Podle zákonů debilních časů

U aktivistky Jeleny Berežné proběhla domovní prohlídka na základě rozhodnutí soudu o podezření pokusu o státní převrat a zradu. Domovní prohlídka měla najít plakáty a transparenty vyzývající ke státnímu převratu, zbraně a náboje.

Jelena Berežná je aktivistkou proti přejmenování bulváru Vatutina na ulici Šuchevyče, což je ukrajinský národní hrdina, který pod vedením Abwehru zformoval dva policejní prapory složené z ukrajinských nacionalistů – Nachtigall a Roland. Ty se podílely na etnických čistkách na Ukrajině a na pogromech ve Lvově. Později velel jednotkám UPA.

Podle vyjádření Jeleny Berežné se jedná o opatření, jež má znemožnit položení květin u památníku generála Vatutina, který velel vojskům, jež 6. listopadu 1944 osvobodila Kyjev od nacistů.

Jak vidno z videa, jako svědky domovní prohlídky „přizvalo“ SBU dvě neznámé dámy z ulice (o sousedy nemělo zájem) a nepřizvalo advokáta.

Do bytu se SBU dobývalo 60 minut. Po příchodu advokáta mu pracovníci SBU nechtěli sdělit, co v pytlích zabavila. Na ofotografovaném papíru zabavilo SBU nejenom počítače, mobily a jinou elektroniku, ale také cennosti, zlato a peníze.

V době, kdy jsou na Ukrajině novým režimem zatýkáni aktivisté proti neonacismu, se samotným neonacistům poklidně žije pod ochranou nového režimu, a to bez ohledu na to, že na Ukrajině platí zákon, který zakazuje propagaci nacismu a komunismu, viz Koncert v kyjevském klubu Bingo konaný 29. dubna 2018.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
8. 11. 2018 17:37

Z brífinku Marie Zacharové https://www.youtube.com/watch?v=A_9zAp35aXI&t=1709s Opravdu slabý výtah: Po odstranění pouhých 2% trosek americkou koalicí vybombardovaného města Rakka byly nalezeny již tři hromadné hroby celkem 4000 + 2500 + 2500 lidí!!!! Samozřejmě žen, dětí a staříků. A nevybuchlé bomby tam zatím nikdo čistit ani nezačal. A to bylo odstraněno pouhých 2% TROSEK. Ještě jednou po bombardování AMERICKÁ KOALICE! A tomu mají tu drzost říkat OSVOBOZENÍ RAKKY!!! OSN také našla spoustu hrobů na území Iráku, tam kde působil ISIL v letech 2014-2017, celkem 200 masových hrobů! Také se vyznamenalo české ministerstvo zahraničí, které vydalo zprávu o zemích, kde jsou pronásledováni novináři… Číst vice »

Irena
8. 11. 2018 18:52

Bývalý generální tajemník NATO Rasmussen pro Polskie Radio: „Bělorusko by mohlo v budoucnu hrát velmi významnou roli, vždyť se nachází mezi Evropou a Ruskem. Ovšem možné by to bylo pouze s podmínkou provedení reforem a demokratizace společnosti.“ Dále Bělorusko vyzval, aby se orientovalo na zkušenosti Gruzie nebo Ukrajiny. „Je přece možný nárůst opozičních sil, které by mohly čelit vládě v Minsku a to je jediná cesta, jak se pohnout kupředu.“ „Není pochyb o tom, že Putin bude tlačit na Bělorusko. Už jsme viděli, jak Rusko vyvíjí nátlak na místní státní orgány, aby mu umožnily rozmístit základny a zajistit trvalou přítomnost… Číst vice »