Pjakin, Globální Prediktor a Pánbůh

Dávám přednost psanému textu před videem, a to i u Pjakina. Než se dívat hodinu na video, tož si to raději na Leva-netu přečtu během deseti minut. Přesto mám takové nutkání napsat několik vět o tom tzv. Globálním Prediktorovi. Kdo je to ten Globální Prediktor? Žádné jméno Pjakin nikdy neuvedl. Možná jsou to nějaké osoby šéfující nadnárodním společnostem, či spíše to mohou být majitelé těchto nadnárodních korporací. Ti rozhodují o osudu globálního světa. Jenomže manažeři a majitelé nadnárodních firem jsou přece při trošce hledání snadno k nalezení. Pjakin jejich jména neuvádí, že by přece jenom k tomu Globálnímu Prediktorovi nepatřili? No a když ne Oni, tak kdo potom? Tvůrci ideologií, jako třeba Kissinger, to také nejsou, jsou to pouzí podpindosníci plnící pouze úkoly Globálního Prediktora, jak uvádí Pjakin. Takový Lenin, Stalin a Putin jsou spolupracovníci GP, sice nikoliv hlavní tvůrci, pouze kolegové či podkolegové. No, to mi nějak nepasuje.

V náznacích občas Pjakin zmíní něco o symbolice čísel, esoterice, mystice, pravoslaví, někdy dokonce přidá egyptské žrece, tajné společnosti vyvolených nadlidí, Devět Neznámých předávajících poselství a poznatky z bájné Atlantidy, no, ještěže to nejsou mimozemšťané z Plejád. Měl bych na Pjakina otázku, zda Globální Prediktor působil už v době Sumerů, Harappanů, antiky a v Evropě v době feudalismu? Nebo začal působit teprve v moderní době od XX. století? Nebo dokonce až v našem století?

Mně z toho ovšem vyplývá, že GP je v podstatě Bůh, který také řídí svět dle svého uvážení a pouze zasvěcenci v nepřímých náznacích tuší, kam ten svět míří dle jeho přání. Můžeme se pouze domýšlet a dohadovat, co GP hodlá provádět se světem. Po tři staletí dovolil Anglii být světovou jedničkou a v současnosti se rozhodl, že světovou jedničkou bude Čína. Škoda, že Pjakin neuvádí důvody tohoto rozhodnutí. Obyčejní nezasvěcení materialisté ale důvody, proč se Čína stává světovou jedničkou, uvádějí a jsou toho plné weby a nepotřebují ke svým vývodům žádného Globálního Prediktora.

On ten Globální Prediktor mi připadá, jakoby to Pjakin opsal od filosofického šaška a klauna Hegela, u kterého svět řídí Světový Duch. Hegel přišel na to, že odvolávat se na Boha už přestává být v módě a nahradil ho Světovým Duchem, což je v podstatě stejné. Takový výklad byl až donedávna málem oficiální. Přání a nařízení Světového Ducha plní poctivě germánská rasa, ovšem někdo ty německé obyvatele musí vést, takže úplně dokonale plní cíle a úkoly Světového Ducha pouze německý císař. Totéž tvrdí Pjakin o gosudarovi. Pjakin nahradil Hegelova Světového Ducha Globálním Prediktorem, ale jinak vše ponechal při starém, tedy stejně jak Hegel dal Bohu pouze jiné jméno.

Svět je přece strašně moc složitý a komplikovaný a přesto funguje. Je tedy naprosto jasné, že to všechno musí někdo shora řídit, no a to je právě Bůh, Světový Duch Hegelův, či Globální Prediktor Pjakinův. Že by to fungovalo a že by to klidně šlo i bez ředitele světa, je pro mnoho lidí nepřestavitelné. Tento přístup je jednoduchý, snadno pochopitelný, útěšný a docela srozumitelný. On to někdo přece musí řídit, to by jinak nefungovalo a nebylo provozuschopné. Přečíst si ovšem Darwina a Marxe vyžaduje námahu a je docela obtížné pro mnoho obyvatel vůbec jenom číst takové texty, kde by se dověděli, že žádnou vyšší mocí či vyšší inteligencí řízený svět není, že existuje pouhá živelná evoluce a spontánní samovývoj.

Dávám před Pjakinem přednost takovému Isčenkovi, Glazjevovi, Valentinu Katasonovovi, Nikolaji Starikovovi, Andreji Fursovovi, Michailovi Chazinovi a podobným, protože se vyjadřují přesně, naprosto srozumitelně a racionálně, žádné nesrozumitelné náznaky a iracionality.

