Piráti: Pojďme společně tuto sobotu hájit Internet bez cenzury

 

Vážení signatáři petice Internet bez cenzury, přátelé,

v minulém volebním období se politici několikrát plíživě pokoušeli zavést v Česku cenzuru Internetu pod záminkou boje proti hazardu a jiným neřestem. I díky vašim podpisům neuspěli, nová politická garnitura ale bohužel opakuje jejich snahy a cenzura českého webu je opět na spadnutí.

Česká pirátská strana proto na sobotu 20. února od 14:00 svolala demonstraci za zachování svobodného Internetu v České republice. Cílem demonstrace je vytvořit protiváhu tlaku, pod kterým se svobodný Internet v poslední době ocitá. Odmítáme cenzurní snahy ministra Babiše, který chce v rámci novely loterijního zákona zavést do našeho právního řádu bezprecedentní princip, aby ministerstvo financí vytvářelo poprvé v historii ČR seznam webových stránek určených k zcenzurování. Narůstá zavrženíhodné úsilí o další sledování uživatelů Internetu ze strany ministra vnitra Chovance i orgánů Evropské unie, diskutuje se o povinné elektronické občance. Považujeme za nepřijatelné hrozící kriminalizování sdílení odkazů.

Demonstrace se koná v sobotu 20. února od 14:00 na pražském Klárově, navazuje na ni protestní pochod k budově ministerstva vnitra na Letné. Vystoupí zde několik expertů, například sémiotik a odborník na analýzu dat ze sociálních sítí Josef Šlerka, expert na ochranu osobních údajů Jan Vobořil nebo odborník na sociální sítě Daniel Dočekal. Předseda Pirátské strany Lukáš Černohorský k demonstraci říká: „Věřím, že téma zachování svobodného Internetu v české společnosti stále rezonuje. Pokud nebudeme svá těžce vybojovaná práva hájit, tak o ně přijdeme. Přijďte prosím v sobotu 20. února na pražský Klárov i s přáteli.“

Vy už jste v minulosti první krok za fungování Internetu bez cenzury udělali. Ukažme společně, že cenzura do 21. století nepatří. Jste srdečně zváni.

Facebooková stránka události: https://www.facebook.com/events/1004015302991749/

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pocono
Pocono
18. 2. 2016 14:10

Slova, slova, slova… Piráti jsou něco jako odbory ajťáků a ty starosti „běžných socek“ vůbec netrápí. Stačí vystoupení jejich zástupce tuhle na ČT.

niky
niky
18. 2. 2016 17:04

Také jsem čuměl náhodou na TOP-ČT a viděl jsem rozhovor zástupce pirátů a málem jsem zvracel , jak horoval pro STOP09……

orinoko
18. 2. 2016 17:17

Cesky Pirat je prakticky to same , co cesky Zeleny.
Nepokryte pravicove hovado.