Lee Camp: Američané shodí na lidi jednu bombu každých 12 minut a vůbec se o tom nemluví

Žijeme v době neutuchající války a zvláštní je, že to na své vlastní kůži nepociťujeme. A zatím co si třeba pochutnáváme na smrzlině, na někoho – a to naším jménem – právě padá bomba.

Máte za to, že žijete v normálním světě? Tak to jste na velkém omylu. Žijete totiž ve světě, ve kterém se Pentagon utrhl ze řetězu. Před několika dny jsem psal o 70 000 bombách, které prezident Bush ml. svrhl na pět zemí. Ale to byla jen dětská hra proti 100 000 bombám, které prezident Obama svrhl na sedm zemí, a „přebombardoval“ tak Bushe ml. o 30 000 bomb a dvě země. Což jej popostrčilo do nejelitnější lidské kategorie nositelů Nobelovy ceny za mír.

Dnes však už víme, že administrace Donalda Trumpa strčí všechny tyto výkony svých předchůdců pohodlně do kapsy. Současné údaje Pentagonu totiž dokazují, že během osmi let vlády Bushe ml. svrhli Američané v průměru 24 bomb denně, to je 8 750 bomb za jeden rok. Během vlády Obamy pak svrhli už 34 bomb denně, to je 12 500 bomb za jeden rok. A pozor: v prvním roce vlády prezidenta Trumpa slétlo z amerických bombardérů na lidi v průměru už 121 bomb denně, to je 44 096 bomb za celý rok. A převedeno na nižší časové jednotky spadlo na hlavy lidí pět amerických bomb za jednu hodinu, čili jedna bomba každých 12 minut.

Pobuřující na téhle statistice je fakt, že počtu lidí těmito bombami zabitých ani rozsahu materiálních škod jimi způsobených si naše mainstreamová média vůbec nevšímají, natož aby o nich poskytovala údaje. Jestliže totiž máte ministerstvo války s neomezeným a nevysvětlitelným rozpočtem a k tomu i prezidenta, který o tyto „drobnosti“ nejeví zájem, pak shazujete bomby, jak smyslu zbavený, až dorazíte k metě, kterou nedávno ministerstvo války charakterizovalo těmito slovy: „Bomby ze skladů nám pomalu docházejí“.

Ach Bože! Co si počneme, jestliže nám opravdu všechny dojdou? Jak pak zabráníme všem těm nevinným civilistům, aby obdělávali svá pole?

Z webu Truthdig vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
24. 6. 2018 20:49

Tak tak.
Je treba tuhle bombardovaci informaci vice sirit. :-)
Bylo by potesujici , kdyby se takove clanky prekladaly do perstiny, to aby si je mohli precitat i alahovi ajatolahove.

idiotronic
idiotronic
25. 6. 2018 1:19

Dana má pravdu. Bombardovaný svět by měl být informován. Jen obsah se obtížně přizpůsobuje negramotným. Nicméně Radio Free Europe/Radio Liberty
najdeme v češtině (například zprávy z Kosova) v pásmu Svět bez obalu. Českou verzi čte obvykle Milan Šíma. Přečtěte si pár článků, zjistíte, že propaganda stále jede.

leho
leho
25. 6. 2018 1:42

Ano. A podívejme se jak ty americké bomby zlikvidovaly evropská a asijská města. Těch ruin kam oko dohlédlo! Nebýt všech těch bomb, dovede si vůbec někdo představit, kde by svět dneska byl?

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
25. 6. 2018 9:36

leho napsal Ano. A podívejme se jak ty americké bomby zlikvidovaly evropská a asijská města. Těch ruin kam oko dohlédlo! Nebýt všech těch bomb, dovede si vůbec někdo představit, kde by svět dneska byl? Jistě ty grázle. Od Drážďan, přes Tokio (rýžové domky krásně hoří), přes Koreu, Vietnam, Laos, Kambodžu (to je „zajímavé- šlo to např. v tom Laosu i bez „ofiko“ války, že- asi jako vašim Saúdským poskokům v Jemenu)… I takový Frankfurt údajně kromě starobylého městečka (de facto skanzenu) neměl po II světové žádnou budovu vyšší 4 metrů, ostatně celé Porúří vypadalo stejně… No „báječně“ se to pak… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
25. 6. 2018 10:37

Zvědavec
Evropa na křižovatce, jak se atlantický systém hroutí
http://www.zvedavec.org/komentare/2018/06/7626-evropa-na-krizovatce-jak-se-atlanticky-system-hrouti.htm

První zprávy:
Savčenková Kyjevu: Zastavte válku na Donbasu, nebo dostanete do zubů!
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/savcenkova-kyjevu-zastavte-valku-na-donbasu-nebo-dostanete-do-zubu/

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
25. 6. 2018 10:47

z diskuse na Zvědavci o „nejúspěšnější ekonomice světa“…
http://www.usdebtclock.org/