2.3 3 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
114 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Hox
Hox
8. 6. 2017 19:31

GP si hraje na Boha, ale GP není Bůh, to je omyl. Jména nejsou důležitá (neznám je), důležité je pochopit podstatu jevu zvaného GP, a to člověk pochopí, když pochopí co je to Plná funkce řízení. Řízení totiž nezačíná dáváním rozkazů nebo tvorbou nějaké řídící struktury, řízení začíná tím, že si nějaký subjekt (intelekt) uvědomí nějaký nový faktor, který vyvolává potřebu řídit, a následně teprve následují další etapy Plné funkce řízení: 2) vytvoření návyku rozpoznávání toho faktoru v budoucnu 3) stanovení cílů ve vztahu k tomu faktoru 4) vytvoření koncepce dosažení těch cílů 5) integrace nové (parciální) koncepce do celkové… Číst vice »

mm
mm
8. 6. 2017 19:35

asi tak, hoxi. Na rozdíl od pana Kadubce, je Pjakin i dobře informován. Což lze posoudit především poslechem originálu v ruštině.

Hox
Hox
8. 6. 2017 19:36

pokr. ten subjekt, který si uvědomil faktor z příkladu 2, a uvědomil si ho někdy na začátku 19. století, je subjekt, který realizuje konceptuální moc ve vztahu k celému lidstvu, to znamená že určuje dlouhodobé strategické cíle, identifikuje nové faktory prostředí atd. Z logiky věci totiž vyplývá, že v každé společnosti se Plná funkce řízení (=stanovování dlouhodobých cílů a identifikace faktorů prostředí) NĚJAK realizuje, a pokud není žádný viditelný subjekt, nese tuto funkci nějaký vnější subjekt nebo subjekt v utajení. Globální prediktor je subjekt, který realizuje konceptuální moc (první etapy Plné funkce řízení) ve vztahu k lidstvu jako celku. Konceptuální… Číst vice »

Hox
Hox
8. 6. 2017 19:39

– podporou a propagací marxismu, jakožto informačního modulu, který měl v perspektivě iniciovat světovou marxistickou revoluci, která by kapitalistům „zakroutila krky“.
Jelikož kultura je informačně-algoritmický systém, zavedením nové informace, informačního modulu, který ovlivní nové generace, lze v perspektivě 50-80 let zavedením nějakého informačního modulu do společnosti (marxismus v tomto případě) efektivně řídit chování společnosti a směřování budoucnosti, jedná se o jednu z metod realizace konceptuální moci, jako moci ideí nad společností, a moci těch, kdo ty ideje umí formovat.

Hox
Hox
8. 6. 2017 19:42

Důležité je pochopit, že GP má PROTILIDSKÉ cíle, cílem jeho koncepce je globální kryptootrokářská společnost, ve které si otroci nebudou uvědomovat, že jsou otroci, do této fáze jsme se dostali v posledních 100-200 letech (finanční zotročení, kulturologické vymývání mozků atd.)

PPK
PPK
8. 6. 2017 20:53

Díky, pane Kadubče! Mám rád, když někdo řekne to správné „slovo do pranice“. Konceptuální moc, potřebná úroveň chápání, uvědomění si nějakého nového faktoru, vyvolávání potřeby řídit a mít návyk rozpoznávání toho faktoru … Hmm, a co bude dál? Že prý .. určení dlouhodobého strategické cíle, identifikace nových faktorů prostředí, plná funkce řízení, hhh … Inu, mnoho učeně prediktorských slov … a nic z toho, jestliže hlasatel těch frází pořád – a za každou cenu – zůstane u vyhýbání se základní ose marxismu a to skutečnosti, že veškeré žití člověčího plemene na této planetě je vždy určováno jen tím, zda a… Číst vice »

racek
racek
8. 6. 2017 21:13

Ono je to těžké. Já jsem ateista a ve spiknutí obecně nevěřím. No jo, ale když člověk se podívá blíže, ony ty konspirační teorie, zejména ty starší, ukazují být proklatě pravdivé . Příklady jistě znáte. No a ten Prediktor, bohužel, začíná být jedna z možností. A že to způsobuje NECO nebo NĚKDO, sama myšlenka se do toho mýho zastaralýho mozku neodbytně vlamuje. Třeba ti emigranti, to snad už hodně lidí připouští. A ty různé inkluze, ničení rodiny, likvidace kvalitního školství, no řekněte. Ty arabská Jara, podpálení Balkánu, Středního východu?? A co je ten Prediktor? Skupina, myšlenka, přírodní zákon (konec konců… Číst vice »

