Pět prstů

 

Česká veřejnost se začala zabývat problémem s uprchlíky až poté, co Pegida v Německu definitivně zašla na úbytě.

V České republice žilo k 31. 12. 2013 asi 440 tisíc cizinců. Je to přibližně 4,2 % z celkového počtu obyvatel. Více než polovina z nich má v ČR trvalý pobyt, azylanti z jejich počtu tvoří 0,5 %. Přibližně 174 tisíc cizinců (40 % celkového počtu) pochází ze zemí EU. Jak to vypadá podle zemí původu, ukazuje tento přehled k 31. 12. 2013:

Pořadí Země Počet osob
1. Ukrajina 105 138
2. Slovensko   90 948
3. Vietnam   57 347
4. Rusko   33 138
5. Polsko   19 542
6. Německo   18 507
7. Bulharsko    9 132
8. USA    7 134
9. Rumunsko    6 777
10. Moldavsko    5 663
11. Čína    5 503
12. V. Británie    5 376
13. Mongolsko    5 287

Z ostatních států je zde méně než 5 000 osob, všimněte si, že v přehledu třinácti nejčastějších zemí původu není žádná země s převážně muslimským obyvatelstvem ani žádná arabská země. Ze všech cizinců žijících v ČR pochází z muslimských zemí přibližně 9-10 tisíc osob, z arabských zemí je to asi 5 tisíc osob. Odhaduje se, že v ČR žije asi 11 tisíc muslimů, což je přibližně jedna tisícina z celkového počtu obyvatel. (Zdroj: ČSÚ ) Počet cizinců v České republice v letech 2008 – 2013 stagnoval, což dokládá následující graf.

Zdroj: ČSÚ

Podrobnější údaje najdete zde .

Několik postřehů o migraci na český způsob

 • Česká republika má vyváženou a rozumnou přistěhovaleckou politiku, a to už od konce 2. světové války. Volyňští Češi v letech 1945-1948, více než deset tisíc uprchlíků z řecké občanské války v letech 1946-1949, dokonce i arabská levicová inteligence v 70. a 80. letech, to všechno byli lidé, kteří se velmi dobře integrovali do naší společnosti.
 • Muslimové byli, jsou a podle všech prognóz i nadále budou v ČR naprosto marginální menšinou.
 • Nejsme pro migranty zajímaví kvůli nízkým mzdám, důchodům a sociálním dávkám i velmi komplikovanému povolování trvalého pobytu a ještě komplikovanějšímu nabývání státního občanství, jež z velké části závisí na libovůli úředníků (viz zde a tato statistika ).

Možná by stálo za to v této souvislosti zmínit, že ČR není pouze cílovou zemí, ale také zdrojem migrantů. V zahraničí žije odhadem 2,2 milionu lidí s českým původem, minimálně od bitvy na Bílé hoře máme dlouhou „tradici“ víceméně vynucených emigračních vln. Po roce 1989 odešlo do zahraničí cca 200 tisíc českých občanů. (Zdroj: Lidovky.cz )

Jedna plus jedna plus tři

Když na někoho ukazuje váš ukazováček, všimněte si ostatních prstů. Palec míří nahoru, k nebi. A ostatní tři prsty míří zpátky proti vám. Když náš ukazováček míří na uprchlíky, tak:

 • malíček by nám měl říci, že my jsme ti, kteří neochotou mít děti vyprázdňujeme tento prostor
 • prsteníček nám říká, že i naši vojáci a za naše daně vedou války v konfliktních zónách,
 • prostředníček nám říká, že i my se jednou můžeme dostat do podobné situace,
 • palec nám říká, abychom si vzpomněli, že Ježíš byl z uprchlické rodiny a narodil se ve chlévě.

Kdo jsou skuteční nepřátelé a zrádci národa

 • Naším nepřítelem není agresivní Rusko, ale chamtivost našich korporátních fašistů.
 • Naším nepřítelem nejsou islámští přistěhovalci, ale zkorumpovaní politici, kteří podporují agresivní války NATO.
 • Naším nepřítelem nejsou nepřizpůsobiví občané, ale banksteři a lichváři.
 • Naším nepřítelem nejsou lidé s jinými názory, ale ti, kteří šíří nenávist.
 • Naším nepřítelem nejsou chudí a bezmocní, ale náš konzumní styl života.