Dana
Dana
26. 6. 2018 1:10

Nu, posledni dobou, Ruska Federace uspesne predhani Spojene Staty ve strategickem bombardovani nepratelskych center. Zrovna ted, tuto minutu umiraji syrsti civiliste, nestastnici, kteri se ocitli v blizkosti napadenych cilu ve meste al Harak. Tam je posledni basta takzvane umirnene opisice, ve skutecnosti tez jihadiste, kteri jsou proti Assadovi. Bombardovane mesto je v provincii Daraa, tez Deraa. Rusove bombarduji bez zohlednovani nemocnic, skol ci kostelu, protoze tam prave se rebelove uchylili. Maji s sebou rodiny, casto i deti a prohlasuji, ze se nikdy nevzdaji. Rusove pouzivaji kobercove bombardovani , zbydou jen ruiny a mrtvi.. Dalsi lidska tragedie. Bude to dalsi znicene… Číst vice »

Gatta
Gatta
26. 6. 2018 5:34

re Dana (považovaná zde některými za chlapa a skoro všemi za trolla) – občas máte skutečně hodnotné příspěvky, ale tohle je vyčteno, nebo odposlechnuto proboha odkud … ???

pozn. Rusové nemohou dělat kobercové nálety. Ani nikdo jiný než jedině USA. Nikdo jiný nemá pro tento účel vhodné bombardéry.
Pokud se tedy bavíme o „kobercovém bombardování“.

Suchec
Suchec
26. 6. 2018 6:12

re Dana.

Hele, tyhle bláboly jsou určené pro PŠM. Tak si to schovej pro Evropské hodnoty.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
26. 6. 2018 7:07

V Daraa opakovaně dostávali nabídky na příměří a urovnání, lidským štítům US džihádu to ale samozřejmě nepomůže. Proto raději SSA za pomoci VKS vytváří kotle a výběrově likviduje džihádistická uskupení dávajíc tak na vědomí, že odpor je marný a je lépe se vzdát. Situaci „opozice“ nezlepší ani džihádisté uzdravovaní v izraelských nemocnicích, ani „noví“ „rebelové“ od Al-Tanfu… Pokud „opozice“ bude minovat vše vč. dětských hraček a medicinských potřeb, pokud poleze do evakuačních autobusů opásaná trhavinami, pokud bude trávit vodu, pokud bude dělat tunely a přežívat v podzemí kostelů, bude vhodnější pohřbít je v sutinách nežli je po jednom vyhrabávat a… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
26. 6. 2018 17:26

titulek s nadsázkou –
nebo bude brzy skutečností ??
Zvědavec: „Vražda Juliana Assange“
http://www.zvedavec.org/komentare/2018/06/7627-vrazda-juliana-assange.htm

Dana
Dana
26. 6. 2018 18:46

Martin: „……..Pokud „opozice“ bude minovat vše vč. dětských hraček a medicinských potřeb, pokud poleze do evakuačních autobusů opásaná trhavinami, pokud bude trávit vodu, pokud bude dělat tunely a přežívat v podzemí kostelů, bude vhodnější pohřbít je v sutinách nežli je po jednom vyhrabávat a stavět ke zdi.“ S timto prohlasenim naprosto souhlasim, jen je mi lito nezucastnenych civilistu. Domaci syrska opozice je proti vsem – proti alevitskemu Assadovi, proti Rusum, Americanum, proti Irancum- jsou podporovani saudskymi wahabisty a Tureckem a na zacatku obcanske valky je podporoval i nas naivni Obama. Oni bojuji za isalmsky stat dle jejich fanaticke a krute… Číst vice »

Bety
Bety
27. 6. 2018 7:23

Jen se někdo zmíní o amerických bombách, hned místní trollstvo vyletí jak
čertík z krabičky a pustí se do Rusů. A zase je to ta známá písnička zaměňování
PŘÍČINY A NÁSLEDKU. Kdo ty barevné revoluce začal, kdo vypěstoval džihád,
kdo zbohatl na krádežích nerostného bohatství a dodávání zbraní, komu vyhovuje
ten chaos a komu je utrpení postižených států a jejich obyvatelstva naprosto
ukradené????
Ale když se místní začnou bránit a dokonce si ti nýmandi pozvou někoho,aby
jim pomohl… no to je tedy sprosťárna všech sprosťáren, musíme je znectít
a zašlapat do země. Jenže se nedaří, co??

Gatta
Gatta
27. 6. 2018 8:12

Re Bety – „Lidé vždy naslouchají těm, kdo mají moc.“

Velmi dobrý článek na NR:
http://www.novarepublika.cz/2018/06/dva-kroky-od-vitezstvi-v-syrii-byla.html

Gatta
Gatta
29. 6. 2018 15:18

Doufám, že Dana a spol. sledují to „odhodlání Syřanů zemřít i s rodinými příslušníky v boji proti krvavému Assadovi“.

Krásný okamžik v této strašné válce – ANO – lid může rozhodnout mnoho – především svojí NEpodporou – v tomto případě nepodporou „amerických“ džihádistů.
http://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=19&p=55969&sid=f0fc4d517ea3715fd07294d14223ed8f#p55969