Petříček nanejvýš rozezlen: Rusové před konzulátem ČR zapálili dýmovnici

Tohle si moskali odskáčou, takto se náš velký a kulturní český národ nenechá urážet od národa tak nanicovatého, podřadného a ničemného, jako je tenhle ruský pranárod, o kterém nikdo neví, odkud se na kontinentu vůbec vzal a odkud to vlastně do svých současných hranic přitáhl, a dnes není ničím jiným než jen zdrojem neklidu, pobouření a odporu v celém dříve tak klidném a pokojném evropském prostoru.

Představte si tu drzost a krev vám vystydne v žilách. Jacísi příšerní ruští zlotřilci, které se lidská přirozenost vzpírá nazvat lidmi, přitáhli v pátek večer k výsostnému území českého konzulátu v Petrohradě a prý v odpověď na naprosto mírově, pokojně a slušně provedené vynesení sochy ruského maršála Koněva z pražského náměstí Interbrigády si zde dovolili vyjadřovat proti tomuto svrchovanému rozhodnutí radních Prahy 6 svůj nesouhlas a dokonce, promiňte, ale slova se při konstatování toho činu až příčí v hrdle, zapálili zde, před budovou našeho mocného státu, dýmovnici. Ve zprávách světových agentur k tomuto činu se neuvádí, jak byla dýmovnice velká, ale dá se předpokládat, že dýmila dost.

Je přirozené, že proti činu tak zvrácenému, který co do ničemnosti a podlosti nemá v dějinách mezinárodních styků ani nejpřibližnější paralelu, česká diplomacie na čele se svým ministrem Petříčkem okamžitě reagovala a poslala ruskému ministerstvu zahraničí svoji nótu, vyjadřující své pobouření nad skutečností, že ruská policie český zastupitelský úřad o řešení situace neinformovala.

Lze si totiž představit jako jistotu zaručenou, že když se 14 dní předtím začali dělníci s kladivy, krumpáči a lany v Praze 6 sápat na sochu ruského maršála, neměla česká policie v tom okamžiku na programu nic jiného, než že okamžitě volala ruskému velvyslanectví v Praze o tom, co se děje, a vyděšená až do morku všech svých nejvyšších představitelů je žádala o řešení situace.

Pokud tomu tak ovšem nebylo, pak jde o přirozený rozdíl mezi tím, jak se jedná a jak je jednáno se státem velkým a významným, jako je Česko, a státem tak nicotným, nepatrným a navíc ještě i zlotřilým, jako je Rusko.

Velikost ministra Petříčka pak aspoň já pro sebe vidím v tom, že si je tohoto rozdílu neustále plně vědom a uplatňuje jej ze všech evropských a snad i světových politiků daleko nejrazantněji.

Sláva mu!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Punta
Punta
20. 4. 2020 11:39

Jako slohová práce je to dobré. Ovšem házet dýmovnice před českým konzulátem v Petrohradě je stejně hloupé jako kdyby je někdo házel před ruským velvyslanectvím v Praze. A omlouvat jednu pitomost jinou pitomostí je poněkud pošetilé.

Dolmen
Dolmen
Reply to  Punta
20. 4. 2020 12:34

Není pitomost jako pitomost. Indiáni mají přísloví: Dříve než začneš někoho odsuzovat, ujdi alespoň 10 mil v jeho mokasínech! BTW, dnes asi na slavnostně vyzdobené radnici Phy 6 probíhají vzpomínkové akce k uctění výročí narození jejich velkého amorálního vzoru.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Dolmen
20. 4. 2020 17:28

Na Ukrajině fašisti nejsou! Slavnostní poctění veterána SS divize „Galičina“ SS Vasila Nakonečného. Bez komentáře.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=21&v=_TQAHmusKkU&feature=emb_logo

Botičky od Diora
Botičky od Diora
20. 4. 2020 17:36

Tak tohle nepotřebuje překlad, Petříčku :-)

Protest u českého konzulátu https://colonelcassad.livejournal.com/5796809.html

idiotronic
Reply to  Botičky od Diora
20. 4. 2020 20:57

Druhý řádek nápisu mi byl nesrozumitelný, až jsem pochopil, že není psán azbukou a
protože jsem pořád netušil jeho význam, sáhl jsem po akademickém slovníku jazyka českého a opět jsem nabyl dojmu, že si naše národy rozumějí.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  idiotronic
21. 4. 2020 8:21

:-) :-)

racek
racek
20. 4. 2020 21:23

Petříček je … konec konců, Sorosův člověk. Ale tentokrát postupoval asi tak, jak asi každý ministr svrchovaného státu(u nás čti kolonie). Problém je, že Rusku naše Pražská .Havlérka vyhlásila válku, zatím ve formě opravdu nechutných urážek. A bude se to stupňovat. Teď už z obou stran. A z toho nemá radost ani ten Petříček. Dnes se připojil další, Urban. Je tragické sledovat, že hlavní aktéři této ubohé frašky jsou bohužel členové národa, jejihž předky osvobodil a život zachránil SSSR a právě ten Koněv.

Bety
Bety
21. 4. 2020 7:45

Ale! Tak oni si někteří Rusové dovolují veřejně se zlobit! Ale proč se ministr Petříček rozčiluje? Nejspíš to budou stejně podivné pochybné existence, kvůli kterým Praha 6 odstraňovala Koněvovu sochu tajně za svítání a prakticky při zákazu vycházení. Pan Petříček pak vyhlásil, že vládě do toho nic není, nebo se pletu? Jenže on se jako správný a loajální vazal cítí být rozhořčen, že je tím zpochybňováno doporučení jisté ambasády. Správně je měla ruská policie zatknout, zmlátit a navěky jim vypsat do papírů že byli účastníky protistátní činnosti, jako těm, jež se v západních státech účastnili protestů např. proti válce ve… Číst vice »