Pojďme se nebát!

Výzvu k občanské odvaze proti politice současné vlády „Pojďme se nebát!“ podepsalo na padesát osobností veřejného života

Parlamentní i mimoparlamentní opozice, výrazné osobnosti veřejného života, spisovatelé, hudebníci filosofové i akademici se spojili ve výzvě k občanské odvaze, aby společně řekli své důrazné NE současné vládě Petra Fialy, která zatahuje naši zemi do chudoby a války. Osobnosti z celého politického spektra vyzývají občany, aby projevili svoji odvahu a postavili se současné vládě dříve, než napáchá nenapravitelné škody.

25. únor 2023, kdy Výzva Pojďme se nebát vychází, je nejen 75. výročím komunistického převratu v roce 1948, ale současně ročním výročím cenzurního zásahu do svobody slova, který nemá v polistopadovém vývoji naší země obdoby. 25. února 2022 Fialova vláda vypnula přes soukromou společnost a na doporučení vojenských zpravodajců opoziční weby a zahájila tak přímý útok na svobodu slova v naší zemi.

Proto ve výzvě najdeme i volání po svobodě slova, která je dnes tak jako před listopadem 1989 znovu ohrožena. „Vláda přijímá opatření, která mají zastrašit a umlčet kritiku a udržet u moci vládu za každou cenu. Tlak na omezování plurality názorů, na ostrakizaci nositelů a hlasatelů nepohodlných myšlenek se nyní před očima mění na tvrdou institucionalizovanou cenzuru. Desítky lidí jsou stíhány za projevení politického názoru, a to již včetně představitelů politické opozice,“ uvádí se mimo jiné ve výzvě, která navazuje na předlistopadových Několik vět či Vaculíkových 2000 slov.

Pod výzvou se sešlo 50 výrazných osobností naší opoziční národní scény, publicisté Ladislav Jakl, Petr Hájek, Michal Semín a Václav Hrabák, politici či poslanci Jiří Kobza, Zuzana Majerová, Jaroslav Bašta a Jaroslav Foldyna, ústavní právník Zdeněk Koudelka, velitel Národní domobrany a lékař Marek Obrtel, profesoři Jiří Beran a Jaroslav Turánek či umělci: hudebník Roman Horký z Kamelotu, režisér a choreograf Petr Zuska, dokumentarista a spisovatel Viliam Poltikovič, hudebník František Hacker z KTO, písničkáři Pepa Nos a Jorek, filosofové Jiří Hejlek a Jiří Fuchs a desítky dalších osobností.

K výzvě se mohou občané připojovat na webové stránce iniciativy Zachraňme náš stát, která výzvu iniciovala. Pomocí svého podpisu tak mohou dát občané jasně najevo, co si myslí o současné vládě.

Po dnešním zveřejnění výzvy budou následovat další kroky, které budou mít za cíl řešení bezútěšné situace v naší zemi.

Video z vyhlášení výzvy najdete ZDE.


Pojďme se nebát!

Naše vláda škodí lidem. Zasahuje jim do životů, ohrožuje jejich svobodu i prosperitu. Prodává naši suverenitu a slouží cizím zájmům. Náš národ ale není stádem ovcí. Často to dlouho vypadá, že si nechá líbit všechno. Ale když se pak ozve, obvykle to stojí za to. Poměry v naší republice jsou dnes natolik neudržitelné, že chvíle se nahlas ozvat právě přichází.

Drtivá inflace sebrala během krátké doby velkou část úspor všem z nás, kdo mysleli na budoucnost. Energetická drahota posílá do chudoby stále další a další vrstvy našich obyvatel. Před krachem jsou živnostníci, malé a střední firmy i firmy a značky se staletými kořeny patřící k národnímu bohatství. A v neposlední řadě to nejděsivější: Vláda dělá vše pro to, aby nás zatáhla do válečného konfliktu.

A v této situaci připravuje vláda kroky, které sociální situaci našich rodin ještě dramaticky zhorší. Už nyní nám vláda sahá do kapes a obírá nás o vydělané peníze, které pak používá na nesmyslné účely. To ale vládě nestačí, a tak připravuje zvyšování stávajících daní a zavádění nových. Na stole už jsou konkrétní návrhy na zvýšení spotřebních daní, na zvýšení sazby daně z přidané hodnoty u mnoha druhů zboží a služeb, na zásadní zvýšení daně z nemovitosti a nově rovněž návrh na razantní až likvidační zvýšení pojistných odvodů pro živnostníky.

Namísto slibované důchodové reformy vláda v rozporu s předvolebními sliby chystá tupé zvýšení hranice věku pro odchod do důchodu bez jakýchkoli systémových kroků. Vládní většina jako robot bezduše schvaluje jednu bruselskou implementaci za druhou. Výsledkem jsou nové povinnosti pro výrobce, obchodníky i živnostníky, což vede jen ke zhoršení konkurenčního prostředí, zužování sortimentu a zdražování.

