Pomsta zabitého Kaddáfího, aneb jak si Evropa zařídila džihád v domě

kaddafi

Překlad Janika, převzato odtud

Dalo se to očekávat: navzdory všem narychlo konaným „summitům“ a dalších „drastickým opatřením“ – Evropa stále nechápe, jak hroznou „Pandořinu skříňku“ otevřela podporou za oceánem naplánovaného „demokratického arabského jara“. Opravdu dnes v současných podmínkách na kontinentu, kdy na východě hoří Ukrajina a na jihu nekontrolovatelný africký chaos vře a vrhá více a více davů uprchlíků, je lepší na staré „bezpečnostní uspořádání“ celého evropského kontinentu zapomenout. Přičemž žádný z „modelů rozvoje“ – „atlantický“ nebo „kontinentální“- si samotná Evropa nezvolila, proces bohužel běží naplno. A proto výsledky na sebe nenechají příliš dlouho čekat.

Tady se nedá nic vymýšlet: jižní, středomořská hranice evropského kontinentu je ve skutečnosti nechráněná a potvrzení tohoto faktu vidíme téměř denně na televizní obrazovce z téže Itálie, která už dávno vede vlastní „počítání mrtvých“.

A toto je jen začátek.

Dnes afro-arabský chaos ještě „vyváží“ do Evropy výhradně nešťastné uprchlíky. Ano, i to je těžké. Je třeba je nějak přijmout, nakrmit, obléci. Poskytnout lékařskou a jinou humanitární pomoc. Někde umístit. V ideálním případě zajistit práci, a to i přesto, že v jihoevropských zemích není práce ani pro místní obyvatelstvo.

Dříve tyto davy držel „proklatý diktátor Kaddáfí“, který měl sociální stát evropského stylu. Teď už není.

Ale tohle jsou zatím jen maličkosti. Jestliže se dnes jedná stále pouze o export uprchlíků z Afriky a Středního východu, zítra nevyhnutelně začnou vyvážet do Evropy džihád: o tom nepochybuje žádný rozumný a odpovědný politik a expert. Jen se o tom zatím ještě z nějakého důvodu nesmí mluvit.

K tomu je v zásadě téměř vše připraveno: rozsáhlá síť uzavřených muslimských diaspor, jejichž poevropšťování by bylo považováno za krajně „netolerantní“ v „podmínkách vítězného multikulturalismu“. Radikálně smýšlející mládež, odtržená od „starých tradic“, odmítající akceptovat vágní a poněkud pokrytecký morálku oficiální „nové historické vlasti.“ Připravení „bojovníci“ teroristických gangů, často zrození v samotné Evropě, dobře „znají terén“ a prošli školením v Sýrii, Libyi nebo Iráku. Evropské „otevřené hranice“ nepřipravené vyřešit tento druh problémů evropských politických a bezpečnostních struktur. A co je nejdůležitější – stovky tisíc a milióny hladových a chudých lidí jsou připraveny.

Lidí, pro které vražda je obvyklou normou života, poněkud zvláštně chápajících pojem „sociální spravedlnost“ a usilujících se dostat do Evropy pro pocit sytosti a spokojenosti.

Běda Evropě, jestli jim ho neposkytne.

Převzato z ostrova Janiky

Stanův komentář: Fascinuje mě, jak ve všech médiích, v mainstreamu i na alternativních webech, v těch nenávistných i v těch „sluníčkářských“, vystupují uprchlíci, muslimové, Arabové, jako objekt, jakási odlidštěná masa, která se nějak jednotně chová, s níž musí být či už je nějak manipulováno, někdo ji bombarduje, zachraňuje, převáží, zatýká, oni se bouří, policie je mlátí…  Diskuse zásadně probíhá o nich, s nimi se snad nebaví ani ti úředníci cizinecké služby, ti na ně aplikují jen jakési nesmyslné úřední postupy. Proboha, copak to už nejsou lidi? To nikoho nezajímají jejich příběhy? To se nenajde nikdo, kdo by s nimi hovořil a pak sepsal konkrétní syrová svědectví? V čem jiném by měla spočívat práce skutečného novináře hodného toho jména? A nejsme tím hlavním objektem manipulace my, kteří přijímáme tento prefabrikovaný obraz skutečnosti?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
160 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
3. 8. 2015 8:06

Stane, kdo Vám brání jít mezi ty lidi bez dokladů totožnosti a jako Šeherezáda (žena z města) nejdříve poslouchat a pak nám tu vyprávět Pohádky tisíce a jedné noci? V boji o holý život je každý prostředek oprávněný a vyprávění orientálních pohádek má pro Evropana své kouzlo.

abx
abx
3. 8. 2015 8:13

vyborny clanok hlavne z toho dovodu, ze sa zaobera otazkou preco a ako to vzniklo – lebo tam je jadro problemu. srdcervucich pribehov pre aj proti moze (a bude) na tisice, nepojde v nich o riesenie niecoho, ale o delenie PRE a PROTI, podobne ako pri fotbale, ze kazdy fandi tomu svojmu. dalsi arguiment, ze EU a Bruselu, ktori toto vsetko vyrobili, sa neda verit uz aj s ohladom na udalosti na Ukrajine a imbecilne protiruske sankcie…

Alena
Alena
3. 8. 2015 8:28

krásná výzva v diskusi na Janice, dovoluji si ji zde uveřejnit VÝZVA ZA MÍR A LÁSKU VĚDĚL NĚKDO Z NÁS, ŽE OD ROKU 1989 V ROCE 2015 : -bude 630 000 nezaměstnaných, -že bude 1 200 000 lidí žít na hranici chudoby, -že voda zdraží na 80-ti násobek původní ceny, -že plyn zdraží na 15-ti násobek, -že se bude stavět polovina bytů a že zdraží na 50-tinásobek, -že uhlí a dříví zdraží na 15-ti násobek, -že metro zdraží na 32-ti násobek, -že se nebude obdělávat většina kvalitní zemědělské půdy, -že se vybijí 2 miliony kusů skotu a tráva nebude spásána,… Číst vice »

Alena
Alena
3. 8. 2015 8:28

pokr.

Take vam to vadi ?
Pošlete apel dál !

merlin
merlin
3. 8. 2015 8:32

Každý z těch lidí má samozřejmě svůj příběh, ale já už bych ráda, aby se rozlišovalo, o kterých uprchlících se bavíme. Zaplavení Evropy ekonomickými imigranty z Afriky a to, že je EU tak insuficientní, že to nedokáže zastavit na svých hranicích, považuju za velmi znepokující. Je jen můj osobní dojem z dějů, že věci jdou mnohem rychleji, než si lidé jsou ochotní připustit a zastihnou většinu psychicky zcela nepřipravenou.

Alena
Alena
3. 8. 2015 8:34

a co se týče imigrantů, dne na bloku ČT 24 mluvil nějaký tlumočník, usazený zde.
Imigranti, kteří zde zůstanou, si vezmou celou rodinu. Stěžují si na to, že u nás jsou tak malé platy, že musí pracovat i jejich ženy
strašné

merlin
merlin
3. 8. 2015 8:34

abx napsal

vyborny clanok hlavne z toho dovodu, ze sa zaobera otazkou preco a ako to vzniklo – lebo tam je jadro problemu. srdcervucich pribehov pre aj proti moze (a bude) na tisice, nepojde v nich o riesenie niecoho, ale o delenie PRE a PROTI, podobne ako pri fotbale, ze kazdy fandi tomu svojmu. dalsi arguiment, ze EU a Bruselu, ktori toto vsetko vyrobili, sa neda verit uz aj s ohladom na udalosti na Ukrajine a imbecilne protiruske sankcie…

víte proč se říká arabskému jaru ,,chlebové,,?

fajt
fajt
3. 8. 2015 8:38

prý už i v čezku někdo vyvěsil vlajku ISIL…a rodilý mudžahedín to nebyl. ..)

Dolmen
Dolmen
3. 8. 2015 8:38

Uprchlíci a migranti jsou bezpochyby součástí – jednou z dílčích fází – nějakého rozsáhlešího a vyššího plánu. Vypadá, že se z větší části jedná o organizovanou, nikoliv živelnou, činnost. Jednou z předchozích dílčích etap vyššího plánu byla destabilizace Balkánu a režimů na Blízkém východě a v severní Africe. Je také možné, že kampaň s uprchlíky, na kterou je upřena pozornost všech evropských médií a veřejnosti, je zároveň i kouřovou clonou, za níž se v klidu chystá nějaká nová lumpárna a my ji pro samé „starosti“ s uprchlíky nevidíme a nevnímáme. Co je však cílem onoho „vyššího plánu“? Třeba budeme za… Číst vice »

orinoko
orinoko
3. 8. 2015 8:39

Vzpominam na dobu, kdy Cizek byl totalne podelan z prichodu Cinanu. Kdyz byl ve krizku s Vietnamcem. Dneska bychom mozna Cinana brali. Z nosne rakety odpadl prvni stupen.
Coz poslat migranty na Moon? Najdou tam svuj emeriky dream.

