Pojďme přijmout Američany….

Tématem dne ve vzdálené asijské zemi, kde zítra znamenalo včera, jak jsme hloupě žertovávali je, jak vypovědět sedm set diplomatických pracovníků, ba možná až jeden tisíc diplomatických pracovníků Spojených států amerických.

Nemám bližší informace a tak jen dodám, že Moskva počítá s odjezdem těchto pracovníků a jejich rodin, což prý čítá tři tisíce osob. V Rusku má nadále zůstat 455 diplomatů, což je prý zrcadlový počet diplomatů Ruska nacházejících se v USA. Situace to pro Američany není záviděníhodná. Pokud pojedou domů, kde U. S. Department of State najednou sežene tisíc nových psacích stolů? A další podobné otázky se naskýtají…

Možná by Česko mohlo být řešením. Američané jsou, či budou nucenými migranty. Navíc, sympaticky s doklady a bezpečnostní prověrkou. Což tak je přijmout místo jakýchsi kvót? Ne že bych si ošklivil nějakého Ahmada Rahmada, který se rozhodl opustit svou rodnou písečnou dunu a místo maniokových placek pojídat onačejší halal krmi v Matce měst. Američané, ať už bílí, žlutí, hnědí či černí mají vzdělání a pro pobyt v tisíce let staré zemi něco jako kindrštube. Tedy ve srovnání s dětmi savan, písečných dun a pralesů.

Je ovšem zapotřebí v duchu záporožského kozáctva napsat do Bruselu dopis podobný tomu, který na Repinově obrazu tvořili kozáci: Přijímáme Američany, nepřijímáme jiné. Pana Trumpa je pak nutno upozorniti, aby tweetoval do Berlína, že příště už žádné potřásání rukou s paní Merkelovou, pokud Praze nevyhoví, nebude.

Američané u nás mohou učit angličtinu nebo dělat, co je jim libo. Třeba prohánět české politiky, kteří dělajíce kšefty proti národu přemýšlejí, jak se za oceánem ukázat v tom nejlepším světle (srovnej rozhovor Sabiny Slonkové s Markem Dalíkem)…

Kdybych chtěl být jizlivý, což nechci, napsal bych, že doyenem, tedy starším této nové obce migrantů u nás by mohl být pan Saakašvili. Přišel o gruzínské občanství, přišel i o občanství ukrajinské, dekretem Porošenkovým, a tak jen pobrekává, že se na Ukrajinu a majdan jednou vrátí. Nedostane se ovšem dále než k prvnímu banderovskému patníku. Dějiny svět válcují, a jak vidí i budoucí odjíždějící Američané, být out, tedy mimo, je občas i svízelné. Tvrdím, coby novodobý out-sider, totéž.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
31. 7. 2017 5:02

To být tobrá nápad, chytrá česka chlavinka!!! A přivítáme je „mými“ oblíbenými transparenty „Yankee´s murders go home! Miláček twitteru pak může dostat sqělý nápad a zvednout výpalné vazalům na 10 či více procent, ať skutečně vyzkouší jejich poslušnost. Rádoby levicoví politici pak budou národům vysvětlovat, jak hrr na Rusa je nejlepší levicový program a rádoby pravicoví politici budou vysvětlovat, jak peníze vyhozené na trapné provokace vůči Rusku a Číně a naštěstí na snad marné pokusy vyvolat 3. světovou jsou navýsost rozpočtově zodpovědné. Na to si už určitě brousí zuby český miláček fakebooku, vítěz budoucích voleb, vzorně plnící kasu kvůli navýšení… Číst vice »

fajt
fajt
31. 7. 2017 5:37

jo, to je hezké zamyšlení, dokonce i lahodí mysli, páč amíci jsou poslední léta opravdu cháska hodná k jadernému nakopnutí do koulí a nebo jako figura hodna k postavení na bednu od whisky, jenže má to jistou čmouhu na kráse, rebjata mocných, nejmocnějších a dokonce samotného baťušky ten zkažený západ prostě love, místo toho, aby svou zemi obohacovali a dávali ji to nejlepší co v nich je, tak raději dekadentně žijí ve společnosti, která je zlá , zákeřná a mordu chtivá a na svou rodnou hroudu posílají nejraději fakáče…snad další car nebude z jejich řad, protože papežštějšího papeže země Puškina,… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
31. 7. 2017 6:21

