Pel-mel o COVID-19

Racionální deklarace proti COVID-represi

Jan Mrcasík

Média a politici systematicky předstírají, že existují jen dvě skupiny: jedni, kteří nekriticky akceptují vládní represe zdůvodněné bojem proti COVID, a druzí, údajní „chřipečkáři“, kteří mají popírat samotnou existenci či škodlivost nCOV-19. To je absolutní nepravda. Většina odpůrců COVID-represí totiž zastává střední cestu a nepopírá závažnost nemoci jako takové, nýbrž kritizuje zjevnou manipulaci s čísly, nepřiměřenost represivních opatření a úplnou absenci debaty o poměru přínos:náklady jednotlivých opatření. Toto je deklarace této racionální, popírané a umlčované většiny.

Celý článek na D-FENS

***

COVI-kávička 12.10.: ČR +3104 RF +13634. Komentář

Radim Valenčík

Zdá se, že rozhodující pro pochopení viru je jeho interakce s imunitním systémem. Ve zklidněném stavu napadá buňky hostitele jen velmi selektivně a ty umírají apoptózou (což je s určitým zjednodušením, že umírají „přirozeně“). Imunitní systém na to zpravidla nereaguje. Dokonce možná existuje spolupráce, kdy náš virus eliminuje buňky, které by mohly organismus poškodit. Nyní však z nějakého důvodu došlo k tomu, že náš virus „zdivočel“.

Celý článek na blogu autora

***

Sedm smrtelných statistických hříchů

Jan Mrcasík

Naše přeinformatizovaná doba se vyznačuje stále větším objemem dat, která jsou všem k dispozici, jakož i IT nástrojů které data statisticky zpracují a srozumitelně znázorní. Kde kdo pak propadne mylnému dojmu, že výsledná Tvrdá-Fakta-z-Dat a Čísla-Která-Nelžou říkají něco podstatného o fungování světa a rozhodne se s náboženskou vervou prosazovat „statistickou politiku“ – represi nebo zákony, jejichž jediným cílem je ovlivnit nežádoucí čísla v grafech či tabulkách. Protože statistika je přeci věda; a od doby Osvícenství věda nahradila náboženství jako vlastníka absolutní Pravdy. To vše je však nesmírně zhoubný omyl.

Celý článek na D-FENS

***

Jak to je s falešnou pozitivitou testů na koronavirus SARS-CoV-2?

Vladimír Wagner

Na internetových diskuzích a sociálních sítích běhá spousta i velmi protichůdných informací o vlastnostech testů PCR na koronavirus nemoci COVID-19. Hlavně se týkají jejich spolehlivosti a možnostech falešné positivity. Řada nejasností je spojená s nepochopením statistiky, pravděpodobnosti, a to zvláště té podmíněné. Podívejme se na některé základní principy, které je třeba brát v úvahu.

Celý článek a zajímavá diskuse k němu na OSEL.cz

***

Stanův komentář: Národ je rozdělen na dvě nesmiřitelné části. Jedna je k smrti vyděšená z „plicního moru“, druhá je neskutečně naštvaná na „smrtící opatření proti chřipce“. Může z toho vzejít něco dobrého? A je z toho vůbec cesta ven? A pokud ano, jak by měla vypadat v situaci všeobecné nedůvěry v politické autority a experty, z nichž většina je pouze skrytými lobbisty korporátních zájmů?

5 2 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
14. 10. 2020 11:42

Ilona Švihlíková Spengler měl pravdu. Toto je konec Západu http://casopisargument.cz/?p=32059 – článek naráží na bortící se funkce společnosti, na to že mnoho lidí „na obou stranách barikády“ odmítá svorně cosi jako kolektivní – společné a sdílené zájmy. Tento „individualismus faktoriál“ nemůže nebýt zhoubou společnosti. Mnohé ale přes bezbřehou individualizaci stále sdílíme. Třeba onen veřejný prostor, krajinu- alespoň dosud. Jak ty virtuální, tak ty skutečné… Uvědomíme si ještě včas kde jako ČR skutečně JSME, a kde skutečně PATŘÍME?! „Západ“ či „EuroAtlantismus“ to ale dle mého skromného soudu rozhodně není ! Skutečnou BEZPEČNOST nikomu nezajistí bezbřehá technická převaha, finanční „vyvolenost“, ani vysoký… Číst vice »