Pokud lidem, kteří žijí konzumním způsobem života, vezmete všechno, na čem jim záleží, to jediné, co jim zůstane, budou jejich předsudky.

Závěrem

V této souvislosti si dovolím, podobně jako Ilona Švihlíková zde , použít výrok spisovatele Jiřího Drašnara: „Do Čech sice vždycky všechno dorazí pozdě, ale můžeš si být jistý, že když to tam dorazí, tak už je potom.“ Česká veřejnost se začala zabývat problémem s uprchlíky až poté, co Pegida v Německu definitivně zašla na úbytě.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 650 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

5 1 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
332 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Amenre
Amenre
23. 7. 2015 5:17

..malíček by nám měl říci, že my jsme ti, kteří neochotou mít děti vyprázdňujeme tento prostor…

Tenhle „argument“ jen dokazuje, že sluníčkáři jsou padlí na hlavu.
Pročpak se tedy přistěhovalci netlačí třeba na Aljašku, kde je žije 1 člověk na km2 ?

peter.
23. 7. 2015 5:38

Tí,ktorí túto kašu navarili,nech si ju aj vyžerú :
http://wertyzreport.com/clanek/berslusconi-libye-evropsky-komplot

Alena
Alena
23. 7. 2015 5:56

velmi rozumný článek o nás a přistěhovalcích. Nevím, zda Pegida zašla na úbytě, ( pravděpodobně zabodovala jejich média, jak je tato strana extrémistická a xenofobní, podobně jako u nás Bartoš ) ale v Německu je přibližně 20 % obyvatel s neněmeckým původem. ( a to jsou data z roku 2013), takže je jasné, že něco jako hnutí Pegida bude gradovat později u nás https://www.euroskop.cz/46/24991/clanek/nejvice-imigrantu-v-eu-miri-do-nemecka/ Ano, tento článek by byl rozumný pro dobu,kdy by u nás bylo vše v normálu – nerozkradený stát -vyvíjející se ekonomika -politikové, kteří hájí jen a pouze zájmy obyvatel této země až do roztrhání těla Všichni… Číst vice »

LF
LF
23. 7. 2015 6:08

Spíš dva prstíčky tam strčíme, novodobá jezinko.
Jedním prstíčkem je fakt, že počet trvale žijících cizinců narostl ve sledovaném období 2,4x. Pokud by tahle tendence pokračovala, budou problém pociťovat už naše děti.
Druhým prstíčkem je „váš nepřítel“ náš konzumní styl života. Právě o zachování našeho životního stylu, který shazujete jako konzumní, jde v první řadě. Nával levné a ke všemu ochotné pracovní síly (která sníží cenu práce), lidí s jiným stylem života, kteří na našich zahrádkách udělají bordel, podporujete přesně proč?

Alena
Alena
23. 7. 2015 6:09

naši sluníčkáři pracují pilně jako včeličky. Cizinci již mají schválený zákon o volebním právu
http://www.zvedavec.org/vezkratce/10823/

Béda
23. 7. 2015 6:14

V tom článku mi chybí tabulka, kolik cizinců získalo v delším časovém období občanství ČR se všemi občanskými právy a přestali tím být vedeni ve statistikách jako cizinci. Nadpis by mohl znít taky jako „podej prst a přijdeš o celou ruku“. Jinak si nedokážu představit jak mohlo dojít k tomu, že zušlechťující imigrantský prvek (podle Čulíka) dobrovolně a rády neabsorbují imperiální centra (kupř. USA, VB, Francie, Itálie, popř. Německo) a tlačí je povinně formou kvót do svých kolonií. Přitom jde až na Německo o země, jejichž politici mají lví podíl na té migraci. Tabulka by mohla uvést taky statistiku v… Číst vice »

