Po volbách

Takže tu kratší a napínavější část máme za sebou, hlasy jsou sečteny a mandáty rozděleny. Teď začne nudné povolební vyjednávání, korumpování a vydírání ve snaze sestavit vládu nebo alespoň získat důvěru ve Sněmovně, začne dělání kompromisů, rezignace na programy, oslabování silných slov a skloňování „státnického postoje“ ve všech pádech. Příležitostí ke komentářům a prognózám tak bude ještě víc, než dost.

Co ale lze bez debaty konstatovat již teď, to je triumf ANO, neoddiskutovatelný úspěch Pirátů a SPD (o níž jsem až včerejška netušil, že existuje, a myslel si, že je to pořád Úsvit – vidíte, i já mám svoji bublinu), pro mě nepochopitelné (a nepříjemné) zmrtvýchvstání ODS, nezničitelnost KDU-ČSL, existenční závislost TOP09 na jediném městě, totiž Praze, marginálnost STAN (kterým jsem nakonec docela fandil) a především naprostý debakl KSČM a ČSSD.

Zejména té ČSSD je škoda, protože to byla jediná klasická levicová strana neskanzenového typu, jenže ta je teď na nejméně jedno volební období odepsaná, protože zůstalo příliš málo kapustičky pro příliš mnoho slymáčků, takže se dá očekávat intenzivní hledání viníků (pokud možno těch nezúčastněných) a dlouhý a zavilý vnitrostranický boj o poslední zbytky prebend.

K ANO není moc co dodat, všechno je jak na talíři. Výsledek očekávatelný a nepochopitelný snad jen v pražské kavárenské bublině. To, co městské elity irituje nejvíce, to zbytek republiky neřeší, a když, tak to interpretuje přesně opačně. To ale není chyba toho zbytku republiky, to je chyba těch elit, které neumí své postoje vysvětlit a prodat, což je jen logický důsledek jejich arogance. Výsledek voleb není selhání občanů ani známka zaostalosti a demence většiny Čechů, jak bude jistě ještě mnohokrát prezentováno, zejména ze strany těch, které sami sebe za elitu považují, ale jen a pouze nezájmu minority z centra a situaci majority na periférii a neschopnosti a neochoty chápat a brát vážně jejich problémy a obavy. To samé pak platí o SPD. Ta strana by nikdy nezískala ani mandát, kdyby těm lidem, co ji volili, jiní místo urážek a posměšků naslouchali a alespoň předstírali zájem.

Řeknu to ještě jinak: to, že voliči rozhodli jinak, než by si stávající elity přály, není defekt demokracie, ani její deficit, ale její imanentní vlastnost. Jestli chcete víc, musíte být příště přesvědčivější a situačně adekvátnější, protože takové či onaké omezování volebního práva více demokracie nezajistí. Jestli se bojíte lidu, tak si nehrajte s ním na demokracii. A když už si hrajete, tak hrajte podle pravidel.

Nakonec ještě pár slov k Pirátům, protože jsem je, stejně jako před čtyřmi lety, volil, a teď mám obavy, aby nedopadli stejně jako Zelení, když se za Bursíka poprvé dostali do parlamentu, hned vlezli do vlády a prošustrovali tam, co se dalo. Pro hodnocení Pirátů ale budou klíčové až další volby – pokud v nich propadnou, pak se ukáže, že letos posbíraly jen protestní hlasy a hlasy z hecu. Pokud ale obhájí plus minus stejný výsledek, bude možno vyvodit, že jejich letošní zisk stojí na programu, prioritách a reálné korespondenci prioritami a postoji voličů. Což je něco, co mohou nejvíce ovlivnit sami tím, jak se budou teď ve sněmovně chovat, jak budou hlasovat a jak odolají pokušení vlády. I já se ale musím nechat překvapit, protože, to přiznávám, i pro mě jsou trochu nečitelní. Jedno vím ale jistě: horší než ti, co tam byli doteď, nebo tam teď přijdou, určitě nebudou.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
61 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
22. 10. 2017 21:45

