Podle zákonů debilních časů

U aktivistky Jeleny Berežné proběhla domovní prohlídka na základě rozhodnutí soudu o podezření pokusu o státní převrat a zradu. Domovní prohlídka měla najít plakáty a transparenty vyzývající ke státnímu převratu, zbraně a náboje.

Jelena Berežná je aktivistkou proti přejmenování bulváru Vatutina na ulici Šuchevyče, což je ukrajinský národní hrdina, který pod vedením Abwehru zformoval dva policejní prapory složené z ukrajinských nacionalistů – Nachtigall a Roland. Ty se podílely na etnických čistkách na Ukrajině a na pogromech ve Lvově. Později velel jednotkám UPA.

Podle vyjádření Jeleny Berežné se jedná o opatření, jež má znemožnit položení květin u památníku generála Vatutina, který velel vojskům, jež 6. listopadu 1944 osvobodila Kyjev od nacistů.

Jak vidno z videa, jako svědky domovní prohlídky „přizvalo“ SBU dvě neznámé dámy z ulice (o sousedy nemělo zájem) a nepřizvalo advokáta.

Do bytu se SBU dobývalo 60 minut. Po příchodu advokáta mu pracovníci SBU nechtěli sdělit, co v pytlích zabavila. Na ofotografovaném papíru zabavilo SBU nejenom počítače, mobily a jinou elektroniku, ale také cennosti, zlato a peníze.

V době, kdy jsou na Ukrajině novým režimem zatýkáni aktivisté proti neonacismu, se samotným neonacistům poklidně žije pod ochranou nového režimu, a to bez ohledu na to, že na Ukrajině platí zákon, který zakazuje propagaci nacismu a komunismu, viz Koncert v kyjevském klubu Bingo konaný 29. dubna 2018.

Přejít do diskuze k článku 3 komentáře