Po Řecku krachuje Itálie

Vydrží Italové dva týdny pozorovat své peníze oknem zavřených bank a bankomatů? Vítejte v nové realitě bankovního a korporátního fašismu XXI. století.

Zbankrotovanému a nyní rozkrádanému Řecku jsme věnovali článek Tsipras kapituloval, Varoufakis odešel čestně, Řecko na odpis . Za sebe bych dnes dodal, že ta kapitulace je asi jen dočasná. Většina ekonomů si myslí, že tento stát se sesype nejpozději do roka znovu. Tentokrát už mu ale nebude patřit vůbec nic, ani ty důchody. A také bych chtěl vidět jakoukoliv EU-zemi, které na dva týdny zavřou vklady občanů do bank, zavřou bankomaty a nechají občany „demokraticky“ rozhodovat o svém osudu. Jaký svět a EU jsme si vybudovali skrze neoliberální systém posledních 20 let, takové svinstvo také máme.

EU-zázrak zvaný embargo

A nyní k Itálii, jejíž státní dluh manažuje Goldman Sachs podobným způsobem jako Řecko. Rozdíl je ale v tom, že jeden z hlavních banksterů Goldíka sedí v čele ECB. Co krachlo v Itálii, tedy zatím není dluh, ale nesmyslná ekonomická politika EU, kterou úředníci v Bruselu a politikové států EU dělají na koloniální zakázku USA. Řeč je o obchodním embargu Ruska, geniální ekonomické zbrani EU proti vlastním občanům. Rusové velmi cíleně použili svá vlastní proti odvetná opatření k tomu, aby stimulovali domácí spotřební průmysl a zemědělství. Tak si v kostce shrňme, jak embargo pomohlo Rusku.

  • Stimulace vlastního průmyslu, který definitivně vytlačí výrobky z EU z domácího trhu. Jde o nevratný proces, protože ruská Duma tomu pomáhá velmi dobře zvolenými zákony, které navíc podržují v zemi tržní prostředí. Kdyby Evropský parlament měl jen polovinu ruského fištrónu a politické odvahy, tak jsme úplně jinde.
  • Otočené toky investic v Rusku. Miliardářští oligarchové začali místo vývozu zisku na Západ a investic do těžebních zařízení s maximálním ziskem nyní investovat do domácího průmyslu, kde byl předtím jen nízký zisk. Opět jde o nevratný proces pro EU, opět aktivně podporovaný ruskou politikou. A Rusové ani v nejhorší době útoku na rubl nezrušili jeho směnitelnost, a tím nechali působit tržní prostředí a reálné finanční stimulace.
  • Rusové trh otevřeli pro země BRICS a pro spřátelené země Afriky a Latinské Ameriky. Tím si utužili ekonomická a diplomatická pouta s polovinou světa. Zde účinně pomáhají pádu dolaru a budují solidární ekonomiku mimo vliv destruktivních banksterů. Viz článek Světoví lídři BRICS požadují nový světový řád . Tento proces je asi také nevratný. Zastavit by jej mohla pouze ekonomická nebo vojenská válka Západu proti zbytku světa.
  • Evropské vyspělé technologie bude Rusku dodávat Čína výměnou za vojenskou techniku a za suroviny. K tomuto účelu již vznikly příslušné investiční banky. Viz článek CCB, AIIB, NBD: nové štiky v zatuchlém rybníce světových financí . Tento proces je také nevratný, protože ekonomika těchto zemí funguje reálně, a ne na neoliberálních kapačkách virtuálního eura a dluhového dolaru.
  • Díky embargu se země BRICS postupně vyvazují z vlivu spekulativního dolaru, který je pak bude poškozovat mnohem méně než dnes. Rusko jim po EU-embargu otevřelo trh mimo dolary, takže jim usnadnilo přechod k mezinárodnímu obchodování v národních měnách.

Všechny tyto procesy způsobily, že koloniálně zaostalá a antiekonomicky myslící EU vyklízí pozice v Rusku. Brzy je začne vyklízet i v zemích BRICS, kde žije a pracuje zhruba polovina pozemšťanů. Není lepší důkaz o tom, že koupení politikové EU-zemí a byrokratická reprezentace EU poškozují zájmy evropských občanů. Poslední rok ukázal, že bruselští politikové a eurokraté nemají o ekonomice naprosto žádnou páru a často rozhodují podle návodu korporátně koupených lobbistů. Viz nyní fedrovanou a fakticky tajnou smlouvu TTIP. To samozřejmě není případ Česka, protože zde se šéf jedné korporace stal po volbách prakticky šéfem státu. Dále EU-byrokraté a národní politikové podléhají mocenskému a vojenskému tlaku USA a notoricky jednají v zájmu korporátních bank. Partu lichvářů a politických manipulátorů rekrutovaných z jednoho promile populace světa z principu vůbec nezajímá reálné hospodářství a osud lidí dole.

