Podrobnosti o porážce jižní skupiny vojsk „antiteroristické operace“

 

zelenogorsk3

 

zelenohorsk2

14.07.2014

Ráno 7. června, když rozčarování po ústupu Strelkova a jeho oddílu ze Slavjanska a Kramatorsku dosáhlo svého maxima a do Doněcku se tajnými cestičkami plížil „lidový tribun“ Kurginjan, aby „odhalil“ „darebáky a zrádce“, jsme zveřejnili optimistický článek „Generální štáb Ukrajiny: Stojíme před katastrofou!“, za který nás kritizovali jak přátelé, tak i nepřátelé. Psali, že jsme velkohubí tlučhubové, provokatéři a nesoudní patrioti.

K dnešnímu dni se však situace vyvinula tak, že se naše předpověď vyplnila na 90 % – kvalitní vnitřní důvěrné informace, umění pracovat se zdroji a komplexní pochopení toho, co znamená moderní způsob vedení války, dělá divy. Je samozřejmě jednodušší slintat nad zveřejňovanými rádoby přesnými náčrty v měřítku sto kilometrů na centimetr, ale užitek z toho není žádný, znamená to pouze ztrátu reputace stárnoucího manipulátora.

Obelhávat se není dobré, v měřítku probíhajících událostí není naše „Novinářská pravda“ tím největším z informačních zdrojů. Své torpédo do boku tonoucího „čtvrtého ukrajinského rajchu“ však vystřelit dokázala. Podle údajů našeho kyjevského zdroje začal po zveřejnění našeho článku (125 tisíc přečtení a stovky přeposlání, a to i z ukrajinských zdrojů) v Generálním štábu lov „na čarodějnice“ a hledání viníků. Všichni důstojníci se museli kát a vyhrožovali jim „pravosektoráky“ a bezpečnostní službou s detektorem lži.

8. července Petr Porošenko odvolal z funkce velitele speciální operace na východě Ukrajiny Vasilije Krutova, zástupce šéfa bezpečnostní služby Ukrajiny. Krutova odvolali i z funkce prvního náměstka šéfa Bezpečnostní služby Ukrajiny (SBU). V situaci, kdy hrozí vojenská katastrofa, by bylo logické do funkce velitele ATO povolat polního armádního generála, v Kyjevě však do funkcí lidi vybírají z úzkého kruhu „svých nejbližších“: velitelem ATO se tak stal Vasilij Gricak, „legrační“ generál Ministerstva vnitra, jinak jemně řečeno – korupčník. Velitelem Generálního štábu jmenovali polního generálporučíka Viktora Muženko, který však v reálnu není ochotný a ani nemá možnost velet vojsku.

Dnes reálně ATO řídí a vojskům velí následující trojice: proamerický nacista, kamarád Jaroše Nalivajčenko (velitel SBU), Geletej, který slíbil, že v Sevastoplu provede přehlídku „ukrajinského vítězství“ (nový ukrajinský ministr obrany) a alkoholový byznysmen Gricak (velitel ATO). To je pro Novorusko velice dobrá zpráva, protože o nějakém centralizovaném řízení trestních jednotek nemůže být ani řeči.

Junta se podobá Turkům ze známé anekdoty, kteří přišli s noži bojovat do přestřelky – převedeno do kategorií speciální operace proti teroristům není reálné vyhrát v mechanizované válce, kde se manévry provádějí velice rychle, která v současnosti zuří mezi Ukrajinou a Novoruskem.

Junta není schopná nic udělat pro jižní křídlo ukrarmády, jež se před našima očima řítí do katastrofy, kterou jsme předpovídali. Jižní skupina armády junty je v celém úseku od Saur-Mogily až do Sverdlovska prakticky bez zásobování a je vystavena metodické likvidaci ze strany dělostřelectva a raketometů armády Novoruska.