To bude asi tím, oni tu genocidu a válečné choutky zabalené do přiteplených keců jen neumí prodat. To bylo ženiální, tribune lžidu.
Taky jsem už párkrát slyšel tu starou otřepanou, že za všechno může těch 40 %, co volilo urnu alias odpadkový koš. Že vy jste záviděl těm zoufalcům, co museli slíbit hlodavcovi, že s SS budeme na věčné časy a nikdy jinak…

navstevnik
navstevnik
23. 10. 2017 5:16

Zmrtvýchvstání ODS není pouze nepříjemné, je přímo nebezpečné. Nepochopitelné ovšem není, naopak je logické a bylo předvídatelné. Těch 7% co ztratila TOP přece někde musí být. Část pobrali Piráti (prvovoliči) no a zbytek ODS.Koho jiného by měl pravověrný pravicový volič volit? Doufejme, že „slušňák“ Fiala ještě chvíli odolá Klasovi jr. a Babišovu vábení a koalice ANO+ODS nevznikne. To by ty masy bývalých voličů ČSSD, kteří to teď hodili Babišovi, čuměli, co to znamená řídit stát jako firmu. Příčinu proč centrum volí tak odlišně než periferie vidím prozaičtěji. ČR jako celek má 80% HDP na hlavu průměru EU, Praha 140. Takhle… Číst vice »

peter.
23. 10. 2017 6:05

navstevnik napsal Zmrtvýchvstání ODS není pouze nepříjemné, j Výsledok ODS urobil mladý Klaus (viac ako 22 tisíc preferenčných hlasov).S jeho niektorými názormi nemajú problém ani ľavicovoorientovaní voliči. ODS bude tvrdou opozíciou a to nemusí byť vždy na škodu.Najmä keď sa nevie,akým smerom sa poberie Babišovo ANO.Nebezpečenstvo nevidím ani v účasti TOP09 v parlamente.Kalousek tam občas trochu zasmrdí ale bude neškodný.Mňa,keby som bol Čech,by znepokojovala účasť Pirátov.Je to strana vítačov a ľavicových extrémistov.Výborne spolupracujú cez sociálne siete a dokážu vyvolať podobné nepokoje aké sme videli v Hamburgu alebo v Charlottesville.A už v januári budú u vás prezidentské voľby,tak uvidíme aký postoj… Číst vice »

Gatta
Gatta
23. 10. 2017 6:31

Re peter – mám takový dojem, že nový „navstevnik“ zde není úplně nový návštevník.

Alena
Alena
23. 10. 2017 6:46

Tady se mluví o demokracii? To je omyl, máme zde strany representující různé korporátní zájmy, jediný přímý zástupce, který nepředstírá jako ostatní, je AB.
Lidi uvěřili,že to je ten protest proti stávajícímu systému, bohužel. Skutečnost je taková, že tento vládnoucí systém AB stvořil.
AB nepůjde proti Bruselu,a proto si nevybere ani menšinovou vládu za podpory SPD, a KSČM, naprosto je vyloučena koalice s nimi.
V souladu s jeho zájmy bude koalice s pravicovou ODS, případně piráty. Samozřejmě KDU u lizu zůstane též.
Zdá se, že rčení xoli volí xxxx je v těchto volbách vrchovatě naplněno.

senil
senil
23. 10. 2017 6:48

Bude vládnout Babiš, Okamura s podporou KSČM. Pro ODS a Piráty by byla spolupráce s babišem sebevraždou, takže jim se to nevyplatí. voličům Okamury to vadit nebude.

http://www.epshark.cz/clanek/169/vitezstvi-pyrrhy-vsichni-proti-babisovi

peter.
23. 10. 2017 7:09

Gatta napsal

Re peter – mám takový dojem, že nový „navstevnik“ zde není úplně nový návštevník.

