Perličky z tisku za srpen 2015

*Jan Čulík: V civilizované zemi by stoku, jako jsou Parlamentní listy, samozřejmě každý slušný člověk bojkotoval. V normální zemi by se jí vyhýbal, protože by se musel obávat poškození své dobré pověsti. Nikoliv však v České republice. Parlamentní listy nečtu, umazal bych se.

*JČ: Jak nešťastník z Parlamentních listů ignoroval nejdůležitějšího člověka na zasedání v Poslanecké sněmovně – naprosto pominul nejdůležitějšího účastníka tohoto zasedání petičního výboru, totiž Andrewa Stroehleina, evropského ředitele globální lidskoprávní organizace HumanRightsWatch a jeho vystoupení.

Bob Kartous: Výskyt takových fenoménů, jako jsou Parlamentní listy, ovšem vyvolává otázku, zda už vlastně nezačal vnitřní rozpad společnosti a její regrese na vývojově nižší stupeň.

*Karel Dolejší: Předním proponentem protiuprchlické hysterie v ČR jsou Parlamentní listy, které po řadu let šíří antisemitskou, antiislámskou a antiněmeckou propagandu – a v období kolem prezidentské volby k tomu přidaly zřetelné proruské tendence. Politikem, k němuž mají PL zdaleka nejblíže, je Miloš Zeman. Spolky jako Českoslovenští vojáci v záloze, Národní demokracie či Islám v České republice nechceme, které v občanské společnosti usilovně pracují na šíření děsu z uprchlíků, současně vykazují proruské tendence. Aktivní opatření podnikaná proruskými spolky v rámci úsilí co nejvíce vzdálit Českou republiku Západu jsou v zásadě už jen třešničkou na dortu.

*KD: Velmi mnoho let Češi již ve své většině touží po jiném typu politického uspořádání, než je demokratické, jak ukazují longitudinální průzkumy.

*KD: Strašení „kyjevským fašismem“ přineslo Ukrajině občanskou válku, tisíce mrtvých a obrovské ekonomické škody.

*KD: …rozsah nepřátelských aktivit Číny, Ruska a Íránu na území Spojených států.

*KD: Ukrajina: Putin eskaluje, Obama váhá. „Separatisté“ každý den podniknou průměrně 80 – 100 útoků na ukrajinské pozice, v rozporu s dohodami z Minsku. Kreml chce vyvolat demoralizaci mezi ukrajinskými vojáky, aby mohl vyvíjet nátlak na politické vedení země. V důsledku Minských dohod Kyjev jednoduše nemá možnost čelit ruské agresi. Moskva sází na působení materiálních škod a lidského utrpení nepravidelnými útoky s použitím 120 mm minometů, 122 mm a 152 mm houfnic. Střílí na domy, továrny a opevnění. Vladimir Putin myslí, že může dohody beztrestně porušovat. Ti, kdo jsou závislí na Američanech, zbraň nedostali a očekává se, že se ubrání bez ní, zatímco druhá strana něco takového jako obavy z eskalace jednoduše nepěstuje a „svoje“ vyzbrojila po zuby vším, co má v arzenálu. Eskaluje si, jak je libo, útočí si, jak je libo, střílí na koksárny, elektrárny, vodovody a plynovody či na obytné čtvrti, jak se jí zachce.

*Blisty: Ukrajina se obává nového velkého vojenského útoku z Ruska. Z důkazů, které shromáždila ukrajinská Národní bezpečnostní a obranná rada, vyplývá, že se Rusko připravuje k možné obnovené ofenzívě.

*Titulky v BL: „Putin se znepokojivě vrací k nacionalistickým postojům diktátorů ze začátku dvacátého století“„Putin je připraven bojovat s NATO, věří, že Washington chce okupovat Rusko“ „Holandští prokurátoři nalezli na místě havárie možné součástky raketometu BUK“ (Titulek článku na Aktuálně.cz: „V troskách MH17 našli kusy střely, může jít o ruský BUK“) „OSN odsoudila Assadův útok na trh v Sýrii“(StephenO’Brien, šéf OSN pro humanitární pomoc, vyjádřil svou hrůzu nad totální neúctou k životu civilistů poté, co armáda prezidenta Assada usmrtila leteckým úderem více než 100 lidí na předměstí Douma u Damašku.)

*Britské listy informovaly o studii, podle níž se údajně NATO a Rusko připravují na vzájemný konflikt. Vyplývá to prý z analýzy vojenských cvičení. Že se armádní svazy připravují na válku. Dobré jitro! Na co by se měly připravovat? Na rozvoz mléka do družiny? Téměř to svádí k posměšné replice, že u nás, kdoví…, píše Jan Schneider.

*Blisty bez uvedení autora: Pokud strávíte dětství, kdy vám tvrdili, že marxismus-leninismus je jedinou pravou filozofií a pak jste zjistili, že je to nesmyl, není divu, že začnete podezřívat, že i všechno ostatní, co jste si mysleli o světě, může být trik.

*Bob Kartous: Je paradoxní, že nejpopulističtější republikánský kandidát a český „levicový“ prezident zastávají v podstatě totožné postoje. Stejně jako Zeman, i Trump by chtěl „bojovat“ s ISIS (válce ve Vietnamu se tento „hrdina“ vyhnul a má tu neuvěřitelnou drzost otírat se o veterána – senátora Johna McCaina), dohodu s Íránem vnímá jako hrozbu „nukleárního holocaustu“ (jako by to řekl Miloš Zeman). Ukazuje se, že dezorientace české politické scény, na obou jejích pólech, je varovně vysoká.

*Televizní legenda Ota Černý: Věta, že miliardáři lidstvo okrádají, je směšná! Rusko modernizuje své zbraňové systémy, posiluje vojenskou přítomnost blízko svých hranic. Rusko a Putin jsou velkým nebezpečím pro demokracii. Minulost ukázala, že se Rusku nedá moc věřit.

*Jiří Pehe: Války v bývalé Jugoslávii, včetně pokusů o genocidu, vedli nacionalističtí politici a generálové, kteří byli dříve významnými komunisty. To samé platí o krvavých konfliktech v některých zemích bývalého Sovětského svazu. Nebo také později uvnitř Ruska, v němž si války s Čečenskem vyžádaly statisíce obětí. I současný ozbrojený konflikt na Ukrajině podněcovalo a rozpoutalo primárně Rusko, v jehož čele stojí bývalý komunista a agent KGB. S vražednými konflikty a genocidami po roce 1989 tak zůstávají spojeni téměř výlučně bývalí komunisté.

*Luboš Dobrovský: Putin vykazuje všechny charakteristické rysy diktátora, jak taková individua známe třeba z Afriky. Dosud ještě, alespoň o tom nic není známo, nepojídá své odpůrce.

*M. C. Putna: Prokremelští stoupenci by měli jako zrádci stanout před soudem.

*Markéta Šichtařová: Kapitalismus a tržní hospodářství je nejlepší systém, jaký známe. To, že se dnes plácáme od roku 2008 od krize ke krizi, není způsobeno tím, že by nefungoval kapitalismus a volný trh, ale je to způsobeno tím, že evropsko-americká civilizace se snažila tento volný trh zregulovat. A tato regulace nás dostala do současných problémů.