Široká ukrajinská veřejnost se o tom dozvěděla teprve 11-12. července, kdy vešly ve známost podrobnosti o palebném útoku na tábor ukrajinské armády v Zelenopoli, podrobnosti o rozdrcení zbytků 24. samostatné mechanizované brigády u Roveněk po vzájemném útoku a výsledky několikadenního neúspěšného náporu na Sněžné a Torez – jak ze strany Dmitrovky, tak i ze strany Amvrosiejevky. Zoufalé SMS na rozloučenou a strašné historky o nedostatku munice a žádné podpoře včetně té letecké zaplnily ukrajinský sektor internetu. A bude jich stále více.

Novorusko mapa

Dokud byla pozornost veřejnosti upřena především k boji o Luhansk a k bojím v předměstích Doněcku, přiblížila se do svého finále katastrofa jižní skupiny vojsk ATO k polednímu 14. července. Den předtím se asi 30 jednotek ukrajinské obrněné techniky pokusilo probít okolo Saur-Mogily směrem k Ambrosijevce, ale byly zastaveny v Marinovce. Dojet 8 km do strategické výšiny kontrolované povstalci se jednotkám nepodařilo, byly zlikvidovány soustředěnou dělostřeleckou střelbou armády Novoruska.

Dnes ráno vešlo ve známost, že u Sněžného jsou hromadně bráni do zajetí vojáci z útvarů ukrajinské armády zablokovaných v jižním kotli.

Pokud by se alespoň polovina děl a tanků, které kyjevští stratégové zahnali do kotle, dostala do ruky armády Novoruska (a vše tomu nasvědčuje), tak by to podstatným způsobem změnilo situaci na bojišti. Tato porážka může znamenat, společně s porážkou severní skupiny vojsk ATO, která se začíná črtat, fatální úpadek bojové morálky ukrajinských odvedenců, hromadnou dezerci a zhroucení linie fronty.

Na předpovědi je však ještě brzy. V každém případě bychom však chtěli blahopřát vojákům Novoruska k prvnímu velkému vítězství strategického rozsahu.

Zdroj: http://jpgazeta.ru/uv2014/podrobnosti-porazheniya-yuzhnoy-gruppy-voysk-ato/

Foto: zdroj

Překlad: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
48 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
15. 7. 2014 12:36

Doufám, že se autoři v hodnoceních a předpovědi nemýlí a že junta nakonec bude donucena ke skutečným mírovým jednáním s domobranci jihovýchodu bez jakýchkoliv předběžných podmínek a ultimát na principu „rovný s rovným“. V ideálním případě, že to celé projede a bude vojensky poražena.

Slobo
Slobo
15. 7. 2014 16:25
peter.
15. 7. 2014 17:04

Len nedávno sa v Izraeli mala sformovať vojenská jednotka s názvom „ALIJA“,ktorá sa mala zapojiť do bojov proti nacigvardii pri obrane JV Ukrajiny.Nezistil som ako to dopadlo,ale teraz sa v Izraeli formuje nový židovský batalion s názvom „MATILAN“ktorý má ísť na Ukrajinu pomáhať Porošenkovi.Cesty vyvolených sú nevyspytateľné:
http://espreso.tv/news/2014/07/15/yevreyi_formuyut_batalyon_dlya_zvilnennya_donbasu

Béda
15. 7. 2014 17:15

Peter,

kdo by si byl pomyslel, že se Izraelité někdy spojí s potomky Banderovců. Žeby synové našli zalíbení v používání metod Banderovců, kterými otcové dnešních Banderovců vraždili židy? Anebo těmto židům jde taky o ukrajinský Lebensraum? To jim nestačí Lebensraum v Palestině?

peter.
15. 7. 2014 17:30

Vždy su ochotní spojiť sa aj diablom ak im z toho niečo kvapne.O tom,že by Ukrajina mohla byť ich novou zemou zasľúbenou som už čítal aj na ruských stránkach.Možno konšpirácia,ale ako vy Česi hovoríte-Na každém šprochu pravdy trochu.Kto vie čo sa im naháňa v hlavách.

peter.
15. 7. 2014 17:53

A možno im len Beňa Kolomojskij dobre zaplatí.

Rado Miko
15. 7. 2014 19:17

peter. napsal

Len nedávno sa v Izraeli mala sformovať vojenská jednotka s názvom „ALIJA“,ktorá sa mala zapojiť do bojov proti nacigvardii pri obrane JV Ukrajiny.Nezistil som ako to dopadlo,ale teraz sa v Izraeli formuje nový židovský batalion s názvom „MATILAN“ktorý má ísť na Ukrajinu pomáhať Porošenkovi.Cesty vyvolených sú nevyspytateľné:
http://espreso.tv/news/2014/07/15/yevreyi_formuyut_batalyon_dlya_zvilnennya_donbasu

бред-blouznění
https://www.youtube.com/watch?v=RIQevttcM5s

Rado Miko
15. 7. 2014 19:18

Béda napsal

Peter,

kdo by si byl pomyslel, že se Izraelité někdy spojí s potomky Banderovců. Žeby synové našli zalíbení v používání metod Banderovců, kterými otcové dnešních Banderovců vraždili židy? Anebo těmto židům jde taky o ukrajinský Lebensraum? To jim nestačí Lebensraum v Palestině?

je to jenom blouznění pučistů v Kyjevě

Béda
15. 7. 2014 19:28

Rado Miko napsal
je to jenom blouznění pučistů v Kyjevě

Já bych to nepodceňoval, vzhledem k postavení Kolomojského v evropském židovství a majetku. Mafán a dle mého soudu také fašista (jakkoliv se to jeví komickým) Kolomojský si vydržuje vlastní nazi bojůvky a je tahounem protiruského štvaní.

peter.
15. 7. 2014 19:41

Ani Boh sa v tom nevyzná.Najskôr Alija,teraz Matilan,nech sa to už skončí lebo v tej hromade obojstranej propagandy sa už začínam strácať.Keď si prejdete túto stránku,nájdete zaujímavú mapu Ukrajiny z r.1925 ss národnostným zložením.Zaujímavé
http://www.kharkovforums.com/showthread.php?p=242609

bublin
bublin
15. 7. 2014 20:22

Ta letecká „katastrofa“ je podvrh. Ale letdlo se možná vypařilo, jako tomu bylo v případě Pentagonu 9-11. Ty snímky jsou z Gruzie, Sýrie, Ukrajiny? Jen samé lži a propaganda.

hudryper
hudryper
15. 7. 2014 21:40

Už když se urputně bojovalo o Slavjansk jsem tu a tam četl,že jde o podobnou bitvu v malém,jakou byla v 42.bitva o Stalingrad.Je zajímavé,že velení v Kyjevě společně s americkými „poradci“ zapomněli na elementární principy velení motorizované vozby a nabídli opolčencům nejdříve své logistické obtíže pod zničující palbou a po odříznutí úderného čela od munice a jídla pak rozstřílení ochromených obrněnců.
Zdá se,že se začínají karty obracet a pokud se ukrajinským Rusům podaří ukořistit podstatné počty těžkých zbraní,mohlo by časem dojít
ještě i k paralelní bitvě u Kurska,která dopadla,všichni víme jak.

Viky
Viky
16. 7. 2014 4:25

Bédo, hned Váš první komentář… Víte, ideální by nebylo vojenské vítězství „na celé čáře“, ale vítězství nutící obě strany k rovnocennému vyjednávání. Tohle přece není válka mezi dvěma státy (za kterou to Západní oblbovadla občas vydávají), ale válka uvnitř Ukrajiny. Alternativou k této válce není vítězství, nýbrž mír. Vítězství sice může být cestou k míru, ale když zvážíte všechny aspekty, tak bych si zrovna tímhle nebyl moc jistý. Vojensky? Ale jo, vojensky platí vítězství a nic než vítězství… Jenže absolutní část společnosti tvoří civilisté. Vždyť pokud se pozorněji podíváte, zjistíte, že politicky i vojensky se celé této záležitosti zúčastňuje aktivně… Číst vice »