Irena
14. 10. 2020 11:43

Nu, možná by tedy pana Wagnera zaujaly ty grafy uvedené v německé reportáži viz můj podrobnější příspěvek pod článkem níže. Průměrná běžná úmrtnost v Německu se v důsledku „pandemi koronaviru“ v tomto roce v porovnání s minulými roky 2016-2019 nezvýšila, jak je to možné? (graf 24:00 min) Počet hospitalizovaných neroste s počtem pozitivně testovaných (graf 22:40 min), poněkud zvláštní výkyvy ne? https://www.youtube.com/watch?v=35Oz7k0Ru6E&feature=emb_title A také by mne zajímalo, kolik úmrtí bylo způsobeno panikou vyvolanou testováním zdravých lidí! A zbytečnou karanténou. Tady doktor říká, jak v Německu nebyl kvůli tomu dostatečný personál v Domově důchodců (LDN) a lidé kvůli tomu PŘEDČASNĚ umírali!… Číst vice »

Irena
14. 10. 2020 11:48

Teprve teď jsem si všimla těch uvozovek zde: na „smrtící opatření proti chřipce“.
Povídej to Stane těm lidem v domovech důchodců, nebo těm psychicky nemocným, co je teď svážejí
k panu hlavnímu patologovi do Charité.
Nebo těm, co se nešli nechat kvůli „koronavirové pandemii“ včas diagnostikovat k lékaři s jinými nemocemi.

A to nemluvím o psychologickém stavu většiny populace, který k jeho zdraví zcela určitě také nepřispěl,
a to ať už se jedná přímo o strach z koronaviru, nebo o ekonomický dopad, který jim to přineslo.

Irena
Reply to  Stan
14. 10. 2020 12:14

Ale to ode zdi ke zdi, to je přesně to, oč vrcholu pyramidy jde. Ať už se dav dole ve svých přáních hne kamkoliv, doprava, doleva, ke koronaviru, od něj, tak vše přehnat ad absurdum, aby měl stále o čem přemýšlet, nad čím se nasírat, proti čemu bojovat a nikdy se nesemknul a tu pyramidu neotočil vzhůru nohama.

QQ
QQ
14. 10. 2020 12:28

Asi to bude platit taky o teroru, hrůze a úzkosti. Dr. Tapper: ,,Učili mě, že strach je oheň, který pohání kotel nemocí.“ https://www.otevrisvoumysl.cz/dr-tapper-tato-pandemie-je-duchovni-a-psychologickou-valkou-proti-lidem/ Jedním z nejproduktivnějších-nejúčinějších celodějinných nástojů na ovládání je SSTTRRAACHCH. O jeho negativních účincích nejen na mysl je i zmínka ve výše uvedeném 3 min videu. Z odkazu http://www.mala-atlantida.cz/nastroje-systemu-k-ovladani-lidi/ cituji: Jeden z nejefektivnějších nástrojů kabal je práce se strachem lidí. Vyděšený dav lze snadno ovládat a navíc lidé mnohdy sami žádají o „pomoc“ od systému. Je to věky ověřený princip: vyděsit – nabídnout řešení, které ve výsledku vyvolá ještě větší útisk. K vyvolání takového stavu slouží války nebo… Číst vice »

Patrik
Patrik
14. 10. 2020 13:35

Při vší úctě – „Pel-mel“ je o ničem, protože to podstatné nevysvětluje. To podstatné je totiž nutné hledat v roce 1989 („spontánní“ rozpad SSSR a tzv. východního bloku) a v roce 2015 – „Svět se v březnu 2015 (22.3.!)přestěhoval do Číny“, kdy hned na to se britská královna a po ní Obama čínskému prezidentovi poklonili, v červenci pak svět uzavřel tu slavnou jadernou dohodu s Íránem, po které Putin na podzim řekl tu slavnou větu „Jestli draka neizbežna…“ a s ní vstoupil do Sýrie. Aby nebylo málo, tak v březnu 2016 čínský prezident převzal symbolický klíč od Prahy https://www.novinky.cz/domaci/clanek/cinsky-prezident-od-krnacove-prevzal-symbolicky-klic-od-prazskych-bran-346212 a… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
14. 10. 2020 14:23

