Perličky z tisku za únor 2016

*Blisty citují Amnesty International: Rusko páchá nejneslýchanější válečné zločiny.

*Martin C. Putna: Co je dneska Rusko? Autoritářský, antidemokratický režim. Pravoslaví reprezentuje největší kágébácký hajzl Kirill spojený s druhým kágébáckým hajzlem Putinem. To je současné Rusko a nechápu, co pozitivního tam chceme hledat.

*Boris Cvek: Putinovská propaganda si taky může říkat, co chce, fakta nebo konsistence v tomto východním způsobu myšlení nehrají žádnou roli.

*Jsou lidé, kteří v této (ruské) propagandě – v tomto, to není ani propaganda, v tomto bahně, protože je to bahno, a ještě smrduté navíc – vidí něco, co vidí prase v tom bahně, které je pro to prase přirozeným prostředím pro život, existenci. Je jim v něm dobře. Tíhnou zcela přirozeně k tomu, co je pro ně jejich rodné. A to rodné v tomto smyslu se spojuje s tím východním modelem civilizace. A zcela bez ironie, zcela bez jakéhokoli osočování, tito lidé patří na východ a žijou u nás. Řekl Mitrofanov. Opravdu to řekl.

*Mitrofanov: Bohužel i podle ruských údajů se stále každým rokem zvyšují počty lidí, kteří z Ruska emigrují. Sociálně jsou to nejlepší mozky, nejpodnikavější lidé, nejvzdělanější, mladí lidé. Úplnou demokracii si v Rusku asi není možné představit. Pro svět by bylo optimální, kdyby tam byl režim, který by nebyl tak expanzivní jako dnes. Byl schopen domluvy, dohody. Ovšem ruské dějiny nedávají materiál k tomu, aby tento stát v této podobě byl schopen něčeho takového. Jsem naprosto přesvědčen, že Putinova kremelská politika vede k záhubě Ruska. Nikoliv, že bude Rusko vzkvétat. Rusko je ve stavu bomby před výbuchem. Což Putin dobře ví. Proto se snaží to napětí ventilovat ven. Proto Ukrajina, Turecko a další, vysvětlil.

*Karel Dolejší: Jako první ovšem hrozí zkolabovat takové chronicky neefektivní ropné emiráty jako Venezuela či Rusko. Ale minimálně je jasné, že Rusko si již vybralo: Namísto do modernizace ekonomiky investuje do zbrojení a vytváří předpoklady pro další vojenskou expanzi do zahraničí. Írán je druhý takový případ usilující o vytvoření šíitského půlměsíce na území několika sousedních států, kde již vycvičil desítky tisíc ozbrojenců a posílá tam zbraně. Rusku dojdou peníze v horizontu 12 – 18 měsíců a proto teď hraje vabank, finanční situace Saúdské Arábie a tím spíše Bahrajnu je mnohem lepší.

*Martin Fendrych: Papež František na Kubě se objal nejen s Kirillem, ale de facto i s Vladimirem Putinem. Papež František nehází Rusy do jednoho saku. Touží po míru. Proto se sešel s Kirillem. Jistě ví, co je to za pracháče, jak žije, že je to Antifrantišek. Ale František neslouží Putinovi. Naopak. Je pro mír a úctu ke slabým. Což ukázal znovu i na Kubě, když zvolal: „Jsme bratři,“ a objal „neobjatelného“, úděsného Kirilla.

*Džamila: Patriarcha Kirill je Putinovým vyslancem na Západ. Setkání papeže Františka s ruským patriarchou zcela jistě posílilo prestiž a pozici Ruska nejen v očích milionů věřících, ale i na světové geopolitické scéně a dodatečně „posvětilo“ mezinárodní putinovskou politiku včetně vojenské agrese na Ukrajině a vyvražďování civilistů v Sýrii. Je smutné, že papež František svým upřímným úsilím o mír ve skutečnosti podporuje strůjce války, takže, papež je vlastně hlupák, který nepochopil, že s komunismem (Ruskem, Putinem…) se musí bojovat dodnes. Vstup Ruska do války na straně diktátora Bašára Asada, který má na rukou krev čtvrt milionu vlastních občanů. Musí prchat před bombami, které na ně shazuje putinovské Rusko.

*Libor Rouček: Můžeme se dostat do situace, a už jsme ji měli v minulosti, kdy jsme zažili různé diktátorské režimy. Vidíme takovou situaci i v Rusku za prezidenta Putina, který má podporu stále mezi 85 až 90 procenty, ale to neznamená, že se Rusko vyvíjí správným směrem. Naopak si myslím, že jde do slepé uličky.

*Kostelka: Já už si někdy připadám, že kdybychom neměli Rusko, neměli bychom se čeho bát.

*Je důležité si pamatovat, že ruská hrozba je od poloviny minulého století nejlépe prodávanou hrozbou Pentagonu nejen americkému Kongresu, ale i partnerům v NATO. Co by bez nás dělali?, řekl oficiální mluvčí Ministerstva obrany.

*Tomáš Halík: Potřebujeme intelektuální elity, které by měly spolupracovat s mocenskými elitami. Jinak se otevírají dveře barbarství, varoval teolog. Tyranie většiny není totéž jako demokracie. Jak víme, většina se většinou mýlí.

*Tomáš Halík: Jsem hluboce otřesen stavem české společnosti. Tomu, jak se některým demagogům včetně prezidenta republiky podařilo morálně zkazit klima v naší společnosti. Nicméně přiznal, že za své názory na migraci sklízí od lidí velkou nenávist. Každou hodinu dostávám neobyčejně sprosté a agresivní e-maily od lidí, kteří mě nikdy neviděli a určitě nečetli ani jednu knihu. Proklínají mě, přejí mi smrt. Prý je ale i tohle lepší než mít jejich obdiv. Kdyby mi tito lidé tleskali, tak to bych se zděsil. Ať tleskají Zemanovi, Klausovi a dalším, prohlásil.

*I po smrti je dáván za vzor Václav Havel, s kterým se výborně spolupracovalo Madeleine Albrightové, protože jak řekla v České televizi, zatelefonuje mu, co má udělat, a on to udělá.

*Přímá volba se ukazuje jako jedna z největších chyb, které se tento doslova ubohý národ dopustil, říká A. Mitrofanov.

*Empiricky pokládám za prokázané, že kdykoliv pan doktor Pehe cokoliv vyhlásí jako svou prognózu, dopadne to přesně naopak.

*Celé jméno, tituly a funkce Petra Fialy. „Prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M., bývalý ministr školství a rektor Masarykovy univerzity,“

*Korte – filolog, lingvista, buran buranovič, podnikatel, v parlamentu pohovořil prý i hebrejsky.

*Martin Hekrdla: Já jsem do této chvíle nikdy nikomu nepřál nic doopravdy zlého. Ale v případě tohoto darebáka svoji zdrženlivost dosmrtně vzdávám. Prezident republiky Miloš Zeman je vůl.