LF
LF
23. 7. 2015 6:16

Alena • 23. Červenec 2015 To je stejná a osvědčená salámová metoda jako s homosexuály. Napřed přestala být homosexualita v soukromí trestná (což považuji za správné) a tehdejší propagátoři tvrdili, že u toho soukromí zůstane a nikdo nebude obtěžován prasečinami. Pak přestala být trestná homosexuální pornografie. Pak začali chodit průvody homosexuálů po Praze a policie pokutovala jejich odpůrce. Pak přišlo registrované partnerství. Pak přišel tlak na povolení adopce dětí homosexuálním párem. A v Irsku už existují homosexuální manželství. Stal se z toho veřejně přijatelný a srovnatelný způsob života a kdo proti tomu něco napíše, stává se terčem ostrakizace. Teď je… Číst vice »

LF
LF
23. 7. 2015 6:19

Béda napsal V tom článku mi chybí tabulka, kolik cizinců získalo v delším časovém období občanství ČR se všemi občanskými právy a přestali tím být vedeni ve statistikách jako cizinci. Nadpis by mohl znít taky jako „podej prst a přijdeš o celou ruku“. Jinak si nedokážu představit jak mohlo dojít k tomu, že zušlechťující imigrantský prvek (podle Čulíka) dobrovolně a rády neabsorbují imperiální centra (kupř. USA, VB, Francie, Itálie, popř. Německo) a tlačí je povinně formou kvót do svých kolonií. Přitom jde až na Německo o země, jejichž politici mají lví podíl na té migraci. Tabulka by mohla uvést taky… Číst vice »

Alena
Alena
23. 7. 2015 6:22

Stan napsal U nás 30 % cizinců nikdy nebude. Jsou jich 4 % a jejich počet stagnuje. V Německu jich je asi 11 %. Smyslem mého článku je, že u nás cizinci (a už vůbec ne muslimského původu) nejsou a ještě dlouho nebudou podstatný problém. Těmi skutečnými problémy jsou neochota etnických Čechů mít děti (ukazatel 1,3 dítěte na ženu znamená, že v několika generacích vymřeme), náš neokoloniální status a neschopnost definovat skutečné problémy tohoto státu a rozumně je řešit. Protestující proti IVČNR měli s heslem o uvadlých penisech, které chtějí bojovníci proti přistěhovalcům vztyčovat na hranicích, bohužel pravdu. Dovedeno ad… Číst vice »

Béda
23. 7. 2015 6:25

Béda napsal V tom článku mi chybí tabulka, kolik cizinců získalo v delším časovém období občanství ČR se všemi občanskými právy a přestali tím být vedeni ve statistikách jako cizinci. Nadpis by mohl znít taky jako „podej prst a přijdeš o celou ruku“. Jinak si nedokážu představit jak mohlo dojít k tomu, že zušlechťující imigrantský prvek (podle Čulíka) dobrovolně a rády neabsorbují imperiální centra (kupř. USA, VB, Francie, Itálie, popř. Německo) a tlačí je povinně formou kvót do svých kolonií. Přitom jde až na Německo o země, jejichž politici mají lví podíl na té migraci. Tabulka by mohla uvést taky… Číst vice »

LF
LF
23. 7. 2015 6:25

Ještě poznámku k té hustotě zalidnění – pokud by počet obyvatel ČR klesl díky nízké porodnosti, právě to nám bude umožňovat zachování současného životního stylu, aniž bychom páchali nevratné škody na přírodě. Viděl bych to spíš jako pozitivum.

Béda
23. 7. 2015 6:29

Chytrý člověk se obvykle poučí od lidí, kteří již mají s daným problémem nějakou zkušenost. Tomu se říká princip předběžné opatrnosti.

Béda
23. 7. 2015 6:31

Myslím, že česká vláda by si mohla na toto téma uspořádat výjezdní zasedání v nějakém turistickém objektu ve spřáteleném Kosovsku.

LF
LF
23. 7. 2015 6:39

Stačilo by vyjet do Rotherhamu, tam je to zatím pro dospělého muže bezpečnější.

