Politický zázrak: Členové Jednotného Ruska a lumpenproletariátu se spojili proti penzijní reformě!

Penzijní reformu už mnozí překřtili na lidožroutskou. Nyní způsobila dvě neuvěřitelné události. Tajemník ÚV Jednotného Ruska Turčak označil její kritizování členy strany za nepřípustné:

Jednoduše jsme povinni podepřít našeho šéfa, je to úkol všech partajníků a nejen poslanců Dumy a členů Rady Federace. … Bohužel, jednotlivá prohlášení o nesouhlasu s reformou už byla slyšet. Strana to bude pozorně sledovat a všichni si mohou být jisti, že po každém takovém prohlášení budou učiněny odpovídající závěry.

Dále řekl, že před stranou je „voličský úkol uhlazovat ostrost tohoto úkolu“.

Jak uhlazovat – to zůstalo záhadou dokonce i pro nejbystřejší straníky. Moskevští členové Jednotného Ruska v odpovědi svému náčelníkovi fakticky plivli do tváře! Šest členů Presenské organizace JR podepsalo prohlášení nesouhlasící se zvýšením penzijního věku:

My, členové Presenské oblastní organizace strany Jednotné Rusko prohlašujeme, že kategoricky nesouhlasíme s vládou RF navrhovaným zvýšením penzijního věku z 55, respektive 60 let na 63 a 65 let.

Podobné opatření má jasně protisociální charakter. Povede k velkému nárůstu nezaměstnanosti , zhoršení životní úrovně a mnohé, především staré lidi, přivede na pokraj přežití.

Vyzýváme vládu, aby odřekla přijetí tohoto protilidového zákona, poslance Státní dumy RF, aby nehlasovali pro jeho přijetí a rovněž vyzýváme prezidenta RF v případě, že bude zákon přijat Dumou, aby jej nepodepisoval.

Tkač E.V., Skorik T.N., Moskva N.A., Semenova V.N., Tichonov M.I., Asmanov E.V.

Druhá novina je daleko zajímavější. Vypráví známý politický technolog Sergej Mendělejev:

Dost dlouhou dobu jsem pracoval v Jednotném Rusku v rámci PR projektu jednoho velmi velkého koncernu a ze staré známosti se na mne obraceli lidé s žádostí o pomoc. Třeba shromáždit během půl dne demonstraci o tisíci lidech k určité akci. Obvykle to nebyl problém, lidé jsou za 500 rublů ochotni jít na mítink za cokoliv.

Za čas přišla objednávka z jedné pseudostrany, rozhodnuté předvést se před kurátory z prezidentské kanceláře: Shromáždit demonstraci na podporu penzijní reformy. Počítalo se s tím, že se informace dostane na federální kanály s červeným obrázkem a jménem jejich strany. Uvažuji o pomoci, jak bude možno.

A najednou průlom. Z davu příslušníků lumpenproletariátu, kteří obvykle jdou za 200 rublů na hodinu, odmítli prakticky všichni, jakmile zjistili, o co na mítinku půjde. Poprvé za 15 let. Tito lidé jsou ochotni jít ve vedru i v zimě, v dešti i v metelici, za Putina i proti němu, za stavbu silnic, za kostely i proti kostelům, za továrny na zpracování odpadu i proti parkům. Za plešatého čerta.

Ale jakmile zjistili, že budou muset dělat dalších 5 až 8 let než budou mít zaručeny peníze od státu, všichni mě s takovým návrhem poslali k čertu. To povzbuzuje.

Převzato z Publizist.ru

Překlad: Zajoch

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
g.hrosik
g.hrosik
26. 6. 2018 4:30

Zajímavej článek, díky za něj. Ukazuje ten obrovskej cynizmus vládnoucí vrstvy, která je sice z jinýho hnízda než ta euhnijní, anebo u pindosů, ale ejhle, ona jde stejnou cestou! Zábavný je zdůvodnění, který jsem četl od ruskýho ministra financí, jehož podpořila – nastojte! – „Strana důchodců Ruska“ – že reforma (už asi čtvrtá) zvýší penzistům důchody… Byla by to velká sranda, kdyby to nebylo k pláči – při pohledu do statistiky průměrný délky života, zejména u mužů. Jistěže, jestliže se jich minimálně 20% důchodovýho věku nedožije. Navíc vláda spěchá s touto „reformou“ zřejmě proto, že by v blízký době měla… Číst vice »

Suchec
Suchec
26. 6. 2018 6:17

TO jsou ti liberálové a výsledky jejich práce, které Putin jaksi nepochopitelně pořád „chrání“.

Je to všude stejné. Konzerva zprava by nejraději všechny sociální „nesmysly“ zrušil. Liberál to udělá elegantněji. On je „odloží“.

Pokud zvýší věk o 10%, ubude mu sice 10% „důchodců“, ale přibyde 10% nezaměstnaných (nakonec to tak dopadne).

zajoch
26. 6. 2018 13:42

Penzijní věk byl v Rusku zvýšen na příkaz MMF. Vliv MMF na ruskou ekonomiku je značný. Putin nejednou řekl, že je kategoricky proti zvýšení, ale vláda RF jeho slova ignorovala. Iniciativa přišla z MMF již v roce 2017, prý by legislativní zvýšení penzijního věku snížilo negativní demografické vlivy tendencí na trhu práce a dobře připravené rozpočtové pravidlo by pomohlo konkurenceschopnosti tím, že by se snížilo vliv kolísajících cen ropy na směnný kurz. V podstatě jde o rozkaz pro Rusko, není to jen doporučení. Ruská vláda jej chce velmi rychle splnit a prosadit se jej snaží v době, kdy se odehrává… Číst vice »

Aleš
Aleš
28. 6. 2018 7:30

Suchec napsal TO jsou ti liberálové a výsledky jejich práce, které Putin jaksi nepochopitelně pořád „chrání“. Je to všude stejné. Konzerva zprava by nejraději všechny sociální „nesmysly“ zrušil. Liberál to udělá elegantněji. On je „odloží“. Pokud zvýší věk o 10%, ubude mu sice 10% „důchodců“, ale přibyde 10% nezaměstnaných (nakonec to tak dopadne). Z historie víme moc dobře, že Stalin kapitalismus odstranil jen za cenu nejvyšších obětí a nastolení dlouhodobě neživotaschopného systému. Nicméně to nebyl žádný blb a mnoho věcí se mu povedlo. Posledních 19 let světová média se předhání v tom, kdo na Rusko a především pana Putina vypustí… Číst vice »