Petice „Internet bez cenzury 2.0“

http://www.internetbezcenzury.cz/inbc_165.png

Vážení občané

Dovedete si představit, že vám zablokují přístup k tomu, s čím na Internetu nutně potřebujete pracovat? Že se nedostanete ke svým pracovním materiálům, nenajdete si jízdní řád, nepošlete bankovní příkaz, nepošlete e-mail a nepřečtete si aktuální zprávy? I tak by mohly vypadat důsledky blokování, jakmile bude jednou zavedeno. Nikdo už nebude mít kontrolu nad tím, co a jak je blokováno.

Svoboda je základním lidským právem, je mnohem důležitější než ekonomický prospěch jakékoliv zájmové skupiny, ať se již jedna o zábavní průmysl nebo skupinu provozovatelů loterií v jedné zemi. Blokování webových stránek je protiústavní cenzura, která je nadto technicky neuskutečnitelná.

Proto žádáme poslance, aby vždy přijímali zákony, které natrvalo zaručí Internet bez cenzury, zajistí síťovou neutralitu a vyloučí odstřihování uživatelů od Internetu.

Text petice "Internet navždy bez cenzury" je určený ústavním činitelům

My, zde podepsaní, požadujeme:

1. Respektovat svobodu projevu a práva na informace na Internetu. Šíření a přijímání informací nesmí být zákonem omezováno.

2. Zaručit svobodný přístup a pohyb na síti bez cenzury. Odpovědnost za obsah nese ten, kdo jej vytváří, nikoliv ten, kdo přenáší data. Na přenášená data se musí vztahovat listovní tajemství, do kterého nesmí nikdo zasahovat.

Pod toto prohlášení připojuji svůj podpis.


Petici můžete podepsat zde

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments