Podplácení důchodců

Jelikož populace stárne (toto není reklama na Starnet), nás důchodců kvapem přibývá. Za chvíli budeme všichni staří a mrtví. A všichni bez výjimky, nemyslete si vy mladí.

Důchodci tvoří velmi významnou skupinu voličů, kterou je nutné bedlivě hlídat, aby se nevymkla kontrole. Všem nám jde přece o ekonomický růst, svobodu, demokracii, a také o krk.

Důchodce musí hlídat především hlídací psi demokracie, a potom zejména politická opozice, která jim poskytuje střelivo na tyto měkké cíle. Myslím těm psům, nikoliv důchodcům.

Důchodce je nutné hlídat z mnoha důvodů. Především jsou již senilní, a tudíž je potřeba jim neustále vysvětlovat záhady demokracie. Jsou nejen finančně, počítačově, ale i politicky zcela negramotní. Dále je nutná ostraha důchodců proto, že dědeček a babička nám ujídají chlebíčka.

A potom je nutné mít vždy na paměti, že komunistický režim naučil důchodce poslušně chodit k volbám, a že demokratický režim je naučil volit jedno koho. Z těchto důvodů, přimět důchodce, aby správně volili, je tudíž často náramná potíž.

Jelikož žijeme v právním státě, právním jak pro koho, nemělo by se zásadně dopustit uplácení důchodců, a to zvláště před volbami. Jsou totiž schopni za milé slovo nebo za koblihu volit kohokoliv. Mohlo by se pak snadno stát, že by nakonec nostalgicky volili komunisty. Takovou kontrarevoluci rozhodně nikdo z nás, kterým jde o demokracii a o peníze, nebo naopak, nesmí připustit!

Ač připitomělý, stejně jako opozice, mne znepokojilo, že mne chce vláda před svobodnými volbami uplácet. Nedalo mi to, pustil jsem se do předvolebního boje.

Proti uplácení důchodců před volbami, jsem začal vystupovat v našem klubu důchodců. Na dekl od splachovacího WC, které v našem důchoďáku již 3 roky čeká na opravu, jsem napsal: „My peníze nechceme! Ano, nás neuplatíte!“ Začal jsem vyřvávat: „Nejsme jako oni! Strčte si ty prachy někam! Pryč s vládou jedné strany!“

Heslo na deklu jsem vhodně podprahově zkombinoval s ideou komunizmu, ve kterém podle klasiků nebudou žádné peníze. Na tuto dobře známou myšlenku jsem chtěl staříky nachytat. Předpokládal jsem, že takto všichni odmítnou jednorázový příspěvek 5000 korun, kterým nás chce vláda zkorumpovat.

Abych pravdu řekl, komunizmus, jako mnoho jiných důchodců, již dobře znám a již jsem dávno pochopil, že bránou k těmto světlým zítřkům jsou dveře krematoria.

Zahájení mojí předvolební kampaň v našem klubu důchodů nevyvolala téměř žádnou odezvu. Mnoho nás zde nebylo. Navíc si důchodkyně Nováková zapomněla naslouchátko a důchodce Dvořák zase zuby. Nováková tedy neslyšela a Dvořákovi nebylo rozumět.

Usoudil jsem, že kampaň nebyla dostatečně důrazná, a tak jsem přitvrdil: „Soudruzi důchodci, přece kvůli několika tisícovkám nenecháme padnout svobodu a demokracii! Kde na to ta vláda chce vzít peníze? Vždyť se kvůli tomu zadluží! Ať ty peníze raději dá našim dětem, jako jsme jim my dali všechny svoje. Když si už neužijeme demokracie my, ať si jí užijí naše děti, nebo jejich děti.“

Parafrázoval jsem slova vůdce světového proletariátu V. I. Lenina a doufal jsem, že důchodce, kteří prodělali školení z „marxáku“, tj. z marxizmu-leninizmu, tento apel na mládí probere. Probudil se však pouze důchodce Tonda, který již hodinu pomočený spal na vozíku a začal sprostě nadávat: „Kde jsou ty kurvy!“ Nevím, jestli tím mínil naše ošetřovatelky, které nás občas zanedbávají a okrádají, nebo stranickou a vládní reprezentaci bývalé ČSSR.

Je však možné, že jej ovlivnila neustále zapnutá televize, při které jako obvykle pospával. Právě před chvílí tam říkali, že Putin někoho nevalně otrávil novičokem. Pak po této zaručené zprávě byla reklama na přípravek pro erekci. Možná, že se v Tondovi ozvalo bujaré mládí, kdy se žádné problémy s erekcí nevyskytovaly, ale spíše opačné. Také vás zaráží, že ti mladí fešáci v bedně berou prášky na prostatu?

Můj předvolební mítink začal nabývat na síle. Rozhrnul jsem si košili na prsou a začal se odvážně bít v prsa jako naši Tchajwanci na Tchaj-wanu a volal: „Vzdáme se svých důchodů! Nebudeme plenit státní rozpočet! Ať vláda raději koupí gripeny nebo chřipku. Nenecháme se manipulovat důchody! Přece byste nechtěli, aby se komunisti vrátili!“

Před ztrátou vědomí jsem na hlavě pocítil tupý úder. Jak mi posléze po oživení na ošetřovně sdělili, důchodkyně Nováková mne praštila svojí duralovou holí. Což o to, byla to rána pěkná, ale s mojí předvolební agitací byl konec. Vysvětlilo se, že úder do mé kebule nebyl veden železnou pěstí dělnické a rolnické třídy, ale Nováková si myslela, že se svlékám do naha a chystám se ji znásilnit. Novákovou? Tu ani za nic, i kdyby byla z jedné strany…

5 1 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
17. 9. 2020 16:37

:-)

Lena
Lena
17. 9. 2020 16:45

Doufám, že autor neměl svojí narážkou na mysli onu televizní plačku Novákovou z od-SS, která se bije za tu demokracii? Tu by, fakt, asi nikdo neznásilnil, natož o ní opřel kolo, tak co jí chudákovi zbývá, než dělat nepoužívanou politickou matraci. Trochu té lásky a soucitu k paženám by bylo na místě…

orinoko
17. 9. 2020 16:51

Zkouška spojení – prd@l. Dva příspěvky těhož obsahu o důchodcích mi odpálil Yandex.

orinoko
17. 9. 2020 16:54

Ejhle , jinudy to jde. Takže ruský Yandex definitivně vyhazuji jako užívaný prohlížeč. Nějak mě sr.

orinoko
17. 9. 2020 17:11

Autorovi se omlouvám, reagoval jsem příspěvkem o dědské systémové zkušenosti, a zasr@ný Yandex to vytratil. Dvakrát. To si u mě Rusové moc nešplhli.
Yandex je také nějaký divný. Svým způsobem český Sputnik , nad nímž mnozí informačně už zlámali hůl.
Zkusim to ještě potřetí.

orinoko
17. 9. 2020 17:24

No, popravdě řečeno, nějak mě osobně Rus začíná léčit z určité nekritičnosti. Okamžitě se mi zrychlil note book , aniž bych si předtím stěžoval.
Upřímně řečeno , nic moc v ruských souřadnicích. Možná už mě nedělí až tak moc věcí od chvíle, kdy Rus zase bude jen Rusákem.
Tohle , omlouvám se podruhé, humor není. Ale ten původní mi zkurvil ruský paskvil.

zart
zart
Reply to  orinoko
17. 9. 2020 18:29

Vono se neračte divit. Za vším špatným hledej rusa, nikoliv usa. Je mi záhadou, proč se dnes veřejně nedemonstruje, demokraticky nechvilkaří a nevyřvává hesla oslavující naše spojence a jejich kojence, např.: „Súesá za kapitalizmus a světovou válku!“ Nebo „Súesá na věčné časy a nikam jinam!“ Nebo takové klidnější: „Ať žije generální tajemník óesen!“ Nebo: „Plány komunistů zhatí naši politikové jako vepři boubelatí!“ Čisté zlo vzniklé bez příčiny se přestěhovalo ze Záchodu na Východ. Není divu, že je to k zblití.

orinoko
17. 9. 2020 18:59

Opět se omlouvám autorovi. Ale mám pocit, že to k něčemu originálnímu spěje. Já , za to, co jsem napsal, mám hromadu mínusů. Který z těch mínusoidních imbecilů používá Yandex? Takže opravdu funguje narativ dle nálezu těch , co sledují web , a podávají svodky. Mínusy a plusy na webu jsou nástrojem, jak něco vyjádřit a nic přitom nemlaskat. Myslím, že takto by se vyjádřil kdekterý psycholog a psychiatr. Mínusy a plusy prakticky vůbec nevyjadřuji vztah k názoru , nýbrž vztah k autorovi, a to ještě velmi podmíněným způsobem. Když dám znamínko, tak buďto mám názor, anebo v hlavě ideologicky… Číst vice »

J. W.
J. W.
Reply to  orinoko
18. 9. 2020 6:20

Orinoko, je mi velice sympatické, že vás osud svobody a demokracie neponechává nijak chladným. Před více lety jsem chtěl založit Český svaz blbců (ČSB), ale nikoho jsem nesehnal do party. Nyní mne vlastní blbost tak vyčerpala, že na další agitování nemám sil. Je to marné, je to marné, něco takového jako ČSB založit, a přitom si myslím, že je nás hodně takových. Potažmo všichni, a bojí se k tomu veřejně přiznat. Blbci přece mají také nárok na lidská, občanská a inkuzivní práva! Existují sice takové spolky blbců, jako je např. Sisyfos, ale ty se nechtějí upřímně ke své blbosti nijak… Číst vice »

Aleš
Aleš
Reply to  J. W.
18. 9. 2020 7:50

Už existuje spolek SČB. Svaz českých bohémů. https://www.youtube.com/watch?v=EpJV6ZCo84c#utm_content=organic&utm_term=youtube%20svaz%20%C4%8Desk%C3%BDch%20boh%C3%A9m%C5%AF&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz&title=Wohnout%20-%20Svaz%20%C4%8Desk%C3%BDch%20boh%C3%A9m%C5%AF%20(Official%20Videoclip)%20-%20YouTube Co by naši koronisti od Prymuly až po TOPkaře řekli na reakci od svazu slovenských bohémů? Kde pak soudruzi kapitalisti ze Záchodu udělali chybu? Žijeme len raz. EGO a Robert Burian… https://www.youtube.com/watch?v=VWJEBwdjnQs Francouzský ministr se prořekl. Prý sešlosti v rodinách a u přátel jsou tím největším zlem, a jak při interpelacích premiéra včera Langšádlová říkala, že horší než virus jsou dezinformace a hybridní hrozby. A boj s nimi je největším úkolem pro spojenecké závazky v rámci NATO. Není už přesně vyjmenováno, wocogou? Podívejte se na Izrael… Jestli nás po tomto komentáři budou… Číst vice »

zart
zart
Reply to  Aleš
18. 9. 2020 7:55

Ty spojenecké podvazky by mne fakt zajímaly. Hlavně u tý Langošový. Možná nemá világoš. Nebo neví, kam s ním?

idiotronic
Reply to  J. W.
18. 9. 2020 18:45

Vážený pane J.W.,
Původně mne mrzelo, že jste mne neoslovil při zakládání Českého Svazu Blbců, protože při svých duševních dimenzích bych byl rozhodně platným a iniciativním členem. Ovšem zjišťuji, že nám zatajujete důležitou okolnost.
Totiž, že atraktivní místa ve správních a dozorčích radách, orgánech státní správy a
zastupitelských orgánech již vaši členové dávno obsadili a na nově nabrané členy zbývá už jen ubíjející, každodenní klopotná práce ve mzdě, přičemž naděje na povýšení na nějaké teplé místečko, odkud by nás nikdo nevystrnadil se posouvá zase až někam za dvéře krematoria.

