Falešná hra na svědomí a vylhaný dědičný hřích

Ano, vzdělávat se je nám všem jistě k užitku. Teprve pak si uvědomíme příčiny jevů přírody a činů lidí kolem nás, včetně vysvětlení toho, proč se co na světě děje. Najdeme i důvody událostí, které se nám líbit mohou a také vůbec nemusí. Také možná pochopíme otázku, co vlastně jsou pojmy kolektivní viny a kolektivního studu, anebo kdy je něco pravda a kdy je to jen podstrčený klam, aby se lidé cítili vinni a povinni za něco, co nespáchali.

Uvedu příklad: Existuje velmi protivná manýra různých manipulátorů z řad politiků, prelátů církví, mediálních propagandistů, internetových trollů a vůbec – nejen těch. Dokonce se té manýry dočkáváme i od elitních vědců, filozofů a spisovatelů, kterých by si jinak člověk mohl občas i vážit, jako charakterů čistých. A oč tedy vlastně jde?

Inu, je to jejich snaha hrát si na svědomí národa. Hrát si na svědomí nás ostatních lidí a budit v nás pocity viny, kterou nemáme. Viny, jež u nás reálně neexistuje a nikdy neexistovala a pokud vůbec někdy existovala, naše vina to nebyla. Vždyť jaké je to (například) provinění, odmítat vetřelce placené cizáky, jejich tajnými službami a kriminálními kolaborantskými agenty? Jaké je to provinění, žádat před dobrým zákonem rovnost práv i povinností pro všechny a k tomu sociální spravedlnost?

Není pro nás všechny ponižující, když jinak občansky čestná spisovatelka požaduje na spoluobčanech, aby namísto odporu a nesouhlasu s názory některých jedinců nebo s rozhodnutími vlastní vlády, jsme cítili za jejich činy stud, jestliže například nikoho ani v té vládě jsme v posledních volbách nevolili? To pak už totiž není jen apel na naši snášenlivost a morálku, to je jen falešná, prolhaná a pokrytecká politika.

Proč to ti „veřejní žalobci“ našich neexistujících vin vlastně dělají? Jaký je motiv jejich psycho-manipulace, kterou na nás zkoušejí? Proč svými veřejnými řečmi připisují druhým lidem nějaké „dědičné“ hříchy z minulosti? Hříchy, které jsou jenom projekcí vlastních pocitů těchto „žalobců svědomí“ do životů lidí ostatních? A co je na tom všem to nejsmutnější? Že některé ty hloupé a pseudo-humanitární řečičky jsou občas i vedeny v ušlechtilé snaze o nápravu věcí veřejných.

Ano, je proto užitečné, uvědomit si, kdo a proč se opovažuje dávat lidem vinu za činy, které nespáchali. Je užitečné vědět, že tuto manipulaci s myslí druhých ti myšlenkoví šamani provádějí proto, aby vyvoláním pocitu viny v nás, viny která neexistuje, docílili naší větší vystrašenosti a poslušnosti a našeho ještě těžšího ideologického a ekonomického poddanství. Vždyť je přece známo: Jenom ten, kdo se cítí za něco vinen, nejen není svoboden, ale naopak se cítí nesvobodně povinen. Povinen ještě pokorněji poslouchat panstvo, robotovat a hlavně – nereptat.

Vždyť je to tak jednoduché a klidně postačí, jenom si věc promyslet: Každý má zodpovědnost i vinu jen za takové činy, k nimž mu byla od života udělena přirozeným právem moc. Proto rodiče mají zodpovědnost jen za své malé děti, protože k rozhodování o nich mají pravomoc. Manažer má zodpovědnost jen za důsledky příkazů podřízeným, protože k výkonu té funkce i on pravomoc obdržel. Podobně též, pokud měl někdo kdysi pravomoc jen zvonit na náměstí klíči, pak má také logicky zodpovědnost jenom za to, že těmi klíči tehdy zazvonil – a nic víc. A proč? Protože tím, že na náměstí tehdy zazvonil, tak tím i ty jeho pravomoci v následující minutě skončily.