Alena
Alena
23. 7. 2015 6:43

Stan napsal Přirozená migrace znamená co? Že tomu necháme volný průběh? Je to přesně naopak, dokud bude migrace řízená (a zatím vždy v zemích koruny české byla, jen se o tom nikde nahlas nemluvilo), nebude to problém. možná, že pár staletí rozhodovaly země koruny české samostatně. Nyní se řídíme pokyny z Bruselu, které jsou pro nás závazné, a pouze pro lidi se hraje komedie, že naše vláda kvóty nechce, aby pak migrantů přijala více. Při bezohledné cenové politice, jakou již dlouhá léta předvádí u nás např. nadnárodní majitelé supermarketů, nelze očekávat, že najednou bude Brusel v otázkách migrace cizinců shovívavý.… Číst vice »

Sio
Sio
23. 7. 2015 6:47

Alena napsal

naši sluníčkáři pracují pilně jako včeličky. Cizinci již mají schválený zákon o volebním právu
http://www.zvedavec.org/vezkratce/10823/

To je přesně to, co potřebují. Hlupáky, co jim vděčně skočí na špek.

LF
LF
23. 7. 2015 6:54

Že ten „prázdný prostor v pracovních příležitostech“ nezaplní 460 000 nezaměstnaných, které v ČR máme. Neříkám, že by se profese a místa vždy potkaly, ale cizinci zde pracují převážně na nekvalifikovaných místech a kdybychom si je sem nepustili, vyřešili bychom z větší části problém nezaměstnanosti.
Vedlejším efektem by byl vzestup mezd, jejichž výši nezaměstnanost pochopitelně stlačuje.

Alena
Alena
23. 7. 2015 6:55

Stan napsal Lidé, kteří se rozhodli nemít děti, možná budou rádi, až na stará kolena najdou nějakou ošetřovatelku mongolského nebo eritrejského původu, která jim vymění pampersky. Pak možná půjdou „vlastenčení“ a předsudky stranou.A ještě jednou se podívejte na ten graf a porovnejte – cca 200 tisíc cizinců s trvalým pobytem vs. cca 200 tisíc českých občanů s trvalým pobytem v zahraničí. Tato země má nějakou (dle mého názoru v současnosti z různých důvodů ne zcela využitou) kapacitu lidí, které je schopna uživit. Pokud vzniká prázdný prostor (byty, domy, pracovní příležitosti) tím, že klesá počet původních obyvatel, nastává přirozený tlak na… Číst vice »

Béda
23. 7. 2015 6:56

stručný komentář Štěpána Kotrby, bezpečnostního analytika, který se k tématu imigrace rozhodl přispět následujícím stručným shrnutím: „kontroverzní“ argumenty pro racionální diskusi o tom, zda, kolik a jaké uprchlíky přijmout v ČR: 1) Kulturní a náboženská ne-blízkost (islám je fakt africkou praxí něco jiného než Mekka … a to nevzpomínám ženskou obřízku) + organizace rodiny (násilí na ženách). 2) Srozumitelnost jazyka a schopnost pochopit pojmy evropské reality (život v africké stepi potřebuje jiné dovednosti než život v Praze, imigranti neumí žádné jiné než jen africké jazyky, jen někteří špatně arabsky – jejich lékařské ošetření i jednání s úřady či policií vyžaduje… Číst vice »

Béda
23. 7. 2015 7:01

„…Lidé, kteří se rozhodli nemít děti, možná budou rádi, až na stará kolena najdou nějakou ošetřovatelku mongolského nebo eritrejského původu, která jim vymění pampersky….“ Není někde nějaká dohledatelná statistika, kolik žen ošetřovatelek muslimského původu (s šátky) „utírá zadky“ ve Francii, Německu, Itálii anebo ve VB a jak tento trend stoupá ve srovnání s počtem migrantů?