*Pane Dienstbiere, současný systém je založený na lžích humanitárních bombardérů a prolhaných pravdoláskařů. Jsme součástí zločinů amerického vražedného imperialismu, sdělil ministru pro lidská práva jeden z diskutujících. Na to v podstatě ani Dienstbier nereagoval, protože to prý nemělo smysl.

*Pane redaktore, „chudí“ se neříká. Musíte jim říkat „sociálně vyloučení“, to je neutrální, školil Dienstbier v přímém přenosu. David Borek se ve vysílání také ptal, proč ministr používá sousloví sociálně vyloučené lokality, proč neřekne chudí lidé? „Protože to je stigmatizující, zatímco sousloví sociální vyloučení je neutrální,“ zdůraznil sociální demokrat. Vyčetl tak moderátorovi, že dopředu oslabuje postavení určité skupiny lidí.

*S příchodem funkce a moci, která k ní náleží, se mažou rozdíly mezi pravicí a levicí a není tak poznat, kdo je demokrat sociální a kdo je demokrat občanský. Alespoň, že jsou oba demokraté.

*Karel Hvížďala: Karel Schwarzenberg vyšel z úplně zásadně jiného prostředí: Je to muž, který myslí v širším kontextu, zná historii, protože v ní na hradech a zámcích vyrostl a nemusel se nikdy kvůli své kariéře dopouštět nějakých prohřešků, protože se už jako kníže narodil. Takoví lidé jsou v politice důležití: nemusí se přetvařovat, lhát ani krást a ve světě mají automaticky velký respekt. (Karlovi se dostalo dobrého vychování, v němž dominovaly tradiční aristokratické ctnosti předků. Jeden z jeho pradědů, lancknecht Friedrich Schwarzenberg, dokonce prokoukl a proklel komunismus ještě dřív, než Marx stačil vydat svůj památný Manifest.)

*Ivan David: Dnes jsem poslouchal Český rozhlas – Radiožurnál, a dozvěděl jsem se, že Turecko je na naší straně, protože pomáhá bojovníkům za svobodu proti zločinnému Asadovi, zatímco Rusko Turecku překáží v zásobování těchto bojovníků, útočí na školy a nemocnice a to vše s cílem rozložit Evropskou unii přílivem uprchlíků. Atd. Atd.

*Nikdo soudný dnes už nemůže pochybovat o roli Turecka při podpoře teroristů, lhostejno, zda si říkají bojovníci za demokracii či bojovníci proti diktatuře.

*Ukrajinci jsou připraveni bojovat proti Rusům v Sýrii. Bitvami zakalené ukrajinské ozbrojené síly přijmou s radostí možnost střetu s ruskými silami.

*Ministr zahraničí Ukrajiny Pavel Klimkin prohlásil, že partnerství Ukrajiny a Turecka je úhelným kamenem bezpečnosti v Černém moři.

*Ještě v polovině prosince viceprezident Spojených Států Joe Biden pochválil turecké vojáky, že přinášejí mír do Iráku.

*Všichni, kdo poskytují podporu režimu syrského lídra Bašára Asada, páchají válečné zločiny, prohlásil turecký premiér Ahmet Davutoglu.

*Erdogan: Západ, Spojené státy, Rusko, Írán, Evropská unie a OSN už bohužel nestojí na ochraně lidských hodnot. Rusko využívá boj proti terorismu jako záminku pro brutální útok na umírněnou syrskou opozici. Obáváme se, že plameny války, pronásledující nevinné lidí, nikdy neuhasne.

*Podle francouzského ministra zahraničí Laurenta Fabiuse byla ofenzíva syrské armády proti obléhajícím teroristům brutální a torpéduje mírová úsilí. Je zřejmé, že francouzská politika – například před lety při svržení Muammara Kaddáfího v Libyi nebo i v uplynulých letech vůči Sýrii – často hraničí s psychiatrickou diagnózou.

*Senátor John McCain prohlásil, že Moskva změnila Sýrii ve střelnici pro ověření svých nových zbraní. Zapomněl, že USA mají ve světě takových střelnic přes 700, při tom některé na Blízkém a Středním Východě.

*Následující výčet deseti zemí, které nejvíce investují do své armády, byl sestaven na základě údajů mezinárodní organizace SIPRI (The Stockholm International Peace Research Institute): USA – 618,7 miliard USD, Čína – 171,4, Rusko – 84,9, Saúdská Arábie – 62,8, Francie – 62,3, Japonsko – 59,4, Velká Británie – 56,2, Německo – 49,3, Indie – 49,1, Brazílie – 36,2, Celkem – 1,250 miliard USD. V případě války Ruska se světem má Rusko proti USA výrazně omezené možnosti, protože je schopno více méně vést lokální válku na území Ruska, zatímco USA mohou, za pomoci a účasti NATO, vést válku prakticky na celém světě (a hlavně mimo území USA).

*Americká firma Textron Systems vyrábí tzv. kazetové bomby (cluster bombs) typu CBU – 105. Jde o zbraň, která je mezinárodní konvencí podepsanou 118 zeměmi světa zakázána. Nicméně ani USA, ani Saúdská Arábie tuto konvenci nepodepsaly. USA tak saúdskoarabské vládě prodávají tento typ bomb, které pak armáda této země používá k útokům na civilní cíle v Jemenu. Na zprávu Human Rights Watch upozorňuje internetový deník Alternet. Firma Textron Systems získala v roce 2013 od americké armády zakázku ve výši 641 milionů dolarů na dodávky těchto zbraní pro Saúdskou Arábii. USA jsou největším dodavatelem zbraní do této země, která v mnoha ohledech porušuje lidská práva. (Víte, že vámi zmíněné barelové bomby Američané poprvé použili ve Vietnamu?)

*Podle informací nezávislé americké organizace „Arms Control“ má Rusko okolo 7 700 jaderných hlavic, přičemž Spojené státy zůstávají pozadu – mají k dispozici 7 100 jednotek. Rovněž má Rusko podle hodnocení portálu Global Firepower téměř dvakrát více tanků oproti Americe – 15 398 proti 8 848.

*V prohlášení prezidenta Baracka Obamy bylo jako hlavní příčina tak značného zvýšení výdajů uvedeno „agresívní chování Ruska na periferii aliance“.

*Ashton Carter. Aby bylo jasno, armáda USA bude bojovat velmi odlišně, než v Iráku a Afghánistánu, nebo ve zbytku světa v dosud živé paměti. Budeme připraveni na vyspělé nepřátele v plném spektru. Při našem rozpočtu, našich plánech, našimi schopnostmi a našimi činy musíme předvést potenciálním nepřátelům, že pokud začnou válku, máme schopnost vyhrát.