„(ač já to vidím ještě jinak – širokospektrálněji v tom smyslu, proč má epidemie dvě vlny)“ – o tom v samostatném článku, který ale výjimečně nebude pro zdejší stránky, byť v něm použiju tento odkaz
https://outsidermedia.cz/pohadka-o-pokazenych-netopyrach-keri-znicili-svet/

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
15. 10. 2020 17:52

Informační perličky dne ala dílky puzzle – viz „premiér Babiš jednal se šéfkou EK“, kde za zdůraznění stojí dvě informace: Čas od 3:50 – „Jednali jsme o pandemii koronaviru, to bude první bod na jednání Evropské rady“ A hned na to navazuje čas od 4:55 – „Dále jsme mluvili o klimatických změnách“ https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/220411058331015 Tak to se jeden musí zasmát, jak krásně oblbování lidstva funguje právě používáním metody „puzzle“= zaměření na detail, aniž by si někdo dílky spojoval. A ono to na davy funguje i přesto, že včera světem proletěla už doslova polopatická zpráva o tom, že pandemie koronaviru zlepšila ekologii… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
16. 10. 2020 8:12

„Rekordní pokles emisí CO2, nejvyšší od konce 2.SV“ – dnes už to běží naplno:
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096902795-studio-6/220411010101016/obsah/795534-rekordni-pokles-globalnich-emisi-co2

Kdysi byl na YT k dohledání dokument „Kolaps“ s českými titulky, dnes už není. K nalezení je pouze přepis videa:
http://dokumentarni.tv/veda-a-technika/kolaps-collapse
nově video například se srbskými titulky
https://www.youtube.com/watch?v=ST7_Fa8eyrU

S českými titulky je zde
https://uloz.to/file/HpXkCFCr/kolaps-konec-sveta-trochu-jinak-blackout-dokument-usa-2009-michael-ruppert-avi

Snižování emisí je nástrojem, jak si vyvolení mají zachovat zdroje, covid je nástrojem, jak toho konečně dosáhnout. Jak kdysi řekl D. Estulin, pronásledovatel schůzek Bilderbergu, a to dokonce pro čt24: „Aby oni mohli pít a jíst, vy musíte zemřít“
https://www.youtube.com/watch?v=QftIJi3layQ

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
16. 10. 2020 20:15

Dnes je číslo „Dvacetdvojky“ a Praha promluvila – prezident Zeman měl projev k národu
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/milos-zeman-projev-koronavirus-covid-19.A201016_152056_domaci_knn
Z Česka, které v březnu 2016 symbolicky předalo klíče od Prahy Číně, zrovna dnes zazněl varovný hlas „noste roušky“ – je to náhoda? Fascinující, řekla by T. Spencerová…

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
16. 10. 2020 20:57

Pro úplnost – to číslo „22“, to je čínský symbol jang a jin

comment image?46c39e

což přeložit můžeme i jako státy Slunce (jangová,akční-denní energie,Západ) vs státy Měsíce-Půlměsíce (jinová, reakční-noční energie,Východ).

A pokaždé, když se Slunce a Měsíc setkají, viz dnes 16.10. na obrázku novoluní ve znamení Váh zde
tak je z toho dne den čísla „22“ – čísla globalistů.
Pro úplnou úplnost – „V. Pjakin: Dvě křídla globálního prediktoru

Patrik
Patrik
Reply to  Patrik
16. 10. 2020 21:02

PS1: Na obrázku je zjevné i to, že když se Slunce a Měsíc setkají ve výjimečném postavení, vznikne z toho i korona….
PS2: Pro redakci – změny jsou fajn, ale schází možnost „upravit“

no one
no one
Reply to  Patrik
16. 10. 2020 21:37


Z toho Zemanova projevu jsem neměl vůbec dobrý dojem. Zmínka z Talmudu (židé, Izrael), funění pod rouškou (až dušení), Gates (US státní elity), roušky jako jediná zbraň a „až usedne prach bitvy“.

no one
no one
Reply to  no one
16. 10. 2020 21:54

Prymula dnes „Nakažení covidem budou přibývat ještě 10 dní až dva týdny“: https://www.lidovky.cz/domov/zive-prymula-hovori-o-vyvoji-epidemie-koronaviru-v-cesku.A201016_072128_ln_domov_vagA za zhruba ty dva týdny jsou volby v USA.

