Perličky z tisku za listopad 2015

*Jan Čulík: Pachatelé verbálních trestných činů by si měli uvědomit, že jejich trestné činy na sociálních sítích zůstávají trvale k dispozici a jestliže je policie dnes nevyšetřuje, vůbec není vyloučeno, že se situace změní v budoucnu a že v budoucnosti skončí ve vězení. (Čulík upozorňuje, že může přijít čas, kdy to bude trestné i u nás, a potom bude mít policie dostatek důkazů na zavření všech.)

*Čulík: Rekordně nejobscénnější jsou ovšem Parlamentní listy. Hanba všem, kdo se neštítí pro tento hnusně nelidský, odporný server psát, nebo mu poskytovat jakákoliv vyjádření či informace.

*Blisty: Asadovy barelové bomby a do menší míry i masakry ISIS vyhnaly z domovů asi 12 milionů Syřanů.

*Europoslanec Pavel Svoboda: Na Albertově byla naplněna skutková podstata trestného činu hanobení. Ruská propaganda je zacílena na to k smrti vyděsit obyčejné lidi a zbavit je zdravého uvažování. EU musela zřídit určitou antidezinformační jednotku, složenou z novinářů z různých členských států, jejímž cílem je napravovat dezinformace, které jsou šířeny – jde u nás o 42 různých webů. Rusko není jen součástí řešení, ale i součástí problému. Podporuje Asadův režim, který má na svědomí 4,5 milionu zmasakrovaných lidí, a když jej bude dále podporovat, dojde k prodlužování konfliktu, a tím přispívá k větší migraci, což destabilizuje Evropu, a to Rusku vyhovuje. Rusko nechce mít silnou EU, vyhovovalo by mu, kdyby jednotlivé státy byly oddělené a nespolupracovaly spolu. Když evropská integrace vytrvá, mír na našem území bude existovat dál, prohlásil na samotný závěr setkání Pavel Svoboda.

*Komentátor Martin Zvěřina v Lidových novinách: Vědecká elita, která si své postavení vybudovala dlouhodobou prací a intelektuálními výkony, brání průniku arogantní politické moci do svého hájemství. Nynější prezident jako politik vždy pohrdal právem a nelze moc sázet na to, že ke stáru prozře. Na jedné straně sporu tradiční vědecká a pedagogická instituce, na druhé mocenská arogance zhlížející se ve východních despociích, náboženské netoleranci a ignorování platných zákonů. A závěrem svého komentáře poděkoval také Vladimíru Špidlovi a Bohuslavu Sobotkovi za to, že v roce 2003 zamezili Zemanovi stát se prezidentem. Jejich zásluhou Česko získalo deset let klidu od hlavy státu bez skrupulí.

*Táňa Fischerová: Jeho projev (Zemanův) jsem četla a byla jsem z něj opravdu zděšená, protože v něm byly výhrůžky směřované k lidem jiného smýšlení. Jeho slova byla namířená přesně proti těm lidem, kteří hájí nějaké morální principy.

*Martin Fendrych: Český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se mění. Jako by v posledních dnech zmužněl, jeho rysy ztvrdly. Zemana si v Bruselu neváží, považují ho za putinovce. Stojí na tribuně s hnědou garniturou. To je pro nás smrtící. Zeman do té své stoky stahuje celou republiku. Proto je Sobotka tak tvrdý.

*Jiří Dienstbier: Miloš Zeman dnes překročil veškeré meze. Stoupl si na pódium vedle výkvětu současné extrémistické scény a sdělil „svému“ národu, že fašismus nemá nazývat fašismem, islamofobii islamofobií, rasismus rasismem a xenofobii xenofobií.

*Člen ČSSD Dienstbier, který se do této strany vetřel zcela zjevně proto, aby jí odejmul voličskou přízeň.

*Poslanec ANO Jiří Zlatuška: Přinejmenším přihlížející policisté ovšem měli proti páchání trestného činu zasáhnout bez ohledu na beztrestnost pachatele. Prezidenta bylo možné odvést, vypnout ozvučení, volat k pořádku. To nejsou kroky, které by musely pokračovat vyvozováním trestní odpovědnosti, pouze by sloužily k nastolení právního stavu. Mohlo být také namístě akci prezidentových antiislamistů rozpustit. Loni došlo ke svérázným projevům názoru, nikoli však s brizancí páchaného trestného činu s touto sazbou. Pokud má být daní za nelétání vajíček šíření náboženské nenávisti, je namístě preferovat vajíčka jako opatření kultivovanější a menší újmu zákonem chráněným zájmům páchající, dodal Zlatuška.

*Blisty: Zneuctění památky studentů padlých v roce 1939 ve jménu demokracie. Studentům vstup zakázán, Miloš Zeman má dostaveníčko s lůzou. A není možné, aby byl na tato místa odepřen přístup studentům. Shrnuji: fašisté slaví a studenti jsou za plotem. Je to hrubé, urážlivé vůči obětem nacismu a komunismu. Studenti všech vysokých škol by měli vyhlásit týden neklidu a stávku, rektoři by měli vystoupit s protestem. Občané různých politických názorů, by měli požadovat odstoupení hlavy státu a odvolání policejního prezidenta.

*Novinář píšící pro MF Dnes Jaroslav Kmenta nejprve podotkl, že Zeman je vlastně takový český džihádista. Vycvičil Ovčáčka a ten se na veřejnosti vždycky nějak odpálí. MagoriNaHrade. Mulla Zeman chce z ČR udělat IS, tedy Idiotský stát. Pomáhají mu: Ali Forejt, Umarí Nejedlý, Bin Ovčáček a Mynář Al-Nasser, zveřejnil na svém účtě.

*Karel Dolejší: Podle opozičních zdrojů, které nebylo možno nezávisle ověřit, Asad v říjnu přišel u Hamy o 59 tanků, u Aleppa o 31, na předměstích Damašku jich bylo zničeno 12, u Homsu 9, u Latakíje 5, v Kunejtře na Golanech 4, na venkově v provincii Idlíb 2 a 1 kus v Diráa. Íránci a jejich žoldnéři z Iráku, Libanonu, Afghánistánu atd. zaznamenávají vysoké ztráty na živé síle, včetně mnoha vysokých íránských velitelů. Je otázka, jak dalece budou za tohoto stavu schopni posilovat své jednotky na syrském území a současně je udržovat v akceschopném stavu. Z ruské pýchy zůstává pět týdnů po startu nadýmající se Aleppská boule. Hádží Halef Putin, alias Abdulamir Abutin, má o čem přemýšlet. Brzy bude muset přijmout zásadní rozhodnutí, jakým způsobem ve válce pokračovat.