J. W.
J. W.
Reply to  idiotronic
19. 9. 2020 11:45

Tenkrát při tom zakládání jsem nikoho nesehnal. Založit něco podobného lze pořád. Nikdo nám nebrání socialisticky se organizovat, pracovat, žít a umřít, jenom my sami. Povšimněte si, prosím, způsobu obvyklé uvažování masových občanů, který jste vyjádřil slovy, že „atraktivní místa ve správních a dozorčích radách, orgánech státní správy a zastupitelských orgánech již vaši členové dávno obsadili“.Tito hyjenovití tvorové si ty posty vytvořili sami a nechají si je od druhých (blbců) financovat, buď přímo nebo přes státní rozpočty. Nebudu Vás unavovat výčtem desetiletí trvajících zkušeností s naříkavými zoufalci a nadávajícími ubožáky, příživníky, příčivníčky, flákači, vyjtahy, hňupy, pošuky, nemakačenky a jinou pakáží,… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  J. W.
18. 9. 2020 20:04

Re
Netřeba nic zakládat, stačí se vrhnout do politiky – a jste rázem „mezi svými“.
https://m.youtube.com/watch?v=gZFhph97Vmo

J. W.
J. W.
Reply to  Gatta
19. 9. 2020 11:50

Tytrouba mi nejde. To samé, viz výše. Nevytvoříš-li si politiku sám, vytvoří ti ji druhý! Politiku, kterou si sám neuděláš, té nevěř a do té nelez! Jen idiot by dělal politiku líbeznou pro duhé, zatímco oni by jej kousali, žrali a někam kopali… Není žádnou ctností parazitovat na politice druhých. Politiku svinstvem nedělají politikové, ale kvalita mrvy, se kterou musí pracovat.

Gatta
Gatta
Reply to  J. W.
19. 9. 2020 14:20

Si protiřečíte – jde přeci o “ založení klubu blbců“ – no základních organizací všech možných politických stran je na výběr …
Stačí se přihlásit – berou blbce všeho druhu. :-)

J. W.
J. W.
Reply to  Gatta
19. 9. 2020 15:38

Přibírají blbé blbce všeho druhu jen jako křoví. Základní organizace polických stran , které jsou mimochodem všechny pozitivní, vedou chytří blbci. Jako blbí blbci bychom si měli založit vlastní stranu, ale to právě nedokážeme, a když ano, tak to bude zase jenom další pozitivní politická strana stejných stran „Národní fronty“, určených pouze na oblbování blbců. Oblbovat se můžeme sami, sami sebe. Nevěřil byste, jak je to strašně obtížné, neboť jsme již strašně zblblí od přirozenosti, výchovou, vzděláním, médii, společností a hlavně sami sebou atd. A mimoto, proč bychom si nemohli protiřečit? Proč bychom nemohli zastávat dva opačné názory? Na takové… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  J. W.
20. 9. 2020 8:18

Dělat křoví je ideàlní úděl blbce.
A co se týká „chytrýc blbců“ , tak to jsou z hlediska blbosti vlastně neplnohodnotné vadné kusy. A takové částečnou chytrostí duševně postižené, bych nikdy do klubu blbců nebral – na ty pozor – od těch raději dál. Ta částečná chytrost je nakažlivější než Covid, což dokazuje nespočet příkladů normálních milých blbců, kteři se ve styku čátečně chytrými , nám obyčejným blbcům, úplně odcizili.