Kapitolou samou o sobě je fanatický boj s klimatem, který je záminkou k násilnému prosazování jediného správného způsobu života, ke zvyšování životních nákladů, ale brzy také ke krachu průmyslových podniků, propouštění, nezaměstnanosti a nedostupnosti mnoha produktů pro běžné sociální vrstvy. Genderová protirodinná politika slepě kopírovaná od nejdekadentnějších zemí rozleptává právní a sociální poměry obyčejných a normálních lidí.

Vláda pochopitelně ví, že její politika je neobhajitelná. A tak přijímá opatření, která mají zastrašit a umlčet kritiku a udržet u moci vládu za každou cenu. Tlak na omezování plurality názorů, na ostrakizaci nositelů a hlasatelů nepohodlných myšlenek se nyní před očima mění na tvrdou institucionalizovanou cenzuru. Desítky lidí jsou stíhány za projevení politického názoru, a to již včetně představitelů politické opozice.

Nejen drahota a propukající chudoba, ale už i kontrola a šikana kritiků moci je vládou a poslušnou částí médií hájena válkou na Ukrajině a sankcemi proti Rusku. Prokazuje se tak, že vládnoucí moci je každá krize dobrá. Připravuje se i zavedení korespondenčního hlasování pro sněmovní a prezidentské volby, což je v rozporu s principem tajnosti a rovnosti volebního práva a přináší riziko volebních manipulací a podvodů velkého rozsahu. Vláda si tak chce pojistit nesesaditelnost.

Za těchto okolností vyzýváme každého obyvatele naší krásné země, kterému jde o zachování míru a samotné její existence, aby se přestal bát, aby se přestal hrbit před narůstající cenzurou a řekl jasné NE této vládě!

Vyzýváme všechny kritiky vlády a jejích kroků, všechny nezávislé organizace, iniciativy, spolky, politické strany a další subjekty, aby nechaly stranou to, co je rozděluje, a začaly spolupracovat na krocích, kterými bychom vystavili vládě stopku dřív, než napáchá škody nenapravitelné. Náš národ není stádem ovcí, které si nechají líbit vše. Je čas to prokázat.

dne 25. února 2023

Ladislav Jakl – publicista
Zuzana Majerová – předsedkyně Trikolory
Mgr. Jiří Kobza – poslanec SPD
Václav Hrabák – publicista
doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, Ph.D – ústavní právník
pplk. v.z. MUDr. Marek Obrtel – lékař, velitel Národní domobrany
Jaroslav Bašta – historik, poslanec SPD
Petr Hájek – šéfredaktor magazínu Protiproud
prof. MUDr. Jiří Beran, CSc. – epidemiolog
Mgr. Michal Semín – místopředseda Akce D.O.S.T.
prof. RNDr. Jaroslav Turánek, CSc. – imunolog a vakcinolog
Roman Horký – kytarista, zpěvák, skladatel a frontman skupiny Kamelot
Ing. Bc. Ivan Noveský – energetik
Ing. Vladimír Štěpán – energetik
Jaroslav Foldyna – poslanec SPD
Ing. Zdeněk Jandejsek, CSc. – zemědělský inženýr a podnikatel
Petr Zuska – choreograf, režisér, tanečník
Mgr. Petr Štěpánek – hudebník a spisovatel , 1. místopředseda Trikolory
Antonín Baudyš – astrolog, hnutí Cesta
PhDr. Josef Skála, CSc. – historik, Kudy z krize
PhDr. Jiří Hejlek – filosof
Plk. Ing. Jaroslav Štefec CSc.– bezpečnostní analytik
František Hacker – kytarista, zpěvák a kapelník skupiny KTO
Jindřich Koudelka – signatář Charty 77, člen Sdružení politických vězňů ČR
PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D. – předsedkyně Aliance národních sil
RNDr. Otto Jarolímek, CSc. – podnikatel, vysokoškolský pedagog
Mgr. Josef Nerušil – předseda SPD Praha
Ing. Tomáš Doležal – ekonom, politický analytik
MUDr. Alice Tomková – lékařka
Martina Novotná – Vraťme děti do školy, bez podmínek
Matěj Gregor – předseda spolku Odchod z.s.
Viliam Poltikovič – dokumentarista a spisovatel
Lic. Daniel Solis, LL.M – politolog
Ivo Osovský – občanský aktivista
Josef Nos – písničkář
PhDr. Radomír Malý – signatář Charty 77, historik
Jiří Fuchs – filosof
Slávek Popelka – signatář Charty 77, politický vězeň, Holešovská výzva
kpt. Tomáš Ježek – policista
Jiří Havel – Národní rada obnovy
Ing. Vlastimil Podracký – spisovatel
František Červenka – publicista
David Bohbot, MBA – bezpečnostní expert
Michal Gulyáš – spisovatel
René Josef „Jorek“ – písničkář
Tomáš Čada – podnikatel, Spojenectví Říp
Mgr. Ivana Nová – právnička
Jan Betko – publicista
Ladislav Malý – signatář Charty 77, Občané proti EU
Rostislav Kubíček – hnutí Občan v odporu
Milan Macák – publicista a spisovatel