Hox
Hox
8. 6. 2017 21:25

racek napsal Ono je to těžké. Já jsem ateista a ve spiknutí obecně nevěřím. No jo, ale když člověk se podívá blíže, ony ty konspirační teorie, zejména ty starší, ukazují být proklatě pravdivé . Příklady jistě znáte. No a ten Prediktor, bohužel, začíná být jedna z možností. A že to způsobuje NECO nebo NĚKDO, sama myšlenka se do toho mýho zastaralýho mozku neodbytně vlamuje. Třeba ti emigranti, to snad už hodně lidí připouští. A ty různé inkluze, ničení rodiny, likvidace kvalitního školství, no řekněte. Ty arabská Jara, podpálení Balkánu, Středního východu?? A co je ten Prediktor? Skupina, myšlenka, přírodní zákon… Číst vice »

PPK
PPK
8. 6. 2017 22:21

Hox napsal GP se snaží eliminovat bílou rasu cestou kulturologických zbraní, zařídit ať sama vymře, je to součástí projektu likvidace buržoazního liberalismu cestou zmizení samotných nositelů téhle ideologie a jejich nahrazení biomasou z Afriky. Lituji, ale mám pochybnosti, týkající se logiky tohoto tvrzení: Jak totiž víme, dnešní svět se snaží ovládat čistokrevní nositelé ideologie buržoazního liberalismu. Scházejí se utajeně v různých Davosech a Bilderber-zích, přičemž oni sami jsou výhradně součástí bílé rasy a vyznavači (pokud už) nějaké formy judaisticko-křesťanské ideologie – a to vše s náruživou podporou Frantíka z Vatikánu. Že by snad právě proto tito všichni elitáři do budoucna… Číst vice »

idiotronic
8. 6. 2017 23:54

racek napsal
ateista a ve spiknutí obecně nevěřím

Ale klidně věřte! Vždyť sousloví ,,pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí“,
,,trh bez přívlastků“ nebo ,,kupónová privatizace“ jsou podvodné žvásty, ve které
nevěřili zejména ti, kdož je uvedli do oběhu. Všichni, kteří užívají mezer v zákonech,které sami navrhli, jsou spiklenci (solární baroni,řepkaři). Podrobněji se o tom rozepisuje například Ivan David v článku Teorie a praxe spiknutí
http://www.prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/sloupky/teorie-a-praxe-spiknuti

Gatta
Gatta
9. 6. 2017 5:59

Nedávno jsem někde četl citát (teď to nedohledám) ve smylu:
„Chcete-li, aby vám lidé uvěřili, musíte jim říct něco neuvěřitelného“.

Léty prověřená praxe – s nějakým tím „bohem“ pracují přece všechna náboženství. Takové universum pro všechno neznámé a nevysvětlitelné. A také na zakrytí svých omylů.

Hox
Hox
9. 6. 2017 6:01

PPK napsal Lituji, ale mám pochybnosti, týkající se logiky tohoto tvrzení: Jak totiž víme, dnešní svět se snaží ovládat čistokrevní nositelé ideologie buržoazního liberalismu. Scházejí se utajeně v různých Davosech a Bilderber-zích, přičemž oni sami jsou výhradně součástí bílé rasy a vyznavači (pokud už) nějaké formy judaisticko-křesťanské ideologie – a to vše s náruživou podporou Frantíka z Vatikánu. Že by snad právě proto tito všichni elitáři do budoucna kulturologicky plánovali vlastní lidskou i mocenskou sebevraždu a realizovali dovoz černé muslimské a šamanistické biomasy z Afriky jen proto, aby pak sami museli provést konverzi k sunnitskému salafistickému islámu? Aby pak i… Číst vice »

japrvni
japrvni
9. 6. 2017 6:33

pane Kadubec, než příště napíšete článek plný pochybností a neznalostí, tak si zagůglujte. Podívejte se na video p. Pjakina, sice 3 roky staré, kde ale jasně vysvětluje, o čem mluví: https://www.youtube.com/watch?v=tzFVEuZibes&feature=youtu.be

karpi
karpi
9. 6. 2017 7:38

Kdo je GP?
A kdo je jenom sebevzhlíživej pseudointelektuální vocas?