J. W.
J. W.
Reply to  Gatta
20. 9. 2020 9:58

Naprosto souhlasím. Nevěřil byste, jak dokáží být úplní idioti chytrými hajzly, vychca.mi, záludnými swiněmi atd. (není slušných výrazů). Mluvím o příslušnících vlastní rodiny. Nedá se ten vychytralý idiotizmus slušnými slovy ani popsat, bylo b to na sebrané spisy. Kdo nezažil není schopen pochopit. Je u nich např. zcela normální, že raději sobě ublíží na těle, na duchu, finančně i sociálně, jen aby aspoň nepřekáželi, uhli z cesty (a to dokonce i za úplatu). Raději ublíží sobě, aby měli radost, že neuhnuli jiným. Ve srovnání s nimi se mi jeví politikové a kriminální gauneři ovládající stát jako slušní lidé. S těmi… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  J. W.
20. 9. 2020 13:37

A další nepovedená, ale nebezpečná varianta normálních blbců je tzv. „poloblb“.
Někteří se tak už narodí, jiné to posthne až v rámci školního vzdělávání – s postupujícím množstvím získaných znalosti se to už jenom horší.
Je hodno výzkumu, proč jejich větší výskyt je na školách humanitních věd. Ovšem nutno přiznat, že mnohdy i jinak zdstný technik umí být mimo svůj obor velmi nebezpečný poloblb.

Martin (už bez taky m)
Reply to  orinoko
18. 9. 2020 13:32

orinoko, rozumná kritika je vždy na místě. Ale také rozumové uvažování. Jsi si opravdu jistý, že spolu s Yandexem sis nenainstaloval nějaký „nevinný přívěšek“, který se „postaral o zbytek ??“ Já ti nevím – ale podle mne máš ty minusy za nadávání na Rusa- který v tom co sděluješ může být také zcela bez viny. Na „Elbrusu“ asi tvůj PC neběhá, a i jinak je nepochybně provenience záchudní – byť třeba made in… Tož tolik mne napadá k Tebou sdělenému. Jinak samo, že to co běhá stamilionům a je neustále doplňováno sice bobtná, ale také „implantuje zkušenosti“ a „posouvá se“.… Číst vice »

orinoko
Reply to  Martin (už bez taky m)
18. 9. 2020 14:29

Čau. Nejsem si teď úplně jist, ale mám pocit, že jsem Yandex stáhl z ruského zdroje. Já mám stažených – a to už jsem psal – teď už nejméně 20 zdrojů ruské provenience, včetně současnému systému nenaKLONěných. A také už dva běloruské. Yandex jsem nastavil stejně jako mám Operu. Ta mi nic nevnucuje, vlastně se mi otevře tapeta s mým výběrem adres. Pod čarou pak nabízí zařazení adres podle momentálních cest po webu. Například žlučníkové kameny. Z toho vyberu anebo odmítnu. Yandex mi „nad Moskvou“ vzal podobný adresář , ale hned pod ním zobrazuje nějakou sběrnu zpráv , o které… Číst vice »

fantomas
18. 9. 2020 7:28

Pán si dělá z nás důchodců, který celý život dřeli totálně v totalitních továrnách, na polích, loukách, kancelářích do úmoru. My si svoji těžce vydřenou demokraci v továrnách, na polích, loukách, kancelářích atd. necháme brát ;od nějakýho rudýho důchodce. Vážený pane co jste dělal v listopadu 1989 ? Vy jste spal ! CO My jsme cinkali klíčema na našich náměstích, ulicích, uličkách, slepých uličkách, křižovatkách a v podloubích na balkonech tam bojovali za naše lepší zítřky co Vy víte. To přece jsou naše výdobítky co vidíte v televizi ty ceny jablek, bytů, hypotéky, ty láskyplné tváře na obrazovkách có a… Číst vice »

zart
zart
Reply to  fantomas
18. 9. 2020 7:51

To nám ještě scházelo. Když měli být rudí, tak nebyli, zrudli vzteky až za 30 let po listopadu. Zatímco ti tenkrát rudí zhnědli. No, ale ti zpoždění rudí už nezhnědnou, ale zčernají. Syn estébáka, bývalého kulaka, člen SSM dnes na ulici staví STAN a oblbuje kolemjdoucí demokracií, jako předtím oddaností k socializmu. Socialismu od slova lízat prd&el každému, kdo ji nastrčí k hledání medu.