*Doktor Pikora: Zásoby plynu na zimu proti loňskému roku letos zaostávají, takže opět budeme vydíratelní Ruskem. U nás se diskuse staví tak, že kdo řekne cokoli proti jádru, je zpátečník a hlupák. Tak mě přesvědčte. Já mám doktorát z ekonomie – a rád se potkám zase s někým, kdo má doktorát z jaderné fyziky.

*Politolog a politický geograf Univerzity Karlovy Michael Romancov: Putin Evropskou unii velmi špatně odhadl, což je dobře. A také to ukazuje, že to není žádný geniální šachista, jen obyčejný gauner, bohužel stojící v čele jaderné mocnosti.Na námitku Hvížďaly, že politolog ve spojitosti s ruským prezidentem použil silné slovo, čímž opustil univerzitní korektnost, Romancov opáčil, že Napoleon svého ministra zahraničních věcí, vévodu Talleyranda, popsal jako „lejno navlečené do hedvábných punčoch“, čímž vystihl jak jeho morální kvality, tak i původ a způsob jeho chování. Putin se vylíhl z prostředí pouličních gangů Leningradu a rostl v prostředí sovětské KGB. Používání násilí, dodržování nepsaných pravidel hry a porušování těch oficiálních, respekt vůči síle, to vše mu je – zdá se – vlastní. Tím je, mimochodem, velmi podoben Stalinovi. Chceme-li mu být schopni čelit, nesmíme si o něm cokoli nalhávat a musíme ho začít posuzovat takového, jaký je.

*Existuje starý výrok, že Kyjev je matkou všech ruských měst. A pokud se podaří vybudovat demokratickou a prosperující Ukrajinu, další na řadě jsou Rusové. A to je to, z čeho má Putin hrůzu, uzavírá odborník Romancov.

*Miroslav Kalousek: Pro mě jsou nepochopitelné názory, které říkají, že Ukrajincům pošleme humanitární pomoc, ale zbraně ne. Když to přeložím do hořkého bonmotu, tak jim vzkazujeme, že jim dáme brýle, aby ostře viděli, jak se blíží nepřítel, ale nepošleme jim žádnou zbraň, aby ho mohli zastavit.

*Američtí armádní „instruktoři“ na Ukrajině si teď libují, že poprvé vidí, jak se střílí na tank, protože v Iráku ani v Afghánistánu se nic takového nenaučili.

*Nizozemská vláda odmítla zveřejnit dokumenty o MH17. Zřejmě nizozemskou vládu diriguje Kreml, aby tak utajil důkazy proti Rusku. Jak prosté.

*Josef Pazderka: Ruská média vyrábějí informace, které znelidšťují protivníka. Slova, která zabíjí. Ruská státní média jsou vojenská zbraň. Rusko denně cílevědomě rozdmýchává nejtemnější emoce a hrubě manipuluje s fakty. Zatemňují dokonce mozek i vzdělaným lidem, takže v nich roste málo vídaná nenávist, pocit ohrožení, ale i důvěra k těm největším propagandistickým nesmyslům. Drtivá většina Kremlem ovládaných TV kanálů a dalších médií přepnula do válečného stavu. Staly se z nich reálné zbraně v hybridní válce. Zneužitá média jsou tak používána k čistě vojenským útočným cílům. Z médií a novinářů se stávají regulérní zbraně, takže přestávají plnit základní informační funkci. Tematicky se přitom vyrábějí informace, které znelidšťují našeho protivníka, takže máme právo vstoupit na jeho území, útočit a zabíjet. Ve vědomí lidí tak dodnes vládne spousta sovětských stereotypů o imperialismu, banderovcích a já nevím o čem všem ještě. Stačí se těchto témat jen dotknout a jakákoliv další diskuse je nemožná. Stále více Rusů je přesvědčeno, že demokracii k životu nepotřebují. U moci jsou dnes v Moskvě lidé, kteří silně inklinují ke spikleneckým a konspiračním teoriím. Mentalitou zůstávají pracovníky tajných služeb, kteří se návyků bývalých špiónů a jejich vidění světa už asi nezbaví. Výroky Václava Klause je snad už zbytečné komentovat. Já vlastně ani nerozeznám jeho výroky od propagandy ruské státní televize. Někdy je dokonce lepší poslouchat státem ovládaná ruská média než Klausovy komentáře.

*Hvížďala: V Rusech je hluboce zakořeněná státní idea dobyvačnosti, silné armády a vyvolenosti. Někdy se jí lidé drží méně, jindy naopak – jako třeba dnes – více. Vždy je ale velmi nebezpečná, propagandou neustále dobře živená, a tedy i lehce rozdmýchatelná. Rusové jsou touto státní ideou krmeni od plenek, takže už ani neumějí přemýšlet jinak.

*Komentář Martina Fendrycha: Otrok se bojí. Otrok je zvyklý, že páni rozhodují, proto hází všecku vinu na ně. Andrej Babiš, který to pekl s StB a tvrdí, že vědomě nespolupracoval, i když o jeho spolupráci mluví deset spisů tajné komunistické policie, je dnes nejmocnějším českým politikem. Řádně zvolený (jako byli komunisté řádně zvolení za minulého režimu). To jsou paradoxy. Babiš jen symbolizuje, jací jsme, jak myslíme. To samé Miloš Zeman, který vzhlíží k Putinovi a část národa mu to baští. Rostoucí nenávist vůči příchozím cizincům, nesnášenlivost vůči muslimům, se kterými nemáme špatné zkušenosti (naposledy v úterý absurdní, pitomý útok na brněnskou mešitu), to je dědictví po letech otroctví, neschopnost existovat svobodně a nebát se. My máme strach. Češi mají strach.

*Prezident Ukrajiny Petro Porošenko je toho názoru, že ruský a ukrajinský národy nejsou bratrské.V průběhu setkání s předními společenskými činiteli země prohlásil, že nemáme žádné bratrské národy v době války. Je jednotný ukrajinský národ, který jde do Evropy, a je ruský národ, který zažívá hlubokou krizi.Označil rovněž Rusko za necivilizovanou zemi, protože podle jeho slov „existence silné místní samosprávy… byla a je jednou z našich civilizačních zvláštností, které nás odlišují od Ruska a přibližují k Evropě“.

*V roce 1991, před pádem Sovětského svazu, činila populace v Lotyšsku 2,7 milionu lidí, nyní v zemi žije pouze 1.970.000. V Litvě v roce 1990 činila populace 3,7 milionu, a do dnešního dne se snížila na 2,9 milionů obyvatel.

*George Friedman ve své knize Příštích sto let píše o americké strategii. O tom, že cílem amerických intervencí na světě není přinášet někam stabilitu a demokracii, jak se oficiálně udává, ale naopak, udržovat svět v chaosu, aby americká globální hegemonie zůstala neotřesená. Mimochodem, všimněte si, prosím, že Zbigniew Brzezinski, George Friedman, Paul Craig Roberts ani Ron Paul nejsou žádní rusofilové nebo Putinovi agenti. Jsou to představitelé amerických elit par excellence.