K této výzvě se můžete připojit na webové adrese zachranmenasstat.cz

5 10 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
1. 3. 2023 6:41

https://www.youtube.com/watch?v=zxVW0HN3sIo
Podal jsem trestní oznámení na ministra vnitra a reakce byla okamžitá.

idiotronic
Reply to  Irena
1. 3. 2023 15:09

Taky mne sebrala policie a odvezla na kriminálku rychlostí, přesahující 170 km/h. Předtím mi zabavila dva foťáky(jeden zničila) a jeden ze tří počítačů nechala týden zkoumat kdesi v Praze. Důvod? Žádný . Zbývající počítače ignorovala ( věděla, že není co zjišťovat) a druhý den mne pán v civilu propustil , když mi sdělil, že na základě pitvy je zřejmé, že jsem se nedopustil zanedbání povinné péče a byl jsem volný.Stačilo dokoupit nábytek a nářadí, které ukradl ten, co mne udal (když jsem se vrátil, podával mi ruku) a život šel dál. Krátce nato mi firma, provádějící venkovní instalaci , přeházela… Číst vice »

zart
zart
1. 3. 2023 7:32

Mojí staré po 33 letech demokracie ten komunistický převrat nepřipadá tak špatný. O svobodě slova říká, že není ohrožená, protože tu žádná nikdy nebyla. Podepisovat prý nic nemám páč je to akce inteligentů, čili blbců, kteří se probrali až teď, jak jsou duševně zpoždění. Vláda prý je pořádku neboť jak byste jinak chtěli nakládat z blbouny,kteří ze sebe nechali udělat blbce???

kolokol
kolokol
Reply to  zart
1. 3. 2023 10:20

V tom případě je asi vše v pořádku. A v souladu s teorií involuce ruského paleoantropologa Aleksandra Bělova. Rezignace na vyšší duševní a duchovní hodnoty rychle vede k degeneraci lidského druhu. Naši předci Kromaňonci měli větší objem mozku (cca o 300 cm3). A k úbytku došlo především v oblastech čelního a temenního laloku. To jsou centra vyšších rozumových schopností a schopnosti ovládání emocí. A k této degeneraci stačilo jen pár desetitisíciletí.

fajt
Reply to  kolokol
1. 3. 2023 11:10

ten proces involuce nemusí být až tak dlouhý, protože rozdíl mezi starověkým řekem a dnešním ovčanem ( a to obecně) je už patrný i patologických změnách lebečního skeletu – tehdejší řek by měl asi z fungování dnešní společnosti docela psotník a měl by pocit, že se ocitnul mezi jaký mi si retardovanými domorodci, kteří mají jistou technologii, která naprosto přesvědčivě přesahuje jejich lidství a duševní schopnosti – takže ta cesta na větev ( v tom lepším případě) u dnešního opičáka může mít rychlost horské dráhy, kdy ( jak je vidět dnes) se člověk může evolučně významně ponížit ( atrofovat) už… Číst vice »

idiotronic
Reply to  zart
1. 3. 2023 16:34

Komunisty po převratu čekala studená válka (zbrojení,povinná vojenská služba, obrana hranic , embargo na řadu surovin a technologií), ale měli (alespoň v české a moravské části státu) volební vítězství. Pětivítězství už tak silné není a nemá ani lákavý program pro své voliče. Kdysi jsem se posmíval ,že ,,v zemí, kde zítra bude líp,znamená,že už včera bylo“ S koncem normalizace zmizely surovinové zdroje a objevila se možnost exportu zisku do zahraničí a přišla konkurence ze zbytku světa. Odolat – k tomu nestačí oddálit odchod do penze, když dávno před ním už pracovník zametá ulice, nebo posedmé v sezóně stříhá trávník hnědé… Číst vice »

zart
zart
1. 3. 2023 7:43

Můj velitel čety na vojně říkal, že odvaha se získává v boji a nikoliv v administrativním hnoji nejapných výzev, kde se ztrácí.

fajt
1. 3. 2023 8:21

nikdy bych nevěřil, co si zdejší mezek nechá naložit na hřbet a přitom ještě kulhá a pajdá radostí, jeho transformace na hnědého osla proběhla taky bez potíží a v podstatě bez nulového odporu – pak už fakt nezbývá než aby na něj přišla další tragická síla historie, na které se okolní svět může snad něčím poučit. ..)