Byrokratický blb nemůže hrát vítězně šachy s velmistrem, protože jede podle příručky, navíc napsané za oceánem. A to vůbec nemluvím o bankovním a dotačním socialismu, který v EU zrušil normální kapitalistický trh založený na svobodné nabídce a poptávce. EU-dotace vytvořily ráj pro bankstery, ekonomické mafiány a politické parazity. A rušení kapitalismu a demokracie probíhá navíc za naše daně. Rozhlédněte tak do 10 km od svého bydliště a důkaz najdete prakticky okamžitě.

Na řadě je Itálie

Důvod přicházejícího bankrotu Itálie je celkem jednoduchý. Viz činnost bankéřské Trojky v Řecku. Nejprve je to astronomický dluh srovnatelný s Řeckem. Podívejte se na vývoj dluhu v porovnání s celkovým HDP země.

Bankovní socialismus kombinovaný s vládou Goldíka a s eurokratickým vedením ekonomiky prospívá této zemi zhruba stejně jako Řecku. Itálie však krachuje i kvůli jinému důvodu. Sankce EU dramaticky urychlily propad obchodu s Ruskem. Sankce uvalené na EU (tedy nikoliv na Rusko, jak jsme ukázali nahoře) fungují jako pověstný hřebík do rakve pro jižní státy již finančně rozkradené a mezinárodně zadlužené. Tím jsou notně ekonomicky oslabené, což zásadně platí pro Itálii.

Itálii již dva roky dramaticky klesá vývoz do Ruska. Analýza dat ukazuje, že proti (již klesajícímu) stejnému období 2014 nyní poklesla vzájemná výměna obou zemí o 11,9 %. A co je pro Itálii mnohem horší, vývoz do Ruska klesl za stejné období jednoho roku o celých 29 %. To jsou prosím ty EU-sankce, které Rusové chytře využili pro svůj prospěch. Itálii zařízli na dovozu luxusního zboží, které pochopitelně není třeba pro normální občany. Zemědělské výrobky jsou nahrazeny dovozem z Latinské Ameriky. Slabou ekonomiku to musí položit, a to se právě děje.

Ale Itálie má na štěstí také svou Syrizu, kterou na našich stránkách pravidelně sledujeme již dva roky. Viz prorocký článek Beppe Grillo pro Bild: Itálie na podzim zbankrotuje . Peppe Grillo z Hnutí 5 hvězd chce stejně jako Syriza výstup Itálie z eura. Německého kapelníka orchestrujícího kapitulaci řecké vlády nazval „Adolfem Schäublem“. Uvidíme, zda Italové vydrží dva týdny pozorovat své peníze oknem zavřených bank a bankomatů, jako to bylo v Řecku. Vítejte v nové realitě bankovního a korporátního fašismu XXI. století. Itálie má své historické zkušenosti, včetně válečných.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
37 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alena
Alena
3. 8. 2015 17:23

další na řadě je Španělsko nebo Portugalsko

Sasin
Sasin
3. 8. 2015 21:33

To je neuvěřitelné, a po Itálii bude krachovat gdo? Už to víte? Muheeeeeee

Sasin
Sasin
3. 8. 2015 21:40

Na dobrou moč.

TANCOVALA ŽÍŽALA

„Tancovala žížala na zahrádce polku, čmelákovi, že jí hrál, dala půlku vdolku. Pojďte, pane slimáčku, taky na taneček! Čmelák dostal, že jim hrál, sladký lívaneček. Potom ji vzal dokola, hrobaříček mladý. Čmelák dostal za tanec, kousek čokolády. Tancovala žížala od večera k ránu – čmelák dostal k snídani kousek marcipánu.“

Stojíme ve dvou řadách naproti sobě. Obě řady jdou směrem vpravo 4x krok + přísun, 4x tleskneme na do taktu, obě řady jdou směrem vlevo 4x krok + přísun.

Irena
4. 8. 2015 10:30

Tak trochu zatopili těm …, co ostřelovali Gorlovku.
http://rusvesna.su/news/1438611667

fajt
fajt
4. 8. 2015 10:34

Irena napsal

Tak trochu zatopili těm …, co ostřelovali Gorlovku.
http://rusvesna.su/news/1438611667

http://day-ua.com/wp-content/uploads/2014/09/bandit-dnr.jpg

Irena
4. 8. 2015 10:40

Biatlon tanků (na vojenské soutěži). Tank arménských soutěžících chcípnul a kuvajtský se v těch nejlepších tradicích divokého arabského driftu převrhnul….