*Americký historik a politolog Steven Cohen: Tohle se ještě nikdy nestalo. Za celé naše dějiny jsme ještě nikdy nerozmístili naše ozbrojené síly tak blízko k ruským hranicím. Za studené války končila naše vojenská přítomnost v Západním Berlíně. A dnes stojíme přímo u ruských hranic. To vše se dělá kvůli údajné ruské agresi. Ale kdo je ve skutečnosti agresorem? Rusko nepřesunulo svoji vojenskou techniku k hranicím NATO. Reakce Moskvy bude, podle Cohenova mínění, klidná a logická: prostě rozmístí své síly v blízkosti západních hranic. Vznikne situace, za které se těžké zbraně NATO a Ruska octnou těsně proti sobě. Není to karibská krize, ale může to zajít taky tak daleko, obává se expert.

*McCain: Řada evropských zemí hledá způsob, jak vystoupit ze sankcí proti Rusku, konečné rozhodnutí evropských zemí v tomto ohledu bude v určité míře záležet na americkém vedení.

*Ve svém vítězném projevu v Des Moines řekl Cruz: Bůh žehnej velkému státu Iowa. Bohu budiž sláva. Zejména v otázce zahraniční politiky je Cruz extrémní: Vyjádřil se, že bude kobercově bombardovat jednotky Islámského státu v Sýrii, až bude písek světélkovat.

*Clinton se však rozhodně neštítil ostrých slov na adresu rivala svojí ženy, Bernieho Sanderse. „Když děláte revoluci, nemůžete brát příliš velké ohledy na fakta,“ řekl Clinton a dodal, že Sandersovi stoupenci „sexisticky útočí“ na jeho ženu.

*Klvaňa: Donald Trump je především skvělým hercem. On dokáže autenticitu zahrát a jeho voliči mu to baští. On má samozřejmě především méně vzdělané voliče, kteří se často živí rukama, vzdělanější voliči mu nakonec hlas nedají.

*Pro rozklad Německa je zvolena jiná strategie než pro rozklad Ukrajiny. Celá show je dirigována z USA a Velké Británie za velké asistence Turecka. Organizovaná masová migrace má potenciál destabilizovat celý evropský kontinent, včetně jejich ekonomik.

*Blisty, Uwe Ladwig: Německé obyvatelstvo je vůči přijímání uprchlíků velmi vstřícné. Němečtí občané drtivou většinou souhlasí s přijímáním uprchlíků prchajících před válkou a pronásledováním: Z nejnovějšího průzkumu veřejného mínění vyplynulo, že 94 procent dotazovaných občanů považuje za správné, že Německo přijímá uprchlíky prchající před válkou či před občanskou válkou (je to jen o dva procentní body méně než kolik zjistil průzkum televize ARD loni v září). S přijímáním uprchlíků prchajících před válkou či občanskou válkou souhlasí dokonce i 76 procent stoupenců ultrapravicové strany Alternative für Deutschland, upozorňuje Uwe Ladwig.

*Německá média se začala kancléřce vysmívat – s tureckými ministry se prý Merkelová schází častěji než s vlastními.

*Němec řeší všechno hodně radikálně, když mu hodně teče do bot. Nemám z toho radost a Angela by si to měla uvědomit. Jenomže je to ženská, která vaří podle kuchařky Bílého domu. Americkej ajntopf je to, kamaráde, uchechtl se ten nahodilý rádoby politolog.

*Ještě v prosinci 2015 Merkelové na celostátním sjezdu CDU jí delegáti tleskali devět minut v kuse. Byly to takové ovace, že to nepřipomínalo Berlín, ale spíš Peking.

*Kolikrát Rusko rozpoutalo válku v Evropě, případně kolikrát stálo u zrodu světové války? Na rozdíl od Německa, kterému se to v minulém století povedlo hned dvakrát, a jak se zdá, díky paní Merkelové a její široké pangermánské náruči k tomu má našlápnuto potřetí.

*Jak zdůraznil Zbigniew Brzezinski, „upevnění amerického předmostí na euroasijském kontinentu s pomocí transatlantického partnerství“ je pro USA nezbytné ne kvůli obraně Západu před hrozbou z Východu, ale proto, aby se nová Evropa stala pro USA reálným odrazovým můstkem k průniku do Eurasie.

*Je podrobně vyřešena přeprava velkého počtu vojáků na východ, přičemž návrat se nepředpokládá.

*V. Hugo: Ještě štěstí, že králové jsou neomylní, takže to, že si často protiřečí, nikoho do rozpaků neuvede.

*Tereza: Západ z regionu mizí (nebo lépe, už na něj jaksi nezbývá místo), ale dál se tváří, jako pán světa. Merkelová přitom – v době, kdy její turecký hostitel masakruje své kurdské spoluobčany – použila nezvykle ostrý slovník proti ruským náletům v Sýrii – prý je bombardováním šokována a zděšena. (Kreml reagoval výzvou, aby vážila slova.) Eskalaci konfliktu až ke třetí světové válce s Ruskem samozřejmě nelze vyloučit, nejspíš proto, že si Západ, sám bez velkých ekonomických vyhlídek do budoucna, stále nedokáže zvyknout na to, že už není pánem světa.

*Tereza Spencerová: Svobodná syrská armáda je prostě „značka“ bez copyrightu, k volnému použití. Probudil ses s blbou náladou a nechceš, aby tě Rusové zase bombardovali? Tak schováš vlajku islámu a vytáhneš tu FSA a Západ se za tebe hnedle začne stavět. A až si vydechneš, zase schováš vlajku FSA a vrátíš se k té islamistické, a tak pořád dokola…

*Je ironií osudu, že výsledkem vší té neurčitosti a nestability je skutečnost, že nyní může ruský prezident Vladimir Putin spokojeně sledovat, jak Ukrajina ničí samu sebe. Už na sebe nemusí poutat kritiku Západu a smiřovat se s novými sankcemi kvůli tlaku na Porošenkovu vládu a provokování napětí na východě země. Politici v Kyjevě totiž odvádějí za Putina všechnu jeho práci. Kyjev k tomu nyní navíc odmítá Minské dohody, konkrétně nechce návrat Donbasu do Ukrajiny s tím, je to jen plán Moskvy, jak ještě více destabilizovat Ukrajinu, byť právě kvůli možnému odtržení rebelských oblastí vypukla před dvěma lety na Ukrajině válka.

*Uvnitř ruského prezidenta probíhá boj mezi Sluncem a Měsícem. Slunečný Putin tak například anektoval Krym, zatímco Měsíční Putin nechce poslat ruská vojska na Kyjev. Do značné míry lze podle postavení samotného Dugina odhadovat, které vesmírné těleso zrovna vítězí. Sám Dugin sebevědomě prohlásil, že intelektuálně oplodnil celou současnou politologickou elitu Ruska. Vládnout budou podle Dugina odvážní filozofové a válečníci.

*Prezident Putin dodal, že Rusko bude bombardovať Saudskú Arábiu a vráti ju do čias, keď arabskí kočovníci žili v stanoch, pokiaľ režim neprestane podporovať radikálnych teroristov na Blízkom východe. Ruský prezident pripomenul, že silná akcia proti režimu Saudskej Arábie je oprávnená a kľúčová vzhľadom na fakt, že aj vďaka saudskej podpore ISIS predstavuje vážnu medzinárodnú bezpečnostnú hrozbu.