fajt
1. 3. 2023 10:00

a víte co, proč nejdou samotní důchodci protestovat před parlament a úřad vlády ( je to významná skupina obyvatel, kterým se salámovou metodou začíná nezákonně ubírat z důstojného života ve stáří ), mají čas, v podstatě i prostředky, nejsou už vydíratelní krysím pracovním dostihem, ale hlavně mají životní zkušenosti – takže kde jsou, oni se nedokáží spojit, domluvit a pak ve vybraném ( ale dostatečném )  množství dojít před loupeživou vládu a parlament a tam naprosto jasně a hlasitě ukázat, že svá práva a základní svobody budou bránit ??. ..

peter.
Reply to  fajt
1. 3. 2023 10:37

Prevzaté z diskusie pod jedným článkom : ijn 28. 2. 2023 08:53 řešení: zbavit se vlastizrádných českých politiků a zabavit jejich majetky včetně justičních grázlů a advokátů,….neumíme potrestat Bakalu + Krejčíře + Koženého + stovky dalších např. energetiků aj. Odpověď: Pavel K 28. 2. 2023 09:12 …..ale od PC a pohodlí z obýváku to nikdy nedokážeme. Když jim budeme nahrávat svojí netečností, apatií a nezájmem o svoje životy, tak si s námi budou vytírat tak dlouho až do úplného vytření. Jsme tu normálně smýšlející lidi a nevím proč se tak bojíme. Neskutečné. Odpověď Pavel z Moravy 28. 2. 2023 11:37… Číst vice »

fajt
Reply to  peter.
1. 3. 2023 10:56

Peter, to je docela krátkodobá ( a nefunkční) logika, která není hodna ani mazaného stáří – ono totiž, když se hnou ještě více ledy v morálce do hněda, tak mladí si od ( cizích, či rovněž vlastních) starých a starších všechno vezmou hned, nebudou čekat, až jim to někdo dá ( státem podaruje) po smrti ( jenom tam budou mít teď senioři nakročeno rychleji) – pokud už chce pan Pavel rezignovat na výchovu a dohled ( a má na to plné právo), tak by si měl zajistit svou generační ochranu ( a taky způsobem, kterému mladí, mladší a vlivní budou… Číst vice »

fajt
Reply to  peter.
1. 3. 2023 11:42

👍 🙂 – snad to u vás vyjde i v těch předčasných volbách a soroš vám zase nepředhodí nějakého globál mesiáše, hexe čaputová se taky nebojí kdejakého svinstva ( krom to, může si vždy za to udělit milost). ..)

Gatta
Gatta
Reply to  fajt
1. 3. 2023 15:24

Už jse to tu psal víckrát.

Každý člověk (každý živý otganismus) si musí zachovat svoji potenciální nebezpečnost.

Jinak brzy přijde o všechno.

idiotronic
Reply to  Gatta
1. 3. 2023 18:16

Proboha, člověče, proč jste to nenapsal před 40 lety? Kde já dneska moh´ bejt!

Gatta
Gatta
Reply to  idiotronic
1. 3. 2023 18:22

RE – nevím jak to myslíte, ale před 40 roky jsem to ještě nevěděl.

To mi postupně došlo až s léty …

PPK
PPK
1. 3. 2023 11:35

Stará politická definice tvrdí, že stát je vždy forma násilí, někdy dokonce i oblečeného do slušivého kabátu „volebně“ koaliční zastupitelské demokracie. To znamená, že vládci takového státu se dostanou do funkčního bankrotu své moci buď tehdy, až jim vypoví svou roli finanční a násilně donucovací složky, anebo až odbory vstoupí do dlouhé generální stávky. Na ponížené supliky celebrit a tzv. „osobností“, nebo na petice a pokojné demonstrace lidu taková vláda buď reagovat vůbec nebude, anebo lid pomocí svých donucovacích nástrojů k poslušnosti jednoduše přinutí.

fajt
1. 3. 2023 13:07

Vláda odvolává svůj slib. Všichni pedagogové se navýšení platů nedočkají – Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz) – to bude peněz na ukrajinskou kolomajznu ( samozřejmě česko válečný dluh ukrajiny splatí předčasně ) – už se těším na dobu, kdy i policajti budou chodit jenom pěšky, protože na palivo a auta nebude – ale ani tady nevěřím tomu, že by se cajti nějak bouřili, spíše soudruhovi generálovi a svému fýrerovi závislé policie dají nějaký socialistický závazek, třebas že dají půlku svého platu na své bratry banderovce v ruských nesnázích. ..)

peter.
2. 3. 2023 8:42

Rusko…..teroristický štát?
https://www.youtube.com/watch?v=6Njk9ZcHSxU