Honza999
Honza999
3. 8. 2015 8:46

Stane, přijímání uprchlíků je již jen „řešení“ následků. Euroatlantická „civilizace“ jejich země v minulosti přepadla, násilně je rozdrobila a znovu pospojovala s hranicemi podle pravítka, podrobila a po staletí vykořisťovala. Ti uprchlíci ač to sami netuší, jsou buď nástrojem pomsty tamějších elit, nebo nástrojem našich elit k našemu naprostému podrobení. Oni sami opravdu v současné době jen hledají pomoc – ale oni nepřicházejí jen tak sami od sebe – jsou k nám posíláni. Když se zamyslím nad tím, kolik peněz dávají za to, aby se k nám dostali – to jsou peníze, za které by onen uprchlík mohl v místě… Číst vice »

niky
niky
3. 8. 2015 8:51

Aleno děkuji, zaslal jsem všem které znám…..

fajt
fajt
3. 8. 2015 8:51

merlin napsal Každý z těch lidí má samozřejmě svůj příběh, ale já už bych ráda, aby se rozlišovalo, o kterých uprchlících se bavíme. Zaplavení Evropy ekonomickými imigranty z Afriky a to, že je EU tak insuficientní, že to nedokáže zastavit na svých hranicích, považuju za velmi znepokující. Jejen můj osobní dojem z dějů, že věci jdou mnohem rychleji, než si lidé jsou ochotní připustit a zastihnou většinu psychicky zcela nepřipravenou. historie se opakuje, lidi si zase pro změnu pamatují prd – už Sulejman první mohl dobýt Vídeň a poslat tehdejší Evropu do kytek, ale nechal se prý Habsburky uplatit (… Číst vice »

niky
niky
3. 8. 2015 8:53

Někdy mi připadá , že Stan je jen prachobyčejný provokatér, jinak si ty kecy nedovedu vysvětlit!

niky
niky
3. 8. 2015 8:55

Aniž bych zkoumal příčiny a následky….. půjde jen o jedno…. buď my nebo oni!

fajt
fajt
3. 8. 2015 8:57

a stále se neví, kde přesně jsou Kaddáfímu ukradené peníze, které amerika ( plus NATO Evropa) štípla – jedno je ale jistý, protože Německo a Anglie vcelku v klidu nabírají tisíce uprchlíků z Afriky, tak tam bych i začal trochu pátrat, u amíků je to jasný, tady vládne FED mafie a ta rabuje naprosto bezostyšně za bílého dne s upírskou maskou demokrata. ..)

fajt
fajt
3. 8. 2015 9:02

svět se děli pouze na dvě nesouměrně nesourodé hromady – na bohaté a chudé – a chudí neustále prohrávaj, máj to tak nějak v krvi, jako bohatí svůj kanibalismus. ..)

Alena
Alena
3. 8. 2015 9:22

niky napsal

Aniž bych zkoumal příčiny a následky….. půjde jen o jedno…. buď my nebo oni!

a pravda a láska nakonec zvítězí!!
Proto také nositelé jména, který to hlásal, musí platit licenční poplatek, aby bylo jasno, jak je pravda a láska vzácná

orinoko
orinoko
3. 8. 2015 9:28

Njn, to bylo keců …. jak se Mayové netrefili …. z minuty na minutu … jakoby každý nový den nepotvrzoval, že kapocivilizace se nachází v mrtvolných křečích a zároveň přichází nejistota a neznámo. Je mimo jakoukoli pochybnost, že nejde o samopohyb, nýbrž o velmi organizovaný nápor … NACO? Na nový typ války. Arabské jaro je v návi, ale je zde použitelný zbytek. Šije se horkou jehlou a o překvapení nebude nouze. Trochu historie: Kam vstoupila noha bílého hovada, tam nastala rozesírka a drancování. Britská říše, španělská říše, francouzská říše, holandská říše, portugalská říše … a koneckonců i Řím má máslo… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
3. 8. 2015 9:30

prý „niky“ – no ano, další provokatér, fanatik typu „…půjde jen o jedno…buď my nebo oni“…

Ach ne, oni ti „niky a spol“… nechtějí číst,
oni chtějí jen vykřičet svou paniku, svůj zmatek, své odmítání spoluzodpovědnosti za svůj díl … dvacetiletého blahobytného prožírání se k beznaději…

