Pokud lid zklamal důvěru vlády, musí vláda vyměnit lid

Když si položíme otázku, proč mocenské elity provádějí převraty velké, kterým říkají revoluce a převraty malé, kterým říkají reformy, tak vidíme, že nikdy těm elitám nejde o zlepšení sociální situace námezdně pracujících, nacházejících se společensky „tam dole“, ale že těm elitám jde pouze o posílení a zvětšení jejich dosavadní moci.

Je jasné, že když nechtějí přiznat, že jejich motivací není nějaké koncepčně organizační vylepšení socializace politického Systému a kvalitativní povznesení životní úrovně mas, ale naopak jejich motivem je pouze jejich budoucí ještě větší vlastnický zisk a ještě větší moc, tak si k tomu pochopitelně musí vymyslet i nějakou novou ideologii, která tenhle motiv neprozradí.

Co se mocenským elitám jako zástupná záminka k tomu nabízí? Především jsou to choulostivé otázky rasové a národnostní, problémy etnické a otázky náboženské víry. Pak v tomto plánu vhodně pomůže i pravdivě upozornit na různost a neslučitelnost tradic, zvyků a právních systémů různých civilizačních kultur. Jediné, co se zmínit nesmí, je otázka sociální, která se v budoucnu všemi podobnými změnami a deformami určitě a nutně zhorší.

Takže co s tím, když lid je v nějakých zemích takový, jaký je? Když právě ten lid k tomu účelu tam žijícím elitám nevyhovuje a ani likvidace jeho vzdělanosti po narození jedné další generace u toho lidu mentálně nedosáhla ještě zcela žádoucích výsledků?

Inu, udělá se to jednoduše: Nahlédne se do historie a zalistuje se v dějinách a najde se tam ještě před 70 lety úsměvný výrok Bertolda Brechta o tom, že když je úmysl utužit státní politické systémy a zároveň není vůle vyměnit vlády, tak bude asi účelné vyměnit jejich národy. Ostatně, dnešní doba ukazuje, že už to technicky možné je a že vládami USA a Unie Evropy (nejen) mediálně podporované masivní stěhování národů, které právě začalo, to jen potvrzuje.

Kapitalismus u nás začal vyměňovat evropský lid a to mnohem důkladněji, než tomu bylo doposud. Problém „těch dole“ však bude, že jejich sociální situaci to ještě mnohem zhorší a budou s nostalgií vzpomínat na doby, kdy se jen slovy mluvilo o svobodách pohybu výrobních prostředků, zboží, kapitálu a zejména lidí – nikdo pořádně nevěděl, co to bude znamenat. Nu, teprve budoucnost té naší mladé generaci a jejím potomkům ještě ukáže, co tím ideologové kapitálu již tehdy skutečně a strategicky mysleli.

A když se to těm našim potomkům v tom budoucnu nebude líbit, tak jim vnuci a pravnuci těch dnešních elit a jejich noví ideologové znovu připomenou dávný Machiavelliho výrok, jakožto výrok svůj: Každý lid má jen takovou vládu, jakou si zaslouží. A možná to všechno už zase bude jen ten starý známý a elitami vyzkoušený totalitní a mezinárodně agresivní fašismus.

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
26. 7. 2015 6:51

Článek pana PPK je výborný. Jenom bych doplnil. Vyměnit lid (na čemž se pracuje podle osvědčené a ozkoušené multi metody z USA) a současně VYMAZAT PAMĚŤ a nahrát do ní nový multi „softvér“ (všechno zamíchat a pořádně tím zatřást, aby nikoho ani nemohlo napadnout jak to vlastně je, kde to má začátek a konec, aby se v té čalamádě každý úplně ztratil). Pak v té čalamádě podsouvat dílčí informace a fikce tak, jak to vyhovuje manipulátorovi v pozadí, který drží v ruce informační prostředky. A kdyby se to náhodou vymklo z rukou a někdo se pídil po podstatě toho kolosálního… Číst vice »

Alena
Alena
26. 7. 2015 12:31

pane PPK, klobouk dolů

Alena
Alena
27. 7. 2015 19:42

……..Rasistický národ je třeba převychovat Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize. Vláda chce ostatně novou kampaní proti rasismu prý „zlomit xenofobní odpor a strach české veřejnosti z příchodu uprchlíků“. Podle státního tajemníka Tomáše Prouzy je potřeba rozbít masovou představu o nekalých úmyslech přistěhovalců. Na realizaci rozsáhlého projektu, který mimo jiné zahrnuje osvětu do základních škol, jsou proto v současné době přijímány nové posily. Zbývá tedy už jen jediná otázka: V čích zájmech všechny ty „neziskovky“ napojené na… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
28. 7. 2015 6:46

Béda napsal

http://www.novarepublika.cz/2015/07/hraje-se-hra-titanic.html

Správný postřeh.
Je třeba otevřít „podpalubí“, a pustit velkou vlnu na „tančící paluby“…

Sio
Sio
28. 7. 2015 13:38

Vláda, alespoň ta česká, nemění ze své vůle nic. Ta vůbec nechápe, která bije a poslušně plní rozkazy z Bruselu, potažmo ze zámoří. Obávám se, že ani 99% užitečných idiotů neví, o co jde a o těch z US administrativy ani nemluvě. Co víme jistě, že to není náhodou a rozdmýchání operace „Imigranti“ má nějaký cíl, respektive více cílů, jak říká DVTŘ – vektor cílů, což je podle priority uspořádaný seznam cílových stavů řízeného objektu. Co je zde objektem řízení? Na tom se asi snadno shodneme – Evropa. A jaké parametry mají být změněny? Zkusme si tipnout, zatím ponechme priority… Číst vice »

Alena
Alena
28. 7. 2015 14:01

doplním- pak lidi sami přijmou fašismus

Sio
Sio
28. 7. 2015 19:12

Ano, to je pravděpodobné.