*Ruský bombardér zřejmě vyprovokoval Turecko, říká jasně Klvaňa. Ukazuje se zcela jasně, že šlo velmi pravděpodobně o incident vyprovokovaný Moskvou. Ruský prezident Vladimir Putin se také jasně vyhýbá tomu, aby z incidentu obvinil NATO. Kreml využije incident pro domácí publikum a dezinformace budou velmi pravděpodobně šířit i ruské či proruské servery v Evropě, které se budou pokoušet o oslabení jednoty Západu. Myslím si, že to je plán, který je za tímto otestováním jednoty NATO, shrnul Klvaňa.

*Ukrajinský politik a oligarcha Gennadij Balašov vyzval prezidenta Porošenka, aby ocenil turecké piloty, kteří sestřelili Su-24 v Sýrii, titulem Hrdina Ukrajiny.

*Blisty Dolejší: Ke sledování jedné osoby po dobu 24 hodin je zapotřebí asi 30-40 lidí. Spolu s možnými spolupracovníky a sympatizanty je takových osob zhruba 11 000. Všechny tyto osoby by měly být nepřetržitě sledovány, 24 hodin denně 7 dní v týdnu. To by ovšem kapacitně vyžadovalo nějaký úplně jiný bezpečnostní aparát. Například v ruském stylu. Existují v zásadě dvě možnosti. Buď se francouzské služby nafouknou do rozměrů ruských protějšků, nebo bude zvoleno řešení a la starší Trudeau. Bývalý kanadský premiér v roce 1970 po únosu ministra québeckými marxistickými teroristy podporovanými KGB přijal kontroverzní rozhodnutí všechny podezřelé přechodně internovat.

*Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): Ghetta vytvořená za komunistů vedla k tomu, že jsou dnes Romové na okraji společnosti a to by se stalo i v tom případě, kdybychom tak jednali se skupinou uprchlíků.

*Katolický kněz a ministr školství v první vládě Václava Klause profesor Petr Piťha pronesl třináctého listopadu kázání, v němž tvrdě zkritizoval Evropu za odklon od katolictví. Evropa proto dle jeho názoru nyní zažívá mravní rozvrat, ne nepodobný sebevraždě, neboť se rozpadá. Tváří v tvář islámu jakožto náboženství smrti se prý pak ocitá ve smrtelném nebezpečí.

*V Saúdské Arábii byl v těchto dnech odsouzen palestinský básník za zřeknutí se islámu k trestu smrti. Ashraf Fayadh má být popraven. Podle slov svědků literát proklínal Boha, Proroka Mohameda a Saúdskou Arábii. Co ale naděláme, když Saúdská Arábie je přece „demokratickým spojencem“ Západu? Dočkáme se, že se na Albertově sejdou čeští studenti, aby proti tomuto vystoupili? A že podrobí kritice jednoho knížete, který nemá problémy s obchody se zbraněmi právě s takovýmito zeměmi? Obávám se, že nikoli.

*Pád režimu Muammara Kaddáfího otevírá novou etapu historie svobodné Libye, která je z mnoha hledisek velmi důležitá pro klidný vývoj a bezpečnost celé oblasti. Česká republika byla mezi prvními zeměmi, které navázaly kontakty s Národní přechodnou radou Libye, prohlásil v srpnu 2011 Karel Schwarzenberg. Ještě o něco dříve, v březnu 2011, vyjevil náš kníže své představy o situaci v Libyi: Byl bych rád, kdyby operace proběhla pod dohledem NATO. Nepředpokládám ale, že bude Česko požádáno o pomoc. My nemáme námořnictvo ani naše letadla nejsou dělaná na tuto akci. Říká se ale, že Libye disponuje chemickými a bakteriologickými zbraněmi, tak tam máme velké zkušenosti a znalosti, tam bychom mohli pomoci.

*Žádná teorie mezinárodních vztahů vás nenaučí to, co všechno umí Karel Schwarzenberg, uvedl Ženíšek.

*Karel Schwarzenberg nemá v České republice v politice srovnatelného náhradníka. Jeho celoevropský i světový přesah je ojedinělý, řekla místopředsedkyně a poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová.

*Romancov: Ať si Rusko trhne nohou, již několikrát mu Evropa nabídla plnohodnotnou spolupráci, přičemž Rusové ji pokaždé odmítli. Já mám poměrně bujnou fantazii, ale neumím si představit, co dalšího by ještě Evropská unie měla dělat. Neznám zkorumpovanější stát, než je Ruská federace.

*Kučenko lámanou češtinou hovořil hlavně o statistikách a číslech: V roce 2011 vyhlásilo Rusko nový státní program na zmocnění informačního vlivu v celém světě a na podporu tohoto projektu bylo vyčleněno 10 % ruského státního rozpočtu. Rusko ovlivňuje média ve 130 zemích světa. Připomněl také, že 45 % účastníků Majdanu mluvilo ukrajinsky a 55 % rusky. Vysvětluje, že většina účastníků má vyšší vzdělání, umí několik světových jazyků a rozhodně nejde o nespokojenou lůzu.

*Unie se tváří, že je bohatá. Již ale neřeší, že je bohatá jenom pro někoho.

*Grenzer: Tetka Merkelová vzkázala do Protektorátu Čechy Morava a Slezsko, že pokud nebudeme akceptovat kvóty, bude zle. Říše nechá zavřít Temelín a otevře Terezín. Es kommt der freitag.

*Podle Kosatíka důstojníci KGB z pozadí možná kočírují naši ekonomiku. A proruský postoj má u nás hluboké kořeny sahající až k napoleonským válkám.

*Mluvčí Bílého domu Joshe Ernest: Dnes nelze hovořit o studené válce mezi USA a Ruskem, protože Rusko už není supervelmoc.

*Generál Domreze zdůraznil, že Rusko díky základnám v Kaliningradu, Sýrii a na Krymu může odříznout spojence NATO v pobaltských státech nebo Turecko, a to by bylo pro alianci nepřijatelné.

*Nepromyšlené a barbarské bombardování Libye, o kterém zklamaný tehdejší šéf NATO Rasmussen prohlásil, že NATO má ještě rezervy, neboť na bombardování se podílelo jenom osm z 28 členských zemí.