aj ja!
:-)

peter.
23. 10. 2017 7:32

Každý,kto pôjde do koalície s Babišom,musí zvážiť dve veci.
– Alfa samcom v tej koalícii bude Babiš.To znamená,že vláda s Babišom musí byť tak úspešná,aby sa z tej slávy ušlo niečo aj koaličnému partnerovi.Ak tomu tak nebude,koaličný partner to nemusí prežiť.
– Ak potenciálny koaličný partner ustúpi v zásadných bodoch svojho volebného programu Babišovi(nar.Okamura),tak skončí tiež.
Ešte doplním,že predčasné voľby by si dnes asi priala máloktorá zo strán ktoré prešli vo voľbávh.Výsledok by sa totiž nemusel zopakovať.Takže – „tupik“povedal by Rus.

navstevnik
navstevnik
23. 10. 2017 9:06

Gatta napsal

Re peter – mám takový dojem, že nový „navstevnik“ zde není úplně nový návštevník.

Chatovat ve své sociální bublině považuju za ztrátu času, proto raději čtu různé, mě názorově vzdálené weby (OM,PL,Zvedavce,Sputnik,psa atd. atd.)
Do diskusí na OM jsem se zapojil napoledy před cca 5 lety – kolem prezidentské volby, i tehdy mě k tomu vyprovokovaly řeči o minupulaci se sčítaním hlasů.
Tehdy to bylo ještě bez registrace. Měl tuším nick TePo. Diskutoval jsem pár týdnů. Můžete být v klidu, ani teď nepřepokládám, že tu budu dlouho.

navstevnik
navstevnik
23. 10. 2017 9:10

peter. napsal Výsledok ODS urobil mladý Klaus (viac ako 22 tisíc preferenčných hlasov).S jeho niektorými názormi nemajú problém ani ľavicovoorientovaní voliči. ODS bude tvrdou opozíciou a to nemusí byť vždy na škodu.Najmä keď sa nevie,akým smerom sa poberie Babišovo ANO.Nebezpečenstvo nevidím ani v účasti TOP09 v parlamente.Kalousek tam občas trochu zasmrdí ale bude neškodný.Mňa,keby som bol Čech,by znepokojovala účasť Pirátov.Je to strana vítačov a ľavicových extrémistov.Výborne spolupracujú cez sociálne siete a dokážu vyvolať podobné nepokoje aké sme videli v Hamburgu alebo v Charlottesville.A už v januári budú u vás prezidentské voľby,tak uvidíme aký postoj ku nim Piráti zaujmú. ODS posílila… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
23. 10. 2017 9:39

Tribune pozici ČSSD v plné nahotě stále ještě nevidíte. Připomínám, že jsem býval dost skalní volič této strany, posléze třešně nyní jsem volil „Dálný Východ“ – když už jako pravověrný Agent Kremlu nemohu volit rovnou Vladimíra… Postoj „elit“ který je jejich bytostným bezohledným zájmem rovněž nemůžete vydávat za chybu – je to jejich KONSTANTA a „pozůstatek“ snahy vydávat svět za takový jaký by ho chtěli vždy mít. Co se „Pirátů mírného úkroku v mezích zákona“ týče, myslím že budete zklamán. Paní Aleno Vaše prognóza by byla v podstatě tou nejhorší variantou, věřme tedy že se nenaplní protože nevstřícnost a sebestřednost… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
23. 10. 2017 9:43

Martin (už bez taky m) napsal Tribune pozici ČSSD v plné nahotě stále ještě nevidíte. Připomínám, že jsem býval dost skalní volič této strany, posléze třešně nyní jsem volil „Dálný Východ“ – když už jako pravověrný Agent Kremlu nemohu volit rovnou Vladimíra… Postoj „elit“ který je jejich bytostným bezohledným zájmem rovněž nemůžete vydávat za chybu – je to jejich KONSTANTA a „pozůstatek“ snahy vydávat svět za takový jaký by ho chtěli vždy mít. Co se „Pirátů mírného úkroku v mezích zákona“ týče, myslím že budete zklamán. Paní Aleno Vaše prognóza by byla v podstatě tou nejhorší variantou, věřme tedy že… Číst vice »

peter.
23. 10. 2017 9:44

navstevnik napsal
ODS posílila úplně všude, nikoliv jen v Praze, takže to podíl Klause dost přeceňujete.

