Politické hry

K čemu Minsk potřebuje S. Tichanovskou? Běloruské úřady opět žádají o její vydání. Proč byla Tichanovská loni v srpnu doslova vyhoštěna ze země? Aby se běloruská vláda mohla dožadovat jejího návratu? Minsk přitom Tichanovskou velmi potřebuje, neboť zosobňuje „vnější vliv“ na běloruskou politickou krizi.

Kromě toho štáb S. Tichanovské neustále nabízí nejrůznější fantastické projekty (ultimáta, hlasování na platformě „Golos“, neustálé sliby zahájení jednání s běloruskými orgány…), které dokonale diskreditují běloruskou opozici.

Tichanovská by byla pro Minsk nebezpečná, pokud by dosáhla kompromisu mezi Evropskou unií a Ruskem ohledně tranzitu energie v Běloruské republice. Ale to ona nedělá. Co k tomu říci…?

Štáb bývalé prezidentské kandidátky dosud nevydal slibovanou „Bílou knihu“ s nezvratnými fakty o volebních podvodech v roce 2020. A taková „kniha“ je ale v boji proti nelegitimnímu režimu šíleně potřebná. O druhé slibované „Bílé knize“ – o teroru proti běloruskému lidu – není už ani zmínka. V důsledku toho se ve Vilniusu vytvořil druhý lukašistický mikrorežim se všemi atributy panovnického dvora, včetně hádek a neustálých skandálů.

A běloruský volič tohle všechno odhlasoval? Minský odboj dostal od Štábu za poslední rok v podstatě pár kopějek, které jsou sice symbolické, ale nic víc. Připomeňme, že v květnu tohoto roku letěla S. Tichanovská z Atén do Vilniusu stejným letem, téže irské letecké společnosti, jako o několik dní později R. Protasevič. Běloruské úřady však letadlo s bývalou kandidátkou na prezidentský post k přistání nedonutily, ačkoli její trasu dobře znaly…

Andrej Suzdalcev (1960) je ruský politolog a pedagog, proděkan fakulty světové ekonomiky a politiky Vysoké školy ekonomické v Moskvě. V letech 1993-2006 pracoval v Bělorusku, ale po konfliktu s prezidentem Lukašenkem vyvolaném publikacemi s kritikou jeho způsobu vládnutí byl zbaven povolení k pobytu a deportován do Ruska, s pětiletým zákazem vstupu do Běloruska, a stal se tak prvním občanem RF označeným za „personu non grata“ v „republice Bělarus“. Aktuálně, kromě pedagogické činnosti, je členem expertního výboru horní komory ruského parlamentu pro Společenství nezávislých států.

Zdroj: PolitWera na YouTube

Překlad: st.hroch 20210711

1.8 5 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
13. 7. 2021 11:36

Přenos energií mezi eulatrinou a Ruskem přes Bělorusko? To jako fakt? A kam dál z Běloruska? Do poblati nebo polskému vyděrači? Aby eulatrina skákala podle momentálních nálad výše zmíněných? Tichanovska je občankou Izraele. A to je big problém. Takový exot je lepší v zamezí než na hřišti. Hraje podle jiných pravidel, která tady my v banana Jursku velmi dobře známé. I Ezra se potřebuje nějak šířit. A kdejaký poradenko by to rád vzal do ruky pěkně po chazarsku. Plná čočka v jehle a zasedání běloruské vlády v Jeruzalémě. To je, od to běží. Jak říkají svědci covidovi – vo tom… Číst vice »