Alena
Alena
23. 7. 2015 7:07

Kromě toho, že cizinci nevyřeší naše postavení kolonie, a sníží již tak nízké mzdy našich zaměstnanců, schází mi naprosto ekonomický rozbor, kolik bude 1 imigrant stát naši státní pokladnu. Jsme země se zadlužením 1,8 bil. Kč a myslím, že ani tato otázka není pro nás zanedbatelná. Obsluha našeho státního dluhu již stojí dost peněz. Překvapuje mne, že ministr financí se dosud k této otázce nevyjádřil, zatímco např. u horníků, kteří chtějí dříve do důchodu ( což je běžné v okolních státech EU), má jasno. NE Mám z toho všeho opravdu špatný pocit, protože naše polistopadové vlády NIKDY nejednaly ve prospěch… Číst vice »

merlin
merlin
23. 7. 2015 7:12

Stan napsal Lidé, kteří se rozhodli nemít děti, možná budou rádi, až na stará kolena najdou nějakou ošetřovatelku mongolského nebo eritrejského původu, která jim vymění pampersky. Pak možná půjdou „vlastenčení“ a předsudky stranou.A ještě jednou se podívejte na ten graf a porovnejte – cca 200 tisíc cizinců s trvalým pobytem vs. cca 200 tisíc českých občanů s trvalým pobytem v zahraničí. Tato země má nějakou (dle mého názoru v současnosti z různých důvodů ne zcela využitou) kapacitu lidí, které je schopna uživit. Pokud vzniká prázdný prostor (byty, domy, pracovní příležitosti) tím, že klesá počet původních obyvatel, nastává přirozený tlak na… Číst vice »

mirror
mirror
23. 7. 2015 8:10

Autor článku si nevšímá naši prioritní ochrany před imigranty, kterou jsou nízké mzdy v České republice. Při cestě na západ se u nás uchytí Ukrajinci a Slováci. Nemají jazykový problém, Slováci jsou naši a Ukrajinci rozumí rychle všemu, zbude jim jen strašný přízvuk. Myslím si, že udržování izolace místního obyvatelstva je programové u všech popřevratových vlád a všech vládnoucích stran. Kvalifikovaní lidé z východu se u nás (téměř) neusazují. Na dveřích pracoven a laboratoří uvnitř univerzit na Západě a v USA je spousty slovanských jmen. V 80. létech masově utíkali z Polska devastovaného Solidaritou. Po roce 1990 utíkali zase z… Číst vice »

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
23. 7. 2015 8:42

Toto Stanovo tvrzení mne opravdu zaujalo: „Těmi skutečnými problémy jsou neochota etnických Čechů mít děti (ukazatel 1,3 dítěte na ženu znamená, že v několika generacích vymřeme), náš neokoloniální status a neschopnost definovat skutečné problémy tohoto státu a rozumně je řešit. Protestující proti IVČNR měli s heslem o uvadlých penisech, které chtějí bojovníci proti přistěhovalcům vztyčovat na hranicích, bohužel pravdu. “ Předně co zavilý Moravák bych se měl radovat, že během několika generací nejspíš obydlíme i českou kotlinu, poněvadž fakt, že díky našim třem dětem jsem zatím šestinásobný dědeček – a to ty naše děti dlouho studovaly – o uvadlých penisech… Číst vice »

vittta
vittta
23. 7. 2015 8:45

Podle mě manipulativní článek, ze kterého si nelze nic vzít. Autor dokonce až drze tvrdí něco, co nemůže vědět, tedy jak to tady bude s migranty vypadat….vlastně tady nebudou a basta. Ale autor má takový názor a je to určitě jeho právo. Můj názor zase je, tady emigranty za ŽÁDNOU cenu nechtít, a v případě potřeby za to i bojovat se zbraní v ruce. Čímž nevyjadřuji nic zvláštního, a vlastně jsem na okraji politického spektra, kdesi mezi radikály, kteří jsou spíše k smíchu, protože nám přece NIC nehrozí. A jelikož nám nic nehrozí, mohu být radikální jak chci, aniž by… Číst vice »

vittta
vittta
23. 7. 2015 8:56

Ano, Georiusi, jsem podobného názoru. Doplním, že bohužel mají víc dětí ti chudší a méně inteligentní, což teoreticky geneticky může poškozovat celek a rozhodně má dítě z chudé rodiny menší ambice na nějaké studium, i kdyby na to mělo. Jinými slovy, máme dost problémů s vlastní populací i bez migrantů. Náš stát není objektivně připraven jakékoliv migranty integrovat, nejprve musíme nějak konsolidovat školství, sociální systém, nezaměstnanost a zákonník, jak občanský, tak trestní. Pak můžeme někoho reálně integrovat. V současném stavu je příjem jakéhokoliv počtu migrantů jen problém s nulovým přínosem, většina se okamžitě zapojí do strukutur organizovaného zločinu, nebo do… Číst vice »

