Philip Giraldi čelem proti západní lží o Sýrii

Philip Giraldi není jen tak někdo. Jde o jednu z nejvýznamějších postav někdejšího nejvyššího vedení CIA ( více o něm v jeho rozsáhlém profilu na Wikipedii), absolventa dvou univerzit (chicagské a londýnské), poradce prezidentského kandidáta Rona Paula z r. 2008 a proslulého novináře, jehož články ovlivňovaly, či ovlivňují rozhodování hned několika amerických prezidentů, zvlášť pokud šlo, či jde, o jejich politiku na Středním východě. A protože právě v tomto regionu je Philip Giraldi doma (roky zde jako pracovník CIA působil a plynně hovoří turecky, italsky, německy a španělsky), byl jmenován předsedou významného Výboru pro národní zájem, jehož úkolem je navrhovat vládě, jak má postupovat při řešení politických otázek právě v této oblasti.

To všechno se o Philipu Giraldim ve Wikipedii dovíte, ale zatím tam není to neaktuálnější. A totiž to, že Giraldi je též odvážným a čestným mužem, který se na Západě snad jako jediný z významějších politických figur odvážil postavit orkánu lží celého západního světa o posledních událostech v Sýrii.

Zde je pětiminutový výsek ze 14minutového rozhovoru, který Giraldi 6. dubna poskytl pořadu Scott Horton Show a jehož přepis zveřejnil web Counter Punch:

Vítám vás v našem programu, pane Giraldi. Takže co nám k momentální situaci v Sýrii řeknete?

Slyším ze zdrojů zde, přímo na území Středního východu, že lidé, důvěrně seznámeni se zpravodajskými informacemi, tvrdí, že řeči, podle nichž syrská vláda či Rusové použili chemickou zbraň proti nevinným lidem, jsou podvod. Zpravodajové totiž potvrzují to, co Rusové uvádějí už od páteční noci, že totiž syrská letadla zasáhla sklad, ve kterém al-Kájda uchovávala chemikálie, které po zasažení pumami explodovaly, což si vyžádalo lidské oběti. Názor všech zpravodajců je v této záležitosti jednotný. A jak lidé z armády, tak zpravodajských agentur, kteří tuto pravdu znají, jsou teď z věcí, jak se až dodneška vyvíjí, docela paf, protože zvlášť prezident Trump zkreslil to, co se už měl dřív dovědět – ale možná se to nedověděl – a ti lidé z CIA i armády se teď obávají, že se věci ubírají k bodu, který se snadno může obrátit v ozbrojený konflikt.

Řekněte mi, prosím, vše o zdrojích, ze kterých jste své informace získal.

Jistě. Jsou to zdroje, které stojí na samém vrcholu armády a zpravodajských agentur. Jsou to lidé, kteří jsou pracovně umístěni zde na Středním východě, buď v armádě, nebo ve zpravodajských agenturách a jsou se zpravodajskými fakty dobře obeznámeni. A jsou to též lidé, které velmi udivilo, jak s celou touto záležitostí nakládá administrativa a jakou hru s ní hrají média. A řeknu vám též, že v několika případech uvažují tito lidé dokonce o tom, že se svou pravdou půjdou na veřejnost, aby tak věc uvedli na pravou míru. Protože tím, jak se dnes interpretuje, jsou pobouřeni.

Takže současní činitelé CIA chtějí v těchto dnech vystoupit na veřejnost?

Ano, protože je irituje směr, kterým se celá ta věc pohybuje kupředu. Šlo o útok konvenčními zbraněmi – bombami. A ty bomby vznítily chemikálie, které tam uložily teroristické skupiny spojené s Al-Kájdou.

Říkáte, že se ta věc pohybuje kupředu. Jak rychle?

Opravdu rychle. Podle všeho znepokojení mezi lidmi, zde na místě, vychází z toho, že Bílý dům zvažuje cosi, co by mu umožnilo učinit další kroky proti syrské vládě. Co by to ale mělo být, nikdo neví. Ale Trump včera vyslal o čemsi takovém jasný signál – a stejný vyslal i náš představitel v OSN – a to když oba hovořili o údajném hyenizmu údajného syrského plynového útoku. Trump mluvil o překročení hned několika červených čar, a lidé z armády a zpravodajských služeb zde mají obavy, že tohle všechno bude ještě dál eskalovat. Přitom mějte na paměti, že Asad přece neměl absolutně žádný motiv, aby plynem zaútočil. Naopak, měl motiv dělat všechno opačně, než mu dnes Západ připisuje. Vždyť před nedávnem Trump prohlásil, že už není důvod, aby Asad odešel, což byla pro syrského prezidenta obrovská výhra. A aby poté zničehonic obrátil a 48 hodin po Trumpově prohlášení zaútočil chemickou zbraní, neodpovídá žádnému logickému scénáři. A pokud jsem o nějakých jiných slyšel, jsou naprosto směšné.

Podle Wikipedie a interview Philipa Giraldiho publikovaného v Counter Punch zpracoval Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
11. 4. 2017 16:59

Švédski lekári za ľudské práva(SWEDHR) vydávajú svedectvo o tom,že „Biele Prilby“úmyselne zabíjali deti,aby sfalšovali následky chemického útoku:
http://www.veteranstoday.com/2017/04/06/swedish-medical-associations-says-white-helmets-murdered-kids-for-fake-gas-attack-videos/
neviem posúdiť či sa jedná o hoax alebo nie.

Béda
11. 4. 2017 18:38

Ministr obrany Stropnický s neochvějnou logikou:
„Důkazem, že Asad použil chemické zbraně pro mne je to, že na něj Američané zaútočili!“ (glosy M. Macka)