peter.
9. 6. 2017 8:01

Odkedy odišiel Sio,tak ma už táto téma nebaví.Bola diskutovaná nie raz a tak si myslím,že už k nej bolo napísané všetko.Napriek tomu si Pjakina pozriem vždy a rád.Len jeho analýzam nepripisujem význam v zmysle „povedal to Pjakin,preto to musí byť pravda“.
Keď tu bol Sio,tak tie diskusie o Pjakinovi,KOB a DVTR mali „šťavu“.

karpi
karpi
9. 6. 2017 9:34

Takže kdo je to GP? A kdo je SPV? viděl jsem video zvící délky 1 hodiny a 14 minut k tomu a pořád nevím. Ale připadám si tak nějak lehce unaven až naplněn. Možná jsem odvedl těžkou intelektuální práci, když jsem se prodral (víceméně) houštinami tolika cizích a nesrozumitelných slov, tak nově a nezvykle pospojovaných a (víceméně) tuším o čem byla řeč (o pyramidách). Anebo jsem jenom další sebevzhlíživej pseudointelektuální vocas? (SPV)? Takovéhle spojení by se tedy moc nezamlouvalo. Spíše jenom DV (důvěřivej). Důležité je nezapomínat: „TO, ŽE NĚČEMU NEROZUMÍM, JEŠTĚ NEZNAMENÁ, ŽE TO NĚCO ZNAMENÁ“ Je to tu pořád… Číst vice »

karpi
karpi
9. 6. 2017 9:34

%%% Jenom pozor na ty, kdo VÁM ÚNIK NABÍZḮ. Kdo unikne natolik, že se nechá vodit za prediktora a nechá sebou vrtět, ten je vocas. O nic menší než když se nechá vodit za neviditelnou ruku trhu. – řízená migrace a ty další odrážky jsou realita. Materiální realita. Byla způsobena řetězem špatných rozhodnutí, špatnými (z tohoto hlediska) lidmi. Tedy politikou. A v této rovině hledejme řešení. Únik z roviny materiální, z roviny kde je třeba začít konat a řešit, do nějakých vyšších prediktorských sfér nic nezmění, pouze prodlužuje a utvrzuje stávající stav. Ať už GP existuje, či nikoli, není to… Číst vice »

karpi
karpi
9. 6. 2017 9:43

…jo a ještě díky, samozřejmě, panu Kadlubcovi. Souhlasím plně, včetně toho nápadu s Hegelem. (Jak ostatně, doufám, vysvítá z mých příspěvků výše.)

Gatta
Gatta
9. 6. 2017 9:54

Re kapri – celé dobré – souhlas.
Zvláště povedené:

„TO, ŽE NĚČEMU NEROZUMÍM, JEŠTĚ NEZNAMENÁ, ŽE TO NĚCO ZNAMENÁ“
To by mělo viset nad vchodem do každé galerie moderního umění a nad vchody mnoha škol humanitních oborů :-)

“ … nenechat se vodit za svou pýchu.“ – těžký problém většiny intelektuálů a intelektuálek.

„Tak řešme na co stačíme, ať se celej slavnej velkej prediktor třeba – ať dělá co umí.“

PS
Svoje k tomu GP jsem už napsal výše.

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
9. 6. 2017 10:52

Nelze odolat: ČARODĚJKA (jme se s velkým důrazem říkat z knihy) Jedničku vem, v deset ji změň, dvojku dej ven, s trojkou se těš, to zbohatneš. Čtverku, tu pryč! Pět jako šest, malá to čest, sedmička spíš, osmu tam piš; devět je víc, deset je nic. Toť násobilka kouzelnic. FAUST Jak v horečce ta baba mele. MEFISTOFELES To ještě dávno není celé, vždyť já to znám, jak dál to v knize zní; já proplýtval s ní mnohé chvíle, neb dokonalé matení, to pro moudré je taj a stejně pro zpozdilé. Hle, nový kousek s dávnou tradici, neb každý věk tu… Číst vice »

PPK
PPK
9. 6. 2017 10:52

Hox napsal Vy nevidíte, že „elita“ EU cíleně importuje migranty (miliony) a likviduje budoucnost vlastních národů? Bez spolupráce „elity“ EU by nebylo možné dovézt sem 2 miliony arabů a afričanů. Ale vidím, vidím a už hodně dávno, ba i článek jsem už o tom zde na OM před časem psal .. Hoxi, opravdu nechci být neuctivý a nechci rovnou psát, že debata s Vámi je prakticky vždy jen ztrátou času. Ale je to tak, protože evidentně OM čtete pouze asi jednou za rok. Nelze totiž smysluplně reagovat na Vaše diskusní vstupy, v nichž druhým jen podrobněji a jiným slovosledem široce… Číst vice »