Pokud však někdo volbami zvolený dostal pravomoci na čtyři roky libovolně měnit zákony, podepisovat špatné mezinárodní smlouvy, umožnit rozkradení státu a ustanovit zavázání všech občanů k povinnostem, které ty občany následně poškodily, pak nese za to zodpovědnost a vinu jenom on, protože pro takové změny v Parlamentu právě jen on také hlasoval a patřičné listiny podepsal. Nu a jestliže tím své někdejší voliče následně i trestně poškodil, pak za to nese svou trestní vinu zas jen on a nikoliv ti, kteří jej kdysi v dobré víře zvolili.

Tak vida! A máme tu hned aktuální otázku: Mají dnes ti někdejší voliči také právo kdykoliv z funkce odvolat provinilého zastupitele nebo podjatého soudce, pokud bude jasná jeho vina při výkonu pravomocí jemu svěřených? Inu, vůbec nemají. A proč? Protože si právě každý ten zastupitel, soudce nebo ústavní činitel spolu s dalšími jemu podobnými kolegy, souběžně s tím i nenápadně zařídil a prohlasoval jak svou budoucí nepostižitelnost, tak i svou neodvolatelnost – a my občané jsme ten podraz v dobré víře v jeho poctivost – politicky zaspali.

Takže můžeme ještě mluvit o demokracii bez přívlastků, anebo bychom si měli konečně uvědomit, že nám sem někdo už pěkných pár let soustavně podsunoval jen pouhou hru na demokracii – a navíc a opět jako vždycky v dějinách – i se všemi možnými nomenklaturními výjimkami jen pro ty chytré „podsunovače“? Jak je vidět, základní otázkou pro občana v každém politickém režimu proto je: Vědět, jestli ještě v demokracii žije, anebo jestli se už jenom nachází v prolhaném divadle toho jména. V divadle, které je ve skutečnosti špatně skrývanou totalitou, kdy ve funkcích politiků se právě proto tak úspěšně uplatňují už i herci z šantánů.

Jak to tedy vypadá, stále existují mnohé a zajímavé problémy k naší úvaze. A také i k úvaze, proč je tolik žádoucí politicky se vzdělávat a čerpat poučení nejen z informací vlastních, ale i ze zkušeností lidí kolem nás. Je také užitečné různým těm mravokárcům a ředitelům zeměkoule ve veřejném politickém prostoru občas velmi zblízka do těch jejich růžových oušek zakřičet: Vážení nevážení soudci hodnot české politiky, nehrajte si na svědomí a zpovědníky národa, když vlastních vin na svém hrbu máte sami víc než dost! Vzdělávejte se proto rovněž i vy sami zejména ve vlastní pokoře a skromnosti!

Nu a zbývá už jen otázečka poslední: Pomůže jim i nám taková důrazná domluva, anebo je při tom domlouvání lepší, mít pro ně v ruce za zády ještě pořádný zákonný bič? Zdá se, že rozhodně se to vyplatí, čas od času jim i ten bič důrazně a zblízka před nos ukázat a také, někdy jím ty podvodníky a provinilce po jejich služebních nožičkách i pořádně prásknout. A hned by tu byla demokracie, jak má být.

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
petr
petr
31. 8. 2015 8:17

Většina těch, kteří kážou o dědičném hříchů zapomíná na sedm smrtelných hříchů:
Pýcha (superbia) ovládá Lucifer,
Lakota (avaritia) – Mamon,
Závist (invidia) – Leviatan,
Hněv (ira) – Satan,
Smilstvo (luxuries) – Asmodeus,
Obžerství – nestřídmost (gula) – Belzebub
Lenost (acedia) – Belfegor.

Sio
Sio
31. 8. 2015 10:39

: Trefil jste hřebík na hlavičku. Občas se masochisticky podívám na BL a žasnu nad drzostí autorů, kteří jsou přesvědčeni, že mohou známkovat český národ. Oni jsou snad opravdu přesvědčeni, že jsou nějakou intelektuální elitou, která píše pro nedovzdělané pitomce.

