Perličky z tisku za únor 2017

*Herec Pavel Nový: Podívejte se, já bydlím na vesnici, kde je víc komunistů než lidí. To je v tomto státě docela furt silný kafe. Komunisti se se svou minulostí ale nevyrovnali a my jsme neřekli jednoznačně, že celá ta věc, která se nazývá komunismus a socialismus, je blbost. Že to nemá ani ekonomické základy, natož logické.

*Michal Horáček připomíná Havla. A je poctivý. Vím, že už jako černý bookmaker v Chuchli vždycky splatil své závazky, sdělil PL profesor Pafko. Je to rozum a cit současně. A to měl podle mne i Václav Havel. Od starších kamarádů vím, že už kdysi, když byl černý bookmaker v Chuchli, vždycky splatil své závazky. Vím, když mi vyprávěl, že v té době často neměli s manželkou ani na máslo, aby si namazali chleba. Ano, někdy neměl peníze, ale za týden se objevil a vyplatil všechny, jak bylo domluveno.

*B. Sláma: Avšak možná se k té filosofii přikláním též proto, že nemám rád Rusy a komunisty. Tuším, že vítr fonetizace češtiny v dobách naší bolševizace vane odsud. Rusové jsou v tom přece mistři, například z Elizabeth udělali Jelizavetu (což v mých vůči všemu ruskému nelibostí zdeformovaných očích zavání Ježibabou). Pak už jsem jen přemýšlel a představoval si, jak se asi cítili naši univerzitní papaláši, když v padesátých letech předělávali cedule na filosofických fakultách na Filozofické. Přemýšlení to ovšem dlouhé nebylo – byli to všechno buď komunisti nebo komunističtí a tudíž i ruští rektoskopové. (Správně. Kdybyste totiž napsal, že nemáte rád židy a bankéře, tak byste mohl mít oplétačky, nejen s centrem chovanců. Takhle je to v poho, pokračujte, možná od někoho dostanete i nějaký ten mls. Z Elizabeth udělali Jelizavetu. Ideologizovaná lingvistika je dalším svědectvím, kolik jedinců přebývá v nitrolebí pana Slámy. Nemám rád Rusy a komunisty. Tak to byste si, pane Slámo, výborně rozuměl s hitlerovci. Na tom se dnes dá stavět! Vy ještě dostanete nějaký metál.)

*Stanislav Přibyl od října 2016 je generálním sekretářem České biskupské konference, která zastřešuje činnost římskokatolické církve v ČR. 11. února, ve výroční den zjevení Panny Marie ve francouzských Lurdech, si římskokatolická církev každoročně připomíná Světový den nemocných. (Strejc Josef: Upřímně vám pane Přibyle sděluji, že váš blog nemohu chápat jinak, než jako ukázku manipulace případně sebemanipulace, styl vašeho myšlení umožňuje dokázat cokoliv, stejně jako vyvrátit cokoliv, jsou to jen ohebná slovíčka, placebo a místy už hodně prošlá potrava ducha, v níž už je více toxinů než alkaloidů. Dumbo: Pane generální sekretáři, mně se včera také zjevil jeden známý nebožtík. Tloukl na plechový bubínek a vykřikoval, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Jasný zázrak! Kam to mám hlásit?)

*Jiří Jírovec: Marxová se, bohužel, projevuje jako Pitomia, která nemá sebemenší ponětí o tom, jak se asi žije z existenčního minima 2.000 korun měsíčně. Má svých pohodlných 155.000 korun s náhradami. To se to fantazíruje o povinnostech pro druhé. Pak bych ji zavedl do dvou prodejen, abych ji seznámil se dvěma prodavačkami, které pracují 12hodinové šichty. Řekly by jí, jak se viklají jejich ideály o zakládání rodiny a kulturním vyžití.

*Ojebávači Chovanec a Stropnický, tito politici, přesněji řečeno zelinář proměněný v právníka bez titulu a herec s modrou knížkou (informace z veřejných zdrojů), jsou schopni strašit lidi Putinem a islámem. Nikdo se neptá, proč hlídáme vzdušný prostor nad Islandem. Odpověď je zcela jednoznačná – protože jsme blbí, na rozdíl od Islanďanů, kteří nakonec poslali bankéře do prdele a nevyhazují peníze za zbytečnosti. Stručnější odpověď je, že nám vládnou Pitomiové.

*Vladimír Kučera: Svoboda je totiž důležitější než demokracie. Svoboda bez demokracie může existovat. Demokracie bez svobody v žádném případě.

*Humor tzv. Pražské kavárny: Rusové plánují přistát na Slunci. Poletí v noci, aby se vyhnuli vysokým teplotám. Země, kde včera snědli to, co měli na zítra. Rusové se chtějí zbavit špatné pověsti a dva dny nebudou jíst. Rusové vysvětlili bombardování syrských nemocnic: Jde o součást reformy syrského zdravotnictví.

*Blisty: Ruské výzvědné služby podle informací z britské vlády plánovaly loni v říjnu zavraždit socialistického premiéra Černé Hory Mila Djukanoviče a svrhnout vládu. Chtěly tím zabránit tomu, aby Černá Hora vstoupila do NATO. Připravovaný atentát byl zmařen pouhých několik hodin před jeho uskutečněním. Podle informací z britských vládních zdrojů mají jak britské, tak americké výzvědné služby důkazy o účasti vysokých činitelů ruské vlády na tomto spiknutí.