Béda
23. 7. 2015 9:02

http://www.hlavnespravy.sk/stredovek-sa-vracia-teraz-francuzsko-kapitulovalo-pred-saudmi/648665

“Privatizácia” verejnej pláže Mirandole saudskou kráľovskou rodinou vo francúzskom Vallauris neprestáva čeriť hladinu verejnej mienky a stále sa jej venuje veľa médií (viac TU). Kauza má totiž pokračovanie…

Béda
23. 7. 2015 9:06

Migrace trochu jinak: http://www.hlavnespravy.sk/grecki-podnikatelia-vo-velkom-opustaju-krajinu/648703

Grécke firmy prešli na tzv. „exit“: vo veľkom utekajú do zahraničia, pretože v Grécku kvôli nanúteným podmienkam už nie je možné pracovať…

vittta
vittta
23. 7. 2015 9:08

Ještě k tomu Kosovu, co ho zmiňuje Georgius.
Ten tedy hovoří o jiném problému, jak natalitou Albánci zničili Srbský stát a jejich agresivita zaujala USA natolik, že je využívají ve svých vojenských kampaňích nebo k politickému vydírání…třeba Makedonie.
Také se tam totiž děje to, že Kosovci Kosovo vydrancovali, zabouchli dveře a jdou o dům dál.
To by mě mohl třeba Stan vysvětlit-proč Kosovo, zbavené krvavých okovů srbských a chráněné americkými divizemi před ruskou hrozbou nevzkétá květem svobody a civilizace?

Alena
Alena
23. 7. 2015 9:15

mirror napsal Autor článku si nevšímá naši prioritní ochrany před imigranty, kterou jsou nízké mzdy v České republice. Při cestě na západ se u nás uchytí Ukrajinci a Slováci. Nemají jazykový problém, Slováci jsou naši a Ukrajinci rozumí rychle všemu, zbude jim jen strašný přízvuk. Myslím si, že udržování izolace místního obyvatelstva je programové u všech popřevratových vlád a všech vládnoucích stran. Kvalifikovaní lidé z východu se u nás (téměř) neusazují. Na dveřích pracoven a laboratoří uvnitř univerzit na Západě a v USA je spousty slovanských jmen. V 80. létech masově utíkali z Polska devastovaného Solidaritou. Po roce 1990 utíkali… Číst vice »

Béda
23. 7. 2015 9:31

Béda napsal

Migrace trochu jinak: http://www.hlavnespravy.sk/grecki-podnikatelia-vo-velkom-opustaju-krajinu/648703

Grécke firmy prešli na tzv. „exit“: vo veľkom utekajú do zahraničia, pretože v Grécku kvôli nanúteným podmienkam už nie je možné pracovať…

Rozdíl mezi Řeckem před „záchranou“ a po ní bude, že po „záchranném“ balíčku po odloženém krachu Řekům v Řecku již nezbyde vůbec nic a budou žít v permanentní nejistotě a bídě. Z toho plyne poučení: je potřeba být neustále ostražitý před lichvářskou „nezištností“ a „pomocnou rukou“.

Béda
23. 7. 2015 9:47

Stan,

ještě nikdo mi nedokázal vysvětlit populační „perpetuum mobile“. K čemu bude vysoká porodnost ( jakkoliv dosažena – jestli přirozenou reprodukcí původního obyvatelstva anebo s přičiněním přistěhovalců), když pro novonarozené nebude v současném systému práce? Co to perspektivně řeší, když v důsledku zvýšené porodnosti bude akorát víc nezaměstnaných, méně odvedených daní (velcí podnikatelé = stejně zdrhnou do offshorů) a větší zátěž na sociální systémy?

fajt
23. 7. 2015 9:48

není servilnější kolonie v EU než čezké, a protože EU je velmi pokleslý a zvrácený spolek, kterému vévodí stále více nenažranější elitáři, tak zabývat se imigrací na úrovni lidského spotřebního kapitálu je, myslím, celkem dost jalové. ..)