*Aschton Carter: Agresivní Rusko dnes nemá místo v tomto světě. Sankcemi platí Moskva za svůj nepřátelský postoj. NATO pouze reaguje na vzniklou situaci. Rusko se může vrátit do mezinárodního společenství pouze, jestliže přijme mezinárodní hodnoty.

*Carmen Romero, náměstkyně tiskového tajemníka NATO: Vojenská cvičení NATO jsou zaměřena na posílení bezpečnosti a stability v Evropě. Jakákoli vojenská aktivita NATO má obranný charakter a nepřekračuje naše mezinárodní závazky. Rozsah a účel ruských cvičení zvyšují napětí a nepomáhají k jeho snížení. Na rozdíl od Ruska, NATO plně podporuje dohodu o kontrole zbrojení, což posiluje důvěru.

*Republikánský kandidát Jeb Bush sice tvrdí, že mučení je nevhodné, ale používání brutálních metod při výslechu může být podle něho v určitých situacích ospravedlnitelné a americká vláda to potřebuje.

*Lubomír Man: ČT má strach z útoku Ruska na ČR. Protože pochopitelně, když tady američtí bojs jsou, Rusové se sem neodváží ani zatelefonovat. Kdyby se ale naopak trošku od nás vzdálili, vpadnou sem Rusáci natotata.

*Jalta. Francouzští poslanci se prošli po nábřeží. Z komentářů: Všichni lžete! Nebyli to francouzští poslanci, ale herci Mosfilmu. Na Krymu vše zkrachovalo, všichni sedí v putinovských kriminálech, po ulicích chodí jen ozbrojenci s medvědy! Všichni, kteří nebyli zatčeni, se klepou ve sklepích a umírají hladem. Ve vzácných prodlevách mezi neustálými raziemi se scházejí ve skupinkách a potichu šeptají: „Ukrajino, vezmi si nás zpět, prosím! Až teď jsme poznali, že Ukrajina je ráj a Porošenko svatý Petr! Odpusť nám!“

*Podle Sergeje Pugačeva, kdysi jednoho z nejvýznamnějších bankéřů Putina a Kremlu, je prezident Ruské federace v současnosti nejbohatším mužem planety. Putinův bývalý bankéř, se kterým se ruský prezident rozešel v roce 2010, a tak před ním Pugačev o rok později raději utekl do Londýna. Informoval o tom časopis Reflex s odkazem na britský TheGuardian. „Putin se nedívá na majetek jako běžní lidé. Cokoliv, co je v Ruské federaci, považuje za svůj majetek, včetně bohatých ropných firem jako jsou Gazprom a Rosněfť, z tohoto důvodu je Putinův celkový majetek složité spočítat. Osobní majetek Putina, který je ukrytý v různých zahraničních kontech a investičních fondech, ve kterých nefiguruje Putinovo jméno, odhaduji na 200 miliard dolarů. Z osobní zkušenosti vím, že za prvních deset let Putinovy vlády Putin ukradl, co mohl. 200 miliard dolarů v osobním vlastnictví je přitom dvakrát více, než kolik oficiálně vlastní nejbohatší člověk světa a zakladatel Microsoftu Bill Gates.“

*Christine Lagardová, šéfka Mezinárodního měnového fondu: Situace na Ukrajině je neuvěřitelně povzbuzující. V Kyjevě MMF nachází to, co mu chybí v Aténách, ochotu k reformám. Viděli jsme politickou vůli změnit tvář Ukrajiny.

*Dmitrij Kolčinskij, milice Svatá Marie: „Chci vést křížové výpravy proti Rusku. Naším cílem není jen vyhnání okupantů, ale pomsta. Moskva musí hořet.“

*Maně se do mysli vkrádá okřídlená věta Henryho Kissingera, který při pohledu na to, jak americké jednotky spěšně prchají z Vietnamu a nechávají za sebou všechny své kolaborující místní lidičky i většinu představitelů proamerického režimu, prohlásil, že je sice nebezpečné být nepřítelem Ameriky, ale být jejím přítelem je smrtící.

*Nemyslím, že by byl pojem „válka“ téměř ztotožňován s Ruskem. Spojené státy vedou tajné limitované války ve 134 zemích světa, jak uvádí investigativní novinář Nick Turse, ale u nás téměř nikdo ani nehne brvou. Rusko na změnu režimu v Kyjevě reagovalo hybridním konfliktem, nikoliv otevřenou agresí, jak to mají ve zvyku USA či Izrael. Kdyby v Kremlu seděl místo Putina například jestřáb McCain, mohli bychom mít jadernou válku.

*Napadla snad nějaká islámská země například nějaký stát v Evropě? Nikoliv. Je to naopak, západní země napadají islámské státy a vytváří tak nebezpečí onoho bumerangu a v konečném důsledku tak vznikl i samotný IS.

*Guy Mettan v komentáři, jehož český překlad publikoval levicový server Altpress, uvádí, že politici i média hlavního proudu na Západě opakují protiruskou mantru již dvě století. Původy moderní rusofobie dle švýcarského novináře nalezneme ve Francii u Napoleona, který nechal vyrobit a kolportovat falešnou „Závěť Petra Velikého“, v níž zakladatel ruské mocnosti přikazoval svým následníkům ovládnout Evropu až po Londýn. Byl to stejný podvod jako falešné zbraně hromadného ničení Saddáma Husajna, a přesto po celé devatenácté století sloužil k ospravedlnění agresí a invazí, které Evropané a dnes Američané vedli a stále vedou proti Rusku.

*Dvě hlavní hesla, napsaná na praporech ISIL, zní takto: Víra je mocnější hranic! Spravedlnost je důležitější než bohatství! Hizballáh v překladu znamená Boží strana.

*Jestli dnes po Londýně kráčejí lidé z Afriky s transparenty: „Včera jste byli vy u nás, dnes jsme my u vás“, tak se tomu ani nelze moc divit.

*Ve 21. století je nyní dovolena každá krutost či každé idiotství, pokud je to zastřeno „vhodným“ jazykem.

*Saloon s názvem Americký sen se zavírá. Posledními návštěvníky tohoto doupěte politické marihuany budou nejspíš Ukrajinci.

*Dolejš, KSČM: Profesionální terorista nepotřebuje pádlovat do EU ve člunu. IS je vážný problém, ale hasit tento požár by měli daleko více ti, kteří přispěli k jeho vzniku.

*Noam Chomsky: Jestliže nechceme terorismus, tak ho také sami nesmíme po světě provádět.

*Po pádu komunismu se Západ střetl s paradoxním jevem, a tím byl „nedostatek nepřátel,“ ale snadno si ho našel – v Putinovi a Rusku.

*Jannis Varoufakis: Kdo je vlastně v současné Evropě nejdůležitější – lidé, nebo banky? Šlo o finanční válku, ve které nepotřebujete tanky ani děla. Stačí vám mít banky. Samotné uzavření bank vnímám osobně jako akt agrese a nepřátelství. Byl to, bez velkého přehánění, válečný akt. Rozumím tomu, že Němci a další Evropané neslyší rádi zmínky o posílání dalších peněz Řecku. Přitom ty peníze jsou určeny jen na záchranu BNP, Société Générale, Deutsche Bank a dalších bank. Já a mnozí další takové peníze nechceme a nikdy jsme je ani nechtěli! Varoufakis coby zastánce „teorie her“ uznává, že jej Schäuble jako „starý pragmatik“ překonal. V této hře jsem byl bezmocný a on proti mně vystupoval jako po zuby ozbrojený gladiátor. Můžete být mazaný jako liška, ale když soupeř sedí v tanku a vy se díváte do ústí jeho děla, pak vám ani ty nejsilnější argumenty nepomohou. Schäuble reprezentuje Německo a jeho země Evropě vládne. To jsou pádné argumenty, nikoli moudrost či znalosti.