*Votápek: Vzhledem k tomu, že si Rusko jako jeden ze svých cílů vytvořilo podkopání Evropské unie a všemožné oslabení demokratických a liberálních zemí, tak ano, hrozbou je. Rusko je vedené elitou, která je zjevně nekompetentní, zkorumpovaná a nekvalifikovaná. Aby zamaskovali to, že Rusko vedou do slepé uličky, tak potřebují, aby ve srovnání s Ruskem neexistovaly jiné, srovnatelné a úspěšné státy. Rusko nechce Evropskou unii, chce spolek zmatených evropských států, které budou jednotlivě ve vztahu k Rusku v mnohem nevýhodnější vyjednávací pozici, než je EU jako celek.

*Maďarský finančník a filantrop George Soros: Útoky džihádských teroristů se zvyšují, ale jakkoliv děsivé jsou, nedají se srovnávat s hrozbou ze strany Ruska. Ruský prezident Vladimir Putin je pro existenci Evropy větší hrozbou než Islámský stát. Nejlepší způsob, jak může Rusko zabránit vlastnímu zhroucení, je zajistit, že se Evropská unie zhroutí jako první – zhoršováním migrační krize a podporováním islamofobie.

*Ischinger: Nejen že nevíme, co přesně chce Putin a co se přesně stane v Sýrii, teď to vypadá, že ani přesně nevíme, co chce Amerika. Trump v inauguračním projevu ani jednou neuvedl slova jako demokracie, svoboda nebo lidská práva. To není zcela nejlepší znamení pro světově rozšířené liberální hodnoty a globální vzestup populistů představuje pro lidská práva nebezpečnou hrozbu. Vzniká s problémem ohledně dohody – shody na tom, co je pravda a co je lež.

*Guy Verhofstadt: V současné době existují tři vnější hrozby EU: radikální islamismus, Vladimir Putin a Donald Trump.

*Udivuje mě, když vidím, že titíž lidé, kteří po celá léta démonizovali Putina, nyní démonizují Trumpa, a přitom používají přesně stejné metody.

*Putin je všudypřítomný a je to největší nepřítel globální demokracie a Evropských hodnot. Není vyloučeno ani to, že Putin chce sám sebe politicky svrhnout.

*Blisty, titulek článku: Trump zopakoval, že respektuje Putina, přestože je to vrah.

*Pokud Putin vyhraje volby i ve Francii, Německu a Holandsku, stane se pánem světa.

*Republikánský senátor z Nebrasky Ben Sass definoval rozhořčení následujícími slovy: Neexistuje žádná morální ekvivalence mezi Spojenými státy americkými, největší svobodomyslnou zemi ve světové historii, a krvežíznivými násilníky, kteří chrání Putinův protektorát.

*Ruský prezident Vladimir Putin vede hybridní válku proti Západu a snaží se zničit západní světový řád, píše Reitschuster na webu The Huffington Post. V důsledku toho vzniká svého druhu mezinárodní organizace nepřátel demokracie, což je zase smrtelnou hrozbou pro západní svobodymilovný společenský model.

*Karel Dolejší: Ve skutečnosti je ale případ Flynn jen pouhou špičkou ledovce mírně řečeno pochybných vazeb Trumpovy administrativy na Putinův Kreml. Ve stejném stupni se problémy týkají řady dalších lidí v blízkém Trumpově okolí – a koneckonců i prezidenta samotného, jehož si sovětské a ruské služby kultivovaly takřka po třicet let.

*Džamila Stehlíková: Pokud EU získá od voličů mandát na pokračování jednotné demokratické proevropské politiky, převezme od trumpovské Ameriky prapor západní civilizace – ochrany hodnot demokracie, právního státu, svobodného obchodu, lidských práv a svobod.

*Tereza: Řeč je především o myšlence americké výjimečnosti a o právu Spojených států rozšiřovat svůj vliv vojensky na úkor na všech ostatních. A každý, kdo nesouhlasí, stává se Putinovým agentem – naposledy takto dopadl například šéf britských labouristů Jeremy Corbyn, který odmítl další posilování armád NATO na hranicích s Ruskem a vyslovil se pro mír. Pro mír! Taková nestoudnost!

*Čulík: Soutěživost Západu s Východem docházela někdy absurdně daleko. V padesátých letech v USA financovala CIA nezávislé, originální umělecké výboje, aby se mohly Spojené státy vytahovat nad Sovětským svazem, jak vynikající moderní umění má tato svobodná země, zatímco Rusko mělo jen trapný socialistický realismus. Samozřejmě, po rozkladu Sovětského svazu už CIA nezávislé umělce v Americe nefinancuje.

*Kryštof Kozák z Fakulty sociálních věd University Karlovy prohlásil, že za Trumpovo zvolení může masa nevzdělaných lidí a stejná masa nevzdělanců je nebezpečím i pro Českou republiku, dokonce větším než hypotetické ruské tanky.

*Martin Koller: Nelze se divit, že proti němu vystupují psychotické komediantky nejisté sexuální orientace a pochybné morálky, které mnohdy za celý prohnilý amorální život plný skandálů nedokázaly vytvořit fungující rodinu. Pobíhají půl života polonahé po jevišti a chtějí Trumpovi předhazovat morálku, protože se chová jako normální chlap. Konec konců, jejich vzorem jsou politické pornozpěvačky Pussy Riot podporované globalisty. Kamarádka Clintonových a balkánská řeznice Albrightová, kterou bychom mohli označit za zosobnění zla v mezinárodní politice, začala v médiích vykřikovat, že pokud se budou muset muslimové registrovat, prohlásí se za muslimku. Jen by mne zajímalo, zda taky vyrazí do mešity na ženskou obřízku, aby byla ta správná a čistá muslimka. Je otázka, zda by to byl silnější zážitek pro ni, nebo pro toho, kdo by vylepšoval její oduševnělou panenskou krásu.