Irena
9. 6. 2017 11:35

PPK a víte, že si ve svých příspěvcích protiřečíte? Jednou napíšete, že si přeci bílí vládci světa nepodříznou pod sebou větev, aby si znečistili Evropu Afričany a muslimy, a potom napíšete, že vidíte, jak právě bílá elita (stojící samozřejmě na stupínku o něco níže) nám sem tyto Afričany importuje? Oni si tedy pod sebou tu větev dobrovolně neřežou? Vaše zacházení s pojmy DVTŘ a zejména zcela jasný despekt, který v tomto ohledu dáváte najevo svědčí pouze o tom, že o ní nic nevíte a i Pjakin několikrát opakoval, že z jeho videí se o ní dost nedozvíte. Přistupujete k tomu… Číst vice »

Hox
Hox
9. 6. 2017 11:55

@PPK Napsal jsem názory a argumenty (k nikomu osobně se nevyjadřoval), vy jste mě napadl, to o něčem svědčí. Jestli nemáte argumenty kterými byste mohl reagovat, snadná pomoc – nereagujte. Co se týká mých příspěvků, snažím se vysvětlovat v kostce, kdo chce ten z nich něco pochopí, kdo nechce chápat nebo nemůže, nepochopí, o roli Stalina a marxismu a jejich roli v historickém procesu jsem už napsal jinde mnoho článků, není problém si to najít. Co se týká klima diskuse, pak si zkuste zhodnotit jaké klima vytváříte sám, na rozdíl od vás nikoho nenapadám za odlišné názory. Co se týká… Číst vice »

Hox
Hox
9. 6. 2017 11:57

Marxismus není řešení, protože jeho filosofie je vadná (antidialektická) a jeho ekonomická teorie nevědecká (metrologicky neprůkazná), takže v praxi nelze použít k dosažení toho, co marxismus deklaruje jako cíl, takže se v praxi jedná o imitační projekt, jen další formu kryptootrokářství, o něco méně okatou, než současný systém.

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
9. 6. 2017 12:02

Hoxi, nezlobte se, ale kdyby Vám kdokoli zkritizoval DVTŘ takovými … zkratkami, s jakými jste vyrukoval na marxismus, sesypete se tu na něho všici jak slepice na flus – a právem.

Béda
9. 6. 2017 12:07

Pjakin se jak čert kříži vyhýbá jednoduchému zjištění, že v kapitalismu vládnou a vždycky vládly špičky velkokapitálu. (skryté majetkové suprelity kupř. Rothschildové a Rockefelerové, kterým patří megabanky a skrze podíly největší světové korporace a mediální uskupení. Tito úkolují své podržtašky, Soroše, ředitele korporací, šéfredaktory médií. Veřejně se o všemocných „vševlastnících“ v médiích téměř nic nedovíte. Jenom v alternativě o nich občas probleskne drobná zprávička.

Pjakin to zakrývá zcela promyšleně protože i Rusko patří ke kapitalistickým států, – má své multimiliardáře – oligarchy nižšího ranku, kterých část se nechce podrobit západní majetkové suprelitě.

Béda
9. 6. 2017 12:11

Hox napsal

Marxismus není řešení, protože jeho filosofie je vadná (antidialektická) a jeho ekonomická teorie nevědecká (metrologicky neprůkazná), takže v praxi nelze použít k dosažení toho, co marxismus deklaruje jako cíl, takže se v praxi jedná o imitační projekt, jen další formu kryptootrokářství, o něco méně okatou, než současný systém.

Ale jdi ty, brepto!

Hox
Hox
9. 6. 2017 12:13

Velekněz Ratata napsal Hoxi, nezlobte se, ale kdyby Vám kdokoli zkritizoval DVTŘ takovými … zkratkami, s jakými jste vyrukoval na marxismus,sesypete se tu na něho všici jak slepice na flus – a právem. Podobnými zkratkami nikdo DVTR zkritizovat nemůže, protože podobnými problémy netrpí. Pokud chcete beze zkratek a detailněji, je kniha „Dialektika a ateizmus: dvě neslučitelné podstaty“, která obsahuje kapitolu – kritiku marxismu a jeho filosofie, a ukazuje kde je tam problém. Na to, že ekonomická teorie marxismu je metrologicky neprůkazná poukázal už Stalin v díle Ekonomické problémy socialismu v SSSR, když psal „… musíme se zbavit i takových pojmů… Číst vice »