*Americký senátor John McCain, předseda Vojenského výboru, se rozčiloval a ostře kritizoval Rusko, protože rebelové bombardovaní v Sýrii patří CIA a jejich úkolem je svrhnout prezidenta Asada. Je to zajímavé, že jejich (ruské) první útoky byly namířeny proti jednotlivcům a skupinám, které byly financovány a vyškoleni naším CIA, řekl McCain pro CNN. Dodal, že může potvrdit cíle Rusů, protože mluvil s lidmi ze zasažených míst. McCain tak otevřeně přiznal, že CIA si udržuje teroristy v Sýrii a má dokonce s nimi kontakt.

*Lidé musí pochopit, že v případě, že Spojené státy, Francie a Británie přestanou podporovat teroristy, válka skončí. My jsme tuto válku zapříčinili, a můžeme ji ukončit, kdykoliv budeme chtít, prohlásil ve středu senátor Black.

*Zbyněk Petráček: Zkuste jen upravit výrazivo a říci, že ruské letadlo nesestřelily turecké stíhačky, ale stíhačky NATO.

*V komentáři o incidentu se sestřeleným Su-24 mluvčí amerického ministerstva zahraničí Mark Toner řekl, že ozbrojenci, kteří stříleli do vzduchu na pilota, se mají právo bránit.

*Rusko a Írán se podle Baracka Obamy musí rozhodnout, zda chtějí podržet syrského prezidenta Bašára Asada, anebo zachránit syrský stát tím, že najdou syrskou vládu, jež by mohla být legitimní. Obama dodal, že je nepředstavitelné, že by bylo možné zastavit syrskou válku bez toho, aby se Asad vzdal moci. Asad nemůže znovu nabýt legitimity, uvedl šéf Bílého domu.

*Americký prezident Barack Obama během jednání ASEAN v Kuala Lumpuru obvinil Rusko, že bombarduje syrskou opozici, která bojuje s Islámským státem, a tím vlastně IS pomáhá. Válka v Sýrii se nezastaví, dokud bude Asad u moci a Moskva by „měla přezkoumat své priority“. Lze si položit stejnou otázku: Co je vlastně prioritou Spojených států? Zbavit se Asada nebo teroristického Islámského státu? Obamovy výroky vyvolávají značné rozpaky a jsou značně pokrytecké.

*Obama: Islámský stát nás na válečném poli nemůže porazit, nesmíme dopustit, aby nás rozděloval strach. Zvítězili jsme v první i druhé světové válce, porazili jsme fašismus i komunismus. Zvítězíme i tentokrát a skupiny jako Islámský stát prohrají.

*Obama hovoří nejnověji za celý zbytek světa, když tvrdí, že Írán i Asad jsou v koalici pana Putina, zatímco zbytek světa je v koalici s námi.

*Obama prohlásil, že ruská pomoc při ukončení syrské války by byla „mimořádnou pomocí“. V boji proti IS je však podle něj Moskva solitérem.

*George Friedman v knize Příštích sto let: Američané se barbarsky domnívají, že zvyky z jejich vesnic jsou zákony přírody a že každý, kdo žije jinak než oni, je opovrženíhodný a zasluhuje si spasit nebo zničit.

*V roce 2002 britský státník, učenec a diplomat Robert Cooper: I když Evropané mohou uvnitř vlastních hranic operovat tak, jako by na síle již nezáleželo, ve světě mimo Evropu musejí být připraveni použít sílu stejně, jako v dobách dřívějších. Mezi sebou navzájem dodržujeme zákon, ale když operujeme v džungli, musíme také použít zákony džungle. Evropané se nevyzbrojili do džungle, materiálně ani spirituálně, a nyní když džungle pronikla do evropské zahrady, prohrávají. Uchování liberálního světového řádu a mezinárodní bezpečnosti spočívá v umisťování pokliček na regiony ve varu.

*Mně se nejvíc líbilo prohlášení Tonyho Dalea, státního poslance za Texas, který řekl s naprosto vážnou tváří, že Texas by byl pro uprchlíky nevhodným cílem protože (s americkým přízvukem) by si tu příliš lehce mohli koupit zbraně.

*Na závěr proslovu Hollande přislíbil vymazat terorismus a spolu s poslanci zazpíval francouzskou hymnu.

*Francie pod vedením Francoise Hollanda nyní halasně podnikla nálety na pozice Daeše v Rakká, byť bojovníci Daeše tyto pozice opustili už po prvních ruských náletech z počátku října.

*Obama na G20: Erdogane, těch ruských letadel je v Sýrii příliš. Erdogan: Tak jedno picnem. Obama: Tak jo.

*Sestřelením ruského letadla v syrském vzdušném prostoru se americký blok dopustil jasné válečné provokace. Hrozbu útoku ze strany koalice v čele s USA nikdo nepokládal za reálnou. Vojenská porážka IS tureckým zájmům v žádném případě neodpovídá – stejně jako neodpovídá zájmům USA s jejich strategií vytváření „řízeného chaosu“ v různých částech světa a neustálými pokusy o geopolitickou izolaci Ruska. Protože USA mají stále velmi silný vliv ve svých koloniích, nepotřebují žádnou přímou konfrontaci s Ruskem. Americké plány provedou jejich regionální koloniální loutky.

*Ahmed Rajejev: Pokud Rusko chce zničit ISIL a další extremisty, musí se postavit Turecku. A pokud Rusko chce bojovat s Tureckem, musí se postavit NATO. Tímto způsobem je ISIL tak mocný. Smrt ISIL znamená začátek třetí světové války. Tak jednoduchá rovnice to je.

*V případě útoků amerického letectva proti ISIL jsou teroristé varováni 45 minut před zahájením útoku, údajně z humanitárních důvodů. Smysl a účinek takových útoků je, slušně řečeno, diskutabilní, ne-li komediální.

*Turecký prezident Recep Erdogan odmítl ruské obvinění, že jeho země kupuje ropu a plyn od Islámského státu. Kdo toto tvrdí, musí to dokázat, řekl prezident. Podle něj je hlavním zdrojem financí a zbraní Islámského státu syrský režim Bašára Asada.

*Zacharovová na čtvrtečním briefingu: Rusko očekává od ministerstva zahraničí USA příslušná prohlášení ohledně toho, kdo přece jen „tancoval“ kolem těla ruského letce. NATO se dokonce ani neobtěžovalo, aby nám vyslovilo soustrast, řekla Zacharovová.