„Když přišla chvíle kam se dá, já začal tuhle píseň hrát…
a ze všech možných variant,
tak stal se ze mně muzikant…
… já řek jen pane Komandant, já nic já muzikant…“

Mchal Tučný, „Jak to doopravdy bylo s Babinským…“
https://www.youtube.com/watch?v=6HncLmv_w0A
všem vyděšeným…
https://www.youtube.com/watch?v=S5DdV9MCZtE&list=PLoe2X1kmwQUJqjBiOCnSMGgXqPsOXw1Jw

merlin
merlin
3. 8. 2015 9:39

Já jsem to už sice napsala ale přijde mi to důležité, tak to tady zopakuju. Z určitého úhlu pihledu mi to skutečně připomíná situaci v bosně, kde ti, kteří, se chtěli připravovat na konflikt byli dokonce vyhánění z vesnic, že by mohli ještě něco přivolat nebo se k nim chovali jako k bláznům a uráželi je. To odmítání reality se projevovalo dokonce až tak, že když se v Goražde bojovalo na levém břehu Driny, tak ti na pravém břehu seděli v kavárnách a říkali To se nás netýká, to ti burani na levém břehu, to se nám stát nemůže. Pak… Číst vice »

merlin
merlin
3. 8. 2015 9:41

niky napsal

Aniž bych zkoumal příčiny a následky….. půjde jen o jedno…. buď my nebo oni!

Vy jste teda dobrej magor. Už zakládáte domobranu?

Alena
Alena
3. 8. 2015 9:49

merlin napsal
Vy jste teda dobrej magor. Už zakládáte domobranu?

Merlin, to je pěkné, o řádek výš hlásáte, že musíme být připraveni a neodmítat realitu, o řádek níž to není pravda. Takže bylo by dobré, říci nám, jak se máme připravit

merlin
merlin
3. 8. 2015 9:50

Orinoko má pravdu se Syřany, zvláště pak je to kromě skutečné pomoci válečnými uprchlíkům navíc dobrá pomoc při obraně proti zešílevším doslovistickým sunnitům v budoucnu. Uvědomme si, že je to dobrý skutek, který se může navíc i zúročit časem v náš prospěch. To je zajímavé, jak někteří protestují proti legálnímu chování našich úřadů k imigrantům v Bělé, ale ža Turci drží statisíce Syřanů několik let v daleko horších podmínkách, je nějak nedojímá. Naposledy se turecká strana zmiňovala prý o dvou a půl milionech lidí, ale myslím, že přesného čísla se nedoberu ani pátráním takže to nehodlám zkoušet. Mohli nadsazovat, aby… Číst vice »

merlin
merlin
3. 8. 2015 9:57

Alena napsal Merlin, to je pěkné, o řádek výš hlásáte, že musíme být připraveni a neodmítat realitu, o řádek níž to není pravda. Takže bylo by dobré, říci nám, jak se máme připravit to přece ale není My kontra oni. My je pobijeme nebo oni nás. Určitě ne u afrických imigrantů a válečných uprchlíků. Psychicky připraven na situace není totéž jako vyrazit pobíjet lidi, to jste si špatně přeložila. Kritizuju nekoncepčnost státu a EU, domobranám moc nefandím, zvláště ne těm vzniklým nadivoko vedenými často kriminálníky. Vás někdo připravil na vpád ,,barbarů,,? Snažili se snad seznámit nás s jejich kulturními zvyklostmi,… Číst vice »

merlin
merlin
3. 8. 2015 10:02

Aleno a co tak vrtat dostatečně hluboké studně. nebo myslím nebožtík Kaddáfí měl nějakou koncepci zavlažování větší části severní Afriky. Tak třeba mám takový umírněný názor, že Sarkózyho by měli Francouzi zaslouženě a symbolicky popravit veřejně na náměstí Place de Gréve.

merlin
merlin
3. 8. 2015 10:02

P.S. místo střílení sebe navzájem, udělali by mnohem lépe.

vittta
vittta
3. 8. 2015 10:03

Ale nežvaň, zase, Orinoko. Ona ta arabská bota nebyla o nic hebčí jak ta „bílá“. I Peršané měli tvrdé boty, a Hunové a Mongolové. Co to je za sračky, že jen ta bílá bota každému sebemrskači vadí, ale jiné tvrdé boty jsou opomíjené? Kdo má sílu-ten vládne. Mohou tady sluníčka lkát jak chtějí, ale tak to prostě je. Mě se to také nelíbí….ale co s tím? Imigranti si sem nejedou v žádném pro pomoc, tu bych jim klidně poskytl. Jednou nás dobít, jsou to naši nepřátelé, jsme s nimi v jakési studené válce. Nemusí o tom třeba ani vědět, i… Číst vice »

vittta
vittta
3. 8. 2015 10:05

Ale dobrý nápad to s tím Kaddáfím teda nebyl, to uznávám.
Jsou tam v té Evropě samí kreténi!
Měřit okurky…to je jediné, co zvládají.