*Prezident EU Donald Tusk varoval, že Trumpova vláda je vnější hrozbou Evropské unii stejně jako Čína, Rusko, radikální islám, válka a terorismus. Tyto globální problémy činí budoucnost Evropské unie silně nepředvídatelnou.

*Šéfka diplomacie EU Federica Mogheriniová je znepokojena možnou ztrátou role Spojených států coby globálního lídra. Nikdy jsem neviděla Spojené státy tak polarizované a rozdělené, natolik zatížené konflikty, jako je tomu nyní. Ale ti, kteří by chtěli hrát roli světového lídra, musí být vnitřně silní, sebevědomí a soudržní. Pokud největší světová demokracie ukazuje napětí na této úrovni, může to být destabilizujícím faktorem pro celý zbytek světa.

*Kleinová: Exxon ministrem zahraničí. Hardee’s (řetězec s fast foodem) ministrem práce. General Dynamics ministrem obrany. A lidi od Goldman Sachs mají víceméně zbytek. Po desetiletích privatizace státu po kouskách, se rozhodli jít po vládě. Je to konečná hranice neoliberalismu.

*Americký prezident D. Trump hodlá do Evropy vyslat jako svého velvyslance prof. Teda Mallocha. To je muž, který tvrdí, že by euro během 18 měsíců mohlo zkolabovat, a kdyby byl investorem, sázel by na jeho oslabení. Šel ve svých prohlášeních dokonce tak daleko, že řekl, že pochybuje, že bude mít za pár let s kým jednat a že možná žádná EU nebude. To je na diplomata velmi ostré vyjádření.

*Malloch se drží velmi pesimistických vyhlídek na budoucnost Evropské unie. Dříve předpověděl možný kolaps jednotné evropské měny v průběhu dalšího roku a půl. Profesor také kritizoval předsedu Evropské komise Jean-Claude Junckera a uvedl, že by neodmítl přispět rozpadu Evropské unie, jako to už dříve dělal vůči SSSR.

*Přejděme k webu Truthout (Tvrdě za pravdou), která názory Human Rights First tlumočí. Ten web prohlašuje, že Trump tím, že upírá muslimům možnost do USA imigrovat, je démonizuje. Kde byla Truthout minulých 16 let? Nevšimla si snad, že Bush ml. Řekl: „Musíme muslimy zabít dřív, než oni přijdou sem k nám!“ A nevšiml si Truthout, že on to nejen řekl, ale že on ty muslimy skutečně zabíjel? Jak zkorumpovaný musí tedy web Truthout být, když prohlašuje, že muslimy démonizuje Trump? Trump neřekl, že chce muslimy zabíjet. On řekl, že jestliže masy lidí, které jsme vytrhli z jejich domovů a jejichž rodinné příslušníky jsme zabili, by si mohli přát nám tohle vrátit. Že když jsme z muslimů udělali naše přirozené nepřátele, nedává smysl, abychom je teď k sobě zvali. Tak mluví zdravý rozum. Ale pomatená levice to nazývá rasismem.

*Tereza: Trumpovo pobouření, že Írán rychle přebírá kontrolu nad Irákem, i když to byly Spojené státy, kdo na tamní válku vynaložil tři biliony dolarů…

*Leonid Rogozin: Pro Kreml je Trump výborný jako spojenec, výborný i jako karikatura Američana. Jednoho dne bude i výborným bezmocným nepřítelem. Výhra, výhra, výhra.

*Donald Trump představuje kulturní i bezpečnostní hrozbu pro svět. Je to nekompetentní egomaniak, řekl exministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD). Trump je nevyzpytatelný a ani on sám neví, co on zítra udělá. Jestli nás Donald Trump pošle do náruče Ruska, nebudeme to do poslední chvíle vědět, podotkl Klvaňa.

*Kremeľ sa nestavia k Trumpovmu názoru negatívne a je ochotný Krym okamžite vrátiť, hneď nasledujúci deň, ako USA vrátia Texas Mexiku, Lousianu Francúzsku, Aljašku a Hawai Rusku. Ak tak Trump neučiní, žiadne rozhovory o Kryme sa neuskutočnia a nič sa nebude vracať. Ukrajinci, Američania i EÚ si budú musieť na skutočnosť, že Krym je ruským územím zvyknúť, prípadne sa môžu pokúsiť získať Krym pre Ukrajinu vojenskou cestou, to by však evidentne nebol z ích strany dobrý nápad.

*Během tiskové konference prezident USA Donald Turmp prohlásil, že od administrativy bývalého prezidenta Baracka Obamy zdědil nepořádek jak v zemi, tak i za jejími hranicemi. „Jak víte, naše administrativa zdědila mnoho problémů ve vládě i v ekonomice. Čestně řečeno, zdědil jsem bordel. I uvnitř země, i za hranicemi,“ cituje The New York Times slova Trumpa.

*Média, která šíří falešné zprávy (The New York Times, NBC, ABC, CBS, CNN) – nejedná se o mé nepřátele, ale nepřátele amerického lidu! napsal Trump na Twitteru. Média s chutí líčí Trumpovu administrativu jako zdroj spiknutí proruské lobby. Naposledy se tak vyjádřil John Podesta, bývalý šéf volebního štábu Hillary Clintonové.

*Doufám, že pocítíte důsledky, řekl Graham směrem k ruskému ministrovi zahraničí Sergeji Lavrovovi. Rok 2017 bude rokem, kdy Kongres nakope Rusku prdel, prohlásil americký senátor. Můj cíl je dostat to na Trumpův stůl. Doufám, že vezme za svou myšlenku, že jako vůdce svobodného světa by s námi na potrestání Ruska měl spolupracovat, uvedl Graham.