*Teror je pro francouzskou veřejnost druhou největší hrozbou hned po nezaměstnanosti. To je i klíčem k tajemství, proč už od pátečního rána běželo v Paříži cvičení lékařské záchranné služby, simulující teroristický útok. Podobná shoda náhod lemuje ovšem i 11. září 2001 v New Yorku a Washingtonu, 11. březen v Madridu i 7. červenec 2005 v Londýně.

*Americký ministr obrany Carter: „Odmítám názor, že Rusku by měla být povolena sféra vlivu. Americké ozbrojené síly pomohly udržet mír a stabilitu v regionu po 70 let.“ Od r. 1964 do r. 1973 shodily USA více než dva milionu tun munice na Laos během 580 000 náletů – což se rovná letadlu plnému bomb každých 8 minut, 24 hodin denně, po 9 let – což učinilo z Laosu nejsilněji bombardovanou zemi na hlavu v historii. Americké válčení v Iráku, Afghánistánu a Pákistánu si přímo či nepřímo vyžádalo životy přinejmenším 1,3 milionu lidí. Milion ztracených lidských životů připadá na Irák, asi 220 tisíc na Afghánistán a přibližně 80 tisíc na Pákistán. Dvanáct let USA bojují proti terorismu. Výsledky tohoto boje je snad lepší nekomentovat.

*Arabista Miloš Mendel: V roce 2003 přišli Američané v rámci Bushovy intervence a ten stát rozvrátili. To, co tam fungovalo, fungovat přestalo. Včetně třeba hasičského sboru. Rozvrátili armádu, policii. Spojené státy si nedokázaly naklonit ani jednu ze složek represivního aparátu. Nejtvrdší forma – wahhábismus – se praktikuje v Saúdské Arábii. V podobě, která není přijatelná pro žádný jiný muslimský stát. Natožpak nemuslimský.

*Padesát těžce ozbrojených policistů obklíčilo dva pachatele a zabilo je. Proč 50 policistů nedokázalo zajmout dva pachatele a proč je tak nezbytně muselo zabít?

*Francouzská vláda zvažuje vojenskou operaci na znovudobytí Marseille a okolí. To znamená, že chtějí vrátit tyto oblasti pod francouzskou jurisdikci.

*Kdyby Daeš vyhlásil místo Islámského státu korporaci, tak by snad mohl Rusko žalovat za zmařené investice, né? V duchu TTIP.

*Polreich: V dnešní světové politické situaci opírají Spojené státy své akce (označené jako protiteroristické) všude, kde k nim přistoupily, o Chartu OSN, neboť se pokládají za zemi napadenou (11. září), a vedou tudíž v podstatě obrannou válku. K tomu nepotřebují rozhodnutí Rady bezpečnosti.

*Silvio Berlusconi měl pravdu v tom, že již nejsou k ničemu, napsal italský deník. Podle jeho názoru západní lídři – Barack Obama, Angela Merkelová, David Cameron a další – svým vynálezem „arabského jara“ otevřeli Pandořinu skříňku – střet civilizací, a nyní netuší, jak ji uzavřít a zároveň ulovit všechny příšery, které z ní uprchly.

*Mnozí se odvolávají na NATO. Jeho šéf Stoltenberg prohlásil, že NATO stojí při Francii, ovšem zapomněl, že se zbraní u nohy a staženým ocasem. Umí tak nanejvýš provokovat na ruských hranicích, neboť ví, že Rusko nezaútočí.

*Zdeněk Zbořil: Islámský stát zveřejnil nedatované video, na němž hrozí Francouzům, že dokud budou v Sýrii bombardovat, nebudou žít v klidu a budou se bát vyrazit i na nákup. Vyzývá muslimy, kteří nemohou odjet do Sýrie, aby útočili ve Francii. Připomíná jim, že mají přikázáno bojovat proti bezvěrcům, kdekoli je najdou. Nejen zbraněmi, ale i jedem, mají otrávit vodu a jídlo aspoň jednomu z nepřátel Alláha. To je hrozivé prohlášení, ale Islámský stát, jeho vedení, armádu nebo systém zatím nebyly ani NATO, Evropská unie, speciální a výzvědné služby, obranné a represivní složky státu a integrované Evropy schopny po letech identifikovat.

*Režisér Zdeněk Troška: Amerika rozvrátila klid a prosperitu mnoha států na Blízkém východě i na severu Afriky, teď se snaží rozvrátit i stabilitu Evropy, aby pak mohla vítězně přispěchat a podat „pomocnou ruku“. Geniálně vymyšleno, kam se hrabou všechny sci-fi filmy.

*Ivo Šebestík: Pocit všeobecného ohrožení terorismem ovšem není něco, co by všechny složky evropské a americké společnosti vnímaly jednoznačně jako negativní. Naopak, bezprostředně ohroženo je pouze civilní obyvatelstvo, zatímco špičky byznysu a politických uskupení jsou velmi dobře chráněny. Jich osobně se terorismus netýká, ale mohou na strachu vlastního obyvatelstva velice snadno a mnoho vydělat. Není divné, že si teroristé za své cíle neustále vybírají jen civilisty a nikoli politiky, kteří o všem rozhodují? Je jasné, že masakrovat lidi v koncertní hale je snadnější než atentát na hlídaného politika, ale pokud mají útočníci v plánu při akci beztak zemřít, tak…

*Osm prezidentů a Jan Hamáček v Bukurešti podepsali „Společnou deklaraci o spojenecké solidaritě a sdílené odpovědnosti“. Generálové NATO a jejich politické zázemí se domnívají, že bojiště války mezi nimi a Ruskou federací je třeba posunout co nejdále od břehů Atlantiku. Takže se musíme nejen bát o jejich duševní zdraví, ale dokonce i toho, zda vinou jejich chybného uvažování nepřivedou jako za Napoleona a Hitlera znovu Rusa do Evropy. Nemuselo by to tentokrát skončit jen v Praze a Berlíně.

*Stanislav Huml si přečetl dokument podepsaný v Bukurešti Hamáčkem a užasl. Už prý jen chybělo, abychom vyhlásili Rusku válku. Česká republika je v NATO, takže všechna naše kasárna jsou vlastně základnami NATO. Takže proboha co chceme posilovat. Jestli se rozhodli pozvat americkou armádu, měli to říct na rovinu. Jsem rád, že alespoň nikomu nevyhlásili válku.

*To, že se v Evropě systematicky pěstuje nenávist vůči Rusům, je povahy až rasistické. Ale i to je přece vynález vzdělané Evropy, tak proč se divit!

*Rusko zakázalo činnost scientologické církve.

*Šebestík: Východní myšlení je kontemplativní. Konfuciáni, budhisté, taoisté a další vyznavači východních filozofií, jsou lidé vděční za čas, jehož se jim dostává pro život a k přemýšlení. Zbrklé, hektické a neurotické chvění, svíjení se a mrskání západní kultury jim připadá jako záchvat padoucnice nebo delirium tremens. Čína má čas. To Evropa a Severní Amerika žijí stále v pocitu, že včera už bylo pozdě. Čína ví, že nikdy není na nic pozdě a zažívá tento pocit už déle nežli dva tisíce let.

*Karel Marx teoreticky zdůvodnil a George Orwell zbeletrizoval, jak ideologie převrací svět jako „camera obscura“ (Marx), a proto například může zcela klidně tvrdit, že „svoboda je otroctví“ (Orwell), antikomunismus prohlubování demokracie a NATO v zásadě docela roztomilá mírová holubice s ratolestí v zobáčku (média hlavního proudu). Tony Blair se omluvil, ne?

*Zdeněk Zbořil: Štěstí i neštěstí Ukrajiny spočívá v tom, že je to bohatá země, které přitahuje všelijaké dobrodruhy, ať již to jsou politikové, generálové nebo loupežníci. Za posledních deset, dvanáct let se ukrajinští politici střídali jako apoštolové na orloji. Chvíli byli na výsluní, chvíli ve vězení, nebo na útěku.

*Porošenko napsal na Twitteru: Děkuji prezidentu Obamovi za velkou vojenskou pomoc Ukrajině! Je to příklad partnerské solidarity a podpory.

*Churchill: Ameriku udržet v Evropě, Německo na kolenou a Rusko za jejími branami.

*Austrálie, Německo, Francie, Izrael, Itálie, Kanada, Nový Zéland, Velká Británie a Spojené státy nikdy nepodepsaly úmluvu OSN proti apartheidu z roku 1975.

*V letech 1955 až 1974 přišly do Německa čtyři miliony gastarbeiterů na popud německého průmyslu. Byli vítáni. Tehdy nebylo nikde slyšet varování před pomíchanou společností. Ale již v roce 1983 zahájili politici CDU a CSU kampaň pod heslem „na palubě už je plno“ proti uprchlíkům (azylantům).

*Woodyho Allena jeho partner upozornil na „opravdu zničující“ satirickou esej v New York Times, načež on odpovídá: Satirický článek, to je hezké, ale dlažební kostky a baseballové pálky to teprve vystihnou. Je těžké týpkovi, co nosí kanady, odpovídat satirou.

*Například Vladimír Dlouhý, prezident (zatím jen) Hospodářské komory, již iniciativně vytváří fondy pro azylanty, jejich rekvalifikaci a následné zaměstnávání. Že ho nenapadlo udělat něco podobného pro naše nezaměstnané – kteří by se tak mohli třeba snadněji vydat za prací do jiného regionu?

*Demokracie je jedna, výkladů je mnoho.

*Dnes už jen těžko může někdo zodpovědně definovat zásadní rozdíly mezi Nečasovou a Sobotkovou vládou.

*Británie nikdy nebyla obětí invaze a okupace.

*Například při akci „Lité olovo“ bylo zabito 13 Izraelců, z toho 10 vojáků a 3 civilisté, zatímco Izraelské obranné síly zabily 1300 lidí, z toho 940 civilistů. Poměr zavražděných civilistů činil 3 ku 940. Naše diplomacie se tehdy zesměšnila a nebylo to jistě naposledy. Izrael zaznamenal další tzv. „vojenské vítězství“ a vytrvale kráčí k iracionální společnosti řízené politiky postavené mimo racionální myšlení. Na bývalou ministryni zahraničí Tzipi Livniovou byl vydán v Británii zatykač.

*Zatímco uvažujeme už více než století o Zániku Západu, nastal už dávno východ Východu a my jsme si toho ve své velikosti nevšimli.

*Členové Vadajského klubu se zeptali Putina: „Vy snad můžete zničit Spojené státy do půl hodiny?“ Ruský prezident se na pár sekund zamyslel a řekl: „Ve skutečnosti rychleji…“

*Jen velmi málo lidí v Evropě ještě nebere vážně nezměnitelný fakt, že Evropská unie spojená s eurasijskou surovinovou základnou je ještě větší můrou pro vlastníky Wall Street, než utvořená rusko-čínská aliance.

*Kdyby přenechali obranu státu myslivcům a hasičům, mělo by to větší šanci než se spoléhat na naši armádu. Nemám nic proti poctivým vojákům, ale kde není velení…

*S. Komárek: Místo Mozartových oper si sice už dávno přejeme slyšet subekvatoriální bubnování, ale šátky nám nikdo do školy nosit nebude… je pravda, že zahalování obličeje asi nemá v kulturních státech co pohledávat, ale demonstrantům se klidně trpí. Naprosto nemohu říci, že by Peršanky působily přepadlým a sklíčeným dojmem – tolik veselosti jsem u nás nezažil. Jako by se výrazná maskulinita (i femininita), v euroamerickém okruhu odumírající či „zakázaná“, náhle vyvalila v islámském světě. Euroamerické úsměšky nad tím, jak hloupá islámská společnost prodělává na tom, že polovina obyvatelstva nepracuje a stará se o děti, záhy ztuhnou na rtech – pokud všichni workoholicky pracují, společnost se přestává reprodukovat a mizí (nové pracovní síly a nové talenty je samozřejmě „rentabilnější“ dovážet dospělé než pracně vychovávat, ale cosi při tom mizí). „Dům islámu“ – rozdělení světa na ten, který islámský už je, a na ten, který teprve bude, se navlas podobá americkému misijnímu šíření demokracie a volného obchodu, stejně jako čínskému rozdělení světa na Říši středu ve vlastním smyslu, země na ní závislé a na ty, které se vazaly teprve stanou. Slovo džihád, obvykle vykládané jako svatá válka, má jako další význam „úporné usilování“, také zcela pokojného typu – misijní, propagandistické, sociální, dáváním příkladu atd. Jak moc se vlastně liší data vzniku husitského Tábora (1420 po Kristu) a „Levantského chalífátu“ (1435 hidžry)? Zatímco podobný jev v prostředí vlastní kultury, byť dávném, oplétáme gloriolou, v současné jiné kultuře nás děsí – jak by asi vypadaly táboritské počiny s internetem a samopaly? Tehdejší křesťanstvo se také českých bojovných radikálů děsilo.