merlin
merlin
3. 8. 2015 10:12

Alena napsal
Merlin, to je pěkné, o řádek výš hlásáte, že musíme být připraveni a neodmítat realitu, o řádek níž to není pravda. Takže bylo by dobré, říci nám, jak se máme připravit

Někdo vypočítal, že když vojáci budou chránit strategicky důležité objekty/bohužel včetně parlamentu a senátu/ zbyde nám jeden voják na 30 km čtverečných. Roztomilé.

Alena
Alena
3. 8. 2015 10:13

takže domobrany ne, ale vojáků je málo

orinoko
orinoko
3. 8. 2015 10:14

Čím to je, že nás tak hodně připomínají? Do těchto končin chodí bílý muž lovit svoje hudební nápady. Zeppelinovský Kašmír ční nade vším, ale o ten teď nejde.

https://www.youtube.com/watch?v=0Nie2fq4Z00

Takoví němečtí Skorpions čerpají ze slovanské melodiky a sypou jeden hit za druhým.

Máme k Řekům kladný vztah? Myslím, že celkem ano. A jejich lidová muzika nemá k syrské až tak daleko. Popík pak je vysloveně úspěšný. I ten smutný.

https://www.youtube.com/watch?v=wsWny6nOqqE

Až se sám divím, jaké máme zkreslené představy.

https://www.youtube.com/watch?v=wV2y7GS6rho

https://www.youtube.com/watch?v=wwL8w1gmWh8

lomikel
lomikel
3. 8. 2015 10:28

merlin -jste rozpolcena, vase analyzi kulturniho pozadi jsou brilantni, ale jaksi mi prijde ze se jimi neridite :). Stele nevite jestli bude lepsi si nasadit burku nebo ne ?:)

orinoko
orinoko
3. 8. 2015 10:39

A tohle je něco, co my už snad ani neznáme.

https://www.youtube.com/watch?v=xktDEQPGzW0

fajt
fajt
3. 8. 2015 10:42

https://www.youtube.com/watch?v=xTG-TUoEWXA – a k tomu si pustím Demise a jeho slzy, tragedie, jak ten bílý šupák v emerických hadrech stále honí Ježíše ( pouštím to i malým dětem, aby od mala věděly, že na světě na dobráka nenarazí, za to sviní lačných cizího majetku a krve je tady neúrekom ). ..)

orinoko
orinoko
3. 8. 2015 10:45

Anebo džíny, že. Burku dnes zhusta nosí fanatičtí pitomci … válečky s kulečníkem … když chtějí zmizet z boje tzv. poenglicku.
Co bylo pokrokového na nějakých debilních cylindrech a buřinkách? Co je pokrokového na nějaké debilní kravatě? Ale vlastně ano, dá se s ní škrtit.

fajt
fajt
3. 8. 2015 10:50

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/376644-usa-rozsiruji-nalety-v-syrii-nebudou-brat-ohledy-na-asada.html – dodala ruská strana své S 300 Assadovi a nebo to zase zůstalo někde ztraceno v překladu a v politických deklaracích, jestli padne Sýrie, tak životnost Iránu se dá spočítat na dny, ne-li minuty. ..)

orinoko
orinoko
3. 8. 2015 10:51

Ad Libye … a blbečkové zvonili klíči. Vydrželo jim to dodneška?

niky
niky
3. 8. 2015 10:59

merlin napsal
Vy jste teda dobrej magor. Už zakládáte domobranu?