*Kotrba: Globální kapitál vyhrál. Bez výstřelu. Úspěšný útok jednoho spekulanta na britskou libru zhroutil britský sen o Velké Británii a politikům řekl zcela jasně, že proti globálním finančním spekulantům jsou bezmocní. Maďarský spekulant si v roce 1992 odnesl poučení, že porazit lze kohokoliv – stačí si vybrat správný čas, místo a mít dostatečný kapitál. Boj za lepší svět v americké režii skončil chaosem a válkami, uzbrojením a ožebračením Ameriky. Zdroje jsou, jak říkával Špidla. Ale jsou v Rusku (nerostné, surovinové, pracovní i odbytové) a Číně (finanční a částečně i odbytové). Oba dva trhy disponují prakticky neomezenou možnou kapacitou.

*Tereza Spencerová: Albrightové souputník generál Wesley Clark už v roce 2001 předložil prakticky totožný seznam zemí, na které mají USA v plánu zaútočit. Jen tam tehdy byl namísto Jemenu Libanon. A Irák, Libyi už zničili, Sýrii zkoušeli ničit šest let, o Somálsku není jisté, zda vůbec existuje i jinak než na papíře, Jemen ničí dodávkami zbraní útočícím Saúdům, Súdán rozbili rozdělením… Čili, prezidenti se střídají, ale snadné terče vydávané za nepřátele zůstávají. V Jemenu mezi oběťmi byla i dcerka radikálního imáma Awlakího, kterého nechal zabít už Obama. Je důležité připomenout, že otec i dcera měli americké občanství.

*Britský vyslanec Matthew Rycroft sa totiž opätovne začal zaoberať otázkou Krymu a obvinil Rusko zo zodpovednosti za krízu na Ukrajine. Vitalij Čurkin upozornil, že problémy na Ukrajine nastali až potom, čo Západ a USA vyprovokovali Majdan a štátny prevrat na Ukrajine. Potom Vitalij Čurkin Mattheewovi Rycroftovi navrhol, aby šla Veľká Británia príkladom a ak chce kritizovať Rusko ohľadne Krymu, aby vrátila Falklandské ostrovy Argentíne, Gibraltar Španielsku, anektovanú oblasť Cypru a britské ostrovy v indickom Oceáne, ktoré Briti držia v rozpore s nariadením OSN, pretože si na ostrove Chagos spravili vojenskú základňu. Vitalij Čurkin upozornil, že až keď Británia splní tieto podmienky, môže niečo doporučovať Rusku a žiadať od Ruska.

*Vladimir Byčkov: Pozemská analogie černé díry se nachází ve vzdálenosti natažené ruky od ruských hranic. Tato „díra“ se jménem NATO pohltila za 10 let 12 zemí. Teď tyto země začíná „měnit“. Když Kateřina II. v roce 1783 informovala Evropu o připojení Krymu k Ruskému impériu, jako jediná se pokoušela protestovat Francie. V odpovědi na to mimochodem v Petrohradě připomněli Paříži, že ruská imperátorka se tvářila, že si nevšimla francouzského obsazení Korsiky v roce 1768… A to bylo na škodu. Kdo ale tehdy mohl vědět, že již v příštím roce se v rodině advokáta Carla Buonaparteho narodí syn, který v budoucnosti změní osud nejen Francie, ale i celé Evropy a v něčem dokonce i Ruska.

*Vzteklý pes James Mattis pronesl v roce 2005 na základně v San Diegu: Můžete být zdvořilí, profesionálně jednající – ale vždy musíte mít plán, jak na své cestě kohokoli zabít. Přijedete do Afghánistánu a uvidíte chlápky, jak mlátí svoje ženy za to, že nechtějí nosit šátky. Nejsou to vlastně vůbec lidé. A tak je ďábelsky zábavné tyhle kriminálníky pozabíjet. Je zábava je postřílet. Budu vám držet palce. A žádám vás, nezastavujte se na své cestě. Protože jinak ti, co přežijí, budou dalších deset tisíc let psát o tom, co jsme zde dělali.

*P. C. Roberts: Samozřejmě, USA jsou morálně výš než kdokoli na této zeměkouli. Miliony lidí, které jsme zabili či vyhnali z jejich domovů, jsou přece důkazem naší nezpochybnitelné morální nadřazenosti. Pokaždé, co zbombardujeme hosty na svatbě či lidi na pohřbu, děti hrající fotbal, nespočetné nemocnice a zdravotní zařízení, školy a farmy, demonstrujeme my, výjimeční a nepostradatelní Američané, naši morální nadřazenost nad světem. Jen morálně nadřazení mohou totiž páchat zločiny proti lidskosti, aniž by za ně byli kdy hnáni k zodpovědnosti.

*12. ledna se tisícovka amerických vojáků v tancích, obrněných transportérech a nákladních vozidlech – jeden z největších pohybů vojsk na východ od Hitlerovy Barbarossy, začala valit na polské území. Byli vítání více než nadšeně polskou předsedkyní vlády Szydlovou: „Toto je velkým svátkem, ke kterému bych ráda řekla, že vláda, kterou mám tu čest vést, splnila závazky, které dala polskému lidu – bránit náš lid a naši vlast. Naše vlast vítá představitele nejúžasnější armády světa.“ Nicméně ministr obrany Macierewicz, který svévolně přejmenoval Polsko na „východní křídlo NATO,“ se pokusil Szydlovou trumfnout: „Dlouho jsme na vás čekali, desítky let, často s pocitem osamění, s pocitem, že jsme jediní, kdo brání civilizaci před hrozbou z východu. Společně nyní bráníme svobodu.“ Cílem cvičení bylo ustavit strukturu sil a nezbytné obranné kroky a zabránit tak ruskému generálnímu štábu v okupaci baltských států a rozbití EU a NATO.