Sasin
Sasin
31. 8. 2015 12:38

V psychopatickém systému se u moci usadí psychopatická sedlina. Na to není potřeba tolik slov. Heh

fajt
fajt
1. 9. 2015 5:24

http://www.novinky.cz/krimi/379159-za-schvalovani-atentatu-na-ceske-vojaky-dostal-komunista-podminku.html – koloniální justice v plné palbě, už se to tady rozebíralo, takže ve zkratce, žádná trestní skutková podstata nebyla naplněna, evidentní msta za názor – už tak je potrestaný dost, vyhozen z práce a komunisté ho ostrakizovali a vyloučili ze svých kapitalistických řad…

„Rozsudek přijímám,“ prohlásil Kesudis u soudu. „Neodvolal jsem se, protože bych nemohl sehnat práci. Nemám čas běhat po soudech,“ dodal Kesudis, který jinak rozsudek komentovat odmítl – a to je dnešní čezko, koloniální panství, kde platí právo silnějšího. ..

peter.
1. 9. 2015 6:35

Včera(31.8.2015)sa na Slovensku zišla bezpečnostná rada štátu aby prejednala problémy súvisiace s imigračnou vlnou.Po jej ukončení,na tlačovej besede podal R.Fico informáciu týkajúcu sa záverov BR štátu a vyslovil oficiálny postoj vlády SR k riešeniu migračnej krízy na Slovensku a v Európe. :
http://medzicas.sk/tlacova-beseda-po-zasadnuti-bezpecnostnej-rady-statu/

peter.
1. 9. 2015 6:51

peter. napsal

Včera(31.8.2015)sa na Slovensku zišla bezpečnostná rada štátu aby prejednala problémy súvisiace s imigračnou vlnou.Po jej ukončení,na tlačovej besede podal R.Fico informáciu týkajúcu sa záverov BR štátu a vyslovil oficiálny postoj vlády SR k riešeniu migračnej krízy na Slovensku a v Európe. :
http://medzicas.sk/tlacova-beseda-po-zasadnuti-bezpecnostnej-rady-statu/

Možno očakávať,že vzhľadom na blížiace sa parlamentné voľby(už o 6 mesiacov)sa protiimigračné postoje strán naprieč politickým spektrom budú vyhrocovať.

lomikel
lomikel
1. 9. 2015 7:55

aplikovana multikulty&imigracni agenda: http://www.nwoo.org/2015/08/31/paul-weston-hrozi-genocida-bile-rasy/ Britský politik ve svém 5 ti minutovém komentáři z listopadu 2013 upozorňuje na to, že v Londýně se již stala bílá populace menšinou a upozorňuje, že pokud se nezmění trend, tak to bude mít katastrofální důsledky pro bílou populaci Británie. Co je rasistického na požadavku, aby byli přistěhovalci přemístěni zpět do zemí svého původu za účelem zachování vlastního národa a kultury, ptá se Paul Weston, který je samozřejmě označován za rasistu. — z diskuse pod clankem: Tohle je labutí píseň. Mladá generace byla vychována tak, aby se zničila, střední generace s tím nechce nic dělat, tzv.… Číst vice »

lomikel
lomikel
1. 9. 2015 7:58

http://www.nwoo.org/2015/08/31/kdo-ma-prospech-z-evropske-imigrantske-krize/ 1.Americké židovské noviny The Forward, zvané též The Jewish Daily Forward, přinášejí titulek: Židé, spojte se v prosazování imigrační reformy. Je to v našem strategickém zájmu. 2.Bývalý francouzský židovský president Sarkozy se nechal slyšet, že pokud se Francouzi nebudou křížit s jinými rasami dobrovolně, bude se republika muset uchýlit k násilnějším prostředkům. 3.Barbara Lerner Spectre, židovská Američanka žijící nyní ve Švédsku, ředitelka Evropského institutu pro židovské studie, Paideia, který vzdělává desítky osob z desítek zemí pro vůdčí pozice v obnově židovské kultury v Evropě, praví: „Mám za to, že v Evropě znovu ožívá antisemitismus, protože Evropa se doposud nenaučila… Číst vice »

lomikel
lomikel
1. 9. 2015 8:49

vsimli jste si jak se posunul diskurs ohledne imigrace ? jak i lide kteri jou komformni k systemu ( rozumen atlatntickemu systemu rizenemu skrze usa) se zacinaji stavet proti rizene migraci a multikulty. rekl byh ze na tomhle se da protnou zajmy hodne velej skupiny piid kteri se jinak neshodnou na nicem. dobre.