Ako poviete.
Nemám chuť sa s vami naťahovať.

navstevnik
navstevnik
23. 10. 2017 10:00

peter. napsal
Ako poviete.
Nemám chuť sa s vami naťahovať.

aj ja

mm
mm
23. 10. 2017 11:11

analýz netřeba, stačí suchá konstatování – vzkaz návštěvníkovi a paní Aleně. Komunistům ani nevymřel elektorát, ani voliči nezmizeli, pouze se přesunuli jinam- Babiš and Bartoš. Bartoš kdysi moudře požvatlal o rentě básice, neboli základním příjmu pro všechny občany narozené v CR, čímž alespon tady na vesnici získal popularitu, kterou zase ztratí. Komunisté přišli o Míru Ransdorfa. To byl člověk, který jim dělal ta dnes chybějící procenta. K němu se ovšem zachovali hnusně, takže v duchu těchto tradic také skončí. Filip i Dolejš vás twitterově bloknou, jakmile vyjádříte jakékoli pochyby o komunismu a jeho modlách, Marxovi a Engelsovi dnes. Nové čtení… Číst vice »

mm
mm
23. 10. 2017 11:28

pokrač. Faktem jest, ýe TOPka je strana s budoucností, jinak by se do ní nehnal Jiří Pospíšil odMedy Mládkové, který si již řekl o místo předsedy. Možná proto, že ho přitahuje Feri, a chce mu být nablízku. KDU-CSL je stále stejná, totiž Luxova. Jdu s každým, zní partajní motto. Socialisté, ach ano. Zašmelení uhlí a lignitu, ou kej, ale lithium a prodej čezu do soukromých rukou…..to už je pro tu bandu příliš, řekl si volič a šel jinam, nebo nikam. Okamura, rád bych napsal FLY OK, FLY OKamura, podle hesla národního dopravce z let sedmdesátých, nás jako předseda asociace cestovního… Číst vice »

Admirál
Admirál
23. 10. 2017 11:44

Tribun – „Nakonec ještě pár slov k Pirátům, protože jsem je, stejně jako před čtyřmi lety, volil, a teď mám obavy, aby nedopadli stejně jako Zelení, když se za Bursíka poprvé dostali do parlamentu, hned vlezli do vlády a prošustrovali tam, co se dalo.“

Nemohou dopadnout jinak, než že to bude pěkná bramboračka, protože je to setba z líhně TOP stejně jako byli Zelení.

Už si lebedí, jak se jim pěkně bude komunikovat s Ferrim.

Přeji příjemnou zábavu.

Alena
Alena
23. 10. 2017 11:45

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zakazany-a-zablokovany-Petr-Hampl-posila-vzkaz-k-vysledku-voleb-Ctete-509282

vidím to podobně. V Babišových médiich měl Bartoš poslední týden velký prostor.
Babiš má s kým uzavřít koalici, když mladý Stropnický vybouchl.( A mimochodem, kde vzali Piráti peníze?)
Účelové hádky- Babiš versus Kalousek nakonec pomohly jim oběma. Hlavně, že nemusí říkat voličům do očí- jsme oba vlastně stejní, razíme politiku Bruselu a imigranty přijímat musíme. Je po jakýchkoliv šancích na změnu

zedd
zedd
23. 10. 2017 12:17

Pirátům úspěch přeju a dost pochybuju, že je založen na recepci renty básiky vekonským elektorátem. Zajímavá je mapka výsledků v Praze, kdy na Praze 1 vítězná TPka je obklopena valem pirátské semiperiferie Zároveň souhlasím, že nasbírali pozoruhodně mnoho protestních hlasů. Přitom aspoň polovina kapitol programu je spíchnuta horkou jehlou a ani mediální vystoupení jejich garantů moc nenaznačují, že by v tom chlapci a děvčata měli nějak zvlášť jasno individuálně, natož kolektivně. Ilustrativní je kapitola zahraniční politiky, která se na webu zjevila měsíc před volbami ve zcela nic neříkající podobě, ovšem s perličkou: „Podporujeme symbolickou i konkrétní pomoc disentu v autoritářských… Číst vice »

mm
mm
23. 10. 2017 12:37

Zvolením Babiše si český lid dal pěkný dárek ke stému výročí narození doktora v uvozovkách Bilaka, přesně padesát let po Bilakově nástupu k moci v českých zemích. http://euscreen.eu/item.html?id=EUS_8D95BE49127F4B54B6B990E96C6DB32A