Pokud já jsem dobrý, tak vy jste nedobrý….

fajt
fajt
3. 8. 2015 11:04

v Libyi byla regulerní vojenská akce za účasti SAS,Légion étrangère, Rangers, SFOD-D, SEAL, atd. a dalších pro emerických komerčních geril, do toho bezletová NATO zóna, která v podstatě kobercově bombardovala všechno co se hýbalo a od pobřeží pálila US marina jako vzteklá – i tak klobouk dolů, že se armáda lidové džamáhíríje nepoložila před tak obrovskou přesilou okamžitě a dala dost žoldákům pocítit, že nejsou nesmrtelní. ..)

lomikel
lomikel
3. 8. 2015 11:05

Realne moznosti reakce pro jednotlivce jsou velmi omezene, vychazeje z toho ze chce minimalizovat rizika pro sebe, svou rodinua svou komunity/socialni strukturu ( individua bez pudu sebezachovy nebo placene agenty nevuvazuji) jsou to vlastne jen tri: 1. nedelat nic, protoze jeho aktivita ma maly dopad a doufat ze se to nejak prezene 2. prijmut ideve vychodiska islamu a konvertovat 3. zalozit domobranu realne moznosti statnu jsou podstatne vetsi, muze realizovatejake to trideni/ ci selektivni pristup podle zeme puvodu a/nebo etnicke kulturni prislusnosti, jak zde doporucuje merlin ( i kdyz mam obavu ze takto to probihat nebude vzhledem k nedostatku informci,… Číst vice »

orinoko
orinoko
3. 8. 2015 11:07

Ještě netušíme, v jakém stupni rozkladu je soudruh Erdragon. Aby merický čuník v Incyrliku nedopadl jako ten emerický hňup v Benghází.
Do středomoří chce Putin stálou flotilu. Musíme doufat, že Kuzněcov už tam je anebo je na cestě.

https://www.youtube.com/watch?v=rOOIERdUsEo

Asi tak se to má s jednou částí syrské obrany.

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/364524-syrie-sestrelila-americky-dron.html

Tady je to poněkud zkreslené.

http://www.stalo-se.cz/?p=13812

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/asie-a-oceanie/s-300-rusko-chce-posilit-asadovu-protivzdusnou-obranu_269606.html#.Vb9LN5c9-y0

cnemo
3. 8. 2015 11:11

>Proboha, copak to už nejsou lidi? Ale jistě že jsou, a o to hůř! Jsou to lidé, kterým se říká nepřátelé, jejich jedinou pozitivní hodnotou je, že buď odejdou nebo se nechají zabít:) Nic jiného se s nepřáteli nedělá a když se toho dosáhne, následuje lidová veselice zvaná vítězství, když ne, slaví protistrana na našich hrobech. Časem těm jatkám dají tzv. intelektuálové duchovní rozměr, bude to o „hodnotách“, morálce a podobných nesmyslech a všechny vraždící účastníky rozdělí na hrdiny a zrádce:) Nechápu, proč bych měl živit a nechat množit nepřítele ve vlastním domě. Postoj islámu k Evropě je vcelku jasný.… Číst vice »

orinoko
orinoko
3. 8. 2015 11:19
Alena
Alena
3. 8. 2015 11:22

lomikel napsal Realne moznosti reakce pro jednotlivce jsou velmi omezene, vychazeje z toho ze chce minimalizovat rizika pro sebe, svou rodinua svou komunity/socialni strukturu ( individua bez pudu sebezachovy nebo placene agenty nevuvazuji) jsou to vlastne jen tri: 1. nedelat nic, protoze jeho aktivita ma maly dopad a doufat ze se to nejak prezene 2. prijmut ideve vychodiska islamu a konvertovat 3. zalozit domobranu realne moznosti statnu jsou podstatne vetsi, muze realizovatejake to trideni/ ci selektivni pristup podle zeme puvodu a/nebo etnicke kulturni prislusnosti, jak zde doporucuje merlin ( i kdyz mam obavu ze takto to probihat nebude vzhledem k… Číst vice »

fajt
fajt
3. 8. 2015 11:22

už ani v Evropě není daleko doba, kdy jediný hlas evropského chudáka, který bude trochu v echu komerce a nikdy nekončící lichvářské pastvě slyšet se stane jeho body rozmetáno na kousky tř. domácím hnojivem, které si na své bídné tělo natáhne s láskou, která překoná všechny dočasné ideály světa. ..)

lomikel
lomikel
3. 8. 2015 11:28

alena – ano, to uz jsem psal drive ze nejlepe lze pomoci doma, ale to neni reseni aplikovatelne z pohledu jednotlivce, skupiny a nebo naseho statu. Proto jsem ho vynechal.

orinoko
orinoko
3. 8. 2015 11:30

Někde na webu jsem našel současné dislokace emerického a ruského námořnictva. Bylo to podobné zjevení jako hackerská mapa on line.
Za boha se k tomu nemůžu dostat. Jedna emerická letadlovka opustila Perský záliv. Otázka je, kam míří?

orinoko
orinoko
3. 8. 2015 11:35