lomikel
lomikel
1. 9. 2015 8:50

i zde na OM se diskuse sklidnila :)

merlin
merlin
1. 9. 2015 11:32

skvěle napsáno

Sio
Sio
1. 9. 2015 16:52

lomikel napsal aplikovana multikulty&imigracni agenda: http://www.nwoo.org/2015/08/31/paul-weston-hrozi-genocida-bile-rasy/ Britský politik ve svém 5 ti minutovém komentáři z listopadu 2013 upozorňuje na to, že v Londýně se již stala bílá populace menšinou a upozorňuje, že pokud se nezmění trend, tak to bude mít katastrofální důsledky pro bílou populaci Británie.Co je rasistického na požadavku, aby byli přistěhovalci přemístěni zpět do zemí svého původu za účelem zachování vlastního národa a kultury, ptá se Paul Weston, který je samozřejmě označován za rasistu. — z diskuse pod clankem: Tohle je labutí píseň. Mladá generace byla vychována tak, aby se zničila, střední generace s tím nechce nic dělat,… Číst vice »

Sio
Sio
1. 9. 2015 16:53

Čulík se nebude stačit divit.

Sio
Sio
1. 9. 2015 16:56
Magnus Maximus
Magnus Maximus
1. 9. 2015 16:57

2.Bývalý francouzský židovský president Sarkozy se nechal slyšet, že pokud se Francouzi nebudou křížit s jinými rasami dobrovolně, bude se republika muset uchýlit k násilnějším prostředkům.
To jako že Francouzi budou muset povinně souložit s černoškami a bělošky zase s černochy ? To by mě zajímalo, jakými nátlakovými prostředky by toho chtěli dosáhnout ?

Alena
Alena
1. 9. 2015 17:56

Magnus Maximus napsal

2.Bývalý francouzský židovský president Sarkozy se nechal slyšet, že pokud se Francouzi nebudou křížit s jinými rasami dobrovolně, bude se republika muset uchýlit k násilnějším prostředkům.
To jako že Francouzi budou muset povinně souložit s černoškami a bělošky zase s černochy ? To by mě zajímalo, jakými nátlakovými prostředky by toho chtěli dosáhnout ?

a pak že multi kulti je levicový projekt. Místo toho, aby souložili s jinými rasami, tak se separují. To musilo Sarkozyho rozčílit. Že by šel příkladem?

peter.
1. 9. 2015 17:56

Pozerám sa na správy v tv z Maďarska a z pražského nádražia.Mám z toho zlý pocit najmä ak si uvedomím,že“lodi dál plují“ po Stredozemnom mori a nevidno široko – ďaleko nikoho,kto by to chcel zastaviť.Domov sa tí utečenci nevrátia,hromadia sa na trase Grécko-Macedónsko-Srbsko-Maďarsko-Česko -vytúžený západ.Pri takomto tempe tento proces začne onedlho naberať zpätný chod a až potom uvidíme čo to vlastne ten imigrantský problém je.Všelijaké tie schôzky ako Višegrádska štvorka,alebo jednania v Bruseli sú len divadlom,ktoré má ľuďom ukázať,že niečo tí politici proti tomu robia.Nič sa nedá robiť,lebo po 1 -neexistuje politická vôľa k nejakému riešeniu 2 -už je aj… Číst vice »

Alena
Alena
1. 9. 2015 18:00

peter. napsal Pozerám sa na správy v tv z Maďarska a z pražského nádražia.Mám z toho zlý pocit najmä ak si uvedomím,že“lodi dál plují“ po Stredozemnom mori a nevidno široko – ďaleko nikoho,kto by to chcel zastaviť.Domov sa tí utečenci nevrátia,hromadia sa na trase Grécko-Macedónsko-Srbsko-Maďarsko-Česko -vytúžený západ.Pri takomto tempe tento proces začne onedlho naberať zpätný chod a až potom uvidíme čo to vlastne ten imigrantský problém je.Všelijaké tie schôzky ako Višegrádska štvorka,alebo jednania v Bruseli sú len divadlom,ktoré má ľuďom ukázať,že niečo tí politici proti tomu robia.Nič sa nedá robiť,lebo po 1 -neexistuje politická vôľa k nejakému riešeniu 2 -už… Číst vice »

peter.
1. 9. 2015 18:24

Alena napsal
proč zlý pocit, pane Peter, radujme se, veselme, se, budujeme nový svět

No,tak dobre.Ale keď bude zle,radi privítame Čechov na Slovensku.U nás je pekne,neprišli by ste ku cudzím ale k rodine a nám žiadny masívny prílev imigrantov nehrozí,lebo sme pre nich príliš chudobní,sme zatiaľ mimo trasy a náš premiér nám sľúbil,že nás pred nimi ochráni.