*Veď za Jelcina mali Američania celé Rusko na lopate, mohli si ho natrieť na chlieb a celé zožrať a naraz z ničoho nič sa objaví Putin, chazarskí majitelia všetkého bohatstva Ruska, pred ním sklapnú kufre a Američanom sklapnú zase zuby, ale naprázdno.

*Luboš Blaha: Rozpad SSSR – bylo to triumfálně prohlášeno za vítězství americké svobody, smrt marxismu a socialismu a konec samotné historie. Skutečným nebezpečím bylo, že předčí kapitalistické společnosti a bude sloužit životním potřebám lidí. Nyní je ničeno více prostředků a podmínek pro život, než je vytvářeno.

*Marie Zacharovová komentovala vystoupení francouzského premiéra Manuela Vallse na Mnichovské bezpečnostní konferenci a prohlásila, že západní země narazily na problémy, které samy způsobily. Chtěla bych položit všem zahraničním účastníkům Mnichovské konference otázku: Kde jste byli před rokem, přede dvěma nebo třemi lety? Odpověď je jasná: Vychvalovali arabské jaro a vyzývali k podpoře syrské opozice v její snaze sesadit Asada. Pánové, sklízíte ovoce, které sami zasadili. Hořké a jedovaté ovoce, napsala oficiální mluvčí ruského zahraničněpolitického rezortu.

*Je však třeba poznamenat, že zmařením vypuzení Asada od moci Rusko skoncovalo s dlouhodobou americkou strategií s cílem svrhávat nepohodlné režimy, a ukázalo, že se Washington již nemůže zbavit jakéhokoli státního vůdce z vlastního rozmaru, jako tomu bylo u Muammara Kaddáfího v roce 2011, dospěl k závěru The Financial Times.

*Zdeněk Zbořil: Můžeme konstatovat, že se původně lhalo jen na Ukrajině. Nyní už se nemluví pravda ani v EU ani v USA, a dokonce přicházejí rozporuplné zprávy i z NATO.

*Alena Wagnerová: Neokonzervativní kapitalismus, do něhož jsme vpluli po listopadovém převratu, je nekrofilní systém, který rozkládá lidské společenství a prohlubuje nerovnost mezi lidmi.

*Lenka Procházková: O komunistech se říká, že jsou to lidé zvláštního ražení. Toto zevšeobecnění se původně týkalo bolševiků a jejich krutých metod. Ideje komunismu naopak souvisejí s lidskou solidárností, humanismem a principem občanské rovnosti. Skutečnost, že v praxi skončilo nakročení k ideálům komunismu porážkou, neznamená, že ten ideál byl překonán nějakým pokrokovějším a pro lidstvo přínosnějším. Kapitalismus žádný ideál nedává, má jen vítěze a poražené. Návrat ke kapitalismu v Čechách je krokem zpátky.

*Rusové mají právo být hrdi na své dějiny. Jediné, co jim lze zazlívat, je podíl jejich lídrů na zániku světové socialistické soustavy.

*Iva Pekárková: Jakmile se Kennyho maminka domákla, že taxikařím, zhrozila se: To musí být příšerně chudá země, ta Anglie, když ženská musí řídit taxíka! A prosila nás, ať se vrátíme do Nigérie, rodina se o nás postará. Ta zvěst se rozkřikla mezi příbuzenstvem a několik dalších set nebo tisíc lidí odradila od cesty do Bílé země.

*Kdo dnes stojí nad právem stejně jako středověký monarcha? Současní banksteři odpovědní za finanční krizi 2006-16 a politikové odpovědní za vraždění na Blízkém východě jsou zcela mimo jurisdikci nás, obyčejných smrtelníků. Jsou to takoví bohové mezi lidmi. Když obyčejný Novák zabije jiného Nováka, nebo ho připraví o peníze, má problém. Pokud zabijete v Iráku, Libyi a Sýrii těch Nováků přes milión, nebo je držíte v koncentráku, nebo je střílíte drony, tak se to ztratí. Stejně tak může FED ztratit dva bilióny, banksteři v USA mohou zničit vklady a hypotéky miliónům Nováků, a je to v pohodě: Chybí 2 bilióny dolarů? Nevím. Můžete s tím něco udělat? Ne.

*Vít Klíma: Pro ty zapomětlivější znovu připomenu projev tehdejšího tureckého ministra zahraničí a dnešního premiéra Ahmeta Davutoglu, předneseného v Sarajevu, který bychom se všichni měli povinně naučit zpaměti: „Přejeme si nový Balkán založený na politických hodnotách, ekonomické spolupráci a kulturní harmonii. Byl to osmanský Balkán a my jej jako takový obnovíme. Staletí osmanského Balkánu byly úspěšnou érou, ke které je třeba se opět vrátit.“ Volně přeloženo: Chce-li Turecko obsadit Balkán, musí odtud nejprve vytěsnit EU. Nu a migranti jsou ten nejúčinnější nástroj, jak tohoto cíle, navíc bez jediného výstřelu dosáhnout. Klíčovou otázkou je, zda se to Turkům může skutečně podařit? Obávám se, že to možné je, nebo jinak, nelze to úplně vyloučit. Sečteno a podtrženo: Vytáhneme-li schengenské hranice až někam ke Slovinsku a nedojde-li k nějakému zázraku ve smyslu změny zákonů umožňujících EU uprchlíky do Turecka vracet, nezbude nám nic jiného, než Balkán skutečně vyklidit. Vytvořené mocenské vakuum Turci za pomoci Albánců, Kosovců a Bosňanů jistě rádi zaplní a Balkán tak skutečně může padnout do rukou obrozující se Osmanské říše.

*Petr Uhl: Hizballáh sice mají za teroristickou organizaci pouze USA a Izrael, ale protože používá teroristické metody, měl být posuzován jako teroristický všemi. To mě pobavilo, teroristické metody USA jsou totiž známy po celém světě a netají se jimi ani samy Spojené státy, včetně jejich federálních vládních a justičních orgánů, které jsou přece jen historicky stále svázány demokratickými pravidly, uvedl Uhl.

*Miroslava Hustáková: Tvrzení, že mezi migranty je 60 procent Syřanů, je asi stejně hodnověrné, jako když občan Dežo Lakatoš tvrdí Ostravákovi, že je Ital z Přivoza. Mám už obavy, jestli Zaorálek nemá jako jediný zdroj informací ze Sýrie Jakuba Szántó z ČT. Úroveň jeho projevu by tomu odpovídala. NATO je přece schopno napadnout každého, kdo je slabší, ale nemůžeme čekat, že ochrání své členské státy. Národní armády, vojska ministerstva vnitra si naše i další země oficiálně zlikvidovaly proto, že budeme chráněni společnou aliancí NATO. K tomu ale přece nikdy nemělo dojít, byl to jen zastírací manévr. Měli jsme tím jednoznačně přejít pod hegemonii USA. Bylo to tak důležité, že se pro jistotu nekonalo ani referendum o vstupu do NATO. Občané by s největší pravděpodobností rozhodli, že vstoupit nechtějí a tím bychom nemohli být v rukou Američanů. Kdo věří, že NATO je zde od toho, aby zajistilo bezpečnost lidí v Evropě, tak mi nezbývá, než suše sdělit: Věř a tvá víra tě uzdraví.