K tomu dnes další zajímavá zpráva: https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3208273-putin-chce-prodlouzit-dohodu-o-jadernem-odzbrojovani-usa-ale-zadaji-pripojeni-ciny

A nabízí se otázka: USA, ve kterých už se nepočítá s dalším volebním obdobím Trumpa, prodloužení odzbrojovací dohody odmítají, ANEBO USA, se kterými už se v dalším volebním období Trumpa nepočítá ve světě, prodloužení odzbrojovací dohody odmítají?

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
14. 10. 2020 17:04
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
14. 10. 2020 20:43
PPK
PPK
Reply to  Martin (už bez taky m)
15. 10. 2020 15:11

A to, Martine, myslíte jako důkaz pravdy nebo lži (v tom článku)?

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
Reply to  PPK
15. 10. 2020 18:29

Jen jako odkaz, byť na „elfím“ „zdroji“.
Určitě ne jako „důkaz“ v právnickém pojetí.
Ono „statistika“ jakýchkoliv veřejných průzkumů je velmi ošidná.

Aleš
Aleš
15. 10. 2020 22:12

PPK: Odpověď na Vaše otázky a názory stran textu z blogu razoviteho Ostravaka spočívá v otázce. Je zodpovědné rozhodování o ochraně obyvatelstva a o osobních životech milonů nechávat v rukou lobbystických skupin?

PPK
PPK
Reply to  Aleš
16. 10. 2020 3:45

@Aleš – Jestliže premiér Babiš řekl, že rozhodnutí o způsobu proti-epidemických opatření ponechá na lékařských odbornících, kteří tvoří ministrovy poradce, tak já osobně to jeho vyjádření považuji za naprosto zodpovědné stanovisko. Pokud však vím, tak on ale nikde veřejně neřekl, že takové rozhodnutí ponechá jen na nějakých speciálně vybraných lobbystických skupinách. Anebo Vy snad máte o těch skupinách obhájců a odpůrců omezení jiné a konkrétnější informace? Pokud ano, tak sem s nimi! Přečtu si to stejně, jako jsem si (mimo jiné) například přečetl i toto: https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/news/2020/10/13/partial-lockdown-needed-to-bring-down-infections P.S. Pokud Vám však vadí především ta samotná existence lobistů, tak to není zaviněno… Číst vice »

Gatta
Gatta
16. 10. 2020 8:53

Jednou jsem četl blouhý článek o relativně nedávném kolapsu Argentiny. Prý, jestli si myslíte, že najednou přestane VŠE fungovat, tak to je omyl. Policie se sice nedovoláte, ta proti rabujícím gangům nezasáhne, ale to neznamená, že nedostanete pokutu za špatné parkování. Přestane vyplácení důchodů, ale daně se platit stále musí – včetně všech penále za opoždění … … Covid je záchrana kapitalismu. Je dostatečně nebezpečný, aby šel ignorovat a přitom dost obyčejný, aby „s nim šlo pracovat“. Proticovidovými opatřeními se vyřeší se snížení emisí (Greta může jásat), omezí se doprava a automobilismus (Greta opět může jásat – jen ve svém… Číst vice »

Gatta
Gatta
16. 10. 2020 15:07

Drochu drsné, ale závěr přesný. :-)

http://dfens-cz.com/prelomovy-projev-pana-prezidenta/

Aleš
Aleš
17. 10. 2020 11:24

Vitamín s zabírá na vše. Slivovice na Covid a socialismus na rozpad společnosti… V socialismu však nemají zpravidla žně obchodní zástupci a plukovníci, kteří raději 10 miliard ted vyplýtvají na boj proti hybridním hrozbám, než aby je nechali lidem, jež by je využili ač v tom nebo onom systému. Proč neudělat z pár hlásných trub hrdiny proti jejich vůli? Prostě jak napsala Irena. Odezdikezdismus, kde se podíváme… O covidu začínáme mít čím dál víc informací a proto ti, co měli zatím mírnou informační převahu začínají mít strach, že o ni přijdou. Neteř je zdravotní sestřička, pozitivně testovaná bez příznaků. Lidé,… Číst vice »