Pomozte české ekonomice!

Karanténní opatření proti Covidu-19 se nemile dotkla i pouliční ekonomiky. Noční i denní pohyb občanů na ulicích a v pouličních lokálech se výrazně omezil a to působí značné ztráty šedé zóně naší ekonomice. Při kompenzaci finančních škod způsobených karanténními opatřeními proti Covidu-19 by se na tuto oblast ekonomiky nemělo zapomínat.

Každému občanu je určitě zřejmé, že v souvislosti s pandemií Covidu-19 jdeme do vážné ekonomické krize. Odborná i laická veřejnost je právem znepokojená, neboť hospodářský úpadek vážně ohrožuje náš blahobyt, svobodu, demokracii a lidská práva.

Ačkoliv jsme všichni zastánci privátní svobody, soukromého vlastnictví a kapitalizmu, v této vážné chvíli bychom se měli všichni kolektivně upnout na společný zájem a nebát se vzdávat sobectví a soukromého vlastnictví. Zejména pokud se nejedná o vlastnictví a sobectví naše.

Republika potřebuje v těchto těžkých dnech povzbuzení. Měli bychom se všichni semknout, vyhrnout si rukávy, a pustit se do války za lidská práva a kapitalizmus. Přece bychom nechtěli, aby se komunisti vrátili. Vzpomeňme si, jak v minulosti podobných krizí demokracie dokázali využívat ti různí revolucionáři.

Každý přece chápe, že bez války za ekonomický blahobyt, lidská práva, svobodu, demokracii a kapitalizmus bychom neměli žádný kapitalizmus, demokracii, svobodu, lidská práva a ekonomický blahobyt.

Je to sice pěkné, že socialistickým způsobem kompenzujeme ze státního rozpočtu ušlé zisky všemožnému maloburžoaznímu potěru, jako jsou oni různí živnostníci typu hoteliérů, hospodských, restauratérů, číšníků, kuchařů, kavárníků, masérů, kadeřníků, manikérů, pedikérů a jiných, ale tito občané hlavní sloupy naší ekonomiky netvoří.

Hlavními sloupy naší ekonomiky nejsou dokonce ani nadnárodní korporace, kterým zajisté na jejich ušlých ziscích nezůstaneme ze státního rozpočtu nic dlužni.

Základními sloupy ekonomiky jsou sociální sítě prodejců drog a prostitutek. Jsou to tito nezřetelní podnikatelé v pouličním byznysu a zdravotně sociálních službách, kteří udržují pracující střední třídu společnosti v jejím trudném živoření nad vodou.

Sex a drogy tvoří hlavní motor ekonomiky, který pohání v hospodářském zázraku jak nižší třídu pouliční lůzy a chátry, narkomanů, alkoholiků, gamblerů, bezdomovců a jiných, tak hlavně vyšší třídu manažerů, úředníků, politiků, podnikatelů, umělců, celebrit a jiné společenské smetánky. Když se tento dvoutaktní motor naší ekonomiky zastaví, naše republika se hospodářsky zhroutí. Pak by ale mohl přijít čas oněch různých levicových, socialistických a komunistických živlů, které by mohly pokoušet zvrátit kolo dějin nazpět.

Nedivte se, že narkomafie, dealeři drog a prostitutky se obracejí na svoji vládu a žádají v zájmu zachování svobody a demokracie náležité finanční odškodnění za ekonomické ztráty způsobené pandemickou krizí. Přece byste zase nechtěli nějaké socialistické experimenty? Přece byste zase nechtěli stavět pomníky Koněva, Lenina nebo Stalina?