*Podľa hlavy ruského ministerstva zahraničných vecí je komunikácia s ukrajinskými diplomatmi a politikmi obyčajnou stratou času. Sedia vo vlaku, ktorý sa rúti do priepasti a už z neho nedokážu vyskočiť. Komunikovať s nimi však Rusko momentálne nemá o čom a Rusko ani nezaujímajú ukrajinské názory a postoje. Telefonovať si s Ukrajincami a apelovať na ich svedomie – to je zbytočná strata času, uviedol minister zahraničných vecí RF Sergej Lavrov. Počúvať ukrajinské neadekvátne tirády o ruskej agresii v Kremľi už nikoho nebaví.

*Je dnes problém dohledat, kdo ty války a zabíjení vyprovokoval, kdo to i v Evropě schvaloval, kdo může za zbytečné smrti lidí a kdo platil neziskové organizace, aby sem miliony uprchlíků společně s Merkelovou zval a vyhrožoval těm, kdo to odmítali?

*Liberální řád totiž byl o nadvládě Západu nad světovým uspořádáním. Něco, co doposud fungovalo, nefunguje. Problémem liberálního řádu byl vždycky jeho eurocentrismus, narcistní zahleděnost sama do sebe a spasitelská představa pro ostatní (pozápadnit se nebo nebýt). Nyní je Čína jedním z nepřehlédnutelných mezinárodních aktérů s pohledem na svět, který není západní a není liberální, ale staví na tradicích, které jsou do značné míry západnímu světu cizí. Globalizace, neglobalizace.

*Až do našeho posledního světového konfliktu, uvedl Eisenhower, jsme neměli žádný zbrojní průmysl. Ale Američané dokázali, protože toho bylo třeba, vyrábět meče namísto pluhů. Ale nyní už tuto improvizaci národní obrany nemůžeme déle riskovat. Byli jsme přinuceni vytvořit válečný průmysl obrovských rozměrů. Tři a půl milionů mužů a žen je v tomto průmyslu zaměstnáno. Ročně utratíme na vojenské zabezpečení víc, než je čistý příjem všech amerických společností dohromady. Tento obrovský průmysl je v americké zkušenosti zcela novým prvkem. A jeho totální vliv – ekonomický, politický a dokonce i duchovní – je pociťován v každém městě, v každém domě a v každé kanceláři federální vlády. Avšak nesmíme přehlédnout velmi vážné problémy, které tento stav s sebou nese. V sázce je všechno naše úsilí, naše zdroje a naše životy, jakož i sama struktura naší společnosti. Ve vládních úřadech musíme stát na stráži proti růstu neoprávněného vlivu vojensko-průmyslového komplexu. Potenciál růstu této z normálnosti vykolejené moci existuje a bude i nadále přetrvávat.

*Krejčí: Někdo by mohl namítnout, že v době nejistoty jiná opora než armáda neexistuje. Dobrá, vraťme se tedy k nejnovějším údajům IISS. Tento institut pracuje podle stejné metodiky, jakou používá NATO, údaje jsou tedy srovnatelné. IISS uvádí, že v roce 2016 činily vojenské výdaje USA 604,5 miliard a Ruska 58,9 miliard dolarů (Čína 145,0 miliard). Porovnejme si to s oficiálními čísly NATO z poloviny loňského roku: Severoatlantická aliance měla pro rok 2016 vojenské výdaje 918,3 miliard dolarů, evropské členské země Aliance, tedy bez USA a Kanady, pak v souhrnu 238,8 miliard dolarů. Jestli počítám dobře, ruské vojenské výdaje byly loni téměř 15,6krát menší než výdaje NATO. Byly též 4,1krát menší než výdaje evropských členů Aliance. Co by ještě chtěli hlasatelé rusofobie navyšovat? Že Putin stojí před branami NATO a chystá se při tomto poměru sil zaútočit na bezbranné státy Aliance – tomu snad nemůžou věřit ani veřejnoprávní redaktoři. I když u ČT jeden nikdy neví.

*Další nezapomenutelná perla předsedy Junckera: Proč bychom měli zvyšovat vojenské výdaje? Naší obranou je humanita.

*Vlivný ruský poslanec: Je možnost zákeřného útoku NATO na Rusko! Síly NATO ve východní Evropě mohou být použity pro věrolomný útok na Rusko, uvedl šéf výboru pro obranu ruské Dumy Vladimir Šamanov. Na Západě tomu říkají zadržování Ruska, ale předpokládáme, že tyto síly a prostředky mohou být použity v útočných operacích proti naší zemi. S Hitlerem jsme také podepsali pakt o neútočení, ale 22. června najednou zákeřně napadl naši zemi, a my si to rovněž pamatujeme, cituje Šamanova RIA Novosti ze setkání s vojenskými diplomaty.

*Ozbrojené síly SR byly schopny bránit úsek asi tak 15 až 20 kilometrů hranic a útočit na úseku asi tak dva kilometry, říká v rozhovoru pro Sputnik Jozef Žarnovičan, předseda respektované Asociace slovenských vojáků. Časy se ale změnily a i armáda se změnila z lidové na žoldnéřskou, chránící víc zájmy korporátního fašismu, oligarchů a zlodějů v politice. Místo posílení obrany a výcviku záloh posíláme vojáky na ruské hranice, ne bránit, ale provokovat. Lidé to vědí, a proto vedení armády nedůvěřují.

