Plnou parou back! Back! Back! Back!

Ti, kteří podporu od státu potřebují nejvíce, tedy dlouhodobě nezaměstnaní, jí budou mít méně a na její místo nastoupí prachsprostá šikana a vykořisťování (sic!). Opakuji, šikana a vykořisťování, nikoliv spravedlivý trest za lenost a jinou nemravnost, jak to nejspíš vidí politici, zejména ti pravicoví.  Protože jak jinak pojmenovat situaci, kdy bude (viz tato zpráva) dlouhodobě nezaměstnaným snížen příspěvek na živobytí z už tak směšných 3310,- Kč na sprostých 2200,- Kč?

Pravda, mohou si k nim přilepšit vykonáním tzv. veřejné služby o celých 484,- Kč pokud jich odpracují 20 hodin. Opakuji: 484,- Kč za 20 hodin práce, tedy 24,20 Kč za 1 hodinu práce. A to jim obec tu veřejnou službu ani nemusí nabídnout. A teď pozor! Minimální hodinová mzda je 66,- Kč za hodinu (viz MPSV). A těch hodin musí odpracovat opravdu 20 a více, za 19,99999 nedostanou nic. Může někdo za takových podmínek po dlouhodobě nezaměstnaných spravedlivě požadovat, aby veřejnou službu vykonávali? Obzvláště když si obce pochvalují, že jim tak zákon zajistí lacinou pracovní sílu, protože za konkurenceschopnou mzdu si ji nemohou dovolit? Dochází vám, že se tu bavíme de facto o nucených pracích?

To jako společnost opravdu neumíme nic lepšího, než si takhle vyskakovat na ty, co jsou úplně na dně? To opravdu za podmínek konjunktury a nízké nezaměstnanosti nemáme na to, abychom podpořili ty nejchudší, a musíme jim z toho mála, co mají, ještě brát? To nás těch pár korun vytrhne? Nebo jde o dobrý pocit, že na chudé je přísnost? To ale není znak vyspělé společnosti, vyspělá společnost je přísná na bohaté.

A nakonec, nikoliv však v poslední řadě, jak asi bude veřejnosti prospěšná práce lidí, kteří ani v podmínkách konjunktury neseženou práci a k tomu jsou demotivováni represí?

Tohle je úplně zbytečná a iracionální sociální krutost, zcela neadekvátní roku 2017, Střední Evropě s situaci, kdy je hrubá lidská práce stále více vytěsňována robotizací.

Tohle není pokrok, to je regres jako prase, plíživý návrat k nevolnictví a omezování osobních práv a svobod až někam k bodu, kdy z nich nezbude nic a zůstanou jen práva a svobody ekonomické, opřené o dostatečný kapitál.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
39 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
20. 5. 2017 5:31

na tomhle zapracoval i Zeman, pro něj je většina národa taky pouhý lidský zdroj, který se MUSÍ vytěžit – ale jinak to vypovídá o samotných švejcích, kteří jsou těžcí asociálové. ..

hudryper
hudryper
20. 5. 2017 5:55

fajt napsal
na tomhle zapracoval i Zeman,

Zeman se opakovaně vyjadřoval k zneužívání dávek těmi,kdo pracovat nechtějí. Souhlasím s Tribunem,že jde o patologickou demonstraci sociální bezohlednosti vůči části nejchudších,která
by pracovala ráda. Typicky úřednické plošné snížení dávek hluboko pod úroveň přežití člověka je
nejlepším důkazem postoje imunů s milionovými příjmy k chudému a otrhanému národu. Takže
vzhůru k volbám ,ať nepropásneme příležitost si je aktivně zvolit a zabezpečit jim poslanecký standart.

fajt
20. 5. 2017 6:02

hudryper napsal
Zeman se opakovaně vyjadřoval k zneužívání dávek těmi,kdo pracovat nechtějí. Souhlasím s Tribunem,že jde o patologickou demonstraci sociální bezohlednosti vůči části nejchudších,která
by pracovala ráda. Typicky úřednické plošné snížení dávek hluboko pod úroveň přežití člověka je
nejlepším důkazem postoje imunů s milionovými příjmy k chudému a otrhanému národu. Takže
vzhůru k volbám ,ať nepropásneme příležitost si je aktivně zvolit a zabezpečit jim poslanecký standart.

