně na zdi, a říká: Rusko – to je velká země. Stalin na to: Velká země, mnoho problémů. Eden říká: Anglie je jen malý ostrov. Stalin opáčí: Malinký ostrov, ale na něm mnoho záleží. Kdyby tento malinký ostrov řekl Hitlerovi: nedám ti peníze, nedám ti železnou rudu, nedám ti zbraně…, tak by byl mír zajištěn. A Eden na to reagoval mlčením. Takto Stalin dal Edenovi skrytě najevo, že věděl o připravované válečné koalici.

*Katasonov: Rothschildové, tito „bankéři králů a králové bankéřů“. Politický vliv člověka nebo skupiny je přímo úměrný kapitálu, který vlastní. Nejvíce zarážejícím je, že mezi více než dvěma tisící miliardáři nenajdeme ani jednoho Rothschilda! Představitelé této velké rodiny za 31 let uveřejňování žebříčku Forbes na něm nefigurovali ani jednou! Ze seznamu nejbohatších lidí světa se zpravidla vylučují dynastické rodiny. V současné literatuře se odhad skutečného majetku klanu Rothschildů pohybuje nejčastěji kolem 3 bilionů dolarů. Přičemž se zdůrazňuje, že klan Rockeffelerů má kapitál přibližně o 1 bilion dolarů menší. Všechna aktiva George Sorose představují jen kapitál, který Rothschildové předali do důvěrné správy tomuto zcela neznámému maďarskému židovi jménem Schwarz, který v jejich zastoupení vykonává funkci PR agentury Rothschildů.

*Pavel Janičko: Heslo: co bylo ukradeno, musí být vráceno. Vzpomínám na jednu svou známou, v roce 1989 už starší paní, pocházející z majetné prvorepublikové pražské rodiny, která v době, kdy všichni freneticky vykřikovali něco o svobodě, demokracii a morálce, hned 20. listopadu 1989 běžela tehdy na národní výbor s požadavkem na vrácení činžáků jejího otce. Tomu já říkám „třídní instinkt“, paní okamžitě pochopila, o co jde. Až přijde do USA naše obdoba vyrovnávání se s minulostí na základě hesla „co se ukradlo, musí se vrátit“, jistě se potomci vlastníků otroků ozvou o svá lidská práva a vyberou si mezi černošským obyvatelstvem nějaké zdravé potomky svých bývalých otroků, aby mohli konečně obnovit své rozkradené soukromé vlastnictví. Na začátku devadesátých let minulého století jsem byl na jakési akci v irském Dublinu a v některých rozhovorech jsem vykládal o tehdy módní vlně vracení majetků bývalým feudálním vlastníkům. Místní posluchači nevěřícně pokyvovali hlavami, asi si představovali, jak se v Irsku v rámci restitucí vrací veškerá půda do rukou anglických landlordů, kterým kdysi patřila většina irské půdy a přírodních zdrojů, a uvědomili se, že tímto aktem by vlastně Irská republika zanikla. Mám ale návrh na skutečně oprávněné restituce. Měli bychom začít s navracením majetku, který byl vytvořen v rámci převážně společenského vlastnictví v období socialismu a v uplynulém čtvrtstoletí byl různými způsoby převeden do soukromých rukou, neboli byl ukraden společnosti. A že je co navracet: Jak praví jeden z přehledů, objevujících se v diskusích na internetu – citace z práce pana Nevařila: V každém případě však platí, že naprostá většina společenského bohatství, které bylo předmětem různých forem privatizací, vznikla v době převahy společenského vlastnictví a nikdy žádného původního soukromého vlastníka neměla. Myslím si, že by bylo velmi správné přetočit obsah diskusí na téma „co se ukradlo, musí se vrátit“ od pohledů do vzdálené minulosti, a od snah navracet z dnešního hlediska nelegitimně vzniklé majetky soukromých superboháčů k minulosti nedávné, kdy došlo v podobě privatizací a restitucí k masivní krádeži celospolečenského majetku.

*Málo se u nás ví, že soudy v Německé spolkové republice začaly projednávat případy masových poprav na Ukrajině až v šedesátých letech. Tresty byly mírné a ani výkon střelců, kteří byli s to během jedné směny zastřelit na 200 lidí, nebyl považován za válečný zločin. Válka je válka. Naproti tomu rodiny německých vojáků, popravených za neuposlechnutí rozkazu nebo za dezerci, nedosáhly po válce odškodnění ani satisfakce – soudy respektovaly válečné zákony Německé říše.

*Poslanec americký a severokorejský jsou v podstatě stejný druh, i když se do jisté míry chovají jinak.

*Ředitel Ukrajinského institutu národní paměti Volodymyr Vjatrovyč vyzval Ukrajince, aby se přestali stýkat s příbuznými, žijícími v Rusku. Vše, co nás vzdaluje od Ruska, je ve prospěch Ukrajiny“, zdůraznil Vjatrovyč.

*Karel Čapek definoval „obyčejného člověka“ jako osobu, která svůj vliv nemůže opřít o majetek, o společenské postavení ani o veřejnou funkci.

*Cecília Malströmová, komisařka EU říká: „Evropané jsou rasisti. Už se těším na den, kdy budou Evropané v menšině. Až potom budeme svobodní a bez předsudků.“ Islám je prezentován jako náboženství míru a lásky, jehož blahodárné působení má zřejmě pomoci naší zlé civilizaci vykoupit se z dědičného hříchu a kolektivní viny za všechno zlo světa. Není tajemstvím, že zisky z tehdejší kolonizace putovaly na konta soukromých nadnárodních firem, nikoliv státům nebo dokonce obyčejným občanům. Kolonizace byla veskrze soukromá věc soukromých firem, tedy velkokapitálu, který si svoji koloniální agendu lobbisticky legislativně vyjednal a ošetřil přímo v tehdejších vládách. Z daní poplatníků tak byly hrazeny náklady, zisky směřovaly na konta soukromých firem. Fakt, že arabská a později i islámská civilizace pomocí násilí a agrese kořistila a kolonizovala půlku Afriky a půlku Asie, je zřejmě jakési drobné nedopatření, o kterém raději ani nebudeme mluvit. A takřka nikoho z odborníků – historiků nenapadne na tuto skutečnost poukázat. University of Wisconsin například zavádí studijní předmět „Problém bělosti“ o tom, jak se má člověk vypořádat s tím, že je běloch a tím pádem patří ke kolonizátorům a utlačovatelům a musí tudíž bílou nadřazenost vymýtit.

*Patolízalské ujištění britského ministra obrany, podle něhož Saúdové Jemen dál bombardují po právu, neboť v sebeobraně. Nebudeme čekat, až válka dojde do Saúdské Arábie, ale budeme pracovat na tom, aby se válčilo raději v Íránu než v Saúdské Arábii, zdůraznil princ Muhammad bin Salmán v projevu, který byl nezvykle ostrý i na saúdské poměry. Teherán si takovou pohrůžku nenechal líbit a slíbil, že pokud si monarchie dovolí cokoli hloupého, zničí celou Saúdskou Arábii, ovšem s výjimkou posvátných míst islámu v Mekce a Medině.

*Beletrista Džalál Ál-e Ahmad vytvořil populární perský novotvar „gharbzádegí“ označující zhruba „otravu Západem“, resp. „westoxification“ či „Occidentosis“.

*Hořejší: Nepochybuji, že existují více či méně dezinformační média (ruská, protiruská, i jiná…). Já jsem jen chtěl po panu Kulišovi přesvědčivý důkaz, že si toto označení zaslouží třeba zrovna ten Sputnik. Toho se mi nedostalo. Namísto toho jsem se dozvěděl, že Sputnik je tak rafinovaný, že vlastně téměř žádné opravdu lživé zprávy nepublikuje, a tím je ještě nebezpečnější. To je tedy skvělé, pane Kuliši!

*Petr Bílek: Média jsou hlídacím psem demokracie. Zahlédáme, že ti psi jsou vzteklí. Jak dlouho budou naši společnost dusit myšlenkové horizonty jepic? Pravdu a lež již nelze rozlišit.

*Ke každé zprávě najdete deset protizpráv a komentářů.

*Pokud se to hýbe, zdaň to. Pokud se to hýbe dál, reguluj to. Pokud se to nehýbe, dotuj to. To je vtip o roli státu v ekonomice od nikoho jiného než Ronalda Reagana, dalšího herce.

*Slévárny už od 17. století lily v době míru hlavně vodovodní roury, závaží, žehličky – a sotva přežívaly. V okamžiku, kdy se schylovalo k vojně, začaly lít a leštit kule a odlévat hlavně. Jejich produktivita naráz narostla o stovky procent. Panečku, to byl odbyt zboží!

*Vítězové v novém krásném digitálním světě budou majitelé robotů.

*Dobývání renty z veřejných zdrojů bylo až doposud považováno za příznak feudalismu.

*Strýc byl popravený za heydrichiády. Gestapo poslalo rodině fakturu za stětí i kremaci. Tohle byl šok i pro naše hostitele.

*Erich Maria Remarque z Černého obelisku: Nepodceňujte moudrost církve! Je to jediná diktatura, která nebyla po dva tisíce let svržena.

*Projevy a sukně žen a dívek mají být krátké, myšlenky a ženské výstřihy mají být hluboké.

*Milostivá paní okrášlila společnost svou přítomností.

*Petr Žantovský píše, že už před lety navštívil nějaké cool drama v pražském Činoherním klubu, kde jsme si dělali čárky a během první půle představení jsme těch ‚dámských pohlavních orgánů‘ napočítali 31. Také české i zahraniční filmy vysílané ve všech TV v ČR jsou ‚hustý‘.

*Jsme neustále přesvědčováni, že nikdy jsme se neměli tak dobře jako dnes. Aspoň v našich zeměpisných souřadnicích to vlastně pořád platí, ale jen pro někoho.

*Jen málo lidí si uvědomuje, že NATO svrhlo na Srbsko v 1999 mnohem více bomb, než v Afghánistánu, Libyi, Iráku.

*Americký senát je vlastněn výhradně jen vojensko-bezpečnostním komplexem, Wall Streetem a izraelskou lobby. Nikoho, kdo ve vlastnictví těchto tří mocných není, výbor senátu za senátora totiž nepotvrdí.

*Marcelinus Amianus: Nač mám poslouchat slova, když vidím činy.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
31. 5. 2017 10:41

Predvolebná kampaň naberá na obrátkach.Lídri pol.strán sa budú snažiť hrať s imigrantskou kartou.Kto sa voči migračnej politike EÚ vyhraní viac a ostrejšie,získa viac voličských hlasov.A podobné to bude aj s kritikou EÚ a zavedenia €.Slniečkári,vítači a dúhové zoskupenia zastavujú svoje aktivity a znovu sa začnú ozývať až po voľbách.Každý zmierni svoje rusofóbne prejavy a ustanú aj pokusy o obhajobu Porošenkovej chunty.“Čo bolo-bolo“ povie si volič a tak ako vždy,nesklame.A v tej krásnej chvílke,keď bude vhadzovať svoj volebný lístok do urny si s blaženým úsmevom bude môcť povedať :Teraz to mám naozaj v ruke a strčím to tam!
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Chovanec-k-migraci-Tri-roky-dostavam-pres-drzku-za-boj-proti-kvotam-A-ted-hrozi-zrada-Od-koho-490082

fajt
31. 5. 2017 12:33

tenhle sběr je obzvláště povedený – vždycky jsem říkával, že dnešní demoška, špatný kapitalismus, je obludný feudalismus, který je zbytečně postižen technikou, které rozumí nemnozí a ještě méně z ní má skutečný prospěch ( tady bych řekl,že taky naprosto neoprávněný). ..)

PPK
PPK
31. 5. 2017 13:04

fajt napsal
tenhle sběr je obzvláště povedený

ano, ano … VELICE POVEDENÝ !

fajt
31. 5. 2017 13:33

fajt napsal

tenhle sběr je obzvláště povedený – vždycky jsem říkával, že dnešní demoška, špatný kapitalismus, je obludný feudalismus, který je zbytečně postižen technikou, které rozumí nemnozí a ještě méně z ní má skutečný prospěch ( tady bych řekl,že taky naprosto neoprávněný). ..)

feudalismus je vítězně zpět, a to efektivně posilněn o svěrací kazajku novodobých technologií a obohacen o informační lobotomii na velmi široké frontě. ..)

Bety
Bety
31. 5. 2017 15:08

Moc pěkný výběr.
Přesvědčivě z něho vyplývá, že demokracie je jen zlegalizování vlády bohatých elit, když teze o Boží vůli už přestávaly fungovat. Protože ale teze o demokracii už to také začínají mít povážlivě nahnuté, nastupuje neoliberalismus s takovým výběrem blbostí, aby nás zaměstnal do té doby, než nastoupí ryzí fašismus maskovaný jako NWO.

Gatta
Gatta
31. 5. 2017 18:46

S článkem nesouvisí, ale s tiskem ano a je to pozitivní – u nás se prostě nic dlouho neutají.
Policie sice zuřivě tají novou podobu zapůjčeného a nabouraného hybriního superportu a … ono ejhle… :-)
http://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=rozdil_je_v_cene.jpg