*Martin Koller: Německo historicky použilo muslimy v první i druhé světové válce v boji proti křesťanům. Vítězná válka Německa s Ruskem by odstranila většinu problémů rozpadající se EU. Americká generalita se toho děsí, ale USA mohou na válce mezi EU a Ruskem jen vydělat. Pokud zůstanou mimo, slíznou ještě sladší smetanu, než po roce 1945. Vítěz i poražený budou vyčerpaní s naléhavou potřebou hospodářské pomoci, třetí vzadu by nakonec mohl sebrat celé vítězství. Naopak, pokud Rusku pomůže Čína, nebude znát katastrofa Německa a jeho kolonií ve válce proti Rusku mezí. Jenže Němci si ve své nadutosti už dvakrát mysleli, že válku stihnou vyhrát. Nestihli a nepoučili se. Německo ovládající politiku EU nás a naše slovanské sousedy aktuálně ohrožuje svými bojechtivými ambicemi víc, než kdokoli jiný.

*Sergej Šojgu: Rusko si na dvojtvárnosť západných partnerov zvyklo, zvýšilo svoju bojaschopnosť a ekonomickú bezpečnosť. Dnes ruská armáda dokáže nielen odraziť ľubovolného agresora, ale dokáže ho aj zničiť, Rusko navyše vydržalo ekonomický úder Západu. Západní partneri sú si vedomí skutočnosti, že Rusko nie je v žiadnom prípade obeťou a korisťou. Momentálne si niektorí západní partneri zvykajú na skutočnosť, že Rusko už nenechá zo sebou manipulovať.

*Tereza Spencerová: Jistě, Clintonová by byla „jasná“, ale naštěstí tu s tou svou válečnickou náturou není. Při pohledu na všechny, kdo pro ni roní slzí, pořád nechápu, jak si někdo může myslet, že bez válek a krveprolití nemůže mít Amerika budoucnost. Nicméně, sice to nechápu, ale rusofobové, „deep state“ a vojensko-průmyslový komplex jsou z vyhlídky na mírovou koexistenci tak vystrašení, že jsou s to zvolenou hlavu státu „uhonit“. A zatím se jim to vcelku i daří – tím míním pohled na jestřáby, kteří nastupují do rozhodujících zahraničněpolitických funkcí kolem prezidenta. A ještě Verhofstadt, tentokrát na téma voleb v Německu: Před Merkelovou či Schulzem podle něj bude stát úkol „vést globální koalici těch, kteří chtějí hájit to, co zbylo z poválečného pořádku“. Co to je za větu? No, myslím, že k onomu proslovu o „pravdě, rozumu a poctivé víře v demokracii“ by – aby to fungovalo – bylo potřeba do hmoždíře přihodit ještě trochu netopýřích nohou, můřích křídel, něco kouzelného býlí sesbíraného za úplňku a navrch velká dávka nějaké běžně dostupné drogy pro pozvednutí sebevědomí. Z různých důvodů se na politickém Severu daly do pohybu neliberální proudy, které naznačují, že nic neplatí navěky. Jak říkám, možná je na řešení migrační krize a souběžné uchování našich vzletných humanistických hodnot pozdě. Nevím. Ale na druhé straně platí, že si Evropa v 19. století dokázala skloubit rozvoj občanských práv a svobod s rasismem a kolonialismem, takže uvidíme, jak to dopadne teď.

*Lavrov: Pred šesťdesiatimi rokmi: mnohí z ruských susedov sú nútení voliť medzi tým, či budú nepriateľmi alebo satelitmi. Citoval ste G. Kennana. Môžem citovať iný jeho výrok o tom, že studená vojna bola kolosálnym omylom Západu. Kto koho prepadol? Snáď Doneck a Lugansk zaútočili na Kyjev? Zjednotenie Nemecka sa uskutočňovalo bez akéhokoľvek referenda a my sme ten proces aktívne podporili. Po skončení 2. svetovej vojny, ak si pamätáte, ZSSR bol proti rozdeleniu Nemecka.

*Japonsko i USA potvrdily, že pokud se Kurily vrátí Japonsku, převezme je pod svoji vojenskou správu americká armáda (v rámci dohody o bezpečnosti Japonska). Což pochopitelně Moskvě chladí představy, že by Kurilské ostrovy Tokiu předaly.

*Lavrov naopak projevil ruskou citlivost k zeměpisu, když mluvil o tom, že Rusko a USA oddělují jen 4 km Beringova zálivu.

*Čurkin: Od vedoucích sekretariátu OSN, když jsou pozváni k účasti na zasedání Rady bezpečnosti, očekáváme objektivní analýzu situace. Zjevně se to nestalo. Kdybychom potřebovali kázání, šli bychom do kostela, kdybychom chtěli poslouchat poezii, šli bychom do divadla. Obzvlášť podivným se mi zdálo vystoupení zástupkyně Spojených států, která svou řeč sestavila, jako by byla Matka Tereza.

*Jakub Janda: Zemřel ruský velvyslanec při OSN. Čekáme, zdali klasicky na infarkt, jak to většinou zařizuje Moskva, když se někoho potřebuje zbavit, asi lhal moc málo.

*Imigrace z chudších zemí do bohaté Evropy, konstatuje Guilluy, funguje na podobném principu jako delokalizace pracovních míst z bohatších do chudších zemí.

*Miloš Zeman: Česká televize není ani objektivní, ani nezávislá, a co je nejhorší, není ani profesionální.

*Gareth Davies: Nejpodobnější tisku jsou hemeroidy.

*Oscar Wilde: Žurnalismus ospravedlňuje svou vlastní existenci velkým darwinistickým principem přežití těch nejsprostších.