5 1 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zart
zart
14. 10. 2020 8:30

Jestli plně zavřou základní školy, měli bychom dětem nakoupit kolu, koks a perník do zásoby. Možná by se do nezávislého výběrového řízení a hromadného nákupu těchto základních potravin mohlo zapojit SRPŠ. Jde nám přece o zdělání našich dětí! Poznámka pro neznalé: SRPŠ – lidově Serte Rychle Pane Školník, jinak komunistická nárazová organizace Sdružení Rodičů a Přátel Školy potlačující rozvoj osobnosti, lidská práva a svobody dětí. Největšími přáteli školy jsou dnes bezesportu ti jednotlivě lelkující mládežníci, co tam u hloučků žactva ráno okouní, než se školník vydělá a otevře školu. Také u vás na zdravotním středisku jsou klíče od WC v… Číst vice »

Lena
Lena
Reply to  zart
14. 10. 2020 9:44

Souhlasím. Pomozme si do hrobu, Stejně to tak vždycky od Adama a Evy děláme. Jak ti privátní podnikatelé, podnikvaci a pravicové strany kvičí, když na ně přišla řada a požadují socialistická opatření. Co je to za podivnný kapitalismus, volnou soutěž a volný trh, když se nenechá kapitál monopolizovat a slabou konkurenci zničit a padnout???

zart
zart
Reply to  Lena
14. 10. 2020 9:57

Jo, nemáme holt rádi kapitalisti, jako předtím komunisti, protože nám nechtějí dát peníze. Jsme děvky prodejné. I ti komunisti se nám to báli říct do očí, neboť sami byli děvky prodejné ještě větší. Tak vlastně děvky nenávidí děvky. A občas se servou o kunčovfta na ulici nebo na čínském trhu.

Hari 1
Hari 1
14. 10. 2020 9:56

Chudáci nosatí mají málo,nacpěme jich chřtány,ať se třeba zadusí.Naši lidé ať třeba chcípají.

zart
zart
Reply to  Hari 1
14. 10. 2020 10:00

Černá díra má vždycky málo, a stále a stále méně. Kolik je vás, kolik těch lidí máte? Za kolik lidí mluvíte, že říkáte „naši lidi“? Možná bych se k vám rád přidal. Spíše to znám, že naši lidi nesnášejí naši lidi. Našinec nesnáší našince.

leviathan
leviathan
Reply to  zart
15. 10. 2020 14:51

Zarte, nás, kteří chceme a můžeme táhnout za jeden provaz, je spousta a naše počty rychle rostou. Naší vizí je přirozeně nedestruktivní soutěživá lidská spolupráce v rámci podmínek garantujících zdrojovou stabilitu a tomu odpovídající trh. Záporné zpětné vazby naučí nesnášenlivce snášet přirozený režim obdobně jako se fotbalisté naučili respektovat přirozená pravidla hry na hřišti.

zart
zart
Reply to  leviathan
15. 10. 2020 16:41

Aha, pán Leviathan je nadšený optimista. Gratuluji. Jak dlouho a s kolika lidmi, prosím, taháte za ten jeden provaz? Není to smyčka? Mojí vizí je přirozeně nedestruktivní nesoutěživá lidská spolupráce v rámci přírodních podmínek nesloužících jako zdroje, ale jako přírodní dary, a zásadně bez trhu!
Proberte se, víte kolik milionů musí platit každému fotbalistovi, parazitovi, jeho predátoři, potažmo hostitelé, aby respektoval přirozená pravidla hry na hřišti? Co máte pořád vy všichni lidi s tou hrou a fotbalem? Proč pořád jako V. Klaus chcete provádět tah na branku???