Béda
9. 6. 2017 12:16

Béda napsal Pjakin se jak čert kříži vyhýbá jednoduchému zjištění, že v kapitalismu vládnou a vždycky vládly špičky velkokapitálu. (skryté majetkové suprelity kupř. Rothschildové a Rockefelerové, kterým patří megabanky a skrze podíly největší světové korporace a mediální uskupení. Tito úkolují své podržtašky, Soroše, ředitele korporací, šéfredaktory médií. Veřejně se o všemocných „vševlastnících“ v médiích téměř nic nedovíte. Jenom v alternativě o nich občas probleskne drobná zprávička. Pjakin to zakrývá zcela promyšleně protože i Rusko patří ke kapitalistickým států, – má své multimiliardáře – oligarchy nižšího ranku, kterých část se nechce podrobit západní majetkové suprelitě. Koneckonců v každé třídní majetkově antagonisticky… Číst vice »

Hox
Hox
9. 6. 2017 12:19

Béda napsal Ale jdi ty, brepto! defektnost (antidialektičnost) marxistické filosofie se projevuje například v tom, že hlásá souboj protikladů, zatímco v realitě neexistuje souboj (absolutních) protikladů nikdy, existuje vždy jen interakce různorodostí. Například, válčí mezi sebou dvě mocnosti, a v pozadí stojí třetí síla, která manipuluje oběma ke svým cílům… kde je tu souboj protikladů? Další defektní formulace je o negace negace, zatímco v realitě probíhá proces, následnost změn, transformací, spirála vývoje, a i když někdy může mít místo i negace předchozího výsledku, je to jen parciální část širšího procesu. Tenhle „zákon“ zaměňuje celý proces jeho částí. Do formulky tohoto… Číst vice »

Hox
Hox
9. 6. 2017 12:20

Béda napsal
Koneckonců v každé třídní majetkově antagonisticky diferencované společnosti vždycky vládly majetkové suprelity – faraoni, králové, císaři, v kapitalismu Rothschildové s rockefellery a spol..

Skutečně si myslíte že faraoni vládli?

Béda
9. 6. 2017 12:21

Hox napsal Podobnými zkratkami nikdo DVTR zkritizovat nemůže, protože podobnými problémy netrpí. Pokud chcete beze zkratek a detailněji, je kniha „Dialektika a ateizmus: dvě neslučitelné podstaty“, která obsahuje kapitolu – kritiku marxismu a jeho filosofie, a ukazuje kde je tam problém. Na to, že ekonomická teorie marxismu je metrologicky neprůkazná poukázal už Stalin v díle Ekonomické problémy socialismu v SSSR, když psal „… musíme se zbavit i takových pojmů jako nadpráce a nadprodukt, a nahradit je novými, odpovídajícími pojmy. Mohli jsme tento stav trpět do současnosti, ale dále nelze.“ HaHaHa! Prý „Dialektika a ateizmus: dvě neslučitelné podstaty“. A s čím… Číst vice »

Ladislav Hinner
Ladislav Hinner
9. 6. 2017 12:23

Hoxovy komentáře jsou důvodem k zamyšlení, jdou k meritu problému a zdánlivě k nelogickým závěrům. Je možno nahlédnout, že strom je rozvětven a nesedíme všichni na jedné větvi, pokud už na té naši pouze nevisíme…

Béda
9. 6. 2017 12:23

Hox,

jednota a boj protikladů, negace negace, přerůstání kvantity v novou kvalitu. Jak se to slučuje s náboženskými dogmaty?

Gatta
Gatta
9. 6. 2017 12:30

Re Béda – vždy vládli a vládnou ti „silní“, tedy lépe řečeno ti „nejsilnější“, kteří když uchopili moc tak následně ustanovili taková opatření a pravidla, aby jejich moc stále rostla a stala se prakticky neohrozitelnou.

Většinou cestou majetkovou a cestou zákonně represivní (jen komunisti se časem začali naivně domnívat, že jim vedoucí úlohu na věčné časy zajistí jeden článek v ústavě).

Přiznat lidem veřejně tento trvalý fakt by ovšem vedlo buď k jejich beznadějné rezignaci, nebo k hrubému násilí.
A tak se prostě mlží a mlží …

Béda
9. 6. 2017 12:35

Béda napsal

Hox,

jednota a boj protikladů, negace negace, přerůstání kvantity v novou kvalitu. Jak se to slučuje s náboženskými dogmaty?