*Margaret Thatcherová: Populace Rusů bude regulována na 15 milionů, kteří budou pracovat u vrtných souprav a v dolech.

*Poradce vlády Spojeného království prof. John Beddington: Hitler zpackal genocidu na východě, která v budoucnu musí být provedena na vyšší vědecké úrovni a více tvrději.

*V roce 1941 řekl Harry Truman: Pokud bude vyhrávat Německo, měli bychom podporovat Rusko. Pokud bude vyhrávat Rusko, měli bychom podporovat Německo. Hlavně ať se mezi sebou pozabíjejí co nejvíc.

*Keď sa v II. VV Červená armáda zastavila pred Berlínom, povedal Žukov Stalinovi: Jozef Visarionovič, na čo tu stojíme, poďme dalej a oslobodíme celú Europu. Odpoveď: Nemôžeme, neuživili bysme ích.

*Spencerová: Miloš Zeman pojede na oslavu konce války do Číny a českými médii se rozezněl nářek. A že pojede jako jediný z EU na přehlídku? No a co? EU umí být občas zásadová a jednotná – hlavně v předvádění prázdných gest – ale umí být i hrozně rychlá. Takže zatímco teď není zrovna v módě jezdit do Pekingu, aniž by někdo pořádně vysvětlil proč, tak v Teheránu za poslední dva týdny už byli Němci, Francouzi, Italové… a přitom celé dekády měli Teherán za „bandu šílených mulláhů“. Zkrátka, zase jsme jen u slov, jejich vyprázdněnosti a pokrytectví. Když je každého 14. července tradiční vojenská přehlídka v Paříži, je to oslava dobytí Bastily, když je to v Moskvě nebo Pekingu v souvislosti s koncem druhé světové války, je to militarismus.

*Při stejné příležitosti by se mohli omluvit nejen představitelé Japonska, SRN a Itálie a oznámit, že v zájmu evropských hodnot už s Čínou válčit nebudou, a i ti malí členové EU by mohli jiné ujistit, že nebudou verbovat své občany do vojenských jednotek podobných válečným SS-Waffen. Těmi byly, jen namátkou, vojenské jednotky SS-Regiment „Nordland“ (Dánové, Švédové a Norové) a SS-Regiment „Westland“ (Nizozemci a Belgičané), základ to SS divize Wiking, z větší části ovšem složené z občanů Velkoněmecké říše. Nezapomenutelné jsou boje na východní frontě, kterých se účastnily Finnisches Freiwilligen-Battalion der Waffen-SS přeformované i do SS-Regiment Nordland. Prý velmi statečně bojoval u Stalingradu Estnisches SS-Freiwilligen Battalion „Narwa“. Od Stalingradu, kde se nepočítali mrtví, ale jen ti co přežili, se díky dohodě Hitlera a generalissima Franka včas stáhli španělští válečníci a díky tomu přežili, ale přece jenom nejdříve bojovali s jinými Spojenci než čínští vojáci a partyzáni. S partyzány to uměla chorvatská Waffen-Gebirgs Division der SS „Handschar“, která se účastnila války na straně Osy, ale jak víme ze současných politických komentářů a po ukrajinské zkušenosti s uctíváním národního hrdiny Štěpána Bandery, všichni bojovali proti „bolševickému režimu“ J. V. Stalina, dnes srovnávanému s režimem Vladimíra Putina. A nejen v EU, ale také v obranném a na Východ pronikajícím NATO se tvrdí jinými slovy totéž, ale možná, že to Číňané ještě nevědí. A tak se EU rozhodla, že jim to alespoň naznačí. Mohli bychom ujistit vyděšenou Českou televizi, že se prezident ČR rozhodl letět na oslavy 70. výročí konce druhé světové války ausgerechnet do Pekingu právě proto, že tam může odejet jako jeden z mála evropských politiků, aniž by se musel stydět a omlouvat za minulost své země v letech druhé světové války.

*Vojtěch Filip: Dá se říct, že to bylo mezinárodní zločinné spolčení několika bankéřů proti ostatnímu obyvatelstvu velké části světa. Ukazuje se, že nelze přičítat kapitalismu přídavné jméno úspěšný, protože tento systém z téměř 200 států světa vyděluje ani ne 10 bohatých států, které žijí na úkor zbytku světa. Je to model, který se přežil. Je potřeba hledat model nový. A volný trh je vyprázdněný pojem, protože je to fikce právě těch zhruba 10 států, které se snaží žít na úkor těch ostatních. Budoucnost v kapitalismu opravdu nevidím, není se možné neustále vracet, musí se hledat ekonomický model pro 21. století, který nebude tak deformovaný. V žádném případě nejde o volný trh, dokonce nejde ani o typický příklad finanční oligarchie, ale jde o nadvládu spekulativní oligarchie, která nezakládá své zisky na tvorbě hodnot, ale na vytváření prostředí, kdy je možné takzvaně legálně připravit o majetek kohokoli virtuálními bankovními operacemi, tištěním ekonomickým výkonem nepodložených peněz, kdy se vytrácí i základní demokratické hodnoty a z lidu – suveréna se stává jen nástroj pro tvorbu demokratury.

*Země označené jako Osa zla jsou ty státy, které se nedostaly pod palec Mezinárodního měnového fondu a Světové banky.

*Světové agentury přinesly nedávno šokující zprávu; ve snaze vynutit si mír ve Vietnamu sáhl americký prezident Richard Nixon v duchu militantních vizí McNamary po jaderných zbraních. Na nikoho je sice neshodil, ale zkusil je použít jako drsný nátlakový prostředek. Ten McNamara, co prohlásil, že USA měly takových My-lai spousty, ale jen jednoho Roberta Masona, který to práskl nepříteli…

*Po většinu historie byla Čína nejbohatší zemí planety. Na otázku, jak to myslí, pak Kmoníček obsáhle vysvětlil, že Čína sama sebe vždy považovala za střed světa. V diskusích se zapomíná třeba na to, že po osmnáct z jednadvaceti století našeho věku pro to měla důvod, neboť to byla nejbohatší země na planetě. Ještě kolem roku 1820 měla sedminásobné HDP britského impéria. Čína až do roku 1861 neměla ani ministerstvo zahraničí, protože nepovažovala za nutné mít jakékoliv styky s nečínskou kulturou. Do té doby záležitosti „barbarů“, tedy Nečíňanů, zpracovávalo ministerstvo rituálů. I to ukazuje, jak je v čínské kultuře extrémně důležité se některým rituálům věnovat, podotkl Kmoníček.

*Irokézové: Dvě nejhorší věci, se kterými se setkal náš národ, to je křesťanská církev a vláda USA.

