Petr Umlauf: Jak porozumět světové ekonomice

K obsluze reálné ekonomiky by stačilo 10 % emitovaných peněz. Zbytek slouží ke spekulaci, vydírání a dluhovému otroctví.

4
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Autoři komentářů
MiloslavPetrpaveljogín Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petrpavel
Člen
Petrpavel

Realistický popis současného světa, realistický i ve své bezradnosti nacházet a najít řešení. Dobrého řešení. Neexistuje.
Zbývá nám radovat ze všedních, drobných a malých radostí, dokud nebude hůř, dokud žijeme.
Vize a naděje na pokrok v lidské společnosti skončily s koncem socialistické soustavy. Předtím a poté to je jenom boj. Přežije nejsilnější, nejfikanější, nejtvrdší, nejsobečtější, nejzákeřnější, nejpodlejší… Uznávám, že někoho takový svět může těšit, líbit se mu, může to považovat za nejlepší a jedině možnou cestu lidstva. Já ne. Ale to jediné co s tím můžu udělat je nesouhlasit a nechovat se podle tohoto receptu.

jogín
Člen
jogín

Petrpavel: Mohl byste mít pravdu, kdyby ta „darwinovská“ konkurence probíhala jen na úrovni jednotlivců. Jenže v reálu si konkurují daleko více skupiny- státy, národy, etnika, církve. A skupina, která tvrdě potlačuje, zkouší oblbnout a vyžírá své členy nemůže počítat s jejich lojalitou a s usilovnou prací ve prospěch skupiny. Prostě národ sobců ve válce nezvítězí. Nakonec efekt morálky vidíme i na Ukrajině, podle čistě materiálního hodnocení počtu lidí a výzbroje mělo Novorusko dávno prohrát. Meziskupinová konkurence je klíčem, který brání degeneraci společnosti i v jiných aktivitách než válčení.

Petrpavel
Člen
Petrpavel

jogíne, to co píšete má logiku. Potěšil a povzbudil jste mě.

Miloslav
Host
Miloslav

Dnes už si každý kdo se jen trochu vyzná v ekonomice uvědomuje raketový nástup „peněz z ničeho“, které pocházejí pouze z finančních transakcí. Tyto „peníze z ničeho“ nejsou kryté žádnou jinou hodnotou, než lžemi bankéřů a politiků. Lidé velkých peněz vládnou světu, a to je nadále dlouhodobě neudržitelný stav. Jedna z možných cest řešení tohoto komplikovaného problému je uvedena v článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html