Náboženství vždycky sloužilo jako pomocný prostředek k zakonzervování stávajícího mocenského statu quo, vždycky paralyzovalo mělo za cíl paralyzovat revoltu a přinášet církevním prostředníkům „Božím“ na Zemi materiální a hlavně mocenský (zejména v oblasti vědomí veřejnosti) prospěch. Otupovalo mysl, vymezovalo bariéry – tabu pro rozumové poznání, házelo klacky pod nohy změnám stávajícího řádu.

Alena
Alena
9. 6. 2017 12:39

Gatta
„TO, ŽE NĚČEMU NEROZUMÍM, JEŠTĚ NEZNAMENÁ, ŽE TO NĚCO ZNAMENÁ“
ale bylo by dobré nejprve nastudovat si to, co na konci každé analýzy nabízí pan Pjakin, a pak teprve tvrdit, že to neexistuje.
Zdá se, že GP, i přes nedostatek kádrů, bude s námi manipulovat ještě hodně dlouho. Používá totiž metody, které zapřísáhlí marxisté zesměšňují, ač podvědomě se podle nich řídí. Prostě jsme jako děti, plácáme si své bábovičky a necháme se ovládat

Hox
Hox
9. 6. 2017 12:41

Dobrý postřeh, se žádným z uvedeného, protože to jsou také jen formy ateismu (idealistického). Ale člověk, kterému funguje mozek a nezavírá oči před realitou, ten musí časem dojít k tomu, že nějaká vyšší síla, organizující princip, být musí, že čistě materialistický pohled na svět je defekt ve vnímání reality, chyba úsudku.

Hox
Hox
9. 6. 2017 12:44

Béda napsal

Hox,

jednota a boj protikladů, negace negace, přerůstání kvantity v novou kvalitu. Jak se to slučuje s náboženskými dogmaty?

nijak, taky jsem to nikde nenapsal… volba „materialismus vs idealismus“ je totiž volba ze dvou lží, ani jedno neodpovídá realitě.

Béda
9. 6. 2017 12:49

Tak jakou konkrétní dialektiku máte na mysli? A jak do ní zapadá váš globální prediktor? Co to je? Jaký Deux ex machina? Z čeho plyne jeho všemocnost. Jestliže není odvislý od majetku, který mu umožňuje kupovat si cokoliv – soudy, policejní aparát, politiky, média, ovlivňovat ekonomiku, průzkumy veřejného mínění, detektivní agentury, ratingové agentury, průzkumy veřejného mínění … tak o co opírá svoji neomezenou moc? O svoji vševědoucnost, o svoji věčnost nebo o co? Podléhá globálnímu prediktorovi – jeho vlivu, zákonitostem etc i Rusko?

Béda
9. 6. 2017 12:51

Hox napsal

Dobrý postřeh, se žádným z uvedeného, protože to jsou také jen formy ateismu (idealistického). Ale člověk, kterému funguje mozek a nezavírá oči před realitou, ten musí časem dojít k tomu, že nějaká vyšší síla, organizující princip, být musí, že čistě materialistický pohled na svět je defekt ve vnímání reality, chyba úsudku.

Tak tajemná „vyšší síla, organizující princip“ – to je ta „dialektika“?

Hox
Hox
9. 6. 2017 12:54

Dialektiku jednak jako obecné zákonitosti života, jednak jako metodu nalézání pravdy cestou pokládání návodných otázek.
GP není všemocný, a co se týká prostředků, řekněme to takto, že má v kapse ty kdo mají peníze, může je ovládat. Rusko realizuje vlastní globální koncepci, který je neslučitelná s biblickou koncepcí GP, takže mu nepodléhá, oba dva hráči (GP i Rusko) manévrují a musí brát ohled na názory druhého.

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
9. 6. 2017 12:54

Hoxi: díky, četl jsem. Jestli trochu zparafrázuji styl autorů, tak speciálně z této kapitolky jsme si udělal závěr, že 1) DVTR by chtěla být tím konečně pravým komunismem a konečně pravou dialektickou dialektikou (samo o sobě, nic proti tomu) 2) filosoficky je někde u pragmatismu (nic proti němu), 3) s marxismem se vypořádává (převážně) cupováním dogmatických příruček (zase, nic proti tomu, ale to není tak těžké, s tím bychom si asi nějak taky nějak poradili oba) 4) ale okamžitě se dopouští týchž hříchů, které vytýká „marxismu“, operuje abstrakcemi a příklady na efekt: jaký jiný smysl má v textu tohoto druhu… Číst vice »