Lena
Lena
18. 9. 2020 16:14

Diskuse k věci: Milá Zdeničko, píši ti přes tuto diskusi na OMu, neboť mi to přijde nejlepší. Včera jsem koupila 1 kg švestek za 20 Kč. Udělala jsem si švestkové knedlíky a pak jsem je snědla při sledování televizního pořadu Sama doma. Jinak doma ani nejsem, už z toho blbnu. Také mi jde špatně lednička a nevím, co s ní mám dělat. Prosím tě, poraď mi, na koho se mám obrátit. Možná, že by to věděli v cukrárně, neboť tam mají ledničky. Nebo u řezníka, ale tam nechodím, protože maso je drahé. Jinak se mám dobře. Čtu velice zajímavou knihu.… Číst vice »

orinoko
18. 9. 2020 17:33

Jakožto novopečený PENzista potížista jsem na úsvitu nových časů do galaxie Milk and honey hole umístil svůj první památný MEM. Je velmi mladý, vlastně je to ještě žláza nevycválaná, že. MEM je jaxi bulevnou do budoucnosti. Taková záloha na MEMORY. Ovšem svého druhu také stará vesta. Ráno vstávám jako dítě, pozdě v noci uléhám jako přeživší exemplář současné mladé jurodivosti. Zrovna včera mi volal kámoš Covid. Co vám budu povídat, jízda jako bejk. Větry – nedýchatelno, teplota rostla úměrně s blízkostí kosočtverečné geometrie, po několika zelených vánicích mě začala bolet hlava 22, a k tomu se přidala nemoc šílených krav… Číst vice »

Bety
Bety
18. 9. 2020 18:09

O co jde? Jsme zadluženi až po uši, ale výšin USA jsme ještě nedosáhli. Někdo si připíše bodíky, těch pár tisícovek, které stejně nenahradí stále se zvyšující výdaje, se od dědů a babiček stejně přesune k vnukům… jen důchodci zase dostanou další mínus jako „vyžírkové.

Petrc
Petrc
19. 9. 2020 7:31

Starší generace prodělaly autorem uvedené školení za marxismu-leninismu (ML), avšak příliš pozitivních následků to na nich nezanechalo. Buď občané teze ML podle své povahy, názorů, předsudků a mravní i duševní úrovně přijali nebo odmítli nebo k nim zůstali lhostejní. Komunismus jako zločinnými příčinami vynucená novelizace západního křesťanství vznikl díky kriminálnímu organizovanému zločinému působení křesťanů, kapitalistů, liberálních demokratů a jiných darebáků. Jako všichni nenapravitelní zločinci i oni odmítají své viny, hříchy a následky, které způsobili, a svádějí viny na druhé, na zlo bez příčiny, na paranoiky, Hitlery, Leniny, Staliny aj., jenom ne na sebe. Znáte někoho, kdo by aspoň některé z… Číst vice »

Lena
Lena
19. 9. 2020 8:29

Ono jako, jak to s námi jinak dělat, než musel i „vůdce světového proletariátu V. I. Lenin“. Když prvotní budovatelské nadšení revolucionizovaných mas rychle po 1989 opadlo pomocí konzumní, narkotickí, sexuální, hamiždné a jiné kanalizace, a starší generaci začně docházet, že po určitém zlepšení bude zase jenom hůře a hůře, tak je nutné přijít s mantrou „našich dětí“. Když síly starých tahounů ochabují a mladí jsou netáhla, nutná doplňovat gastarbeitery, nebo jen migranty, tak se začnou v ústech psychologů, politiků, analytiků a jiných odborníků a šmejdů ve všech médiích objevovat NAŠE DĚTI. To zvedne i důchodce na vozíku nebo na… Číst vice »

orinoko
19. 9. 2020 12:04

Tady byl jeden zájemce až z USA, ale už to nestihl. Emerická soudkyně:
comment image?fit=2500%2C1667&ssl=1

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
20. 9. 2020 8:14

Já se svých kořenů též pevně držím:comment image