Ale NE!!! „Evropské h(l)odnoty“ si přece emericky rozpouštět nenecháme!!! A spící kNÍŽE snad na „svých“ zámcích ani tolik komnat nemá. Leda by mu „naši“ poblitici ještě rychle něco ZPROSTITUOVALI… Tolik tRANS Atlantického „partnerství“ by snad ani Jakub Janda nezvládl. No a co by si naše drahá země bez něj pak POČALA??? Představte si tu hrůzu: v mo(d)ři nekonečného oceánu by hrozilo úplné – ale úplné naše rozpuštění!! A slabí „jako čaj“ bychom se pak již tomu Ruskému medvědu neubránili!! A to by jste opravdu chtěli připustit – aby naše sladká Evropa trpěla pod tlapami Ruských medvědů??! Skrze údajné „pohádky“ jako… Číst vice »

Alena
Alena
31. 7. 2017 7:05

pracovníci americké ambasády jsou mistři v oboru “ příprava barevných revolucí“.
Vhodnou záminkou by mohlo být znovuzvolení Zemana. To fakt chcete?

fajt
fajt
31. 7. 2017 11:33

http://www.lidovky.cz/tragedie-fukusimy-nekonci-dca-/zpravy-svet.aspx?c=A170730_112100_ln_zahranici_pkv – to je zářná ukázka toho, jak je využití jádra v míru a pro civilní účely daleko nebezpečnější než skutečné jaderné zbraně, atomová bomba bouchne jednou a pak lze začít počítat poločas rozpadu energie, která spolehlivě hubí vše živé ( tedy čest světlým výjimkám jako jsou švábové a různí měňavci a prvoci, kteří přechcávají zažité standardy přírody a to i navzdory kazisvětovému úsilí dvounohého opičáka ), no a jaderná elektrárna se lehce zatřepe a pak si klidně hoří a září staletí, tisíciletí a klidně a v poho i milion let – není nad lidskou vynalézavost, která je zběsile podpořena… Číst vice »

orinoko
orinoko
31. 7. 2017 13:39

Njn, to by šlo moravske zboží za sudetacke podpory do kopru… Viděl jsem nějaké historické mapy…. Morava ještě menší než jsem byl myslel s těžkou animozitou Brna a Holomoca… Ale nest… Jedna věc nás nesmí překvapit: Ta země – USA … je v takové míře rozkladu, ze my vůbec NETUSIME, kam az to saha. Bílý banán … Cirkusové sapito Washington DC. Pentagram… Každý zelený mozek si tam vykládá, co chce, a to az tak , ze za EuroSabbathu kompletně český army generální štáb vyhodil v poledne kopyta. Emi zidoinformation… Plavte proti proudu, když vám je 150 a vice jar. GenPredator…… Číst vice »

orinoko
orinoko
31. 7. 2017 14:10

Jak je mi tento svet podezřelý, tak zasnu nad jeho schopnosti adaptability a kreativity.
Právě jsem jsem dostal prostřednictvím svého operátora pozvánku na zranici ve vedlejším městě. Neuvěřitelně.
A vy se bojite Emeriky? Te homo … lesbi … černo … latino … brigádě, kterou drží pohromadě jen Emerican dream splacenych dluhu?
Ve chvíli, kdy Emerika začala vyhrožovat atomové Cine, tak překročila Rubikon.
Je konec. A představte si: My se ho dozijeme.

mm
mm
31. 7. 2017 14:16

Alena napsal pracovníci americké ambasády jsou mistři v oboru “ příprava barevných revolucí“. Vhodnou záminkou by mohlo být znovuzvolení Zemana. To fakt chcete? ještě než si přečtu oriho, zdravím vespolek, zejména hudrypera, bdí-li jeho such nad OM. Paní Aleno, barevná revoluce se zle dělá v zemi, v níž nejste akreditována, leč safehavenována, tedy jste v bezpečném přístavu. Nehledě na to, že má přijet republikánský velvyslanec Trumpův, schválený republikánským Kongresem, a proti němu by zde byla ona safehavenovaná „klintonojc práčata z Moskvy“. Řekl bych, že jakékoli nelibé myšlénky by zanikly. Ori má pravdu: jak Trump řekl přede dvěma lety, v Americe… Číst vice »