*Ludvík Vaculík: Moc strany a vlády nebyla nikdy tak velká, jako je nyní moc peněz.

*Miroslav Polreich: Pro dvě miliardy lidí na světě začínají a končí lidská práva – snídaní. Neví totiž, zda dožijí příštího dne.

*Malé zločinecké skupiny zákony narušují, a ty mocné je píší. Vždycky o tom, co je trestné, rozhoduje skupina, která má v daném státě moc.

*Já si tak říkám, že US zbrojovky nakonec uzbrojily nejen USSR, ale i USA

*Bieloruský prezident v piatok oznámil, že na Rusko podal žalobu. „Prečo nás držia pod krkom a režú do živého? Veď my sa bez ruskej ropy zaobídeme. Bude to veľmi ťažké, ale sloboda a nezávislosť je dôležitejšia ako peniaze,“ vyhlásil Lukašenko.

*Ukrajina blokovala přijetí prohlášení předsedy Rady bezpečnosti OSN věnované Čurkinovi. V tom je celá ukrajinská „moc“: Nic dobrého udělat nemohou, pouze všem všechno kazí, dokonce i sobě, napsala Zacharovová.

*Ukrajinský politolog: Polsko by mělo investovat do bezpečnosti Ukrajiny! Podle Vitaly Portnikova, bude Ukrajina bojovat s Moskvou roky, dokud nezmizí Rusko z politické mapy světa. Moskva je nepřítel a agresor, s nimiž budeme bojovat i roky, až do vymizení současného ruského státu z politické mapy světa.

*Saakašvili předpověděl Ukrajině budoucnost evropské supervelmoci. Ukrajina má dnes právo, aby nejen neprosila, neopouštějte nás, prosím. Měla by jim naopak říkat: Musíte dělat tohle, tohle a tohle, protože Evropská unie a Evropa vůbec nepřežije bez Ukrajiny, řekl.

*Je těžké být oslem, protože konkurence je veliká.

*Domobranci a ukrajinští vojáci informovali koncem ledna o vyhrocení situace v Donbasu. Ukrajinské ministerstvo obrany přitom prohlásilo, že metr po metru, krok za krokem, při každé příležitosti, naši chlapci hrdinsky postupovali kupředu.

*Jsme připraveni osvobodit Donbas vojenským způsobem. Domobrana DLR je připravena k vojenskému osvobození území Donbasu, které je pod kontrolou Kyjeva, v případě, že politické metody se ukážou být neefektivní. To řekl prezident Alexandr Zacharčenko na tiskové konferenci v Luhansku. Osvobození území DLR a LLR je konkrétní úkol. My jsme vždy říkali, že si to přejeme udělat politickou cestou, řekl a dodal, že pokud to Kyjev nechápe, tak to můžeme udělat vojenskou cestou.

*“Bílý dům mluví o nutnosti dosáhnout míru na ukrajinsko-ruské hranici. Tam ale mír přece je, protože se bojuje na ukrajinském území, na Donbasu. Takže o čem to vlastně v Bílém domě mluví?“, položila řečnickou otázku Tereza Spencerová.

*Pročpak Rusko nevládne celému světu, když mu stačí počítač na zničení Západu?

*Nejvíc mě baví zmatený intelektuál, který si musí vysvětlit, proč Miloš Zeman tak dlouho běžel do Kremlu, až najednou skončil ve Washingtonu.

*Běž se oběsit na banánovník, vzkázal prezident velvyslanci USA. Ten radil o lidských právech. „Víš co? Běž se pověsit na banánovník,“ cituje agentura AP slova mluvčího prezidenta afrického státu Zimbabwe, který takovýmto způsobem zareagoval na kritiku ze strany amerického velvyslance, která se týkala lidskoprávní situace v zemi.

*Německo vede křesťansko-demokratická strana a nikdo se nad tím nepozastavuje. Proč by tedy Turecko nemělo mít možnost být řízeno islámskou stranou. Jaký je rozdíl mezi křesťansko-demokratickou stranou a islámskou demokratickou stranou?

*Nový ředitel CIA Mike Pompeo ocenil saúdského korunního prince Mohammeda bin Najífa medailí za zásluhy v boji s terorismem. Saúdský korunní princ, vicepremiér a ministr vnitra Mohammed bin Najíf obdržel medaili za „excelentní zpravodajskou činnost v oblasti boje proti terorismu a za přínos při zajišťování světové bezpečnosti a míru“. Medaili mu při své návštěvě království předal Mike Pompeo osobně, za přítomnosti Mohameda bin Salmána, zástupce korunního prince a ministra obrany Saúdské Arábie.

*Otázka výboru pro udělování Nobelovy ceny míru: Kterého mezinárodního zločince letos preferujete?

*Na zhoubný vliv liberálního kapitalismu poukazoval již například Balzac, a to na jeho vliv dokonce i na poezii, se kterou se už za jeho časů obchodovalo stejně jako se dřevem nebo se zvířaty.

*Jak prohlásil rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek, vzdělávací systém se stává součástí zábavního průmyslu.

*Výstavní obchodní dům Ostravica (Textilia) už dávno neslouží svému účelu a těžko říci, zda ho více poškodil nálet angloamerických bombardérů anebo jistý politik z ODS. Evžen Tošenovský, europoslanec, ho velmi dobře a nezaměnitelně zná. Ani křečovité úsměvy našich politiků (bílých koňů šedých elit) na tom nemohou nic změnit.

*Mgr. Petr Štěpánek: Výnos z korunového dluhopisu na 6 % je 6 halířů. A protože je to bagatelní částka, žádná daň se neplatí. I když takových dluhopisů máte 1 500 000 000. Korunový dluhopis je totiž stejný příběh, jako když přijedete k benzínové pumpě a zeptáte se, kolik stojí kapka benzínu. „Nic,“ odpoví vám obsluha. „Tak mi nakapejte plnou nádrž.“

*Václav Dvořák: Když si vzpomenu na diskreditaci např. Jiřího Paroubka, pak se útok dá čekat především těsně před volbou, aby nebyl čas lživá tvrzení vyvrátit. To, že Kubice nešel za svoji „zprávu“ do tepláků, je velkou chybou. Hnůj lží a manipulace dál zahnojují naši politickou a mediální scénu a různá černá bratrstva v pozadí si mohou troufat čím dál víc. Proč nejde Zeman ve stopách Václava Havla? Ve stopách Havla? Co to jako má být? Jezdit po pražském Hradu na koloběžce? Lézt do řiti gangsterům, jako jsou Clinton, Albrightová? Fandit humanitárnímu bombardování po celém světě a rozvracení fungujících států bez toho, že by tam přišla demokracie? Vyzývat k válkám, štvát do válek? To všechno přece Václav Havel dělal. Myslím, že za takovou cenu Miloš Zeman o svou karikaturu v Kongresu Spojených států nestojí.

*Strašná je také situace muzeí, galerií, knihoven. Cesta po pražských památkách a muzeích přijde rodinu na víc peněz než zájezd do Chorvatska.

*Jarosław Kaczyński jezdí na univerzitu faráře Ryzdyka přednášet o ekonomii.

*Známý vtip říkal, že svrchovaná demokracie má se skutečnou demokracií společného asi tolik jako elektrické křeslo s křeslem.

*Ženy, které prodávají samy sebe, tedy ženy se sníženou sociální odpovědností, jak je teď zvykem říkat.

*Hillary Clinton prý chtěla emigrovat do Bahrajnu, ale byla na letišti zadržena.

*To, že nám občas něco nedojde, nemusí být chyba České pošty.

*Aby mohl člověk získat a udržet si moc, musí ji milovat. Tudíž snaha ji získat pravděpodobně nebude doprovázena dobrotou, ale přesně opačnými vlastnostmi jako pýcha, prohnanost a krutost. Bez nadřazování sebe a ponižování ostatních, bez pokrytectví, lhaní, věznic, pevností, trestů a vraždění, nemůže vzejít žádná moc či se udržet. (L. N. Tolstoj, 1820-1910, Boží království je ve vás, 1894).

*Megalomaniak se liší od narcisty faktem, že si přeje být mocným, místo okouzlujícím, a usiluje o to, aby byl obáván, místo milován. K tomuto typu se řadí mnoho šílenců a většina slavných lidí historie. (Bertrand Russell, 1872-1970), Honba za štěstím, kap. 1, 1930).

*Téměř všichni lidé mohou přestát neštěstí, ale pokud chcete prověřit charakter člověka, dejte mu moc. (Abraham Lincoln, 1809-1865).

*Až do Ameriky dorazí fašismus, bude zabalen do vlajky a bude ve znamení kříže. (Sinclair Lewis, 1885-1951).

*Murphyho zákon říká, že co funguje, je třeba vyměnit.

*Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje. Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč. My jsme spojili teorii s praxí – nic nefunguje a nikdo neví proč.

*Když se zblázní technik, vynalézá perpetum mobile. Když totéž postihne filosofa, chce stvořit utopickou společnost.

*Ministr Pelikán při bilanci své vlády přiznal, že exekutor z dlužné tisícovky vymůže tisícovek patnáct, ale v budoucnu snad jen osm. Nedivme se, obrat exekutorského úřadu v Přerově byl za exekutora Váni 1,6 miliardy Kč.

*J. K. Tyl: Peníze jsou páni světa, dukát, to je pravý rek. A co někdy stovka umí, to by člověk sotva řek!

*Co nezvládl wehrmacht, dokázalo euro.

*Radek Kalousek: Bavili se důchodci v Lidlu, že vůbec nechápou ty přeintelektualizované debily. A důchodci v Lidlu právě říkali, že do toho ti nejintelektuálnější debilové v republice, nebo nejdebilnější intelektuálové, už nevím přesně, jak to říkali, určitě půjdou.

*Havlíček napsal, že svět je pořád stejný, lidé ho nezmění, plivni si stokrát do moře, ono se nezpění.

*Konvička: Genderová studia, jak je vnímám, jsou samozřejmě nejpokleslejší formou humanitní pseudovědy.

*Podívejte se na naši společnost. Vše je vzhůru nohama. Lékaři ničí zdraví, právníci zničili spravedlnost, univerzity zničily znalosti, vlády zničily svobodu médií.

*Vtírá se nám do pera poznámka, proč jsme u nás již dříve sami neprovedli označení Židů. Proč musíme vždy přijít později? Proč? Proč??? (Arijský boj č. 37, 1941) Čekáme na film s protižidovskou tendencí. Česká filmová produkce nehnula v této věci ani prstem (Arijský boj č. 3, 1941). Hrdina Jan Zahradníček!

*Disman: Umělecký počin může být daleko zajímavější, daleko významnější než věda, vědou ale prostě není.

*Moslimskí imigranti rozbili sochu Panny Márie a následne sa na ňu vymočili. Kňaz Don Scarda uviedol, že za udalosťou stoja piati cudzinci. Avšak kým polícia dorazila do kaplnky, neznámi útočníci utiekli.

*Platí totiž axióma, že čím je žurnalistický plátok tupejší a marginálnejší, tým vyššia miera rusofóbie a protiruskej hystérie z neho prýšti.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments