Pomóóóc, vždyť se z té přemíry svobody udusíme!

Čeho je moc, toho je příliš, říká se mezi lidem, a já bych k tomu rád dodal, že momentálně je u nás zvlášť naddimenzovaná svoboda. Ano svoboda ve všem, na co si vzpomenete, od tisku, k televizi, k názorům lidí i k projevům státníků, všude je svobody tolik, že to začíná ohrožovat zdraví jednotlivce i národa jako celku. Každý si prostě píše a plká, co ho zrovna napadne, vznešeně se tomu říká souboj idejí, který je prý nutný proto, aby duševní zdraví jednotlivců i národa nezcepenělo, a jako štítu téhle národní roztříštěnosti se využívá Masarykův výrok, že demokracie je diskuze a že diskutovat je prostě potřeba, jen když se prý diskutuje slušně.

Jistě, ale pak to vede k tak šíleným excesům, jako byl třeba ten nedávný s předsedou poslanecké sněmovny Vondráčkem, který si zajel do Moskvy a tam, představte si to, před bůhvíkým prohlásil, že česká média nevyjadřují ve vztahu k Rusku hlas většiny české populace. Samozřejmě, že je to pravda, ví o tom každý a ví to u nás i každé malé děcko, ale, proboha, kam bychom přišli, kdybychom každou pravdu, která nás zrovna napadne, vytrubovali do světa? Vždyť prozradit ji by nebylo moc passend ani u nás doma, mezi našinci, a on Vondráček si ji jede oznámit ruským lidem až kamsi do Kremlu, či na Rudé náměstí, nebo kde to dal tuhle informaci k dobru.

No a pochopitelně to víte, hned za to dostal rejžák od téměř všech našich politiků rozumnějšího konzervativního křídla, kteří dobře vědí, že se svobodou je třeba šetřit jako se šáfránem, a ne ji kolem sebe rozhazovat plnými hrstěmi. Třeba nějaký Lipavský z Pirátů mu správně vzkázal, že to, co Vondráček Rusům tzv. propíchl, považuje za potupu České republiky. A já souhlasím. Jistě, říkat pravdu dnes tupí mnohého a mnohé, takže bychom s ní měli hospodařit opravdu co nejúsporněji.

Ale nemáte tyhlety excesy svobody jenom v politice, ale setkáte se s ní třeba i v církvi římskokatolické. Zhruba před týdnem, tuším že přímo v katedrále svatého Víta, vystoupil kněz Petr Piťha proti tzv. Istanbulské úmluvě, kterou dala dohromady Rada Evropy, čili ty nejvytříbenější mozky, jaké v Evropě dokážete sehnat do houfu. A on  – český kněz Piťha – si dovolil tu úmluvu kritizovat a střečkovat proti ní v tom smyslu, že ohrožuje rodinu a zasahuje do soukromí lidí i do suverenity států. Hned se mu naštěstí dostalo odpovědi religionisty Štambacha, že jeho kázání bylo na hranici trestného činu, ale ono i tak, vidíte, co ta svoboda s námi dělá a stará se nám o reputaci, o jakou nestojíme.

Takže co?

Mě je to jasné. Utáhnout šrouby. Ve všem a všude.

Jen tak ukováme z tohoto jankovitého národa platného člena západního společenství. Domluvy na ten úkol až dosud nestačily.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
19. 10. 2018 13:44

„Pravidla moštárny“ – kdo neviděl – tak doporučuji moc pěkný film k zamyšlení na téma dodržování pravidel v životě …
https://www.csfd.cz/film/4086-pravidla-mostarny/prehled/
https://ulozto.cz/hledej?type=videos&q=pravidla+mo%C5%A1t%C3%A1rny

PS – pozn. – ukázkový trailer naprosto nevystihuje o co ve filmu jde !!

orinoko
orinoko
19. 10. 2018 14:01

Ty brdo, tak jsem docetl o prosperitě emerickeho výkonu trestu v soukromých rukách. To jako vždycky nenazrancum nestačí, a tak tlačí na vyšší kriminalizaci emerickych oblude.
Paráda!! Cela emerika do soukromého kriminálu. Už aby to bylo. Hlavně fyzicky. Duševně je průměrný emericky kripl v cele už dlouhá léta.

orinoko
orinoko
19. 10. 2018 15:18

Tak všichni Sasici jsou prý fasouni. Západoněmecký zdroj. Tak to jsem asi fasoun i já. Když je mám rad. V Německu běží protest – DDR.
Mala rekapitulace osobního razení.
Byl jsem zapadofil, dneska rusofil. Antikomunista, antisemita, zasranej bolševik, taky pravdolaskar.
Byl jsem samy anti!! Asi antilopa. /Vypujceno odjinud./
Sasici maji vlastni hlavu. Jsou tzv. svehlavi.
Proto je mám rad. Stejně jako Maďary.