*Z. Zbořilovi vadí ministerské řeči o tom, že se migrantům má pomáhat na místech, odkud přicházejí. „To je úplný blábol, protože to bychom museli vybudovat znovu Libyi, Sýrii nebo Irák a angažovat se v těch zemích, na což tedy síly opravdu nemáme.“

*Má se neustále za to, že Marx a Auguste Comte jsou podobní, ba stejní, ačkoli pro Marxe byl Comte „trojnásobný kretén“. V celém Kapitálu jsou o Comtovi asi dvě poznámky pod čarou zhruba v tomto smyslu: „Jak někdo může psát něco podobného třicet let po Hegelovi?“

*Lee Fang: Groteskní snář, prostořeký miliardář. Trumpa chtěl jeden rival dostat do kouta citátem z jeho dřívějšího interview. „Když dáte“ – zaznělo tu o „politické elitě“ – „udělá vám, co si zamanete.“ Miliardář tu rukavici zvedl s gustem: „Ve vlastním zájmu tomu zkuste uvěřit. Když jsem si o něco řekl, pokud jsem cokoli potřeboval, většině těchto lidí jsem, aby bylo jasno, dával peněz mraky.“Guvernér Ohia John Kasich to pojal rovnou jako pragmatický kšeft: „Mně ale, doufám, dáte.“ Trump na to. „To zní dobře. To mi zní dobře, guvernére.“A realitní žralok to i rozvedl: „Já byl byznysmen, já dával úplně všem. A víte co? Když si řeknou, já jim dám. A když pak kohokoli z nich potřebuju, ozvu se jim sám, klidně i za dva, za tři roky, a oni mi neodmítnou nic. To je ovšem bankrotářský systém.“ Tím větší to vybudilo zvědavost, co všechno za ty dárečky vyinkasoval. Trump na to: „Po Hillary Clintonové jsem chtěl, aby mi přišla na svatbu, a ona tam také přišla. Víte proč? Neměla na vybranou, protože i jí jsem dal.“ Z pódia vůči tomu, jak americký politický systém popsal Trump, nehlesla jediná námitka. Vzalo to jako hotovou věc. Rand Paul prohodil už předtím, že Trump si kupuje a prodává politiky všech barev. K faktu samému, že velcí sponzoři Trumpova kalibru si politiky kupovat a prodávat mohou, se na zadní bůhvíjak nestavěl. A namítal vlastně jen to, že si má kupovat výlučně republikány. Trump kontroval lakonicky: „Jo, do těch jsem nasypal peněz mraky.“ Realitní žralok si dopřál i jinou indiskreci: „Systém amerického zdravotnictví je nastaven špatně proto, že pojišťovny mají politiky v hrsti.“ Na téma peněz, korumpujících politiku, pak přihodili i další kandidáti. Bývalý guvernér Arkansasu Mike Huckabee například následovně:„Problém je v tom, nakolik vládne politickému klimatu koridor k moci po linii Wall Street-Washington. Že třída sponzorů krmí politickou třídu, která pak tancuje, jak třída sponzorů píská.“ Jadrný slovník volil i senátor za Texas Ted Cruz: „S lobbisty a partikulárními zájmy leze do postele spousta kariérních politiků z obou partají“. Trump se vyjádřil také ke dvěma aférám spojeným s činnosti nadace manželů Clintonových. „Také já jsem jim v minulosti poslal nějaké peníze. Já jsem ale byl byznysmen. Ona vedle toho vykonávala funkci ministryně zahraničí a přijímala přitom peníze ze Saúdské Arábie a dalších zemí, kde se mimochodem k ženám vůbec nechovají pěkně. Na druhou stranu bych se jí zastal. Kdyby ty peníze byly použity alespoň ve prospěch Spojených států, tak proč ne. To se ale tak úplně nestalo. Saúdové posílali peníze a logicky za to chtěli nějakou protislužbu. Je to podobné jako u Jeba Bushe. I u něj jsem přesvědčen, že jej jeho dárci naprosto ovládají.“ Donald Trump také prohlásil, že politici jsou idioti.

*Z komiků se stali v naší civilizaci poslední skuteční kritici.

*Osobně si ale nemyslím, že organizovaný zločin v Rusku a bývalých státech SSSR byl nějak zásadně napojen na CIA. Američanům stačilo jedno jediné – vyslat svoje skvělé poradce jako např. Jeffreyho Sachse do Kremlu a pustit privatizační bestii z řetězu. Zbytek se už zařídil sám.

*Paul Rosenberg: Tohle je Řím roku 460. Tečka. Nazvěme věci pravým jménem: Jakmile vládnoucí hierarchie překročí určitý bod, zreformovat se už nedá. Moderní Západ ten bod už překročil, tím jsem si jist. Dá se snad uvěřit tomu, že by se svého monopolu zřekli centrální bankéři? Očekávat, že se sto tisíc miliard dolarů dluhů nějak spláchne, aniž to bude mít následky? To si opravdu myslíme, že se politici zřeknou moci a ještě za její zneužívání omluví? A korporace, které jsou majiteli Kongresu, se zřeknou hrátek, z nichž bohatnou? Myslí snad kdokoli vážně, že NSA přijde a řekne: A jo, čtvrtý dodatek Ústavy to říká jasně a my ho porušujeme úplně vším, takže tu máte všichni padáka a kdo zvedne kotvy jako poslední, ať za sebou laskavě i zhasne? Věří snad kdokoli doopravdy, že vojensko-průmyslový komplex přestane podněcovat války, korporátní média se přestanou klanět státu nebo že se mu šerif za to, jak z poldů cepuje ničemné bestie, omluví? Tento systém svou zásadní reformu jaktěživ nepřipustí. Snažit se o ni je jako oživovat studenou mrtvolu. Systém, vládnoucí Západu, zbankrotuje. A to, zda zkrachuje i širší západní civilizace, je na nás. A vše se točí už jen kolem syslování mamonu, překračujícího všechny meze.

*Veleba: Zdecimované stavy chovaných prasat v ČR. Dospěli jsme do stavu, kdy jich v naší zemi chováme méně než po 2. světové válce a dokonce nejméně od statistického sledování počínaje rokem 1924. To současné číslo je 1,4 milionu kusů, což zajišťuje soběstačnost ve vepřovém mase pod 50 %! Pro představu, v roce 1981 se v naší zemi chovalo 5,1 milionů kusů prasat.

*Restituce:„Co bylo ukradeno, musí být vráceno.“ Jeden známý policajt to trefně klasifikoval jako „Navracení výnosu z trestné činnosti“.

*Ten žralok, co to koupí (Bakalovy byty), zvýší nájemné a pokud na to ti lidé nebudou mít, tak jim stát bude ještě vyplácet příspěvek na bydlení.

*Kerryho kubánský protějšek na tiskové konferenci prohlásil, že obě země jsou nyní připraveny diskutovat o všem včetně lidských práv. Ministr zahraničí Bruno Rodríguez připustil, že USA a Kuba zastávají jiné názory na svrchovanost, demokracii a lidská práva. To jim ale nebrání zahájit dialog o čemkoli. V reakci na Kerryho poznámky o absenci demokratických svobod na Kubě Rodríguez prohlásil, že Kuba je znepokojena stavem lidských práv v USA.