mm
mm
31. 7. 2017 14:21

…errata…. duch. Jó, ta horka. Ta už blbě snášel McBainův Meyer Meyer z 87. okrsku…

mm
mm
31. 7. 2017 14:57

americký kouzelník https://www.youtube.com/watch?time_continue=53&v=5VBmy4vgmFM navrhuji zavřít do ČNB. Třeba by se vrátil se zlatým pokladem našich předků…

orinoko
orinoko
31. 7. 2017 15:02

Právě se chystam k woodoo akci.
Inkarnace českého ducha nemá obdobu.
Jak již bylo v seru dávných věku řečeno:
Bezim s hovnem proti platnu, do plátna to hovno zatnu.
Bacha u sedmého schodu.
Budu tam provádět Emi exorcismus.

orinoko
orinoko
31. 7. 2017 15:25

Hele, vzpamatujte se. To naše lithium ani náhodou nevykazuje kvalitu, kvůli které se povedou války.
Někdy mám pocit, ze intos se az tak moc neodlišuje od primitiva.
Jsou situace, kdy mozek ponechává v klídku vlastni činnost.
Možná pusobim jako vyhulenec, ale mám radost.
My jsme dneska lezli do prace oknem. Po dovolené.
Na halách nikdo a dole se tisnily hordy husitů, aby dobili práci.
Takové halo kapitalismus ještě nezazil. Mezi lidmi těžká EUforie.
Výbuch digitalu byl skvostný.
Milují svet a lidi.
Ale nejvíc Slunce. To dneska ráno rvalo smíchy.

orinoko
orinoko
31. 7. 2017 16:08

O vy vidle , vidle vy
S rukojeti z dubu …

S vámi si rad zapicham!…
Do hnojného srubu…

Béda
31. 7. 2017 17:35

Trump je prezidentem USA cca 1/2 roku. Co se zlepšilo? (Ve vztahu k Rusku, k EU, k Číně)? V mezinárodní politice? V mezinárodní ekonomice? Válčí se méně? Militarizuje se méně? Lžou USA méně? Roztahují se USA méně? Diktují USA méně? Jsou USA tolerantnější k zájmům ostatních, upřednostňují víc diplomacii a kompromisy než sílu a diktát, vyhrožování a ultimáta?

mm
mm
31. 7. 2017 17:59

no, co se zlepšilo…..optikou Wash Postu, co sice kdekoho propírá, leč sám se do Vizíru nežene- hodně. Dřív USA dosazovala ty Trujilly, Batisty, Gomeze, no a dnes Rusko prý dosazuje americké prezidenty. Každému je jasné, že zatímco USA předehnalo Mexiko ve výrobě sombrér pro honáky, nějací euroasijaté se honí za tímto https://www.youtube.com/watch?v=3AN0DjxO0zk

Béda
31. 7. 2017 18:47

Při prosazování konkurenčních výhod Trump nerespektuje vůbec nic. Nebere ohledy na pravidla mezinárodního obchodu (takzvané volné tržní soutěže), ani na zájmy evropských „spojenců“ USA. Holt když jde o velké prachy a o moc kapoun nezná bratra a klidně situaci dovede až k převratu, válce anebo občanské válce, k diktatuře.

Alena
Alena
31. 7. 2017 19:40

orinoko napsal
Njn, to by šlo moravske zboží za sudetacke podpory do kopru… Viděl jsem nějaké historické mapy…. Morava ještě menší než jsem byl myslel s těžkou animozitou Brna a Holomoca… Ale nest…

neboj, orinoko, Čechy skončí jako Bavorsko II. Mají příklad ve Václavovi, který se před nima správně hrbil