Ladislav Hinner
Ladislav Hinner
23. 10. 2017 13:18

Pro tuto chvíli se z povolebních diskusí vytratil problém imigrantů, ale budoucí vláda (jakákoli) bude postavena před zásadní rozhodování – podvolit se Bruselským požadavkům nebo… a jak to říkal pan Schwarzenberg, po volbách nebudou politici vázání přízní či nepřízní voličů, ale zájmy . Nebude to jednoduché (strategické) rozhodování, v sázce je mnoho a tak nám politici snadno předloží alternativu – živit nebo platit nebo doplatit na odchod. Tak si lide vyber… ale rozhodnou sami a Piráti chtějí být u toho a víme co chtějí.

navstevnik
navstevnik
23. 10. 2017 13:39

to mm

Kam se podělo 7% poztrácených hlasů komunistů je mnohem těžší odhadovat než 7% TOPky. Jsou to jenom spekulace, protože exaktní data nejsou a nebudou, méně exaktní z nějakých výzkumů jsem zatím nezaznamenal.
Že by šli k pirátům se mi opravdu nezdá pravděpodobné. Nejvíc asi k Okamurovi, ten ale posílil jen o 4% takže asi částečně i k Babišovi. A nad takovým sebevražedným chováním mi opravdu zůstává rozum stát.

mm
mm
23. 10. 2017 16:19

myslím, že komunisty skutečně dělal Ransdorf, a že z těch zisků volebních meli zisky peněžní. Ve tří pětinách debat byl Ransdorf, jen v jedné třetině Filip, zbytek Dolejš, Skála se neprofiloval Teď mne zajímá, zda se poloviční Slovák po matce Klaus junior spojí se Slovákem Babišem. A ODS zmizí pod ledovcem ANO. Jo. a také se těším. jací budou Piráti političtí náměstci na ministerstvech…..kdyby náhodou byli Babišem vybráni k oběti…..bez objetí

navstevnik
navstevnik
23. 10. 2017 16:44

V dnešním Právu je krátký rozhovor s Kl Řekl, že výsledek ODS je tak mizerný, že jít do vlády s Babišem (jak před volbami propagoval)nemá cenu. Nevyloučil, že bude kandidovat do vedení. Na otázku, zda má Fiala sílu obhájit svou pozici řekl:asi jo.
Vypadá to, že 1. pokus o vládu ve formátu ANO+ODS nebude. Ale co není dnes…
Jo a to Slovák poloviční Slovák, no sorry jako…

mm
mm
23. 10. 2017 19:37

nechtěl jsem urazit Slováky. Faktem je, že Slovensko bylo a je Balkán. jak by potvrdil každý odvedenec do Východného voj. okruhu. My z Moravy jsme tam šli téměř všichni. a umíme. díky tomu. obstojně slovensky. Jistá ruralita povah se nevyznačuje pouze u absolventů stredného bačovského učilišťa. Slovák neřekne jsem z toho a onoho mesta. on je z Kysuc. Záhoria. Spiše….Čech neřekne- jsem Polaban. Historické celky a krívdy se promítají i do dnešního života lidí. Alespoň tam dole…..

Admirál
Admirál
23. 10. 2017 20:07

navstevnik napsal

to mm

Kam se podělo 7% poztrácených hlasů komunistů je mnohem těžší odhadovat než 7% TOPky. Jsou to jenom spekulace, protože exaktní data nejsou a nebudou, méně exaktní z nějakých výzkumů jsem zatím nezaznamenal.
Že by šli k pirátům se mi opravdu nezdá pravděpodobné. Nejvíc asi k Okamurovi, ten ale posílil jen o 4% takže asi částečně i k Babišovi. A nad takovým sebevražedným chováním mi opravdu zůstává rozum stát.