a koho chcete , hudrypere , volit, aby zastavil devastaci lidskosti a navrátil švejka na cestu rozumu, která politická mafie to bude, nechám se rád poučit. ..)

fajt
20. 5. 2017 6:12

plán klausobáči ( který je nejbohatším švejkem) se plní dokonale, v kolonii bude co nevidět okolo jednoho milionů spřátelených asociálů, kteří se s láskou nakradeného kapitálu budou držet nerozlučně a nekonečně pod krkem a tím vytvoří novodobé společenství, které bude silnější než přírodní evoluce – škoda, že se nedožiju toho, jak tohle po létech zahluší i prostá umělá inteligence napařovací žehličky a či drtiče odpadků, která logikou prosté nastavené epromky dojde k finálnímu řešení lidské otázky – a bude mít mé sympatie nesmrtelných delta vln. ..)

Béda
20. 5. 2017 6:59

K Zemanovi jsem měl vždycky celou řadu výhrad. Osobně si myslím, že jde o politika, kterému vždycky šlo na prvním místě o jeho sebeprezentaci, zbytnělé ego a o jeho osobní kariéru a moc. Myslím, že v jádru to ani není levicový politik. Je to typický liberál shlížející se v Churchillovi. Pokud jde o prezidentskou volbu. Zde je potřeba vycházet z toho co bylo k výběru. V prvním kole řada pravdoláskařů – mezi nimi Fischerová, dvojobčan Dienstbier, Bilderberg Schwarzenberg, pokérkovaný „mimozemšťan“ a Zeman. Ve druhém kole již pouze Zeman anebo Bilderberg. Z mého pohledu byla volba zcela jednoznačná – Zeman alespoň… Číst vice »

Béda
20. 5. 2017 7:01

Otázka- systém mi ukazuje, že OM má nezabezpečené připojení. Dá se s tím něco provést?

fajt
20. 5. 2017 7:04

za ukrutnou dřinu u pásu ( či jinou robotu pro korporátní pašíky) s nežitelnou almužnou dostanou miliony otroků zuper volbu menšího zla – fakt volba k popukání. ..)

Béda
20. 5. 2017 7:37

fajt napsal za ukrutnou dřinu u pásu ( či jinou robotu pro korporátní pašíky) s nežitelnou almužnou dostanou miliony otroků zuper volbu menšího zla – fakt volba k popukání. ..) Po nesystémovém, alternativním (resp. antisystémovém) řešení jak se zdá není v současné době poptávka. V rámci systémových „řešení“ se zde nabízí pouze „mainstream“= volba kandidátů západní oligarchie anebo pseudoalternativy = menšího Zla. Anebo nevolit vůbec, čímž tvůj „protestní“ hlas zůstane opomenut a zcela propadne. Takže pokud vůbec chceš mít minimální vliv na dění, musíš si chtě nechtě vybrat a volit. Já volil Zemana, jenom proto aby neprošla volba Bilderberka, který… Číst vice »

hudryper
hudryper
20. 5. 2017 8:37

fajt napsal a koho chcete , hudrypere , volit, aby zastavil devastaci lidskosti a navrátil švejka na cestu rozumu, která politická mafie to bude, nechám se rád poučit. ..) Co to je za nesmysl ? Individuální volbou zastavovat devastaci lidskosti ? Švejk na cestě rozumu už kráčí. Dokázal to zmařením volby Schwarzenberga a zopakuje to znovuzvolením Zemana . To byl a bude dokonalý důkaz toho,že když opravdu o něco jde,obyčejný český občan se projeví tak,že k úspěchu jeho nepřátel nepomohou ani ty nejprofláknutější volební agentury ze samotných USA. Koukněte se na ještě flagrantnější „úspěchy“těchto agentur v žoldu ČSSD ! Pro… Číst vice »

zedd
zedd
20. 5. 2017 10:14

Celý život jsem se pohyboval mezi lidmi, kteří měli nějak vyhraněný politický názor – i když jen kvůli tomu, že to po nich okolí chtělo. V posledních pár letech jsem se dostal do prostředí, kde „politika“ nemá význam. Jde o věc, která je mimo pole působnosti aktéra a i samotné vyjádření názoru je v podstatě nebezpečné.