PPK
PPK
9. 6. 2017 12:57

Irena napsal PPK a víte, že si ve svých příspěvcích protiřečíte? Jednou napíšete, že si přeci bílí vládci světa nepodříznou pod sebou větev, aby si znečistili Evropu Afričany a muslimy, a potom napíšete, že vidíte, jak právě bílá elita (stojící samozřejmě na stupínku o něco níže) nám sem tyto Afričany importuje? Oni si tedy pod sebou tu větev dobrovolně neřežou? Vaše zacházení s pojmy DVTŘ a zejména zcela jasný despekt, který v tomto ohledu dáváte najevo svědčí pouze o tom, že o ní nic nevíte a i Pjakin několikrát opakoval, že zjeho videí se o ní dost nedozvíte. Přistupujetek tomu… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
9. 6. 2017 12:57

Čistě materialistický pohled člověka obvykle alespoň jednou v životě „přejde“… Většinou „alespoň jednou“… Samoorganizující princip nemusí být trvale neměnný (co už je trvalé), může sám procházet obdobími, etapami „vývoje“ (změn). Za „materiálno“ lze „pohlédnout“ právě např. prostřednictvím vědy. Věda se většinou naivně pokládá za úzce spojenou s „materiálnem“, ale není tomu tak… Nejen jídlem jsme „živi“, ač bez něj samozřejmě žít nemůžeme. „Potřebná“ dávka „ingrediencí“ je pro každého odlišná, i v tom jsou naše úžasné možnosti. Snaha člověka (lidi) ovládat pramení mj. z vědomí strachu ovládajících že o svou kořist přijdou. Tak se vytvářejí „systémy typu TINA. Já bych jen… Číst vice »

Béda
9. 6. 2017 12:59

Hox napsal Dialektiku jednak jako obecné zákonitosti života, jednak jako metodu nalézání pravdy cestou pokládání návodných otázek. GP není všemocný, a co se týká prostředků, řekněme to takto, že má v kapse ty kdo mají peníze, může je ovládat. Rusko realizuje vlastní globální koncepci, který je neslučitelná s biblickou koncepcí GP, takže mu nepodléhá, oba dva hráči (GP i Rusko) manévrují a musí brát ohled na názory druhého. Mohl byste trochu konkrétněji – personifikovat kdo ovládá podle vás klany Rockefellerů a Rothschildů – kteří „mají prostředky“. Že mají ruské špičky – ekonomické, politické své skupinové zájmy ve světě o tom… Číst vice »

Béda
9. 6. 2017 13:08

Martin (už bez taky m) napsal Čistě materialistický pohled člověka obvykle alespoň jednou v životě „přejde“… Většinou „alespoň jednou“… Samoorganizující princip nemusí být trvale neměnný (co už je trvalé), může sám procházet obdobími, etapami „vývoje“ (změn). Za „materiálno“ lze „pohlédnout“ právě např. prostřednictvím vědy. Věda se většinou naivně pokládá za úzce spojenou s „materiálnem“, ale není tomu tak… Nejen jídlem jsme „živi“, ač bez něj samozřejmě žít nemůžeme. „Potřebná“ dávka „ingrediencí“ je pro každého odlišná, i v tom jsou naše úžasné možnosti. Snaha člověka (lidi) ovládat pramení mj. z vědomí strachu ovládajících že o svou kořist přijdou. Tak se vytvářejí… Číst vice »

Hox
Hox
9. 6. 2017 13:12

Béda napsal Mohl byste trochu konkrétněji – personifikovat kdo ovládá podle vás klany Rockefellerů a Rothschildů – kteří „mají prostředky“. Že mají ruské špičky – ekonomické, politické své skupinové zájmy ve světě o tom žádná. Tvrdíte, že ruská koncepce je neslučitelná s biblickou – v jakém smyslu? Pokud vím Putin navštěvuje bohoslužby, hlásí se k pravoslaví… Jistě, globální zákulisí, globální prediktor… na názvu až tak nezáleží. Jména neznám a nezná je asi nikdo, a kdyby znal, tak neřekne. Protože o ně nejde. Jde o to že kolem sebe můžeme pozorovat řízení nějakého subjektu, který realizuje konceptuální moc ve vztahu k… Číst vice »

Hox
Hox
9. 6. 2017 13:16

ad neslučitelnost biblické a ruské koncepce. Biblický projekt je o nastolení globálního kryptootrokářství, což defakto vidíme kolem sebe dávno. Ruský projekt je o spravedlivosti a vzájemně výhodné spolupráci, odstranění parazitování jedněch na druhých jako jevu. Je logické, že cíle těchto dvou koncepcí jsou vzájemně se vylučující.