Béda
16. 7. 2014 4:54

Viky, podle mého mínění je naprostá morální převaha (tím se dle mého vysvětlují i dílčí vojenské úspěchy početně a technologicky mnohem méně a hůře vybavených opolčenců) na straně opolčenců. Je to dáno z jedné strany tím, že oni jsou na svém území (ve své dpomovině) to jest že jim jde o všechno, o majetek, o život, o rodiny, o svébytnost jazyka a kultury. Od toho se odvozujéí i cíle bojujících stran. Na straně junty jde o to rozšlapat, zašlapat, ovládnout a odevzdat cizině majetek a kontrolu nad jihovýchodem Ukrajiny, cílem opolčenců dle mého je vyhnat ze své země (nebojím se… Číst vice »

Béda
16. 7. 2014 5:01

pokračování: o dluhy a zisky jde bez ohledu na lidské ztráty a utrpení až na prvém místšě. je to společným a sjednocujícím jevem ve všech případech ať již jde o Irák, Afghánistán, Libyi, potenciálně Írán a teď Ukrajinu. Že se Ukrajina bude utápět v násilí a v každém případě i kdyby se nějakým zázrakem podařilo násilí zastavit, pak v prohlubující se bídě, o tom žádná. Protiváhou je navýšení zisků těch, co to všechno vyvolali a řídí z tepla kanceláří poté co našli užitečné kyjevské idioty, kteří za ně převzali do svých rukou špinavou práci. Cílem té války je přece zakrýt… Číst vice »

Béda
16. 7. 2014 5:12

Ještě dovětek aby náhodou má slova nebyla špatně pochopena. Na rozdíl od Kyjeva u opolčenců, aťsi by zvítězili na celé čáře anebo vyrovnali skóre a v patové situaci donutili Kyjev jednat s nimi jako rovný s rovným je cílem donutit prostistranu respektovat jejich suverenitu, moderním žargonem donutit protistranu respektovat DEMOKRACII = většinovou vůli lidu jihovýchodní Ukrajiny, referendum, samosprávu. Jejich cílem není okupovat as násilím proti vůli většiny Kyjeva a západní Ukrajiny vnucovat Kyjevu a západu Ukrajiny svá pravidla, svrhávat na ně „atomové bomby“, páchat na nich genocidu. O to jim myslím nešlo a nejde. V současné situacii podle mně situace… Číst vice »

Béda
16. 7. 2014 5:44

Ještě bych si sdovolil přičinit poznámku k otázce morální převahy, kterou zmiňuji v úvodu. Podle mého jde o klíčovou záležitost, která vysvětluje extrémní nasazení opolčenců, které vyvažuje zbraňovou a početní převahu útočníků, dílem nacistů, dílem pod pohrůžkou násilí povinných odvedenců, kteří byli donuceni proti své vůli bojovat. Morálka a nasazení těch, kterým jde (v plném významu toho slova) o všechno je nesrovnatelná.

Béda
16. 7. 2014 5:44

omluva… opomněl jsem žoldáky

Viky
Viky
16. 7. 2014 6:23

Ale já Vám docela rozumím Bédo. Jenom se obávám, že věci jsou trošku jinak, než jsou vnímány. Víte, soudím tak z toho, co jsem v reálu viděl. (ne na videu, v reálu, jaxi jsem se v oblasti konfliktu vyskytl, na rozdíl od české (a nejen) žurnalistické svoloči) Lidé jsou mnohem víc vyděšení a nešťastní, než odhodlaní a nadšení. Ona taky neprobíhá nějaká jasná „linie“ mezi Západem a Východem. Ani fakticky, ani názorově. Prostě regulérní občanská válka se vším všudy. Navíc provází konflikt významné množství „podivností“ které svědčí o úplně jiných záměrech, než je deklarováno. MMF požaduje k další tranši peněz… Číst vice »

fajt
16. 7. 2014 6:31

http://politikus.ru/events/24503-kuba-peredast-rossii-centr-radioperehvata-v-lurdese.html – a všimli jste si, že Obama s Putinem si už skoro nevolaj a Kerry s Lavrovem taky moc nekomunikují.

Viky
Viky
16. 7. 2014 6:33

stranách. To je v reále současná Ukrajina. Zdánlivě kypí ve velkých městech normální běžný život. Ve Vinnici, Kijevě, Žitomiru, nebo Rovně, byste vůbec netipoval na krvavý konflikt dál na Východě. Ale zdání klame a je potřeba si dávat pozor na zobák. Najdete zde lidi jasně ruského původu fanaticky stranící Kijevské vládě, ale i jasné ukrajince do krve nenávidějící Kijevskou moc. Vše je zkrátka malilinko jinak, než se dozvíte z alternativy a zcela jinak než informuje mainstream.

Béda
16. 7. 2014 6:39

Viky, to já v žádném případě nepopírám. Akorát se ve všech procesech a jevech snažím hledat hnací motivy, společné prvky a tendence. Proto píši, bez holedu na dílčí jednotlivost, tak jak píši a přistupuji k chápání podstaty jevů tak jak přistupuji. Jinak na potvrzení vašeho postu bych uvedl http://www.zvedavec.org/prispevky/2014/07/6060-nekolik-obrazku-z-kyjeva-techto-dnu.htm

Béda
16. 7. 2014 6:43

Ještě jedna věc. Kdybych chtěšl hledat paralely v minulosti, řekl bych, že junta s Banderovci reprezentují přístup německých nacistů – „konečného“ řešení (ne ovšem slovanské, protože to by museli jít taky „do sebe“) „ruské“ otázky, zatímco Rusové tradiční ruský přístup, porazit ale „nechat žít“, včetně určité vstřícnosti vůči poraženým po uklidnění a stabilizaci situace, recipročních vzájemně prospěšných vztahů etc.).

Béda
16. 7. 2014 7:03

Rusové – míním rusky mluvící obyvatelé Ukrajiny, součást širšího ruského etnika (s ruskou mentalitou).

Viky
Viky
16. 7. 2014 8:01

Bédo, než opustím komp… Já byl i tam, kde se bojuje. nálada a postoje lidí jsou velice podobné lidem na střední Ukrajině. Jediný rozdíl – tam se střílí, a tam ne. Taky podíl názorů uvnitř společnosti je jiný, takže se dá říci, že konflikt může směle vypuknout i jinde. Ale je ho poměrně snadno možné přenést i do RF. (taky si myslím, že o to jde, ne zastavit násilí, ale přenést ho) Bédo, to je právě to, že ani ten Východ není nějak názorově monolitní, ruský či proruský. Potom to nejsou dvě definovatelné strany, ale změť názorů a cílů. Pokud… Číst vice »

bublin
bublin
16. 7. 2014 8:15

Díky, Viky, za střízlivý komentář. Vaše snaha je ovšem zbytečná. Někteří zde diskutující jedinci jsou zřejmě nemocní.

Béda
16. 7. 2014 9:06

Viky, já nijak netajím, že jsem od samého začátku, kdy došlo k „lynči“ policistů „ulicí, k provalení angažmá USA, k nevyšetřené střelbě n 2 strany na majdanu, k podvbodnému hlasování v kyjevském parlamentu zcela proti Banderovcům, fašistům a US totalitě (tuto chápu mnohem šířeji – viz mé posty v kauzách Libye, Irák, Afghánistán, vnitřní dění v USA, ekonomický diktát, prohlubování ekonomické závislosti, integrace a podřízenosti Evropy…) Jiož dávno před „protiteroristickou“ akcí teroristů a fašistů na jihovýchodě Ukrajiny jsem měl velice vyhraněný názor – od samého začátku jsem označoval politický vývoj na Ukrajině jako zájmový mocenský fašistický převrat ve kterém za… Číst vice »

Béda
16. 7. 2014 9:13

Viky, Ještě jedna věc: Samožřejmě v občanské válce není vyloženě jenom dobrá a jenom špatná strana. I v řadách !Kyjeva“ se najdou tací, kteří nechtějí vraždit zbůhdarma civilisty a „své“, chápou oč papalášům ve skutečnosti jde etc. a v řadách opolčenců se jistě najdou mstivci, kteří skrze svůj bol jsou schopni všeho, psychopati libující si v krvi a pod.. Podstata podle mně je ale v tom, že „kyjevští“ se řídí genocidním plánem a snahou plně si úpodřídit a vykrást v cizím zájmu zemi „Rusů“ na Ukrajině a že jejich protipól bojuje za svou zemi, domov, rodinu, jazyk, kulturu, rovnoprávnost a… Číst vice »

bublin
bublin
16. 7. 2014 9:36

Béda napsal
Na pana bublina, t.č. „nemocného“ nebudu reagovat, nemělo by to smysl.

