Uděláme, aby dobře bylo

Tak už to vypuklo. Předvolební kampaň. První do světa na billboardech vylétli Modří ptáci a pak nějaká partička, co chce referendum o vystoupení z EU, další budou nepochybně houfně následovat. Ta partička je ovšem zatím – a tím teď nemyslím jen letos, ale snad za všechno volby, co pamatuji – jediná, která jasně říká, co chce a jak to chce a dokonce už má sepsaný i návrh zákona o tom referendu. Ostatní lákají voliče na slib: „Uděláme, aby dobře bylo.“ Konkrétní informace o tom, co chtějí, jak toho chtějí dosáhnout a zejména jak to něco má vést k vytčenému cíli většinou zcela chybí. Maximum konkrétnosti, kterého jsou strany schopny, je záměr zvýšit/snížit daně přidat/ubrat někomu peníze. Jak to má ale zařídit lepší budoucnost a jaká ta budoucnost má vlastně být, o tom strany (a hnutí) cudně mlčí.

Soudě podle obecné komunikační strategie stran je politika něco na způsob magie. Nejde přitom o očarování voliče, to není magie, ale „jen“ technologie, jde o to, že když ve správný čas (u voleb/o úplňku) se správnou substancí (volebním lístkem/močí panny) uděláte tu správnou věc (vhodíte do urny/nalijete do vývaru z netopýra) svět se změní podle vašich představ. Příliš málo informací na tak zásadní rozhodnutí, jako jsou volby. To strany samy nevědí, co vlastně chtějí a jak by to mělo fungovat, nebo to před voliči tají, aby je neodradili? Vize, strategie a koncepce nikde, zato emocí a výkřiků jako nasráno. Vítejte u demokratických voleb, bude se čarovat.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
3. 6. 2017 14:32

Jelikož tam má odvolatelnost politiků a prvky skutečně PŘÍMÉ demokracie, budu volit „populistu“ Okamuru. Snad dost normálních lidí už neskočí na vějičku „etablovaných“ poblitických mafií. Nevím co SPD zajišťuje, ale snad alespoň určitý „průvan“ mezi již zcela prohnilými – ovšem nekompostovatelnými. Nejspíš proto, že „oni“ o sobě ve svém svatém velikášství o své nenahraditelnosti vůbec nepochybují, je třeba je hodit do popelnic. Nejlépe doslova- nejdříve na papíře, a poté i ve skutečnosti. Jako směsný, zvláště nebezpečný odpad… Nevidím důvod, Když my lidé mimo politiku jsme pro ně jen „lidské zdroje“ jejich poslaneckých prebend a pro nás mají již v rámci… Číst vice »

Alena
Alena
3. 6. 2017 19:36

Globalizace je pokročilá ve všech směrech, od ekonomiky ,politiku nevyjímaje. Do velké míry určují směr naší politiky cizí ambasády, média vlastněná několika rodinami a neziskovky, které aktivně plní zadání- v současné době převoz migrantů do Evropy. Naše země je rozkradená, vytunelovaná, potravinově nesoběstačná. Naši politici jsou loutky, které musí jednat, jak si cizí vrchnost přeje. Jakýkoliv náznak pokusů o naši suverenitu bude tvrdě smeten, média, neziskovky a ovlivnitelní idioti jsou vždy připraveni k akci. Ani pan Okamura toho moc nezmůže. Jedině, pokud by se lidi probudili, a začali aktivně kontrolovat politiky od obecních zastupitelů výše. Prozatím jsme ovšem pouze rozhádaní.… Číst vice »

Alena
Alena
3. 6. 2017 19:40

a dodám, nikdo nás nespasí, pouze my sami, jinak se budeme propadat na úroveň rozvojových zemí Afriky. Pokud vím, pád po roce 89 se ještě nezastavil

orinoko
3. 6. 2017 20:36

Aleno, zdravím. Co takové Slavonice? Jsou ještě porad aktuální? Anebo Česká Kanada. Mimochodem ….budeme hrát u Brna.
Je třeba prodiskutovat Tvoji politickou budoucnost.