Fakt je utrpení sedět v místnosti s lidmi, kteří mají prokazatelně IQ přes 120 a přesto jsou ochotni se bavit jan o JavaScriptu a výsledcích místního fotbalového klubu … všechno ostatní nějak považují za hrozbu vlastní existenci.

Bety
Bety
20. 5. 2017 10:58

Po 89 jsem zaznamenala v novinách názor, že by bylo dobré a potřebné zřídit znova obecní chudobince, neboť to byl nezanedbatelný zdroj laciné námezdní síly. Mé okolí bylo toho mínění, že to napsal nějaký magor a tudíž není třeba se o tom bavit. Salámovou metodou k tomu spějeme plnou parou. Za chvíli tam bude nacpána další pochoutka – návrat k feudalismu v mezích mírného technického pokroku.

fajt
20. 5. 2017 11:07

https://www.novinky.cz/finance/438316-splatky-drti-vetsinu-ceskych-rodin.html hudrypere, dost silně si ve svém příspěvku odporujete, na jednu stranu píšete, že budete volit tu stranu,která usiluje o férovější politické prostředí přímou volbou s odvolatelností poslance a hned pod to dáte, že T.zv.systém zastupitelské demokracie je naprostý podvod,který se projevuje ve své pravdivé podobě po celou dobu od té doby,co ho vehementně prosazoval Václav Klaus – takže se Vás zeptám znova, koho jste v tom dnešním zástupu politiků ( a dalších mafiánů) našel hodného vaší přízně ( a prosím konkrétně, nebuďte zase obecný jako samotní politici ), který by i splňoval Vaše parametry pro volbu – no a… Číst vice »

fajt
20. 5. 2017 11:12

Béda napsal
Takže pokud vůbec chceš mít minimální vliv na dění, musíš si chtě nechtě vybrat a volit.

to je spíše taková marketingová hláška pro ospravedlnění vlastní pohodlnosti a deficitu kritičnosti, ale se skutečností to nemá nic dočinění – volby v tomto systému nezmění absolutně nic a chozením k těmto podivným volbám se jenom systému propůjčuje jistá legitimita předem nainstalované moci. ..)

zedd
zedd
20. 5. 2017 11:20

Čímž se vracíme k otázce, co dělat, když pytel už dál látat nelze. Myslet globálně, jednat lokálně, nás dovedlo tam, kde jsme. Není na čase jednat globálně a myslet lokálně?

fajt
20. 5. 2017 11:27

Bety napsal Po 89 jsem zaznamenala v novinách názor, že by bylo dobré a potřebné zřídit znova obecní chudobince, neboť to byl nezanedbatelný zdroj laciné námezdní síly. Mé okolí bylo toho mínění, že to napsal nějaký magor a tudíž není třeba se o tom bavit. Salámovou metodou k tomu spějeme plnou parou. Za chvílitam bude nacpána další pochoutka – návrat k feudalismu v mezích mírného technického pokroku. na začátku devadesátých let jsem o tom vedl debatu s mnohými fialovými fanatiky, kteří tak snadno skočili Klausovi a jeho partičce na lep, to bylo řevu, že feudalismus se už nikdy nemůže vrátit,… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
20. 5. 2017 12:02

zedd napsal Čímž se vracíme k otázce, co dělat, když pytel už dál látat nelze. Myslet globálně, jednat lokálně, nás dovedlo tam, kde jsme. Není na čase jednat globálně a myslet lokálně? Souhlas, i s textem Tribuna. Něco o podobné „příjmové hranici“ dlouhodobě vím… Nemít vlastní bydlení a zahradu, musel bych dávno zešílet. Emigrovat v určitém stavu už nejde, není-li člověk nějaká primadona. A pak- kdysi se říkalo: „Toho bohdá nebude aby Český král… Fajte rozumím a souhlasím, ale je myslím možné využít volby ke zlepšení výchozí pozice. Například Okamura je sice populista, ale pokud vydrží u té odvolatelnosti a… Číst vice »

Béda
20. 5. 2017 12:14

fajt napsal
to jespíše taková marketingová hláška pro ospravedlnění vlastní pohodlnosti a deficitu kritičnosti, ale se skutečností to nemá nic dočinění – volby v tomto systému nezmění absolutně nic a chozením k těmto podivným volbám se jenom systému propůjčuje jistá legitimitapředem nainstalované moci. ..)