Psal jsem o vás? Citoval jsem vás? Ani jsem svou poznámkou nikoho konkrétního nemínil. Toto se stalo už podruhé, přestaňte se mnou zabývat a přestaňte být osobní.

Béda
16. 7. 2014 9:56

Poslední věc. Při hodnocení každého takového procesu k jakému došlo na Ukrajině, při určení viníků je důležité určit zájmové motivy a spouštěče procesů (t.j. co a kdy je spustilo), ekonomické faktory umožňující spustit určité procesy. V tomto případě jde jenoznačně o zájmy těch samých firem jako v Afghánistánu, Iráku a Libyi, spouštěče je potřeba hledat na majdanu – „lynčování“ policistů, střelba na 2 strany, parlamentní podvod, přijetí jazykového zákona „reformovaným“ parlamentem, „domluvy“ pravosektorovců rusky mluvícím Ukrajincům, k ekonomickým faktorům patří přiznaná účast a cílené procesy financované USA (Nulandová).

koloděj
koloděj
16. 7. 2014 10:42

Tak sestřelení toho Antonova Strelou-1 bude asi menší zázrak, protože raketa 9M31 (použitá u kompletu Strela-1) má dostup 3500m, a dosah 4200m a hlavně infra navedení. To co bylo na videu byla velmi pravděpodobně raketa 9m33m z kompletu SA-9 Gecko (9k33 OSA AK), což je úplně jiný level zbraně (12.5 dosah, 7.5 dostup, max. rychlost cíle na příletu 1500, na odletu 500m/s rádiové povelové navedení). Ale že by tohle opolčenci dokázali získat (a ovládat ) ? Ten manévr rakety před zásahem vypadal trochu jako minutí cíle, prudký obrat a exploze. Takhle podobně to u 9M33 (rakety z OSA-AK funguje). Ale… Číst vice »

Béda
16. 7. 2014 17:36

Tak tohle je tedy něco! http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/816/global-research-nasilna-mobilizace-uz-terorizuje-i-bezence

Neopisovali to „demokraté“ z Rand Corporation a z Kyjeva od svého Genosse Hitlera?

Béda
16. 7. 2014 21:58

http://www.nwoo.org/2014/07/16/matky-ze-zapadni-ukrajiny-chteji-sve-muze-zpet-z-valky-a-domahaji-se-svych-pozadavku-u-armady/

Teď ještě, aby si ty mámy uvědomily, že i ti, proti kterým donutili bojovat jejich syny mají taky syny a že tam, kromě synů trpí i mámy a malé děti, těhotné ženy, starci. Měly by si uvědomit, že kvůli soukromým zájmům cizích firem a pár ukrajinských oligarchů donutili vraždit slovany mezi sebou.

Béda
16. 7. 2014 22:09
Béda
16. 7. 2014 22:16
Béda
16. 7. 2014 23:16

Kdo bude sankcionovat viníky zabíjení a násilí na Ukrajině? Kdo bude sancionovat a požene před mezinárodní soud Záapad, zejména vládce západních vazalů z USA?

USA uvalily na Rusko nové sankce http://www.blisty.cz/art/73957.html

V Bruselu vznikl konsensus ohledně dalších sankcí vůči Rusku http://www.blisty.cz/art/73954.html

Ukrajinská armáda usmrtila dalších 30 civilistů
http://www.blisty.cz/art/73955.html

Putinova hra (hlavně) na ruské šachovnici http://www.blisty.cz/art/73943.html

Béda
16. 7. 2014 23:28

Paní Suši Salminen bych vyšetl pouze jednostrannost článku. Doufám, že se dožiji jejího podobného článku na téma role Západu a majdanu na děná na Ukrajině. Rusko je černý hráč a USA od začátku táhnou na Ukrajině útočně bílými – to by měly všechny články na téma Ukrajina zdůraznit a podtrhnout již v úvodu jakýchkoliv analýz protože jde o zcela klíčovou věc.