*Oficiálně je nám tvrzeno, že Rusko je náš nepřítel. Zaznamenala jste jediné vysvětlení, jak nás NATO hodlá ochránit proti případnému útoku Rusů jejich Kalibry? Už jsem řekla, že EU se rozpadne i bez Ruska. S takovými figurkami, které si Američané dosadili do národních vlád, můžete hrát Člověče, nezlob se, ale politické šachy v rozbouřené Evropě určitě ne.

*Lubomír Man: Radost z Vladimíra Kučery? – Až v budoucnu. Na první pohled vypadá za svými vousy jako docela hodný a přívětivý děda, ale jakmile ve svém pořadu Historie.cs. na ČT otevře ústa, člověk žasne, co je v něm fanatické nenávisti. Nenávisti proti všem hloupým, omezeným a nechápajícím, že jediné zlo světa jsou Rusko a Putin, jedinou světovou pravdou je pravda neokonzervativní americká. A jediná pravda česká – z této světové pravdy odvozená a na české poměry poctivě nasazená – je pravda havlistická a pražsko-kavárenská. Pravda jediná a proto posvátná, kterou musíme jako zorničku oka střežit, a všechny řečičky nepoučených, které by ji chtěly třeba i jen slůvkem zlehčit či zpochybnit, je nutno hnát klackem nejtlustším za hranice naší země. A to nikoliv kamkoli, ale jen a jen na východ. Tam v sibiřských tundrách a močálech nechť tyto zlovolné hovory živoří, než docela a potichu pojdou. To už ovšem nad světem zaplane zář amerického míru Pax Americana, a jediný světový duch, vycházející z budovy Kapitolu a Bílého domu, ovládne zeměkouli od severu k jihu a od západu k východu, ustanou mezinárodní půtky i války, které dřív tak drásaly svět, a všichni lidé, kteří tomuto cíli přinesli své nejlepší schopnosti – mezi nimi bezesporu i Vladimír Kučera – budou moci odejít na zasloužený odpočinek. Což bude pro nás všechny (pokud ovšem shora popsané přežijem), na celé té věci jediná a opravdová radost i útěcha.

*Profesor Keller: Bankrot Ruska? Třeba dřív zkrachují USA. Přestaňte s protiruskou propagandou, nebo lidé začnou poslouchat rádio Svobodná Moskva. Angela Merkelová je dlouhodobě známá tím, že netrvá křečovitě na svých stanoviscích. Dokáže být flexibilní jako větrná korouhvička. Nyní vycítila, že vítr se obrací proti ní, takže možná brzy uslyšíme z jejích úst, že ona vlastně nikdy pro přijímání migrantů nebyla a myslela to všechno úplně jinak. Už si k tomuto „koperníkovskému obratu“ připravila půdu tím, že prohlásila, že po třech letech se mají uprchlíci z Německa vydat zase domů. Proč je chce tak nákladně na tak krátkou dobu integrovat, to ale zatím ještě nevysvětlila. Ochranou nejvyšších evropských hodnot lze zdůvodnit cokoliv, co vlastníci těchto hodnot zdůvodnit potřebují. Spojené státy se začaly snažit teprve poté, co jim Rusové naznačili, že by mohli udělat v oblasti pořádek sami – i bez USA. Řadu let Spojené státy v zásadě tolerovaly nelidský režim, který v oblasti řádil. Kdyby se Saddám Husajn dopustil zlomku toho, co provádí ISIL, byli by korunovaní ochránci lidských práv schopni svrhnout na něho možná i atomovou bombu. Vysoká politika vždycky vydatně pracovala s pokrytectvím a licoměrností, ale dělat to tak okatě, jako to předvádějí dnes naši spojenci, to je vyloženě nevkusné.

*Je jen otázkou času, zda zbankrotuje dříve Rusko, anebo USA. V případě USA by to bylo horší, protože na žádné sankce by se vymlouvat nemohly. Je ostatně známo, že ani USA neberou sankce vůči Rusku příliš vážně. Sankce jsou spíše nástrojem k tomu, jak oslabovat vedle ruské také evropskou ekonomiku. Pokud by někdo myslel sankce vůči Rusku vážně, musel by uvalit embargo na dovoz ruského plynu. A něco takového se určitě nechystá. Spíše dáváme Ukrajině peníze na to, aby splácela své bezedné dluhy u ruských bank. Kdo zkrachuje a zbankrotuje jako první, je tedy velká otázka. Tím jsem zodpověděl i to, jak hodnotím nynější vývoj na Ukrajině.

*Pokud jde o ceny ropy, je to přirozený jev? Nebo mohou tyto trendy ovlivňovat Saúdové nebo například Američané, aby zhoršili ekonomickou situaci Ruska? Musím upřímně odpovědět, že na tyto otázky odpověď prostě neznám. Tím se liším od ekonomů, kteří odpověď sice taky neznají, ale jsou natolik profesionální, že to na sobě nedávají znát. Logicky vzato, Putina můžete odstranit buď demokraticky, anebo kalašnikovem. Doufám, že jsem tímto tvrzením nevyděsil jeho rodinu.

*Zdeněk Zbořil: Politická demence či komické postavy. Jinak, jak říkal Masaryk, to je pustý politicism hospodský, jenž svým demokratickým pivem o nic není lepší než blaseovaná reakce aristokratického šampaňského. Ukazuje se, že ODS a TOP 09 chápou svou pozici jako bojovou linii ve válce o moc. Politické strany přece nebojují, jejich cílem je konání dobra a hledání užitečnosti pro celou obec; už od Aristotela.

*Analytik Jan Schneider si však na serveru Česká pozice klade otázku, zda skutečným ruským agentem není sám Kalousek. Padlo také jméno europoslance Jaromíra Štětiny (TOP 09). Zmínění pánové protiruskou fanatičností kryjí skutečné ruské agenty. V agresivních atacích proti Rusku se ale splachovací Štětina často objevuje v čele pelotonu těch nejsnaživějších, a když bývá vystřídán, pak nějakým podobným kalibrem. Třeba Kalouskem. Ale v čem je pointa? Celý tento spektákl totiž v prostředí normálně uvažujících lidí neodvratně vede k totální diskreditaci v podstatě jakéhokoliv, i sebeserióznějšího protiruského diskurzu. A jestli se tak stane, v čí prospěch to asi bude? Celé to protiruské běsnění vykazuje tolik nenormálností, až se člověk začíná ptát, jestli právě toto navýsost trapné a kontraproduktivní vyznění vlastně není tou skutečnou pointou, uzavřel Schneider.