Irena
14. 10. 2020 10:08

V německých médiích se informační pole otočilo o 180 stupňů a najednou začínají pokládat otázky, které dříve zněly jen od lidí zvaných v Německu „korona-idioti“, konspirátorů nebo sabotovaných odborníků. Ovšem vládní politika jede bez ohledu na to tvrdě ve své linii. Média začala porovnávat čísla pozitivně testovaných uváděná vládou s čísly těch, kdo má příznaky nemoci, skutečně onemocněl, nebo je bezpříznakový. V Berlíně opět byla demonstrace (proti opatřením přijímaným proti koronaviru), přičemž centrum Berlína bylo vyhlášeno zónou zvýšeného nebezpečí, čímž chtěli omezit počet účastníků, kteří se tak vystavovali nebezpečí, že budou muset potom do karantény nebo se budou muset nechat… Číst vice »

Lena
Lena
Reply to  Irena
14. 10. 2020 11:00

Díky za skvělé podání informací. Tady zrovna vyhlásili, že budou kompenzovat ztráty zisků u fotbalu a hokeje. Všichni souhlasí. Kdo by přece neměl puk a míč rád? Takovým opatřením si vláda veřejnost proti sobě jistě nijak nepopudí. Víte, jaké užitné hodnoty fotbal a hokej vytváří!!! Nebýt puku a míče, většina našich mužů by neměla proč žít, proč chodit do práce, mýt nádobí (dnes v myčce), prát (v pračce), sušit prádlo (v sušičce), vařit (v mikrovlnce), popíjet lahváče u televize, přibírat na váze a snít, že si také třeba pořídí „manželku“.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
14. 10. 2020 11:32

Měli bychom se všichni semknout, vyhrnout si rukávy, a pustit se do války za lidská práva a kapitalizmus!comment image

leviathan
leviathan
15. 10. 2020 7:50

Komunismus i kapitalismus jsou již jen vyprázdněné pojmy. Demokracie také, protože dokud nebude lidem přiznáno právo všeobecného referenda a průběžné volby s možností odvolání zvoleného lidového zástupce jeho konkrétním voličem, bude stále vládnout elita řízená globálně. Ten velekýbl špíny vylitý na JVS zasluhuje očištění jeho jména a díla v dějinách, pomníky stavět netřeba. Dokud je lidem předhazován cíl více peněz a více majetku a potažmo i více zábavy typu „užijte si to“, tak sex a drogy jsopu tržní součástí ekonomiky. Stačí ale tyto „motory“ odpojit od zdroje a hned se zastaví. Místo nich se rozjedou nové motory dosud tvrdě potlačené… Číst vice »

zart
zart
Reply to  leviathan
15. 10. 2020 16:54

S tím JVS souhlasím. Zdalipak jste četl jeho spisy (13 dílů), nebo jenom, co o něm psali jiní? Kdo to „právo všeobecného referena a průběžné volby s možností odvolání zvoleného lidového zástupce jeho konkrétním voličem“, těm nebohým lidičkám přizná? Referenda a volby jsou přece úplná blbost aranžovaná pro blbce. Člověk přece nemá, koho by volil, jeho zástupci jsou vždy dáni, jenom se jich ten blb občan obecný vzdal, za možnost volit čerty a šmejdy, kteří mu mažou med kolem huby, což mu libo. Na druhé straně, když budete lidem předhazovat lepší cíle, myslíte, že z nich přestane být tupá spící… Číst vice »

Petrc
Petrc
Reply to  leviathan
15. 10. 2020 17:30

Ne, tak divoce. U vás ten komunismus není vyprázdněným pojmem, neboť ty „nové motory dosud tvrdě potlačené lidské soutěživé spolupráce na bázi uvolněné tvořivosti“ je přece typická komunistická téze, se kterou přišli bolševici, když revoluční budovatelské nadšení pracujících mas začalo opadávat, a potřebovali nějak povzbudit jejich aktivitu. S kapitalistickou soutěží pochopitleně přijít nemohli, tak vymysleli soutěž socialistickou (údernické, stachnovské a jiné hnutí). U nás po roce 1989 to revoluční budovatelské nadšení rychle opadlo ihned s odchodem rozjásných mas z Letenské pláně. Za dekadentní kanalizací naivního nadšení veřejnosti byla zdařilá sametová režie, napovídající o dobré znalosti „vedení mas“, které ovšem vzdor… Číst vice »