Poděkování a blahopřání ČT

Blahopřeji Čétéčku a jmenovitě panu generálnímu řediteli Dvořákovi, k úchvatně inovativnímu přístupu ke zprávám vysílaným z jiných zemí.

Byl to výborný nápad, vysílat dotazy paní Tvarůžkové vybranému zástupci francouzského tisku, který telefonicky odpovídal lámanou češtinou. Na tichém pozadí probíhalo setkání prezidentů Macrona a Putina s akreditovanými novináři francouzského a ruského tisku. Pro nás, diváky a posluchače v ČR, není přece vůbec důležité, na co se prezidentů novináři ptali, a už vůbec nás nemusí zajímat, co pan Macron s panem Putinem odpovídali.

Mnohem poutavější a konstruktivnější, řekl bych přímo fundamentálnější, bylo poslouchat chytré otázky paní Tvarůžkové a slyšet odpovědi vybraného novináře. Opravdu záslužný přístup! Jde bezesporu o skvělý nápad.

Jen bych navrhoval zavčas jej podchytit a rozšířit jej na více žánrů. Proč bychom se měli např. pouze dívat na vynikající francouzský film „Den pro Šakala“ a přitom sledovat děj? O kolik více bychom pochopili a o kolik více by se prohloubil divácký zážitek, kdyby film promítali tiše na pozadí a paní Tvarůžková by kladla dotazy o jeho ději – popřípadě o čemkoliv okolo – nějakému vhodně vybranému filmovému herci? Dovolil bych si přímo i navrhnout, aby se této role ujal třeba pan Stropnický. (Mohl by téma opepřit svými zkušenostmi z Ministerstva války.) Tak by se zážitek českého diváka prohloubil a znásobil žádaným směrem.

Úplně mám před očima, jak by prokoukla, dejme tomu, pohádka „Hrátky s čertem“. Stejně děj všichni známe. Paní Tvarůžková by kladla své inteligentní dotazy třeba panu Mádlovi („přemlouval by bábu“) a na pozadí by se pan Jaroslav Vojta producíroval v bílém úboru po nebožce…

Ještě jednou děkuji a k dalším zprávám ze světa – a nebojme se toho – také zprávám z ČR – přeji mnoho podobných, a co podobných, stejných nápadů!

Děkuji a blahopřeji. Byl to pro mě úchvatný zážitek. Sice jsem si následně dotazy a odpovědi prezidentů pustil z internetu, ale já jsem jen nepodstatná výjimka z pravidla. Nevěřím, že by nějaké názory Macrona nebo Putina mohly zajímat ještě někoho jiného.

Převzato z ostrova Janiky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alena
Alena
3. 6. 2017 3:36

ČT hledá způsob, jak nejlépe působit na lidi a připravovat je k nenávisti k Rusku s cílem budoucí války. Je též zapotřebí, při každém významném jednání presidenta v zahraničí, spustit velkou vládní krizi a následně apelovat na presidenta, aby nikde nejezdil. Sankce proti Rusku měly snad jen ve východních zemích Evropy za důsledek pokles obchodů, zatímco Němci a západní Evropa všeobecně čile s Ruskem obchodují a je zaznamenán nárůst jejich obchodní bilance vůči Rusku.
Je zapotřebí zůstat nadále vazalským státem západu a k tomu nesmí z ČT proniknout jediný rozumný a pragmatický hlas.

fajt
3. 6. 2017 5:50

že je v české televizi temno, je podle nastavení jejich vlastníků očekávátelný stav, že jim hodně lidí věří je ale daleko horší záležitost, nakonec i zdejší političtí slouhové můžou s Ruskem začít spolupracovat a přitom v propagandě nezmění ani slovíčko, zdejší konzument evropského odpadu už jasně prokázal, že svému úplatnému politiku věří a hlavně ho za jeho křivárny nemíní vůbec trestat, či dokonce zbavit důvěry. ..)

Martin (už bez taky m)
3. 6. 2017 13:08

Pane autore, asi se budu trošku opakovat, ale přece: jelikož TV cca 27 let nevlastním zůstávám tak řady blbostí ušetřen. Neznám sice „moderní“ herce a herečky vynikajících kvalit (jako například paní Issovou, pana Mádla či paní Tvarůžkovou), ale udržel jsem si znalost ruštiny. S franštinou je to už hóodně slabé- poté co se vytratila i z diplomacie, nebyl už jaxi důvod… Takže proč si neposlechnout v originále, jak onen „tvrdě protiruský“ p.REZIDENT – v pomalu ale neúprosně trhající se Francii na muslimský Jih a Křesťanský sever si k k cca 3 hodinovému jednání za zavřenými dveřmi pozval jako jednoho z… Číst vice »

Viky
Viky
3. 6. 2017 19:35

Martine, Vy ani nevíte, oč přicházíte.
Vždyť Vy se bráníte předžvýkaným informacím, zbavených všech peciček a šlupiček řečených pochybnosti.
Někdy se Martine zadaří, a informace dostanete nejen předžvýkané, ale i předtrávené. Pokrok ovšem nezastavíš, a tak se již objevují i informace zcela ztrávené.

Admirál
Admirál
4. 6. 2017 5:46

Občas shlédnu mimochodem nějaké zpravodajství ČT. Většinou mi to zvedne tlak a naběhne mi žilka. S ohledem na své zdraví se tomu snažím vyhýbat.

Výhodu to přece jen má. Ta manipulace je tam tak zjevná, tak čitelná, že člověk v té chvíli přesně ví, čeho že chce manipulátorská svoloč dosáhnout, kam směřuje.

Aleš
Aleš
4. 6. 2017 6:13

Viky: Po úspěšném ataku soukromých TV jako např. skupiny Barrandov na koláč sledovanosti či na formát pořadů ČT inovativně zařadí i informace zcela otrávené…

fajt
4. 6. 2017 6:16

Admirál napsal
Admirál

mi děsí masa, co si ještě stále kupuje Blesk a čumí dychtivě na Novu ( a je to stále pořádný dav ) a pak si o těch evidentních sračkách chtějí seriozně povídat, když jsou na svoji pitomost lehce upozornění, tak se stávají agresivní ke kritikovi v dobré víře a v podstatě lehce nacházejí cíl ( a viníka) za svou denní frustraci, na které tak úspěšně pracují i sami. ..)