*Iniciativa k svatořečení Andreje Bandery, otce Stepana, je tak absurdní, že je tomu těžké uvěřit. Přesto je to fakt. V ukrajinském Lvově je připraven balíček dokumentů, které mají být zaslány do Vatikánu. Tento proces začal již před šesti lety za prezidenta Viktora Juščenka. Otec Stepana byl zastřelen NKVD ještě před válkou nejen za jeho religiozitu, ale i za zakladatelství nacionalistické organizace UPA. A deník vyslovuje podezření, že právě toho chtějí ukrajinští nacionalisté využít ke glorifikaci jeho syna Stepana Bandery, jehož organizace OUN-UPA má na svědomí tisíce životů Poláků, Rusů a Židů. Na závěr list konstatuje, že to bude vlastní volba Říma. Nicméně dodal, že po takových pochybných svatořečeních si může mnoho lidí skepticky pomyslet: „Jaká církev – takový svatý.“

*Oskar Krejčí: S Islámským státem na věčné časy. Jsou hodní a zlí teroristé. Ti, co používají zbraně proti syrské vládě, jsou hodní, ti, kteří útočí na tureckou, jsou zlí. Nebo jinak: v přehledech, které několik desetiletí zveřejňuje vláda USA, nikdy nebyla mezi teroristické organizace zařazena Kosovská osvobozenecká armáda (UCK). Je tam ale Strana kurdských pracujících (PKK). Důvod je prostý – UCK útočila proti neposlušné Jugoslávii, PKK útočí na spojence v NATO. A je tu ještě jeden velký hřích PKK: požaduje demokratickou konfederaci a vedou ji levičáci, kteří by mohli znárodňovat majetek. To hodný kosovský muslim nikdy neudělá. I proto hlavní západní média zapomněla na Abdullaha Öcalana, jednoho ze zakladatelů PKK, drženého v tureckém vězení.

*Volný obchod čili liberalizace obchodu zabraňuje zemím v zájmu jejich rozvoje chránit svá „nedospělá odvětví“. Privatizací se obvykle předává kontrola nad zdroji těchto chudých zemí do rukou korporací prvního světa. Chudé země tudíž mají cestu k rozvoji uzavřenou a stávají se pouhým zdrojem levných pracovních sil a surovin.

*Naši Svobodní zase přišli s tím, že Řecko dojede na to, že je „marxistické“. Kdepak připustit, že selhává kapitalismus. „Zlí marxisti za to mohou.“ Nebo snad „neomarxisti“? Na dluhy, které způsobily vlády a nadnárodní korporace a vlivné finanční kruhy bylo naordinováno zadlužení lidí na několik generací. Kdo nám vysvětlí, jak se dluh splácí masivní privatizací klíčových řeckých podniků? Jak tím, že se poškodí řecké zdravotnictví a školství? Zbídačováním ještě nikdo nezbohatl. Řecké drama, jehož jsme svědky, je nesmyslné a zlověstné zároveň.

*Fico: Nechci být příliš kritický, ale mám jednu otázku: Kdo bombardoval Libyi? Kdo způsobil problémy v Severní Africe? Slovensko? Ne.

*Ľubomír Huďo: Neznám živočišní druh, který by pracoval na vlastní záhubě a nebojoval o přežití. Evropané jsou zřejmě výjimkou, pardon, část evropských politiků, eurobyrokrati, hlavní mediální proud, NGO a zmanipulovaná část veřejnosti, kteří jsou schopni pro dočasné finanční výhody a pomatená hesla obětovat všechny a všechno a mají z toho ještě dobrý pocit. Mně to připadá zvrácené.Obhajují novodobé válečné zločince a knihy amerických prezidentů a britských premiérů jim nepřipadají jako kontroverzní. Přitom právě mnozí z obdivovaných představitelů angloamerického bratrstva se, obrazně řečeno, koupali v krvi častěji než pověstná uherská šlechtična Báthoryčka. Buď patříte do tábora obhájců amerického světového řádu a nenávidíte Rusko, nebo jste rusofil, putinofil, agent Moskvy.

*Jiří Jírovec: Nanejvýš se dozvíte, že pomatené občanstvo šílí z představy uřezávání hlav a vyhýbá se snědším pokladním v prodejnách. Ostatně podřezávat hrdlo se naučili Mašíni již ve skautu. Zeman je prý ochoten vzít do ruky zbraň a jít chránit republiku. Možná by stačilo, kdyby vzal do ruky pero, může si půjčit to mezinárodní od Klause, a napsal dopis představitelům USA a NATO, vysvětluje Jírovec s tím, že by stačila jednoduchá věta: „Ve vašich svinských a vylhaných válkách nejedeme.“ Nakonec přírodovědec a krajan z Kanady Jiří Jírovec doporučuje: „Místo vartování s flintou nebo nácviku kvérgrifů by mohl Zeman ušetřený čas věnovat Blesku a vysvětlit, kdo vlastně ten Islámský stát tak dobře financuje, že se stal nepřítelem číslo jedna. Něco o tom musí vědět, když tento názor zastává.“

*Milan Petrák: Kupní síla dolaru za poslední sto let (až na krátké období ve 20. letech minulého století) stabilně klesá, takže za dolar si dnes koupíte zhruba třicetinu zboží oproti roku 1913. Graf pádu kupní síly dolaru se nepříjemně podobá grafu podílu stříbra v mincích Římské říše. Ten klesl ze sta procent v roce 64 našeho letopočtu až na téměř nulu v roce 270. Dalším pádným argumentem pro ústup dolaru ze slávy je podle Gundlacha historické střídání rezervních měn. Od roku 1450 jich svět zažil šest a vláda každé z nich trvala přibližně stovku let. Jako první se funkce rezervní měny ujala portugalská měna, která vydržela 80 let. Následovala měna španělská (110 let), holandská (80 let), francouzská (95 let), britská (105 let) a od roku 1921 (podle Grundlacha), tedy 94 let je rezervní měnou právě dolar. Podle letitého pravidla by dolar měl začít předávat veslo někomu dalšímu, snad čínskému jüanu. Čína samotná vlastní americké dluhopisy, takže pád dolaru není v jejím zájmu.

*Květa PohlhammerLauterbachová: Hroby s nápisy, kde vidíte, že se nejdéle dožila matka a že tři její synové a manžel padli na frontě, najdete po celé Evropě, jen se vydat pěšky na cestu. Koneckonců na prosperitě poválečného Německa a obnově Sovětského svazu mají zásluhu především ženy, jejichž muži padli na frontách II. světové války. Dnešní majetek se rozmnožuje bez přičinění lidské práce. Míra zisku klesá, místo ní stoupá renta těch, kteří nikdy nepracovali, pracovat nemusí a nebudou muset. Co bude asi chtít šéf NATO JensStoltenberg při blízké návštěvě v Praze? Jeho bývalý kolega, Anders Fogh Rasmussen, kterého právě Stolberg vystřídal ve funkci generálního tajemníka NATO, dostal po ukončení své mise teplé místečko. Hádejte kde? Asi se budete divit: U Goldman Sachs. Která banka bude asi zbrojní úvěry ve státech bývalé východní Evropy financovat?