Je to hezky komentované :-)

Источник: http://politikus.ru/video/55312-tankvyy-biatlon-odin-tank-perevernulsya-a-drugoy-zagloh-ot-gidroudara.html
Politikus.ru

Irena
4. 8. 2015 10:45

http://politikus.ru/articles/55319-gruzinskie-specialisty-dlya-ukrainy.html

Noví gruzínští specialisté pro Ukrajinu :-)))))

peter.
4. 8. 2015 11:24

Irena napsal
Věsti nazvaly ruskou ústavu koloniální!

Chvála Bohu,že sa to už začalo prepierať na oficiálnom celoruskom tv.kanáli.RF nebude suverénnym štátom,kým nezmení svoju ústavu z koloniálnej proamerickej na svoju Ruskú.O tom sa na OM už písalo a diskutovalo viackrát a preto je fajn,že sa o tom začalo diskutovať na takejto úrovni.
Pre ruštinárov mám tri odkazy,ktoré s témou súvisia.Niektoré viac,iné menej.
https://www.youtube.com/watch?v=Q2Cl8lSv9Is
https://www.youtube.com/watch?v=500UdcBaris&t=1h5m50s
tretí odkaz je o „ruskoukrajinskej“mafii(v skutočnosti ide o židovskú mafiu).O tom ako prerástla do oligarchických štruktúr,do politiky a ako zasiahla až do najvyšších kruhov politiky.
http://voicesevas.ru/news/15808-krug-yaponchika.html

peter.
4. 8. 2015 12:48

16.marca t.r.zrazil v Konstantinovke v Doneckej oblasti obrnený transportér ženu s dvomi deťmi.Osemročné dievčatko na následky zranení zomrelo.OT velil opitý poručík Marian Rak.Tohoto zmrda vyznamenal prezident Ukrajiny Porošenko radom Bohdana Chmeľnického 3.stupňa.
http://ukraina.ru/news/20150804/1013860561.html

lomikel
lomikel
4. 8. 2015 14:15

asi je to fake, bohum zel :(

lomikel
lomikel
4. 8. 2015 14:16

peter – no ja nevim, takze snad je fake oboje ..

peter.
4. 8. 2015 14:38

Orinoko :
mapa pre vás.Rozloženie síl v Sýrii
http://cassad.cdnvideo.ru/uploads/posts/2015-08/1438606622_img_2909.png

peter.
4. 8. 2015 14:43

lomikel napsal
peter – no ja nevim, takze snad je fake oboje ..

Asi je to naozaj fake.Putin takýmto spôsobom nejedná.Nevyhráža sa.Koná.A tureckému veľvyslancovi by toľko času nevenoval,nieje to jeho štýl.
Ale,potešilo by.

Alena
Alena
4. 8. 2015 16:01

dovoluji si zde dát odkaz na článek mé oblíbené ekonomky
http://e-republika.cz/article3241-Nebude-vit%C4%9Bz%C5%AF-pokud-politici-nedostanou-zdravy-rozum

peter.
4. 8. 2015 17:47

Nebudeme mať s vami žiadne zľutovanie,lebo my sme praví Albánci a žiadni Slovania.
http://www.konzervativnyvyber.sk/uefa-rozhodla-o-kontumacnom-vitazstve-legie-30-kukesi-caka-pokuta/9384/

Irena
4. 8. 2015 18:09

lomikel napsal

http://awdnews.com/top-news/russian-president-to-turkish-ambassador-tell-your-dictator-president-he-can-go-to-hell-along-with-his-isis-terrorists,-i-will-make-syria-a-big-stalingrad-for-him

No ono je trochu důležité, co je to za zdroj, což nedokážu posoudit a zda se to objevilo třeba i jinde. Někdy i takový fake může být důležitým neoficiálním vzkazem.

fajt
fajt
4. 8. 2015 18:15

Irena napsal
No ono je trochu důležité, co je to za zdroj, což nedokážu posoudit a zda se to objevilo třeba i jinde. Někdy i takový fake může být důležitým neoficiálním vzkazem.

nebojte, jedno jestli fake nebo real ( druhá strana taky nikoho nešanuje), posílám to na všechny strany a reakce je poměrně zajímavá, tedy velmi kladná, i ze zámoří. ..)