Já se právě ted věnují MInuLOSTI …. Simonova, Chladil …
Zrovna chodim do asi šesté třídy základky. Santa Anna Maria …
Chyba lávky … Následuje Prima den …. rok 1965 … to byl bigbít mých rodičů.

fajt
3. 6. 2017 21:22

comment image?w=640&h=480

fajt
3. 6. 2017 21:33

Alena napsal
Alena

zanikly daleko lepší civilizace, národy, kultury a společnosti, za švejky nikdo truchlit nebude. ..)

peter.
4. 6. 2017 6:18

Alena napsal
Tribun nemá pravdu, ať vyhraje kdokoliv, vytyčený směr se nezmění

Alena:
Ja myslím,že má pravdu.Národy Európy sú v pohybe.Kráčajú jedným smerom,v úzko vymedzenom koridore a nikto nevie kam kráčajú, kde je cieľ a čo ich v tom cieli čaká.Iba menšia časť putujúcich intuitívne cíti,že na konci tej cesty ich nečaká nič dobrého.Počas toho pohybu dochádza medzi putujúcimi k javu,obecne nazývanému “ voľby“.Po voľbách sa menia (nemusia)len pohoniči.Jedni používajú väčší, ťažší bič a iní ľahší (niekedy aj s kockou cukru).Obaja nás však ženú jedným a tým istým smerom.

peter.
4. 6. 2017 6:53

Všimnite si správanie sa Angličanov! Zabíjajú ich ako jatočný dobytok a oni….nič!
http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Bol-to-Francuz-Anglican-Nemec-pisu-media-A-potom-sa-objavi-meno-teroristu-a-vsetci-vedia-ze-to-bol-moslim-Na-bezpecnostnej-konferencii-bolo-zivo-288832
Teraz budú nasledovať všelijaké konferencie,kde sa dohodnú,že spoja sily proti terorizmu,priletia kondolencie od vrcholných predstaviteľov štátov,situácia sa na chvíľu upokojí,my si trochu „zabučíme“a pôjdeme ďalej ako tie kravky.

Martin (už bez taky m)
4. 6. 2017 7:31

peter. napsal Všimnite si správanie sa Angličanov! Zabíjajú ich ako jatočný dobytok a oni….nič! http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Bol-to-Francuz-Anglican-Nemec-pisu-media-A-potom-sa-objavi-meno-teroristu-a-vsetci-vedia-ze-to-bol-moslim-Na-bezpecnostnej-konferencii-bolo-zivo-288832 Teraz budú nasledovať všelijaké konferencie,kde sa dohodnú,že spoja sily proti terorizmu,priletia kondolencie od vrcholných predstaviteľov štátov,situácia sa na chvíľu upokojí,my si trochu „zabučíme“a pôjdeme ďalej ako tie kravky. Jejich poblitikům se samozřejmě věřit nedá, ale tyto národy kdysi dovedly s mocipány zametat. Třeba se tam nakonec část lidí zmátoří. Jen nechci vidět ta jatka, která pak nastanou… Jistě, poblitici to budou chtít nazvat „očistou“… Ta skončí, až se poslední hlava poblitiků odkutálí od Francouzi velmi často používaného „historického“ nástroje… Změnu tam -pokud – nepřinesou mladí.… Číst vice »

Admirál
Admirál
5. 6. 2017 8:39

Připojuji se k Martinovi. Pokud se nestane nic převratného, dostane to ode mne Okamura.

Důvody jsou přibližně stejné.

Gatta
Gatta
5. 6. 2017 9:07

Z článku: „…Příliš málo informací na tak zásadní rozhodnutí, jako jsou volby. “
Pokud jsou předkládané informace záměrně matoucí a ve výsledku nezávazné tedy v podstatě neplatné, je naprosto jedno jaké množství jich máte k dispozici pro své rozhodování.

Je třeba se rozhodovat na základě „jiných“ informací a „jiného“ vzorce rozhodování.