*A Severní Korea? Ano, test jaderné zbraně, který provedla, pro nás může představovat hrozbu. Ale vysvětlil by mi prosím někdo, co dvaašedesát let po skončení korejské války ještě dělá naše armáda v demilitarizované zóně mezi Severní a Jižní Koreou? To se Jižní Korea, která má dvakrát více obyvatel než její severní soused a ekonomicky je na tom čtyřicetkrát lépe, neumí ubránit?

*Proto ani z žádných takových s pompou ohlašovaných setkání nic kloudného nevzejde. Výsledkem takových summitů je jenom to, že je to v podstatě jenom velká žranice, kde se všichni sejdou, řeknou si, co se udělá a posunou to dál. Za čtrnáct dní udělají nový klíčový summit, složený zase ze žranice a z konstatování, že to zase za ně – v trpném rodě – někdo udělá. Pak se nedivme, že se tato neodpovědná rétorika, která se odehrává na nejvyšší úrovni, evropské nebo vládní, přenáší do té střední. A pak se podívejte na lidi, kteří jsou zváni často do České televize, jako Gabal, Langšádlová a další brouci Pytlíci, kteří jsou ale namnoze reprezentanty nějakých jiných brouků Pytlíků, co si vytvářejí své vlastní struktury. Zmíním například ten slavný Zieleniecův think-tank Evropské hodnoty, o němž jsme už víckrát povídali, podotýká mediální odborník Žantovský.

*Ale zas na druhou stranu – co tam měli jiného dělat než trochu divadla? Horší by bylo, kdyby už jednali o povinné obřízce. Buďme rádi, že za peníze daňových poplatníků zatím nedošlo k ničemu. Tedy k ničemu horšímu.

*Kdyby Titova Jugoslávie byla zachována, tak by dnes žádná balkánská migrační trasa vůbec neexistovala.

*Plukovník Leonid G. Ivašov: Je potřeba si uvědomit, že „americká elita“ přistupuje k likvidaci jednotlivých suverénních států naprosto racionálně. Americké ozbrojené síly bombardovaly Bělehrad, Kosovo i Irák bombami, které byly již na konci použitelné záruční doby a války byly využity i k výcviku záloh „Národní gardy“, jejíž piloti bombardovali neopevněná, bezbranná města, což je vyšlo levněji, než výcvik ve výcvikových prostorech v USA. Likvidace suverénní Libye se americká vojska přímo neúčastnila a předala ji evropským armádám NATO. K tomu jim prodávaly jak křídlaté rakety, tak i chytrou munici a to jak rakety, tak i pumy. Ovšem po vítězství si přivlastnily libyjské valutové aktivy, uložené v amerických bankách v hodnotě převyšující 500 miliard USD. Aby nemohly být v budoucnosti problémy s žalobami a válečnými reparacemi, byl surově zavražděn i Kaddáfí, stejně jako předtím Saddám Husajn. Jedinou americkou ztrátou v Libyi byl pouze americký velvyslanec.

*Evropa, která se změnila v mlčenlivý satelit USA, lépe lokaje světového finančního kapitálu Kochů, Rothschildů, Rockefellerů a Vatikánu nemá podstatný vliv na vývoj v muslimských zemích.

*V závěru diskuse přišla na řadu jedna z nejznámějších konspiračních teorií a dotaz, zda si generál Šándor myslí, že si 11. září 2001 zorganizovaly americké tajné služby. To bývalý šéf zpravodajců kategoricky odmítl: Přece nechcete věřit, že si Američané zorganizují smrt skoro tří tisíc svých lidí, když tam mohlo i být čtyřicet tisíc. Konspirační teorie jsou sexy, aby se to ale ještě dnes nevědělo, aby nikdo o tom nenapsal knížku, nebo aby to Snowden nezveřejnil, není možné. Zapomeňte na to, že by si to Američané udělali, můžete si o USA myslet cokoli, ale zabít vlastní lidi takovým způsobem? To by neudělal ani Kim Čong-un.

*Květa: Druhý člověk tu je jen proto, aby se na něm dalo zbohatnout i za cenu jeho zničení.

*Ostatně, mluvě o paradoxech, spojených s ropným byznysem, stačí vzpomenout, že Rockefellerova Standard Oil dodávala celou válku ropu Hitlerovi, proti němuž ovšem rukovali Rockefellerovi američtí spoluobčané (tudíž Rockefeller nebyl nikdy postaven před soud, přestože porušil zákon zakazující obchod s nepřítelem, protože zveřejnění této hanebné skutečnosti by mohlo narušit morálku amerických vojáků).

*Když držel admirál Kolčak zlatou pokladničku, jednalo se o zlaté rezervy převyšující objem zlata centrální banky Bank of England o 52,7 %.

*Takže, co je to ta ekonomická krize? Je to zase jen šoková terapie (všimněte si, opět jsme u toho nepřirozeně zrychleného dění!), která odvede pozornost jinam, zatímco se aktiva přelévají, zase tryskem. Takže o ekonomickou krizi jde jenom z pohledu té ožebračené části lidstva. Pro tu druhou, nepatrnější, zato však mnohem bohatší část lidstva to je naopak finanční orgasmus.

*Charakter každé takové významné události lze odhadnout z porovnání stavu počátečního se stavem konečným. Proto se téměř všechny politicky exponované osoby vzpouzejí dávat majetková přiznání na počátku svého jmenování či zvolení a na jeho konci. Proto skoro nikdo nechce porovnávat finanční situaci válčících zemí v roce 1939 a v roce 1945. Zjistilo by se, kdo vlastně na tom všem vydělal, a vynořila by se spousta velmi dobrých otázek!

*Dnes je jediným rozdílem mezi kapitalismem a gangsterismem to, že kapitalismus dokázal svůj gangsterismus legalizovat, a tudíž může účtovat vyšší výpalné, než může mafie.

*Ale to už jsme zase u propagandy, kterou, jak víme od těch poučených, Západ nepoužívá. Pouze se musí bránit té strašné ruské propagandě (kterou já ale nějak ne a ne zaslechnout). Napadá mě, že možná proto, aby ji vůbec zaslechl, musel Západ rozšířit NATO až na doraz k ruským hranicím! A pak ji zaslechl a zděsil se, jak agresivně se Rusové stahují ke svým vlastním hranicím! A proto se nyní prý NATO musí adaptovat na současné hrozby! Připomíná tak frajera, který jde do vedlejší vesnice na tancovačku, provokuje tam a pak si stěžuje, že dostal přes držku.

*Jan Schneider: Já jsem pro zavedení obdoby amerického zákona FARA, o povinné registraci vlivových činitelů, placených ze zahraničí! Ať deklarují, kdo je platí, a pak ať si mluví, žvaní, naříkají, kvílí, přemlouvají, ať si třepí hubu, jak dovedou. Ale jinak ne!