Sasin
Sasin
23. 7. 2015 9:48

Jó, to je vskutku postřech o tom, že si nedáváte spávné otázky a už vůbec na ně neodpovídáte a kladete nové, třeba zbytečné. Bez podílu na půdě, která nepude prodat a bez podílu na rozpočtu, kdy každý podíník bude moci požadovat písemně, do sečítání co si přeje ze společného pořizovat a proti hlupotám bude moci vymezit své NE se to vše bude posunovat stále více do kapes haragondechajců, lakomců a zlo dějů s vydlabanými intelektuálními mozky, páč jakmile nemáte podíl, tak se s váma nigdo nebaví. A je jedno jak umíte počítat nebo kolik knížek jakýchkoli demagogů máte prostudované. Typicky… Číst vice »

Sasin
Sasin
23. 7. 2015 9:49

Něco o pěti prstech

Vařila myšička kašičku na zeleném rendlíčku,
(máma mi svým ukazováčkem krouží po rozevřené dlani) tomu dala,

(chytí za můj palec)
tomu taky,

(chytí za můj ukazováček)
tomu málo,

(chytí za můj prostředníček)
tomu víc

(chytí za můj prsteníček)
a na toho maličkého nezůstalo nic!

(chytí za můj malíček)
A tak utíkal honem do komůrky a tam se napapal.

(běží svými prsty po mé ruce až do podpaží a tam mě polechtá). Muheeeeee

Béda
23. 7. 2015 9:57

Sasin, víte, pane Sasine, já dlouhodobě tvrdím, že všichni reformátoři jakých je dnes habaděj, aťsi evoluční anebo revoluční, pokud si neuvědomí, že klíčové pro skutečnou změnu je nějakou formou ODEJMOUT (velko)KAPITALISTŮM JEJICH „PODÍLY“ (kdoví jestli to bude možné na základu dobrovolnosti, že?) = majetek a možnost „násobit“ jej jako zdroj jejich moci, tak jsou pouhými utopisty. Když mocenského predátora pouze omezíte (dočasně uspíte) a ponecháte mu zdroj moci, stejně jednou přijde doba (kdy si založí FED, prolomí Glass Seagallův zákon…) a spustí nekontrolovanou řetězovou reakci kdy převezme podíly ostatních s „výbuchem“ na konci. Ten vývoj „podílového vlastnictví“ jsem uvedl pouze… Číst vice »

Béda
23. 7. 2015 10:07

Jinak z mého pohledu nic progresivnějšího a perspektivnějšího než společenské vlastnictví kapitálu nebylo dodnes vynalezeno. Přes všechny chyby, nedemokratičnost, chybné motivace zejména tvůrčí vrstvy… tato společenská forma není vyhroceně konkurenční až militantně agresivní (viz dnešní války a manipulativní politické převraty, inscenovaný chaos), staví na kooperaci, solidárnosti, omezuje parazitismus, každému svému členovi dává určitou perspektivu a jistoty, chrání slabé a bezbranné před silnými, kriminalitou…

mirror
mirror
23. 7. 2015 10:12

Alena napsal
tím chcete říct, pane mirror, že kvalifikované ošetřovatelky z eritreje nám nebudou dávat pamprsky, protože půjdou za lepším do Německa?

Kde by tu kvalifikaci sestřičky doma získaly? Zatím tady přicházejí zdatní samci připraveni oplodňovat. Čekejme sestřičky z Ukrajiny. Ty nejlepší půjdou do Německa, nám zbude odpad.

Zajímavé je, že nikdo se nechytil argumentu nízkých mezd a platů. Asi jsou všichni spokojení v důsledku totálního zabednění. Už 25 let se od tohoto smutného faktu odvádí systematicky pozornost. Škoda.