*Vaclav Klaus ml.: Představíte si třeba Winstona Churchilla, že by byl po náletech na Londýn především otřesen? A mektal by něco ve smyslu: Kvůli pár agresivním pilotům nemůžeme soudit celý německý národ. Většina Němců je slušná. Je věcí Němců, jestli vyznávají nacismus, nebo ne, to my nemůžeme soudit. A další by se přidávali: Největší nebezpečí je teď nárůst xenofobie a protiněmeckých nálad mezi prostými Brity. Rektor Oxfordu by varoval: Hlavně teď nezneužít studentské shromáždění na nějaké patriotické projevy a tupé národovectví. Státníky ale nemáme od toho, aby byli otřeseni, ale aby něco dělali.

*Jan Schneider: Zpravodajské služby jsou čím dál více v kancelářích. Bojují vsedě za počítačem. Poslouchají, dívají se – a taky někdy přes počítače ovládají drony „zabijáky“, které na dálku a bez soudu vykonávají rozsudky smrti. (To se Západu jednou strašně vymstí.) Proti moderní fascinaci sběru informací technickými prostředky (sigint, geoint, masint, cybint, dnint) stojí starý dobrý lidský kontakt (humint). Technicky lze získat obrovské množství informací, ale je obtížné je nejen zpracovat, ale jim i porozumět. Není koho se dodatečně optat! Většinou ani není znám kontext, prostředí, ani věrohodnost.

*Objevují se úžasné teorie o rozptýlení obyvatel sociálně vyčleněných ghett mezi ostatní obyvatele. Dokonale stačí rozptýlení žáků praktických škol, prováděné reprezentanty ČSSD Dienstbierem a Valachovou, mezi žáky standardních základních škol. To bude další rána našemu kolabujícímu školství. Rozhodně by měl být přidělen dostatečný počet žáků z praktických škol do elitních, kam chodí potomci většiny našich politiků. A pokud ne, musíme se zeptat, kdo tady vytváří v demokracii dva světy a nezapomínat na to při volbách.

*Naše civilizace je fixovaná na představu války jako z románu Na západní frontě klid, tedy že nějací politici ji oficiálně vyhlásí, pak se na nějaké čáře bojuje, pár kilometrů za ní začíná zázemí, v zázemí je mír, nemocnice… Nakonec se uzavře mírová smlouva, přestane se střílet a zase je klid na práci. Jenže asymetrická válka je jiná. Potenciální bojiště je na každém náměstí, v každé stanici metra. Nemá začátek ani konec, nemá konkrétní velitele, rozdíl mezi civilistou a bojovníkem je neostrý. Na toto nejsme dosud zvyklí. Jak správně řekl komentátor Bill Johnson: „V terorismu jde o zabíjení pěšáků, jež má ovlivnit krále.“ V útoku v Paříži nejde o vraždu 150 lidí. Podobný počet lidí přece v Iráku a Sýrii umírá každý den.

*Putin už dlouho dělá ze západních politiků spolek idiotů, v podstatě se jim směje, i když, aby to někdo poznal, chce to jistou inteligenci a nadhled. V podstatě prohlásil na VS OSN, že jsou spolkem babráků, který ani neví, co tropí.

*Petr Štěpánek: Útok na ČT. Je to prý vřed: Českou televizi zrušit! Bez náhrady. Českou televizi nemilosrdně reformovat. Zeštíhlit a otevřít názorům celého názorového spektra, podotkl s tím, že v každém případě je však nutné změnit způsob jejího financování. Televizní (koncesionářské) poplatky jsou reziduum dávné minulosti, ve skutečnosti je to jen další daň, navíc daň silně regresivní. Nejvíce – vzhledem k výši svých příjmů – paradoxně platí ti nejchudší.

*Poslední dobou mám dojem, že nám do pitné vody někdo přidává LSD. Všechno, co se teď děje, působí naprosto surrealisticky. Anebo je to zlý sen, který ne a ne skončit. Z Blízkého východu sem přicházejí miliony muslimů, kteří své náboženství a právo šaría přece jen tak neodloží na německých hranicích.

*Opravdu – Němcům asi něco dávají do jídla nebo vody. Zda je to LSD nebo jiné svinstvo nevím, ale jinak to snad ani není možné. Skončí to Cyklonem B!

*Vláda peněz má daleko větší moc než dřívější Strana. (Vaculík)

*Právník Baltasar Garzón vyzval k přemístění ostatků zesnulého diktátora Francisca Franca z oficiální hrobky, kde je spolu s ním pohřbeno mnoho tisíc jeho obětí.

*Není bez zajímavosti, že z 23 do ČR dovezených vozů Ferarri bylo 22 vozů zakoupených pro firmy za ceny bez DPH. Zajímalo by mne, jak jsou tyto vozy užitkové v těch firmách, řekl mimo jiné na besedě s novináři šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.

*Image si podle všeho Jaceňuk nevylepší ani nejnovějším nápadem: mezinárodní organizace by podle něj měly zřídit zvláštní fond, z něhož by se doplácely peníze ukrajinským byrokratům, kteří neberou úplatky.

*Mluvčí MZ RF Marie Zacharová: Sexuální, chytrá a sebevědomá blondýnka, otevřeně se těší statusem sexuální bestie, její zevnějšek je rafinovaná diplomatická provokace. V amerických médiích už jí nazvali sexuální bombou. Vysmála se novinářům slovy: „Mám oprávněný dotaz na agenturu Reuters, která je v Moskvě zastoupená prakticky 50 dopisovateli. Skutečně jste novináři? Jestli nepracujete, nepíšete svoje komentáře v Moskvě, jestli za vás vše píší v Londýně, co potom děláte v Moskvě v takovém množství?“ Žádný z nich si nevzal slovo a neohradil se proti nespravedlivému nařknutí. Do očí té sexuální bestii si nedovolili říct ani ťuk. Odvázali se až potom, když informovali svoje čtenáře. Tak mě napadá, jestli Zacharová není ke všemu ještě zmije jedovatá, která dokáže západní novináře zhypnotizovat pouhým pohledem.

*Na otázku holandské slavistky, kdy bude v Sovětském svazu opravdová svoboda, jí ruská studentka odpověděla: „Až se budou v televizi promítat pornografické filmy.“

*Dnes pracují v bulharské vládě lidé na horší úrovni než Psaki. Jejich tupé instrukce nijak neodpovídají reálnému životu. Jakmile takzvaný prezident nebo takzvaný premiér Bulharska promluví, zvýší se v Bulharsku počet rusofilů. Bulharsko má koloniální status. Z této země se utíká. Formálně má 7,2 milionu obyvatel, ale ve skutečnosti jen asi 5 milionů. Z toho je 2,3 milionu penzistů, 1,2 milionu Cikánů, zbytek jsou děti a mládež, kteří z nějakých příčin nemohou utéci.

*Jiří Jírovec: Zeman má právo říct „nikdo sem uprchlíky nezval“, ale jako prezident a lidská bytost má povinnost vědět, že oni nezvali nás, tedy Západ, k němuž se hlásíme, k nim.

*Květa Lateurbachová: Náš finanční systém je tedy odpovědný jako hlavní faktor za narůstající polarizaci mezi chudými a bohatými v naší společnosti – a to jak na národní, tak globální úrovni. Ekonomové nevidí k tomuto systému žádnou alternativu a banky postulují dokonce heslo „že peníze umí pracovat“. Pracovat mohou ale jenom lidé a stroje, zatímco peníze nejenom že nepracují, ale jsou pouze přerozdělovány.

*Mnozí chudí ve Venezuele dnes sice čekají ve frontách, ale pak se přece jen dostanou třeba k masu, které pro ně v dobách před Chávezem bylo nedostupné. Je tedy logické, že preferují chávisty.

*Ve Francii došlo k masakru? Vy, kteří oplakáváte oběti z Paříže, jste nikdy nezvedli hlas, když Francouzi zmasakrovali 1,5 milionu Alžířanů.

*Dovedu si představit reakci americké služky Merkelové, která si možná léčí i trauma svojí bezdětnosti, coby matka všech Afričanů.

*Proč u nás nezasáhnou Blaničtí rytíři? Blaničtí rytíři byli odesláni na zahraniční misi.

*Traduje se, že Napoleon při svém egyptském tažení při nenadálém útoku nepřítele na jeho přesunující se armádu vydal rozkaz: „Učenci a osli doprostřed!“

*Nikdy nenaleznete miliony lidí, kteří položí život za hospodářský program. Ale miliony lidí budou jednoho dne připraveny padnout za evangelium. (J. Goebbels, Erkenntnis und Propaganda, Mnichov 1934, str. 44).

*Kuba: Pokud si konstatování Bělohradského přečteme ještě jednou, pak můžeme třeba dospět k názoru, že demokracie je látka v křivulích anomické společnosti, kde se jedná o procesy titrování, opakovaných destilací a zahřívání nad plamenem mysli filosofů a sociologů. Přitom je zjevné, že hýbateli věcí jsou bankéři, majitelé korporací, manažeři ad. Také je velmi iluzorní, že proti proudu špatných věcí musejí vzniknout protiproudy dobrých věcí. Zdá se, že na tomto místě (poměrně bystrý filosof) uniká do sféry idejí. Taková je možná jeho vnitřní alchymie.

*Schneider: V žádné normální firmě by tito lehkoživkové nevydrželi do oběda – ale tady se jich budeme zastávat? Kde nejsou myšlenky, nehrozí ani jejich střet – a toto jsou jen politruci, kteří budou za úplatu říkat cokoliv proti komukoliv.

*Na Bílé hoře Češi neprohráli, to vám nakukali komunisti, píše Pavel Šafr k výročí.

*Keller: Až bude mít pan Babiš své vlastní vojenské oddíly, až si bude strkat do kapsy půjčky Mezinárodního měnového fondu a až budou jeho kritici mizet za nejasných okolností, začnu obavy pana Šafra a jeho kolegů sdílet. Do té doby je považuji za účelové plkání.

*Při příležitosti 26. výročí slavného listopadového vítězství nad pracujícím lidem přeji všem hodně pravdy a lásky!

*Víš, že když Mojžíš dovedl židy do Izraele, tak to území tehdy taky spadalo pod vládu egyptských faraónů? Nevíš, proč by měl někdo prchat z Egypta do Egypta? Divný, že jo?

*Úvaha: Představte si kus švýcarského sýru, toho, co je plný děr. Čím více sýru, tím více děr. Každá díra zabírá místo kde mohl být sýr. Tedy čím více děr, tím méně sýru. Čím více sýru, tím více děr a čím více děr tím méně sýru. Závěr: čím více sýru, tím méně sýru.

***

Přílepek o rasismu a otroctví

*Otroci sice byli považováni za bezprávné, ale rozhodně ne za obecně méně inteligentní. Tak čteme u řeckého filozofa Aristotela: „Ti, kteří si myslí, že otroci nemají rozum, se mýlí.“ Otroci z Malé Asie obecně platili jako inteligentnější než otroci z hospodářsky zaostávajícího severu Evropy. Podle Pellegrina se rozlišovalo mezi hloupými a chytrými otroky. Ti „chytří“ zpravidla pocházeli z Malé Asie, ti „hloupí“ z hospodářsky nerozvinutého severu. Tudíž byli „chytří“ otroci s tmavší barvou kůže.

*Skotský osvícenec David Hume v roce 1752: „Kloním se k názoru, že negři a obecně jiné lidské rasy (existuje 4 nebo 5 různých druhů) jsou vůči bělochům od přírody méněcenní.“ Německý osvícenský filozof Immanuel Kant zveřejnil jenom o rok později esej, ve které vyhlašoval přirozenou nadvládu „rasy bílých“ nad Afričany a Američany (americkými domorodci).

*Ludwig Gumplowicz, Gustav Ratzenhofer a Ludwig Woltmann. Jejich myšlenky obhajují expanzivní kolonialismus: „Bílí budou v koloniích vždy tvořit panskou rasu,“ psal Woltmann v roce 1903 a dodával, že je „zbytečné se snažit o adaptaci negrů a indiánů na pravou civilizaci“. Podobně se dnes vyjadřuje Sarrazin o údajné rezistenci muslimů vůči vzdělání.

*Není to tak dávno, co v Událostech, komentářích ČT psychiatr Cyril Höschl odpovídal na dotaz, zda si s lidmi, kteří vyznávají islám, jsme rovnocenní. On na to odpověděl, že biologicky si samozřejmě rovni jsme, společensky (mentálně) ale už nikoliv.

*Utlačovaný byl líčen jako živočich zásadně odlišného druhu, jako biologicky předurčený k vykořisťování a otroctví. Hitlerův program – podrobně rozepsaný v Mein Kampf – „má vést Němce k tomu, aby mimo hranice vnímali každého příslušníka cizího národa jako zvíře, podle okolností buď tažné, nebo na porážku“.

