Pokud lid zklamal důvěru vlády, musí vláda vyměnit lid

Když si položíme otázku, proč mocenské elity provádějí převraty velké, kterým říkají revoluce a převraty malé, kterým říkají reformy, tak vidíme, že nikdy těm elitám nejde o zlepšení sociální situace námezdně pracujících, nacházejících se společensky „tam dole“, ale že těm elitám jde pouze o posílení a zvětšení jejich dosavadní moci.

Je jasné, že když nechtějí přiznat, že jejich motivací není nějaké koncepčně organizační vylepšení socializace politického Systému a kvalitativní povznesení životní úrovně mas, ale naopak jejich motivem je pouze jejich budoucí ještě větší vlastnický zisk a ještě větší moc, tak si k tomu pochopitelně musí vymyslet i nějakou novou ideologii, která tenhle motiv neprozradí.

Co se mocenským elitám jako zástupná záminka k tomu nabízí? Především jsou to choulostivé otázky rasové a národnostní, problémy etnické a otázky náboženské víry. Pak v tomto plánu vhodně pomůže i pravdivě upozornit na různost a neslučitelnost tradic, zvyků a právních systémů různých civilizačních kultur. Jediné, co se zmínit nesmí, je otázka sociální, která se v budoucnu všemi podobnými změnami a deformami určitě a nutně zhorší.

Takže co s tím, když lid je v nějakých zemích takový, jaký je? Když právě ten lid k tomu účelu tam žijícím elitám nevyhovuje a ani likvidace jeho vzdělanosti po narození jedné další generace u toho lidu mentálně nedosáhla ještě zcela žádoucích výsledků?

Inu, udělá se to jednoduše: Nahlédne se do historie a zalistuje se v dějinách a najde se tam ještě před 70 lety úsměvný výrok Bertolda Brechta o tom, že když je úmysl utužit státní politické systémy a zároveň není vůle vyměnit vlády, tak bude asi účelné vyměnit jejich národy. Ostatně, dnešní doba ukazuje, že už to technicky možné je a že vládami USA a Unie Evropy (nejen) mediálně podporované masivní stěhování národů, které právě začalo, to jen potvrzuje.

Kapitalismus u nás začal vyměňovat evropský lid a to mnohem důkladněji, než tomu bylo doposud. Problém „těch dole“ však bude, že jejich sociální situaci to ještě mnohem zhorší a budou s nostalgií vzpomínat na doby, kdy se jen slovy mluvilo o svobodách pohybu výrobních prostředků, zboží, kapitálu a zejména lidí – nikdo pořádně nevěděl, co to bude znamenat. Nu, teprve budoucnost té naší mladé generaci a jejím potomkům ještě ukáže, co tím ideologové kapitálu již tehdy skutečně a strategicky mysleli.

A když se to těm našim potomkům v tom budoucnu nebude líbit, tak jim vnuci a pravnuci těch dnešních elit a jejich noví ideologové znovu připomenou dávný Machiavelliho výrok, jakožto výrok svůj: Každý lid má jen takovou vládu, jakou si zaslouží. A možná to všechno už zase bude jen ten starý známý a elitami vyzkoušený totalitní a mezinárodně agresivní fašismus.

 

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
26. 7. 2015 6:51

Článek pana PPK je výborný. Jenom bych doplnil. Vyměnit lid (na čemž se pracuje podle osvědčené a ozkoušené multi metody z USA) a současně VYMAZAT PAMĚŤ a nahrát do ní nový multi „softvér“ (všechno zamíchat a pořádně tím zatřást, aby nikoho ani nemohlo napadnout jak to vlastně je, kde to má začátek a konec, aby se v té čalamádě každý úplně ztratil). Pak v té čalamádě podsouvat dílčí informace a fikce tak, jak to vyhovuje manipulátorovi v pozadí, který drží v ruce informační prostředky. A kdyby se to náhodou vymklo z rukou a někdo se pídil po podstatě toho kolosálního… Číst vice »

Alena
Alena
26. 7. 2015 12:31

pane PPK, klobouk dolů

Alena
Alena
27. 7. 2015 19:42

……..Rasistický národ je třeba převychovat Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize. Vláda chce ostatně novou kampaní proti rasismu prý „zlomit xenofobní odpor a strach české veřejnosti z příchodu uprchlíků“. Podle státního tajemníka Tomáše Prouzy je potřeba rozbít masovou představu o nekalých úmyslech přistěhovalců. Na realizaci rozsáhlého projektu, který mimo jiné zahrnuje osvětu do základních škol, jsou proto v současné době přijímány nové posily. Zbývá tedy už jen jediná otázka: V čích zájmech všechny ty „neziskovky“ napojené na… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
28. 7. 2015 6:46

Béda napsal

http://www.novarepublika.cz/2015/07/hraje-se-hra-titanic.html

Správný postřeh.
Je třeba otevřít „podpalubí“, a pustit velkou vlnu na „tančící paluby“…

Sio
Sio
28. 7. 2015 13:38

Vláda, alespoň ta česká, nemění ze své vůle nic. Ta vůbec nechápe, která bije a poslušně plní rozkazy z Bruselu, potažmo ze zámoří. Obávám se, že ani 99% užitečných idiotů neví, o co jde a o těch z US administrativy ani nemluvě. Co víme jistě, že to není náhodou a rozdmýchání operace „Imigranti“ má nějaký cíl, respektive více cílů, jak říká DVTŘ – vektor cílů, což je podle priority uspořádaný seznam cílových stavů řízeného objektu. Co je zde objektem řízení? Na tom se asi snadno shodneme – Evropa. A jaké parametry mají být změněny? Zkusme si tipnout, zatím ponechme priority… Číst vice »

Alena
Alena
28. 7. 2015 14:01

doplním- pak lidi sami přijmou fašismus

Sio
Sio
28. 7. 2015 19:12

Ano, to je pravděpodobné.