*Langšádlová: Je třeba prověřit, zda jsou odpůrci islámu napojeni na Rusko.

*Bohumil Sláma: Jednak jsme vyhnáním Němců ztratili pracovitou a v mnoha ohledech lepší třetinu obyvatelstva, vytratilo se dříve víceméně zdravé konkurenční potýkání Češi-Němci (například předtím kvetoucí Brno se proměnilo v město duchů či velkou vesnici), ztratili jsme odvěký kontakt s kojnou němčinou a s celým Západem a ztratili jsme též občany, kteří by komunisty převážně nevolili a ti by proto volby v roce 1946 nevyhráli. V dlouhodobém pohledu Němci byli a jsou jedním nejkulturnějších národů na světě, to pouze dočasně a za velmi specifických podmínek podlehli nacistické propagandě.

*Bloger: „v mnoha ohledech lepší třetinu obyvatelstva“, tak přece ubermenši. A tradiční Slámovo nadávání na Rusy zevšeobecňováním jejich údajně negativních národních vlastností je neobyčejně nechutné, nehodné vystudovaného psychologa, a navíc hraničí se spácháním trestného činu. Zkuste, takovým způsobem, jak pan Sláma popisuje Rusy, popsat i Židy či Romy a uvidíte, co se stane. Sláma nás tu zásobuje texty o české lůze a nadřazeném německém národu, ale to je asi tak vše, čeho je schopný. Tentokrát Sláma do toho svého guláše zapomněl přimíchat Sokrata, ale i tak to má hojně kořeněné. Masaryk samozřejmě neopomenut, ale mohlo tam být trochu antiky a možná Praotec Čech, abychom věděli už vše.

*Nevyhnali jsme nikoho, jenom jsme splnili přání drtivě většiny československých Němců jít ins Reich. Jenomže oni chtěli do říše i s naším územím, že nakonec pojedou ve vagónech s příručním zavazadlem, je ani ve snu nenapadlo.

*B. Sláma: Vědecké poznání je poznáním subjektivním. Od vědeckého poznání se zčásti osvobozujeme právě poznáním uměleckým. Umělec se nespokojuje se skořápkou, ale doniká k jádru věci Vědecké poznání se historicky vyvíjí a navazuje na práci druhých, kdežto umělecké dílo je veliký milník samo o sobě a pro sebe, a umělec co geniálně poznal, poznal naprosto správně… pro všechny doby. Umělecké poznání je nejvyšší lidské poznání. Masaryk není jen muž přísného řádu, Masaryk je zápasník, který bojuje nejen s druhými, ale také sám se sebou.

*Nejjasnější pojmy jsou často zatemňovány složitými úvahami.

*Holomek: Pro ty, kdo to netuší, je třeba říci, že romština jako jazyk se kultivovala v době, kdy český jazyk ještě tápal ve tmách středověku.

*Jerefjejev: Církev dosáhla toho, co nemohla po staletí: tj. vyhrála svůj boj nad svým dávným nepřítelem – divadlem. Je nepochopitelné, jak lze věřit pohádkám.

*Petr Žantovský ČT zjevně rozjela další epizodu z trapného seriálu „Kampaň proti prezidentovi“.

*Premiér Bohuslav Sobotka a koalice podrazili důchodce. Někteří z nich posílali tu skvělou čtyřicetikorunu na Úřad vlády za účelem snížení státního dluhu.

*Když natočíte zloděje, jak vám vykrádá dům, porušujete tím jeho právo na soukromí.

*Je buď úplný debil anebo nasazenec, tzv. stránková veš…

*Bohužel musím konstatovat, že naprostá většina (realistických) analýz vede k pesimistickým scénářům vývoje v Evropě, která je dnes, samozřejmě s trochou nadsázky, připravena spadnout do klína prvnímu dobrodruhovi, kterému se zamane ji dobýt. Z historie známe příklady fatálních útoků malých odhodlaných skupin na zdánlivě neporazitelné říše. Hernándo Cortéz s několika stovkami mužů, pár koňmi a patnácti děly v roce 1521 zcela ovládl aztéckou říši s jedenácti miliony obyvatel. Jeho bratranec, Francisco Pizarro, o 11 let později v čele pouhých dvou stovek mužů porazil téměř osmdesátitisícovou armádu inckého panovníka Atahualpy, a zpečetit tak osud incké říše. Současné politické vedení ČR si viditelně neuvědomuje, že na ochromení země rozvratem zásobování, dopravy a funkcí státu stačí pouhých několik dnů a několik stovek dobře organizovaných a ke všemu odhodlaných bojovníků. S něčím takovým se v růžové bublině pravdy, lásky a multikulturalismu prostě nepočítalo.

*Ladislav Jakl: Po mnoho let bývali pro mě zelení aktivisté jen moderní verzí Polpotovců, svrabem na těle jinak zdravé civilizace. Mým neoblíbenějším čtením antimeloun.cz. Sice zrovna nemrzneme ani se nepečeme, ale když nebudeme předběžně opatrní, můžeme za pár set let mrznout a péci se zároveň, oceány vyschnou a zároveň nás zaplaví a bude s námi amen. konat je třeba ihned. Už dnes je třeba začít chránit Galaxii, Sluneční soustavu, planetu Zemi a českou společnost.

*Následovala první otázka k nové přítelkyni hokejisty Jaromíra Jágra. Má z ní hlava státu radost? „Ani radost, ani žalost. Je to jeho soukromá věc. Kdybych to měl počítat podle bulvárního tisku, tak bude asi patnáctá. Já to beru tak, že se Jaromír Jágr prochází sadem a tu utrhne jablko, tu hrušku, tu třešničku. A já mu jenom přeju, aby se mu z toho nezkazil žaludek,“ popřál Jágrovi k zítřejším 44. narozeninám.

*Snad je ještě možné dělat si z toho legraci, jak učinil slovenský deník „N“ 16. února: Slovenské lietadlové lode Ďumbier a Kriváň okamžite vyplávali z Bratislavy a spolu s krížnikmi Cyril a Metod zamierili do Egejského mora. (Pôvodne sa mali pripojiť aj ponorky Svätopluk a Pribina, uviazli však vo VD Gabčíkovo.) Na príkaz premiéra Roberta Fica naša flotila konečne ochráni Európu a pri gréckych ostrovoch (za potlesku krajanov-turistov) zastaví príval ekonomických migrantov brúsiacich si zuby na slovenské panny a sociálne vymoženosti.