*Manažerem se člověk rodí, nikoliv stává. 80 % manažerů velkých německých podniků se rekrutuje ze 3% elitní nejbohatší vrstvy obyvatel Německa. Nikoliv ti nejlepší a nejnadanější.

*Daniel Veselý: Sektářský konflikt v Sýrii, který dosud „vyrobil“ osm milionů uprchlíků. Okupace Iráku vysídlila více než 4 miliony osob, z nichž dva miliony opustily Irák. I tito lidé byli nuceni uprchnout ze své země, na jejíž okupaci se podílela též Armáda ČR. V důsledku nelegálního vpádu mohlo zahynout milion Iráčanů a podle slov samotného prezidenta Baracka Obamy kriminální aktivity jeho předchůdce vedly k vytvoření podmínek pro vznik a rozmach Islámského státu, před nímž prchají celé masy nešťastníků. Dokonce i Pentagon předpovídal, že americká podpora pro syrské rebely bojující proti syrské vládě povede k vytvoření něčeho takového, jako je Islámský stát. Není vůbec bez zajímavosti, že se tyto informace díky silné mediální cloně jen stěží proderou na světlo boží.Na okupaci Afghánistánu se AČR podílí dodnes, a česká armáda tedy na jejich utrpení nese svůj díl viny.

*Zdeněk Zbořil: Ve Spojených státech o válce proti terorismu de facto rozhoduje šest lidí z Pentagonu a šest lidí ze CIA a prezident do toho nemá co mluvit, svědčí o tom, že tu existuje skupina s přístupem ke zbraním hromadného ničení, která se domnívá, že rozhoduje o tom, kde se jaký konflikt povede.

*Je dobře, že svět řídí moudří Židé a demokratické USA, a ne Češi. Ti by měli klečet před Schwarzenbergem, pravil bulvárník Pavel Novotný. Tenhle moudrý Žid Bernard-HenriLévy, který je tak strašně moudrý, že ho plátek The Jerusalem Post zařadil na 45. místo nejmoudřejších Židů na světě a plátek The Boston Globe o něm napsal, že je nejmoudřejší intoš ve Francii, „budoval demokracii“ ledaskde, také v Sýrii a také burácel na Majdanu. Tady je o tom moudrém Židovi článek. Je to i s obrázky: moudrý Žid s islamisty v Libyi, moudrý Žid s islamisty v Sýrii, moudrý Žid s Porošenkem, atd.

*Jan Schneider: Mnozí láteří a řeční o Schengenu. Upřímně řečeno, brala mě hrůza, když starý Dienstbier s Genscherem stříhali v roce 1990 ploty na „zelené hranici“. Mně nevadily. Vždy jsem chtěl důstojně chodit přes přechody, a ne se plazit s kontrabandem borůvčím. Již tehdy i mnoho z nás nových, kteří jsme přišli do bezpečnostního aparátu, mělo z toho totálně zbytečného ideologického aktu nedobrý pocit. Vždyť sousedé mezi svými pozemky také nebourají plůtky! Když chtějí na návštěvu, jdou k brance a zazvoní!

*Jan Keller: A co se týče Islámského státu, velice by mě zajímalo, kdo od něho odebírá ropu a kdo mu dodává zbraně. Kdybychom to věděli, věděli bychom, kdo nás ohrožuje nejvíce.

*Miloš Zeman se tím zřejmě zmást nedá, což plyne třeba z bonmotu, utrouseného v hovorech pro bulvár: Když jsem před léty četl, že následkem globálního oteplování mohou Evropu zaplavit invazivní subtropické druhy, měl jsem za to, že jde o rostliny!

*Veselý: Spojené státy se od roku 2002 angažují v takzvané bezpilotní kampani, v jejímž rámci bylo při 620 náletech v Pákistánu, Jemenu, Somálsku a Afghánistánu dosud usmrceno až 5460 osob, včetně nejméně 1106 civilistů. Za této situace přichází Pentagon s prohlášením, že stávající počet bezpilotních misí, jichž se provádí 65 denně, bude v několika letech zvýšen na 90 za den, s tím, že se na nich budou podílet soukromí kontraktoři. Bílý dům hodlá tyto průzkumné drony nasadit v horkých globálních oblastech, jako jsou Ukrajina, Irák, Sýrie, Jihočínské moře a sever Afriky, a zároveň míní rozšířit kapacitu pro smrtonosné bezpilotní útoky. Pentagon trvá na tom, že za jakékoli konkrétní nálety v Jemenu není odpovědný, což asi znamená, že i když dodává bomby i létající tankery a vybírá cíle k útokům, mrtví civilisté s tím jaksi vůbec nesouvisejí.

*Akce 911 neboli Ground Zero. Aby administrativa mohla problém řešit, musela ho nejdříve vytvořit.

*Tereza: Mimochodem, třeba pohled na Michaila Saakašviliho, jak v Oděse vyhlašuje vlastní republiku, by mohl být opravdu náramný…

*Je zvláštní, že všichni ti evropští bojovníci proti islámu bojují proti islámu jako takovému, ale nikoli už proti příčinám, které k nám ty vlny muslimů ženou…

*James Beeland „Jim“ Rogers (1942). Americký podnikatel, investor a spisovatel aktuálně sídlící v Singapuru. Vystudoval historii na Yaleově univerzitě a doktorát z filozofie, politiky a ekonomie získal na britském Oxfordu. Je šéfem Rogers Holdings a Beeland Interests Inc., spoluzakládal QuantumFund a stál u zrodu Rogers International Commodities Index (RICI): Asijský trh je mnohem větší, čítá tři miliardy lidí. Počet obyvatel USA a Evropy těsně přesahuje jednu miliardu. Pro Rusko je lepší být se třemi miliardami věřitelů než s miliardou dlužníků. Pokud bych měl vložit všechny své peníze do jednoho místa, pak by to byla Severní Korea. Korejská lidově demokratická republika je dnes totiž tím, čím byla Čína v 80. letech minulého století. Kim Čong-un má švýcarské školy, ví, jak žije svět kolem. Dnes je v Severní Koreji 53 obchodních zón, Rusko jim slíbilo zmodernizovat železnici. V zemi existuje střední třída i černý trh, což znamená, že lidé chápou, že se mohou mít lépe. A co víc, dnes lze do KLDR podniknout dokonce i výlet na kole – ještě před třemi lety by něco takového nebylo myslitelné. Mám ale americké občanství, a tak tam, bohužel, investovat nemohu. V jednom z rozhovorů jste říkal, že je třeba investovat v zemích, ve kterých právě skončila občanská válka. Máte v zorném poli nějakou takovou? Lze to vysvětlit historickou zkušeností. Když přijdete do země těsně po válce, tak tam nevydělá jen naprostý hlupák. Všechno je levné a lidé kolem jsou demoralizovaní. Rád bych našel zemi, kde právě skončila občanská válka. Teoreticky by to mohlo platit pro Egypt, ale obecně bych se nerad nějak montoval do Blízkého východu nebo Ukrajiny, a to dokonce i kdyby tam vše opravdu utichlo. V Evropě občanské války budou, ale později. A tak je zatím nejlepší investovat do Asie a Ruska.