Irena
4. 8. 2015 18:29

A co říkáte tomuhle? http://politikus.ru/v-rossii/55335-lavrov-raskryl-plan-putina-po-borbe-s-ig.html Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na setkání se státním tajemníkem USA Johnem Kerrym a kolegy ze zemí Perského zálivu v Kataru předložil plán ruského prezidenta Vladimira Putina pro boj s Islámským státem. Lavrov vysvětlil podstatu ruského návrhu na vytvoření široké antiteroristické fronty na podkladě schváleného mezinárodně-právního základu s cílem vytvořit spolehlivou bariéru proti teroristům v Sýrii, Iráku i v jiných zemích tohoto regionu, stojí v prohlášení ministerstva zahraničí RF. Ruská strana si myslí, že pouze údery ze vzduchu nejsou dostačující, že je nutné zformovat koalici stejně smýšlejících složenou i z těch, kdo na zemi se… Číst vice »

fajt
fajt
4. 8. 2015 18:51

to jim američané nevezmou ( to ví i rusové) – ale pro mediální prostor zase správné body. ..)

Irena
4. 8. 2015 19:18

fajt napsal

to jim američané nevezmou ( to ví i rusové) – ale pro mediální prostor zase správné body. ..)

Nejen pro mediální prostor. Zabodují i u Arabů a ztíží značně pozici USA, které neustále proti ISIL tak „mocně“ bojují. Arabové taky mají všech pět pohromadě a nejsou slepí a možná, že když ucítí silnou podporu Rusko-Čína…. Kdoví, co z toho bude. Nemyslím, že by Putin do New Yorku jel sbírat „mediální“ body. V každém případě to zase bude posun někam.

fajt
fajt
4. 8. 2015 19:32

Irena napsal Nejen pro mediální prostor. Zabodují i u Arabů a ztíží značně pozici USA, které neustále proti ISIL tak „mocně“ bojují. Arabové taky mají všech pět pohromadě a nejsou slepí a možná, že když ucítí silnou podporu Rusko-Čína…. Kdoví, co z toho bude. Nemyslím, že by Putin do New Yorku jel sbírat „mediální“ body. V každém případě to zase bude posun někam. u ISIL je to jasné, ti maj svůj plán a američané nakonec ostrouhaj, ale u ostatních arabů si až tak jistý nejsem, jaký záměr jim vyhovuje, možná velký islámský stát osekaný od největších radikálů jako protiváha světovým… Číst vice »

Irena
4. 8. 2015 19:53

fajt napsal
Putin by si měl v NY hlavně hlídat záda

Vy to víte, já to vím, tak snad on také :-)

fajt
fajt
4. 8. 2015 20:05

Irena napsal
Vy to víte, já to vím, tak snad on také

určitě, já jenom tak, aby řeč nestála :-)

fajt
fajt
4. 8. 2015 21:12
peter.
5. 8. 2015 9:03

Embargo na dovoz potravín z Ukrajiny.Prečo až teraz?
http://ukraina.ru/news/20150805/1013869070.html
Som zvedavý,či to prejde v Dume a či to Putin podpíše.

peter.
6. 8. 2015 7:54

Irena napsal
plán ruského prezidenta Vladimira Putina pro boj s Islámským státem. Lavrov vysvětlil podstatu

p.Irena:
Ten plán padol na vyhlásení USA,že v prípade ak Asadova armáda napadne opozičné vojská podporované Američanmi (nie vojská IS!),tak pristúpia(USA)k odvetným úderom na regulárne vojská Asada.V praxi to znamená,že Asad sa nesmie brániť proti Američanmi podporovanej opozícii.S tým nemôžu súhlasiť ani Rusi,ani Asad.Takže -„tupik“.

peter.
6. 8. 2015 13:43

Rusko : Kto za koho kope :
http://aloban75.livejournal.com/

peter.
6. 8. 2015 13:46

peter. napsal

Rusko : Kto za koho kope :
http://aloban75.livejournal.com/

Správny odkaz je tento :
http://aloban75.livejournal.com/1094274.html

Sio
Sio
6. 8. 2015 14:21

Jj., zase ty černobílé pohledy.

Béda
6. 8. 2015 14:33

Neoliberální pravdoláskařská lumpenkavárna již oslavuje, že se amíkům povedlo zreformovat další stát na obraz Libye po Kaddáfím. http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/376945-syrie-pred-rozpadem-asad-uz-nema-nic-v-zaloze.html

peter.
6. 8. 2015 14:43

Sio napsal

Jj., zase ty černobílé pohledy.

Nie Sio!Žiadne pohľady.Ani čierne ani biele.Len obyčajný odkaz so zábermi z narodeninových osláv Alexeja Venediktova,šéfredaktora „Echa Moskvy“zúrivého antiputinovca a rusofóba.Bez môjho komentára ak ste si nevšimol.

peter.
6. 8. 2015 15:38

Aféra okolo ukončená.Zmluva zrušená,peniaze vrátené.Hollande nielen že vyzerá ale aj je grandiózny blbec.Poškodil Francúzsko,vzal prácu robotníkom a pripravil seba aj štát na čele ktorého stojí o reputáciu.Úbohý riťolez!

http://cz.sputniknews.com/byznys/20150806/862943.html