Výborně pane fajte,

a co mám tedy podle vás dělat? A co děláte vy? Abych tedy jako málo kritický člověk načerpal inspiraci.

hudryper
hudryper
20. 5. 2017 12:20

fajt napsal na jednu stranu píšete, že budete volit tu stranu,která usiluje o férovější politické prostředí přímou volbou s odvolatelností poslance a hned pod to dáte, že T.zv.systém zastupitelské demokracie je naprostý podvod Měl jsem zdůraznit,že mi šlo o „zastupitelskou demokracii“ na bázi volební soutěže partají s kandidátkou určenou v podstatě jediným člověkem,který je právě předsedou této partaje. Systém přímé volby je obecně rovněž zastupitelský,podmíněnou odvolatelností se blíží přímě demokracii. V této podobě již není volební systém jen vnuceným volebním podvodem na voličích a způsobem, jakým si vlastizrádci pomáhají svou poslušností vůči svým loutkovodičům majícím k dispozici na ně kompromateriály… Číst vice »

Béda
20. 5. 2017 12:32

Zeman byl v systému buržoazní demokracie zvolen tím nejdemokratičtějším možným způsobem. Má tudíž i největší politický mandát ze všech politických loutek, je nejméně závislý na politickém kšeftaření, nejvíc nezávislý a bez nadsázky je možno v tomto případě mluvit o přímé demokracii. (Mimochodem ani ČSSD nebyla jako celek jeho sympatizantem – ti měli svého Čechoameričana, který ve druhém kole podpořil Bilderberka) Zeman vyhrál navzdory politickým stranám, mainstreamu, pravdoláskařům i americké ambasádě.

zedd
zedd
20. 5. 2017 13:32

Už pár let řeším problém se svým kamarádem. Má IQ 125+ a tak nějak očekává, že se zbytek lidí bude chovat podle jeho očekávání. S jeho intelektuální výbavou (kterou dostal na bolševické základce a těsně popřevratové stavárně), je hodně nad průměrem a užívá si toho. Plebs je pro něj něco, co lze sklízet. Plutokracii považuje za ideální stát … V mém okolí je to exot, ale ve většině společnosti jde spíš o normu.

fajt
20. 5. 2017 14:04

Béda napsal
Výborně pane fajte,

a co mám tedy podle vás dělat? A co děláte vy? Abych tedy jako málo kritický člověk načerpal inspiraci.

Bédo, vy nevíte co máte dělat, když Vám a Vaší rodině někdo jde po krku a z Vašeho života dělá nedůstojnou existenci?. ..)

fajt
20. 5. 2017 14:08

hudryper napsal
Jak to tak vypadá,budu tentokrát volit Okamuru.

máte dojem, že Okamura je subjekt, který není a nebude spjatý s dnešním gulášovým kapitalismem a začne skutečně řešit věci veřejné navzdory tomu , jak moc to zasáhne do zájmů a zisků dnešních mocných? . ..)

hudryper
hudryper
20. 5. 2017 14:23

fajt napsal máte dojem, že Okamura je subjekt, který není a nebude spjatý s dnešním gulášovým kapitalismem a začne skutečně řešit věci veřejné navzdory tomu , jak moc to zasáhne do zájmů a zisků dnešních mocných? . ..) Nemám křišťálovou kouli po ruce, budete si muset počkat,až se objeví ve vládní koalici. V každém případě nejde o vydíratelného politika (zatím) a jeho návrhy na politické uspořádání v naší zemi celkem sdílím. Samozřejmě se mu ani při nejlepší vůli nepodaří ten systém prosadit,protože mu k tomu nedají šanci voliči takových uskupení,jako je ANO,o tradičních partajích ani nemluvě. Ale měl bych radost,kdybyste… Číst vice »

zedd
zedd
20. 5. 2017 14:44

Co Vás, hudrypere, vede k přesvědčení, že Okamura není jen jeden z mnoha politických byznys plánů? Přiznávám, že jsem ho vytěsnil tak před 5ti lety a od té doby o něm nic nevím. Z té doby si vybavuji jen jeho vyhraněný postoj k „cikánům“ a nulovou reflexi CZ reality jako celku.