Sasin
Sasin
23. 7. 2015 10:14

Béda • 23. Červenec 2015
Jó, to je jasný, že gdyž se ZLO dějům a harpagondechajcům nechají ukradené lidské podíly, že se nic nezmění.
Bude to jen hroší, né že se to nějak zlepší, jak si tady mnozí myslí.
A mělo by se to navíc udělat tak, že těm, co nic nezbylo, se ostatní omluví, né že jim dají jako příležitost si na podíl vydělat.
To abychom tomu správně porozuměli. Tož tak.

mirror
mirror
23. 7. 2015 10:16

Béda napsal
Jinak z mého pohledu nic progresivnějšího a perspektivnějšího než společenské vlastnictví kapitálu nebylo dodnes vynalezeno.

Je tady vlastnictví zaměstnanců. Kdysi o tom hovořil Zeman, ale pak vsadil svoje boty na kriminální kapitalismus.

Béda
23. 7. 2015 10:20

mirror napsal Kde by tu kvalifikaci sestřičky doma získaly? Zatím tady přicházejí zdatní samci připraveni oplodňovat. Čekejme sestřičky z Ukrajiny. Ty nejlepší půjdou do Německa, nám zbude odpad. Zajímavé je, že nikdo se nechytil argumentu nízkých mezd a platů. Asi jsou všichni spokojení v důsledku totálního zabednění. Už 25 let se od tohoto smutného faktu odvádí systematicky pozornost. Škoda. Proč se chytat? Včera jsem o tom zde diskutoval v širších souvislostech a zrovna tak se toho nikdo „nechytil“ viz http://outsidermedia.cz/multykulturni-kolaboranti-vam-kradu-blogy-jinak-se-v-dobe-vasi-nepritomnosti-nic-zvlastniho-nestalo-sudruh-konarik/?show=comments „Skutečná levice nemá pražádného zájmu na dovozu levné konkurenční pracovní síly srážající místní mzdy a životní úroveň, zatěžující a postupně… Číst vice »

mirror
mirror
23. 7. 2015 10:25

Béda napsal
„Skutečná levice nemá pražádného zájmu na dovozu levné konkurenční pracovní síly srážající místní mzdy a životní úroveň, zatěžující a postupně likvidující místní sociální systém „hostitelských“ zemí. Skutečná levice má zájem na pomoci běžencům v jejich domovských zemích, ukončení zištných imperialistických válek produkujících jako svůj důsledek migraci.

Vždyť já s vámi souhlasím, Bédo. Když jsem nastupoval na dvanáctiletku, tak naší třídě přidělili zasraní komunisté (v učitelském sboru byl vlažný a vzdělaný komunista jen ředitel) francouzštinu s vysvětlením, abychom mohli pomáhat v Africe.

Alena
Alena
23. 7. 2015 10:40

letmo jsem se koukala na diskusi levice versus pravice. Zdá se mi, že toto členění je dnes tak trochu mimo realitu. Pokud 1% obyvatel má obrovské množství majetku ve stejné výši jako těch 99 % zbytku, tak jsme všichni. ( až na to 1 %), na jedné lodi, přičemž většina si to neuvědomuje.
Protiváhou tzv. neomarxistů, kteří jsou pro multi-kulti svět, pro homosexualitu a všechny další vymoženosti dnešní doby, jsou strany typu Okamura a Bartoš.
Bohužel, v našich médiích jsou dehonestováni jako extrémisté.
Ale tak se mi jeví reálná politika: neomarxisté versus vlastenci

peter.
23. 7. 2015 10:40

Béda napsal
Skutečná levice

To je kto ?

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
23. 7. 2015 10:42

Stan napsal Tvrdé číslo 1,3 (vztahuje se na celou ČR) proti sousedovi, co má 5 dětí. Tvrdá statistika o národnostním a náboženském složení cizinců proti „středověce barbarským imigrantům“ a „zhoubným mikroorganismům“. Už jste se tady s nějakým tím „barbarem“ potkal a zkusil se ho zeptat na jeho příběh? Středověce barbarské jsou Vaše předsudky. Muslim s osmi dětmi od jedné ženy je asi stejně tak častý jev jako Moravák s pěti dětmi od jedné ženy. S výjimkou hladem sužovaných zemí subsaharské Afriky (Nigérie 5,25), Afghánistánu (5,43) a Jemenu (4,09) se plodnost v zemích s převažující muslimskou populací pohybuje v rozmezí 1,8… Číst vice »