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
1. 8. 2017 6:29

Stojí za to shlédnout celou diskusi u Solovjova z 30.7. 2017. Jsou tam určité odpovědi na chování Ruska, Trumpa a USA, Německa, budoucnost Evropy. No aby ta Evropa ještě neocons nepřekvapila… Skutečný „paralyzér“ mají – možná – ve skutečnosti jen na vnitropolitickou scénu USA. Za určitých okolností ani „Kanzclerakt“, ani „německé“ zlato přeměněné na americké „cenné bumagi“ nebudou nic platné. Stejně tak Ramstein, či atomovky v Evropě… Ta odepisovaná Evropa koneckonců už několikráte ve své historii dokázala, že vše může nakonec „hodit za hlavu“ (resp. někomu na hlavu)… Možná jsem nenapravitelný optimista, ale buď bude „FATAL finit“, nebo Evropa povstane… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
1. 8. 2017 6:56
hudryper
hudryper
1. 8. 2017 7:22

mm napsal
zdravím vespolek, zejména hudrypera, bdí-li jeho such nad OM.

Zdravím rovněž. Můj současný „such“ je zcela vytížen funkcí babysitera v Itálii.
Tu a tam mi moje roční vnučka a její o 5 let starší bráškové dají šanci přečíst si
něco nejen na OM,ale už skoro žádnou něco kloudného napsat.Pozoruji kotlinu
ČR ze zahraničí již třetí měsíc a znovu konstatuji,že skoro nikoho nezajímá,co se
v ní odehrává,ba ani střelba v Opletalce nestála nikomu kromě Česka za zmínku.
Jakmile na něco zajímavého,co se týká Česka narazím,neprodleně dám vědět.

fajt
fajt
1. 8. 2017 9:24

hudryper napsal
Jakmile na něco zajímavého,co se týká Česka narazím

snad až to tady od Teplic a jiných lázeňských destinací převezmou ručnikáři, to by mohlo svět na pár minut zajímat, jinak po kolonii ani polský pes nieszczeknie ( venku rubu pepiki svou maličkostí já, bo obietnice se mají wykonać nie tylko na Karácsony ) – hezkou migraci přeji. ..)

orinoko
orinoko
1. 8. 2017 14:00

Hudrypere, zdravím. Něco jsem věděl od Tebe a mnohé od Polreicha v Jihlavě. At se daří a vede…. a prosím Te …. z titulu svoji funkce dvorního saska OM zakazují myšlenky na kácení “ v našem lese“. Jsme příliš mládí NATO, abychom rezignovali na tuhy kořínek. Já jsem včera zažil husitskou genezi v rámci ostrého kapiku. Co se vcera v tom okně dělo … to je na film . A uvnitř jsme narazili na tragické parte. Mým 32 rokům povidam , když lezla do okna, mela bys mít kratší sukni. Kratší mít v práci nebudu. Povídam: Tak to vem pod… Číst vice »

mm
mm
2. 8. 2017 13:10

hudryper napsal
Zdravím rovněž. Můj současný „such“ je zcela vytížen funkcí babysitera v Itálii.
Tu a tam mi moje roční vnučka a její o 5 let starší bráškové dají šanci přečíst si
něco nejen na OM,ale už skoro žádnou něco kloudného napsat.Pozoruji kotlinu
ČR ze zahraničí již třetí měsíc a znovu konstatuji,že skoro nikoho nezajímá,co se
v ní odehrává,ba ani střelba v Opletalce nestála nikomu kromě Česka za zmínku.
Jakmile na něco zajímavého,co se týká Česka narazím,neprodleně dám vědět.

no a pozdrav i těm Vašim princeznám a malým princům u jezera Como. (Pokud se nemýlím).

hudryper
hudryper
2. 8. 2017 23:44

Děkuji Orinokovi,Fajtovi i Baronovi Le Somedi za pěkná přání.Pozdravy jistě vyřídím.Nemýlíte se barone,jde skutečně o jezero Como.Je sice až 500 metrů hluboké,ale voda na jeho povrchu je líbezně občerstvující,ale jen tak,aby v ní člověk mohl bez újmy na zdraví trávit celé hodiny.V současných vedrech si ani nedokážu představit svůj pobyt u moře pod chatrnými slunečníky. To musí být v podstatě oběť ,navíc v měsíci srpnu opravdu tvrdě zaplacená . Jsme v údolí poměrně hluboko uvnitř Alp a přesto ještě okolo 22.hodiny máme okolo 29 C ! A to nás chrání horští velikáni okolo 2.500 m/n. mořem na obou březích jezera… Číst vice »