fajt
20. 5. 2017 14:48

hudryper napsal Nemám křišťálovou kouli po ruce, budete si muset počkat,až se objeví ve vládníkoalici. V každém případě nejde o vydíratelného politika (zatím) a jeho návrhy na politické uspořádání v naší zemi celkem sdílím. Samozřejmě se mu ani při nejlepší vůli nepodaří ten systém prosadit,protože mu k tomu nedají šanci voliči takových uskupení,jako je ANO,o tradičních partajích ani nemluvě. Ale měl bych radost,kdybyste Vy a s Vámi mnoho dalších k volbám přišli,nemachrovali a hodili mu to. to jsou mi věci, dnes se stavět za nějakého politika, to musíte vědět něco, o čem běžný plebs nemá ani anunk … nebo v… Číst vice »

zedd
zedd
20. 5. 2017 14:48

Ostatně: Lze aspirovat na společenskou změnu bez užití propagandy?

Megafon
Megafon
20. 5. 2017 15:24

A bude mít Okamura v případě úspěchu dostatek schopných kádrů aby zvládl co slibuje?

hudryper
hudryper
20. 5. 2017 16:31

Pánové, za dané situace na českém politickém hnojišti nevím o lepší volbě. Zkompromitovaná
vedení partají sloužící oběma skupinám globalistů jsou pro mne mrtvá. Zeman se svým židovským beckgroundem to asi dočasně vyhraje,otázkou ale je však jeho zdravotní stav.. Křehká politická
situace závisející na jedné osobnosti. Je třeba alespoň postupně měnit sprostý volební systém na
něco přijatelnějšího. V mém postoji nevidím žádná rizika až na ti zodpovědnost,kterou mi naložil
fajt. Kdybyste nějaká rizika spojená s Okamurou viděli, sdělte to zde veřejně,ať jsme vzdělaní..

fajt
20. 5. 2017 17:08

hudrypere, máte to zapotřebí se stresovat masovou protektorátní estrádou, která nikdy nic nevyřeší (a ani nesmí)? a nebojte, já k Vám nebudu tak ošklivý a nelidský jako zdejší političtí idioti ke svému národu :-)

Kropac
Kropac
20. 5. 2017 17:13

fajt napsal

na tomhle zapracoval i Zeman, pro něj je většina národa taky pouhý lidský zdroj, který se MUSÍ vytěžit – ale jinak to vypovídá o samotných švejcích, kteří jsou těžcí asociálové. ..

Mluvíme a píšeme sice stejným jazykem, avšak já zřejmě nerozumím o kom píšete, že je, nebo jsou švejk, švejci. P r o s í m napište, koho považujete za švejka, švejky, švejkování, a zejména proč.

fajt
20. 5. 2017 17:25

Kropac napsal
Mluvíme a píšeme sice stejným jazykem, avšak já zřejmě nerozumím o kom píšete, že je, nebo jsou švejk, švejci.P r o s í m napište, koho považujete za švejka, švejky, švejkování, a zejména proč.

mám vám ho namalovat a nebo přehrát? – si myslím, že Jaroslav Hašek ho definoval a vybarvil naprosto trefně. ..)

hudryper
hudryper
20. 5. 2017 18:06

fajt napsal
já k Vám nebudu tak ošklivý a nelidský jako zdejší političtí idioti ke svému národu

To také nemůžete,fajte,jednak jsem už z tohoto druhu stresů vyrostl a za druhé…ale to až později.

Kropac
Kropac
20. 5. 2017 18:08

fajt napsal
mám vám ho namalovat a nebo přehrát?– si myslím, že Jaroslav Hašek ho definoval a vybarvil naprosto trefně. ..)

Děkuji. Odpověď mi ozřejmila, že si Vás nemám všímat.

fajt
20. 5. 2017 18:17

Kropac napsal
Děkuji. Odpověď mi ozřejmila, že si Vás nemám všímat.

já vám v tom rozhodně nebráním. ..)

fajt
20. 5. 2017 18:20

hudryper napsal
To také nemůžete,fajte,jednak jsem už z tohoto druhu stresů vyrostl a za druhé…ale to až později.

a to je dobře, krom toho nějaké to pivko a pečenej ovárek snad unesete ( tedy vaše pokladnička). ..)