*Arthur de Gobineau (1816-1882) s jeho hlavním dílem Nerovnost ras. Jakožto věřící katolík je Gobineau protivníkem Darwinovi teorie vzniku druhů. Podle něj je Adam „praotec severské rasy“. Z čeho pocházeli jiné „rasy“ zůstalo otázkou: v žádném případě ale nebyli potomci Adama. V „míchaní krve“ vidí příčinu nevyhnutelné zkázy kultury. Gobineau byl průkopníkem moderní buržoazní rasové teorie, ale najdou se u něj ještě elementy feudálního rasismu, argumentuje, že feudální třída Francie, která byla svržena francouzskou revolucí, pochází z jiné ušlechtilejší rasy, než lid Francie, ve kterém viděl smíchanou rasu.

*Tradice „bílé panské rasy“ z dob koloniálních říší nebyla dodnes všude zcela překonána. Antropologie mezitím na základě nálezů kostí a rozluštění genomu zjistila, že „všichni pocházíme z Afriky“, že světlejší kůže Evropanů je odchylkou od původně tmavší a že lidstvo nepochází z různých druhů opic (polygeneze), ale z jediného (monogeneze). Srovnávací výzkum genů všech částí lidstva ukázal, že neexistují žádné podstatné rozdíly mezi jednotlivými lidskými skupinami. Nejnovější výzkumy navíc ukázaly, že došlo k malému míšení druhu Homo sapiens, vzešlého z Afriky, s příbuzným druhem neandrtálce. Docházelo tedy k malému míšení během 20 tisíc let před vymřením neandrtálců před 30 tisíci lety. To není dobrá zprava pro rasisty, že je nordický člověk „bastardem“ a jenom Afričané mají „rodově čisté“ geny.

*Místo o „rase“ se mluví o „kultuře“. „Etnikum“ nebo „kultura“ jsou často použity namísto „rasy“ pouze z politicko-taktických důvodů.

*V soukromí nicméně generál Patton projevoval vůči Židům, kteří přežili a ocitli se v jeho táborech, pohrdání. „Harrison a jemu podobní věří, že lidé z táborů pro vysídlené osoby jsou lidské bytosti, což ale není pravda a platí to zejména pro Židy, kteří jsou na nižší úrovni než zvířata,“ napsal Patton ve svém deníku. Až fanatický antisemitismus, který poznamenal americké nakládání s utečenci, pak Patton projevil, když si stěžoval na to, jak Židé v jednom z táborů pro vysídlené osoby kálí na podlahy a žijí ve špíně jako „kobylky“. Mluvil rovněž o tom, jak vzal generála Eisenhowera do provizorní synagogy, kterou si Židé v táboře zřídili, aby tam slavili svůj svátek Jom kipur – Den smíření. „Vstoupili jsme do synagogy, která byla nacpána nejsmrdutějším lidským davem, jaký jsem kdy viděl.“ Podle toho, co Patton napsal, to byl Eisenhowerův první zážitek z těchto táborů. Všechno to tedy pro něj bylo nové. „Jistě, já jsem je vídal od začátku a žasl jsem nad tím, že bytosti, údajně stvořené k obrazu Božímu, mohou vypadat tak, jak vypadají, a že mohou jednat tak, jak jednají.“ Pattonovo pohrdání Židy – jednalo se o muže odpovědného za péči o ty, kteří přežili největší genocidu v lidských dějinách – nebylo mezi washingtonskou elitou ničím výjimečným. Židé „netouží po práci, ale očekávají, že o ně bude postaráno“, napsal jeden senátní právník.

*Víme, že Adolf Hitler v rozhovorech se svým ministrem Speerem litoval porážky muslimů u Poitiers ve Francii v roce 732. Řekl: Kdyby byli bývali tuto válku vyhráli, byl by dnes svět muslimský. Neboť Arabové by germánským kmenům vnutili svou víru. Šíří ji mečem a všechny národy obrací na svou víru – to je Germánům šité jak na tělo. V důsledku vlastní rasové podřízenosti by se ale arabští dobyvatelé nemohli trvale prosadit proti silnějším domácím obyvatelům vyrostlým v drsném kraji. Takže v čele islámské světové říše by nestáli nakonec Arabové, nýbrž islamizovaní Germáni.

*Dříve se otroci dováželi a prodávali. Dnes je vytvořen stav, kdy ti, které chceme zaměstnat na podřadné práce, si ještě cestu platí.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
K. J.
K. J.
29. 11. 2015 11:20

Turecko přijme Euro. Zatím 3 miliardy…

K. J.
K. J.
29. 11. 2015 11:26

Důvod, proč si někdo zamyká v noci dveře, není ten, že by nenáviděl to, co je venku, ale proto, že miluje to, co je uvnitř…

K. J.
K. J.
29. 11. 2015 11:32

Karel Schwarzenberg nemá v České republice v politice srovnatelného náhradníka. Jeho celoevropský i světový přesah je ojedinělý, řekla místopředsedkyně a poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová. – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – Svatá pravda. Pouze s dodatkem: Zaplať pánbůh, že jeho politická kariéra konečně snad skončila… A nedej bože, aby se srovnatelný náhradník našel. Svojí špatnou karmu si snad už tenhle národ… Číst vice »

peter.
29. 11. 2015 11:50

Pridám toto:
http://ukraina.ru/news/20151129/1014947329.html
Krym bol odpojený od elektriny v dôsledku teroristického útoku na vysokonapäťové stožiare,ktoré vyhodili do vzduchu ruskí diverzanti.
http://ukraina.ru/news/20151129/1014947329.html
Podľa mňa to možno zaradiť medzi „perličky týždňa“.

Bety
Bety
29. 11. 2015 12:59

Pan Kadubec mě vždycky první půlkou svého přehledu uvrhne do deprese. Následující příspěvky by mi z ní měly pomoci, ale moc to nefunguje, vzhledem k tomu, že většina autorů má vzhledem k těm z první půlky mizivou moc, nebo oproti mainstreamu mizivou možnost své názory prezentovat širší veřejnosti. Dnes mě rozhodil ještě na konci. Nikdy jsem si nemyslela, že je tzv. bílá rasa předurčena vládnout, ale že tuto teorii podporuje s úmyslem ospravedlnit svou příšernou koloniální politiku. Ale také jsem si nikdy nemyslela, že jsou jiné rasy v tomto ohledu lepší, jen byly znevýhodněny pokročilejší technikou ve výrobě zbraní u… Číst vice »