Jestli ty hlasy pobral Okamůra, tak podle jeho povolebního jednání to nejsou halsy ztracené.

Admirál
Admirál
23. 10. 2017 20:11

navstevnik napsal

V dnešním Právu je krátký rozhovor s Kl Řekl, že výsledek ODS je tak mizerný, že jít do vlády s Babišem (jak před volbami propagoval)nemá cenu. Nevyloučil, že bude kandidovat do vedení. Na otázku, zda má Fiala sílu obhájit svou pozici řekl:asi jo.
Vypadá to, že 1. pokus o vládu ve formátu ANO+ODS nebude. Ale co není dnes…
Jo a to Slovák poloviční Slovák, no sorry jako…

ODS by byla šílená jít do koaly s ANO, jejich hlavní předvolební téma bylo zrušení EET, to by hodili přes palubu všechny podnikatele, co jim vadí platit daně.

peter.
23. 10. 2017 20:13

mm napsal

nechtěl jsem urazit Slováky. Faktem je, že Slovensko bylo a je Balkán. jak by potvrdil každý odvedenec do Východného voj. okruhu. Myz Moravy jsme tam šli téměř všichni. a umíme. díky tomu. obstojně slovensky. Jistá ruralita povah se nevyznačuje pouze u absolventů stredného bačovského učilišťa. Slovák neřekne jsem z toho a onoho mesta. on je z Kysuc. Záhoria. Spiše….Čech neřekne- jsem Polaban. Historické celky a krívdyse promítají i do dnešního života lidí. Alespoň tam dole…..

Poznáte veľa absolventov stredného bačovského učilišťa?A kde sa prosím to učilište nachádza?Púšťate sa do hodnotení národa o ktorom viete veľké….!

fajt
23. 10. 2017 20:23

peter. napsal
Poznáte veľa absolventov stredného bačovského učilišťa?A kde sa prosím to učilište nachádza?Púšťate sa do hodnotení národa o ktorom viete veľké….!

teď jsem byl v kontaktu se slovačiskem z Dunajca, který se choval a jednal jak kdyby ho vyrobili v Práglu, tedy naprosto arogantně a životu nebezpečně vede svojí restauračku a ještě za to asi chce metál od obce, kterou má ( dle toho jak funguje) asi úplně u zadele. ..)

navstevnik
navstevnik
23. 10. 2017 20:33

Admirál napsal
ODS by byla šílená jít do koaly s ANO, jejich hlavní předvolební téma bylo zrušení EET, to by hodili přes palubu všechny podnikatele, co jim vadí platit daně.

ale hodí, hodí. – formou nějakého kompromisu, aby ani jedna strana neztratila tvář. Je ale možné, že to ODSku rozštípne a nastoupit bude muset KDU.
Jediná jistota v tom našem nejistém světě (lidovci ve vládě) bude opět naplněna

peter.
23. 10. 2017 20:37

fajt napsal
teď jsem byl v kontaktu se slovačiskem z Dunajca, který se choval a jednal jak kdyby ho vyrobili v Práglu, tedy naprosto arogantně a životu nebezpečně vede svojí restauračku a ještě za to asi chce metál od obce, kterou má ( dle toho jak funguje) asi úplně u zadele. ..)

Zdravím fajt!
Počas volieb ste sa tu neukázal,no ak ste boli radšej na Pieninách,tak vám to chválim,lebo nič múdrejšie ste nemohol urobiť.

fajt
23. 10. 2017 20:41

peter. napsal
Zdravím fajt!
Počas volieb ste sa tu neukázal,no ak ste boli radšej na Pieninách,tak vám to chválim,lebo nič múdrejšie ste nemohol urobiť.