Alena
Alena
1. 9. 2015 18:40

na dobrou noc dobrá zpráva. Je kam prchnout. Díky, Peter!

peter.
1. 9. 2015 18:58

Alena napsal

na dobrou noc dobrá zpráva. Je kam prchnout. Díky, Peter!

Niet za čo! Uvidíte,ako sa nám potom zvýši natalita.To budú také fukoty až sa hory budú zelenať!A keď nás bude dosť,tak votrelcov z Čiech a Moravy vyženieme a vytvoríme III.ČSSR a hotovo!

fajt
fajt
1. 9. 2015 19:15

peter. napsal
Niet za čo! Uvidíte,ako sa nám potom zvýši natalita.To budú také fukoty až sa hory budú zelenať!A keď nás bude dosť,tak votrelcov z Čiech a Moravy vyženieme a vytvoríme III.ČSSR a hotovo!

rodilý čech ( všechno okolo Práglu ) by na Slovensku nepřežil ani týden – snad v Bratislavě by se o to mohl pokusit, ale východ by rozhodně nedal. ..)

peter.
1. 9. 2015 19:31

fajt napsal
ale východ by rozhodně nedal. ..

A kam inde by išiel!U nás je čerstvý a zdravý vzduch.A v Prahe až tak čerstvo za rok za dva nebude.Najmä v prostriedkoch MHD,takto v lete keď je vonku 36 nad nulou ako dnes u nás.A nezaprší a nezaprší!!!

fajt
fajt
1. 9. 2015 19:49

peter. napsal A kam inde by išiel!U nás je čerstvý a zdravý vzduch.A v Prahe až tak čerstvo za rok za dva nebude.Najmä v prostriedkoch MHD,takto v lete keď je vonku 36 nad nulou ako dnes u nás.A nezaprší a nezaprší!!! rodilý pražák vám nikam nepůjde, jak ten nevidí hradčana, tak je hned celý nesvůj, socka je pro náplavy a pro multikulti, voni jezdí ve svých esuvéčkách i na pivíčko či kapučínko, zapne klímu a pingl mu donese nějakou exotiku vod kila vejš až na zaprděnou koženou sedačku, pařák venku je jenom pro chudý a když začne z vrchu kropit,… Číst vice »

Sio
Sio
1. 9. 2015 20:24

peter. napsal
No,tak dobre.Ale keď bude zle,radi privítame Čechov na Slovensku.U nás je pekne,neprišli by ste ku cudzím ale k rodine a nám žiadny masívny prílev imigrantov nehrozí,lebo sme pre nich príliš chudobní,sme zatiaľ mimo trasy a náš premiér nám sľúbil,že nás pred nimi ochráni.

A všichni se sejdeme v Rusku, pane bratře. Jen ten průjezd Ukrajinou bude nepříjemný.

peter.
1. 9. 2015 21:08

Sio napsal A všichni se sejdeme v Rusku, pane bratře. Jen ten průjezd Ukrajinou bude nepříjemný. No.Ja sa už nechystám nikam,ani do Ruska.Ale inak pre mladých to nie je až taký zlý nápad.Niekde som čítal,aké podmienky núka ruská vláda rodinám utečencov z Ukrajiny ak sa usídlia v niektorom zo sibírskych miest ako napr.Omsk,Novosibirsk a pod.Mestá sú to krásne,moderné a čisté.Kultúrne a športové vyžitie je tam zabezpečená na tej najvyššej úrovni a všade naokolo prekrásna príroda.Novoosídlenci dostanú po príchode okrem bytu aj dosť vysoký finančný príspevok a samozrejme dobre platenú prácu.Určite je tam pre mladých ľudí prívetivejšie a bezpečnejšie ako dnes… Číst vice »

Sio
Sio
1. 9. 2015 22:07

No, já jen, kdyby tam potřebovali dočasně překladatele. :-)