Viky
Viky
17. 7. 2014 4:22

Bubline, snaha vrhnout nějaký paprsek světla na probíhající určitě není zbytečná, nebo marná. Po některých sklouzne, jako klouže dnes snaha tšeských oblbovadel po mně. Jiní se pokusí do hlavolamu vkládat i jiné kostky. Tohle už nezáleží na mé osobě.
(i já budu muset otevřít významový slovník jazyka českého a přesvědčit se, jestli se významy některých slov nezměnily. třeba takový hon- starý význam slova myslím znám. Nový by mohl znít: „Přestřelka mezi zákeřně napadajícími zajíci a lovci…“)

Béda
17. 7. 2014 4:59

Viky, napsal jste co jste viděl v reálu, rsp. četl. Já napsal co jsem viděl na videích, rsp. četl a co si myslím. Siruace je nepřehledná. Nikde není záruka a jistota pravdy. Osobně soudím, z dalšího sankcionování Ruska USA a jejich podřízenými vazaly a z nervozity kyjeva, že vývoj situace neběží tak, jak si režiséři původně přáli. Moc nad jihovýchodem se jim vzdaluje, rsp. nepřibližuje. Je kuriosní, že Západ sankcionuje Rusko za to, co sám na Ukrajině provádí již od samého začátku, kdy se začal do tamního dění otevřeně vměšovat a zrežíroval násilné svržení ústavně zvolené vlády a její podvodné… Číst vice »

Viky
Viky
17. 7. 2014 5:13

Bédo, i já bych Vám měl cosi vysvětlit. vyjádřil jsem se nepříliš lichotivě o ruském nacionalismu. (nechuť a trochu úsměv). Nechci sám svá slova zpochybňovat, nebo odvolávat. On se to tady snažil dostat na pravou míru v sovislosti s Oděsou Seal. Část vedení „opolčenců“ je velmi pevně navázáno na kozáctvo a nebo, jsou přímo kozáky. I novobranci skládají „kozáckou přísahu“. (část z nich naprosto jistě a veřejně). No a kozáctvo zase představuje určitou vrstvu ruského nacionalismu. Na základě „kozáckých ideálů“ jsou formulovány i ústavy obou republik. Jenomže tyhle ideály jsou lehce vyčpělé a staré více než 100 let. Jsou přetřeny… Číst vice »

Viky
Viky
17. 7. 2014 6:53

Bédo, já viděl jenom zlomek,malinký zlomek a ještě ne to nejhorší. Je to samozřejmě mnohem víc, než měl možnost vidět kdokoli na fóru. Měl jsem také možnost vidět a konfrontovat záběry ruských televizí, ukrajinských tv, no a českého volobulváru. Nakolik mohu soudit, ruské zdroje jsou v tomto ohledu nejpravdivější. Podíl zjevné lži je v ukr. oblbovadlech velmi vysoký. Když pominu sprostá slova, tak k tšeským není co říci. Kopírují ukr.zdroje a ještě pěkně zastřihávají okraje. Pokud někdo za něco může, Bédo, tak jedině Rusko. (na to už jste si mohl zvyknout, za tu dobu)Za něco opravdu ano, jenom to jsou… Číst vice »

abx
abx
17. 7. 2014 10:48

Dam to aj sem, aby to neuniklo pozornosti. Vcera 16.7.2014 v Odesse z lode vylozili 12 kusov hufnic Dana, udajne ceskej vyroby, pricom vsetci vieme, ze sa vyrabaju na Slovensku. Co nasi investigativci, zacnu sa tym zaoberat? Maju sancu.
http://centerkor-ua.org/novosti/item/1251-polsha-vstupaet-v-vojnu-na-ukraine.html
Вчера в порту Одессы в обстановке повышенной секретности была произведена разгрузка двенадцати самоходных колесных артиллерийских установок — 152-миллиметровых пушек-гаубиц vz. 77 «Дана» чешского производства,