:-) přesně tak ( naprosto úžasný podzim a minimum turistů) – a zdravím Vás. ..)

orinoko
23. 10. 2017 21:33

Hmm…
Docela bouřlivá diskuse. To je dobře. Ale pro me jak odněkud ze Saturnu.
Jen par poznámek .
Socani dostali, co zasloužili. Taková banda bezkrevnych údů /woodoo/ se může živit snad jen mrhanim casem.
Piráti!! Njn. To zase bude pruser. Novi zeleni. Levice pro nové století. V české verzi ovšem jen další siditko typu TOP, Věci veřejné nevyjímaje.
Protože Cech je volební debil, tak vlastně stvořil hádanku hodnou TRUMPoliny.
Úkaz , co umis … byla kdysi vědomostní kratochvíle pro děti.
V Havlové kapiku je to politicky transfer pruseru o volební účasti 60 /?/ %.

orinoko
23. 10. 2017 21:38

Řeší se kde jaké lejno.
Zda se, ze volební účast už přestala byt problém.
Příště odvoli už jen Kata Karbanová a Jose Primeros … a bude to v poho.

navstevnik
navstevnik
24. 10. 2017 5:53

Orinoko napsal: Socani dostali, co zasloužili. Taková banda bezkrevnych údů /woodoo/ se může živit snad jen mrhanim casem.

http://www.reflex.cz/clanek/volby-volby-2017/82721/narod-nevdecniku-aneb-cssd-pred-volbami-uplacela-volice-jak-mohla-smetanu-vsak-slizl-babis.html

Bety
Bety
24. 10. 2017 7:42

Český statistický úřad měl v sobotu odpoledne hodinu spadlé servery, úplně do pořádku to dali až okolo páté hodiny. Jak jsem byla poučena spadlé servery nemohou nic ovlivnit, ovšem volební předpovědi se po třetí hodině začaly jaksi měnit a obracet. Každý říká, že vše nakonec ovlivní Praha, což tak úplně nechápu – co se týká sčítání. Volí se přece po obvodech, které jsou sice lidnatější než na venkově, ale pochybuji, že by pražské volební obvody byly o tolik lidnatější než jsou např. ty brněnské, plzeňské… a že by tudíž sčítací komise potřebovaly o tolik více času než v jiných městech.… Číst vice »

peter.
24. 10. 2017 8:13

Bety napsal
přesto se mi ty výsledky zdají podivné.

Veď aj sú podivné!Všimol som si,že väčšina z tých,ktorí volili v zahraničí,dali svoj hlas TOP09.

PPK
PPK
24. 10. 2017 10:23

Alena napsal
A mimochodem, kde vzali Piráti peníze?

Je jasné, že na kampaň prakticky nic neměli a přesto byli (osobou Bartoše) v méédiích pečení vaření. Protože patrně nejsou takoví debílci, aby si na volby půjčovali, tak vidím už jen dvě možnosti. Buď jim někdo ty peníze na kampaň dal a oni brzy začnou pro něj politicky „pracovat“. Anebo – jsou to přece ajťáci – si ty peníze už dávno vydělali tvorbou vhodného SW. A kdoví, zda to mj. nebyl SW právě i pro ty letošní volby.

Amenre
Amenre
24. 10. 2017 10:32

Skoro půlmiliardový tunel na obzoru a kdopak to je ve třetí řadě ?
Co myslíte, bude s tím něco dělat ?
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/sites/default/files/styles/scale_1180/public/1938498-p201706240357001.jpeg

Alena
Alena
24. 10. 2017 11:04

peter. napsal
Veď aj sú podivné!Všimol som si,že väčšina z tých,ktorí volili v zahraničí,dali svoj hlas TOP09.

nejenom to. Ani v dobách největší slávy a víry v budoucnost za éry Klause staršího nebyly volební okrsky jednobarevné