*Jan Salajka: Evropský parlament nevyslyšel kritiku odpůrců a schválil kontroverzní normu, která od příštího roku sjednotí venkovní teploty ve všech zemích Evropské unie. Návrh podporovaly neziskové organizace zastupující imigranty, kteří si ve skandinávských zemích stěžovali na přílišnou zimu. To jim prý neumožňovalo integraci do společnosti, neboť na nízké teploty nebyli zvyklí. Soud pro lidská práva ve Štrasburku jim již dříve dal za pravdu, odlišnosti v klimatu napříč státy EU označil za diskriminační. Zemím, jejichž klimatické podmínky budou v rozporu s evropskou legislativou, budou od příštího roku hrozit sankce. Ministerstvo životního prostředí vyšle do terénu 3 000 vyškolených pracovníků vybavených teploměry a zápisníky, kteří budou provádět namátkové kontroly v různých místech ČR a upozorňovat na případné porušování garantovaných teplot. Ministerstvo životního prostředí již vyhlásilo výběrové řízení na zajištění nezbytného školení zaměstnanců v oblasti manipulace s teploměry.

*Všude se píše o nástupu autonomních aut bez řidiče, přitom v hlubinách amerického establishmentu podle něj doutná spor o to, co se stane, když někdo naloží 30 takových aut výbušninami a navede je současně na desítky různých cílů? A co vozidla hacknutá na dálku někým z Číny a naražená v plné rychlosti do svodidel i s posádkou? Opravdu to chceme? A takových úvah rozvádí Goodman celou řadu. Není to příjemné čtení.

*Neúspěšní psychopati končí ve vězení – úspěšní ve vládě.

*Všichni ti ekonomičtí loseři, kteří se sem nahrnuli z „bezpečných zemí“ loupat nám perníček.

*E. Hemingway: Nejpodivuhodnější na budoucnosti je představa, že naši dobu budou nazývat staré zlaté časy.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
27. 2. 2016 8:49

Také perla,ne perlička . A týká se dost nepříjemně vztahů Slovensko-Česko :

http://www.hlavnespravy.sk/list-prvy-za-onych-cias-bolo-lepsie/749546

Béda
27. 2. 2016 8:57

Jak je vidět s podobnými (nacionalistickými, někdy dokonce šovinistickými – viz urážlivá mluva) „historiků“ se v poslední době doslova roztrhl pytel. Tak se dovídáme, že třeba vývojovou líhní civilizace je UkraDina…

aram
aram
27. 2. 2016 9:23

hudryper napsal

Také perla,ne perlička . A týká se dost nepříjemně vztahů Slovensko-Česko :

http://www.hlavnespravy.sk/list-prvy-za-onych-cias-bolo-lepsie/749546

Plnohodnotná slátanina řekla bych. Peter Aurelli se musí nacházet na hraně zdravého rozumu. Pokud se ještě vůbec někde nachází, protože ten článek někdo vytáhl na světlo (proč zrovna teď?) i když byl napsán už v roce 2004.

Váš oci Peter
Peter Aurelli, Udine, dňa 11.4.2004

Ale abychom byli spravedliví, my takové „historiky“ máme také.

peter.
27. 2. 2016 9:43

hudryper napsal Také perla,ne perlička . A týká se dost nepříjemně vztahů Slovensko-Česko : http://www.hlavnespravy.sk/list-prvy-za-onych-cias-bolo-lepsie/749546 p.hudryper: Neviem ani takto narýchlo aký postoj k vášmu odkazu zaujať.Tak len v krátkosti .S časťou ktorá hodnotí dobu minulú, socialistickú súhlasím.Vzťah k Maďarom je u väčšiny Slovákov tiež podobný ako ho popisuje autor.No a o vzťahu k Čechom najlepšie vypovedajú ankety s otázkou „ktorý národ považujete za najbližší Slovákom“?Tieto ankety sa periodicky konajú u nás prakticky už od rozdelenia nášho kedysi spoločného štátu.Výsledok je vždy rovnaký a znie – Česi .Nikdy sa nestalo,aby „vyhral“nejaký iný národ.To ale neznamená,že na Slovensku nie sú ľudia s… Číst vice »

J. Hruška
J. Hruška
27. 2. 2016 9:43

Dočetl jsem asi do třetiny, autor musí být masochista. I když – ono se hodí vědět, čeho jsou někteří lidé schopní.

fajt
fajt
27. 2. 2016 10:00

hudryper napsal

Také perla,ne perlička . A týká se dost nepříjemně vztahů Slovensko-Česko :

http://www.hlavnespravy.sk/list-prvy-za-onych-cias-bolo-lepsie/749546

asi inža pořadového kroku, ale v některých názorech vox populi. ..)

hudryper
hudryper
27. 2. 2016 10:11

Pane Peter , upozornil jsem spíše na fakt,že takový článek vyšel na www. hlavnespravy a neobracel
jsem se s ním na Vás,i když je autor stejného křestního jména,jako Vy. Vaše vysvětlení samozřejmě akceptuji,konečně ono to platí i obecně,není-liž pravda ? Já se na Vás obrátil v jiném příspěvku,
který možná uniknul Vaší pozornosti .Je to ten,který začíná slovy :
“ Pane Peter , znám Martina natolik,abych mohl dosvědčit,že byť to tak může působit,Martin nemá
ctižádost mentorovat Vás ,ani nikoho jiného.“
S přáním slunného weekendu Hudryper v.r.

peter.
27. 2. 2016 10:43

hudryper napsal Pane Peter , upozornil jsem spíše na fakt,že takový článek vyšel na www. hlavnespravy a neobracel jsem se s ním na Vás,i kdyžje autor stejného křestního jména,jako Vy. Vaše vysvětlení samozřejmě akceptuji,konečně ono to platí i obecně,není-liž pravda ? Já se na Vás obrátil v jiném příspěvku, který možná uniknul Vaší pozornosti .Je to ten,který začíná slovy : “ Pane Peter , znám Martina natolik,abych mohl dosvědčit,že byť to tak může působit,Martin nemáctižádost mentorovat Vás ,ani nikoho jiného.“ S přáním slunného weekenduHudryper v.r. Na váš predchádzajúci odkaz som nereagoval jednoducho preto,že som nemal takú potrebu.A ak sa z… Číst vice »

Bety
Bety
27. 2. 2016 16:34

Já se vrátím k článku s poznámkou: na toho Mitrofanova sedí úsloví POTURČENEC HORŠÍ TURKA. Úplně se mi z něj obrací žaludek.

Béda
28. 2. 2016 10:18

Velký „demokratický“ bratr – DIKTÁTOR zpoza louže promluvil k syrskému příměří: Večer 26. února Toner, jak oznamuje Reuters, prohlásil během brífinku: „Pro Rusko, které podporuje syrskou vládu, nastala doba, kdy musí buď začít konat, nebo držet hubu. Je na čase ukázat, jak vážně se staví k příměří“…. K tomu mluvčí ministerstva zahraničí Ruska Marie Zacharova 27. února na své stránce ve Facebooku komentovala prohlášení „Držet hubu, to, Marku, nařizujte svým kolegům, pokud je takový idiomatický styl komunikace rozšířen mezi americkými diplomaty“, napsala Zacharova. Připomněla, že v sobotu se na Ministerstvu obrany Ruska konal brífink, věnovaný začátku příměří v Sýrii. „Jasně,… Číst vice »