*Stalin po podepsání Mnichovské dohody nabídl českému vedení pomoc v obraně státu proti Hitlerovi. Byl odmítnut. „Nemůžu být větší patriot než oni sami,“ řekl tehdy. Po smrti Stalina bylo jeho jméno očerněno, jeho osobnost démonizována, všichni tomu uvěřili a všem to vyhovovalo.Dávají nám lživé informace a my si máme vybrat pravdu ze dvou lží. Co je lepší? Komunismus nebo kapitalismus, pravicový nebo levicový prezident, islám nebo křesťanství, Rus nebo Američan, demokracie nebo totalita? Tak žijeme už od doby egyptských faraonů, kdy jen jejich služebníci znali pravdu o světě a manipulovali celým národem. Od té doby se nic nezměnilo.

*Chci ignorovat fakt, že miláček médií má jména Hussein a Obama, když hlavní panáci Nového Světového Řádu pro válku proti terorismu byli Hussein a Osama. Chci být jenom prostý občan a přijmout za své verše Jacksona Browna: „Budu šťastný idiot pachtící se pro bankovku“.

*Už neexistuje ani Žid, ani Řek… protože všichni jsme sjednoceni v Kristu. Když jste křesťanem, na pasech nezáleží. Křesťani jsou spojeni navzájem vodou křestu a nikoliv nějakou náhodnou státní příslušnosti. V Kristu neexistuje ani východ, ani západ. Paradoxně, bez imigrace by v Británii už skoro žádní křesťané nebyli.

*Existuje nějaký zákon, který církvi ukládá, aby se chovala tak stupidně?

*Jiří Jírovec: Jestliže ohrnujeme nos nad Afričany, kteří věří na čarodějnictví, tedy witchcraft, tak si připomeňme, že i naše katolická církev má svoje certifikované vymýtače ďábla. Katolická církev má svoje šamanské rituály. Mění třeba normální vodu na svěcenou, kterou lze použít třeba pro pokropení zbraní, aby lépe zabíjely ty hajzly na druhé straně, tunely, aby lépe tunelovaly a lékařské přístroje, aby tak nějak lépe a radostněji pracovaly.

*Generál William Boylkin při leteckém fotografování Mogadiša zachytil i obličej samotného Satana, což ho přesvědčilo, že jeho Bůh je silnější než zlé božstvo protivníka.

*Chaucer: Vy si, pitomci, nechte víru, my si zase necháme peníze.

*Gibbon: Různé formy uctívání boha, které převažovaly v době římské, byly všechny považovány lidmi za stejně dobré, filosofy za stejně falešné a úředníky za stejně užitečné.

*Baptistický kazatel Charles Stanley, jehož kázání sledují miliony lidí: Je naší povinností všemožně napomáhat válečnému úsilí. Bůh vede boj s lidmi, kteří se mu staví na odpor, kteří bojují proti němu a jeho stoupencům. Muslimové se množí jako králíci a utírají si zadek špatnou rukou. Židé mají ve vousech vši.

*Ostatně, docela by mě zajímalo, co by se stalo, kdyby Miloš Zeman zvracel na banketu, jako se to stalo Georgi Bushovi na státním banketu, který pořádal japonský ministerský předseda.

*Po Marii Gajdarové, která už pracuje pro Michaila Saakašviliho v Oděse, na Ukrajinu míří další tvář ruské opozice -Ksenija Sobčaková vstupuje do služeb vládce Dněpropetrovska Ihora Kolomojského.

*Žhavý kandidát na amerického prezidenta Donald Trump má za to, že Ukrajina je „věc Evropy“. A pokud se prý ocitne v NATO, tak to bude skvělé, pokud ale zůstane mimo, tak to bude ještě lepší.

*Obama se chlubil během projevu k Íránu: „Objednal jsem vojenskou akci v sedmi zemích.“ Pokud by někdo jiný ze světových vůdců – například Vladimir Putin – učinil toto tvrzení, slyšeli bychom požadavky, aby ho předvedli před mezinárodní soud jako válečného zločince, poukázal Parry.

*Paul Craig Roberts, duchovní otec hospodářských reforem za vlády Ronalda Reagana, řekl: „Koupili jsme si většinu bývalé sovětské říše. Ty vlády ovládáme, vlastníme. A pravděpodobně vlastníme i Českou republiku.

*Madeleine Albrightová: „My jsme nepostradatelný národ.“

*Spencerová: Zprávy o dohodě mezi Ruskem a Německem o dalším navyšování kapacity plynovodu Nordstream, což – nejspíš i s francouzskou účastí – promění Německo v plynový hub Evropy a většina členských států EU se tak kromě závislosti na ruském zemním plynu stane energeticky závislými navíc i na Německu.

*V knize z roku 1549 „Rozprava o dobrovolném otroctví“ napsal Étienne de la Boétie: „Stále jim totiž umožňujeme, aby si brali to, co jim nenáleží. Vládnou nám, protože je platíme a platíme je, protože nám vládnou.“

*Einsteinova definice šílenství: (Evropa) dělá pořád totéž znovu a znovu a doufá, že výsledek bude jiný.

*Někteří lidé jsou už tak inteligentní, že se k ničemu nehodí.

*V totalitě bylo povinností pracovat. Dnes není povinnost kohokoli zaměstnat.

*Bez péče a patřičného dozoru sám od sebe vyroste jen plevel.

*Vyskakovat lze jen tak vysoko, jak zedníci udělali strop.

*Feuchtwanger: Kámen padá na hrnek, běda hrnku. Hrnek padá na kámen, běda hrnku. Vždycky běda hrnku.

*Jírovec: Hlupáků bylo v našich zemích vždycky dost, a tak není divu, že po roce 1989 obsadili čelní pozice.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
petr
petr
31. 8. 2015 8:02

Skvělá práce. Díky. Některé citace by se mohly tesat.

J. Hruška
J. Hruška
31. 8. 2015 8:39

Teda otevřít blisty, to chce opravdu silný žaludek.

hudryper
hudryper
31. 8. 2015 8:42

Díky pane Kadubec. Zejména citáty v první polovině článku byly cenné.Jednak jsou u nich jména českých výtečníků,kteří se živí trapnou propagandou,jednak proto,že důsledným ignorováním mainstreamových sdělovadel si je člověk prostě nepřečte. Jejich výběrem a zveřejněním chráníte
vlastně duševní zdraví podobných antipropagandistických ignorantů,kteří se nemusí rozčilovat
stupidní nalejvárnou ,ale zůstanou informováni o těch,kdo tomu slouží.

Neználek
Neználek
31. 8. 2015 10:39

J. Hruška napsal

Teda otevřít blisty, to chce opravdu silný žaludek.

To je taky důvod, proč to oba agenti po sobě nikdy nečtou.

niky
niky
31. 8. 2015 11:48

Jenom blázen čte blicí listy……

Dolmen
Dolmen
31. 8. 2015 17:58

Řadit výpotky KD z Blicích listů mezi perličky, je dosti odvážné…., vždyť se jedná o pouhý kontinuální chrchel.

Amenre
Amenre
1. 9. 2015 14:27

Mě se, kromě výblitků z Blicích Listů a mainstereemu, líbí takové ty opravdu informační perličky.
Třetinové vylidnění Litvy a Lotyšska za posledních 25 let ?
Soběstačnost s vepřovým masem klesla pod 50% ?
Atd, atd.