Gatta
Gatta
24. 10. 2017 11:49
peter.
24. 10. 2017 12:05
mm
mm
24. 10. 2017 14:25

to peter….. Stredné odborné učilište (SOU) poľnohospodárske v Trenčíne-Záblatí, ktoré ako jediné v SR vyučuje aj študijný odbor chovateľ oviec, oslávilo v týchto dňoch 50. výročie svojho založenia. Od roku 1955, keď opustili brány školy prví bačovia, ich toto učilišt 18. mar 1997 o 0:00 (TASR) Písmo:A-|A+0 e vychovalo vyše 450, z ktorých niekoľko desiatok absolvovalo aj nadstavbové štúdium odboru s maturitou. Ako informovala riaditeľka SOU poľnohospodárskeho Ľubica Harakaľová, po vyše 30 rokoch trvania výuky v tomto roku odbor chovateľ oviec v SOU neotvorili pre malý počet záujemcov. Pripravili však v spolupráci so Zväzom chovateľov oviec a kôz dvojtýždňový rekvalifikačný… Číst vice »

Gatta
Gatta
24. 10. 2017 14:34

Re peter – nevím jestli to má být na mě, nebo na ty nevoliče ? Článek jsem proběhl – no jedna věc je něco konstatovat a druhá věc „co s tím“. Volby nejsou a nikdy nebyly stroj na spravedlnost a následný krásný a bezstarostný život. Volby jsou jen civilizovanou náhražkou krvavé občanské války. A to včetně chování vzečlého vítěze. Děkujme za to. Skutečná podoba voleb i společnosti po volbách není nikde „shůry daná“ ale jejich podoba je výsledkem skutečných mocenských poměrů ve společnosti. „Demokracia má zmysel len vtedy, keď môžeme voliť tam tam, kde je reálna moc.“ – dobrá, ale… Číst vice »

peter.
24. 10. 2017 16:04

mm napsal to peter….. Stredné odborné učilište (SOU) poľnohospodárske v Trenčíne-Záblatí, ktoré ako jediné v SR vyučuje aj študijný odbor chovateľ oviec, oslávilo v týchto dňoch 50. výročie svojho založenia. Od roku 1955, keď opustili brány školy prví bačovia, ich toto učilišt 18. mar 1997 o 0:00 (TASR) Písmo:A-|A+0 e vychovalo vyše 450, z ktorých niekoľko desiatok absolvovalo aj nadstavbové štúdium odboru s maturitou. Ako informovala riaditeľka SOU poľnohospodárskeho Ľubica Harakaľová, po vyše 30 rokoch trvania výuky v tomto roku odbor chovateľ oviec v SOU neotvorili pre malý počet záujemcov. Pripravili však v spolupráci so Zväzom chovateľov oviec a kôz… Číst vice »

peter.
24. 10. 2017 16:42

Gatta napsal Re peter – nevím jestli to má být na mě, nebo na ty nevoliče ? Má to byť na tých disciplinovaných voličov,v nadväznosti na našu predvolebnú diskusiu.Chmelárov článok len potvrdzuje,že voľby len manipulujú a zneužívajú voličov,aby poslúžili „systému“(Chmelár to nazýva mocou oligarchov).Ja som len vyslovoval názor,že uvedomujúc si reálie popísané Chmelárom,ale aj napr.Petrom Schnurom by som sa cítil v ponižujúcom postavení,keby som šiel k voľbám vedomý si toho,že robím len stafáž pre vytvorenie zdania demokracie. Pýtate sa ma čo s tým?No neviem!Navrhol som neúčasť,alebo vhodenie znehodnotených lístkov,ako vyjadrenie protestu.Stretlo sa to s búrlivým odporom.Napokon som súhlasil s vašim… Číst vice »

Gatta
Gatta
24. 10. 2017 19:05

Re peter – boha – viz výše – volby jsou od toho, aby lidi měli v životě aspoń nějakou jistotu ohledně svého života a majetků, aby ty krvavé nepokoje a občanské války neustále neobracely v prach vybudované statky a aby nehubily mladé životy. A aby vítězové těch válek nelikvidovali fyzicky své protivníky i s celým příbuzenstvem. Obrovský vynález lidstva tyhle volby. Nicméně volební lístek není dopis Ježíškovi, který si někdo moudrý a mocný přečte a nemá jiného co na práci, než ho honem a beze zbytku splnit. Vše v životě je boj – „Vůle proti vůli – Síla proti síle“,v… Číst vice »